Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89350 | Odgovora: 463 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 00:25 - pre 183 meseci
Citat:
istražni sudija Vuk Tufegdžić


Jbt. gde ja zivim...
Potrazite malo ko je ovaj lik - covek koji je dobio unapredjenje posle zataskavanja ubistva one dvojice gardista.
 
0

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
87.250.46.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 00:26 - pre 183 meseci
@Ivan

Sve se slazem sa tobom i sa prvim i sa drugim delom tvog posta, zelim samo da kazem, dok sud ne radi posao to mi je mnogo veca briga nego akad neki krimos ili kradljivac auta popije par samara od policije. Tek kad vidim da barabe odlaze na visegodisnju robiju zabrinucu se zbog preterane upotrebe sile od strane policije.
 
0

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
87.250.46.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 00:40 - pre 183 meseci
I jos nesto Ivane, dugo ne zivis u Srbiji vec zivis u drzavi gde je sve apsoltuno za 180 drugacije nego u Srbiji ovo kazem zato sto sam i sam tamo cesto boravio. Ovde je prakticno ratna situcija, kriminal protiv ostatka Srbije gde je odnos skoro slican kao NATO vs Srbija naravno u korist kriminala. E pa kad je rat u pitanju onda su dozvoljena sredstva koja nisu u mirnodopsko vreme . Nazalost, u svakom ratu ima i neduznih zrtava. Mada sad mi se nesto cini da ce sud naprasno da postane veoma objektivan kad je ovaj policajac u pitanju.. Da sam pristalica teorija zavere, a videvsi kako se razvija medijska kampanja, rekao bih da nekom smeta interventna policija na ulicama. ...
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 00:43 - pre 183 meseci
cini mi se da ovde pominju odnos koliko je podignuto tuzbi/koliko je uhapseno/koliko je procesuirano

[na stranu to sto potenciraju neke "narkomane" ,a ove koje su intervjuisali nisu "narkomani"]
http://blip.tv/file/1887765/
 
0

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
87.250.46.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 01:16 - pre 183 meseci
@ Horvat

O tome upravo pricam.

"“Reakcija” se ovom temom bavi zbog frapatnih podataka o porastu broja izvršenih razbojništava, iz godine u godinu. Na nivou čitave Srbije je krajem osamdesetih bilo oko 80 razbojništava godišnje, dok ih je prošle godine samo u Beogradu izvršeno preko 2000. Pored ovoga, nivo brutalnog nasilja i agresije, pri izvršenju razbojništava i razbojničkih krađa, iz godine u godinu raste"


Naravno niko zbog toga ne izlazi na ulice i protestvuje, niko da digne glas i kaze "alo policija, alo tuzilastvo ne radite svoh posao, zastite nas od kriminalac i baraba" ali kad neki kreten na stadionu pokusa na najbrutalniji nacin da ubije sluzbeno lice i za to dobije jedva 10 god, onda se narvno jave slobodoljubci koji ocas izadju na ulice sa parolama "sloboda za urosa" ili smrt policiji. Sto niko nije na sinocnim protestima nosio transparent "smrt vozacima ubicama". naravno toga "nema"u Srbiji, ovde su svi fini, mirni, i posteni gradjani, koji ne bi ni znali sta je kriminal da ne gledaju odvratne americke filmove, a naravno propustaju one radjene po stvarni dogadjajima gde u grupi od 7 gimnazijalaca,koji relativno slucajno ubijaju svog drugara, koji ih redovno provocira, 4 budu osudjeni na smrtnu kaznu, jedan na dozivotnu robiju, jedan na 20 godina, a samo jedan oslobodjen. Iskreno se nadam da cu docekati vreme kad ce barabe i u Srbiji tako da prolaze, ali znam da je moja nada uzaludna.

I naravno kad vidim ili cujem da su policajci uhvatili nekog kradljivca automobila na delu i nalupali mu bubrege, prvo sto mi pada na pamet nije "policijaska brutalnost" nego druge dve reci: "nije dovoljno"
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 01:20 - pre 183 meseci
Pa je l' pre neki dan bio onaj slucaj u Nemackoj gde je policija ubila onog klinca koji je usao u svoju bivsu skolu i poubijao oni silnu decu? Mozda slucaj nije uporediv sa ovim nasim, ali ne vidim da je iko osudio zbog toga policiju!
 
0

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
87.250.46.*

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 01:30 - pre 183 meseci
A mi i dalje ne vidimo da propadamo u celjustima baraba i kriminalaca, da nas unistava korupcija i lopovluk, prevare i pljacke, naravno nista to ne vidimo. Rece Horvat da ni hitna ne sme da prodje kroz crveno, verovatno je tacno, a ono sto se ovde desava je da nam gori kuca, gori grad, gori drzava, a mi urlamo na "bahatost" vatrogasaca koji prolaze na crveno..

toliko od mene.
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 01:39 - pre 183 meseci
A i ovakve presude mi lice na lakrdiju! Inace, rec je o onom matorom kretenu koji je decenijama silovao kcerku i drzao je u podrumu!!!

Citat:
Monstrum osuđen da uči jezike i plete

... Kako bilo, njegovo novo okruženje biće daleko komfornije nego ono u kome je bila zatočena ćerka Elizabet. Fricl će biti poslat u bolničko odeljenje Miterštajg zatvora u Beču, gde će imati svoj televizor, muzički centar, kompjuter i, ukoliko bude želeo, i ljubimca da mu pravi društvo. Imaće pristup štampi, i moći će da vežba u zatvorskom dvorištu. Boraviće u ćeliji dimenzija 4,8 x 3,6 metara, što je nešto manje od prostora u kome je Elizabet bila zatočena prvih devet godina.

Inače, Miterštajg je poznat kao „luksuzni“ zatvor, sa samo 90 zatvorenika, od kojih su dve trećine počinioci seksualnih delikata. Tokom služenja kazne, Fricl će imati seanse sa psihijatrima, kao i sa dr Patrikom Fortijerom, njegovim ličnim specijalistom koji će u zatvoru voditi brigu o njemu. S ostalim zatvorenicima Fricl će deliti dnevnu sobu, kuhinju i čajnu kuhinju između devet i 18 časova. Takođe, moći će da se uči nekim zanatima, kao što je pletenje korpi, ili grnčarstvo, a imaće mogućnost i da uči neki strani jezik.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
... Mnogi Austrijanci, međutim, smatraju da je monstruma iz Amštetena trebalo smestiti u običan zatvor. Dorotea Šetker, koja radi u zatvoru Pelten, kaže: „Izgleda da će sada moći da plete i da uči strane jezike, a ja mislim da bi ga trebalo strpati u zatvor bez dnevnog svetla.“ ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Ceo tekst procitajte ovde:

[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 22.03.2009. u 04:06 GMT+1]
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.18.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 02:51 - pre 183 meseci
Dobro je, pronašli su kvalifikovanog sudiju. Čovek je do detalja upućen u materiju.


http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=95162

Citat:


Sudija Vojnog odeljenja Okružnog suda u Beogradu Vuk Tufegdžić kažnjen je u mioničkom sudu sa 360 sati rada u javnom interesu, dok je njegov prijatelj Ilija Maričić kažnjen sa 300 sati rada zbog ometanja službenog lica.

Kako je Beti rečeno u mioničkom Opštinskom sudu, način izvršenja kazne određuje Odeljenje za alternativne kazne Ministarstva pravde Srbije.

Tufegdžić će, ukoliko prvostepenu presudu potvrdi Okružni sud u Valjevu, radove u javnom interesu obavljati šest meseci po 60 sati mesečno, a Maričić pet meseci po 60 sati mesečno.

Tufegdžić i Maričić su kažnjeni zbog ometanja službenih lica u obavljanju poslova bezbednosti jer su se 7. maja 2006. suprotstavili patroli saobraćajne policije u toj varoši. Oni nisu dozvolili da se njihov vozač Milan Draksimović, takođe iz Beograda, podvrgne alkotestu prilikom rutinske kontrole saobraćaja.

Tufegdžić se tada nedolično ponašao i "nogom je oštetio vrata službenog policijskog vozila", dok je Maričić jednog od policajaca "s leđa uhvatio za opasač".


U pomoć je pozvana druga patrola saobraćajne policije, pa su njih dvojica privedeni u stanicu policije, a potom i pred dežurnog istražnog sudiju Opštinskog suda, koji im je posle iskaza ukinuo pritvor, te su se tokom daljeg postupka branili sa slobode.



Pa kaže....

Citat:


Beograd -- Nekadašnji istražni sudija Vojnog suda Vuk Tufegdžić osuđen je na novčanu kaznu od 80.000 dinara zbog klevete sudskog veštaka Ivanke Baralić.

Istom presudom sud je Tufegdžića obavezao da plati i troškove sudskog postuka, a on ima pravo da žalbenom veću tog suda uloži žalbu u roku od 15 dana. Tufegdžić je svojevremeno sproveo vojnu istragu o pogibiji dvojice gardista Dragana Jakovljevića i Dražena Milovanovića 5. oktobra 2004. godine u kasarni na Topčideru, a sada radi kao istražni sudija Okružnog suda u Beogradu.



Koincidencija?! Pa ovaj više vremena proveo u sudu kao optuženi nego kao sudija.




[Ovu poruku je menjao drbogi dana 22.03.2009. u 04:04 GMT+1]
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 03:30 - pre 183 meseci
Letimično sam pregledao prvih 10ak stranica ove teme i načitao se raznih trabunjanja na ovu tužnu temu:

Istina je da je dečko ubijen poput pseta kao putnik u vozilu. Vozač je načinio nekoliko saobraćajnih prekršaja u 4AM, kada nema žive duše na tim ulicama, posebno u toj ulici Omladinskih Brigada koja ima po tri trake u oba smera. To ne menja na težini prekršaja niti je olakšavajuća okolnost, ali realno nije ugrožavao nikakve pešake jer u to doba ni nema nikakvih pešaka koji na tom potezu prelaze ulicu. Teško da je bilo i drugih vozila. Znači u tri trake, ako je bilo par automobila u ulici to je maksimum. Znači to su okolnosti. Da ne spominjemo da policijske patrole svakodnevno prolaze kroz crvena svetla opušteno, upali rotaciju i prođe raskrsnicu pa je ugasi.

Policajac ga je ubio na pravdi boga, ni krivog ni dužnog. Da nije tako, sigurno ne bi bio uhapšen, niti bi cela ta interventna patrola bila brže bolje uklonjena sa mesta zločina.

Prvobitne priče iz novina "vratima zakačio pištolj koji je zbog toga opalio" su na nivou laži koje sitni krimilaci pričaju policiji pa zbog takvih laži dobijaju teške batine od tih istih policajaca. Znači vidi se da su tu ad hoc priču "na brzaka" smislili akteri tog zločina, jer ništa pametnije u tom trenutku nisu ni mogli da smisle, što zbog panike, što zbog nedostatka inteligencije, što zbog toga da je istinu praktično i nemoguće sakriti.

Istina je da je policajac svojom rukom ispalio metak u glavu, bez ikakve "pomoći" nastradalog momka. Da li je to učinio sa umišljajem ili iz nehata, to ne možemo da znamo ali je sigurno da je svojeručno opalio pištolj. Ono što takođe znamo je da je nepotrebno pucao u putnika koji svakako nije ni za šta bio kriv (nije zabranjeno biti pijan), i da je ciljao u glavu.

Takođe znamo iz iskustva kako se ponašaju policajci u interventnim patrolama. Bahato, bezobrazno, ponižavajuće prema građanima, po pravilu prekoračujući neophodnu silu. Isto tako znamo da su policajci koji "zavode red" u Beogradu svi do jednog iz provincije (praktično ne znaju ni šta je red) i da shodno tome pate od provincijskih i policijskih kompleksa koje iskaljuju na građanima. Retko kada se policija građanima obraća sa "Vi" u komunikaciji, već je to po pravilu "daj ličnu kartu!", "vadi sve iz džepova!", "vadi sve iz novčanika!" itd. (u najboljem slučaju, u najgorem ti puca u glavu) i to u "rutinskim legitimisanjima" kad nisi ništa zgrešio već im služiš za ispunjavanje kvote legitimisanih "lica" u toku radnog dana.

Ovo će se na sudu tretirati kao obično ubistvo iz nehata, uz sve moguće olakšavajuće okolnosti kojih budu mogli da se dosete, a ne otežavajuće kao recimo da je posao policije da štiti građane a ne da ih ubija, te da moraju da umeju da rukuju oružjem a ne da im pištolji opaljuju "sami od sebe", kao i da ne lažu prilikom davanja iskaza (na šta imaju pravo po zakonu, ali ako se policajac uhvati u laži što je ovde slučaj sa vratima koja opaljuju pištolj to bi svakako trebalo uzeti kao otežavajuću okolnost).

Znači da zaključimo, ubio je momka ni krivog ni dužnog, zbog bahatosti i/ili nestručnosti, i zbog toga će morati da robija. Samo se nešto plašim da njegovi kolege neće izvući nikakvu pouku iz ove nesreće, te da će nastaviti sa svojim kaubojskim ponašanjem prema građanima tretirajući svakog kao kriminalca i ubuduće.

Nakon ovoga se ništa neće promeniti već će biti "business as usual" u srpskoj policiji.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 07:57 - pre 183 meseci
Vozilo koje prolazi kroz nekoliko "crvenih semafora" i ne zaustavlja se pred policijskom sirenom/rotacijom/jurnjavom...je daleko od vozila koje čini prekršaj. Da li su u kolima počinioci ubistva, pljačke, gaženja...? I sad` ću ja kao pandur da im kažem "dobro veče, vaše isprave molim"? Da ne pominjem šta može da se očekuje od takve bahate stoke koja se posle svega ne zaustavlja, sve do blokade puta, kako je mogao da se ponaša prema pandurima. Znači to su činjenice, a donošenje zaključaka u vezi toga šta se dalje dešavalo, je na nivou kafanskih baljezganja.
 
0

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.static.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 08:05 - pre 183 meseci
Citat:
bobiska: I sad` ću ja kao pandur da im kažem "dobro veče, vaše isprave molim"?

Ne.. ti ces izvaditi pistolj i u glavu... onako, bez pitanja, provere...
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 08:22 - pre 183 meseci
Citat:
waikiki: Ne.. ti ces izvaditi pistolj i u glavu... onako, bez pitanja, provere...

Naravno da ne bih, odakle ti ta ideja? Ako si to shvatio kao poentu, šta da ti kažem...
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 10:00 - pre 183 meseci
Citat:
MicrosoftCorporation: A mi i dalje ne vidimo da propadamo u celjustima baraba i kriminalaca, da nas unistava korupcija i lopovluk, prevare i pljacke, naravno nista to ne vidimo. Rece Horvat da ni hitna ne sme da prodje kroz crveno, verovatno je tacno, a ono sto se ovde desava je da nam gori kuca, gori grad, gori drzava, a mi urlamo na "bahatost" vatrogasaca koji prolaze na crveno..

toliko od mene.


kao sto rekoh,ne sporim zabranu prolaska kroz crveno nikome,drugo bi bilo kada bi na semafore postavili neka "obavestenja" pa tako da vozaci znaju da nailazi bas tuda hitna/vatrogasac

ali ponajmanje podrzavam ono proseravanje pandura sto sam na nekoj od prethodnih stranica opisao,u sred bela dana!
a da ne pominjem pizdarije od strane "pracenih poljit'cara"...

@emilija,nisam pratio slucaj,samo jednom mi u pozadini radio tv i bile vesti,i cujem "krauz [kako vec se zove] se pokajao i rasplakaO" ja se brze bolje okrenem i pomislim u sebi sad ako ga puste na slobodu ili mu to bude olaksavajuca okolnost do kurca s citavom planetom,ali srecom osudjen je na dozivotno...


prolazak kroz vise uzastopnih crvenih,nadjurivanje s pandurima ,daleko je od "saobracajnog prekrsajcica"
a tek izjava "nisam znao da se ne sme stati na crveno" [tako nekako] je do bola debilna,je l taj momak uopste poznaje propise?! zbog takve izjave bih mu momentalno oduzeo vozacku,i ponovo na vozacki ispit,ali onaj dugacak,od 40 casova
pa da si mortus pijan i ne znas kako se zoves,pa da tako nesto izjavis,ali s 1,3 promila treba to da znas...pitanje je da li i trezan zna to :!
[a i dozvola se u svakom slucaju na tu cifru oduzima+novcana kazna]
 
0

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.92.*



+7 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 10:12 - pre 183 meseci
Citat:
drbogi: Dobro je, pronašli su kvalifikovanog sudiju. Čovek je do detalja upućen u materiju.


http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=95162




Koincidencija?! Pa ovaj više vremena proveo u sudu kao optuženi nego kao sudija.




[Ovu poruku je menjao drbogi dana 22.03.2009. u 04:04 GMT+1]


"Svakako" da je kvalifikovan za tako nešto,naročito posle izjave ministra policije "da će SVE biti urađeno u cilju utvrđivanja istine"(ubr."taj" je bio "s one strane" 5.oktobra!?!? tek da se ne zaboravi)

Citat:
Ivan Dimkovic

Ovako se stvara atmosfera da, ako ima "losih momaka", policija treba da ima prava da pesnica i samara a, ponekad, i da upuca u glavu protiv pravila...

Ako su zaista vozaca izvukli i nokautirali kako kaze vozac, dakle bez pruzanja otpora - to je vec jedno krsenje ovlascenja i nesto za sta se u nekim drugim zemljama gubi posao. Ako su ovog drugog upucali u glavu bez da je on imao oruzje ili ugrozavao tudj zivot - to je vec drugo krsenje duznosti i cisto ubistvo, za sta se inace robija. Glavna poenta price je DA LI je taj klinac zaista izigravao velikog baticu i zaista gurao cev od pistolja, jer je to napad na policajca - ako nije... policajcu ce malo ko moci da pomogne.

Sto se pravdanja toga tice jer, eto, ima kriminalaca... jbg, ako se to tako nastavi jednog dana ce i vas da rokaju, samo tada nece biti nikog da se zali :(


Bice zanimljivo videti sta ce se desiti na sudjenju u svakom slucaju.


Ovom Ivanovom,manje-više,proznom viđenju,priključiću jednu,ipak u lirskom tonu izrečenu misao:
Citat:
U Njemačkoj,

prvo su došli po komuniste,

ja se nisam protivio,

jer nisam bio komunista,

onda dođoše po Jevreje,

ja se nisam bunio,

jer nisam bio Jevrej,

onda su došli po unioniste,

ja nisam protestovao,

jer nisam bio unionist,

onda su došli po Katolike,

ja se nisam suprostavio,

jer sam bio Protestant,

Kad su došli po mene,

niko više nije ni ostao,

ko bi mogao da se pobuni.

Martin Niemoeller

Citat:

Ivan Dimkovic
Ivan Dimkovic
Director - Product and Business Development, Cinemo G..
EU

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 11515
*.dip.t-dialin.net.
OS: Windows Vista

Sajt: www.linkedin.com/in/ivand..


Profil Email Privatna Poruka

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca pre 9h 5min
Citat:

Dok ima losih momaka i dok takvi zbog vise uzastopnih kriminalnih dela ne odleze bar 50 god strogog zatvora, sto se kod nas ne desava ni u slucajevima gde bi i smrtna kazna bila sitna, mizerna je kazna za nekog kradljivca auta da dobije par udaraca u bubreg,


To nije kazna, to je krsenje zakona isto tako. Zakon ne dozvoljava batinanje, osim iskljucivo ukoliko je neophodno spreciti pruzanje otpora hapsenju.

Ne mozes anarhijom i flagrantnim krsenjem zakona da se boris protiv krsenja zakona - policija koja gazi svoja ovlascenja ne moze da sluzi borbi protiv kriminala. To nisu nikakvi borci protiv kriminala onda, to su onda najobicniji banditi sa uniformama, placeni od strane drzave.

Na kraju krajeva, to sto u Srbiji ima dosta nekaznjenih kriminalaca nije zbog toga sto policija ne bije vise nego sada ili sto ne upucava u glavu prilikom prelaska preko crvenog - problem je u sudskoj / tuzilackoj instanci gde je najveci broj kazni koje se izreknu minimalan (a da ne pricamo o onima koje se ne izreknu nikad, iz 100000 razloga), hapsenja obicno nisu problem - stavise cenim da su hapsenja verovatno i najuspesniji deo procesa borbe protiv kriminala u Srbiji.

Eto ti recimo Joca Amsterdam, policija je tu odradila posao - sproveli ga do sudnice. Sud ga pustio na slobodu "da se brani" - cova nije opasan, i to je to... Ili onaj sto je bio u ekipi koji su roknuli Premijera Srbije 2003-ce, kako bese - hranitelj dece, gajio cova svinju... Ista prica i za gomilu drugih "biznismena", krimosa itd... nije problem uhapsiti ih - problem je osuditi ih i obezbediti da u zatvoru ostanu.

O cemu bre mi pricamo...

Ako neko misli da je obijanje bubrega od strane nekih "zescih" policajaca iz interventne zapravo borba protiv kriminala... taj se veoma vara. Da ne pricamo da ti "zesci likovi" ne smeju ni da pipnu bilo koga ko je po rangu malo iznad kradljivaca automobila i sitnih lopova, tj. "povezan". Nisam bas cuo da su "interventni" obili bubrege nekom "kontroverznom biznismenu" ili jacem narko dileru, leave-alone pucanje u glavu :)


Manje-više isto to,ali lirski:
Citat:
"Krajnja slabost nasilja je ta što je to jedna spirala koja stalno ide prema dolje, rađajući istu onu stvar koju želi uništiti. Umjesto smanjenja zla,ono ga umnožava. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti lažova, ali ne možete ubiti laž, niti uspostaviti istinu. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti onoga koji mrzi, ali ne možete uništiti mržnju. U stvari, nasilje samo povećava mržnju...Vraćanje nasilja nasiljem povećava nasilje, donoseći još crnji mrak noći kojoj već nedostaju zvijezde. Mrak ne može otjerati mrak; samo svjetlost može to učiniti. Mržnja ne može otjerati mržnju; samo ljubav može to učiniti."
Dr. Martin Luther King


"Tija voda breg roni"...

Nikada u većem obimu nisu poželjnije "hladne glave" nego u kriznim situacijama...

"Gandijevski" pristup uvek daje BOLJE rezultate na duže staze...

BOLJE,jer je idealna situacija,najobičnija iluzija...

REVOLUCIJA(oružana,ne daj Bože) ipak samo"jede svoju decu" i konačno je SAMOJ SEBI SVRHA.
Demokratija,ljudske slobode,prava,ekonomska nezavisnost...hmmm
to su tek teške iluzije i snovi nepopravljivih sanjara...

Sve u svemu,gomilanje policijskog aparata( i to ne samo kod nas),ima samo jednu ulogu:
DA ČUVA VLAST OD NARODNOG ODUŠEVLJENJA !!!

Izvin'te! Prosulo mi se mastilo,pa sve otišlo u plavo...
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 10:33 - pre 183 meseci
Citat:
MicrosoftCorporation:..."“Reakcija” se ovom temom bavi zbog frapatnih podataka o porastu broja izvršenih razbojništava, iz godine u godinu. Na nivou čitave Srbije je krajem osamdesetih bilo oko 80 razbojništava godišnje, dok ih je prošle godine samo u Beogradu izvršeno preko 2000. Pored ovoga, nivo brutalnog nasilja i agresije, pri izvršenju razbojništava i razbojničkih krađa, iz godine u godinu raste"


Da citiram samoga sebe iz jedne druge teme
Citat:
...
Pandorina kutija je odavno otvorena i seme zla je posejano Srbijom. Čak se i uredno neguje i zaliva godinama kako bi što uspešnije nicalo. Prilika za ponovno uvođenje smrtne kazne je propuštena kada je za to bio pravi momenat, možda bi sada bilo malo manje onih čiji idoli i uzori trenutno sede u zatvoru i odatle povremeno šalju kojekakve "simbolične poruke".
:(

 
0

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
79.101.157.*



+3 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 10:42 - pre 183 meseci
Evo sta moze da bude kada se prodje kroz crveno u gluvo doba noci...

http://www.youtube.com/watch?v=PAEhqaqAFNA

 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 10:43 - pre 183 meseci
Da li su ovi sto podrzavaju ubistvo obratili paznju na "detalj" gde je zrtva upucana?

Metak je usao iza desnog uveta i zavrsio u levom ramenu, interesantan ugao za nekoga ko se borio sa policajcem!


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 10:49 - pre 183 meseci
Citat:
Skaarj: Evo sta moze da bude kada se prodje kroz crveno u gluvo doba noci...

Niko ovde ne opravdava prolazak na crveno svetlo!

Vozacu koji je prosao na crveno svetlo se pise prekrsajna prijava, oduzima dozvola i ostalo po zakonu.

Policajcu koji je ubio, se sudi zbog ubistva.

Policajac koji je premlatio vozaca umesto da ga je hapsio sledi disciplinski postupak...

Sve po redu i po zakonu, kako treba da bude.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca22.03.2009. u 11:01 - pre 183 meseci
Citat:
Vozacu koji je prosao na crveno svetlo se pise prekrsajna prijava, oduzima dozvola i ostalo po zakonu.


Zaboravio si krivicnu prijavu zbog bezanja od policije. ;)

Nego vidim pohapseni su neki sto traze "pravdu" po Beogradu za ovog fudbalera... Ako ako, neka je traze malo po Padinjaku....
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89350 | Odgovora: 463 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.