Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89184 | Odgovora: 463 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.111.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 12:49 - pre 183 meseci
Citat:
Alo bre ljudi o cemu vi pisete, pa citam ovde ali i na drugim mestima ljudi pozdravljaju ubistvo nekog ko je prosao na crveno da li ste vi bre normalni pritom je decko bio suvozac i bio toliko savestan da ne vozi svoj auto pod dejstvom alkohola... to je ljudski zivot.. to je decko koji je imao oca majku brata...

Nemoj da ocenjujes tako povrsno. Evo da neko cita samo tvoj post rekao bih "ubili decka jer je prosao kroz crveno", a ipak su se se desile jos neke stvari posle toga. Malo izvrcete celu pricu, da bi se decko sto vise opravdao a policajac sto vise napao. Nije bas posteno, zar ne? Uostalom i narko diler, serijski ubica, i silovatelj dece ima oca majku i brata, tako da to nije bas olaksavajuca okolnost. A on ako je bio toliko savestan, a drugar vozac mu je kreten, zasto nije sam bez ovog izasao sa podignutim rukama, i sve bi bilo OK? Zasto to nije uradio? Zasto je odgurnuo pistolj i rekao "skloni tu cev od mene" ako je bio toliko savestan?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.4.*



+1 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 12:55 - pre 183 meseci
^Pazi pandur, sve i da su pola BG-a prosli bezeci od policije i da su na kraju izasli (bili izvuceni) iz auta i poceli da *ebu mater kerovima i da ih, recimo, gadjaju kamenjem/ovim-onim, ovi ne bi smeli da ga (ih) ubiju. Ako ti to nije jasno, zalim slucaj.

btw. Ne mrzim policiju (kao instituciju) nego pripadnike iste

Ovo http://www.youtube.com/watch?v=cM5Rksk7Fzk je recimo adekvatnije od pucanja u glavu, ali je cak i ovo prekoracenje ovlascenja
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 12:56 - pre 183 meseci
Citat:
Challenger: ... jasno?


sorry na off-u,ali ovo "jasno" ,to je tako ...hmmm naredjujuceg duha :D ,sto je tragikomicno u ovom slucaju ;)

ovde se vise ne zna ko pije,a ko placa [ne u temi,nego u citavom slucaju]
te je devojka ocevidac,te je dosla nakon sto se sve desilo,te je bila citava knez mihajlova prisutna,te ni zive duse,nikako iko da uskladi pricu [sa samim sobom]...

ali i dalje mi je "najjaci" trener,on ima veze s ovom vescu kao sto i lanjski sneg sa cvetanjem orhideja proslog veka
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:00 - pre 183 meseci
Citat:
Challenger: "Jurcanje kroz nekoliko crvenih svetala" nije krivicno delo, vec saobracajni prekrsaj. A cak i da su na sl. semaforu (koji mnogi pominju) zgazili/ubili nekog, to opet ne daje keru pravo da puca, jasno?


Prolazak kroz crveno je prekrsaj, ali opiranje pri hapsenju i bezanje od sluzbenog lica je krivicno delo. Samim tim sto su bezali od pandura i nisu se zaustavili na poziv sluzbenog lica (rotaciju) usli su u domen krivicnih dela.

Niko ne opravdava postupke pandura, samo treba utvrditi sta se tacno desilo.

I mene su, sa ortakom, zaustavili sa automatskim puskama na gotovs, ali ja nisam jurcao, nisam isao kroz crveno i poslusali smo sve sto su rekli, pokazali PRESS legitimacije, saznali da je u toku potera za sivom limuzinom koja divlja i to je to. Znaci smeju tako da rade, tj. da sa oruzjem na gotovs zaustave auto koji pravi ludilo. Mi smo uredno poslusali sve sto su rekli, kad smo pokazali legitimacije i kad su proverili licne karte i dokumenta uredno su nas pustili. Jesu bahati, nervozni i neljubazni, ali ako stanes, saslusas, poslusas nema zime, OK?

Naravno, jos jednom, niko ih ne opravdava ako su ubili decka ni krivog ni duznog, pandur na robiju istog sekunda! Ali ne znamo tacno jos sta se desilo.

Inace, u Nemackoj i USA sigurno znam da smeju bez problema da upotrebe oruzje ako se opires hapsenju i ako cinis krivicno delo a ne poslusas ono sto ti pandur kaze, sto ne mora da bude slucaj sa ovim nesrecnim deckom.

I meni mirise na bahatost policije, ali sacekajmo neke cinjenice.
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.111.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:04 - pre 183 meseci
Citat:
Pozivajući se na iskaz prisutnih devojaka, tvrdi da nije bilo govora o tome da je njegov brat udario policajca vratima automobila.

Meni je malo ovo sumnjivo. Malopre sam procitao da je devojka izjavila da kada je dosla, da joj je decko vec lezao pored auta, a sada ona govori njegovom bratu da se nije desilo ovo sto tvrdi policija. Otkud ona zna sta se desilo ako nije bila tu?!?

Ovde sad ima 10 verzija i svako bira onu koja mu se svidja.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:11 - pre 183 meseci
Citat:
Nabukodonosor: @cosmo_im
Ajde reci mi po tvom misljenu sta bi bilo u Nemackoj, posto si vidim upucen, ako bi se kod scenarija koji si naveo, u toj poteri, umesto stavljanja ruku na volan, lica u kolima zajebavala i kada pandur pridje, jedan od njih mu odgurne pistolj i kaze "skloni tu cev od mene""? Bas me zanima.


Sme da puca ukoliko lice to uradi nakon glasne naredbe. Dakle policajac je DUZAN da GLASNO izda naredbu licu : Ruke na volan. Ako ovaj ne poslusa, jos jednom GLASNO kaze : Ruke na volan ili cu upotrebiti vatreno oruzje. Ukoliko i dalje ne poslusa policajac postupa u zavisnosti od situacije. Puca u vazduh, ili u subjekat ako ovaj cini nagle pokrete. Isto se desava i ako subjekat nece da izadje iz vozila i cini nagle pokrete. Uglavnom se ceka da subjekat napravi nagli pokret ili pokret suprotan naredbi posle NEKOLIKO glasnih upozorenja. Ako je subjekat miran a ne slusa, prvo ce vizuelno proveriti da nije uplasen, pijan i slicno jer oni ne smeju da pucaju u osobe koje su na neki nacin onesposobljene za rasudjivanje. Dakle, nepostovanje naredbi posle vise upozorenja, suprotna akcija subjekta i nagli pokreti su znak za akciju policije.

Ono sto ne sme je da koristi silu BEZ upozorenja od nekoliko puta. I to mora JASNO i GLASNO da kaze subjektu. Ako bilo sta uradi pandur tamo mimo procedure, tesko si ga njemu...

Elem, ovo se samo odnosi na poteru vozila koje se ne zaustavlja posle izvrsenja vise prekrsaja i SAMO UKOLIKO je pratece vozilo SNIMILO to (ne moze bez snimka). Obicno ga prate dok se ne zaustavi ili mu postave prepreku. Kamera mora da snima sve vreme.

E sad tako je slicno i u USA.

Problem je sto kod nas nema te kamere, ne zna se kakva upozorenja su izdali tim mladicima, dosta stvari je nejasno u ovom slucaju i zato i meni mirise na bahatost i silu interventne brigade. Da li su im mladici pretili? Da li mu je stvarno odgurnuo pistolj? Da li je hteo da ga napadne? Ko to zna.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:13 - pre 183 meseci
Citat:
Inace, u Nemackoj i USA sigurno znam da smeju bez problema da upotrebe oruzje ako se opires hapsenju i ako cinis krivicno delo a ne poslusas ono sto ti pandur kaze, sto ne mora da bude slucaj sa ovim nesrecnim deckom.


Policija svuda ima pravo da upotrebi vatreno oruzje radi sprecavanja izvrsavanja krivicnog dela ili zbog sprecavanja ljudskih zrtava. Ako neko misli da ne smeju, onda nek se zapita zasto nose oruzje uopste :)

Ono sto jeste problem u ovoj prici je da li je uopste doslo do situacije u kojoj bi policajac smeo da puca + zbog cega je pucano u glavu a ne u ekstremitete radi onesposobljavnja.

Bojim se da ce to biti nemoguce za saznati - cak ni u daleko razvijenijim zemljama sa visokim stepenom ljudskih prava, ovakve stvari nisu jednostavne za resavanje jer policija obicno uvek stiti svoje dupe, cak i kada radi nesto protiv zakona + broj svedoka je ocigledno mali, samo taj vozac je svedok a ako je on bio pijan, to mu nece pomoci za prihvatanje njegove verzije na sudu.

Mislim da je ovo vrlo nesrecan slucaj - na zalost, taj klinac je platio glavom iako je najvise kriv onaj do njega sto je vozio i sto se ponasao kao totalni idiot... moglo je biti jos zrtava, recimo pesaka na ulici.

@cozmo_im, u Srbiji... kamere? Pa bila je kamera u onoj kasarni gde su ubijena ona dva vojnika ali je, zamisli, bila van funkcije :) Nesto mi se cini da te policijske kamere ugradjene u patrolna i interventna kola ne bi bile korisne puno u slucajevima protiv policije jer bi previse cesto crkavale :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.192.*



+7 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:16 - pre 183 meseci
Citat:
Mislim da je ovo vrlo nesrecan slucaj - na zalost, taj klinac je platio glavom iako je najvise kriv onaj do njega sto je vozio i sto se ponasao kao totalni idiot... moglo je biti jos zrtava, recimo pesaka na ulici.


Od zrtava se trebalo natji samo josh jedna.
Taj pandur.
 
0

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:23 - pre 183 meseci
Takodje, trebalo bi skrenuti na pazhnju nekima koji izgleda smatraju da je jurnjava pred policijom neko krivichno delo ... odakle znate da li su oni uopshte znali da ih policija juri? Ne znam kako vi vozite, ali ja kada vozim obichno gledam ispred sebe a ne pozadi. Mene je jednom jurila policija jer sam proshao kroz crveno koje nisam ni primetio (nije raskrsnica pa mi promaklo a bilo u sred noci) iako sam stao na crveno na sledecem semaforu nekh 30 metara dalje, i ja njih primetio uopshte nisam dok se nisu stvorili ispred mene skroz na kraju bulevara u koji sam skrenuo i naredili da stanem. I zamisli, nisu me smatrali okorelim kriminalcem niti su vadili oruzhje, vec mi lepo objasnili zashto su me zaustavili, shto sam ja i prihvatio jer su bili potpuno u pravu - nisam primetio semafor, nakon chega su bili i toliko uvidjavni pa me pustili bez kazne. Da li znachi da zahvalim bogu shto me za to "krivichno delo bezhanja ispred patrole" nisu upucali kao psa na sred ulice?

Svako dobro svim dobrim ljudima.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.192.*



+7 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:29 - pre 183 meseci
Citat:
Da li znachi da zahvalim bogu shto me za to "krivichno delo bezhanja ispred patrole" nisu upucali kao psa na sred ulice?


Zahvali se kome hotjesh,
chinjenica je da su te zaustavili ljudi koji su otaljigali 4 godine u Sr. Kamenici.
Kazu da su tih 4 god. u toj shkoli,
mnogo zajebanije nego 4 godine vojske.

Ova kretenchina,
definitivno nema tu disciplinu.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:30 - pre 183 meseci
Citat:
@cozmo_im
...ali sacekajmo neke cinjenice.

Trebalo je da se napise 8 stranica da bi neko ovo izjavio :(
Slazem se skoro sa svim sto si napisao , samo sto to nije bahatost nego ubistvo.
Istraga ce pokazati da li je hladnokrvno sa umisljajem ili iz nehata
tj. da li je to bila nestrucno obavljena akcija tog policajca pa je pistolj sam ili od guranja,koskanja i svadje slucajno opalio" ,
od cega ce naravno zavisiti i visina kazne .
Oslobadjajuca presuda za njega ni u kom slucaju ne moze biti doneta
ukoliko se dokaze da potezanje oruzja nije bilo u samoodbrani .
Obizrom da zivimo u Srbiji , ne bih se zacudio da se tako i zavrsi ....







Viva lollapalooza
 
0

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:37 - pre 183 meseci
Sto je najgore svi se pozivaju na izvore novina koje svaka po malo modifikuju celu pricu u korist podizanja tiraza. Osim toga imamo saopstenje policije sa krajnje naivnim objasnjenjem dogadjaja. Strasno kakvih izjava ovde ima, bez trunke saosecanja.

A jedine sigurne cinjenice ovde su:
- decko je ubijen
- nije bio naoruzan
- bio je suvozac

Imamo razlicite verzije za skoro sve ostalo i to treba istraga da utvrdi. Moje licno misljenje bazirano na posrednom iskustvu o interventnoj (jos nisam imao susret sa njima) je da je ovo ubistvo iz nehata usled nepostovanja procedure i bahatosti. Interventna ima odresene ruke da radi sta hoce po gradu a sve pod izgovorom suzbijanja kriminaliteta koji je, paradoksalno, u naglom porastu zadnjih 5 godina. Ne samo da se ja kao gradjanin ne osecam sigurno zbog porasta kriminala, nego se taj strah udvostrucuje i zbog ponasanja policije.


[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 21.03.2009. u 14:19 GMT+1]
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:40 - pre 183 meseci
Citat:
stsung:... odakle znate da li su oni uopshte znali da ih policija juri? Ne znam kako vi vozite, ali ja kada vozim obichno gledam ispred sebe a ne pozadi...


samo jedno pitanje,ne znam kako radi ta "interventna",ali ja sto sam primecivao pandure u poteri [i pratnji],vozila su imala ukljucenu rotaciju [i sirenu],sirena u zagradi,jer nije neophodna,tj moze rotacija bez sirene,obratno ne moze,pa kontam da je tako i u slucaju potere interventne
ukljuce rotaciju i mozda sirenu,a ne znam kako,ali mene su na vozackom ucili da se pomeris s puta da bi mogli oni proci,a usput bi mogao i da pogledas u retrovizor kada cujes to,pogotovo ako primetis da si jedini u ulici :)

i zaboravih pitanje,haha :D
pitanje je:da li su pri tom tvom nehatnom prolasku kroz crveno panduri imali rotaciju ukljucenu kada su te vijali?
 
0

supporters
Milos Petrovic
Srbija/Beograd

Član broj: 11276
Poruke: 74
93.86.139.*



Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:40 - pre 183 meseci
Naravno da treba sacekati da se vidi sta se tacno dogodilo ali znajuci kako to kod nas funkcionise nece se tako lako saznati... Kako god ne podrzavam ja ni ove sto kazu da sad tog zandarma treba ubiti... ako je uradio to sto je uradio nek mu se sudi i nek dobije sta zasluzuje.... ja samo pricam da ne mogu da verujem sta sve citam oko ovog slucaja i da to sve pisu srbi pravoslavci klicu i pozdravljaju ubistvo decka i jedna od najvecih polemika odakle njemu pare za automobil.... Dozovite se pameti sve ovo moze, sigurno moze da se desi nekom vama bliskom a nije iskljuceno i vama samima...
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:41 - pre 183 meseci
Slazem se apsolutno da se treba prvo sve dokazati i pokazati.

Ako je pandur ubio decka s predumisljajem, tu nema price, taj je lud i mora na robiju.

Svejedno ce taj pandur biti osudjen, sta god se dokazalo.

Neko je rekao kako nisu primetili da ih neko juri. Prvo nije isto kad te juri saobracajna patrola (i mene su jednom zaustavili tako, nesporazum je bio i sve je proslo OK, izvinili se ljudi, pratili su me par semafora, ablendovali uz rotaciju) i INTERVENTNA. I pri tom oni su prosli kroz nekoliko crvenih svetala vecom brzinom, dakle videli su da ih ovi prate.

Saobracajna patrola nema ovlascenje za upotrebu oruzja dok se na njih ne zapuca, ali evo prvi komsija mi je bio u patroli pa cu da ga pitam (inace on je suspendovan jer je bio posten i ukazivao na primanje mita u MUP-u pa vi vidite kako se sve moze zataskati).

Interventna ima druga ovlascenja.
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:44 - pre 183 meseci
Citat:
supporters: Naravno da treba sacekati da se vidi sta se tacno dogodilo ali znajuci kako to kod nas funkcionise nece se tako lako saznati... Kako god ne podrzavam ja ni ove sto kazu da sad tog zandarma treba ubiti... ako je uradio to sto je uradio nek mu se sudi i nek dobije sta zasluzuje.... ja samo pricam da ne mogu da verujem sta sve citam oko ovog slucaja i da to sve pisu srbi pravoslavci klicu i pozdravljaju ubistvo decka i jedna od najvecih polemika odakle njemu pare za automobil.... Dozovite se pameti sve ovo moze, sigurno moze da se desi nekom vama bliskom a nije iskljuceno i vama samima...


Slazem se sa ovim. Uopste nije bitno koji je automobil u pitanju, a takav auto moze da se kupi i postenim radom, nije to toliko skupo vozilo, a moze i polovan da se nadje za pristojnu kintu. I mene nerviraju komentari tipa "Eto, vozi skup auto, sigurno je mafijas, tako mu i treba". Ja imam komsiju u ulici, covek vozi full Jeeroke-a, ima privatnu radnju, dirinci ceo dan i posteno ga je zaradio i sta sad, on je mafijas, ubica, treba mu presuditi po kratkom postupku ako ne daj boze napravi prekrsaj svojim dzipom.

Dakle, sve cinjenice treba utvrditi, a mi mozemo samo da nagadjamo sta i kako i da neko napise kakva je zakonska procedura. Bas cu pitati kosmiju patroldziju.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:45 - pre 183 meseci
Citat:
supporters:  da to sve pisu srbi pravoslavci


citam po 5. put tvoju poruku i dalje ne mogu da ukapiram,kakve veze ima "srbi pravoslavci" sa slucajem? bilo bi u redu da pisu "albanci muslimani" ili "albanci katolici" ili "rumuni pravoslavci" ili "rumuni katolici" ili "hrvati katolici" ili "srbi ateisti"

stvarno ne vidim kakve ovo veze s bilo cime ima

btw,zaboravih,ostalo sve u poruci je ok napisano,ali ovo pozivanje na naciju i veroispovest...
 
0

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:48 - pre 183 meseci
Dakle, ponovo - POLICIJSKA POTERA I PRINUDNO ZAUSTAVLJANJE VOZILA:

http://prezentacije.mup.sr.gov...azovanje/casopis/3-06/BEZ7.pdf

Moje jedino pitanje za policiju je da li je ova procedura ispoštovana? Ako jeste, mora postojati audio zapis komunikacije radio uređajima i ja bih voleo da ih čujem.

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 22.03.2009. u 10:05 GMT+1]
 
0

supporters
Milos Petrovic
Srbija/Beograd

Član broj: 11276
Poruke: 74
93.86.139.*



Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:54 - pre 183 meseci
Ok moze to moje da se protumaci pogresno... bio sam u afektu pa sam to tako napisao. Pod tim sam samo mislio na ono da mi kao pravoslavci tj. hriscani imamo jednu od najsvetlijih zapovesti a to je NE UBI i samo zato sam to pomenuo a ne da bi vredjao nekog drugog... Dok kao sto sam rekao na drugim forumima i po raznim komentarima maltene ima slavlja zbog ovakvog dogadjaja!
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca20.03.2009. u 13:55 - pre 183 meseci
Citat:
cozmo_im
Interventna ima druga ovlascenja.


Tebe kao gradjanina aposlutno ne tangira da li je u pitanju interventna, SWAT ili obican ulicni pandur - njihova prava nisu uopste drugacija po zakonu - niko od njih ne sme da te upuca u glavu osim ako ne postoji citav niz ispunjenih uslova (i za sta stvarno treba da budes posebna vrsta budale da se tako "namestis").

Za pocetak, mora postojati sumnja u izvrsenje krivicnog dela.

Onda, mora postojati opiranje pri hapsenju pored opomena.

I, na kraju, najvaznije, mora postojati sumnja u neizbeznu opasnost po zivot policije ili okoline ili mogucnost begstva osumnjicenog (I TO SAMO U SLUCAJU VRLO TESKOG KRIVICNOG DELA!) a da ni jedna druga metoda ne moze dati rezultate.

Bez toga, mogu oni da se zovu i FBI ako hoce i da dolecu u crnom helikopteru ili tenku, nemaju ama bas nikakva prava da pucaju u tebe, jos manje u glavu.

@edit - obucina je linkovao kompletnu proceduru... uopste nije tek tako dozvoljeno da se puca u nekoga, inace bi to bio divlji zapad.

Ovde je u stvari pitanje da li je doslo do situacije da policajac nema drugi izbor nego da potegne oruzje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89184 | Odgovora: 463 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.