Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opel astra Classic 1.6 twinport, luft u poluosovinama

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel astra Classic 1.6 twinport, luft u poluosovinama

[ Pregleda: 4879 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vasilijempetkovic
Beograd

Član broj: 214340
Poruke: 7
85.101.99.*



Profil

icon Opel astra Classic 1.6 twinport, luft u poluosovinama27.03.2009. u 16:01 - pre 182 meseci
Vozio sam auto u ovlasceni servis i rekli su mi da je noramlno da poluosovine imaju malo lufta. Auto je bio podignut i potvrdjeno je da imaju lufta, ali da je to normalno.

Medjutim, nekako nisam mogao da se pomirim a tom cinjenicom i ponovo sam sam pogledao auto, ovog puta iz kanala, sto znaci da je auto bio na zemlji. Desna poluosovina ima lufta uzduz ose, otprilike 0,5 cm, dok, koliko sam uspeo da primetim, leva nema takav luft vec vertikalan, tj. poprecno u odnosu na osu poluosovine.

Kako se sve ovo manifestuje u voznji? Oseca se s vremena na vreme tiho lupkanje, ali samo kada se prelazi preko malih diskretnih neravnina i oseca se preko volana kao da je nesto labavo. Ostali delovi vesanja i letva volana su OK. Kada se prelazi preko grubljih neravnina onda se ne oseca nista.

Odvojen problem: pri brzinama od 80 dp 100kmh osecaju se vibracije celog auta i nesto kao tihi brum, za sta je navodno utvrdjeno da su gume fabricki lose i pored balansiranja. Poceo sam da sumnjam da ipak ove vibracije ne poticu od poluosovina. ALgeri na tockovima su OK.

Jos jedno zapazanje, auto je pod garancijom i, takodje, sam poceo da sumnjam da zbog toga govore u servisu da to nije nista i da je to normalno.

Da li je normalno da poluosovine imaju bilo koji luft, bilo da su tockovi na zemlji ili u vazduhu? U pitanju je Opel Astra Classic 1.6 Twinport, nova presla 10000 km.

Pozdrav Vasa
vasa
 
Odgovor na temu

rinenad

Član broj: 212560
Poruke: 305
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Opel astra Classic 1.6 twinport, luft u poluosovinama27.03.2009. u 21:54 - pre 182 meseci
Ja sam imao takav simptom na Polu i mijenjali su mi letvu volana i nikada se to nije izgubilo. Naročito je bilo izraženo po malim neravninama na nizbrdici. To je ono ako imaš sreće...ja nisam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Opel astra Classic 1.6 twinport, luft u poluosovinama

[ Pregleda: 4879 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.