Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je abortus ubistvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je abortus ubistvo?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 41280 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 18:41 - pre 182 meseci
Citat:
milanche: Apsolutno sam ubedjen da bi i oni koji su za abortus izbegli da to rade, bez obzira da li i kako
kvalifikuju to delo.

...na isti način na koji bi izbegli i da svojeručno zakolju ono što će sutradan pojesti... Ne verujem da je ikom prijatna činjenica da je abortus zapravo nasilni prekid života jednog živog bića, kao i klanje praseta (s tom razlikom što je prase toga još i svesno, kao što je primetio zmau) npr. E sad, neko je zbog toga vegetarijanac, neko nije...
Citat:
Ivan Dimkovic: Kao sto rekoh, nije moguce nazvati ni jedno ni drugo "pravilnim" ili "nepravilnim" jer sve zavisi od vaseg internog referentnog sistema vrednosti.

[offtopic]Eh, kad bi samo ovu divnu logiku (koju u potpunosti potpisujem) primenjivao i na ostale sfere društva (npr. ekonomiju), gde bi ti bio kraj... ;)[/offtopic]
 
Odgovor na temu

brankec
Bosanski Brod

Član broj: 140157
Poruke: 161
94.250.99.*



Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 20:10 - pre 182 meseci
Abortus je ubistvo. On govori i o opštem nivou svesti, kulture i produhovljenosti. I odgovornosti prema sebi i Bogu.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 20:14 - pre 182 meseci
Citat:
Jablan
[offtopic]Eh, kad bi samo ovu divnu logiku (koju u potpunosti potpisujem) primenjivao i na ostale sfere društva (npr. ekonomiju), gde bi ti bio kraj... ;)[/offtopic]


Ekonomija je daleko egzaktnija nauka od ovoga o cemu pricamo... ako pricamo o ciframa, tu se daleko lakse mogu nalaziti argumenti pro et contra hehe ;-)

Citat:
brankec
Abortus je ubistvo. On govori i o opštem nivou svesti, kulture i produhovljenosti. I odgovornosti prema sebi i Bogu.


Ne zaboravi da nemaju svi ljudi virtuelnog prijatelja (zvanog Bog, Alah, itd... kako gde) tako da takva "odgovornost" (ili odgovornost, kako hoces) ne mora nuzno da postoji.

Sto se samog abortusa tice - pretpostavljam da bi bilo zanimljivo posmatrati genezu misljenja o tome da u Srbiji naprasno skoci procenat maloletnicke trudnoce kao i broj dece koja se alkoholisu i zive u bandama... Sve sto se moze podvesti kao posledica odgajanja dece u okruzenju gde ta deca nisu zeljena kao, npr, u slucaju "prisilne trudnoce".

Abortus je vrlo neprijatno i strasno iskustvo za zenu - kao sto se moze pretpostaviti, odlucivanje za tako necim drasticnim nije bas stvar hira. Treba se zapitati kakva bi izgledala alternativa gde to dete "na silu" biva rodjeno i osudjeno da zivi sa neka dva nezrela i nesposobna idiota, npr... Meni to deluje kao pravi pakao na zemlji.

Mozda se mozemo sloziti da je abortus legalno ubistvo - opet, sa druge strane, pitanje da li je fetus od, recimo, mesec dana "zivo bice" nije ni najmanje jednostavno... Neko moze smatrati zivo ljudsko bice kao organizam koji ima svest o samom sebi i razvijen mozak... Neko drugi "zivo bice" moze smatrati organizam koji je sam u sposobnosti da zivi van majcine utrobe, itd....

Vrlo nezgodno.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.151.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 20:35 - pre 182 meseci
Izvini a sta si ti zapravo pitao?
Da li je to nemoralan cin, ili kako ti treba da se osecas?
Ne razumem te bas najbolje.

Abortus jeste nasilan prekid zivota.
Mozes ga nazvati ovako ili onako, ali ubistvo u ratu, samoodbrani, egzekucija u drzavnoj reziji (smrtna kazna), spaljivanje vestica, sve to nosi drugi naziv a sustina je ista. To je u ravni morala, vazeceg, trenutno prihvacenog u drustvu, i da pravda se, odbranom teritorije / svog zivota / religiozne ‘cistote’ / zakonom itd.
Sustina ipak ta – nasilni prekid zivota.

A sto se abortusa tice on je tekovina borbe zena da samostalno raspolazu svojim telom / samostalno donose odluke o svom zivotu i kao takav ga ti muskarac ne mozes suditi.

Takodje, moje misljenje je da je najvise muskarac odgovoran za posledice.

A kako ti da se osecas, to ces ti najbolje znati, mada mi se cini da si vec rekao
3) Trebalo je da mislim pre o tome, ali nisam niti ću.

gleb
 
Odgovor na temu

brankec
Bosanski Brod

Član broj: 140157
Poruke: 161
94.250.99.*



Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 21:09 - pre 182 meseci
Danas se legalizuju istospolne veze, sutra će se legalizovati abortus. To je zapadna demokratija i mi njoj tezimo. Demokratija materijalnog sveta gde je sve na prodaju, pa i sama demokratija.

Sex je velika odgovornost - ako si odgovoran nece doći do neželjene trudnoće (bar u velikoj većini slučajeva) pa samim tim ni do abortusa, pa samim tim ni do ubistva.

Malo je dobrih odgajatelja - malo je dobrih odgoja. Malo je zrelih ljudi.

Tako nam je kada ne vjerujemo u VIRTUALNE PRIJATELJE i nemamo ideale, samo obični životi (another brick in the wall).
Abortus je ubistvo.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 22:44 - pre 182 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Abortus je vrlo neprijatno i strasno iskustvo za zenu - kao sto se moze pretpostaviti, odlucivanje za tako necim drasticnim nije bas stvar hira.

Vidis, to sam mislila i ja i to bi trebalo da bude logicno, jer za mene bi bilo... A cula sam od tog istog doktora koji je ovde pominjan da on zna za slucajeve da su neke zene imale po 30 (alo, trideset!!!) abortusa! A posle sam cula da ima jos takvih slucajeva. Kako biste to komentarisali??? Da im je bilo traumaticno iskustvo, verovatno bi vodile racuna. Ako nije cisti hir i linija manjeg otpora, onda je verovatno u pitanju cist primitivizam! Ili im vec predje u naviku...?
Ja to npr. ne mogu da shvatim! Zamisli bre - 30x, ej...
 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 22:46 - pre 182 meseci
Da bi verovao u ideale ne treba mi virtualni prijetelj i njegovi agenti na zemlji koji više brinu o svojih 20%, a ionako su za ideale uvek ginule budale.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 23:07 - pre 182 meseci
Citat:
brankec
Danas se legalizuju istospolne veze, sutra će se legalizovati abortus. To je zapadna demokratija i mi njoj tezimo. Demokratija materijalnog sveta gde je sve na prodaju, pa i sama demokratija.


Ovaj... abortus je u Srbiji legalan jos iz doba davne SFRJ - dakle, nema bas puno veze sa "demokratijom" a jos manje "zapadnom".

Abortus je takodje vrlo legalan u gomili nedemokratskih i ne-zapadnih zemalja... Opet ima i onih demokratskih, a i zapadnih gde abortus recimo nije legalan - kao npr. Irska, ili Portugal... I niko ih ne prisiljava da ga legalizuju.

Steta, a bas lepo i pitko ide ta prica o "zapadnim vrednostima" tipa "istopolni brakovi" i sl. "gadosti" koje navodno dolaze "sa zapada", ali abortus definitivno nije u toj prici, kod nas se primio ipak malo ranije i uz druga dodatna prava zene, besplatno skolovanje itd... predstavlja unikatan rezultat razvoja drustva u socijalizmu - a ne transplant iz zapadnog drustva.

Citat:

Sex je velika odgovornost - ako si odgovoran nece doći do neželjene trudnoće (bar u velikoj većini slučajeva) pa samim tim ni do abortusa, pa samim tim ni do ubistva.


U idealnom svetu... da. Slazem se.

Medjutim, mi ne zivimo u idealnom svetu. Zamisli recimo da nije u pitanju seks pod pristankom nego, recimo, silovanje.

Sta tvoj virtuelni prijatelj tj. njegovi posrednici na zemlji misle o takvim, vrlo nezgodnim, situacijama? Treba li posto-poto zadrzati dete koje je produkt silovanja? Pre nego sto odgovoris razmisli malo na tu situaciju - recimo neko silovanje uz agresiju i nanosenje teskih povreda, kako li ce se to dete osecati kad sazna, kako li ce njegova majka da ga tretira, kako ce ga njen potencijalni muz tretirati... i kakvu ce to porodicu stvoriti tj. uslove za odrastanje... Ne deluje lepo uopste.

Ili, recimo, sta reci o abortusu ukoliko se pokaze da ce trudnoca biti vrlo opasna za zenu ili da se javila komplikacija koja bi mozda ugrozila zivot te zene (a, samim tim - i deteta)?

Ili zamisli recimo da se na prvom pregledu utvrdi da to dete ima ovu bolest:

http://en.wikipedia.org/wiki/Harlequin_type_ichthyosis

Postavlja se tu onda jedno nezgodno pitanje - da li abortirati trudnocu, ili pustiti to dete da se rodi i da provede kratak zivot (a mozda i ne tako kratak - ima slucajeva gde su se ta nesrecna deca mucila godinama) u najtezim mukama i bolovima... Znam da je koncept "muke radi spasenja" vrlo popularan kod nekih virtuelnih prijatelja ali ipak... da li mozemo da zastanemo i da razmislimo svojom glavom, bez saveta prijatelja - virtuelnih ili ne, kakvu presudu takva odluka daje tom nesrecnom detetu?

Kao sto rekoh, nimalo lako pitanje...

Citat:

Tako nam je kada ne vjerujemo u VIRTUALNE PRIJATELJE i nemamo ideale, samo obični životi (another brick in the wall).


Ne znam za tebe, ali meni je "obican zivot" sasvim dovoljan...


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 01.04.2009. u 00:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 23:22 - pre 182 meseci
Nema pravo na abortus nikakve veze sa demokratijom, nego sa uticajem Katolicke crkve u nekoj zajednici. Neko je pomenuo primer Irske i Portugala, koji su tipicani. Secam se, postojala je svojevremeno kampanja u Hrvatskoj (naravno pod uticajem Katolicke crkve, posle pada komunizma, a za vreme Tudjmana) da se zabrani abortus, ali na svu srecu taj glupi zakon nije prosao!

U komunizmu je u svim zemljama abortus bio legalan i to pravo zestoko korisceno, a o demokratiji nije bilo govora... Primer je Poljska. Dok je bilo komunizma, bilo je i abortusa, a sad...?

I mislim da je najgora stvar abortuse zabranjivati, jer u tom slucaju se broj istih ne bi smanjio, nego bi se samo obavljali na crno, sto nosi ogroman rizik po zdravlje zena!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 23:46 - pre 182 meseci
Citat:
brankec: Tako nam je kada ne vjerujemo u VIRTUALNE PRIJATELJE i nemamo ideale, samo obični životi

Ah, jedan mali offtopic: Ja ne verujem u virtualne prijatelje u obliku u kome veruje većina, ali opet imam moralna načela i ideale jače od većine. Tako da mogu da kažem da je povezivanje religije i morala jako pogrešno. A sem toga, pre neki dan sam video Audi Q7 sa zatamnjenim staklima, a unutra (pošto uspevam da vidim i kroz zatamnjena stakla) dve namrgodjene obrijane face, a sa retrovizora visi ogroman hrišćanski krst. Oni pretpostavljam misle da veruju u virtualnog prijatelja (a verovatno da ih taj prijatelj i čuva), ali o njihovom moralu i idealima ne bih trošio reči.
 
Odgovor na temu

Legionar_

Član broj: 183941
Poruke: 27
*.adsl-3.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?31.03.2009. u 23:50 - pre 182 meseci
Citat:
brankec: Danas se legalizuju istospolne veze, sutra će se legalizovati abortus. To je zapadna demokratija i mi njoj tezimo. Demokratija materijalnog sveta gde je sve na prodaju, pa i sama demokratija.

Abortus je odavno legalzovan,sad se lagano radi na legalizovanju pederastije,a uskoro verovatno ce se pristupiti i legalizaciji zoofilije,nekrofilije,itd......demokratija pa to ti je.

Sto se tice abortusa,ja sam vec odavno sve rekao o tome - apsolutno sam protiv abortusa.Jedini slucaj u kome abortus moze opravdan je onaj kad je zivot majke ozbiljno ugrozen trudnocom.Sve ostalo predstavlja svirepo ubistvo nevinog ljudskog bica.Abortus danas predstavlja moderan vid ljudskog zrtvovanja,s obzirom da se ta nevina deca zrtvuju zarad lagodnijeg zivota.

Zanimljiv clanak
Serbian Abortionist Who Aborted 48,000 Babies Becomes Pro-Life Activist:
http://www.lifesitenews.com/ldn/2008/nov/08111304.html
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
91.148.79.*



+968 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:01 - pre 182 meseci
na ovu temu najčešće tupe muškarci i popovi.
hteo bih da čujem šta misle žene.

abortus do 12 nedelje nije ubistvo.
nakon toga jeste.
piše lepo u zakonu.

edit:
uzgred, slažem se da se ovo pravo zloupotrebljava i da ga pojedine žene koje ne žele više da rađaju koriste kao kontraceptivno sredstvo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:02 - pre 182 meseci
o jbte koja paralela
abortus = pedofilija ,ne mogu da verujem

i ni jedan drugi slucaj,cak ni kada je to dete zaceto brutalnim silovanjem? [ne ,ne zivimo u svetu u kojem je to samo neka "izvrnuta masta",na zalost,to je PRECESTA [i jedan slucaj je previse] realnost] ni onda ne sme?
da ne idemo dalje...

a lagodan zivot tog deteta nije bitan? bitno da je ono "zivo",pa makar kakav taj zivot [i s kime] bio...how yes no

@pirossi,koliko znam emilija je zensko :)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:02 - pre 182 meseci
Citat:
Legionar_:
Zanimljiv clanak
Serbian Abortionist Who Aborted 48,000 Babies Becomes Pro-Life Activist:
http://www.lifesitenews.com/ldn/2008/nov/08111304.html

Pa to je taj doktor koga smo pominjali, sad sam se setila kad sam videla sliku. Nisam ranije mogla da mu se setim imena.


Nesto pise i o abortusima u komunizmu:
Citat:
"The medical textbooks of the Communist regime said abortion was simply the removal of a blob of tissue," the newspaper reported. "Ultrasounds allowing the fetus to be seen did not arrive until the 80s, but they did not change his opinion. Nevertheless, he began to have nightmares."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
After this experience, Adasevic "told the hospital he would no longer perform abortions. Never before had a doctor in Communist Yugoslavia refused to do so. They cut his salary in half, fired his daughter from her job, and did not allow his son to enter the university."
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
91.148.79.*



+968 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:09 - pre 182 meseci
Citat:
Horvat:@pirossi,koliko znam emilija je zensko :)

jeste ali je jedina.
koliki je procenat učesnica u diskusiji?

lično bih uveo u škole predmet "Zdravstvena zaštita" ili tako nešto, koji bi usadio zdravstvenu kulturu i česte rutinske kontrole kod lekara, što sada nije slučaj.
uz bolje edukovanje bi se smanjio broj abortusa.
dakle edukacija a ne zabrana.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:10 - pre 182 meseci
@Horvat
Citat:
@pirossi,koliko znam emilija je zensko

Jesam...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Pirossi: na ovu temu najčešće tupe muškarci i popovi.
hteo bih da čujem šta misle žene.

abortus do 12 nedelje nije ubistvo.
nakon toga jeste.
piše lepo u zakonu.

Pa ja sam zena, ali ranije rekoh da ne bih o ovoj temi, jer je vrlo delikatna. A sama nikad nisam bila u toj situaciji, tako da iskreno ne znam kako se osecaju one koje idu na abortus. A mislim da bi one dale najmerodavnije misljenje.

Inace, ja sam mislila da je do 10 nedelja, negde sam cula... Ali znam da moze i kasnije, ukoliko se analizom plodove vode utvrde anomalije kod deteta (Daunov sindrom npr.), ali samo ako postoji saglasnost konzilijuma. Iz prostog razloga sto treba vremena da bi se neke anomalije utvrdile, rano je 10 (ili 12 nedelja). To se secam da se desilo jednoj mojoj poznanici. Bila je u pitanju trudnoca stara jedno 4,5 meseca, ako ne i vise... Uzas!
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
91.148.79.*



+968 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:16 - pre 182 meseci
@EmilijaV:
izvinjavam se, uočio sam.
eto i ti nisi načisto sa pitanjem abortusa jer ne raspolažeš sa dovoljno inormacija.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:22 - pre 182 meseci
Citat:
Pirossi: jeste ali je jedina.
koliki je procenat učesnica u diskusiji?

lično bih uveo u škole predmet "Zdravstvena zaštita" ili tako nešto, koji bi usadio zdravstvenu kulturu i česte rutinske kontrole kod lekara, što sada nije slučaj.
uz bolje edukovanje bi se smanjio broj abortusa.
dakle edukacija a ne zabrana.

Na zalost, ali ovo je pretezno muski forum...

Elem, slazem se s tobom da je broj abortusa u Srbiji rezultat zdravstvene (ne)kulture!
Svi smo mi culi da postoje uzasno glupe predrasude o kontracepciji. Tipa onoga: od pilula se goji, rastu dlake i dobija se rak, spirala urasta, kondomi pucaju, itd.... Mislim, gluplje od glupljeg! Cesto kad bih cula te "argumente", pitala bih te "pametne" sta im onda preostaje? Nikad nisu znali da mi odgovore. I onda ne koriste nista, nego racunaju dane ... I na kraju kad zaglave, ostaje im samo abortus!

Izgleda da je to u zemlji Srbiji oblik kontracepcije!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.177.*



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:24 - pre 182 meseci
Citat:
Pirossi: @EmilijaV:
izvinjavam se, uočio sam.
eto i ti nisi načisto sa pitanjem abortusa jer ne raspolažeš sa dovoljno inormacija.

Informacija imam koliko i vi svi, ali nemam osecaja za to. Trebalo bi da kaze neka koja je to prosla.
Znam sta je trudnoca, jer sam to prosla. Ali ako me pitas sta sam osecala tih prvih meseci? Moj odgovor je: NISTA! Jednostavno sam se osecala kao da mi nije nista, sve dok nisam videla da mi garderoba postaje tesna...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?01.04.2009. u 00:36 - pre 182 meseci
Citat:
Legionar_: Abortus je odavno legalzovan,sad se lagano radi na legalizovanju pederastije,a uskoro verovatno ce se pristupiti i legalizaciji zoofilije,nekrofilije,itd......demokratija pa to ti je

Joj, joj, joj....je l' to citat sa skupstinske govornice?
Mislim, zestoko podseca na brabonjanje 1 poslanika u vreme rasprave o "nemoralnom" Zakonu protiv diskriminacije. Kamo srece da si i ti mogao tamo da kazes rec-dve...ne sumnjam da bi se svojski potrudio, je l' da?

Elem, abortus je nazalost jedino resenje kada je na putu nezeljeno dete koje, sto narod kaze, ni majka nece voleti.
Kada bi postojala neka druga "puj-pike, ne vazi" varijanta, bilo bi super, ali kad vec ne moze drugacije onda treba da ostane legalno.
Bilo kakva zabrana abortusa bi za posledicu imala preseljenje te delatnosti u underground, gde bi zena (koju ne mozes spreciti da abortira ako je tako odlucila) bila izlozena svakakvim "mesarima", ciji "strucni rad" cesto ima smrtni ishod.

A pomenute zene sa 30-i-nesto abortusa su slucajevi za strogi nadzor socijalne ili druge strucne sluzbe.
Svaka zena koja se odluci na vise od dva-tri abortusa trebalo bi da (po mogucnosti zajedno sa svojim partnerom) prodje obuku o nacinima kontracepcije i da nakon toga periodicno posecuje savetovaliste.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je abortus ubistvo?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 41280 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.