Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je abortus ubistvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je abortus ubistvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 41592 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 17:14 - pre 183 meseci
Niko mi ne odgovori za drkanje - je li genocid ili nije? (Davljenje miliona zivih bica u wc-solji)
Kao sto spermatozoid nema svest, tako ni fetus nema svest dok ne sazri CNS u potrebnoj meri,
a i ta pre-natalna svest - da se razgovarati o njenom kvalitetu.

Hriscanski moral je aktuelan samo nekih 2000 gidina ili nesto vise. To je uzasno
mali period sagledan sa izvesne razdaljine.

Dakle, ako cemo tako drugovi moralisti, onda nemojte brati cvece, nemojte klati svinje i krave....
(da, da nema gulasa i paprikasa za MRSNE SLAVE).
Sve su to ziva bica. Zasto je vas vredniji od onog maslacka u travi ili gljiva po vlaznim zidovima?
Jel mozda po nekoj DEFINICIJI?
E da, nemojte ni tumore da odstranjujete, oni isto vrve od zivota (rastu, razvijaju se i razmnozavaju)

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 02.04.2009. u 18:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 18:54 - pre 183 meseci
Citat:
EmilijaV: Opet dezinformacije! Za Crkvu je i kondom neprihvatljiv, kao i svi drugi oblici kontracepcije.

Tacno tako, kao sto i pise na onom nekom sajtu koji sam ja spominjao.
Citat:
Ali, boli me uvo za Crkvu.... :D
Problem je u tome sto se radi o katolickoj crkvi koja ima ogroman uticaj bas u onim zemljama koje opet imaju ogroman utcaj na ceo svet, bar za sada - SAD, Nemacka, Francuska i slicne, pa se taj uticaj delimicno prenosi i na nase zivote.
Citat:
Dakle, ako cemo tako drugovi moralisti, onda nemojte brati cvece, nemojte klati svinje i krave....
I mene strasno nervira dvolicnost crkve. Kad se radi o nekim stvarima vazi "Kako kaze Bog", a kad popa zaboli zub onda ne ide kod Boga nego kod zubara a na pocetku su zabranjivali lekarima da uce o ljudskom telu i slicne gluposti. I pranje ruku sluzi da se pobiju razna ziva bica, onda je i to ubistvo.

Da, onanija mu dodje kao genocid ako je abortus ubistvo!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 19:39 - pre 183 meseci
hmmm sad i nemacka,mahom protestanti ,zar ne?
sad cu bas proveriti na netu ako ima

edit:
Citat:
According to the CIA,[6] the following is the order of religious preferences in the United States:

* Christian: (78.5%)
o Protestant (51.3%)
o Roman Catholic (23.9%)
o Mormon (1.7%)
o other Christian (1.6%)
izvor


za dojche

Citat:
Christianity

* Christians 59,981 M (73,14%)[4]

[edit] Protestantism
Holy Cross Lutheran Church, Berlin

* Protestants 32.356211 M (39.4%)[1]
Catholicism

* Roman Catholics 25.461 million (31.0%) as of 31 December 2007[10]
* Old Catholics 25,000

Orthodoxy

* Orthodox 1.4 M (1.7%)[4]
izvor


da ,u pravu sam ako je verovati wiki


naravno nije mali broj ljudi koji se izjasnjavaju kao katolici,ali koliko njih ne koristi kontracepciju zbog toga ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 20:06 - pre 183 meseci
@tdjokic,

Nemacka je jedna od zemalja sa najvecim nivoom svesti devojaka o kontraceptivnim sredstvima a negde sam citao i da je jedna od zemalja sa najvecim stepenom koriscenja pilule... Sto se moze i naslutiti ako se pogleda prirodni prirastaj, koji je vrlo mali i poprilicno negativan - a pretpostavljamo da vole seks kao i ostali oko njih... prosta matematika kaze da onda tu nesto sprecava radjanje dece ;-)

Inace katolicka crkva u Nemackoj ima uticaja samo na stariju generaciju i po nekim zabitima... Samo od 2000-te do danas im je otislo nekoliko miliona ljudi iz te crkve, jer ih boli dupe da joj placaju pare za nekakve virtuelne prijatelje.

Zemlje Evrope u kojima crkva ima ogroman uticaj na drzavni aparat su Irska, Portugal, Poljska i Grcka. Spanija se nekako iskobeljala, Italija isto tako polako "odlazi"... a Holandija je postala pakao na zemlji ako pitate crkve :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 20:26 - pre 183 meseci
Citat:
Kernel-1:
Hriscanski moral je aktuelan samo nekih 2000 gidina ili nesto vise.
....
Dakle, ako cemo tako drugovi moralisti, onda nemojte brati cvece, nemojte klati svinje i krave....

Ako pitas prijatelje hriscane shvatices da ubijanje zivotinja nije greh - njih je njihov Bog ionako stvorio da sluze "deci bozijoj". Ne jesti meso na mrsnu slavu je vise-manje jeres, jer ti time tvrdis da je tebi zao necega sto je Bog rekao da sluzi tome da se jede, praveci, da banalizujem stvari, od Boga time budalu.

Da parafraziram Dimkovica, kad imas "virtuelnog prijatelja", sve je super jasno i jednostavno. Drkanje je greh, to se strucno zove Rukoblud, jer time "rasipas seme", sto je Bog licno sapnuo na uvce njima nekolicini jos pre vise hiljada godina, a ubistvo stotine krava nije, jer su krave stvorene samo zbog ljudi, jedan dan pre nego sto su stvoreni ljudi.

Batali crkvene stavove kad razmisljas o normalnim ljudima. Crkva je po definiciji dogma, ili u nju verujes slepo (zato se i zove dogma), ili mislis svojom glavom.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 20:32 - pre 183 meseci
Ja uvek rado bataljujem pricu o crkvi (osim ako nije neki dobar vicu u pitanju),
ali u ovom slucaju korelacija sa abortus pitanjem je r = cista jedinica ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 20:40 - pre 183 meseci
Tvrdnja da je abortus ubistvo nije nesto sto je ekskluzivno za crkvu tj. za organizovane religije jer ih ima dosta sa slicnim stavom, stavise potpuno je jasno da je abortus ubijanje ploda jer taj plod posle vadjenja iz majcine utrobe umire 100%... Smo sto, zakonski, to ubistvo jeste legalno (u Srbiji) i bez ikakvih zakonskih posledica po pocinioca.

Postavlja se samo pitanje da li je u pitanju svestan ljudski zivot u momentu ubijanja ili je u pitanju... "biljka" iliti organizam u vegetativnom stanju - o tome se moze diskutovati i to zavisi od dosta faktora. Inace ta razlika moze imati veliku tezinu u davanju legalnosti.

Osim toga, nije crkva jedina institucija koja zabranjuje abortus. Medjutim razlika izmedju, recimo, crkve i nekog ne-religioznog etickog stava je da je stav crkve po tom pitanju objasnjen zeljom tj. "naredbom" nekog nevidljivog van-zemaljskog stvorenja poznatijeg po imenu "Bog", dok je eticki stav baziran iskljucivo na faktu da se radi o ljudskom zivotu koji ne treba unistiti po svaku cenu ili necega jos pragmaticnijeg, recimo nekog interesa da se broj ljudi poveca, itd... itd...

Takodje, i razlozi zasto crkva brani abortus i zasto bi neko drugi branio abortus mogu biti prilicno razliciti.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 20:45 - pre 183 meseci
Citat:
Postavlja se samo pitanje da li je u pitanju svestan ljudski zivot u momentu ubijanja ili je u pitanju... "biljka" iliti organizam u vegetativnom stanju - o tome se moze diskutovati i to zavisi od dosta faktora


Znaci ako me neko kokne dok spavam, ne odgovara, jer nisam bio svestan u trenutku ubistva ;)
F#ck it, nocas bdim :D
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 21:04 - pre 183 meseci
Pa zakon kaze da si ti covek = svesno i inteligentno bice i tako to... i da je ubistvo takvog jednog bica nelegalno...

Stavise, ovo je jedan vrlo interesantan deo jer moze lako da se desi da dobijemo... recimo... vrlo svesne i razmisljajuce majmune, nekim genetskim modifikacijama, pa ce zakonodavstvo da bude na testu po pitanju stvari koje svesna bica kao sto je covek imaju... pravo na slobodu, nasledstvo, drzavljanstvo i tako to ;-)

Nego da se vratimo na temu - ako je abortus do odredjenog vremena nesvesno bice... dakle, "biljka"... onda je daleko lakse racionalizovati pravo na ubistvo tako necega, bas kao sto nemamo neki problem da ubijemo... kravu (osim u Indiji).

Slicna logika postoji i za pacijente koji ostannu u perzistentnom vegetativnom stanju - ukoliko se porodica slozi, njih iskljuce sa instrumenata i oni... umiru. Zakon tu kaze:

a) Nisu svesni - permanentno (doduse, djavolji advokat bi rekao da fetus nije permanentno nesvestan - treba mu samo par meseci da "prorazmislja" :-)
b) Nisu sposobni da zive bez eksterne pomoci = nisu ni "ziva bica" jer ziva bica mogu da zive bez aparata

I onda se tu nalazi prostor za legalizovanje ubistva takvih slucajeva. Okreni-obrni i takvo ubistvo je, na kraju krajeva, ubistvo - pa opet, u mnogim drzavama je sasvim legalno iskljuciti sa aparata coveka kome je razneto pola mozga ili mu se doticni organ pretvorio u sundjer.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

trfgyuiktgufvh

Član broj: 173767
Poruke: 18
212.200.177.*



+7 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 22:18 - pre 183 meseci
Citat:
I mene strasno nervira dvolicnost crkve. Kad se radi o nekim stvarima vazi "Kako kaze Bog", a kad popa zaboli zub onda ne ide kod Boga nego kod zubara a na pocetku su zabranjivali lekarima da uce o ljudskom telu i slicne gluposti.

...a o pedofilima u crkvenim redovima ni reci. A to kolike su popovima stomacine i pored "isposnickog zivota", kakvim limuzinama se voze iako su se "zavetovali na skromnost", naplacivanja "usluga" po sistemu: daj kolko mozes al da nije ispod ___(upisite sami) itd da ne pricamo.
Bar ih ja necu pitati vise ni za sta.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 23:01 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan DimkovicNemacka je jedna od zemalja sa najvecim nivoom svesti devojaka o kontraceptivnim sredstvima a negde sam citao i da je jedna od zemalja sa najvecim stepenom koriscenja pilule... Sto se moze i naslutiti ako se pogleda prirodni prirastaj, koji je vrlo mali i poprilicno negativan - a pretpostavljamo da vole seks kao i ostali oko njih... prosta matematika kaze da onda tu nesto sprecava radjanje dece ;-)

Potpuno tacno! Negde sam procitala da Nemacka iako ima jos uvek veliki broj abortusa, najveci je i stepen koriscenja pilula. A 'ajd recite prosecnoj devojci u Srbiji da koristi pilule, pa da vidimo sta ce da vam kaze! A nesto ne vidim da su Nemice dlakave i debele od koriscenja istih...

Opet raspravljate o Crkvama...
Potpuno isti stav po pitanju abortusa imaju sve Crkve, samo je Katolicka najkompaktnija i ima najvise politickog uticaja u nekim zemljama. A ostale Crkve niko mnogo ne zarezuje (Pravoslavnu, Protestantsku itd...).
A sto se Francuske tice (neko je pomenuo), to je zemlja koja je jos odavno zakonski najbolje uredila odnos Crkve i Drzave, tako da iako je najveci broj katolika, nemaju mnogo uticaja u donosenju drzavnih odluka i kreiranju svesti.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A sto se tice fetusa, evo vam jedan podatak: srce pocinje da kuca samo nedelju dana posle zaceca. Stoga je dilema jos veca...
 
Odgovor na temu

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?02.04.2009. u 23:37 - pre 183 meseci
O bokte! Pre nego li se neko odluči za abortus, neka ide na EKG fetusa! Pa verovatno ima sav hardware i polako povezuje drajvere sa procesorom ali bre to je daleko od živog bića! Kernel-1 je surovo u pravu, možda pomalo radikalno ali većinom je istina.
Oh divne li Katoličke crkve, odvajkada ima divan uticaj na Zapadne države pobrojane. Sve lepše od lepšeg... od krstaških ratova, inkvizicije, tonu gluposti o nastanku Zemlje, pa sprečili Hitlera i vidim kritikuju SAD. Svi vojnici pobrojanih zemalja SLAVE Božić i ostale praznike. I oni da mi pričaju o najdivnijem životnom činu - vođenju ljubavi - da je kondom greh?!A pobili su pa ne zna se koliko ljudi na pravdi njihovog Boga. Svaka čast Katolicima što nakon svih proverenih nedela i gluposti izrečenih od strane iste crkve, i dalje mogu da veruju u tako nešto! I još kad vidim one starekelje od papa, pa prvo sa nasmejem našta liče i onda pomislim ooooo bokte, kome ovaj čovek može biti svet?!?! Ali isto tako kad pomislim i na neke naše slojeve stanovništva, obrni okreni, nacija nije bitna. Moje mišljenje, ne želim nikoga da uvredim. Slično je i sa ostalim crkvama.
Nije bitno šta ko kaže, crkva, zakon... bitno je šta MI kažemo i kako se MI osećamo. Nema veće kazne za mene od sopstvene griže savesti.
O tome sam najviše razmišljao, da li bi me grizla savest. I dalje nemam odgovor.
Lepo bi bilo čuti nekog ko je izvršio abortus ili čija je devojka izvršila abortus. Čitajući sve ovo nije bilo takvog post-a?!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?03.04.2009. u 01:26 - pre 183 meseci
Citat:
jeftonikius
Lepo bi bilo čuti nekog ko je izvršio abortus ili čija je devojka izvršila abortus. Čitajući sve ovo nije bilo takvog post-a?!

Pa to sam ja vec negde rekla... I ja ovde, iako sam zensko, sedim i naklapam sa vama bez ikakvog pametnog zakljucka. Kad bih znala neku iz moje okoline da je to uradila, a da mi je pricala, ja bih vam prepricala. Ali, eto... Ja zivim okruzena emancipovanim zenama, koje su sprecavale takve stvari...

A mozda neke i jesu to uradile, ali kriju...? Mislim da ima i toga. Zene su u principu mnogo lukavije i lazljivije od muskaraca (ili vi niste toliko vesti ). Ne sedim ja dzabe sa vama na ovom muskom forumu, pored toliko zenskih, he, he...
 
Odgovor na temu

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
194.247.202.*



Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?03.04.2009. u 12:48 - pre 183 meseci
Pa kad već sediš na ovom forumu, daj uključi se, budi od koristi :-)
Jedan mali abortusčić, pa da nam preneseš utiske :-D
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?03.04.2009. u 13:05 - pre 183 meseci
Citat:
to je zemlja koja je jos odavno zakonski najbolje uredila odnos Crkve i Drzave,


Ah, blago njima...

@jeftonikius - budi pristojan, nemoj da nam oceras ovo malo devojaka sa ES-a :D
 
Odgovor na temu

jeftonikius

Član broj: 140399
Poruke: 21
194.247.202.*



Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?03.04.2009. u 14:16 - pre 183 meseci
Samo sam dao konstruktivan predlog u ime Nauke :-)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?03.04.2009. u 16:21 - pre 183 meseci
Citat:
Kernel-1:
@jeftonikius - budi pristojan, nemoj da nam oceras ovo malo devojaka sa ES-a

Ma ne idem ja nigde, lepo mi je ovde sa vama...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.184.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?06.04.2009. u 01:31 - pre 183 meseci
Citat:
Zene su u principu mnogo lukavije i lazljivije od muskaraca (ili vi niste toliko vesti ).

Zapravo toliko smo vesti u laganju i lukavi da ste poverovale da mi manje lazemo :)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?06.04.2009. u 02:17 - pre 183 meseci
@Stranger2

Sve zavisi od osobe. Ali u principu, muskarci imaju mnogo prostiji nacin razmisljanja od zena. Zene su komplikovane i primecuju uvek ono sto vi ne vidite. Navela bih ti milion primera, ali nije tema... Zato je meni licno lakse da se druzim sa muskarcima.

Zato mislim da mnoge i po ovom pitanju iz teme ne bi rekle istinu....
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.99.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?06.04.2009. u 11:34 - pre 183 meseci
salio sam se za ono.

muskarci se takmice u opipljiim stvarima: sportu, kolicini novca u novcaniku, brzini automobila, velicini kuce, kvadratnim metrima stana... pa su zato malo manje tajanstveni. inace imas i muskaraca podmuklih i komplikovanih samo je takva podela na muske i zenske uloge da muskarci mogu slobodnije da otkriju koji je njihov cilj. Ako muskarac kaze "zelm da zaradim milione" to je normalano. Ako zena kaze "zeli da se uda za bogtog" mnogi ce je cudno gledati i nazivati je svakakvim imenima. Drustvo jednostavno trazi od zena da vise taje nego muskarci. kad ne bi bilo drustvenog uticaja mislim da bi razlike bile veoma male.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je abortus ubistvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 41592 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.