Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je abortus ubistvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je abortus ubistvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 41277 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?16.11.2009. u 18:51 - pre 174 meseci
Meni nije bas najjasnije to propagiranje zabrane abortusa.

Jedina zemlja u kojoj to moze da se desi je USA - mada je i to malo verovatno osim ako im se ne desi jos neki 9/11 pa na vlast dodje novi GWB, u jos gorem izdanju. Osim Poljske, Irske i Portugala - ostale evropske zemlje su odavno zavrsile sa tim pitanjem, i stanovnistvo jednostavno nije toliko verski indoktrinirano da se tim pitanjem bavi na takav nacin.

Borba za zabranu abortusa je, jednostavno, unapred izgubljena - jer nema teoretske sanse da se galvanizuje neki znacajan % javnog mnjenja. Ne u Srbiji i ne u vecini Evrope.

I "hvala bogu" da je tako.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?19.11.2009. u 16:36 - pre 174 meseci
Nije.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

pilletina
preduzetnik
beograd

Član broj: 226262
Poruke: 6
95.180.84.*



+1 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?19.11.2009. u 18:13 - pre 174 meseci
glupo je raspravljati o legalnosti abortusa ili o tome da li je ubistvo ili ne. Opravdanost abortusa postoji ( ugroženost zdravlja majke ili bebe, silovanje itd). Bolje je abortirati nego ubijati bebu po rođenju, što je u Srbiji postao čest slučaj u poslednje vreme..
Ja sam majka osmomesečnog dečaka. Plod star 5 nedelja na ultrazvuku pokazuje otkucaje srca, tj. dva krvna suda pulsiraju i od njih se formira srce, a liči na veoma glavatog crva. Mimika lica kod ploda ne postoji do ko zna kog meseca (ne sećam se više).
Moje mišljenje je da je glupo koristiti abortus kao rešenje za nemar i seksualnu neobrazovanost, pogotovo što je prekid prve trudnoće za ženu veoma opasan, jer može da prouzrokuje sterilitet.
 
Odgovor na temu

pilletina
preduzetnik
beograd

Član broj: 226262
Poruke: 6
95.180.84.*



+1 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?19.11.2009. u 18:24 - pre 174 meseci
ctat:
naucnici su dokazali da plod reaguje od 2 nedelje zivota na spoljnje uticaje , sto znaci da je od 2 nedelje zivota plod zivo bice u razvoju, sa formiranim ekstremitetima, glavom, ocima. Jasno prekidanje zivota takvog bica jeste ubistvo.


e ovo je teška glupost - u tom uzrastu je jedna obična, jedva vidljiva, tačka/loptica i ništa mu nije razvijeno. Ruke i noge se vide tek sa 8 i više nedelja!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?19.11.2009. u 21:30 - pre 174 meseci
Citat:
pilletina
Moje mišljenje je da je glupo koristiti abortus kao rešenje za nemar i seksualnu neobrazovanost, pogotovo što je prekid prve trudnoće za ženu veoma opasan, jer može da prouzrokuje sterilitet.


To je glavni problem - i potpuno je besmisleno pokusavati resiti taj problem nekakvom zabranom abortusa.

Zabrana abortusa bi samo abortus prebacila u ilegalu - a to je najgore moguce resenje, jer ilegalne "klinike" niko ne kontrolise, u njima moze da radi bilo ko i to bi izazvalo ogroman skok broja smrtnih slucajeva - ovog puta majki (a to podrazumeva i smrt fetusa, zajedno)

Osim toga, zabrana abortusa je neefikasna u zemlji gde je za 2h moguce otici preko granice u neku od okolnih zemalja i odraditi proceduru tamo.

Seksualno obrazovanje i povecanje svesti o rizicima nezasticenog seksa. To je jedini nacin da se smanji broj abortusa.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 00:18 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Seksualno obrazovanje i povecanje svesti o rizicima nezasticenog seksa. To je jedini nacin da se smanji broj abortusa.


Ovo ja pisah na ovoj temi, na predhodnim stranama, ali u ovoj zemlji je narod tesko prosvetiti. Nase zene imaju neku fobiju kad je kontracepcija u pitanju, uvek im je neko rekao da to iz nekog razloga ne valja, nije zdravo i.t.d...

Ali posto ih je strah pilula i hormona, spirala i urastanja i cega sve ne, abortus nalaze kao najbezazlenije resenje, je l'...
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 07:19 - pre 174 meseci
Odgovor na temu:

Naravno da nije ubistvo! U principu to jeste last resort koji treba izsbegavati zbog zdravlja žene, a ne zbog nekog sujeverja. Zabrana abortusa bi donela zlo i to bi koštalo mnogo života.
 
Odgovor na temu

pilletina
preduzetnik
beograd

Član broj: 226262
Poruke: 6
95.180.84.*



+1 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 09:34 - pre 174 meseci
Ovu temu jepostavio muškarac, koji se ne kaje ni zbog čega i opet bi uradio isto itd.... Da je on taj koji treba da abortira, da ga uvode pod totalnu anesteziju i grebu mu zid materice, a o emotivnom delu da ne govorim, ove teme ne bi ni bilo.

Žene su u toj priči više odgovorne što ne čuvaju sebe. Ja lično ne bih mogla da abortiram živ i zdrav plod, ali abortus treba da ostane legalan i da bude slobodan izbor svake žene, a žene bi trebalo da naprave čvrst stav preme muškarcima u pogledu sopstvene zaštite, a ne da im udovoljavaju na sopstvenu štetu.

Žena koja dobrovoljno abortira više puta je idiot!!!
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.71.*



+727 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 09:39 - pre 174 meseci
Zašto je bitno da li je abortus ubistvo ili ne? Kad se kaže ubistvo prva asocijacija je nešto nalik na scenu sa tušem iz filma Psiho a ne na klanje praseta, abortus ili masturbaciju. Trebalo bi dokazivati da li je abortus moralan i koristan a ne da li je ubistvo.

Citat:
Moje mišljenje je da je glupo koristiti abortus kao rešenje za nemar i seksualnu neobrazovanost, pogotovo što je prekid prve trudnoće za ženu veoma opasan, jer može da prouzrokuje sterilitet.


I ja smatram da je glupo i ne želim da učestvujem u tome. Abortus bi trebao biti zabranjen osim u nekim posebnim slučajevima. Doktori koji bi izvodili ilegalne abortuse bi morali biti strogo kažnjavani. Danas društvo šalje poruku: "Radi šta hoćeš a mi smo tu da popravimo sve tvoje greške, abortus nije ništa strašno, samo manja hirurška intervencija". Zašto bih ja podrškom abortusa nosio deo odgovornosti za tuđe greške? Hej, ako niste pazili i niste umeli dobro da izaberete partnera snosite odgovarajuće posledice. Na kraju, bolje je dati bebu na usvajanje nego abortirati iz razloga "propašće mi grudi", "šta će komšiluk da kaže" ili "neću moći da se udam". U čekaonici ginekološke ordinacije sam slušao priču žene koja ima dve ćerke. Pošto je u ćaskanju sa doktorkom rekla da bi želela da dobije dečaka, doktorka, videvši na ultra zvuku da je devojčica, predložila je abortus kao mogućnost. Ismevaće nas neke nove generacije zbog ovoga kao što mi ismevamo neke starije zbog recimo prinošenja ljudskih žrtava, gladijatorskih igara ili posete mentalnim ustanovama u cilju zabave.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 10:00 - pre 174 meseci
Citat:

Doktori koji bi izvodili ilegalne abortuse bi morali biti strogo kažnjavani.


:) Zameni "doktori" sa "narko dileri" ili "makroi"...

Da li je zabranjivanje uspelo da ih suzbije? Nije.

A ovo je mnogo gore - jer se radi o hirurskoj intervenciji i najgore sto bi moglo da se uradi je da se pusti ilegalcima da to izvode i fakticki potpuno onemoguciti bilo kakvu kontrolu nivoa nege i kvaliteta intervencije, sto bi znacilo totalni haos.

Abortus sam po sebi nije problem, takva intervencija jednostavno mora da postoji iz medicinskih razloga - problem je sto se u Srbiji abortus koristi kao sredstvo za kontracepciju kod nekih, rekao bih, prilicno zatucanih delova drustva - i protiv toga se jedino mozes boriti OBRAZOVANJEM.

I to obrazovanjem devojaka/zena - posto je zena ta koja donosi tu odluku, i ako ih ima toliko koje donose odluku da abortiraju, ocigledno nisu upoznate sa nekim drugim metodama koje ne zahtevaju kopanje po materici vec je dovoljno reci partneru da navuce kondom ili progutati tabletu ili pak ugraditi spiralu itd...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pilletina
preduzetnik
beograd

Član broj: 226262
Poruke: 6
95.180.84.*



+1 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 11:29 - pre 174 meseci
U čekaonici ginekološke ordinacije sam slušao priču žene koja ima dve ćerke. Pošto je u ćaskanju sa doktorkom rekla da bi želela da dobije dečaka, doktorka, videvši na ultra zvuku da je devojčica, predložila je abortus kao mogućnost.

ovo je glupost. Taj doktor je IDIOT!!! Pol bebe se vidi na ultrazvuku tek oko 4-og /5-og meseca i tada je kasno za abortus, tada se radi prevremeni porođaj.

Dok god ljudi kod nas budu zazirali od komšijinog jezika neće abortus biti najveći problem.

‚‚roditelji‚‚ izbacuju iz kuće ćerke koje su ostale trudne vanbračno i one su smeštene u Zvečanskoj dok beba ne napuni 1 godinu-a šta onda????? GLUPI BALKAN!!!!
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.71.*



+727 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 11:50 - pre 174 meseci
Narko dileri i makroi se ne bave legalnim poslovima. Društvo gleda sa neodobravanjem na narko dilere a na doktore, koji obavljaju abortuse jer neko ne želi da dobije ćerku, gleda kao na humaniste. Koliki bi bio broj narkomana kada bi legalizovali narko dilere? Verujem da bi bio približan broju pušača. Napisao sam da treba kažnjavati doktore koji vrše nelegalne abortuse a ne samo doneti zakon. Narko dileri nisu suzbijeni zato što se ne kažnjavaju za svoju delatnost. Razlozi za nekažnjavanje leže u pogrešnim stavovima u glavama većine ljudi. Smatram da je i prihvatanje abortusa bez jakog razloga samo jedan u nizu od tih pogrešnih stavova. Slažem se da je bitno obrazovanje ali to nije baš jednostavno. Većina ima potrebne informacije ali ne i izgrađenu ličnost da bi te informacije pravilno upotrebila.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.71.*



+727 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 12:00 - pre 174 meseci
Citat:
ovo je glupost. Taj doktor je IDIOT!!! Pol bebe se vidi na ultrazvuku tek oko 4-og /5-og meseca i tada je kasno za abortus, tada se radi prevremeni porođaj.


Srećom ta žena nije prihvatila ponudu, a ponuda je sigurno bila inspirisana željom za novcem. Ta doktorka ima reputaciju dobrog stručnjaka. Ja sam supruzi rekao da ona ništa ne zna i da nije nikakav doktor ali nisam smeo da insistiram da je promeni, plašio sam se kakvi su onda oni koji ne važe za dobre doktore.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 14:59 - pre 174 meseci
besmisleno je abortus smatrati ubistvom. Postoji mnogo razloga zbog kojih on može biti opravdan (od kojih su neki ovde navedeni).
Ali, ipak, jako je teško doneti sud o tome dok se čovek ne nađe u takvoj situaciji. Nezgodno je drugome davati bilo kakve savete a kamoli savete abortus-da ili ne!

Ljudi koji bi zabranili abortus mi nikako nisu jasni... Zbog čega oni imaju za pravo da odlučuju za nekog drugog? Zaista ima gomila razloga zbog kojih se majka može odlučiti za abortus i to ne treba zabranjivati.

Naravno, abortus kao kontraceptivno sredstvo je nedopustiv i to bi na neki način svakako trebalo sankcionisati.

Ali bez obzira što nemam ništa protiv abortusa kada bih se, ne daj Bože, našao u takvoj situaciji, mislim da bi mi bilo jako teško da savetujem majci da izvrši abortus, nekako smatram da to ipak nije odluka na muškarcu. (i nikad ne bih bežao od odgovornosti)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

D.H.Lorens

Član broj: 134693
Poruke: 27
109.93.21.*



Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 20:45 - pre 174 meseci
Prekid zapocetog zivota bi mogao da se "podvede pod - ubistvo" , samo sto je kod mnogih "Zakonodavaca" i to , na zalost , "rastegljiv pojam" .
Evo sta ima na ovom mestu o ovoj temi :


Sta znaci "trenutak nase zajednicke nepaznje" ...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?20.11.2009. u 21:00 - pre 174 meseci
@D.H.Lorens,

Pre nego sto krenemo da spinujemo sa potresnim slikama (tipicna strategija pro-life likova, koji koriste slike procedura koje uopste ne spadaju u klasicni ne-medicinski opravdani abortus!) treba napomenuti da je u vecini zemalja jednostavno odraditi abortus samo do treceg meseca trudnoce.

Ovo je fetus star 6 nedelja:



A evo i tipicne statistike o vremenu abortusa (u pitanju je UK):



Sto se termina "ubistvo" tice nema nikakvog sporenja da je abortus prekid zivota, ali je legalan prekid zivota kao i jos nekoliko drugih slucajeva - i sa sasvim opravdanim razlozima.

I iskljucivanje aparata za odrzavanje zivota kod terminalnog bolesnika bez mogucnosti zivota bez aparata je ubistvo - pa je u vecini zemalja legalno. Zakon tretira prekidanje zivota bica koje nije u stanju nezavisno da zivi lakse - to bice nema ista prava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.BVCOM.NET.



+1 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?22.11.2009. u 03:31 - pre 174 meseci
Trebalo bi promeniti naziv teme. Dakle, konstatovali smo da je abortus ubistvo, odnosno prekid života (reko Ivan :-) )
Opravdan ili ne o tome bi moglo da se priča da naziv teme nije kakav jeste...

Citat:
etjen: besmisleno je abortus smatrati ubistvom. Postoji mnogo razloga zbog kojih on može biti opravdan


Jesi li svestan napisanog. Besmisleno, pa mnogo razloga!

Abortus jeste ubistvo, opravdano ili ne. Ovako izgleda da ni UBISTVO u samoodbrani nije ubistvo jer ,,postoji mnogo razloga zbog kojeg može biti opravdano''.
 
Odgovor na temu

pilletina
preduzetnik
beograd

Član broj: 226262
Poruke: 6
95.180.84.*



+1 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?22.11.2009. u 17:10 - pre 174 meseci
trebalo bi muškarcima zabraniti da diskutuju o ovoj temi. Ponavljam, ja ne bih mogla da abortiram zdrav plod, ali to sam ja i sebe ne dovodim u situaciju da o tome razmišljam. Druge žene drugačije razmišljaju i neću da im sudim o tome. Žene jedino znaju kroz šta prolaze i fizički i emotivno i isto tako kriju od okoline da su abortirale. Niste ni svesni koliko je žena u vašoj najbližoj okolini imalo abortus. Ovo je sve presipanje iz šupljeg u prazno.

Poenta: abortus je legalan i dobrovoljan, a u kakve se svrhe koristi je izbor žena!!!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Da li je abortus ubistvo?23.11.2009. u 23:10 - pre 174 meseci
Citat:
Borba za zabranu abortusa je, jednostavno, unapred izgubljena - jer nema teoretske sanse da se galvanizuje neki znacajan % javnog mnjenja. Ne u Srbiji i ne u vecini Evrope.


u Nemackoj je abortus krivicno delo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je abortus ubistvo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 41277 | Odgovora: 118 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.