Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skidanje lanca sa montain bike_a

elitemadzone.org :: TechZone :: Skidanje lanca sa montain bike_a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38295 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a10.04.2009. u 18:22 - pre 183 meseci
Ja kad pokisnem i zablatim sa biciklom, ja prvo sjasim sa njega, okupam se, jedem, odmorim uz film, pa sacekam toplije dane da ga operem smrkom, jer ne vredi ga prati za kisnog vrmena kad ce opet da se zablati.
Nekad i ne operem, spadne blato samo od truckanja kad se osusi.

Inace, ne znam zasto vama sluzi, ali meni bicikl uglavnom sluzi samo zato da se vozim njime.

Na zadnjem mjenjacu sam cini mi se jedini put dirao cetiri srafa kada sam ga skidao i montirao. Brzine prebacuje, kao sto rekoh bez problema. Da li se pri tome nesto "osjeti" ili ne "osjeti" nemam pojma, nisam obracao paznju, a i boli me uvo. Ne vozim se ja radi besumnog prebacivanja brzina nego iz drugih razloga. Bilo je dana da sam vozio i po 100-150 km, a da 5 puta ne promjenim brzinu u toku dana.

U rancu nosim nekoliko rezervnih zica za tockove, pribor za krpljenje guma, rezervni lanac i taj alat za razontiravanje lanca, malo zice, kombinirke, srafciger, francuski kljuc i malu pumpu. Eto, kao sto rekoh koliko godina ima taj bicikl i kako ga odrzavam nikad mi jos taj alat usput nije zatrebao.

Kad sam bio klinac prvi bicikl mi je bio poni, trajao je bez ikakve zamjene ikakvih djelova vise od 10 godina skoro svakodnevnog tandrljanja. Na kraju se slomio po pola jer smo sletali sa njim niz stepenice i skakali sa improvizovane skakaonice. Potom mu je navarena sipka popreko rama i tjeraj dalje.

edit: @Lesli, vidjeh sad i tvoju poruku... Tu smo negdje, tu smo negdje :)

edit: @Lesli, vidjeh sad i tvoju poruku... Tu smo negdje, tu smo negdje.... :)
Po mom shvatanju, ne treba sluziti biciklu nego se opustiti i uzivati. Za petinu tih para koje bi navodno trebalo ulagati u ovo-ono i odrzavanja, mozes svakih 5 godina kupiti novi bicikl. A da ne pricam o vremenu utrosenom u sve to i trazenje svega sto si naumio naci. Za to vreme kad bi istovarao gajbice, zaradio bi za polovno auto.

U cemu je onda racunica? Lickas biciklo pa sjasis sa njega kad treba da sletis sa trotoara, ili slazis pa ga prenosis preko lokve, ili ga ne koristis kad je blato, trzas se da li ce ti ga neko ukrasti ako mu okrenes ledja 5 sekundi. Ako ti padne ili padnes sa njega odose ti sva milimetarska podesavanja, moras sledecih 4 dana sve mikrometrom nanovo podesavati.

To je moj pogled na to. Za mene je bicikl vrlo jednostavna, korisna i zabavna naprava i nista vise. Shvatam i prihvatam da ima i drugacijih misljenja. Vidio sam da ljudi kupuju neke viljuske za onoliko para za koliko mozes zivjeti pola godine, i citava bicikla za vrednost novog auta srednje klase, ali sta to sve znaci? Ljudi su obilazili svijet biciklom i prije 120 godina na modelima za koje bi neki danasnji teoreticari "dokazali" da ne moze do pijace sa njim da se ode, a da se vrat ne slomi.

 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a10.04.2009. u 23:29 - pre 183 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ja kad bih stvarno napisao sta mislim o velikoj vecini posetilaca svih foruma na kojima sam bio, sa svih bi me izbacili, pa bolje da cutim. To su oni isti sto smaraju modelima automobila recimo bmw abxcd32, pa onda oznakama za mobilne telefone trt mrt 21, pa se onda ubedjuju koji je bolji i guse sve oko sebe svojom "strucnoscu" i "znanjem" , nekim tamo oznakama za pojacala, skije, hard diskove, pa oni znaju da je bolji disk A zato sto cita podatke za 3 nanosekunde brze od diska B, a njima je to vazno u zivotu zato sto im taj kompjuter upravlja spejs satlovima pa ce da im boga ti spejs satl padne padne ako im disk cita sporije za mikrosekundu, ili ovi zvucnici mogu da teraju do 17 kiloherca, a ovi drugi cak do 17,5, oni su licno to culi, pa onda rosinjol skije su do jaja, a elan je djubre, oni su se licno u to uverili kad su im jednom rosinjol skije spasile zivpt dok su se oni spustali niz mont everest bla bla bla, truc truc truc... Koliko li mora da su nekome dani prazni da bi postao takav. Sve u svemu, zalosno - smesni smaraci kakve se ja uzivo trudim da izbegavam od kad znam za sebe, i da ne bese ovih foruma u poslednjih desetak godina, ne bih ni znao da ta vrsta jos postoji. Nije ni njima lako, sta da radis. Nego dobro, mora neko i takav da bude, neka cveta hiljadu cvetova, rek'o drug Mao. Vazno da je covek rastavio lanac, i resio sebi problem, ostalo nije vazno.


Tako je Lesli udri, kad vec nista ne znas da radis kako treba, znas da sviras klincu profesionalno :) Svaki tvoj post je zlata vredan ;)

Citat:
Odin D.
Na zadnjem mjenjacu sam cini mi se jedini put dirao cetiri srafa kada sam ga skidao i montirao. Brzine prebacuje, kao sto rekoh bez problema. Da li se pri tome nesto "osjeti" ili ne "osjeti" nemam pojma, nisam obracao paznju, a i boli me uvo. Ne vozim se ja radi besumnog prebacivanja brzina nego iz drugih razloga. Bilo je dana da sam vozio i po 100-150 km, a da 5 puta ne promjenim brzinu u toku dana.

U rancu nosim nekoliko rezervnih zica za tockove, pribor za krpljenje guma, rezervni lanac i taj alat za razontiravanje lanca, malo zice, kombinirke, srafciger, francuski kljuc i malu pumpu. Eto, kao sto rekoh koliko godina ima taj bicikl i kako ga odrzavam nikad mi jos taj alat usput nije zatrebao.

Po mom shvatanju, ne treba sluziti biciklu nego se opustiti i uzivati. Za petinu tih para koje bi navodno trebalo ulagati u ovo-ono i odrzavanja, mozes svakih 5 godina kupiti novi bicikl. A da ne pricam o vremenu utrosenom u sve to i trazenje svega sto si naumio naci. Za to vreme kad bi istovarao gajbice, zaradio bi za polovno auto.

U cemu je onda racunica? Lickas biciklo pa sjasis sa njega kad treba da sletis sa trotoara, ili slazis pa ga prenosis preko lokve, ili ga ne koristis kad je blato, trzas se da li ce ti ga neko ukrasti ako mu okrenes ledja 5 sekundi. Ako ti padne ili padnes sa njega odose ti sva milimetarska podesavanja, moras sledecih 4 dana sve mikrometrom nanovo podesavati.


Huh a vidis, kada si ga skidao i stelovao.Pa ovako imas jedan sraf kojim je menjac pricvrscen za kuku (1), pa imas sraf kojim je pricvrscena sajla za menjac (2) pa imas dva srafa granicnika hoda menjaca (3 i 4) pa imas sraf kojim se napinje sajla (5) i imas sraf kojim zatezes jednu od opruga menjaca (6) tako da u je ti rece 4 a ono ima 6 ... (ok ako imas sramov menjac ima jedan sraf manje ;) )


Citat:
Odin D.:
Na zadnjem mjenjacu sam cini mi se jedini put dirao cetiri srafa kada sam ga skidao i montirao. Brzine prebacuje, kao sto rekoh bez problema. Da li se pri tome nesto "osjeti" ili ne "osjeti" nemam pojma, nisam obracao paznju, a i boli me uvo. Ne vozim se ja radi besumnog prebacivanja brzina nego iz drugih razloga. Bilo je dana da sam vozio i po 100-150 km, a da 5 puta ne promjenim brzinu u toku dana.

Hehe a ko je tebi pricao o bilo kakvom besumnom prebacivanju??Fora je u sledecem, da prilikom prebacivanja imas sto kraci prazan hod, jer ume da bude vrlo neugodno kada ocekujes otpor na pedalama, a ono nista i jos sko te djavo pogleda u takvoj situaciji sletis sa bicikla samo tako ...

Citat:
Odin D.:
U rancu nosim nekoliko rezervnih zica za tockove, pribor za krpljenje guma, rezervni lanac i taj alat za razontiravanje lanca, malo zice, kombinirke, srafciger, francuski kljuc i malu pumpu. Eto, kao sto rekoh koliko godina ima taj bicikl i kako ga odrzavam nikad mi jos taj alat usput nije zatrebao.


E a kako tim pobrojanim alatom menjas zicu ukoliko se vezuje na nablu na strani na kojoj je kaseta?


Citat:
Odin D.:
Po mom shvatanju, ne treba sluziti biciklu nego se opustiti i uzivati. Za petinu tih para koje bi navodno trebalo ulagati u ovo-ono i odrzavanja, mozes svakih 5 godina kupiti novi bicikl. A da ne pricam o vremenu utrosenom u sve to i trazenje svega sto si naumio naci. Za to vreme kad bi istovarao gajbice, zaradio bi za polovno auto.

U cemu je onda racunica? Lickas biciklo pa sjasis sa njega kad treba da sletis sa trotoara, ili slazis pa ga prenosis preko lokve, ili ga ne koristis kad je blato, trzas se da li ce ti ga neko ukrasti ako mu okrenes ledja 5 sekundi. Ako ti padne ili padnes sa njega odose ti sva milimetarska podesavanja, moras sledecih 4 dana sve mikrometrom nanovo podesavati.


Za pare koje tako ustedis moze se kupiti bicikl koji ja stapom pip'o ne bih tako da I'll pass ...

Meni na odrzavanje bicikla ide mozda 10-15 min dnevno, ako se za to vreme da zaraditi auto na gajbicama onda sam se bas gadno preveslao ...

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.23.*



+558 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 00:23 - pre 183 meseci
Pa bicikli i ne sluze da se pipaju stapovima nego da odes njima recimo na pijacu. Ili na pecanje. Ja sam boga mi bas super isao na pecanje pomenutim ponijem, dugo, dugo, a moj deda je onaj crni starinski terao jedno sigurno 40 godina, sve do svoje 85, 86, pa ne vidim da mu je nesto falilo. E sad, nismo ih pipali stapovima, ni ja poni ni on taj stari, to sto jeste jeste.
Citat:
pri3rak: ...kad vec nista ne znas da radis kako treba...

A kako treba, to ce znalci da mi objasne. Neka hvala, ne treba, neka sacuvaju tu veliku tajnu za sebe, mene ne zanima. Naci cu ja i sam kad mi zatreba, ako ne znam, pa onda, postoje knjige, casopisi, sad i internet, tako da mi nisu potrebni znalci da mi objasnjavaju. Nek nadju drugu musteriju koju ce da impresioniraju svojim znanjem, ja sam za to mator, a i kad nisam bio mator isto nisu mogli da me impresioniraju. Uz to, nije tacno, znam da radim sve, i kod mene takozvani strucnjak nije usao decenijama ni za sta, osim ako je u pitanju najcrnje fizikalisanje, a nekoliko sam objekata prepravljao ili pravio iz pocetka, i sad ih odrzavam u cakum - pakum stanju. A zasto znam, e bas zbog takvih silnih nasih strucnjaka. Muka me naterala. Ne radim sam samo ono za sta nemam alat, a to je skoro nista, kako prolazi vreme, radionica mi se stalno popunjava alatom, jer rekoh ti, zbog takvih znalaca imam alat za sve pa mi oni i ne trebaju, osim kao objekat za zaebanciju. I to samo na internetu, ovako ih i ne vidjam niti pa kod njih idem. Bolje cu tim parama koje cu da dam znalcu da kupim neki alat ako mi fali. Pravo da ti kazem, izbegavam ih i ne mogu ocima da ih vidim, kako starim sve manje mogu da ih podnosim, a pre sam ih i trpeo nekako. Previse su to veliki znalci za mene, a ja sam covek prost i jednostavan, pa se ne guram sa takvima u isti kos. Nek samo oni rade svoj posao, ali moje stvari da pipnu nece nit mi pa treba njihovo znanje. A zasto mi ne treba, pa to se odmah vidi. Ti ga pitas jedno on ti stoto odgovara, u cenovnik koji ne postoji necu ni da ulazim, a nemam ja za takve vise ni vremena ni zivaca. Drugi kako hoce.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 00:27 - pre 183 meseci
Lesli, ovaj da nisi bio mozda i selektor fudbalske reprezentacije (hebes srbina koji o nije bio a??), neurohirurg, astronaut i itd, posto si do sada vec bio uspesan gradjevinski inzenjer, arhitekta, serviser bicikala, a opet verujem da nisi svoj potenicjal zaustavio samo na pobrojanom ;)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 00:59 - pre 183 meseci
@pri3rak

Moze bit' da si ti sve u pravu, ali meni ipak nesto tu izgleda promice:

ja svoje biciklo ne pipam 6 godina, konzerviram ga blatom i kisnicom, stelujem mjenjac jednom u dvije godine, a i to kad radim izgleda da radim neodgovarajucim alatom - no svejedno ono ide bez ikakvih problema, brzine prebacuju, a lezajevi se ne raspadaju od pijeska.

A po tvojoj prici, kad ti nebi svakodnevno mazio svoje biciklo koje se pipa rukom a ne stapom, ono bi se raspalo za mjesec dana.

Pa ja ne znam da si ti onda bas kompetentan da meni pricas o nekom majstorluku. Ja kad bi svom biciklu posvecivao toliko paznje dnevno, njemu bi dosad narasla cijena na 12000 evra.
Mozes ti meni pricati o kakvim god hoces srafovima na biciklu, ali ono je za mene uvijek bilo i ostalo igracka. Ako je tebi biciklo i radovi oko njega neki pojam majstorluka, onda stvarno.....bolje se dopisuj sa nekim svog ranga, ja ne vidim smisla da se oko toga raspravljam.

15 min = 0.25 h
0.25 x 365 x 5 = 456 sati za 5 godina

Ako za 456 radnih sati ne mozes zaraditi 3 nova bicikla, onda bolje promjeni zanat. To su 3 mjeseca rada.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 01:17 - pre 183 meseci
Citat:
Odin D.: @pri3rak

Moze bit' da si ti sve u pravu, ali meni ipak nesto tu izgleda promice:

ja svoje biciklo ne pipam 6 godina, konzerviram ga blatom i kisnicom, stelujem mjenjac jednom u dvije godine, a i to kad radim izgleda da radim neodgovarajucim alatom - no svejedno ono ide bez ikakvih problema, brzine prebacuju, a lezajevi se ne raspadaju od pijeska.

A po tvojoj prici, kad ti nebi svakodnevno mazio svoje biciklo koje se pipa rukom a ne stapom, ono bi se raspalo za mjesec dana.

Pa ja ne znam da si ti onda bas kompetentan da meni pricas o nekom majstorluku. Ja kad bi svom biciklu posvecivao toliko paznje dnevno, njemu bi dosad narasla cijena na 12000 evra.
Mozes ti meni pricati o kakvim god hoces srafovima na biciklu, ali ono je za mene uvijek bilo i ostalo igracka. Ako je tebi biciklo i radovi oko njega neki pojam majstorluka, onda stvarno.....bolje se dopisuj sa nekim svog ranga, ja ne vidim smisla da se oko toga raspravljam.

15 min = 0.25 h
0.25 x 365 x 5 = 456 sati za 5 godina

Ako za 456 radnih sati ne mozes zaraditi 3 nova bicikla, onda bolje promjeni zanat. To su 3 mjeseca rada.

Ah moze biti al i ne mora :))

Ej znas kako vidis , kupi neko novog golfa, ide na redovne servise,i placa ih i to ne bas malo, a onda dodje ganci i kaze mu e bate ja ovo teram i ne pipam a ono ide



To je doslovce ta logika, ajd ti kazi ganciju da ne ide kad jbg ide :)

E sad jeste tebi je bicikl igracka, dok je meni malo vise, prevozno sredstvo i hobi i naravno da ga drugacije poimamo ;)

Inace ovo dobijes za nesto manje od 12000



Inace zanimljiva ti racunica, ali ima dve falinke ne znam zivu osobu da vozi 365 dana u godini, i ipak ne bih li glavu zadrzao na ramenima (imajuci u vidu koliko i gde vozim) ipak neko vreme moram da potrosim ;) Inace ti si pricao da se za to vreme moze zaraditi auto na gajbicama a ne tri bicikla ;)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.23.*



+558 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 01:18 - pre 183 meseci
Citat:
pri3rak: Lesli, ovaj da nisi bio mozda i selektor fudbalske reprezentacije (hebes srbina koji o nije bio a??), neurohirurg, astronaut i itd, posto si do sada vec bio uspesan gradjevinski inzenjer, arhitekta, serviser bicikala, a opet verujem da nisi svoj potenicjal zaustavio samo na pobrojanom ;)

Ma pusti to sta sam ja bio, koga je sad briga za to, nego hajde ti da priznas o cemu se u stvari radi. Sta je bilo, krivo ti sto je neko smislio kako da lakse skrati lanac, secas se, to je tema, a da nema posebne alate i da ne mlati cekicima i ekserima, a ti nisi, ili sta je ovde u pitanju? Da cujemo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 01:24 - pre 183 meseci
Da Lesli mnogo mi je krivo sto je neko smislio da se komarac lakse ubija bazukom nego jastukom ;)
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.23.*



+558 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 01:32 - pre 183 meseci
Ja ipak mislim da je najbolje da stavis mreze na prozore pa onda nece ni da ti ulaze komarci i neces morati da ih ubijas ni bazukama ni jastucima.
Citat:
pri3rak: Inace ovo dobijes za nesto manje od 12000

U jeeee.... Mora da kad neko kupi ovo anje za te pare odma' na licu mesta dozivi nirvanu, pa mu onda ovo vise i ne treba. Koje gluposti. Ja mogu da ti nabrojim sad na licu mesta, samo da nije kasno, minimum 20 necega sto mozes da kupis za te pare a da nisu glupi bicikli i koje ce da traju vecito, osim ako neko ne baci nuklearku ili na primer padne asteroid pa ih sve unisti. Kojim se glupostima odusevljavate vi neki koji ste, sta znam ne zanima me, a vi znate koji ste, to je neverovatno. Kol'ko bre imate godina? 13? A sta kazes za Ferari Trt-MRT-11X?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 01:38 - pre 183 meseci
E jeste pa da zivim u kavezu, to je to jednostavno resenje by Lesly ;)

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 01:47 - pre 183 meseci
Dobro @pri3rak,

razumjeli smo na koju stranu ide prica.
Ja sam rekao da je biciklo za mene igracka u smislu potrebnog nivoa majstorluka, pametovanja i mudrovanja, pa cak i ovo od 1200 evra da mi doneses.
Inace i ja napravim solidnu kilometrazu biciklom, ne samo do pijace i natrag, na te dionice ne otpada ni 0.1% kilometraze. Al' ajde necu dalje.

Objasnio sam moj pogled na biciklo, a razumijem da ima i drugih stavova.
Tako se neki bave tastaturama, neki drugi rucnim satovima, neki treci patikama, cetvrti pistoljima i samoljepljivim slicicama, a ima i onih koji ce mi reci "kojim sranjem od hemijske olovke ti pises...". No, ja svejedno pisem, ne vjerujem da bi pisao nesto pametnije od ovog sad pa ni sa pozlacenim naliv perom.

Uzivaj ti u svom biciklu, i ja sam svojim sasvim zadovoljan i prezadovoljan. Da mi sad neko da ovo od 12000 evra, ja bi ga prodao i kupio 60 ovih poput moga i razdjelio djeci po komsiluku 59, a sebi ostavio jos jedno, pa da budem miran do kraja zivota.

A da ga glancam i lickam svakodnevno, nije to za mene. Imam ja u zivotu precih stvari od bicikla, i lakse mi je kupiti novo biciklo svakih 5-6 godina nego timariti stalno jedno.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 09:05 - pre 183 meseci
Znas kako shvatam ja sta ti zelis da kazes, ali mislim da opet masis.Generalno mene boli uvo kakvom olovkom pisem, da li mi patike imaju vazdusni djon ili ne i sl kojestarije, ali ovde gde mogu glat da zavrsim na trumatologiji ili da nadjubrim bezaniju orlovacu ili lesce e tu mi nije svejedno.Ja sam delom odrastao u onom matorom sistemu gde je covek imao prilike da se naslusa raznoraznih glorifikacija o nama nasoj neopevano mocnoj i lepoj zemlji i itd, a vremenom sam sve vise i vise vidjao da smo prilicno neodgovorni i lenji.Evo sad ti zastupas tezu kako je 15min dnevno (kada se vozi nadam se ne bas svakog dana pa cak i kada je -10C napolju) baceno vreme i verovatno se moze bolje iskorititi, pa kako to?Po onome sto je ovde kod nas model uglavnom uz pivo i utakmicu ;) Inace da znas kad bi meni neko dao americke federalne rezerve, ajaoj sto bih i ja bio human, ali muka pa niko nece :))
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.249.*



+558 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 09:37 - pre 183 meseci
Ama to je sve mozda dobro za tebe, ali niko te ovde nije pitao da mu pricas svoju tuznu pricu o pet srafova, nego kako da skrati lanac a da ne ide kod majstora. Nekoliko njih je dalo svoje resenje, ali ne moze, ekspertska je tuga pregolema, prodje vreme a kurcit se nema, i eto, umesto da je tema ostala na jednoj strani kad je vec dato par resenja na njoj, ode ona u tri. Mada si sad malo tu negde poceo da se muvas oko smisla, tacno, lenjost je u pitanju. Ali sve na svetu sto vredi su smislile lencuge. Ovi vredni nikad nisu smislili nista jer nisu imali kad zato sto su morali po ceo dan da rmbaju, a nije im mnogo to ni smetalo. Eto i bicikl je smislio neko koga je mrzelo da ide peske, pa su onda smislili brzine da se ne zamaraju mnogo kad motaju uzbrdo itd itd. Pa ti sad vidi kojem ces se privoleti carstvu, ja li lencugama ja li ovima sto rmbaju i sve znaju, mislim, znaju ono sto su im u masini rekli da treba da znaju, a nikad nisu ni pomislili da ima nesto i van masine. Takvi su oni.
Citat:
pri3rak: E jeste pa da zivim u kavezu, to je to jednostavno resenje by Lesly ;)

Ne, onda nece da ti ulaze komarci pa neces od njih da pravis slonove, razumes. Koga briga za glupe komarce, lance, bicikle, cekice, eksere, srafove... Ima valjda i nesto drugo u zivotu, a ne samo to. Stavis mrezu i gotova stvar. Eto, i to su smislile lencuge koje je mrzelo da vataju komarce po kuci ili da ih sakupljaju mrtve kad ih pobiju nekim hemikalijama itd.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 09:47 - pre 183 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ama to je sve mozda dobro za tebe, ali niko te ovde nije pitao da mu pricas svoju tuznu pricu o pet srafova, nego kako da skrati lanac a da ne ide kod majstora. Nekoliko njih je dalo svoje resenje, ali ne moze, ekspertska je tuga pregolema, prodje vreme a kurcit se nema, i eto, umesto da je tema ostala na jednoj strani kad je vec dato par resenja na njoj, ode ona u tri. Mada si sad malo tu negde poceo da se muvas oko smisla, tacno, lenjost je u pitanju. Ali sve na svetu sto vredi su smislile lencuge. Ovi vredni nikad nisu smislili nista jer nisu imali kad zato sto su morali po ceo dan da rmbaju, a nije im mnogo to ni smetalo. Eto i bicikl je smislio neko koga je mrzelo da ide peske, pa su onda smislili brzine da se ne zamaraju mnogo kad motaju uzbrdo itd itd. Pa ti sad vidi kojem ces se privoleti carstvu, ja li lencugama ja li ovima sto rmbaju i sve znaju, mislim, znaju ono sto su im u masini rekli da treba da znaju, a nikad nisu ni pomislili da ima nesto i van masine. Takvi su oni.

Ne, onda nece da ti ulaze komarci pa neces od njih da pravis slonove, razumes. Koga briga za glupe komarce, lance, bicikle, cekice, eksere, srafove... Ima valjda i nesto drugo u zivotu, a ne samo to. Stavis mrezu i gotova stvar. Eto, i to su smislile lencuge koje je mrzelo da vataju komarce po kuci ili da ih sakupljaju mrtve kad ih pobiju nekim hemikalijama itd.


Lesli godine su ucinile svoje, pa si prevideo da je covek pored tog pitanja kako da skine lanac izneo i problem koji ga je na to nagnao, a on se avaj pa ne da resiti skracivanjem lanca sto mu je receno iz expertske grupe, a potom je i sam uvideo isto nakon sto je skinuo lanac starinskim metodom expertske grupe ... Jbg tvoji saveti su izgleda bili potpuno irelevantni ;)

I tako slazem se Lesli, sve zivo su lencuge izmislile, izprojektovale, testirale, dokumentovale u pauzi izmedju dva poluvremena.Ma ko kaze da ne mozes dizajnirati automobil dok cackas zube u fotelji nakon porcije prasetina, jel da?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 10:20 - pre 183 meseci
ajd da vratim temu malo nazad,nije u vezi lanaca,ali je u vezi bajka

koji je dobar sic da ne zulja? i koliko to kosta
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.124.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 10:38 - pre 183 meseci
E na to ne postoji pouzdan univerzalni odgovor.Svaki covek nije identicne gradje, pa na zalost moras da sednes i probas.Bezbroj puta mi se desilo da sic koji je meni idealan drugog zulja, i obrnuto .. Ja trenutno rabim Eletta GEL NPE, i prezadovoljan sam, sic je u isto vreme i sportski i anatomski (doduse ni jedno od ta dva nije previse), ima gel, i pukotinu po sredini (no press zone).Trenutna cena mu je 2053 dinara.Imas i gomilu siceva sa silikonskim uloscima koji su primarno dizajnirani da budu bas udobni, ali treba biti razuman, cene im mogu biti i bas pogoleme (preko 4000) a ne mora da znaci da su svakome specijalno udobni.Trebas imati u vidu da nacin na koji osecas sic u mnogome zavisi i od toga koliko vozis.Tj sto vise vozis imas manje problmea ukoliko ti sic iole odgovara....
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 10:53 - pre 183 meseci
da samo sto probanje bas i ne ide, u prodavnicci su sicevi samo okaceni pa biras...

uzeo sam rije par godina neki sic,ne secam se modela,nema rupu na sredini,znam samo da je zut od dole [mozda pise na sicu model,sad cu pogledati]

ovo je tvoj?


edit:pise samo velo plush :(
ako pomaze od dole ona plastika je zuta...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 11:08 - pre 183 meseci
Jeste znam da je to problem pri kupovini, ali to je jedini savet koji se tu moze dati.Stvarno ne vidim drugi ioel pouzdan nacin do probas pa vidis.E sad postoji caka sa zakonom o zastiti potrosaca koji ti daje mogucnost da u roku od nedelju dana vratis proizvod ukoliko si nezadovoljan pa to treba iskoristiti pametno.Pod tim pametno mislim na kupovinu po preporuci (jer postoje sicevi koje bas treba zaobilaziti) pa onda videti kako tebi odgovara.Ipak nije mehanika pa da postoji precizan univerzalni odgovor.

Inace jeste to je taj sic koji ja imam, i kao sto rekoh veoma sam zadovoljan.Naravno kao sto se i sa slike vidi on nije primarno dizajniran da bude kolevka za dupe, vec je nekakav kompromis izmedju udobnosti, tezine, dizajna ... Sad meni je ispalo da radi savrseno, ali da moram da kazem da ga jesam prvih par vecih voznji nakon pocetka sezone osecao, ali ubrzo je sve bilo po starom i sada mi je ponovo prosto savrsen ...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
78.30.161.188



+165 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 11:16 - pre 183 meseci
pa da,ali opet kad zategnes sic ostanu mali "prstenovi" na sini ...pa sumnjam da bi to vratili,jedino da donesem bajs pa tamo da mi montira i odaberem :D...
ne znam...vidicu jos sta cu uraditi :(

daj bar koje treba zaobilaziti :P

i objasni mi cemu te rupe sluze,cisto dizajnerski ili nesto posebno?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
77.46.249.*



+558 Profil

icon Re: Skidanje lanca sa montain bike_a11.04.2009. u 11:22 - pre 183 meseci
Citat:
pri3rak: Jbg tvoji saveti su izgleda bili potpuno irelevantni ;)

Uopste nije stvar u mojim savetima i da li su oni nekome bili korisni, nego bas naprotiv, u kurcenju znalaca i u njihovoj sujeti. Da se znalci nisu kurcili ja im ne bih ni odgovarao. Jedan rekao ovo, drugi ono, koga briga, covek ce sam da vidi sta mu vise odgovara i sta mu treba, al onaj ko se kurci bez razloga mora da ocekuje odgovor i sta tu. Posebno ako je kakav ekspert. Ja takve najvise volim. Ako bas hoce eksperti da znaju, u vezi onoga sa brusilicom, e moji eksperti, da je Aleksandru smetala svaka dlaka i da je trazio posebne alate ili nesto, on bre ne bi onaj cvor nikad presekao pa ne bi ni napravio to sto je napravio. Tako vam je to.
Citat:
Horvat: ajd da vratim temu malo nazad,nije u vezi lanaca,ali je u vezi bajka

koji je dobar sic da ne zulja? i koliko to kosta

Evo sta ja znam iz iskustva. Najbolji je onaj sa federima za obicne stare bicikle, a kosta jedno 200 - 300 dinara na pijaci, mada verovatno ima i skuplje, ali i ovaj vrsi pos'o. To ako hoces da ides putem, boljim ili gorim, da bi zavrsio neki posao, a ne ide ti se autobusima ili kolima itd, ili eto vozis lagano, cisto radi rekreacije, i ako te nije briga da li cve znalci da ti se smeju. Uz bilo sta drugo, hemoroidi ti ne ginu, narocito ako put nije asfaltiran. Za trke i slicno, voznju po brdima i to, to vec ne znam. Verovatno je prilicno svejedno jer tad sediste i tako sluzi kao ispomoc, a vozi se uglavnom polustojeci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Skidanje lanca sa montain bike_a

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38295 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.