Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?

[ Pregleda: 16657 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nsimic07

Član broj: 219614
Poruke: 11
92.244.138.*



+8 Profil

icon Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?17.04.2009. u 22:34 - pre 182 meseci
Planiram da ubacim instrument tablu iz Opel Vectre A u Opel Asconu, cuo sam da moze i video kako to izgleda sto su neki stranci radili,
sad me zanima da li je to neko ovde radio i koliki je problem to odraditi, svestan sam da ce biti VELIKI problem oko instalacije ali zelja mi je da to odradim, samo me zanimaju vasa iskustva ....
 
Odgovor na temu

Kutri Karlo
rtv i precizni meh.penzioner

Član broj: 246305
Poruke: 44
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?21.01.2010. u 20:59 - pre 173 meseci
Dalisi uspeo da zavrsis planirani posao ako ne javi se PO.......
 
Odgovor na temu

nsimic07

Član broj: 219614
Poruke: 11
92.244.136.*



+8 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?22.08.2013. u 18:47 - pre 129 meseci
Proslo je mnogo vremena, ali da vam javim da je akcija bila uspesna i da sam vozio asconu sa asconinom tablom cele 3 godine.
Iskustvo neverovatno.
Ne znam kako se slike dodaju ali bih voleo da vidite kako je sve izgledalo.
Posle tri godine sam se rastao od ascone i kupio druga kola.
Ali da znate da tabla od Vectre A kada se pomucite moze da stane u asconu i izgleda neverovatno

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 22.08.2013. u 20:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?25.08.2013. u 23:08 - pre 129 meseci
Mogao bi da ubacis slike. Imas opciju ispod teksta Upload i ubacis slike sa kompa. Objasni kako si prevezao zice, jel si imao el seme?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?26.08.2013. u 00:12 - pre 129 meseci
A stace mu sema za Opel Askonu ako su sanse da pogodi pravilno povezivanje 50% pod uslovom da nista ne zna?
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?26.08.2013. u 15:58 - pre 129 meseci
Evo ga Zare krece sa klizecim. A po cemu ti znas da sam ja upoznat sa el instalacijama u Opelu? I dal ja znam da za svaki instrument postoji zica iz Askone za tablu iz Vektre? I sta se pa javljas kad nit hoces da pomognes niti da pojasnis kako je sta uradio. Pocni da posecujes psihijatra za kontrolu besa, jer vise nisi od koristi na ovom forumu sa svojim sarkasticnim odgovorima
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?26.08.2013. u 21:25 - pre 129 meseci

Za svaki auto, u knjizi tehnickog odrzavanja, postoji kompletna sema elektro instalacije. To je sastavni deo njegove tehnicke dokumentacije. Iz nje se covek moze informisati koji su osiguraci odgovorni za koje potrosace, koji je njihov raspored, kakav je raspored releja, kako je sta vezano, ali malo se moze steci kompletna slika sa stanjem u praksi tako da neko moze da je gleda i ceo dan a da mu opet nista ne bude jasno. Za pravog majstora i za onog ko zna sta hoce, ona uopste i nije tako neophodna. U ovakvim slucajevima "prepakivanja" neodgovarajucih tabli, problem moze biti u neodgovarajucoj duzini kablova, kao i u nedostatku kablova za pojedine instrumente koji su falili u originalnoj instalaciji. To se lako resava produzavanjem kablova, premestanjem dzekova i njihovim prepakivanjem, skracivanjem duzine pojedinih kablova i uvodjenjem novih kabvlova koji ranije nisu postojali i njihovim dzekovanjem i provezivanjem sa novim instrumentima, prekidacima i odgovarajucim senzorima. To uopste nije lak ni jednostavan posao i zahteva puno vremena i "lutanja"...pogotovo sto sve mora da se odradi na siguran nacin...Ako taj posao odradi amater...onda sve cestitke, pravi je autoelektricar
 
Odgovor na temu

nsimic07

Član broj: 219614
Poruke: 11
92.244.136.*



+8 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?01.09.2013. u 16:47 - pre 129 meseci
Sve sam radio sto se elektrike tice sam, stric limar mi je pomogao oko drzaca, ventilacije i volana. posto je sve moralo da se prepravlja. Zice nisu bile toliki problem i ako nista nije odgovaralo lemilica izolir traka termo skupljajuci buzr i strpljenje.
Svaka zica sec nastalvjanj boje su se barem poklapale stare i nove instalacije sto je dosta pomoglo.

Evo par slika da vidite kako je sve to izgledalo i kako izgleda...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nsimic07

Član broj: 219614
Poruke: 11
92.244.136.*



+8 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?01.09.2013. u 16:53 - pre 129 meseci
Evo i par slika iz radionice

Tabla kupljena za 50e i volan za 10 sa sve cajgerom i svim delovima



Kada je izvadjena stara asconina tabla izgledalo je ovako


Nakon prevezivanja kompletne elektrike izgleda ovako


I ovo je pravljenje drugacijeg sistema za ventilaciju...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nsimic07

Član broj: 219614
Poruke: 11
92.244.136.*



+8 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?01.09.2013. u 17:03 - pre 129 meseci
Sad kada ste sve videli ajde da vidite i asconu kako je izgledala....
Kada su svi radovi na njoj zavrseni

Ovo je sve radjeno pre tri godine, i ascona vozena do pre dva meseca kada sam je prodao u identicnom stanju kao na slici. Sa njom sam presao blizu 100.000 i mogu vam reci da sam se bas navozao.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?01.09.2013. u 18:29 - pre 129 meseci
Koji je razlog bio da prebacuješ tablu iz auta koje košta 300 € u auto koje košta 200 €?
Ne cijeniš svoj rad ni malo... komentar nema veze sa tim što je auto raga već se radi o gubljenju vremena...
Bolje je bilo da ste to vrijeme potrošili da očistite tu odvratnu garažu.

 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?01.09.2013. u 22:05 - pre 129 meseci

Eeee, ovo je tako nizak udarac od jednog majstora, da to stvarno nema smisla. Decko...sve pohvale, sa moje strane, svaki elektricar bi mogao da ti pozavidi. I sam sam se nekad bavio tim poslom, i znam da se mnogi toga ne bi prihvatili zbog nemogucnosti adekvatne naplate... I dok na televiziji gledamo neke restauracije automobila i time se divimo, neko uspesan pokusaj amatera omalovazava. Pogotovo sto je sve ispalo kako treba...Samo ti tako nastavi...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?01.09.2013. u 23:40 - pre 129 meseci
Ovdje se ne radi o restauraciji oldtajmera koje gledas na tv-u, a i zamjenu table bih mogao da svarim kao potez entuzijaste samo u slucaju da je stavio originalnu tablu a ne od drugog tipa vozila uz prepravke...
Meni taj njegov rad ne smeta jer on moze sto se mene tice odma sjutra da stavlja u golfa 2 spicban od golfa 3...
Ako ja smatram da je to gubljenje vremena, to je moje misljenje i to nije nikakav nizak udarac kako ti rece...
Ja sa time sto sam rekao ne mislim nista lose covjeku niti mislim da mu komandujem sta bi on trebao da radi.
Licno ne cijenim nijednog majstora kome je prljava radionica i ne vidim problem sto sam i to rekao.
 
Odgovor na temu

nsimic07

Član broj: 219614
Poruke: 11
92.244.136.*



+8 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?01.09.2013. u 23:52 - pre 129 meseci
Ovde nije stvar isplatiti se ili ne isplatiti se. Cela poenta ovog posta je bila ono sto sam davno pre tri godine pitao da li je neko ubacivao. Koga kod da sam pitao rekao je da to ne moze.
Tu asconu sam kupio za 400e pre cetiri godine kada su ascone imale cenu od oko 1500e i u nju sam ulozio 1000 i imao pouzdan i siguran auto za 1400e sa kojim sam presao blizu 100 000 u martu ove godine seo u njega i bez razmislajnja otisao u Frankfurt bio tamo 12 dana i vratio se nazad.

Tablu sam ubacio od vectreA iz prostog razloga sto je na asconi boljka tabla i retko ces negde naci tablu koja nije ispucala od sunca pricamo pre tri godine.... i to je bio jedini razlog da se igram i malo eksperimentisem. Tada sam imao 20 godina moj, a ascona je bila moj drugi auto. I namerno sam kupio asconu od 400 a ne od 1400e nego sam ulozio vreme i malo para i sredio motor limariju ubacio tablu od vectre i prednja sedista ofarbao i dobio auto duplo bolji nego da sam ga kupio za te pare kad vec pricamo o parama. Tako da veruj da se svakako izsplatilo

Hvala pajapop
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.90.*



+76 Profil

icon Re: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?03.09.2013. u 20:51 - pre 129 meseci
Svaka cast na objasnjenju i slikama, nikad bolje nije ispalo....Bas mi zao sto si je prodao, valjda znas novog vlasnika i da li je cuva... Projekat je zaista vredan paznje

I neobaziri se na ove trolove
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Instrument tabla iz Opel Vectre A u Opel Asconu?

[ Pregleda: 16657 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.