Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?

[ Pregleda: 15322 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sin22

Član broj: 220679
Poruke: 6
93.86.93.*



Profil

icon Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?20.05.2009. u 22:03 - pre 180 meseci
Pozdrav svima,

zanima me da li je još neko imao problem sa zagrevanjem terase u letnjem periodu i nemogućnošču izlaska na istu dok je klima uključena? Moj problem je bio u tome što mi se klima nalazila unutar terase, i smeštena tako da vazduh spoljne jedinice klime duva direktno unutar terase, a ne na spoljnu stranu. Svaki izlazak je bio gotovo nemoguć zbog prevelike vrućine koje je dodatno stvarao topao vazduh spoljne jedinice klime. Ja sam svoj problem rešio na teži način (po novčanik), tako što sam platio izmeštanje spoljne jedinice klime 80€, da bi bio miran. Medjutim kod komšije u zgradi, koji je imao isti problem video sam da je stavio krilca koja usmeravaju vazduh spoljne jedinice klime i kod njega to savršeno funkcioniše, a što je najbitnije ne košta mnogo.

Zanimaju me Vaša mišljenja ukoliko ste imali ovakav problem i na koji način ste ga rešili?

Hvala
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.91.*



+17 Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?20.05.2009. u 22:36 - pre 180 meseci
Imam i ja identican problem jer su mi idioti spoljnu jedinicu bukvalno nabili u cosak i em sto klima nema dovoljno prostora da uzima vazduh em sto leti komotno mogu da barim jaja na terasi... Kako izgledaju ta krilca kod tvog komse?
 
Odgovor na temu

sin22

Član broj: 220679
Poruke: 6
93.86.93.*



Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?20.05.2009. u 22:42 - pre 180 meseci
Sutra posle podne ću ti poslati privatnu poruku sa slikom kako to izgleda, samo da se vidim sa komšom...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

boki01
Srbija - Europa

Član broj: 12820
Poruke: 248
*.smin-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?20.05.2009. u 22:48 - pre 180 meseci
Ja tek planiram da ugradim klimu i staviću je tačno na ono isto mesto gde se nalaze klime vas dvojice, u terasu i to lodju.

Nemam nameru da sedim na terasi dok je napolju +35 ili +40 stepeni, a klima izduvava vreo vazduh. Dok klima radi, sedeću u stanu. Predveče, kad zahladi i kad mi klima više ne treba, kad je ugasim, sedeću na terasi.
 
Odgovor na temu

Sylvester
Beograd

Član broj: 14212
Poruke: 449
91.148.91.*



+17 Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?20.05.2009. u 23:37 - pre 180 meseci
Citat:
sin22: Sutra posle podne ću ti poslati privatnu poruku sa slikom kako to izgleda, samo da se vidim sa komšom...

Pozdrav


Hvala unapred!

pozz
 
Odgovor na temu

sin22

Član broj: 220679
Poruke: 6
93.86.93.*



Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?20.05.2009. u 23:44 - pre 180 meseci
Nije to samo problem sedenja na terasi, npr. meni se kanta za djubre nalazi napolju i svaki put sam morao da gasim klimu kako bih mogao baciti smeće, a i moja baba ima neke biljčice koja je morala da izmešta da ne budu na direktnom udaru vrelog vazhduha kako se ne bi isušile...
Svaki put kad planiraš da izadješ na terasu moraš prvo da proveriš da li je klima isključena kako ne bi doživeo toplotni udar.
Kod mene se na terasu izlazi mnogo puta u toku dana i sama ta toplota klime mnogo smeta.

Uostalom videćeš kad ugradiš klimu!!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ybeelsec
Bozo Jokic
industrijska elektronika i automatika
Mali Zvornik

Član broj: 21009
Poruke: 412
93.86.48.*



+15 Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?21.05.2009. u 11:23 - pre 180 meseci
identican problem sam imao i ja sa mojom klimom,koja je bila,radi lakse montaze,montirana na zidu unutar terase.Tokom dana,dok radi,ugrije terasu nenormalno tako da je istu bilo nemoguce koristiti do kasnih vecernjih sati a i tada je bila vruca.O biljkama na terasi ni pomena,sve sprzi.Sama vanjska jedinica ima otezano hladjenje.Problem sam rijesio,isto,izmijestanjem vanjske jedinice na ogradu terase.Sada imam dobro hladjenje vanjske jedinice,terasa se ne pregrijava dodatno i cvijece dobro napreduje.Ucenje na tudjim greskama je najbolje a losije i skuplje je na sopstvenim.Sasvim sam siguran da ces tu klimu izmjestati sa terse ako je tamo budes montirao.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

edo_ze
informaticar
Zenica

Član broj: 177359
Poruke: 83
*.telekabel.ba.



+2 Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?21.05.2009. u 12:12 - pre 180 meseci
Morate obratiti paznju na prirodno strujanje zraka. Ne mislim na vjetar vec jedva primjetno kretanje koje uvijek oko zgrada postoji. Kakvo je strujanje zraka mozete ocijeniti po nanosima kise ili po izraslim cetinarima koji su jedva primjetno nagnuti na jednu stranu. Ako zrak prirodno struji prema vanjskoj jedinici onda vraca iskoristeni vreo zraka nazad na ulaz vanjske jedinice i to nevalja. Ako je opet vanjska jedinica u zavjetrini onda usljed vrtloga koji stvara zgrada takodjer se zrak vraca nazad u vanjsku jedinicu. Najbolje je ako se moze postaviti tako da prirodno strujanje zraka dolazi sa strane vanjske jedinice tako da donosi svjez zrak do nje i nastavlja da nosi iskoristen vreli zrak dalje.
Moze se rijesiti sa zaslonima ili krilcima, odnosno da se zrak na izlazu preusmjeri na zeljenu stranu. Medjutim problem je strujanje zraka oko zgrade, ako je takvo da ce taj izbaceni zrak ponovo natjerati na balkon, vanjska jedinica ce ga opet usisati i jos dogrijati i imace uslove rada kao u Dubaiu. Rezultat je jos vece zagrijavanje balkona, veca potrosnja struje, kraci radni vijek kompresora a slabije hladjenje u prostoriji. Zato ako budete radili bilo kakvo preusmjeravanje ili odvodjenje toplog zraka iz vanjske jedinice gledajte da ga vjetric ne natjera nazad u krug. Mislim da na balkonu se to moze uraditi kartonom ili jos bolje tablama stiropora, lako se reze i oblikuje. Sam izlaz i ne mora biti precnika pola metra, moze i manji protok jer i sa manjim protokom hladnijeg zraka ce biti bolje hladjenje izmjenjivaca nego sa velikim protokom vrelog zraka.
 
Odgovor na temu

sin22

Član broj: 220679
Poruke: 6
77.46.192.*



Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?21.05.2009. u 16:36 - pre 180 meseci
Koja ti je mail adresa da ti posaljem sliku, na PP ne vidim gde mogu da je atachujem?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?21.05.2009. u 16:52 - pre 180 meseci
Okači je ovde da svi vide.
 
Odgovor na temu

sin22

Član broj: 220679
Poruke: 6
77.46.192.*



Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?21.05.2009. u 18:48 - pre 180 meseci
EVO SLIKE ZA SVE!!!

Ako nekog ovo zanima neka me kontaktira na PP, kako bi mu prosledio kontakt osobu koja je kod komše rešila problem klime na terasi.
Ne želim ili možda ni ne mogu da javno reklamiram nekog, jer se to koliko sam shvatio kosi sa pravilima ovog foruma.

POZDRAV
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boki01
Srbija - Europa

Član broj: 12820
Poruke: 248
*.vdial.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?21.05.2009. u 19:17 - pre 180 meseci
Koja sam ja neznalica. Mislio sam da klima uvlači vazduh sa prednje, a izduvava sa zadnje strane.

Inače, jako praktično i jednostavno rešenje sa zakrilcima. Hvala za sliku.
 
Odgovor na temu

sin22

Član broj: 220679
Poruke: 6
93.86.50.*



Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?30.05.2009. u 15:07 - pre 180 meseci
Došao sam i do osobe koja ugrađuje ova krilca, pa ko ima ovakvih i sličnih problema može da me kontaktira...
Cena krilaca sa dostavom i ugradnjom je 1400 dinara, u svakom slučaju mnogo jeftinije nego izmeštanje klime.
 
Odgovor na temu

Klimamajstor
Beograd, Srbija

Član broj: 286743
Poruke: 1
*.saga.co.yu.



Profil

icon Re: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?21.06.2011. u 12:40 - pre 155 meseci
Poštovanje,

interesuje me da li je još uvek moguće doći do tih krilaca?
Kako sam u ovom poslu, dešava mi se da na intervencijama ljudi pitaju ima li neko rešenje za spoljnju jedinicu klime koja se nalazi u terasi.
Na ovaj način se izbegava izmeštanje klime...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Spoljna jedinica klime - Zagrevanje terase!?

[ Pregleda: 15322 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.