Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110987 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 06:26 - pre 181 meseci
Crkva osuđuje, roditelji brane "Crnu Reku"

http://www.naslovi.net/2009-05...itelji-brane-crnu-reku/1166273

Citat:
Roditelji štićenika duhovno-rehabilitacionog centra za lečenje bolesti zavisnosti u Crnoj Reci uputili su saopštenje u kome ističu da javno prikazivanje događaja o tretmanu i metodama lečenja u ovoj ustanovi ne idu u korist njihovoj deci.

Saopštenje sa pismenom izjavom dece, u kojoj ona izražavaju potpuno poverenje u rad ljudi duhovnog centra na njihovom izlečenju, i sa potpisima i ličnim podacima roditelja i stanovnika doma, objavljeno je posle zajedničkog sastanka na kome je izražena saglasnost sa primenom tih jedino mogućih metoda.

"Od državnih institucija nismo dobili nikakvu pomoć ni podršku u rešavanju naše situacije koja može već koliko sutra da zakuca na vrata bilo kog doma ", kaže se u saopštenju sa preko sto potpisa u kome se podseća da se u kampu Crna Reka trenutno oporavlja 210 štićenika.

"Naših 210 porodica nisu bile u stanju da reše problem narkomanije ni uz pomoć referentnih zdravstvenih ustanova koje u našim slučajevima nisu dale nikakve rezultate", ističu roditelji koji na ovaj način, kako pišu, podržavaju brigu ljudi iz Crne Reke koji su obezbedili sigurnost njihovoj deci, sklonili ih sa ulice i otrgnuli od sigurne propasti.

Ovim obraćanjem roditelji upozoravaju na posledice zatvaranja duhovno-rehabilitacionog centra čime bi se 210 zavisnika našlo na ulici, a njihove porodice u potpunom očajanju i beznađu.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:17 - pre 181 meseci
Stvarno me raduje odluka Sinoda! Odgovorno sa njihove strane.

I mogao bi sad Artemije da proda neki od stanova i tako prvi pocne akumulaciju novca za jedan novi centar za odvikavanje sa normalnim metodama.
Ipak se covek zavetovao na siromastvo.

 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:19 - pre 181 meseci
Meni se cini da neki ovde nikada u zivotu nisu dobili postene batine. Mamini sinovi...
Sve pametan do pametnog i svi odgajani po modelu iz knjige "Kako odgajati dete bez batina?".

Kada jednom dobije batine zbog drogiranja, pa drugi put, treci, cetvrti (doza zavisi odosobe do osobe) i jos bitnije, kada je svjestan da ce dobiti jos gore batine ako opet uzme drogu i mozda da ce ga taj batinas ubiti ili napraviti invalidiom, kolike su sanse da ce je opet uzeti?

Ako ne obraca paznju na batine i nastavlja da se drogira, pritom je svjestan da ce ga taj neko bukvalno ubiti od batina, kako ce ta osoba da se ponasa prema okolini?
Ako mu nije stalo do sebe samog, dal' ga je briga sta ce biti sa drugim ljudima - potencijalnim zrtvama njegove zavisnosti?

Naslusao sam se raznih prica o problemima sa drogom.
Sin od sefice je problematican bukvalno od rodjenja. Pricala je sta je sve bilo i kakve je probleme pravio, od koma-opijanja do duvanja, dilovanja, pljackanja, itd....
Onda je slusam kako se ponasala prema njemu i kako se i dan danas ponasa (sin spava do podneva i zove je da mu donese nesto slatko ili da mu kupi cigare kada krene sa posla, naravno ona to i uradi) i onda se jos cudi zasto joj je sin problematican!!!!!

Batine, batine i batine. Vi slobodno uzimajte metadon, setajte se po Drajzerovoj, uzimajte blokatore, idite kod psihologa, trosite godine i stalno zivite u neizvesnosti.
Da se ja pitam, ja ove narkice ne bih slao u Crnu Reku, vec bih to obavio u kucnoj radinosti.
Dum u glavu. Pa se ti sine drogiraj.
Dum opet.
Ne sividjati se sto te otac bije i ne mozes da zivis vise u tim uslovima - vrata su pravo pa desno, srecan put.
Ni ja ne mogu da zivim sa narkomanom i da svaki dan strahujem dal' ce nekog ubiti ili mi izneti televizor i kompjuter iz kuce ili ce mi neko doci i pretiti da vracam pare koje je on zaduzio. Ja sam radio za te pare, on ih rasipa.
Pa da sam otac sto puta.
Nisam uspeo u vaspitavanju, ne treba ni da imam dete.
The end.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:25 - pre 181 meseci
Citat:
Laki Gen: Kada jednom dobije batine zbog drogiranja, pa drugi put, treci, cetvrti (doza zavisi odosobe do osobe) i jos bitnije, kada je svjestan da ce dobiti jos gore batine ako opet uzme drogu i mozda da ce ga taj batinas ubiti ili napraviti invalidiom, kolike su sanse da ce je opet uzeti?


Na srecu ili na neciju zalost - klasicno i instrumentalno uslovljavanje, tipa Pavlovljevog ne funkcionise na taj nacin kod odraslog coveka.

Cela "odbrana" Crne Reke se bazira na ovoj pogresnoj premisi.

Ali znas ono - ako zelis jako nesto da ti Deda Mraz donese - jako jako jako jako - onda ces to i dobiti ;)
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:31 - pre 181 meseci
Dimkoviću:

Toliko si puta upotrebio fintu ‚‚ajde sad da pozatvaramo sve narkomane...‚‚

To ti je providna varijanta u diskusiji i debela demagogija.

A evo ti još jedna - ,, hajde da svaki put kad se narkoman pojavi organizujemo volontere iz NVO da mu pričicom
ukažu da ne treba da se drogira‚‚

Evo još jedne - ‚‚ nije najveći problem što se diluje droga, nego što se to radi uz pomoć policije‚‚

Evo još jedne - ‚‚ baš me briga za narkomane ko ih je TERAO da se drogiraju‚‚

Takvih demagogija mogu da ti najdemokratskije naređam ovde podosta, ali one (vidiš) problem ne rešavaju.

Mogu da ti sažmem - radi se o dobrovoljnom lečenju ljudi koji svakako umiru i koji će biti mrtvi u roku od par godina uz veliku nanetu bol i patnju okolini.
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:32 - pre 181 meseci
Ja mislim da su u borbi protiv droge ipak najefikasnije medijske kampanje poput ove:
http://www.youtube.com/watch?v=CIgNj00IRxo

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:36 - pre 181 meseci
Citat:
BokasaTzar: ,, hajde da svaki put kad se narkoman pojavi organizujemo volontere iz NVO da mu pričicom
ukažu da ne treba da se drogira‚‚


:))) Pa u Srbiji se samo to i radi, zato i nicu sado mazo centri.

Nego treba objasniti Pavlu kako bi se on osecao kad bi njegovo dete, ako ima, da se drogira. To je dobar argument.
Posaljite mail njegovom adjutantu, pa probajte.


Ovo nije jedini centar pri crkvi. Ko zeli takav metod lecenja, moze ici u drugi.

Ovde je problem da je jedna grupa ljudi dozvolila da se prebija druga grupa koja treba pomoc. I to je krivicno delo. Igrom slucaja, to su svestena lica i njihovi "pomocnici".
Kritika je upucena prvo na lice koje to cini, a druga je ta da imaju posebnu odgovornost jer su predstavnici institucije kojoj neki ljudi veruju.

I ti koji su "izleceni" nisu zbog batina, nego zbog drugih "metoda" koje se mogu naci i u drugim manastirima - tipa Kovilj i gde jos ne znam.


 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:41 - pre 181 meseci
Citat:
Na srecu ili na neciju zalost - klasicno i instrumentalno uslovljavanje, tipa Pavlovljevog ne funkcionise na taj nacin kod odraslog coveka.

Sta je po tebi odrastao covek?
Neko ko ima 27 godina?

Neko ko ima 27 godina i drogira se moze biti sve, samo ne odrastao covek i zrela licnost.
Pavlovljev bas ne moze da se uporedi sa pretnjom unistenja.
Droga -> batine -> droga -> polomljene ruke -> droga -> ako nije do sada naucio, nikada i nece.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 09:57 - pre 181 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Roditelji štićenika duhovno-rehabilitacionog centra za lečenje bolesti zavisnosti u Crnoj Reci uputili su saopštenje u kome ističu da javno prikazivanje događaja o tretmanu i metodama lečenja u ovoj ustanovi ne idu u korist njihovoj deci.

Saopštenje sa pismenom izjavom dece, u kojoj ona izražavaju potpuno poverenje u rad ljudi duhovnog centra na njihovom izlečenju, i sa potpisima i ličnim podacima roditelja i stanovnika doma, objavljeno je posle zajedničkog sastanka na kome je izražena saglasnost sa primenom tih jedino mogućih metoda.

"Od državnih institucija nismo dobili nikakvu pomoć ni podršku u rešavanju naše situacije koja može već koliko sutra da zakuca na vrata bilo kog doma ", kaže se u saopštenju sa preko sto potpisa u kome se podseća da se u kampu Crna Reka trenutno oporavlja 210 štićenika.

"Naših 210 porodica nisu bile u stanju da reše problem narkomanije ni uz pomoć referentnih zdravstvenih ustanova koje u našim slučajevima nisu dale nikakve rezultate", ističu roditelji koji na ovaj način, kako pišu, podržavaju brigu ljudi iz Crne Reke koji su obezbedili sigurnost njihovoj deci, sklonili ih sa ulice i otrgnuli od sigurne propasti.

Ovim obraćanjem roditelji upozoravaju na posledice zatvaranja duhovno-rehabilitacionog centra čime bi se 210 zavisnika našlo na ulici, a njihove porodice u potpunom očajanju i beznađu.Crkva osuđuje, roditelji brane "Crnu Reku"


Citat:
Laki_Gen: Meni se cini da neki ovde nikada u zivotu nisu dobili postene batine. Mamini sinovi...
Sve pametan do pametnog i svi odgajani po modelu iz knjige "Kako odgajati dete bez batina?".

Kada jednom dobije batine zbog drogiranja, pa drugi put, treci, cetvrti (doza zavisi odosobe do osobe) i jos bitnije, kada je svjestan da ce dobiti jos gore batine ako opet uzme drogu i mozda da ce ga taj batinas ubiti ili napraviti invalidiom, kolike su sanse da ce je opet uzeti?

Ako ne obraca paznju na batine i nastavlja da se drogira, pritom je svjestan da ce ga taj neko bukvalno ubiti od batina, kako ce ta osoba da se ponasa prema okolini?
Ako mu nije stalo do sebe samog, dal' ga je briga sta ce biti sa drugim ljudima - potencijalnim zrtvama njegove zavisnosti?

Naslusao sam se raznih prica o problemima sa drogom.
Sin od sefice je problematican bukvalno od rodjenja. Pricala je sta je sve bilo i kakve je probleme pravio, od koma-opijanja do duvanja, dilovanja, pljackanja, itd....
Onda je slusam kako se ponasala prema njemu i kako se i dan danas ponasa (sin spava do podneva i zove je da mu donese nesto slatko ili da mu kupi cigare kada krene sa posla, naravno ona to i uradi) i onda se jos cudi zasto joj je sin problematican!!!!!

Batine, batine i batine. Vi slobodno uzimajte metadon, setajte se po Drajzerovoj, uzimajte blokatore, idite kod psihologa, trosite godine i stalno zivite u neizvesnosti.
Da se ja pitam, ja ove narkice ne bih slao u Crnu Reku, vec bih to obavio u kucnoj radinosti.
Dum u glavu. Pa se ti sine drogiraj.
Dum opet.
Ne sividjati se sto te otac bije i ne mozes da zivis vise u tim uslovima - vrata su pravo pa desno, srecan put.
Ni ja ne mogu da zivim sa narkomanom i da svaki dan strahujem dal' ce nekog ubiti ili mi izneti televizor i kompjuter iz kuce ili ce mi neko doci i pretiti da vracam pare koje je on zaduzio. Ja sam radio za te pare, on ih rasipa.
Pa da sam otac sto puta.
Nisam uspeo u vaspitavanju, ne treba ni da imam dete.
The end.


E jesi necivilizovan,zivis u srednjem veku ... bla bla bla truc
Al da,otkud tebi i meni pravo da pricamo o tome kad nismo "strucnjaci"?Pustimo pametnije da nas prosvetle...
Malo si otisao u krajnost,al razumem te zasto.Niko od zagovornika gasenja ovog centra,ne ponudi resenje,sta sada,gde sa ovim ljudima?Ako drzava ne moze,nece,nema,zasto ih moderni samaricani ne prime u svoje domove?Zasto im ne ustupe svoje prihode i samo sedam dana brinu o njima?Ili je ovo sto govorim opet jeftina demagogija?Ali opet kazem,sit gladnom ne veruje!
Slazem se da se treba drzati slova zakona(legalizacija,postovanje ljudskih prava i sloboda...),ali neka mi neko konkretno odgovori sta sad?Ti nesrecnici ce opet biti prepusteni sami sebi i namucenim roditeljima,a o resenju problema i posledicama koje mogu proisteci ne prica niko.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:05 - pre 181 meseci
Citat:
MisterNo: Niko od zagovornika gasenja ovog centra,ne ponudi resenje,sta sada,gde sa ovim ljudima?Ako drzava ne moze,nece,nema,zasto ih moderni samaricani ne prime u svoje domove?


Citat:
Isak666: Ovo nije jedini centar pri crkvi. Ko zeli takav metod lecenja, moze ici u drugi.


Nije lepo ne citati pisanija drugih, a ucestvovati u raspravi ;)

Nisam mislio na starosnu granicu za odraslog i dete, nego na psihicku zrelost, jer bi tako neki sadisticki tretman kod deteta sigurno proizveo izmenu licnosti efektno, ali u negativnom - naravno
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:15 - pre 181 meseci
Citat:
Isak666: Nije lepo ne citati pisanija drugih, a ucestvovati u raspravi ;)


Ne, nego ti me nisi razumeo:)Hajde da se slozimo da ovakve metode nisu najsrecnije resenje i da ce po prirodi stvari i ostali takvi centri biti zatvoreni.Sta onda?
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:22 - pre 181 meseci
Citat:
Laki_GenNaslusao sam se raznih prica o problemima sa drogom.


Ovo je ključno

Ti naprosto, nemaš pojma o čemu pričaš niti o čemu se govori ovde jer svo tvoje poimanje problema proističe iz izvora bliskih upućenima.
Jedan od ciljeva civilizacije koja napreduje jeste da izoluje manjinu koja u 21 veku propagira palicu kao univerzalno rešenje.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:26 - pre 181 meseci
Citat:
Isak666
Nisam mislio na starosnu granicu za odraslog i dete, nego na psihicku zrelost, jer bi tako neki sadisticki tretman kod deteta sigurno proizveo izmenu licnosti efektno, ali u negativnom - naravno

Da, ovi sto imaju 20+ godina i drogiraju se od svoje 14-e, 15-e su izuzetno psihicki zrele osobe.
Njima batine ne pomazu ;)

Da, deca koja su dobijla batine kada su bili manji i kada su radili ono sto nije dozovljeo su svi izmenjene licnosti u negativnom smislu - siluju, ubijaju, kradu, sede na ladan beton :).
Kada dobijes dva samara od oca zato sto si udario mladjeg brata - izmjenis se potpuno i postanes podvojena licnost kada porastes.
Kakav crap.

Rekoh vam je vec, vi se slobodno lecite (ne licno, vec one do kojih vam je stalo) po drzavnim ustanovama sa licencom i metadonima, ja nemam nista protiv toga.
Ako naletim na tog vaseg da se kurci i pokusava da bude faca kada se uradi, popice palicu po rebrima.
Very simple.

Nemojte da bijete decu, to je varvarski.
Neka lome po kuci, neka rade sta god im se prohtre, samo ih vi savjetujte i objasnjavajte da to nije ok, ali batine zaboga, nikako.
Kada pocnu da se drogiraju, opet savjetovanja.

Ima ona jako dobra izreka za vas gospodu demagoge.

Lako je tudjim k***em gloginje mlatiti!!!

Lako je sedeti u toploj sobi i djeliti savjete sakom i kapom. Lako je biti pametan za druge. Lako se zalagati za nacela demokratije i prava pojedinaca dok su vasa prava neugrozena.
Da, da lako je......

edit:
Citat:

Ovo je ključno
Ti naprosto, nemaš pojma o čemu pričaš niti o čemu se govori ovde jer svo tvoje poimanje problema proističe iz izvora bliskih upućenima.

Ajde malo procitaj sta sam ja sve napisao. Nemoj bas tako da zakljucujes.
Ispasces malkice naivan :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:28 - pre 181 meseci
Citat:
misterno2008: Ne, nego ti me nisi razumeo:)Hajde da se slozimo da ovakve metode nisu najsrecnije resenje i da ce po prirodi stvari i ostali takvi centri biti zatvoreni.Sta onda?


Pa oni koji su verujuci neka idu u crkvene centre, koji ne praktikuju ovakav metod - ostali neka idu u Drajzerovu u kojoj se inace ne praktiju samo metadon, nego rade i oni sa blokatorima.
Koliko znam, postoje jos neki privatni centri koji primenjuje razlicite metode, a i postoje neki "kombinovani" centri, mislim, tipa "Raskrsce".

A najvaznije do tad, pokrenuti izgradnju jednog novog centra.

Ako se mogla pokrenuti kampanja za "Sigurne zenske kuce" i skupiti lova - moze i za ovo.

I naravno, napraviti drzavnu strategiju za borbu protiv bolesti zavisnosti.

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:31 - pre 181 meseci
Citat:
Laki Gen: Kada dobijes dva samara od oca zato sto si udario mladjeg brata - izmjenis se potpuno i postanes podvojena licnost kada porastes.
Kakav crap.


Jesi ti uopste gledao video?

To nije dva samara. To je sistématsko "lecenje" prebijanjem - koleno u glavu, glava o ikonu, lopata po rebrima....

To cak i zakon deli, a kamoli psiha.

A razlicito percipiranje realnosti u razlicitim periodima zivota mozes pronaci u udzbenicima psihologije za gimnaziju.

Mislis da bas slucajno kreces u skolu sa 6 godina? Ili dobro ucis jezik kao mali, a kasnije jako tesko?


I naravno, ti imas mogucnost da vaspitavas svoje kako zelis. Ako prekoracis norme - odgovaraces.
Posle na sajtu "Sretenja" pisi o demokratiji koja ti je vezala ruke da vaspitavas svoje dete "kako Bog zapoveda".

I svi smo mirni.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:40 - pre 181 meseci
Citat:
Laki_Gen: Ajde malo procitaj sta sam ja sve napisao. Nemoj bas tako da zakljucujes.
Ispasces malkice naivan :)


Nemam ja nikakav problem za zaključivanjem već će biti da ti ne čitaš šta sam pišeš
Evo, da se vratim samo na stranu broj 1



Da ne bude zabune, to si ti napisao.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:40 - pre 181 meseci
Citat:
Isak666

A najvaznije do tad, pokrenuti izgradnju jednog novog centra.

Ako se mogla pokrenuti kampanja za "Sigurne zenske kuce" i skupiti lova - moze i za ovo.

I naravno, napraviti drzavnu strategiju za borbu protiv bolesti zavisnosti.


Slazem se,drzava bi sada morala da reaguje.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:43 - pre 181 meseci
Da, video sam da nisu dva samara.
Nista nije slucajno :).

Citat:
Isak666:
A najvaznije do tad, pokrenuti izgradnju jednog novog centra.

Ako se mogla pokrenuti kampanja za "Sigurne zenske kuce" i skupiti lova - moze i za ovo.

I naravno, napraviti drzavnu strategiju za borbu protiv bolesti zavisnosti.


Ajme....
U tom Stutgartu izgleda vazduh zesce zagadjen, pa ne vidite dobro.

Sigurna zenska kuca - za zene koje su zrtve naasilja i "Narkomanska kuca" - za propalice koje nemaju pametnija posla u zivotu nego da se drogiraju i drugima zagorcavaju zivot je po tebi isto?????
Kazem ja, lako je biti demagog i humanista iz daleka.

A drzavna strategija vjerovatno postoji ali, vi kada odete u EU samo naglabate o nekim strategijama, zakonima, i slicnim glupostima.
Kao da nikada niste ziveli u Srbiji.
Ili se samo pravite sasavi, tako je lakse zar ne?
Demagogija uvjek dobro prolazi kod Srba.

@Zoran
Da, to sam ja napisao.
Kada radis nocnu smjenu petak, subotu i nedelju ispred raznih "ustanova drustvenog okupljanja" - splavova gde se sakuplja sve i svasta i olos svake vrste i kada ti je posao da sprecavas takve nadrogirane i pijane budale da prave sranja, palica ti je najbolji drug.
Bas bih voleo da vidim vas "civilizovane" kako ufiksanom narkicu objsnjavate kako nije u redu da se ponasa tako.
Izmamilo mi osmjeh na lice sama pomisao na tu scenu.

Koliko bi vam trebalo da promjenite misljenje o narkomanima?
Dve pesnice u glavu i jedno vece gledanja tih sranja.
Ovaj video sa pocetka bi stavili kao ring tone!!!
Mislim da bih onda ja u ovoj diskusiji izgledao kao uplasena devojcica, naspram vasih "ideja".
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
82.212.48.*



+586 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 10:50 - pre 181 meseci
Citat:
Laki Gen: "Narkomanska kuca" - za propalice koje nemaju pametnija posla u zivotu nego da se drogiraju i drugima zagorcavaju zivot je po tebi isto?????


Osecam se kao u zabavistu :) => Izgradnju centra za rehabilitaciju po principu izgradnje "SZK" - u finansijskoj konstrukciji.
Ako je recenica bila teska mogu ilustrovati.

Strategija sluzi da se izdvoji novac za takvo nesto, jer i drzava mora nesto ucestvovati.

Ili mislis da treba da Mladja lupi sakom o sto i kaze - Dvajs miliJona za Centar da se lece drogiranti!



I da, iste su mi te dve grupe po liniji da su to ljudi kojima treba pomoc.

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 11:20 - pre 181 meseci
Citat:
Laki_Gen: @Zoran
Da, to sam ja napisao.
Kada radis nocnu smjenu petak, subotu i nedelju ispred raznih "ustanova drustvenog okupljanja" - splavova gde se sakuplja sve i svasta i olos svake vrste i kada ti je posao da sprecavas takve nadrogirane i pijane budale da prave sranja, palica ti je najbolji drug.
Bas bih voleo da vidim vas "civilizovane" kako ufiksanom narkicu objsnjavate kako nije u redu da se ponasa tako.

Koliko bi vam trebalo da promjenite misljenje o narkomanima?
Dve pesnice u glavu i jedno vece gledanja tih sranja.
...


Vidi, posao noćnog čuvara jeste da zaštiti objekat i imovinu dok je za komunikaciju i lečenje narkomana potrebno završiti određeni fakultet pa na kraju to dopuniti praksom i iskustvom.
Ovde se ipak radi o načinu lečenja zavisnika a ne o medodu odbrane objekta i imovine od istih, tako da u startu imaš pogrešan ugao posmatranja problema.
Nekada su ljudi smatrali da je munja plod besa bogova da bi napredak civilizacije ipak na kraju dao drugačiji odgovor.
Da ne pričam, kako se lečila epilepsija i slično.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 110987 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.