Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Batina je iz raja izasla, zar ne?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111033 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nick2

Član broj: 31563
Poruke: 169
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 11:32 - pre 181 meseci
sto bi rekao moj drug: "oni si svi besni,ne znaju sta ce od zivota, pa zato pocinju da se bodu" da je tu drug tito pa da grade prugu
Guess I'll always be a soldier of fortune...
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
77.46.194.*



+987 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 11:58 - pre 181 meseci
@Zoran

Znaci mi smo primitivci koji treba da preuzmu sve tekovine po tebi veoma progresivnog zapadnog drustva. U nekim stvarima jesu humaniji od nas, ali i njihova "humanizacija" poprima patoloske oblike. Taj napredak civilizacije je otisao u jako losem pravcu

Npr.
http://wcbstv.com/local/school.bans.hugs.2.969949.html

Kod njih je normalno da se deci zabranjuje bilo kakav fizicki kontakt u skoli? Pa cak i rukovanje ?!?
Ako roditelj cak i povice na dete, sledi mu zatvorska kazna ?!?

Pa nije ni cudo sto zabranjuju malo batina nad narkomanima...

Citat:

Da ne pričam, kako se lečila epilepsija i slično.


I za epilepsiju se nasla daleko efikasnija alternativa i napusten je stari nacin lecenja elektrosokovima.

Ovde niko ne nudi alternativu...

Srbija nije Svedska pa da nudi ovakvu alternativu(nekakvu):

http://www.youtube.com/watch?v=kOPOK24g9Cc


Svajcarska:
http://www.youtube.com/watch?v=u-00kU4a4sc


Ovako nesto u Srbiji je naucna fantastika...

[Ovu poruku je menjao Igor Gajic dana 24.05.2009. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 12:12 - pre 181 meseci
BluesRocker,
Citat:

Ako je dobijao batine kao što kaže, zašto se vraćao još 2 puta?


Zato sto nije mogao da se skine sa droge. Niko nije htio da se bavi njegovim lecenjem. Pitanje je da li je i sada cist.

Ne bih da ulazim u to da li je bolje ili gore sto je dobio batine, ali verujem da je bolje da je dobio batine nego da su ga izboli nozem. U jednom centru van Srbije gde je tip pokusao da unese drogu, dva tipa koja vec godinama pokusavaju da se ociste su ga – izbola nozem, jer se usudio da unese tu posast u njihovo okruzenje. Znaci svi su prihvatili da zive izolovano dok se lece, terapija tece i neko hoce da im sabotira program!? Covek se usudio da diluje i da jednom ponudi koji gram praha. Nije ga bilo vise.


EmilijaV,

Kakva je uopste opcija metadon, ako je jedina opcija? Bolje da uzmu cuclu, bar ne moraju da putuju.



Ivan Dimkovic,

Citat:

Gde ce da ih smeste? Vrlo verovatno ce ih za pocetak vratiti kuci, ako je imaju.

Je l' ti to smatras opcijom?


Citat:

Mozete im dati svoju moralnu ili finansijsku podrsku - kako su u pitanju svestena lica, na vase donacije nece biti placenog poreza zloj drzavi koja je javnost uskratila za ovako uspesnu metodu lecenja.

Kao sto sam i ranije napisala, nisi ni pokusao niti si zainteresovan da posmatras ovaj slucaj za ono sto jeste – da je jedno ljudsko bice batinalo drugo ljudsko bice. I dalje se bavis ko je koje veroispovesti, i smeta ti sto je neko izabrao veru kao deo njihovog lecenja.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.169.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 12:13 - pre 181 meseci
Vera koja se silom namece mlacenjem. Lepa vera. Mora da bog uziva sto takvi mlaceni veruju u njega.
Citat:
Igor Gajic
Znaci mi smo primitivci koji treba da preuzmu sve tekovine po tebi veoma progresivnog zapadnog drustva. U nekim stvarima jesu humaniji od nas, ali i njihova "humanizacija" poprima patoloske oblike. Taj napredak civilizacije je otisao u jako losem pravcu

Npr.
http://wcbstv.com/local/school.bans.hugs.2.969949.html

Kod njih je normalno da se deci zabranjuje bilo kakav fizicki kontakt u skoli? Pa cak i rukovanje ?!?
Ako roditelj cak i povice na dete, sledi mu zatvorska kazna ?!?

Pa nije ni cudo sto zabranjuju malo batina nad narkomanima...

E pa oni ce to sto ne valja kod njih i da isprave, kao ono o krivim krastavcima, ja u njih ne sumnjam jer su dokazali da stalno napreduju, ali ovi drugi su mi pa smesno - zalosni. Na primer ovakvi:
Citat:
"Od državnih institucija nismo dobili nikakvu pomoć ni podršku u rešavanju naše situacije koja može već koliko sutra da zakuca na vrata bilo kog doma "

Kakvi pajaci. Sto bre nisi bio tu pa ti zakucala na vrata. Gde si zvrndo? Gledao si kako bizmismeni bacaju pare pa si hteo i ti i nisi imao vremena da budes sa decom? Ili si im pa davao i sakom i kapom pare ne pitajuci za sta im dajes, kupovao nike patike i najskuplje mobilne, a sad kad je zaigrala mecka sad hoces drugi da ih bije. Ti si bre lud covek i ko te... Sta je bilo, visa sila, a, neki fatalizam. Iz cista mira situacija zakucala na vrata. Nije nego. More mars. Ovakvo ruglo bruka i mene, isto kao i oni sto pale dzamije i ambasade i slicno. Idite u dzungle pa se tamo ponasajte kao dzunglasi a ovo ovde nije dzungla nego civilizacija, mada bi neki voleli da bude dzungla ili azijatska vukojebina, a u civilizaciju se zna red i sistem, i red ima da zavisi od civilizovani, a ne od neki tamo dzunglasi.

Mozda treba da se razmisli i otvaranju "centra" za lecenje onih koji ovakvo "lecenje" podrzavaju. Jedno je vaspitna palica u trenutku dok kriminalac vrsi kriminalno delo, a drugo je sistematsko mlacenje bez ikakvog razloga. Tako se vise ni zivotinje ne dresiraju. I nije meni zao ovih narkomana, bas me briga za njih, nego je ovo suludo u 21 veku. Idite bre na Trinidad i Tobago, jedino jos tamo nije zabranjeno bicevanje i slicne metode.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 12:16 - pre 181 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Vidi, posao noćnog čuvara jeste da zaštiti objekat i imovinu dok je za komunikaciju i lečenje narkomana potrebno završiti određeni fakultet pa na kraju to dopuniti praksom i iskustvom.
Ovde se ipak radi o načinu lečenja zavisnika a ne o medodu odbrane objekta i imovine od istih, tako da u startu imaš pogrešan ugao posmatranja problema.

Znas sta, vi sa zavrsenim fakultetima iz oblasti psihologije ste pokazali sta znate i umete.

Vode se svakakve kampanje za prevenciju, otvaraju Drajzerove, psiholozi u emisijama na TV-u prosipaju mudrosti i znanja koja su stekli iz knjiga koje su pisali oni sto su zavrsili filozofiju ili kakav drugi fakultet drustvenog usmerenja.
Narkomanija konstantno u porastu.

Ali nema veze, vazan je humanizam i prava pojedinca. Vazno je nastaviti sa tom vasom praksom i nadati se da ce dati rezultate.
Iako znamo da od toga nema nista.
Em je potrebno mnogo vremena, em je potrebno mnogo novca i ljudstva da bi se tom vasom metodom izlecila samo jedna osoba.

Onda ja kazem da treba ukljuciti i batine u (pre)vaspitavanje i lecenje i postavljati ranza ogranicenja (ono sto ti nisi dobro razumeo u poruci o "naslusao") da bi osoba imala osjecaj odgovornosti i straha od sankcija za svoje postupke, a ne da bi se ponasala kao kera pustena sa lanca, pa me proglase za divljaka iz 19-og veka.
Perverzija.

Evo ti jedan prost primer.
Stoje njih cetvorica od kojih su najmanje dvojica uradjena ko majke i jedan od te dvojice prilazi i krece da prica neke gluposti. Kazes mu da se skloni inace ce dobiti batine, one me pljune, a ja mu pricam o Sofokleovoj drami. Nope.
On pljune - ja ga sastavim sa zemljom. Ova trojica ukopana u mjestu. Onda dobije jos malo onako na zemlji.
Niko od ovih ne reaguje. Na kraj ga bukvalno odvuku uz par psovki sebi u bradu.
Dal' se taj bilmez ponovo vracao, ne znam - nisam ga primjetio.
Sigurn sam da je morao narednih nekoliko dana da objasnjava sta mu je sa levom arkadom i zasto ne moze da sjedi uspravno.
Dal' je izlecen - ni to ne znam, ali sam ubjedjen da je moj lek daleko efikasniji od starogrcke filozofije i "nemoj tako, nije civilizacijski".

@Isak
Znaci, tebi su svi ljudi kojima je potrebna pomoc isti?
I serijske ubice i silovatelji i narkomani i pijanice i napustena deca?
Svima njima treba neki vid pomoci. Niko to nije postao svojom voljom, uglavnom je neki problem uzrocnik njihovog stanja.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 12:24 - pre 181 meseci
Laki, jesi l' ti procitao ovo sto si citirao?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.169.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 12:31 - pre 181 meseci
Citat:
Laki_Gen: Narkomanija konstantno u porastu.

Narkomanija je u porastu zbog vase tzv slobode, a ne zato sto neko ne bije narkomane. Hocete slobodu, a ne umete da je cuvate od onih koji je zloupotrebljavaju. E pa to ne moze. Sto ne bijete ove sto prodaju drogu, nego hocete da bijete narkomane. Oni nisu uzrok problema, nego samo simptom. Sto ovi popovi ne organizuju nekakve "vigilante" odrede za likvidaciju dilera, nego uzimaju pare za bijenje narkomana?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.169.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 12:38 - pre 181 meseci
Citat:
Laki_Gen: Znaci, tebi su svi ljudi kojima je potrebna pomoc isti? I serijske ubice i silovatelji i narkomani i pijanice i napustena deca? Svima njima treba neki vid pomoci. Niko to nije postao svojom voljom, uglavnom je neki problem uzrocnik njihovog stanja.

Problem je sto im ne funkcinise mozak kao tzv normalnima, to je naucno dokazano, nisu iste hemijske i elektricne reakcije u njihovim mozgovima i u mozgovima "obicnih". I kako cete to da resite udaranjem lopatama? Odjednom ce da se "unormale" te reakcije u njihovom telu zato sto si ga udario nekoliko puta lopatom po turu? Ovaj tzv centar je samo bio mesto gde se jedni bolesnici izivljavaju na drugima i to je to. Uostalom, imate razne vrste "hemijske lobotomije" ako vam je do toga, pa radite to, a ne nesto zaumno kao sto je ovo. Uostalom, onaj snaf film iz tog centra i nije pravo divljacko premlacivanje, da se mi ne lazemo, nego vise lici na nakakve zastarale metode dresure.
 
Odgovor na temu

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 12:39 - pre 181 meseci
O da, samo neki od vas ne mogu da ukapiraju proste cinjenice :)

Narkomani nisu NORMALNE osobe. Sa njima ne mozes da razgovaras kao sa nekim fakultetski obrazovanim i iz dobre porodice, sa kucnim vaspitanjem.
Kada je drogiran - jaci je i od Boga. Ne razmislja o posledicama, samo da je njemu lepo - to je jedino bitno.
Nije obazriv prema drugima, pobogu, sosptvenu porodicu unistava!!!!

Nije sankcionisan. Ne osjeca strah da bi mu se nesto moglo desiti, samo je bitno da nabavi dop.
Kada mu polupas arkadu i polomis rebro-dva, sutradan kada dodje sebi i narednih nekoliko dana ce osjecati takve bolove da nece skoro zaboraviti sta je zaradio kada se drogirao.
Ako ne nauci na tezi nacin, ja iskreno sumnjam da ce nauciti citajuci Sofoklea.

Nije ovo nabolji nacin lecenja, meni je to sasvim jasno. Dok ne nadjemo idealan, ja sam za bilo sta, samo da ih sklonimo iz drustva.
Prema narkomanima ne osjecam ama bas nikakvu empatiju.
Moze to vama forumaskim moralistima i dusebriznicima da se nesvidja do sutra, zabole me.

@Lesli
Niko ti ne brani da bijes dilere. Samo, ovo nije rasprava o sprecavanju dilovanja, vec o lecenju narkomana.
Ja sam recimo za sistem iz islamskih zemalja gde se dileri javno vesaju.
Treba raditi i na prevenciji, ne samo na lecenju. Cak je prevencija daleko bitnija, ali sta da radimo sa onima koji su vec u masini?
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:12 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Vera koja se silom namece mlacenjem. Lepa vera. Mora da bog uziva sto takvi mlaceni veruju u njega.


Eto ponovo. Lesli, kao i Ivan, da li si pomislio da je jedno ljudsko bice udarilo drugo ljudsko bice? Cemu preokupacija verom? Kakvo nametanje vere?

Da li je moguce u ovoj temi razgraniciti nesto sto je jedno zivo bice uradilo od njihove verske pripadnosti ili politicke aktivnosti?

U suprotnom, izvolite otvorite posebnu pljuvaonicu za politiku, ili se fino suzdrzite od diskusije ako vec niste u mogucnosti da razumno ucestvujete u temama gde se reci vera i politika spominju.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:15 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Vera koja se silom namece mlacenjem. Lepa vera. Mora da bog uziva sto takvi mlaceni veruju u njega.

Kakvi pajaci. Sto bre nisi bio tu pa ti zakucala na vrata. Gde si zvrndo? Gledao si kako bizmismeni bacaju pare pa si hteo i ti i nisi imao vremena da budes sa decom? Ili si im pa davao i sakom i kapom pare ne pitajuci za sta im dajes, kupovao nike patike i najskuplje mobilne, a sad kad je zaigrala mecka sad hoces drugi da ih bije. Ti si bre lud covek i ko te... Sta je bilo, visa sila, a, neki fatalizam. Iz cista mira situacija zakucala na vrata. Nije nego. More mars. Ovakvo ruglo bruka i mene, isto kao i oni sto pale dzamije i ambasade i slicno. Idite u dzungle pa se tamo ponasajte kao dzunglasi a ovo ovde nije dzungla nego civilizacija, mada bi neki voleli da bude dzungla ili azijatska vukojebina, a u civilizaciju se zna red i sistem, i red ima da zavisi od civilizovani, a ne od neki tamo dzunglasi.


Ehehej,polako,smiri zivce!

Odlazimo u out sa ovom temom,ne smemo biti ovako iskljucivi.Ovakav komentar nece pomoci resavanju problema zvanom Narkomanija.

O kakvom ti nametanju vere govoris?Sta lupetas bre?Ako ne verujes ni u sta,zabole me,tvoja stvar.Iskljucio sam se iz diskusije videvsi gde ovo vodi,ali dozvoliti mediokritetima da mi pricaju sta je civilizacija i civilizovano,da mi ovde blate veru u Boga,da se rugaju i da blate svestenstvo,ma mars bre po sto puta.

Ti ces da mi pricas o tome sta je civilizovano,nisi mrdnuo dalje od svog sela.

Elem,da se vratim temi.Ovaj problem je jako kompleksne prirode i ne mogu se zaključci donositi tek olako.Slozili smo se da ove metode nisu najsrecnije resenje(pa uprkos tome imaju podrsku vecine neposrednih ucesnika u celoj prici),ali dajte alternativu ljudi,halo!Jesmo li svi ovde ludi ili se pravimo ludima?!Dajte da se stvar pokrene sa mrtve tacke,da se izvrsi pritisak na nadlezne,da se najozbiljnije pridje resavanju problema narkomanije,njegovom uzroku najpre,a na samom kraju i osnivanju specijalizovanih ustanova sa primenom najmodernijih metoda lecenja.

Stvar je u tome sto trenutno alternative nema i ti ljudi ce se vratiti kucama i sludjenim i upropascenim roditeljima.Ono gore citirano su gluposti,jer danas jako malo novca treba da se potrosi da bi neko postao narkoman.Kasnije je vec druga prica.

U zatvorenoj ustanovi se radilo kako se radilo,al se i lecilo.Mozete vi sad ovde moralisati i palam..iti koliko hocete,ali to su fakti.

Dokle se god ne pridje ozbiljnom resavanju ovog problema i otvaranju specijalizovanih ustanova sa najmodernijim nacinima lecenja,dotle ce postojati takve ustanove,poput ove kod N.Pazara.

To je trenutno nasa realnost i civilizacija.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
91.148.93.*



+1331 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:21 - pre 181 meseci
Ako sam dobro shvatio, oni su raspusteni kucama? I sta sad? Taj ce ponovo da se ubode - a ako odbije dilera dobice batine. Za par dana, ili par meseci, uhvatice ga policija sa 5 grama i odrace ga od batina. Zatim ce u zatvor, gde ce dobijati batine i od cuvara i od ostalih zatvorenika. U cemu je onda razlika - batine mu ne ginu ni ovako ni onako. A lopatom po dupetu bar nece zadobiti unutrasnje povrede, koje ce sigurno imati posle bliskog susreta sa pendrekom. Moj drug iz skole je na utakmici dobio jedan jedini udarac pendrekom i dva dana je pisao krv. A ovi narkici ce dobiti mnogo vise. Ali, toga nece biti na JuTjubu, i niko nece da se buni. Da li je onda problem samo u terminu "lecenje", dok se u zatvoru to zove "prevaspitavanje"?
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:26 - pre 181 meseci
Vr' teme je kako su zatvorili mesto/lokaciju gde je neko batinao nekog drugog. Krajnji cilj kao merilo uspeha - ZATVARAJU to mesto/lokaciju.

Zasto drzava nije nasla shodno da organizuje lecenje u sopstvenim drzavnim medicinskim ustanovama, vec ako su videli da je tim ljudima potrebna pomoc?
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:39 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Vr' teme je kako su zatvorili mesto/lokaciju gde je neko batinao nekog drugog. Krajnji cilj kao merilo uspeha - ZATVARAJU to mesto/lokaciju.

Zasto drzava nije nasla shodno da organizuje lecenje u sopstvenim drzavnim medicinskim ustanovama, vec ako su videli da je tim ljudima potrebna pomoc?


Licemerje,nista drugo.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.169.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:43 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Vr' teme je kako su zatvorili mesto/lokaciju gde je neko batinao nekog drugog. Krajnji cilj kao merilo uspeha - ZATVARAJU to mesto/lokaciju.

Tacno, zatvaraju, zalite se upravi vodovoda.
Citat:
_andjela_: Eto ponovo. Lesli, kao i Ivan, da li si pomislio da je jedno ljudsko bice udarilo drugo ljudsko bice? Cemu preokupacija verom? Kakvo nametanje vere?

Ja ne videh slike Paje Patka na onim zidovima, a teranje na molitvu je valjda neko upraznjavanje vere. A izgovori su kao debelo meso - svako ga ima.
Citat:
misterno2008: O kakvom ti nametanju vere govoris?Sta lupetas bre?Ako ne verujes ni u sta,zabole me,tvoja stvar.Iskljucio sam se iz diskusije videvsi gde ovo vodi,ali dozvoliti mediokritetima da mi pricaju sta je civilizacija i civilizovano,da mi ovde blate veru u Boga,da se rugaju i da blate svestenstvo,ma mars bre po sto puta.

Znas, to je zbog minulog rada. Kad neko 20 godina vrsi akciju - proglasavanje svojih sugradjana za sve i svasta zato sto nisu drugovi clanovi SPC, mora da ocekuje i adekvatnu reakciju. To ti je prirodni zakon. Sve dok se kurcis sto si "vernik" dotle ce biti i onih koji se kurce zato sto nisu vernici. U stvari nije ni 20, nego sta znam 500, 600 godina ta organizacija sve one Srbe koji nisu njeni drugovi clanovi proglasava za otpad od tog naroda. Sta je bilo, ein Volk, ein Religion, ein Reich, ein Führer ? E nece moci. A za svestenstvo mi trni ona stvar isto kao i za bilo koji drugi sloj, sto su pa sad oni nsto posebni, pa da niko ne sme da ih "blati" . To su sve javni radnici i njihov rad je podlozan kritici isto kao i svih ostalih, a ovih pa posebno zato sto su uzeli na sebe da budu nekakvi "moralni autoriteti" .
Citat:
misterno2008: ...ti ljudi ce se vratiti kucama i sludjenim i upropascenim roditeljima....

Srce mi se cepa.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.169.*



+558 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:45 - pre 181 meseci
Citat:
misterno2008: Licemerje,nista drugo.

A bre, sad je sloboda, sakupite pare pa napravite NVO za pomoc takvima ili placajte lekare da ih lece ili... smislite sami. Ja ne sumnjam u vas. Uspecete, kao i u svemu sto ste uspeli od kad ste se oslobodili.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.87.159.*



+35 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:56 - pre 181 meseci
Citat:
Znas, to je zbog minulog rada. Kad neko 20 godina vrsi akciju - proglasavanje svojih sugradjana za sve i svasta zato sto nisu drugovi clanovi SPC, mora da ocekuje i adekvatnu reakciju. To ti je prirodni zakon. Sve dok se kurcis sto si "vernik" dotle ce biti i onih koji se kurce zato sto nisu vernici. U stvari nije ni 20, nego sta znam 500, 600 godina ta organizacija sve one Srbe koji nisu njeni drugovi clanovi proglasava za otpad od tog naroda. Sta je bilo, ein Volk, ein Religion, ein Reich, ein Führer ? E nece moci. A za svestenstvo mi trni ona stvar isto kao i za bilo koji drugi sloj, sto su pa sad oni nsto posebni, pa da niko ne sme da ih "blati" . To su sve javni radnici i njihov rad je podlozan kritici isto kao i svih ostalih, a ovih pa posebno zato sto su uzeli na sebe da budu nekakvi "moralni autoriteti" .


Nemoj, Lesli, slomices srce mister nou.

Citat:

Da li je onda problem samo u terminu "lecenje", dok se u zatvoru to zove "prevaspitavanje"?


Jednog dana, nece se mlatiti ni po srpskim zatvorima. Mi to necemo docekati, ali neko valjda hoce.
Samo, nisam siguran da ce se ova teritorija onda zvati Srbija.
Ovaj ''argument'' ti je, inace, smesan. Ko je, od ljudi koji su se izjasnili protiv ovih lopatara, tvrdio da je ZA batinanje u zatvoru (ili u/na bilo kom drugom mestu)?
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:59 - pre 181 meseci
Citat:
Lesli Eldridz:Sve dok se kurcis sto si "vernik" dotle ce biti i onih koji se kurce zato sto nisu vernici..


Ma zaboli me sto nisi vernik,a za ku...nje si u pravu,ku..is se jedino svojom gluposcu.



Citat:
Lesli Eldridz: Srce mi se cepa.


Ne trazi budalu,sama ce se javiti.
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 13:59 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Zasto drzava nije nasla shodno da organizuje lecenje u sopstvenim drzavnim medicinskim ustanovama, vec ako su videli da je tim ljudima potrebna pomoc?


A jel moze neko da m objasni ZASTO bi poreski obveznici trebalo da placaju lecenje narkomana? OK, razumem da je to tako u nekoj svajcarskoj ili svedskoj, ali u Zemlji Srbiji™?

Trositi pare iz budzeta na narkomane (koji su 99.9% sami krivi za stanje u kome su) kad se na j***ni ultrazvuk ili skener ceka mesecima?


If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

karateka

Član broj: 155953
Poruke: 54
*.adsl.beotel.net.



+1331 Profil

icon Re: Batina je iz raja izasla, zar ne?24.05.2009. u 14:13 - pre 181 meseci
Citat:
kelja: Jednog dana, nece se mlatiti ni po srpskim zatvorima. Mi to necemo docekati, ali neko valjda hoce. Samo, nisam siguran da ce se ova teritorija onda zvati Srbija. Ovaj ''argument'' ti je, inace, smesan? Ko je, od ljudi koji su se izjasnili protiv ovih lopatara, tvrdio da je ZA batinanje u zatvoru (ili u/na bilo kom drugom mestu)?

Nije argument, vec pitanje - da li je problem u terminologiji, s obzirom da je batinanje u zatvoru "po propisu".
A, zbog cega se ova teritorija ne bi zvala Srbija?

Citat:
Rumpletstilskin: A jel moze neko da m objasni ZASTO bi poreski obveznici trebalo da placaju lecenje narkomana? OK, razumem da je to tako u nekoj svajcarskoj ili svedskoj, ali u Zemlji Srbiji™?

Trositi pare iz budzeta na narkomane (koji su 99.9% sami krivi za stanje u kome su) kad se na j***ni ultrazvuk ili skener ceka mesecima?

Nesto moras da ucinis s njima, najgore je ostaviti ih na ulici - ne zaboravi da je vecina od njih zarazena hepatitisom - neka izolacija je neophodna.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Batina je iz raja izasla, zar ne?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 111033 | Odgovora: 677 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.