Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16281 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 00:22 - pre 180 meseci
Vidim da niko jos nije pokrenuo temu o ovoj vesti dana. A stvarno je stravicno! Vazno je da tamo diskutujete sve u sesn'es' o genetskom poreklu Srba (ili koga vec), sto je vec dosadilo i Bogu i narodu, a ovakve stvari se oko nas dogadjaju svaki dan!

Bre, nisu detetu odradili samo jedan rutinski pregled, koji treba da se radi kad god ima visoku temperaturu! I vidite do cega je doslo!
Sta reci? Srbija...
I zavrsavanje medicine preko veze...

Evo jos vesti o tome: http://www.blic.rs/temadana.php?id=94887
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.93.*



+4 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 00:26 - pre 180 meseci
Citat:

a ovakve stvari se oko nas dogadjaju svaki dan!


Sta, svaki dan bebe padaju u komu zbog pogresne dijagnoze?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 00:32 - pre 180 meseci
A vidim da su vec poceli da konstruisu odbranu u fazonu da je devojcici imunitet bio los, pa je zato bolest tako brzo uznapredovala, a oni jadni to nisu mogli da uoce tako lako, je je bolest podmukla! Pa i ne bio los imunitet posle toliko dana pod visokom temperaturom! Gle bogati...

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 00:33 - pre 180 meseci
Vest je stravicna - dete sa visokom temperaturom je znak doktoru da, izmedju ostalog, obavezno proveri da nije u pitanju meningitis, sto se u dobrom delu slucajeva proverava na vrlo jednostavan nacin.

Zasto to nije uradjeno? Zasto su doktori u domu zdravlja rekli "to je virus" (WTF) bez ikakvih provera i TIME DIREKTNO DOPRINELI POGORSANJU STANJA??

Postoji samo par mogucih razloga:

1. Nezainteresovanost lekara za svoj posao
2. Nestrucnost lekara
3. Nesto jos gore od #1 i #2 - recimo dopis/naredba da se sto vise stedi na testovima

#1 - Sasvim moguce, takodje i strahotno da nekog bole dupe za tudj zivot a taj neko se jos bavi i medicinom :(

#2 - vrlo moguc razlog ako se uzme ko sve zavrsava medicinu i kako u Srbiji. Kada sam imao 6 godina, dobio sam vrlo tesko trovanje sa temperaturom 41 - doktorka je rekla da imam infekciju u ustima, na sta je moja majka (isto doktor) poludela i odvela me u infektivnu kliniku gde su dijagnostifikovali neku vrlo gadnu bakteriju, secam se da sam se oporavljao nedeljama - boga pitaj sta bi se desilo da me nisu odveli tamo i da su poverovali budali iz doma zdravlja, i boga pitaj sta 99% ljudi tu moze da uradi jer a) nisu doktori, b) ne postoji sansa da ih neko tako olako primi bez veze / uputa koji se ne daje lako #$@)&*!@#(&*!@

#3 - Ni ovo nije nemoguce, recimo da direktor naredi doktorima da stede na pregledima - opet, beba sa 40 stepeni i neka stednja na testovima - to bi bilo bolesno :(

--

Za ovekve stvari je neophodno MOMENTALNO ukinuti licencu tim doktorima i traziti ogromnu odsetu (ako je to ikakva uteha roditeljima) - tek kada se za ovaj posao bude ODGOVARALO ljudi ce ukapirati da biti lekar nije zajebavanje i da taj posao ima izuzetno veliku odgovornost.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 00:49 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: 1. Nezainteresovanost lekara za svoj posao

Ovo je kljucno. Gospoda nisu dobila odgovarajucu naknadu u vidu koverta. E za takve da se uvede crnorecka banja, to bih mozda i podrzao.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 00:57 - pre 180 meseci
Slazem se potpuno sa Ivanom, jer i ja imam dete i znam da kad god je imao visoku temperaturu, svaki lekar je pored onog osnovnog pregleda grla i pluca uvek uradio test na meningitis. Koliko se secam, vrlo je jednostavan, sastoji se od nekog pomeranja detetove glave i kolena. Mozda nisam dobro opisala, ali znam da nikakav materijal za to nije potreban! Samo znanje!

A to sto se Ivanu desilo, desilo se slicno i mom detetu, kad je imao neke 2,5god. Setali su nas nekoliko dana po DZ, a mali je imao temperaturu ~40*C sve vreme. Nikako nisam uspevala da mu spustim. Pocinjao je vec da plavi! Posle poseta DZ, zvanja hitne pomoci i raznih drugih pokusaja, odvela sam ga jednu noc u tu istu Tirsovu, gde nas je primila neka nadobudna dezurna doktorka, koja je pocela da pise nesto i tako ispisala dve, tri strane formata A4, pri tom ne govoreci nista meni. Kad sam je pitala sta je na kraju detetu, nisam dobila odgovor, ali sam poslata kuci sa brdom hartije i bukvalmo naredbom da se javimo sutra, kao da sam ja kreten pa to ne bih uradila i bez njenog "saveta"!

I ja ne budem lenja, pozovem druga moje majke koji je bio hirurg u Tirsovoj i doticni me sutra ujutru preko reda uvede kod nekog profesora pedijatra, koji je vazio za najboljeg tamo. Doticni je iz tri poteza bukvalno ustanovio sta je detetu. Najprostijom metodom, kucanjem pluca (ne umem da vam opisem, ali samo sakama je radio), ustanovi virusnu upalu pluca, prepise 10 Longacefa i detetu posle druge inekcije temperatura vec spadne. Naravno, morao je da primi svih 10, ali sve se zavrsilo OK.

BTW ja ponela to jutro one 'artije sto mi je ispisala ona ludaca noc pre toga. I htela da mu pokazem, misleci da ima i to neke veze. A on nije ni pogledao, nego (bukvalno) opsovao i nju i neznanje. Inace tip nije bas delovao kulturno, stavise da nisam bila u takvom stanju sita bih se ismejala slusajuci ga, ali je ocigledno znao posao!

Sad, moja sreca bese sto sam imala vezu, ali ne mogu sve... :(

Ali i tada, ti svi doktori - kreteni sto su ga pre toga pregledali su uvek radili taj test na meningitis. I ja kad sam pitala zasto, odgovarano mi je da je to rutinski pregled, posebno kad su napolju visoke temperature (a tad su bile), jer te bakterije koje ga uzrokuju se lako razvijaju na vrucini.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 01:00 - pre 180 meseci
Ma postoji jednostavno resenje - po novcaniku.

Kada zbog nesavesnog lecenja kazna bude bila reda velicine desetine hiljada EUR + dozivotno ukidanje licence za visestruke propuste, onda ce stvari poceti da se micu sa mrtve tacke - lekari ce snimati sve svoje procedure (zbog osiguranja svojih guzica koje ce to zahtevati) i vrlo ce voditi racuna o tome da primene ono sto su ucili (ako su ucili).

Ono sto je bizarno je da je Srbija usvojila nov i vrlo strog zakon o saobracaju, koji predvidja ostre kazne - ali nema puno izgleda za usvajanje strogog zakona koji regulise medicinski sektor, pogotovu po pitanju kompenzacija i ukidanja licenci.

A takva stvar je jednostavno neophodna ukoliko se zeli uvesti nekakav red umesto haosa i apatije i opste-prisutne korupcije u medicinskom sektoru.

Citat:
EmilijaV
Ali i tada, ti svi doktori - kreteni sto su ga pre toga pregledali su uvek radili taj test na meningitis. I ja kad sam pitala zasto, odgovarano mi je da je to rutinski pregled, posebno kad su napolju visoke temperature (a tad su bile), jer te bakterije koje ga uzrokuju se lako razvijaju na vrucini.


Da, test je vrlo jednostavan (tj. 2 testa) i potrebne su samo ruke, nikakvi instrumenti - cak su taj test i meni uradili tada.

Zasto to nije uradjeno sada? To je prosto neverovatno - takvo NEZNANJE ili NEZAINTERESOVANOST jednostavno zahtevaju najstroziju mogucu kaznu - jer se radi o RUTINSKOJ proceduri u ovakvim slucajevima (izuzetno visoka temperatura bez rasa na kozi, kaslja, gusenja i sl.. sto bi ukazivalo na nesto drugo, sumnja na meningitis je neizbezna) - lekari koji NE ZNAJU ili PROPUSTAJU rutinsku proceduru jednostavno ne zasluzuju da se tako zovu.

Inace, mislim da je u Srbiji neophodno uvesti sertifikaciju kako bi se eliminisao sav onaj sljam sto je placao ispite.

Na zalost, ocigledno medicinska mafija u Srbiji ima vrlo jak lobi - ni PDV nisu placali, a kao sto se vidi - i zakoni su im prilicno naklonjeni, sto ocigledno znaci da neko podmazuje tamo gde treba :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 01:18 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: 3. Nesto jos gore od #1 i #2 - recimo dopis/naredba da se sto vise stedi na testovima

Vidis, ono ostalo sto si naveo kao mogucnosti za ovu tragediju su vrlo moguce, a ovo trece mi ne bi palo na pamet, ali je potpuno logicno u zemlji Srbiji!

Mada, kao sto rekoh, za meningitis se ne radi test u kom se trosi materijal, nego je potrebno imati samo osnovno znanje i spada u rutinski pregled!!! Pa tek ako se posumnja na isti salje se na dalje analize. U ovom slucaju, koliko sam shvatila, analiza tecnosti kicmene mozdine. Fazon je sto su izgleda TO preskocili!

Secam se kad sam ja jednom kao mala dobila visoku temperaturu iz cista mira, dosla je kod nas kuci doktorka koja me je lecila (bila je caletova rodjaka, pa je zato i dolazila kuci), kad je pregledala one osnovne stvari (grlo, pluca, test na meningitis...), samo mi je nekako pritisnula stomak i zakljucila da je upala slepog creva.

Odmah su me odveli u Institut za majku i dete i u roku od bukvalno 2h od kad je otkriveno bila sam operisana! Da nije bilo tako, nego da su me setali od saltera, do saltera i vracali kuci, ili u DZ po uput (ili za neku papirologiju), verovatno ne bih sad ovo pisala. Ali je trebalo nekome da padne na pamet da i to proveri! Inace sve je proslo bez ikakvih problema, ali je postojala mogucnost da slepo crevo pukne, sto moze da bude jako opasno. A koliko znam, kod nas umiru i od upale slepog creva!
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 01:31 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da, test je vrlo jednostavan (tj. 2 testa) i potrebne su samo ruke, nikakvi instrumenti - cak su taj test i meni uradili tada.

Zasto to nije uradjeno sada? To je prosto neverovatno - takvo NEZNANJE ili NEZAINTERESOVANOST jednostavno zahtevaju najstroziju mogucu kaznu - jer se radi o RUTINSKOJ proceduri u ovakvim slucajevima (izuzetno visoka temperatura bez rasa na kozi, kaslja, gusenja i sl.. sto bi ukazivalo na nesto drugo, sumnja na meningitis je neizbezna) - lekari koji NE ZNAJU ili PROPUSTAJU rutinsku proceduru jednostavno ne zasluzuju da se tako zovu.

Da, to je taj test. I znam da se uvak radi uz sve ostalo, bar da meningitis iskljuce kao mogucnost. Meni su kao maloj radili uvek, a i mom sinu.

Sad, da li je NEZNANJE ili NEZAINTERESOVANOST...? Moguce i to, ali moze da bude i AROGANCIJA i SUJETA naseg medicinskog kadra, koji je ubedjenja da sve najbolje zna iz prve. Ne znam kad si zadnji put posecivao nase zdravstvene ustanove, ali jedno je jako primetno - nadobudno ponasanje i ubedjenje da su polili svu pamet ovog sveta! A to je uglavnom svojstveno onima koji imaju malo znanja.

Citat:
Ivan Dimkovic: Na zalost, ocigledno medicinska mafija u Srbiji ima vrlo jak lobi - ni PDV nisu placali, a kao sto se vidi - i zakoni su im prilicno naklonjeni, sto ocigledno znaci da neko podmazuje tamo gde treba

Upravo ono sto rekoh iznad! Smatraju za sebe da su struka iznad svih ostalih i da njima niko ne sme nista da trazi. Boze, pa on je doktor! Kako se usudjujes da mu trazis da ima fiskalnu kasu, kao da je on neki zanatlija...
Nece jednostavno da se spuste na zemlju i shvate da je njihov posao kao i svaki drugi, a sto je odgovoran... Pa sami su ga birali...

Citat:
Ivan Dimkovic: Inace, mislim da je u Srbiji neophodno uvesti sertifikaciju kako bi se eliminisao sav onaj sljam sto je placao ispite.

To svi mi mislimo, ali iz gore navedenih razloga se trude da to odloze sto duze, kao i uvodjenje fiskalnih kasa za privatnike. Eno, jos kukaju zbog toga! Inace kad bi jednom od njih oduzeli licencu, mislim da bi se mnogi sami razbezali, jer bi se u****li za svoje d**e. Taj sljam o kome govoris bi se isto tako preko veze prebacio da radi u neke institute, gde se ne radi sa pacijentima i opet bi bilo "pojeo vuk magarca". Vazno da ostanu "gospoda doktori", je l'... Da zna celo selo ko su oni i sta su!


Edit:

Evo sad sam procitala kako se radi taj test koji smo Ivan i ja gore pominjali! Pazite: lekar treba da proba da savije glavu detetu, tako da brada dotakne grudnu kost. Ako ne moze i vrat je ukocen postoji sumnja na meningitis!

SAMO TO NISU ZNALI (NISU HTELI, ZABORAVILI...) DA URADE!!!!

[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 30.05.2009. u 03:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 02:21 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma postoji jednostavno resenje - po novcaniku.

Kada zbog nesavesnog lecenja kazna bude bila reda velicine desetine hiljada EUR + dozivotno ukidanje licence za visestruke propuste, onda ce stvari poceti da se micu sa mrtve tacke - lekari ce snimati sve svoje procedure (zbog osiguranja svojih guzica koje ce to zahtevati) i vrlo ce voditi racuna o tome da primene ono sto su ucili (ako su ucili).


Ne, to nije resenje u ovoj zemlji.
U tom slucaju bi doktori izvadili pare iz onih svojih koverti, platili kaznu i nasli neki drugi posao van struke.
Resenje je da plati kaznu ali dnevnicama u zatvoru....da kopa i da rmba pa da od te kazne i drustvo ima neku korist.
Ako zabusava, onda kao sto @Lesli rece, u banju kod popa na lopatanje.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 02:57 - pre 180 meseci
Citat:
pitikovski: Ne, to nije resenje u ovoj zemlji.
U tom slucaju bi doktori izvadili pare iz onih svojih koverti, platili kaznu i nasli neki drugi posao van struke.

Pa kao sto rekoh, zaposlice ih kolege da rade u nekom institutu gde nemaju kontakt sa pacijentima i tako zataskati stvar. Pa dok se ne ukaze prilika (citaj: dok javnost ne zaboravi), pa ce opet da ih vrate u neku bolnicu ili DZ da rade!

Elem, sad naleteh na ovu istu temu na forumu b92. Postavio je ujak ove devojcice (koji je i razglasio celu stvar medijima, bio danas na TV) i opisao hronolski tok svih desavanja u ovom slucaju.

U diskusiji ucestvje i jedan doktor i evo sta on na sve kaze:
Citat:
Iz ličnog iskustva mogu da kažem da je najveći problem sa lekarima iz DZa sujeta,....pod jedan uvek žele da se dokažu onima iz velikih bolnica da su jednako dobri, pod dva, uvek se plaše kako će oni "iza njih" reagovati ( da ne postanu predmet ismejavanja zbog loodih dijagnoza ). I zato uvek drže svoj mozak na "linearno" i teško im je da misle izvan uskih okvira svakodnevnice. To svodi medicinu na automatizam, a to je mnogo opasno.

Ja sam svojevremeno čak dobio i kaznu od direktora jer sam na osnovu kliničke slike i anamneze poslao čoveka na infektivnu kliniku. Doslovce mi je (direktor) rekao.."..i ti misliš da si mnogo pametan pa si uspeo da nadješ lajmsku bolest, sad treba da mi se smeju oni iz kliničkog centra, jel da?". Samo sam rekao da je bolje da sto puta pogrešim nego da jednom budem u pravu a da ne odreagujem........naravno da sam omah sutradan otišao na infektivnu kliniku i razgovarao sa mojim profesorom tamo koji mi je potvrdio da sam ispravno uradio......jer da sam slučajno bio u pravu, a nisam odreagovao, čovek bi koliko za mesec dana upao u insuficijenciju bubrega i verovatno brzo umro.....ili ostao invalid....a to u svim "normalnim državama" spada pod grešku lekara.
Nekoliko meseci kasnije moj kolega je gotovo ubio ženu, jer joj je, "linearno" razmišljajući, dao injekciju Diklofena zbog bolova u stomaku i rekao "idi kući, prehladila si se pa te bole jajnici", a ispostavilo se da je njoj ustvari pukao čir.........sad.gif

Pa sad vidite kako nas lece, kad i sami doktori priznaju!

Inace, doticni doktor je vrlo realan, citala sam i ranije njegova zapazanja na temu naseg zdravstva. I njih ima jos normalnih i savesnih!



P.S. - Nadam se da nisam prekrsila pravila ovog foruma postavljajuci link ka drugom forumu. Mozda nije uobicajeno, ali se tamo vodi zaista zanimljiva rasprava, posto je glavni akter ujak devojcice i jedan normalni doktor, pa stoga vredi procitati.

Ako jesam - izvinjavam se.


[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 30.05.2009. u 04:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 07:25 - pre 180 meseci
Kad dete dete ima temperaturu ili kašlje, prvo se izvadi krv pa tek onda priča sa doktorom.

Postojeći simptomi u kombinaciji sa rezultatima su nepogrešiv pokazatelj da li odmah treba primeniti terapiju ili nastaviti sa daljim ispitivanjima.

Time se eliminiše ''Slobodno doktorsko uverenje'' bazirano na statistici tog dana.

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 08:00 - pre 180 meseci
Ivan Dimkovic
Citat:
Za ovekve stvari je neophodno MOMENTALNO ukinuti licencu tim doktorima

Ovo bi jedino moglo da parira nadedbama koje primaju od poslovodstva!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
79.101.90.*



+104 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 09:41 - pre 180 meseci
Citat:
Načelnik pedijatrijske službe u DZ „Novi Beograd” Ljubomir Petrović kaže da nije pošteno što su dve odlične doktorke žrtve u celoj priči.

Mislim da je ovo isti onaj doktor Ljuba koji je meni pre jedno 16 godina "pomogao" kao pacijentu. Dobio temperaturu oko 40C, bilo mi teško da dišem, i otišli u DZ Novi Beograd. Dijagnoza: dete se natrčalo i zadihalo i ugrejalo od silne aktivnosti. Zdrav ko dren. Posle par dana opet kod njega, dijagnoza: prehlada, dao recept za onaj famozni sirup od jagorčevine kojim su u to doba lečili sve bolesti.
Na kraju sam završio u onoj dečjoj bolnici u Zemunu sa kombinovanom bakterijskom i virusnom upalom pluća, što je sa mojom navodnom alergijom na penicilin bilo nezaboravno iskustvo. Sreća te su u Zemunskoj doktori veoma dobro radili svoj posao.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 09:49 - pre 180 meseci
zalosno sto se desilo
[mali off,zanima me kako bi mrle lecio svoje dete da ,ne zelim mu to ,puj puj, dobije ovako temperaturu?]

Citat:

Za ovekve stvari je neophodno MOMENTALNO ukinuti licencu tim doktorima i traziti ogromnu odsetu (ako je to ikakva uteha roditeljima) - tek kada se za ovaj posao bude ODGOVARALO ljudi ce ukapirati da biti lekar nije za***avanje i da taj posao ima izuzetno veliku odgovornost.


e...da se odgovara ne bi se oni zajebavali

pa ni za mito [kada je to dokazano] ne gube pravo da lece...a kamoli za nesto vece

edit: sad sam procitao izjavu lekara sa b92...na zalost... "oni gore" ne dozvoljavaju da se radi svoj posao,kao i u drugim sferama... :(((
fuck this shit
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 10:10 - pre 180 meseci
Razlog sto se bas oko ove situacije digla halabuka je sto je u pitanju beba od 16 meseci, a vrlo je dobro poznato da je javnost uvek najosetljivija na decu i bebe. Ja sam pre neki dan procitao nista manje uznemirujuc tekst jednog coveka iz Uzica:
http://www.e-novine.com/sr/srbija/clanak.php?id=26515

Naravno, ovo nije dobilo nikakvu medijsku paznju (osim u e-novinama) jer je u pitanju star covek... Problem sa nasim lekarima postoji decenijama unazad. Nije od juce. Losi su, arogantni, povrsni, sujetni dozlaboga i nemaju nikakve mehanizme eticke i materijalne odgovornosti koji ce ih naterati da se drugacije ponasaju. Ja sam svedok jedne slicne price o umrloj bebi u Tirsovoj, ali niti ja imam volje i zivaca da iznosim tu golgotu od 10 meseci, niti roditelji mog kumceta... A moglo je da prezivi.

Ovakve situacije se desavaju svakodneno u nasim domovima zdravlja, bolnicama i klinikama. Ali samo kad je u pitanu beba od 16 meseci i ujak koji probije barijere do velikih medija prica izadje na videlo. Ja sam prelezao meningitis sa 5 godina, secam se da su me odveli u dom zdravlja oko 7pm i da nisam mogao da pomerim glavu koliko me bolela. Dezurni lekar je posle tog "cuvenog" bazicnog neuroloskog testa koji sam jako dobro zapamtio samo pitao moje da li imaju kola, i istog sekunda su me odveli na infektivnu kliniku... Posle sam cuo da je doktorka rekla da sam dosao dan kasnije, mozak bi mi verovatno bio supa od pecuraka. I to lekari znaju. I znaju koliko je bitno da se meningitis dijagnostikuje sto pre, i koliko je LAKO da se eliminise pregledom od 10 sekundi. Nije to jebeni H1N1.

Jos jedna zanimljiva prica - sa oko 14 godina sam otisao u dom zdravlja jer sam pored temperature i malaksalosti imao i izrazito crvenu mokracu. rekao sam to lekarki, nasta me napusila i poslala kuci sa dijagnozom "grip". Bez ikakvih analiza krvi i mokrace. Mojoj kevi pukne film, ode kod nje, ova i nju izbaci napolje. Ona uzme moju mokracu i ode direktno u laboratoriju doma zdravlja (na spratu). Ne znam kako i zasto (ipak su to bile '80s), oni uzmu tu mokracu na analizu, ja posle opet u infektivnu i dijagnoza - infektivna mononukleoza (epstajn-bar).

A da je ostalo po onoj retardiranoj kucki iz doma zdravlja, ja bih odlezao nedelju dana, spala bi mi temperatura, nastavio bih sa fizickim aktivnostima i sjebao jetru za zivota (i ko zna sta jos).

Bottom line, riba smrdi od Tomice Milosavljevica... a to se promeniti nece u zemlji Dembeliji. Samo jedni imaju srece, a drugi ne...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 12:10 - pre 180 meseci
Takvi ovde jos nisu ni zavrsili skolu, a vec planiraju kako ce da "uzimaju poklone" ili da postrojavaju sestre. Pojavljivali su se i na ovom forumu i jos se zalagali oko tog zaumnog stava. Kazna koju drustvo izrice takvim neljudima u sebi treba da sadrzi i elemente osvete, koliko god civilizacija da napreduje. Nema sta da se prica, pored oduzimanja licence, obavezno takve treba slati i na lopatanje, prvih 100 godina. Ne mora na lopatanje kod pop Brane, nego da kopaju sance za kanalizacione cevi ili nesto. Ako ih neko slucajno vrati na posao kad se stvar zaboravi, i njega - licenca, lopate, pa dozivotna robija. Pa da vidis. Steta sto toga nece biti.

Drugo, kakvi pokloni, koje bre fore. Pa nismo mi sisali vesla. Koga bre vidis da iznosi kese iz bolnice, opdmah na licu mesta 25 bambusom po turu. Pa onda neka prica fore o "dozvoljenom poklonu do X evra" jastucetu za hemoroide. Hoces poklone, neces da lecis za platu u drzavnoj bolnici? Izvoli, uzmi kredit, prodaj stan, otvori privatno bizmis pa primaj poklone i radi sta hoces, dok savesno lecis ljude, a u drzavnoj bolnici ima da radis za platu i tacka, ako ti se ne svidja mars napolje. Pa sta ako si lekar? Sto si ti bolji od klonfera? Da nisi mozda opsesivan i zadrt kao Gregori Haus? Kako da ne. Cim nisi, ti si baćo obican zanatlija, a to sto te fukara gleda kao "slamku spasa" to je problem fukare, ali ti si zanatlija i šlus. Oni imaju profesionalnu deformaciju zato sto ih sestre slusaju a fukara i prostaci ih gledaju kao male bogove, pa misle da su nedodirljivi, ali zna svako takve iz skole. Bubadzije 95%. I nemoj onda da se kurcis i da izigravas boga, da ne bude bambusanje kad danas - sutra krene da se deli pravda, masovno, a individualno cim zatreba na licu mesta, ako si nesto nezadovoljan platom pa ti oci lutaju za kesama. U ovom slucaju sta god da bude, pored ove "pravde" koju ce da primeni drustvo, mozda, roditelju znaju kakvu pravdu treba da traze sami.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 12:16 - pre 180 meseci
Ja ne znam koja je praksa u svetu, ali valjda u pravnoj terminologiji postoji nesto sto se kvalifikuje kao sukob interesa, ili nesto slicno. I recimo da vazi za svaku bransu. Ne moze lekar da radi paralelno u drzavnoj bolnici i da ima svoju privatnu praksu.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.87.183.*



+558 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 13:42 - pre 180 meseci
To su valjda izmenili ovim novim zakonom, valjda se sakuplja ukupno radno vreme, pa moze da bude recimo 30% privatno, 50% u drzavnoj bolnici i 20% na fakultetu itd, a mafija u belom graknula, pa se zalila ustavnom sudu, kaze, taj zakon ugrozava njihovo pravo na rad pa je kazu neustavan. More samo kao sto rece Babi Pupuska "da sam ja predsednik republike, ne bi mi vi nosali te kese sa 'poklonima' po ceo dan, nego ko stvarno hoce da leci ljude i bar pola je kao Haus i ekipa mu, imao bi platu 2000 evra, a ovu ostalu bagru bih sve ja nabio kukuruz da okopava, sa bajonetima".
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze30.05.2009. u 13:59 - pre 180 meseci
Citat:
boccio: Ja ne znam koja je praksa u svetu, ali valjda u pravnoj terminologiji postoji nesto sto se kvalifikuje kao sukob interesa, ili nesto slicno. I recimo da vazi za svaku bransu. Ne moze lekar da radi paralelno u drzavnoj bolnici i da ima svoju privatnu praksu.


ne znam kako je u svetu,ali kod nas sigurno nije
cak sto vise,doktori licno kazu "guzva je ovde,dodji kod mene u ordinaciju poslepodne da te pregledam" i slicne fore ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 16281 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.