Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16485 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 14:38 - pre 181 meseci
zanimljivo je da se ni majka, medicinska setra, nije setila tog jednostavnog testa sa savijanjem brade, tj. glave, do grudnog kosa.
koliko znam, u tirsovu se dete u takvom stanju ( valjda ? ) moze odvesti i bez uputa.
po ujakovom pisanju, koje sada procitah na 92-ojkinom forumu, majka i medicinska sestra je 3 dana uoci klinicke smrti svog deteta prvi put reagovala.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 14:49 - pre 181 meseci
Ko zna gde je ona bila medicinska sestra, mozda negde gde uopste nikad nisu imali susret sa pacijentima sa meningitisom - ili je mozda "zavrsila skolu" ko mnogi, ili je jednostavno bila u soku i nije mogla racionalno da reaguje (vrlo verovatno)... ko zna, ali u svakom slucaju nije na njoj da dijagnostikuje meningitis vec na doktorima koji su lecili njeno dete :(

Uzgred, devojcica je umrla :(

http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=363392

Citat:

Beograd -- Na Univerzitetskoj klinici u Tiršovoj preminula je šesnaestomesečna N.T, koja je bila u komi zbog posledica bakterijskog meningitisa.




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
*.mpconn.net.



+1348 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 15:03 - pre 181 meseci
Užas, javašluk i neznanje.

Neka je anđeli čuvaju :(

Najiskrenije saučešće porodici. :(
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 15:09 - pre 181 meseci
Sad sam upravo i ja cula! Strasno!


 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

djricky
SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.adsl.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 15:37 - pre 181 meseci





“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 16:01 - pre 181 meseci
@andjela,da slazemo se potpuno,svi prave greske
samo sto nije ista greska ako ti ispadne spric i uzmes drugi,ili ako ti ispadne spric pa koristis isti,da ne pominjem vece greske
i za greske treba da odgovaras

@ivan,jeste,usvoje zakone,zakoni neki i vec postoje,samo je problem u primenjuvanju istih ;)

Citat:
mrle 011: zanimljivo je da se ni majka, medicinska setra, nije setila tog jednostavnog testa sa savijanjem brade, tj. glave, do grudnog kosa.
koliko znam, u tirsovu se dete u takvom stanju ( valjda ? ) moze odvesti i bez uputa.
po ujakovom pisanju, koje sada procitah na 92-ojkinom forumu, majka i medicinska sestra je 3 dana uoci klinicke smrti svog deteta prvi put reagovala.


mozes malo pojasniti test savijanja brade? [off:mrle koristi modernu medicinu??]

i na zalost devojcica je preminula,doktorica nece snositi nikakvu odgovornost,zacarani krug u "drzavi" srbiji :(
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

sanja2010
Član broj: 81666
Poruke: 286
212.200.65.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 17:28 - pre 181 meseci
Saucesce roditeljima :(

@Horvat
Mislim da je prozivanje mrleta u ovom trenutku krajnje neukusno.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.156.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 19:52 - pre 181 meseci
Niko nije rodjen da sahranjije svoje rodjeno dete.

Iskreno saucesce porodici.
gleb
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze31.05.2009. u 23:31 - pre 181 meseci
A je l' ste culi dragog nam ministra, Tomicu - vecitog? Opet salje neke komisije, inspekcije, lekarske komore... I opet se nesto muva, tako mi deluje, jer iz nekih razloga salje inspekciju i u Tirsovu. A na Tirsovu niko nije imao primedbu, stavise ujak rece da su svoj posao obavili jako strucno i savesno, da su tek oni obavili sve potrebne analize, utvrdili bolest, ali da nisu vise nista mogli da ucine.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Citat:
mrle 011: zanimljivo je da se ni majka, medicinska setra, nije setila tog jednostavnog testa sa savijanjem brade, tj. glave, do grudnog kosa.
koliko znam, u tirsovu se dete u takvom stanju ( valjda ? ) moze odvesti i bez uputa.
po ujakovom pisanju, koje sada procitah na 92-ojkinom forumu, majka i medicinska sestra je 3 dana uoci klinicke smrti svog deteta prvi put reagovala.

Koliko se god ti i ja ne slagali po medicinskim pitanjima, ovo sto si napisao i mene cudi!

Kod dece jesu ceste visoke temperature, ali ne traju nikad dugo, ne vise od dva dana. Ako se produze - znaci da nesto nije u redu sa lecenjem. Vazno je spustiti na 38*C i cekati da se organizam izbori sa bolescu. Toliko znam iz iskustva, jer imam dete koje je sklono visokim temperaturama, a i sama sam ih kao mala cesto imala.

A isto sam i naucila za ovo vreme da je uvek nocu po jedna bolnica dezurna za hitne slucajeve i primaju bez uputa! Svake druge noci Tirsova, svake druge Institut za majku i dete. To pise u svim novinama, to se zna - pravilo je koje vazi godinama. I sama sam napisala u jednom od prvih postova da sam dete jedne noci vodila u Tirsovu i niko mi nije trazio uput, samo smo primljeni sa knjizicom.

Tako da mi nije jasno u celoj prici zasto roditelji nisu tako postupili? Jednostavno, ako detetu nije spadala temperatura toliko dugo, zasto se nisu neki dan ranije pokupili uvece, odveli je u bolnicu i zaobisli DZ?

A jos me vise cudi jer je majka zdravstveni radnik! Trebalo je bar da zna kako nam zdravstvo funkcionise i da na ovaj nacin moze da se direktno ode u Tirsovu, bez DZ i njihovih uputa!
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze01.06.2009. u 04:10 - pre 181 meseci
Citat:
EmilijaV: A isto sam i naucila za ovo vreme da je uvek nocu po jedna bolnica dezurna za hitne slucajeve i primaju bez uputa!


Da li to znaci da danju te bolnice ne primaju bez uputa? Izvini, mozda je blesavo pitanje, ali pisem iz druge zemlje.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze01.06.2009. u 09:17 - pre 181 meseci
Cela ova prica ide vec ustaljenim tokom... I to je ono najtuznije.

Mediji:
Ispucali su vec manje-vise sve sto imaju, prica ce biti u zizi jos mozda par dana, i to je sve. Nakon toga ce sa naslovnih stana otici u rubriku "hronika" gde ce se eventualno spomenuti jos 2-3 puta.

Nadlezno Ministarstvo i nase voljeno pravosudje:
Po vec filigranski uigranoj strategiji, oformili su fantomske "komisije" koje "ispituju" slucaj i ispitivace ga sve dok se interesovanje javnosti potpuno ne ugasi. A to nece dugo trajati, nazalost... Na kraju ce baciti javnosti i medijima 2-3 koske u vidu npr. otkaza jednoj lekarki opste prakse i jos zaraditi par sitnih (ali bitnih) politickih poena.

Javnost:
Eh... javnost pati od hronicne amnezije. Horizont se zavrsava tu negde metar-dva ispred ociju, i gubi u izmaglici sustinskih problema kao sto su "dal' ce stici autobus", "opet poskupeo benzin" i "kolko jos dana do plate"...


Cisto da ilustrujem...

Suđenje napadaču na snimatelja B92
Citat:

Beograd -- U Trećem opštinskom sudu se nastavlja suđenje trojici napadača na snimatelja TV B92 Boška Brankovića, tokom protesta zbog hapšenja Radovana Karadžića.

:D ej, sudjenje trojci nasilnika koji su premlatili novinara traje GODINU DANA. I ono se NASTAVLJA. Pa kako covek da se ne smeje :) Mislim da ovim zvanicno ispadamo i iz kategorije banana drzava, tamo se ovakve stvari resavaju macetom po kratkom postupku.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze01.06.2009. u 09:59 - pre 181 meseci
^^da,jako zalostna istina :((
kroz par dana narod ce i zaboraviti da je ikada i postojala tamo neka devojcica,koja je tamo negde zbog nekog tamo doktora preminula...

na veliku zalost,ni prvi,a na jos vecu zalost,ni zadnji slucaj :((

Citat:
boccio:
:D ej, sudjenje trojci nasilnika koji su premlatili novinara traje GODINU DANA. I ono se NASTAVLJA. Pa kako covek da se ne smeje :) Mislim da ovim zvanicno ispadamo i iz kategorije banana drzava, tamo se ovakve stvari resavaju macetom po kratkom postupku.


ne znam kako njih "vide" razni "ljudi",da li isto kao onog idiota sto je hteo da zabije baklju u usta panduru ili kao jos vece "junake" :((
 
Odgovor na temu

WAN
KONEKT doo - technology and
telecommunication
Srbija

Član broj: 177206
Poruke: 51
*.madnet.sohosistem.net.

Sajt: www.konekt.rs


Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze01.06.2009. u 15:18 - pre 181 meseci
Moje duboko saućešće.

Ova priča me je jako pogodila.

Šta reći nego strašno. Po ko zna koji put se to dešava, i naravno kao po običaju niko neće biti odgovoran.
Iskreno, doktori na pediatriji su katastrofa, totalno ne zainteresovani i ne odgovorni !
Naravno uvek im je izgovor mala plata, veliki broj pregleda i tako to. Pa to su sve znali kada su izabrali taj poziv...

Nestručnost sam i ja osetio više puta.
Doktorka pregleda bebicu, mala upala grla, ništa strašno...
Naravno, ne dobijemo uput da uradimo analize, nego slobodna procena!
Mislim strašno, pa u današnje vreme ni automehaničri ne rade takve procene!
I kalsika na svoju ruku uradimo analize i naravno beba ima ešerihiju......
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze01.06.2009. u 17:38 - pre 181 meseci
Citat:
_andjela_: Da li to znaci da danju te bolnice ne primaju bez uputa? Izvini, mozda je blesavo pitanje, ali pisem iz druge zemlje.

Upravo tako. Podrazumeva se da se u toku radnog vremena prvo odlazi u DZ, pa ako oni procene da treba, pise se uput i salje na kliniku.
Nocu je jedna od dve klinike uvek dezurna i prima hitne slucajeve bez uputa.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze01.06.2009. u 19:53 - pre 181 meseci
Ova prica je tragicna... i sam sam roditelj i znam kakvi su lekari i pedijatri u drzavnim ustanovama - nema redovnog pregleda da odemo a da ne izbije neki skandal jer ih bas briga za decu na svim pregledima, samo da to otaljaju!!!!!! Ja svoje dete, osim na te sistematske, vodim kod privatne lekarke koja je zbog javasluka i otvorila privatnu ordinaciju (svaka cast zeni jer nije htela da radi u tom leglu) i super je i izuzetno je jeftino. Ali na zalost, mnogo roditelja nema tih 1500 dinara da plati pregled kod privatnog lekara - a valjda bi trebalo da mogu da se pouzdaju u drzavni Dom zdravlja! Pa gde ce dati pravilnu dijagnozu ako ne tu... osim u Srbiji. Prvi put kad je malac imao temp u Silerovoj su ga samo poslusali i kao cao to je to, dajte mu Febricet... odvo sam ga tad kod privatne lekarke i uradila je taj test sa savijanjem vrata i sve pogledala (usi, nos, grlo, ma sve sto treba)... nikakvi antibiotici samo prirodni preparati (ako je virus naravno) i paracetamol zbog temperature... isto i sad pre 7 dana, imao je varirajucu temp 3 dana, odmah smo uradili KKS, Le formulu, bris, mokracu, pregledala ga je zena detaljno... naravno sve kod privatnog jer u Silerovoj bi bilo "A sto dolazite kad nema preko 39" . To sto ima temperaturu povremeno i to varirajucu 3 dana ih ne zanima... srecom, obican neki virus je bio... A drzavni se NIKAD nisu setili da daju uput za bris, krvnu sliku, Le formulu, mokracu, samo kad njima to treba (sistematski). I to ako je moguce o tvom trosku - privatno. Znaci arogancija i nemar nevidjeni!!! Prosli put kad smo bili, zajedno sa malim komsijom, pregled bolesne dece je trajao 5 sekundi "Nije nista, virus, uzmite paracetamol". Ili ako je 40 stepeni temp "Uzmite sinacilin". I to je sve. Nit gledaju usi sa onim svetlom, samo pogledaju grlo i kao to je ceo pregled!!! Cak NI NE MERE temperaturu!!!!

Sinoc sam gledao ER San Francisko na Travel & Livingu - zena dovodi bebca od par meseci sa koja 24h ima preko 40 temperaturu. Dezurni lekar je ISTOG SEKUNDA uradio sve testove i uzeo uzorke za meningitis i to vise puta objasnio roditeljima sta i kako i kakva je bolest. Znaci, prva pomisao im je meningitis cim dete ima preko 40 duze od 24h. Nema dileme, to uzimanje uzorka traje minut, krv i bris 20 sekundi... znaci momentalno su to uradili, ma nisu pitali nista.

Tek onda gledaju uho, grlo, nos, pluca...

Nasi lekari, cast izuzetcima, su za streljanje...

Moju mamu su oduvali kad je imala maligni tumor. Imao sam kinte ali zbog njihovog odnosa "ma to je gotovo" bilo je kasno za sve. Majmuni najgori (cast izuzetcima naravno)...

Pedijatri pogotovo....
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Danijel Krmar
Član broj: 158660
Poruke: 325
*.static.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze01.06.2009. u 22:54 - pre 181 meseci
Lekarska profesija je dotakla samo dno. Što kaže Ivan, naši lekari su za streljanje, osim nekoliko izuzetaka.

Problem već nastaje u školovanju, jednostavno se štanca previše lekara, evo pre neki dan je bila vest da se sada i na VMA otvara neka visoka medicinska škola. Ovde na žalost mnogi (rekao bih čak većina) ne idu za lekara zato što ih taj poziv privlači iz nekih humanih razloga, već zato što znaju da kada jednom zasednu kao lekari u kakvom DZ nema više brige za posao. O raznoraznim poklonima tipa pečenja (da da, ima i toga, svima nam je to poznato), skupocenih pića i evrića, da i ne pričamo.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze02.06.2009. u 05:57 - pre 181 meseci
Citat:
EmilijaV: Upravo tako. Podrazumeva se da se u toku radnog vremena prvo odlazi u DZ, pa ako oni procene da treba, pise se uput i salje na kliniku.
Nocu je jedna od dve klinike uvek dezurna i prima hitne slucajeve bez uputa.


Hvala na odgovoru, ali to je mnogo cudna briga o deci.

Razumem da ne zele da opterete nijednu specificnu bolnicu, ali cemu silna papirologija, i cekanje, i setnja od ovog do onog? Nisu deca paketi.

Grad slicne povrsine grada Beograda, slicne populacije, ima jednu jedinu specijalizovanu bolnicu za decu (0-16god), koja je otvorena 24/7/365 za svu bolesnu decu. Znaci roditelj uvek ima izbor da li da vodi dete kod redovnog doktora, da li da ga odvede kod doktora po izboru, ili da fino ususka bebce, i pravac bolnica. Svako doba dana ili noci. Ako je ozbiljniji slucaj, moze bilo ko da nazove i najavi u cemu je stvar, pa da se ovi spreme.

Mozes da odes sam, mozes da udjes u apoteku i da te posalju, mozes da te doktor posalje, bez bilo kakve papirologije. Neki cak i ne znaju da bolnica funkcionise na taj nacin, iako je jedna jedina, ali nema ni p od papirologije dok ne udjes i dok te ne pitaju ko si i sta si, i zasto si tu. Nekad rese problem, pa tek onda sredjuju papirologiju.

Nije sve u proceni doktora da li treba, nego svaka majka zna svoje dete najbolje, pa zasto ne dopustiti taj izbor, nego se mora proci kroz reseto dok dodjes do nekog ko ti treba? Razumem da se do sada radilo ovako, ali zasto da se stvari non-stop rade cisto iz navike?
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze02.06.2009. u 16:21 - pre 181 meseci
@_andjela_

E moja Endzi... Ovo ti je zemlja Srbija. Ovde si za svaku sitnicu kod nekog lekara-specijaliste treba uput. Samo ako se srusis na ulici i odvede te hitna pomoc, mozes eventualno da prodjes bez istog.

Cak ni zene nisu htele da prime u bolnicu kad im pocne porodjaj, ako nemaju uput iz DZ! Pa su skoro to ukinuli, jer su ukapirali koliki je apsurd. Zamisli, zena pocne da se poradja u sred noci, a nece prime je u bolnicu, jer nema uput iz DZ!

A sad, umesto da rade na smanjivanju te papirologije, oni su je jos vise zakomplikovali! Cak su domovima zdravlja zapretili da ne daju uput za kliniku ako bas, bas nije neophodno! Ako se proceni da je uput izdat bez preke potrebe, lekar u DZ snosi odgovornost. Isto se odnosi i na prepisivanje lekova!

A posebna je prica o boji uputa! Nekad mora da se izda plavi, nekad zeleni... Secam se kad je moja mama trebalo da ide u bolnicu, pa su joj greskom valjda izdali zeleni, a ono trebalo da bude plavi, ili obrnuto, ne secam se...
-----------------------------------------------------------------------------

Inace, ako ste slusali danas vesti, opet izgleda pokusavaju da zataskaju stvar! Navodno nije bilo greske u proceduri lecenja, nego su samo utvrdjeni neki propusti u vodjenju medicinske dokumentacije!

http://www.blic.rs/hronika.php?id=95392
 
Odgovor na temu

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
91.150.106.*



Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze02.06.2009. u 16:39 - pre 181 meseci
^ Ono što ja imam da kažem (napišem) o večitom ministru nije za forum. Ma nije ni da se na toalet papir napiše.
 
Odgovor na temu

_andjela_

Član broj: 219432
Poruke: 200
*.113.96.58.exetel.com.au.



+1 Profil

icon Re: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze02.06.2009. u 17:40 - pre 181 meseci
Citat:
EmilijaV: ...
Cak ni zene nisu htele da prime u bolnicu kad im pocne porodjaj, ako nemaju uput iz DZ! Pa su skoro to ukinuli, jer su ukapirali koliki je apsurd. Zamisli, zena pocne da se poradja u sred noci, a nece prime je u bolnicu, jer nema uput iz DZ! :D

Super. Znaci zena ne sme ni da se porodi, a bebce ni da izadje, jer nisu papiri sredjeni za prijem. Koji tajming, i ko je u stvari tu zbog koga? :))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Beba pala u komu posle dve pogrešne dijagnoze

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 16485 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.