Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 67369 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 19:59 - pre 181 meseci
Jel sada hoces da kazes da da je zanemarljivo koliko se putnika prevozi? Pa naravno da je bitno i sam si napravio takav primer u kome je broj putnika autom veci od broja putnika avionom. Ne mozes izracunati odnose u broju poginulih ako ne uzmes u obzir i odnos putnika koji putuju. Ja sam ti izracunala izmedju ostalog koja je verovatnoca da ce neko poginuti u ukupnom prevozu putnika i izracunala sam ti kolika je verovatnoca da ce neko poginuti odvojeno po saobracajnim sredstvima. Naravno to su 2 sirova podatka koja opet MORAMO staviti u korelaciju jer inace nam ne znace nista. Onda sam izdvojila samo poginule i uradila njihovu korelaciju i po tvom primeru mnogo je veca sansa da se nadjes medju mrtvima u drumskom saobracaju nego u avionskom saobracaju. Ne mozemo zanemariti broj putnika i gledati samo sirovi podatak 2% i 3% jesu to dva procenta ali OD KOG BROJA! Moras imati masu ljudi koja se prevozi. Jer monogo je lakse biti medju 1000 ljudi koji poginu nego medju 10 ljudi koji poginu ako je hipoteticki 1000 2% od nekog broja a 10 3% od nekog broja.

P.S. da, bila sam pogresno uvrstila jedan broj u poslednjij formuli pa sam videla da je postotak nelogican i promenila, otuda razlika u tom postu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:00 - pre 181 meseci
Citat:
dava: Ovo je tačno, šta se čudite, pa zar nikad niste čuli nakon avionske nesreće da jave: Zivot je izgubilo 152 osobe. Od toga 10 članova posade, 140 putnika i 2 nesuđena putnika koja su nastradala na pješačkom prelazu idući prema aerodromu. Da sve nije tako crno govori nam činjenica da su dva nesuđena putnika ipak stigli svoje saputnike, ili obrnuto, i sad svi zajedno uživaju u miru vječnih lovišta.

@pisac, a da nisi ti možda pretrpeo neki težak udes?


Vidi ovako, sve se svodi na sledeće: Ne možeš da porediš babe i žabe. Kao što rekoh već milion puta, i vi i dalje ne možete to da ukapirate: Ako neko ide u prodavnicu kolima i pogine, ili ako ide bilo gde po gradu da obavlja bilo kakve svakodnevne poslove, ili ako ide do aerodroma da bi uzeo let za tunguziju, sve to ne može da se uzima u statistiku i da se sa tim rezultatima poredi sigurnost avionskog i automobilskog saobraćaja. Zašto ne može? Pa zato što taj saobraćaj ne može da se obavi avionom, pa time i ne možeš da ga porediš.

Ako to radiš (a radite vi, rade drugi, rade svi, i prikazuju takve rezultate), dobijate cifre koje nisu realne. Znači, ne kažem da su cifre potpuno pogrešne, ali jednostavno nisu realne. Možda će umesto 50x sigurniji avion, biti 40x sigurni, ili nešto slično tome. Znači, avion će i dalje verovatno ostati sigurnije prevozno sredstvo, ali ne toliko koliko dobijate pogrešnim tumačenjem statistike (tj. uzimanjem uzorka koji nije ispravan).

Možeš da porediš samo saobraćaj koji ima alternativu. Tj, možeš da biraš da li ćeš da putuješ kolima, vozom, brodom, avionom, peške... i onda to možeš i da porediš. Sve što se ne preklapa, ne možeš da porediš.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:02 - pre 181 meseci
@Nevena

Nisi dobila odgovor na pitanje pod b). Dobila si odgovor na pitanje koje nisam postavio.

A odgovor na pitanje pod b) je ključna stvar oko koje se vodi cela ova polemika. Od samog početka. Znači da nisi oborila ništa što sam rekao, izračunala si nešto što ja i ne kažem da nije tako.

Ako hoćeš, izmeni podatke tako da ti odgovaraju, pa izračunaj odgovore pod a) i pod b), pa da vidimo razliku izmedju tih odgovora.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:04 - pre 181 meseci
Ja cu stupiti u kontakt sa likovima iz NTSB-a koji su nam pomagali u istragama i preporuciti pisca da udje u njihov tim. Mozda nauce nesto.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:07 - pre 181 meseci
I dopuna:
Citat:
Znači, ako dnevno 999 ljudi putuje kolima, a 1 putuje avionom, i šanse za smrt i u kolima i u avionu po 1%, ti bi dobila da je verovatnoća da je poginuli išao kolima 999 puta veća, što je naravno ispravno, ali ne za pitanje koje sam postavio.


Da, to je tacno i logicki i statisticki. Ako je sansa smrtnosi u oba slucaja 1% ti kao pojedinac imas 999x manje sanse da pogines avionom zato sto npr ako su ti podaci godisnji samo 1 covek putuje godisnje avionom, i samim tim drasticno opadaju sanse da ti budes bas taj 1 covek a onda jos ako si taj 1 covek bas ti onda na to imas jos samo 1% sanse da ti se nesto dogodi znaci 1 u 100 putovanja od cega ti neces ici za redom svih 100 puta, znaci 100 godina nego ce upasti neko drugi i ti mozda neces vise ni imati sansu da putujes ikad viswe jer naprosto neces ziveti 100 godina itd itd, sansa da ti se nesto desi u tom primetu je astronomska i kladim se da to razumes kada ti ovako pojednostavim i predstavim.

P.S. vec sam ti rekla da je tvoja postavka nemoguca na nacin kako si je ti u primeru postavio. Ne mozes racunati za avion prelaz od tacke a do b a za auto neku sumu sa mogucnoscu udesa u gradu i van grada i onda racunati neki procenat izdvajanjem za auto dela samo od van grada. Takodje i kada dobijes taj neki broj moras ga necim POVEZATI nije isto 2%100 i 2%1000000 moras taj podatak nekako sjediniti odredjenim podatkom a to je u mom slucaju bila masa svih poginulih i koja je verovatnoca da se ti nadjes u toj masi ako putujes autom odnosno avionom. Ako zanemarimo neke stvari koje tamo nisi smeo uraditi i da kazemo da si onih cini mi se 10000km tacno izracunao, neka to bude axiom, racunao si sa 3 poginula na 1 dan. E sad hajde da odokativno izracunamo koliko zaista ljudi umre na dan u avio saobracaju. Mrzi me da se vracam cini mi se da je neko napisao koliko godisnje ljudi pogine u avio saobracaj i mislim ako se secam da je broj bio negde oko 200 ljudi. 200/365=0.54 osobe na dan. Probaj to ubaciti u svoju formulu i stanje ce se okrenuti na glavacke.





[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 10.07.2009. u 21:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:26 - pre 181 meseci
U tvom primeru to bi bilo ovako
30000/0.54=55555.55km

Znaci autom nesreca se desava svakih 15000 km a avionom svakih 55555.55km i sve pada u vodu.
Vidis koliko je osetljivo igrati se sa ulaznim podacima...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:47 - pre 181 meseci
Aj' da ponovim po stoprvi put: Ako niko nikada ne gine u medjugradskom automobilskom saobraćaju, a gine u gradskom, vi ćete i dalje dobijati da je avionski saobraćaj sigurniji.

Medjutim, avionski saobraćaj se obavlja samo izmedju gradova. Znači da bi prevoz kolima izmedju gradova bio 100% siguran, a vi bi ste dobijali da je prevoz avionom sigurniji od toga.

To je sasvim dovoljan dokaz da metod izračunavanja verovatnoće nije dobar, odnosno da treba izbaciti saobraćaj iz gradova ako se želi dobiti tačan odgovor na pitanje: Koje je prevozno sredstvo sigurnije (i koliko) kada hoću da se prevezem od grada A do grada B.

Zato se za automobilski saobraćaj mora izračunati posebno gradski a posebno medjugradski.
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:49 - pre 181 meseci
Ja sam za auto izbacila voznju po gradu odnos 1:5 (100:500) i prva verovatnoca je 2% racunata sa 10 poginulih koji poginu VAN GRADA a ne 90+10 kako si i rekao. Takodje evo ti na tvom proimeru post iznad sve isto kako si ti radio samo nisu 3 pogibije avionom na dan, znaci TVOJ primer i opet je statistika u korist avio saobracaja!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:52 - pre 181 meseci
Odakle ti parametar 0.54? Šta je to, kako se našlo tu? Ako je to broj smrti na dan, zašto onda nije 3? Ako si menjala jedan parametar, onda moraš ceo zadatak da preračunaš.

Kako god bilo, uvek ćeš dobiti razliku izmedju a) i b)
(sem kada staviš da je broj automobilskih nesreća 0 i u gradu i van grada)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 20:57 - pre 181 meseci
Sta ces dobiti sa 356*3? I sem toga u godini ima 365 dana. Pa pise ti sve gore i sta je taj broj i kako se dobija i zasto bas on.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 21:08 - pre 181 meseci
Napisao sam na brizinu, pa pogreših.... ne treba 356*3 već 3.

No, evo da ti odgovorim na neki od onih postova iznad:

Citat:
Nevena79: Takodje i kada dobijes taj neki broj moras ga necim POVEZATI nije isto 20 i 200000 moras taj podatak nekako sjediniti odredjenim podatkom a to je u mom slucaju bila masa svih poginulih i koja je verovatnoca da se ti nadjes u toj masi ako putujes autom odnosno avionom.


Dakle, kada putuješ od grada A do grada B, tebe masa uopšte ne zanima. Tu imaš grešku. Tebe zanima verovatnoća tvoje nesreće, a ne masa ljudi koja ima nesreću nekim prevoznim sredstvom.

Drugim rečima: Ako dnevno 1000 ljudi putuje kolima, i pogine 10, a avionom 100 ljudi i pogine 2, tebi će biti sigurniji automobilski prevoz iako je veća masa ljudi (i veći broj poginulih) u automobilskom saobraćaju.

Citat:
Nevena79:Ako zanemarimo neke stvari koje tamo nisi smeo uraditi i da kazemo da si onih cini mi se 10000km tacno izracunao, neka to bude axiom, racunao si sa 3 poginula na 1 dan. E sad hajde da odokativno izracunamo koliko zaista ljudi umre na dan u avio saobracaju. Mrzi me da se vracam cini mi se da je neko napisao koliko godisnje ljudi pogine u avio saobracaj i mislim ako se secam da je broj bio negde oko 200 ljudi. 200/365=0.54 osobe na dan. Probaj to ubaciti u svoju formulu i stanje ce se okrenuti na glavacke.


Time si izmenila moj zadatak. Medjutim, nije problem što si ga izmenila, nego što ga onda nisi dovela do kraja. Izračunaj sa novim vrednostima odgovore pod a) i pod b) i videćeš da postoji razlika. Ta razlika je suština onoga o čemu se ovde raspravlja.

Mada, meni se čini da ti ne umeš da izračunaš odgovor pod b)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 21:19 - pre 181 meseci
Citat:
Nevena79: Da, to je tacno i logicki i statisticki. Ako je sansa smrtnosi u oba slucaja 1% ti kao pojedinac imas 999x manje sanse da pogines avionom zato sto npr ako su ti podaci godisnji samo 1 covek putuje godisnje avionom, i samim tim drasticno opadaju sanse da ti budes bas taj 1 covek a onda jos ako si taj 1 covek bas ti onda na to imas jos samo 1% sanse da ti se nesto dogodi znaci 1 u 100 putovanja od cega ti neces ici za redom svih 100 puta, znaci 100 godina nego ce upasti neko drugi i ti mozda neces vise ni imati sansu da putujes ikad viswe jer naprosto neces ziveti 100 godina itd itd, sansa da ti se nesto desi u tom primetu je astronomska i kladim se da to razumes kada ti ovako pojednostavim i predstavim.


Dakle, mene ne zanima šansa da neko pogine u nekom vidu prevoza u toku svog života.

Mene zanima šansa da neko pogine u avionu ili automobilu u toku jednog jedinog putovanja izmedju gradova A i B. Znači, verovatnoća isključivo za to jedno jedino putovanje. To je suština pitanja pod b). I odgovor na to pitanje će se razlikovati od odgovora na pitanje pod a), i to je sve što treba da se dokaže.

Kada ustanovite da se odgovori pod a) i pod b) razlikuju, time je dokazano da se za poredjenje sigurnosti avionskog saobraćaja u odnosu na automobilski ne sme uzimati saobraćaj u gradu jer avionski saobraćaj ne postoji u gradu, pa su rezultati pogrešni.

 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 21:20 - pre 181 meseci
Citat:
Drugim rečima: Ako dnevno 1000 ljudi putuje kolima, i pogine 10, a avionom 100 ljudi i pogine 2, tebi će biti sigurniji automobilski prevoz iako je veća masa ljudi (i veći broj poginulih) u automobilskom saobraćaju.


Da i? To kazem i ja, upravo mi sve ide na ruku. dakle gore sta si rekao je tacno, potpisujem.

Citat:
Time si izmenila moj zadatak.


Opet tacno a izmenila sam ga zato da ti pokazem sta se desava ako se promene ulazni podaci i rekla sam ti 10000x da tvoji ne valjaju. Dakle DA LI IMA DNEVNO TROJE POGINULIH U AVIONU? Odgovor je NEMA i postavio si zadatak da ti odgovara, mogao si ga postaviti i tako da u prevozu kolima uopste nema poginulih i nesto kao racunati. Ja sam ti dala broj blizi realnom i izracunala tako da vidis da onda tvoja teorija ne stoji. Tacno treba promeniti i broj za auto, pronadji mi post mislim da je neko davao i taj podatak, mrzi me da ga trazim pa ce mo oba VALIDNA podatka staviti u TVOJU formulu i dobices JOS VECU RAZLIKU U KORIST AVIONA. I kada ce doci vreme da se pretanes blamirati?

Takodje sve do sada racunato je u toku jednog jedinog putovanja. Rekao si od grada a do grada b putuje 500 ljudi... bla bla pogine toliko blala itd, ko gde spominje milenijume. Sve je racunato u odnosu na ukupan broj ljudi koji putuje tog dana na toj relaciji. I kada smo kod toga onda je broj smrtnosti kod aviona JOS MANJI nego ovaj sto sam ti ga prezentovala jer to je ukupan broj poginulih u avionu na svim mogucim relacijama a broj je mnogo manji na nekoj odredjenoj relaciji. Evo ja odustajem. Mislim da je svima sve jasno osim tebi. Predlazem takodje svima da jednostavno ignorisu temu i da lepo sama od sebe zamre kako joj i dolikuje jer sta god mi pokazali ili dokazali on ponavlja jednu te istu recenicu i apsolutno ga briga za dokaze bilo koje vrste. Ako se kaze ovo nije zeleno nego plavo, ti kazes da ali vi ne shvatate da je to zeleno i vraca se sve na pocetak. Ok mi ne razumemo a ti lepo na stovariste pa tamo sa kolegama malo procesljaj temu ako budu zainteresovani za istu.
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 10.07.2009. u 22:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nevena79 dana 10.07.2009. u 22:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 21:31 - pre 181 meseci
Slobodno menjaj brojeve kako ti odgovaraju, ali izračunaj oba odgovora, i pod a) i pod b)
 
Odgovor na temu

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 21:37 - pre 181 meseci
Posto si kao informaticar samo da dodam jos ovo

10 print "Nemas pojma"
20 Beep
30 Goto 10
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.88.*



+4 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 23:19 - pre 181 meseci
PIsac bre, sto nisi vaspito zenu da se ponasa u saobracaju.
Jel si vido kako je prosla pored saobracajke i tako ugrozila i tebe i ostatak saobracaja.
Da ne pominjem tvoju nemarnost. Pritisak u gumama mora da se kontrolise pre svake voznje.

U stvari....da se ne zezamo....da mi i to izbacimo iz statistike...

Lepo sedi i reci....

U statistiku ulaze samo oni koji su trezni i voze putem u vremenu od 10:00 - 12:00, kada nema drugih vozila, kada je vreme vedro i bez vetra, a auto tek kupljen.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.88.*



+4 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 23:20 - pre 181 meseci
Citat:
Nevena79: Posto si kao informaticar samo da dodam jos ovo

10 print "Nemas pojma"
20 Beep
30 Goto 10


A ovde moras da uvedes jednu varijablu koju cemo da zovemo recimo....."umisljamstabibilo" koja ce da predstavlja onaj broj koji se svidi piscu.

Znaci ovako:
10 print "Nemas pojma"
15 A = 2500 // broj poginulih dnevno u avionu. s obzirom da broj ne izlazi iz int opsega, moguc je
16 B = 1 // broj poginulih dnevno u kolima. s obzirom da broj ne izlazi iz int opsega, moguc je
20 Beep
30 Goto 10

sada samo treba prikazati podatke....
ali, GUI i proracune nek uradi neko drugi...
ja nisam siguran kako se ovde sta oduzima i dodaje :D:D
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 23:34 - pre 181 meseci
Citat:
Nevena79: Posto si kao informaticar samo da dodam jos ovo

10 print "Nemas pojma"
20 Beep
30 Goto 10

[/quote]

Ako misliš da učestvuješ u raspravi konstruktivno, i da zaista dokažeš da nisam u pravu, što ne rešiš najzad kompletan zadatak, i to sa (po tebi) ispravnim parametrima. Dakle, postavi ulazne vrednosti koje god tebi odgovaraju, a onda kaži: a) rešenje je.... b) rešenje je...

To je jedini način da pokažeš da nisam u pravu.

Valjda primećuješ da to uopšte nisi uradila. Non-stop ponavljaš kako je avionski prevoz sigurniji kada se unesu realni parametri, ovo-ono, kako ja štimujem ulazne vrednosti, ali što najzad ne izračunaš kompletan zadatak (sa oba tražena odgovora, a ne samo sa jednim) za bilo koje vrednosti koje tebi odgovaraju. Znači, dovrši zadatak i pobij moju tvrdnju (koja je data u samom tom zadatku).

Ovde se ne radi o tome da li je avionski prevoz sigurniji, nego da li treba računati saobraćaj u gradu kada se pravi verovatnoća nesreće između dva grada. A ti svo vreme svojim nekompletnim rešenjem zadatka dokazuješ da nije tačno nešto što ja nisam ni tvrdio.

Dokaži da poznaješ verovatnoću toliko koliko misliš da je poznaješ.

[Ovu poruku je menjao pisac dana 11.07.2009. u 00:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.88.*



+4 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?10.07.2009. u 23:35 - pre 181 meseci
pisac....mrak je vec par sati, kako mislis da ustanes u osvit zore?
mis'im kako ces sutra na pijac neispavan :)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?13.07.2009. u 08:33 - pre 181 meseci
@Nevena79
Svaka cast, kad jos uvek imas zivaca.

@pisac
samo sa tvojim "proracunima" i sa tvjim ulaznim podacima moze da ispadne da su automobili sigurniji od aviona, realnost nam govori suportono.

Praktican primer - 2 stranice
1. wikipedia - Lista padova komercijalnih aviona od 1922. god.

2. nas eminentni casopis "Blic" - Opis 3 nezgode kod Zajecara za 24h


Ajde da kazemo da lista padova aviona nije potpuna, ali je dosa detaljna.
Sto se tice Zajecara, to je malo tezi primer, ali za 24h poginule su 4 osobe, 3-4 teze povredjene, 3 valjda lakse.
Negativno po tvoju "statistiku", sve nezgode su se desile na prilazu Zajecaru, tako da bi trebalo da da udju u tvoju statistiku (a usput nijedno vozilo nije bilo crvene boje).
Pozitivno po tvoju "statistiku", izvesan broj padova aviona iz prvog slucaja su su bili padovi u naseljena podrucja, gde su ginuli i ljudi na zemlji. Oni takodje su ukljuceni u ovu statistiku.

E da zanima me tvoje tumacenje ove situacije
Citat:
United Airlines Flight 175, a Boeing 767-200ER with 65 people on board, is hijacked after taking off from Boston and is flown into the south tower of the World Trade Center in New York City; all on board are killed as well as others on the ground and in the building; the collapse of both towers brings the total death toll from the two crashes to at least 2,759

Posto je situacija u gradu (kroz koji avioni ne prolaze, kao sto neki kazu), a poginuli su indirektno od aviona i nisu nameravali da idu taksijem na aerodroma (ajde da kazemo da je od tih 2759 troje ipak htelo kasnije, da ti bude lakse) znaci da oni ne trebaju da se nadju u ovoj statistici?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Avionske nesreće. Najbezbednije prevozno sredstvo?

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 67369 | Odgovora: 416 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.