Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295013 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.07.2009. u 14:40 - pre 179 meseci
Pa kada ti bude trebala neka potvrda iz opstine tj. poreske uprave... ili odobrenje za neki kredit... bice prilikom provere... aaaaaa ovaj ne moze da dobije potvrdu nije platio to i to... pa onda ne mozes da prodas nepokretnost ili pokretnos zbog kazne... ne mozes da izvadis npr. dokument bez koga ne mozes da predjes granicu... ovo je era racunara sve se tu vidi... sto bi sebi zagorcavao zivot zbog 2000 dinara?

"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.07.2009. u 16:02 - pre 179 meseci
Ne može neko da ti ne izda potvrdu jer nisi plati nešto nekom drugom. Ako ne platim parking kartu radnik parking servisa će mi ostaviti papir u celofanu što je doplatna parking karta koja košta ohoho više nego da sam odmah platio. Ovo nije kazna. Parking servis ne može da me kazni. To može milicioner. Parking servis traži od mene da platim "doplatnu parking kartu". Ukoliko neću ni to da platim, parking servis može samo da me vodi kao dužnika i ne mogu ni tada da idem kod sudije za prekršaje (u stvari mogu, ali to zavisi od iznosa duga). Npr, za 100 din. se ne ide kod sudije, jer se takav sistem jednostavno ne isplati. Za 10.000 din. može. Mogu da mi računaju kamatu, pa ako se nakupi (ili još koji put ne platim parking) onda da me tuže.
Dakle, nema kazne samo dugovanja, a dug ne zastareva. Ako dugujem parking servisu 1000 din. posle godinu dana to ne zastareva, već ću verovatno dugovati 1000 din + kamata.
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !09.07.2009. u 16:14 - pre 179 meseci
Citat:
Jagnjeca brigada: Parking servis ima pravnu sluzbu, oni moraju da opravdaju svoje postojanje.

Ja sam platio tri doplatne karte, navatali me :) Dva puta u Beogradu, prosirivali zone i ono sto je bilo besplatno postalo zelena zona, ja nisam gledao vesti i nisam ni pretpostavio da je i tu pocelo placanje, nije bilo obelezeno bojom parking mesto kao svuda u gradu nego bio znak 300 metara dalje koji ja nisam video i sacekaju me dve kazne u celofanu, sta cu - platim... Mogao sam ja sa njima da se ganjam i hvatam da nisu obelezili parking mesta kao svuda u gradu... ali to je maltretiranje... platio sam i skratio sam agoniju. Nisu to neke pare, zbog kojih bi se cimao i dokazivao ko je u pravu...

Jednom davno u Kragujevcu, isto tako nisam pretposavio da je pocelo placanje parkinga u Kragujevcu, parkiram ja gde sam uvek parkirao besplatno kad dodjem i tu me saceka kazna u celofanu. Platim ja i to.

Drugi put u kragujevcu, stanem na 20 minuta, opet mi zalepe kaznu... nisam hteo da platim odmah, kada mi je stigla opomena pred utuzenje tada sam platio :).


Moj vam je savet platiti, pa ako ste u pravu, Parking Servis ce vam traziti broj tekuceg racuna na koji da ce vam vratiti pare.

Parking servis nije napravljen da vraća pare, nego baš obrnuto, tako da ti nastavi da plaćaš kazne a oni koji neće treba da znaju proceduru,
ako ne platiš kaznu koju su ti zatekli za brisač, dobiješ posle par dana kući istu tu kazni uvećanu za troškove slanja, recimo 50 din, pa posle par dana opet još jednu kaznu takođe uvećanu za neke troškove, isto 50-100 din, onda oni ustanove da nisi dobrovoljni davaoc para pa odustanu.
Onda oni se žale sudu i kažu kako nećeš da im daš njihove pare i traže da ti sud stavi zabranu na tvoja primanja u iznosu kazne, plus sudski troškovi, oko recimo 2000 din, i sud te obavesti da ako ne platiš to sve zajedno oni ti uzimaju sa plate.
Znači nema odlaženja kod sudije osim ako ti njih ne tužiš.
Kako izbeći?Muka mi je od ove zemlje i ovog sistema,prvenstveno što nekad moraš sam da postaneš deo tog sistema da bi se izborio za svoja prava, tako da je naj bolje da nađeš nekog ko radi u sudu i ko ima pristup sudskih naloga za zabranu na deo plate, pa kad sud izda nalog na naplatu preko plate, a još te ne obavesti o tome, tebi tvoj čovek javi, i ti brzo otrčiš do prve pošte i uplatiš kaznu i time izbegneš sudske troškove.Kada te sud obavesti da moraš da platiš kaznu i sudske troškove, ti mahneš uplatnicom i kraj priče.Posle 1 god kazna zastareva i nemože niko više da je naplati.Uglavnom ako dobrovoljno ne platiš odmah, i ono što ti šalju kući, nećeš ni platiti, jer se retko obraćaju sudu, a i što bi se bakćali sićom, kada svaki dan dobijaju ogromne pare za nešto što nije njihovo, e sad ako nekad slučajno dođeš u poslovnu transakciju sa njima, recimo pauk, oni će odmah da te pronađu u kompjuteru i mogu da te ucenjuju sa time.
Dakle naj bolje od takvih lihvara što dalje, još kad pomislim da su tamo svi zaposleni samo preko partiskih linija.....
 
Odgovor na temu

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
79.101.246.*



+65 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.07.2009. u 16:13 - pre 179 meseci
Imam jedno pitanje koje nije direktno vezano sa temom ali nije bas ni offtopic. Naime pre izvesnog vremena sam dobio informaciju da ako se zadrzavas manje od 15min (pojam u zakonu definisan kao zaustavljanje a ne parkiranje) ne moras placati parkiranje. U praksi to znaci da mozete stati na parking mesto u bilo kojoj zoni i ako zavrsite posao za manje od 15min ne mora nista platiti. Nisam bas poverovao u ovu informaciju i pitao sam zaposlene u Parking servisu koji rade na naplati parkiranja, neki su mi potvrdili ovu informaciju a neki nisu bili sigurni ali nisu negirali. Da li neko moze da potvrdi da li je ovo tacno? Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.07.2009. u 17:44 - pre 179 meseci
Informacija koju imaš jeste tačna u teoriji. Čak i kad dobiješ kaznu za parkiranje, tzv. „doplatnu kartu“, na njoj piše kad je tvoj auto uočen a kad je karta izdata, pri čemu se ova dva momenta moraju razlikovati za bar petnaest minuta.

Međutim, u praksi, ako kontrolor vidi tvoj auto u 18.20, ništa ga ne sprečava da napiše kako te je zatekao tu još u 18.03, a doplatnu kartu izdao u 18.20 — pa ti dokaži da si zapravo taman stigao.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.07.2009. u 18:19 - pre 179 meseci
ili ako ti stvarno nesto treba za manje od 15 min da se obavi,povedes jos jednu osobu koja ostane u kolima
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !12.07.2009. u 11:19 - pre 179 meseci
Citat:
Bojan Basic: Međutim, u praksi, ako kontrolor vidi tvoj auto u 18.20, ništa ga ne sprečava da napiše kako te je zatekao tu još u 18.03, a doplatnu kartu izdao u 18.20 — pa ti dokaži da si zapravo taman stigao. :)


Kontrolor mora da ima dokaz da je tvoj auto bio na tom parking mestu u ta dva vremena. Dokaz je fotografija sa digitalnog fotoaparata kojim ti uslika vozilo. Na aparatu je podešen timestamp. Naravno da kontrolor može da vrati vreme na aparatu, uslika vozilo i ponovo vrati na stvarno vreme, ali to je već komplikovano da se radi za svako vozilo i gubljenje je vremena. Oslim toga mislim da bi krivično mogao da odgovara ili izgubi posao za takve malverzacije (ako se dokaže).
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

= RG =
BGD

Član broj: 27498
Poruke: 46
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 12:28 - pre 179 meseci
Slazem se u potpunosti sa component-om, a jagnjeca brigada svojim pisanjem, nepotrebno zastrasuje narod ..
Dakle, nisam platio 5 kazni, a evo i 6. je stigla pre nekoliko dana ..

http://www.imagebam.com/image/614b4d42111428

Jednostavno receno, nije po zakonu a i nemam para da im platim kazne, mlogo brate skupo
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 16:10 - pre 178 meseci
Ma platicete pre ili kasnije, samo je pitanje koliko. Razborito ste zakljucili, dug je dug i ne zastareva i mozda vam sada ne smeta ali ce pre ili kasnije ovaj dug uci u credit score (isto kao i dug za TV i ostale komunalne usluge koje ljudi ne placaju jer misle da im se ne moze doakati), pa ce da poskupe krediti i da se zatvore neke opcije pa cete platiti sa sve kamatama. I jos pride se preda nekoj agenciji za prinudnu naplatu pa ako nista drugo onda platite da vam uterivaci ne zvone nocu na vrata ili vas uznemiravaju u 3 ujutro telefonom da pitaju sto vi necete da platite za "izvrsene usluge" pa kad iskljucite telefon nocu a oni vam zovu sefa da ga pitaju zasto zaposljava osobu koja nije u stanju da vodi racuna o svojim dugovima i dal tako radi i svoj posao, itd, itd . Ovde je prinudni deo naplate obligacija oskreno mekan naspram onog sto sam video u drugim zemljama i zato i pitate kako da ne platite

Meni je recimo bilo frapantno kad je napolje mog kolegu saobracajac uhapsio na licu mesta pri rutinskoj kontroli zbog neplacene parking karte stare vise od godinu dana, takav im zakon, nisi platio godinu dana sud izdao nalog za hapsenje, ajd sto je njega uhapsio nego je mene ostavio nasred poljane bez saobracajne . U prvi mah mi nije bilo bas najjasnije zasto tako ostro i djonom u glavu za nesto tako minorno kao sto je parking ticket, ali onda vidim ovu temu i "sto ja da im platim parking", "sta oni misle ko su" i "stao sam samo na pola sata" i slicno i jasno je zasto, da ih ne hapse i oni bi tako. Parkiranje u gradovima Srbije, narocito u crvenim zonama je katastrofalno jeftino naspram parkiranja i cak voznje (da bi vozio centrom Londona tokom dana moras da platis posebnu kartu) u istim zonama u vecim gradovima slicne gusitne naseljenosti, cak i kad se uporedi sa platama. Cilj naplate nije samo da se uzmu pare vec da se smanji pritisak vozila na te zone, kad svi mogu da priuste to parkiranje onda to nipodastava svrhu naplate, zar ne?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 17:55 - pre 178 meseci
Citat:
mmix:I jos pride se preda nekoj agenciji za prinudnu naplatu pa ako nista drugo onda platite da vam uterivaci ne zvone nocu na vrata ili vas uznemiravaju u 3 ujutro telefonom da pitaju sto vi necete da platite za "izvrsene usluge" pa kad iskljucite telefon nocu a oni vam zovu sefa da ga pitaju zasto zaposljava osobu koja nije u stanju da vodi racuna o svojim dugovima i dal tako radi i svoj posao, itd, itd :).

A gde ima ovo? Postoji li to kod nas? Da Parking servis preda nekim "uterivacima dugova" tvoj slucaj?
Ma, jesi li ozbiljan?
A vidis, meni je frapantno kako se niko u GB ne buni zbog lisica kojima blokiraju kola. Kada sam pitao neke poznanike iz Londona zasto se niko ne buni, i rekao im da su te lisice kod nas proglasene nezakonitim, protivustavnim, i da se ne koriste decenijama, oni nikako nisu to mogli da shvate. Ali bukvalno, kao da su dresirani, kao da je to sto im se nametne bogom dano, i niko ne sme da se buni protiv toga, ili makar da trazi da se preispita zakonitost takvog postupka.
Ovde se makar neko trudi da nadje rupu u zakonu, sto je pozitivno kako za obicne ljude, tako i za drzavu koja ce malo vise da brine o zakonitom postupanju.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 19:10 - pre 178 meseci
Citat:
vilil1: A gde ima ovo? Postoji li to kod nas? Da Parking servis preda nekim "uterivacima dugova" tvoj slucaj?
Ma, jesi li ozbiljan?


Naravno da sam ozbiljan, parking servis tj firma te velicine je zapravo na gornjoj kranici profila korisnika "uterivaca", jos malo vece firme sa puno duznika imaju svoja odeljenja. Da se razumemo, to nisu "plati do 12:00 inace lomimo prste" uterivaci, nista oni ne rade nelegalno, samo te smaraju do besvesti i dovode te u neprijatne situacije i blamiraju gde i kako stignu, eventualno ako mogu da te utuze teraju te na sud i slicno, pa ti probaj da popizdis na njih i da im se revansiras pesnicama pa ti na dug dodaju i krivicnu prijavu. Ja sam taj metod uterivanja licno video u praksi (nisam bio receiving end, srecom ); jedna od banaka sa kojom sam radio ima odeljenje za uterivanja dugovanja na kreditnim karticama i te usluge pruzaju i svojim klijentima (small i mid-sized biznisima) koji posluju preko njih, tako da sam video sve, od uterivanja dugova za zubara, preko molera do otimanja kola za neplacanje kredita, u iznosima od par desetina do par hiljada dolara. To sto trenutno ne postoji nista slicno kod nas u Srbiji je samo sticaj okolnosti, cak sve vise se dize prasina oko toga iz sudstva koje pokusava da izdejstvuje formiranje privatnih kompanija za izvrsavanje sudskih resenja po obligacionim sporovima (u prevodu privatnike sa policijskim ovlascenjima koji mogu da ti plene stvari) a gde ima dima ima i vatre. Zbog troskova "uterivanja" to mozda nece biti interesantno za jednu neplacenu parking karticu, ali ako neko vuce desetak neplacenih karti onda se parking servisu itekako isplati da deo iznosa ostavi uterivacu. Cak ako zakon dozvoli da se teret naplate tj uterivanja svali na duznika, onda ce slati i te sa jenom karticom pa ce platiti 1700 za dug i 20000 za troskove naplate. Zivi bili pa videli.

Citat:
vilil1: A vidis, meni je frapantno kako se niko u GB ne buni zbog lisica kojima blokiraju kola. Kada sam pitao neke poznanike iz Londona zasto se niko ne buni, i rekao im da su te lisice kod nas proglasene nezakonitim, protivustavnim, i da se ne koriste decenijama, oni nikako nisu to mogli da shvate. Ali bukvalno, kao da su dresirani, kao da je to sto im se nametne bogom dano, i niko ne sme da se buni protiv toga, ili makar da trazi da se preispita zakonitost takvog postupka. Ovde se makar neko trudi da nadje rupu u zakonu, sto je pozitivno kako za obicne ljude, tako i za drzavu koja ce malo vise da brine o zakonitom postupanju.


Pa to samo nama moze da bude nepojmljivo. Prosto i jednostavno takav je zakon, sto britanaca moze da misli na sto razlicitih misljenja o tom zakonu ali ce ga postovati. I nije tacno da niko ne moze da se buni i da trazi preispitivanje, samo ne moze svako kome dune i ko se zbog kazne naljuti da isti pokusava da izvrda. Za razliku od nas koji zakone posmatramo kao sistem represije drzave nad narodom, oni zakone posmatraju kao koncept uredjenja svog drustva, sasvim validnu alternativu anarhiji, po cijem obodu mi kruzimo vec decenijama ako ne vekovima.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 19:34 - pre 178 meseci
Citat:
mmix
a dugova za zubara, preko molera do otimanja kola za neplacanje kredita, u iznosima od par desetina do par hiljada dolara. To sto trenutno ne postoji nista slicno kod nas u Srbiji je samo sticaj okolnosti


Uh, mozda gresim ali nesto mi se cini da je na ES-u bila jedna tema kako jedan od telefonskih operatera u Srbiji koristi usluge privatne firme za uterivanje dugova.

Inace, legalnost tog biznisa je cesto problematicna jer te firme obicno imaju pristup nekim podacima koje ne bi trebalo da imaju - recimo znam za slucajeve gde su ljudi bivali nadjeni a nije postojala ni teoretska mogucnost da se do informacija o njihovom telefonu dodje legalnim putem. Na zalost, malo ko ima zelje da se onda sudi, a obicno je uvek i stvarno duzan.

Ja sam imao situaciju da me je tako ganjala firma za dug koji je nastao ne mojom krivicom - naime firma koja mi je prodala neke Noctua ventilatore za komp nije naplatila svoj dug preko kreditne kartice (neko je ZABORAVIO) a poslali su mi robu - posle godinu dana su se setili da nisu to naplatili i poslali racun na adresu firme u kojoj odavno nisam radio... posto nisu dobili nista, onda su angazovali agenciju da me nadje za jebenih 30 EUR, samo sto je agencija dodala svoje legalne troskove pa je to naraslo na nekih 80... Medjutim posto sam nazvao firmu (ne agenciju) i objasnio im neke stvari oko naplate i obaveza prihvatili su da plate ostatak a ja samo 30 EUR koje nisu naplatili.... mada je i to bila moja dobra volja, bas bih voleo da vidim kako bi mi naplatili nesto sto su napisali da je placeno :)

Citat:
vilil1
Ali bukvalno, kao da su dresirani, kao da je to sto im se nametne bogom dano, i niko ne sme da se buni protiv toga, ili makar da trazi da se preispita zakonitost takvog postupka.


Koliko znam i u Srbiji se i te kako salje nalog za hapsenje ako si tuzen i sudija presudio da moras da platis, pa i za najmanju sumu i nisi platio stvari (koliko se secam postoji i cenovnik koliko kosta dan u zatvoru). Daju ti mogucnost da sam odes na izdrzavanje kazne a ako neces, salju patrolu da ti pomogne da se odlucis.

Ima u Britaniji mnogo gluposti i prava njihovih gradjana (pardon subjekata ;-) nisu bas na nivou nekih drugih EU drzava - ali ne vidim sta ima cudno da budes uhapsen ako dugujes drzavi pare godinu dana i ne odazivas se na opomene... Da ne treba policajac da ti se izvini sto te je zaustavio i da te zamoli da regulises svoj racun?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 19:52 - pre 178 meseci
posledice ne mogu ti nista jer po ustavu i zakonu krivicnom, to je bilo i na b92, oni nemaju pravo to da rade - pa opet rade. kad ti dodju na vrata kazes im ko vam je8e mater lopovsku i zalupis ih ispred nosa ....
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 20:07 - pre 178 meseci
@mmix
Stvarno ne razumem. To o cemu ti pricas ne postoji u Srbiji. Fakat. Dal' ce biti, il' nece, pitanje je sad.
Kao sto smo videli iz posta @= RG = kome je ovo 6ta opomena, a prethodnih 5. nije platio, nista se ne desava. Rade preko privatne adv. kancelarije, pa sta!? Mozda je taj advokat "uterivac"? Pa on samo radi ono sto bi trebalo da radi pravna sluzba u PSu.
Zastarevanja dugovanja u svakom slucaju postoje.

edit @Ivan
Hteo sam da kazem kako su zitelji tzv. demokratskih drzava, uglavnom drasticnim merama, kroz istoriju nauceni da slusaju. Da drzava, odn. vlast, odredjuje sta i kako, a da gradjani i ne pokusavaju da malo razmisle o tome sta im drzava servira.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 20:15 - pre 178 meseci
Citat:
vili1
Hteo sam da kazem kako su zitelji tzv. demokratskih drzava, uglavnom drasticnim merama, kroz istoriju nauceni da slusaju. Da drzava, odn. vlast, odredjuje sta i kako, a da gradjani i ne pokusavaju da malo razmisle o tome sta im drzava servira.


Pa sta znam, ja ne vidim ama bas nista drasticno da ako odbijas da platis kaznu godinu dana imas problem sa zakonom.

Meni je daleko drasticnije razmisljanje:

Citat:
Sopocanac2
posledice ne mogu ti nista jer po ustavu i zakonu krivicnom, to je bilo i na b92, oni nemaju pravo to da rade - pa opet rade. kad ti dodju na vrata kazes im ko vam je8e mater lopovsku i zalupis ih ispred nosa ....


Zvuci kao klasican poziv na obicnu anarhiju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 20:23 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa sta znam, ja ne vidim ama bas nista drasticno da ako odbijas da platis kaznu godinu dana imas problem sa zakonom.

Niko to nije osporio, ja sam samo onim primerom sa lisicama hteo da uporedim razmisljanje i postupke naroda u Srbiji i naroda na zapadu, konkretno GB. Ali ocigledno opet ne citas tudje postove. :) Nebitno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 20:27 - pre 178 meseci
A kontam, hoces da kazes da je u UK policija tj. drzava represivnija od Srbije...

Pa to je vrlo relativna stvar - za neke stvari mozda i jeste, sa druge strane za neke svakodnevne strane rekao bih da u UK imaju daleko veca prava u svojim odnosima prema drzavi nego u Srbiji.... Zavisi sta uzmes da poredis.

Sto se lisica tice - vrlo verovatno zbog dosta ilegalnih imigranata te. pijanih navijaca postoji dosta opiranja hapsenju, pa zbog toga insistiraju na lisicama. Da se u Srbiji par puta neko digne u vazduh u javnom prevozu, verujem i da bi MUP Srbije koristio malo drasticnije metode pri hapsenju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 20:31 - pre 178 meseci
@ivan,zar vili ne prica o "lisicama za vozilo"???

pa i kod nas policija koristi lisice [za ruke] ,nece valjda svilenom vrpcom vezati ruke uhapsenih??

edit:nije stil,moja greska izvinjavam se :)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 20:33 - pre 178 meseci
Hahaha, pa kazem ja da ti ne citas tudje postove, ili samo bacis pogled na brzaka...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !15.07.2009. u 20:45 - pre 178 meseci
Citat:
vilil1: To o cemu ti pricas ne postoji u Srbiji. Fakat. Dal' ce biti, il' nece, pitanje je sad.
Kao sto smo videli iz posta @= RG = kome je ovo 6ta opomena, a prethodnih 5. nije platio, nista se ne desava. Rade preko privatne adv. kancelarije, pa sta!? Mozda je taj advokat "uterivac"? :D Pa on samo radi ono sto bi trebalo da radi pravna sluzba u PSu.
Zastarevanja dugovanja u svakom slucaju postoje.


Kao sto rekoh, ljudi ne placaju zato sto je mehanizam uterivanja dugovanja u srbiji "mekan" i uglavnom se svodi na ovakve pokusaje uterivanja advokatskih kancelarija koje ignorisete zato sto znate da sudski metod naplate ne funkcionise. Ono cime se vi zanosite je da ce to tako doveka, i da ce oni kroz 100 godina da vam salju 1012-u opomenu na koju cete se vi nasmejati 1013-i put, a nece. Mehanizmi naplate dugovanja ce se menjati i samo je pitanje koliko ekstremni ce postati, ono sto je sigurno je da trenutna anarhijska situacija u kojoj niko ne placa svoje dugove nikome nije odrziva, ima tu mnogo drasticnijih primera od neplacanja parkinga, ali ce sve to na kraju biti reseno "u paketu". Onog trenutka kad si ostavio vozilo u zoni potpao si pod gradske zakone koji ti propisuju doplatnu kartu kao obligacioni dug, to ne zastareva, isto kao sto i faktura za kupljenu robu i usluge ne zastareva i PS ce sasvim sigurno iskoristiti bilo kakvu promenu u nacinu prinudne naplate da izvuce deo ili ceo iznos koji mu dugujes. Jedini nacin da se izvucete iz ovoga je da Srbija opet propadne u hiperinflaciju i da inflacija pojede dug, al onda cemo imati vece probleme od duga za parking.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 295013 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.