Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296446 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 17:22 - pre 162 meseci
Citat:
mmix: Cek ti hoces da kazes da u Srbiji generalno defacto digitalne fotografije nisu prihvatljive u sudu?

Pa možda nisu defacto neprihvatljive, ali svaki advokat sa dva grama mozga će prvo napasti digitalnu fotografiju da je veoma lako moguće izmeniti samu fotografiju kao i datum i vreme... Analogna fotografija na drugoj strani ima negativ, pa je kao nešto sigurnija...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 18:31 - pre 162 meseci
Nisam ja bas siguran u to, kad je bilo ono dvostruko ubistvo u mojoj zgradi forenzicari su nosili digitalce. Ako je digitalna fotka dovoljno dobra za krivicni proces ubici dovoljna je i za ZOO proces :) I inace ne verujem da je analogni negativ dokaz nepromenljivosti, postoje masine (mislim da se zovu LVT) koje prave negative od digitalnih slika.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 18:48 - pre 162 meseci
Mislim da sam cuo negde da snimci generalno nisu dokaz na sudu osim ako ih nije nacinilo neko sluzbeno lice.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 20:39 - pre 162 meseci
Citat:
mmix: Nisam ja bas siguran u to, kad je bilo ono dvostruko ubistvo u mojoj zgradi forenzicari su nosili digitalce. Ako je digitalna fotka dovoljno dobra za krivicni proces ubici dovoljna je i za ZOO proces :) I inace ne verujem da je analogni negativ dokaz nepromenljivosti, postoje masine (mislim da se zovu LVT) koje prave negative od digitalnih slika.

Kod fotografija parkiranog vozila najbitnija stavka od svega je datum i vreme... Kod fotografisanja uviđaja to nije bitno jer je to poznata činjenica... Kod digitalne fotografije neko može promeniti EXIF data bez da ostane ikakav dokaz na 'originalnom' fajlu, i onako laički gledano, mislim da je tu glavna začkoljica...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 21:52 - pre 162 meseci
Jedan detalj iz ličnog iskustva koji pokazuje zašto je ovakav način naplate parkiranja u Beogradu problematičan: pre negde godinu dana (i pored uredno plaćene karte za tu zonu) zatičem na svom automobilu ''doplatnu kartu''. Ne uzbuđujem se previše, sem što računam na telefoniranje i dokazivanje njihove greške, ali konstatujem da je gospodin koji vrši kontrolu jednu nulu u mojoj registraciji pogrešno video kao osmicu i napisao doplatnu kartu nekom nesrećniku sa tom registracijom. Potrošio sam jedno 15-ak minuta čekajući dotičnog radnika parking servisa kome sam ostavio ''doplatnu kartu'' pošto je shvatio da je pogrešio. Elem, šta bi se desilo da sam jednostavno bacio taj papir i otišao?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 22:51 - pre 162 meseci
nista, pod uslovom da broj registracije postoji slika vozila nece biti ista (plus sto se na slici vidi tvoja registracija).

@ventura: sto se resava prostim "dodavanje" datuma na samu sliku. Svaki digitalac ima tu opciju.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 22:59 - pre 162 meseci
^
Ne fotografišu vozila.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 22:59 - pre 162 meseci
Naravno da fotografisu, napred, pozadi i soferka da se vidi da nema papirne karte.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 23:02 - pre 162 meseci
Citat:
ventura: Kod fotografija parkiranog vozila najbitnija stavka od svega je datum i vreme... Kod fotografisanja uviđaja to nije bitno jer je to poznata činjenica... Kod digitalne fotografije neko može promeniti EXIF data bez da ostane ikakav dokaz na 'originalnom' fajlu, i onako laički gledano, mislim da je tu glavna začkoljica...


Moze, ali vec kompresovan JPG bas ne voli izmene...Hocu da kazem da se nekim tehnikama moze zakljuciti da je odredjeni menjan...a cisto sumnjam da ce neko da puca RAW za parking...
Znaci, fejkovanja onoga sto je na slici - tesko. Fejkovanje vremena kada je nastala - relativno lako...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 23:03 - pre 162 meseci
@mmix
Od kad to? U ovom slučaju koji sam opisao ne samo da nije bilo fotografije mog automobila, već čovek uopšte nije imao aparat kod sebe.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 23:08 - pre 162 meseci
Ma gledam ih svaki dan, zivim u crvenoj zoni, doduse pancevo ali oni svi imaju preslikane pravilnike od parking servisa u beogradu. Bez fotografije je tvoja rec protiv njegove. Sledeci put kad parkiras ti pitaj najblizeg kontrolora pa ce ti reci.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 23:11 - pre 162 meseci
^
OK, možda se nešto promenilo, baš ću da proverim...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !10.12.2010. u 23:18 - pre 162 meseci
@mmx
Zar to vreme koje se zakucava na sliku nije ono isto iz podesavanja na aparatu? Ko garantuje da je to ok podeseno? Jel zakljucana ta opcija za promenu?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !11.12.2010. u 07:59 - pre 162 meseci
Citat:

mmix:
sto se resava prostim "dodavanje" datuma na samu sliku. Svaki digitalac ima tu opciju.


Jel'? Gde je onda na Sony S650? Izgleda da to moze samo pomocu softvera...:
How to Insert the Date and Time on a Still Image Using Picture Motion Browser Software ver. 5.2 deo na adresi
http://esupport.sony.com/US/perl/model-tutorials.pl?mdl=DSCS650

Tako da... nije da bas "svaki digitalac ima tu opciju"...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !16.12.2010. u 20:48 - pre 162 meseci
evo pisem ovo pismo.. a ruka mi podrhtava .. tacnije prst na obaracu ...

btw, nisam knjizevnik, pa ovo verovanto zato zvuci ovako goropadno, predpostavljam da je svima jasna simbolika.

naime ...

danas u 14:20 , stao sam u zonu bez ogranicenja, i na svakih sat vremena placao parking SMSom

ukupno sam platio 5 sati, zadnji SMS je isticao u 20:20 ...

stigao je SMS upozorenja da istice parking u 20:20 ... ja pocnem da se spremam kako bi krenuo kuci, jer sam zamisli cuda zaglavio na poslu i predpostavljajuci da necu stici, posaljem jos jedan SMS ...

tim zadnjim SMSom, bi prakticno platio jos 40 minuta, parkinga, jer se parking placa do 21h, ali bi Parking Servis uredno uzeo svih 30 dinara, koliko kosta ceo sat.

dakle, posaljem poruku i pocnem da pakujem laptop itd... i za jedno 15-20 minuta krenem ...

KAD ONO SPEKTAKL !!!!!!

revnosni kontrolor mi je u 20:32, zalepio doplatnu kartu u vrednosti od 1870 dinara ... ja pogledam na telefon i vidim da zadni SMS nije otisao
(inace imamo ocajan signal u objektu, ... neko bi rekao sto nisi pazio, .. a ja tom nekom kazem polako nezalecite se sa izjavama bice vremena.)

ali, znaci nakon 12 minuta, posle uredno placenih 5 sati parkinga, meni GRAD BEOGRAD i njegov izvrsni organ u naplati parkinga, PARKING SERVIS , uzimaju jos 1870 dinara i to za samo 40 minuta parkiranja.

e sad vi ... pitanje,
da li ima iceg moralnog, korektnog, postenog, u ovakom ponasanju, pakring servisa (grada beograda) ... da li ima ikakve zastite potrosaca od samovolje parking servisa ... gde je sad udruzenje za zastitu potrosaca, da vidim kako brani ovakve postupke ... verovatno im se zamaglile oci od prevelikog suncevog sjaja.

btw,
ja vas necu pitati sta da radim ... ali cu zato sebe da pitam... i to cu dobro da se zapitam ... da li je vracar ispravno reagovao kad je dobio priliku ...

a isto pitanje treba da sebi postave i "kontrolori" parking servisa ... da posle nebude, nije mi niko rekao da treba da se ponasam ...

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !16.12.2010. u 20:59 - pre 162 meseci
Pa mozes ti da se ne ponasas, ali treba da znas da imaju status sluzbenog lica.

A inace, sem sto si se izventovao ne vidim zamerku, platio si 5 sati bio si parkiran i u vreme koje si platio niko te nije dirao. Svaka uplata SMSom rezultuje povratnom porukom da je uplata prosla u roku od desetak sekundi, ne vidim koga mozes da krivis sem sebe. Uostalom, sto kidas zivce, ovo ionako nije pravna drzava i najbolje prolaze izgleda oni koji ne placaju ni parking ni doplatne karte, tako da join the anarchy club i iskuliraj.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !16.12.2010. u 21:27 - pre 162 meseci
mislio sam na njih kad sam rekao 'da se ponasam" ...

misleci da oni treba da nauce da se ponasaju, da nebude posle kasno, ... pa kad drugi dobiju priliku za jedan krug ponasanja, onda ce da se pitaju, gde smo pogresili...

a u predhodnom postu sam napisao vracar, ... a mislio sam na vozdovac ...


... sluzbeno lice, ... uskoro ce i pancire da im kupe ... a ja se pitam cemu to ...

neko rece evropa, standardi itd... pa u evropi parking nekosta 15eura za 40 minuta.

anarchy club ... zalosno :(
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !16.12.2010. u 22:31 - pre 162 meseci
Citat:
marko1101:  pa u evropi parking nekosta 15eura za 40 minuta.


Cene u Geteborgu -

Citat:
Felparkeringsavgift Beskrivning
400 kronor om avgift inte är betald eller tillåten parkeringstid överskridits
600 kronor om bilen ställts där det är förbud att parkera
800 kronor om det råder förbud att stanna på platsen
900 kronor vid allvarliga felparkeringar, till exempel på handikapplats



Znaci -

40eura, ako istekne vreme, ili nisi platio
60eura, ako si na mestu gde je zabranjeno parkiranje
80eura, ako si na mestu gde je zabranjeno zaustavljanje
90eura, ako si na mestu za invalide, ili slicno
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !16.12.2010. u 22:37 - pre 162 meseci
U Geteborgu je 99% to regulisano odgovarajucim zakonima, dok u Srbiji nije...
Uz to, ovde je ~15e ako istekne vreme/nisi platio/zabranjeno parkiranje ali te ne odnese pauk. U svim ostalim slucajevima (zelena povrsina, mesto na kojem ometas saobracaj, mesto za invalide, vozila neke sluzbe/ambasade) je preko 100e
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !16.12.2010. u 23:32 - pre 162 meseci
u srbiji zvanicna prosecna plata iznosi oko 300EUR ... a kod getea ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296446 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.