Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296546 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 19:26 - pre 147 meseci
Da, drugaricu su inace bas skoro zvali telefonom za neplacenu kaznu (prvi put cujem da kerovi zovu da im se plati kazna, al ona kaze da je stalno zovu) i pretili joj da ako ne plati kaznu da ce da joj stave tu fiktivnu adresu. Sve se moze u banana republici.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 20:04 - pre 147 meseci
Cak i da parkiras i ne platis ah, cek, to sve teze ide...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 20:04 - pre 147 meseci
Kako može policija da zove za kaznu Parking servisu koji veze nema sa policijom??
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 20:06 - pre 147 meseci
Ko je pominjao parking servis?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 20:13 - pre 147 meseci
Pa recimo... tema se zove "Necu da platim kaznu parking servisu" ?!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 20:16 - pre 147 meseci
Pa? Prvi put si sada video da se u temi ne prica striktno o onome sto kaze u naslovu? Decko je pomenuo fiktivnu adresu i ja sam se nadovezao.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 20:24 - pre 147 meseci
Ne kazem ja nista, nego sam razumeo da se radi o kazni Parking servisa.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 20:58 - pre 147 meseci
Svidja mi se ta fiktivna adresa.
Ja bih je koristio svuda, ma u javni wc da ne mozes da udjes ako si duznik.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !21.03.2012. u 21:07 - pre 147 meseci
Fiktivnu adresu stavlja policija u slucaju kada ne moze da uruci poziv na odredjenoj adresi.

Meni su se dva poziva sudiji za prekrsaje vratila jer sticajem okolnosti nije bilo nikog kod kuce oba puta kada je postar dolazio i treci put je sud izdao nalog za dovodjenje ali nisu dosli po mene nego su me zvali telefonom. Covek mi objasnio da im je cimanje da dolaze i da im je mnogo lakse da pozovu telefonom pa ako i na taj nacin ne uspeju da uspostave kontakt tek onda dolaze. Sve u svemu nakon tog poziva sam otisao kod sudije za prekrsaje i dobio potvrdu da sam se pojavio koju sam posle samo predao u policijskoj stanici na salteru i to je to.
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !28.03.2012. u 21:55 - pre 146 meseci
Sta bi na kraju za ovu kaznu?

Vidim da je tema postavljena jako davno.

Imam jedan slican slucaj sa mojim drugom ali je od skoro.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Orvelovac
Bg

Član broj: 301323
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 02:45 - pre 146 meseci
Meni je proslog marta stiglo resenje iz suda kojim mi se preti prinudnim oduzimanjem imovine radi namirivanja duga parking servisu (pre toga sam kulirao sve one opomene od advokata). Imao sam sedam neplacenih 'kazni', a najstarija je bila iz 2008...na kraju sam se dogovorio s parking servisom da im ovih sedam platim, a da mi oni oproste dve koje nisu bile obuhvacene ovim resenjem (ili ti najnovije :)). Jbga, medju prvima sam govorio prijateljima da ne placaju te njihove, sada vidim, dnevne karte, al na kraju nisam imao kud. konsultovao sam se sa drugarom advokatom, on mi je rekao da je u toku predmet pred ustavnim sudom, ali da mi ne bi preporucio da sam ulazim u brobu sa vetrenjacama i tako sam ostao kraci za oko 18000..

Naravno, samo je bilo pitanje vremena kada cu opet da zaboravim da posaljem poruku na vreme..i opet sam resio da ne platim, pa me zanima da li je nekome stiglo resenje iz suda gde se preti zaplenom imovine nakon ove odluke ustavnog suda?
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 07:27 - pre 146 meseci
Kazes stiglo ti resenje kojim se preti iz suda... Malo mi je to nelogicno - sudovi obicno funkcionisu da dobijes poziv na poravnanje, sudjenje ili ti stigne vec gotova presuda, nisam cuo jos za pretnje mada i nisam neki pravni ekspert. Drugo, to proslog marta ako je stiglo sa najstarijom iz 2008, ta bi trebalo da je vec bila zastarela, tako da nije ni morala vise da bude placena svakako.

I mene bi interesovalo da cujem kakvo je sada stanje, posle odluke Ustavnog suda i od kada je preimenovano u "Dnevnu kartu". Bilo kako bilo i ta "Dnevna karta" je u koliziji sa Zakonom o obligacionim odnosima, ali kao sto znamo u ovoj "drzavi" je sve moguce.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 08:36 - pre 146 meseci
Nema tu ničeg nelogičnog,jednostavno stiglo mu je rešenje iz suda kojim se dozvoljava predloženo izvršenje,a pretpostavljam,na osnovu verodostojne isprave.
Ako na to rešenje ne uloži prigovor u roku od pet dana od dana prijema sudskog pismena,sud će sprovesti izvršenje u granicama predloženog.
U slučaju da prigovor uloži,sud će po po tom prigovoru postupiti kao po prigovoru na platni nalog,obustaviće sve izvršne radnje i predmet uputiti parničnom sudu na dalji postupak.
U parnici će moći da osporava potraživanja poverioca/tužitelja i od uspešnosti dokazivanja zavisiće i konačna presuda.
 
Odgovor na temu

shunjalo
Beograd

Član broj: 99291
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 12:05 - pre 146 meseci
Citat:
Meni je proslog marta stiglo resenje iz suda kojim mi se preti prinudnim oduzimanjem imovine radi namirivanja duga parking servisu (pre toga sam kulirao sve one opomene od advokata). Imao sam sedam neplacenih 'kazni', a najstarija je bila iz 2008...na kraju sam se dogovorio s parking servisom da im ovih sedam platim, a da mi oni oproste dve koje nisu bile obuhvacene ovim resenjem (ili ti najnovije :)). Jbga, medju prvima sam govorio prijateljima da ne placaju te njihove, sada vidim, dnevne karte, al na kraju nisam imao kud. konsultovao sam se sa drugarom advokatom, on mi je rekao da je u toku predmet pred ustavnim sudom, ali da mi ne bi preporucio da sam ulazim u brobu sa vetrenjacama i tako sam ostao kraci za oko 18000..

Naravno, samo je bilo pitanje vremena kada cu opet da zaboravim da posaljem poruku na vreme..i opet sam resio da ne platim, pa me zanima da li je nekome stiglo resenje iz suda gde se preti zaplenom imovine nakon ove odluke ustavnog suda?


Stvarno ne mogu da shvatim .... troliki je problem i muka i opiranje platiti tih 30din/h parkiranja, i toliko opiranja da na kraju ispadne da je lakse platiti kaznu 600 (!) puta vecu od cene parikiranja. Jbg, desi se da covek zaboravi da posalje SMS...ali ako je vec zaboravio i ako se to desilo onda neka se desi da plati kaznu (doplatnu kartu, dnevnu kartu...), nauci da sledeci put ne zaboravi i idemo dalje. Ako ima mozga naucice

Mozda tebi nije dovoljno tih 18.000, mozda bi neka kazna od 1.800.000din nacinila razliku a MOZDA I NE BI. Mozda je to deo mentaliteta, kurciti se pred drzavom, u ovoj zemlji je hajducki mit "Jaci od drzave" i dalje privlacan.

Jbg, ja kad pogresim, odem pravo iz tih stopa, platim sta mi sleduje i spasim svoju dusu daljeg neriviranja i razmisljanja, posle 2 dana vise se i ne secam...
Mada, evo koliko vozim nikad jos nisam popio kaznu za parkiranje.

Citat:
..i opet sam resio da ne platim, pa me zanima da li je nekome stiglo resenje iz suda gde se preti zaplenom imovine nakon ove odluke ustavnog suda?

Evo ja cu za 18.000 da ti kazem tacno i nepogresivo sta ce da se desi.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 13:47 - pre 146 meseci
Citat:
shunjalo: Stvarno ne mogu da shvatim .... troliki je problem i muka i opiranje platiti tih 30din/h parkiranja, i toliko opiranja da na kraju ispadne da je lakse platiti kaznu 600 (!) puta vecu od cene parikiranja.

Odgovor nije bio upucen meni, ali i pored toga moram da primetim da ti je ton izuzetno iritantan. Nije rec o "problemu" i "muci", vec o prostoj cinjenici da je ta "kazna" u suprotnosti sa Zakonom o obligacionim odnosima.

Citat:
shunjalo: Mozda je to deo mentaliteta, kurciti se pred drzavom, u ovoj zemlji je hajducki mit "Jaci od drzave" i dalje privlacan.

Drzava i postoji radi njenih gradjana, a ne gradjani da bi placali drzavu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9496
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 14:20 - pre 146 meseci
Ja sam jednom platio tu "kaznu" ili "doplatnu kartu".

Zapravo, najviše me boli i peče što neka partijska vnago sede u foteljama tog hebenog "Parking Servisa" i arče moje pare koje sam morao da platim zato što koristim ulice mog grada. A te iste ulice sam i ja sagradio i asfaltirao, kroz plaćanja silnih mogućih i nemogućih komunalnih taksi. Kad neko napravi svoj objekat (bilo koje namene) - svaka čast, logično je da ću njemu da platim koriščenje njegovog objekta, uložio je svoje pare. A ova vnago u foteljama, bez muke i motike, samo saldiraju kintu i sebe šalju na studijska putovanja, na kongrese, troše moje pare na svoju "reprezentaciju", i sebi podužu platu Zašto ? Zato što im se može. Dok ih motkama ne pomlatimo.

Ali nije ovo usamljeni slučaj. Slićna vnago sede i u SOKOJU i u svim drugim državnim / javnim preduzećima. Da li se iko ikad setio da objasni Beograđanima zašto je daljinsko grejanje onoliko skupo ? Da obrazloži cene, broj zaposlenihm, učinak zaposlenih, plate zaposlenih ?! Jok. Da li je neko obrazložio koliko para se podelilo kao višak u firmi "Javna Skloništa" ? U "Republičkom Geodetskom Zavodu" Jok. Može im se. Dok ih motkama ne pomlatimo. Onim srpskim, prethodno onečišćenim fekalijama.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 14:41 - pre 146 meseci
Citat:
U slučaju da prigovor uloži,sud će po po tom prigovoru postupiti kao po prigovoru na platni nalog,obustaviće sve izvršne radnje i predmet uputiti parničnom sudu na dalji postupak.
U parnici će moći da osporava potraživanja poverioca/tužitelja i od uspešnosti dokazivanja zavisiće i konačna presuda.

velika slova su iskljucivo da bi naglasio nesto, nikako nije zelja za vikanjem ...

idemo ...

obavezno treba da posalje zalbu i da ode u parnicni postupak.

ovo vazi iskljucivo za gradove gde nije u pitanju KAZNA (taksa), nego je u pitanju DNEVNA KARTA , a pogotovu za zone bez OGRANICENJA.

tamo gde je u pitanju TAKSA, cena moze da bude kolika hoce i to bi moralo da se plati, jer to vise nema veze sa OBLIGACIONIM ODNOSIMA

ali u Beogradu, gde je u pitanju DNEVNA KARTA .. to je naplata usluge parkiranja i to nije "KAZNJAVANJE" (TAKSA)

e sad,

posto je to naplata USLUGE, moraju da se postuju zakoni poput, Zakona o obrigacionim odnosima i Zakona o zastiti potrosaca.


prema tim zakonima, niko nema pravo u SRBIJI, da ti povecava cenu usluge ukoliko zakasnis sa placanjem, niti da te natera da neku uslugu koristis !!!


e sad2, ovo je tek krsenje zakona ... pazi ovo sad ! ...
U beogradu tebi ne povecavaju samo cenu USLUGE, nego na DNEVNOJ KARTI pise da ti napalcuju i SUTRASNJE PARKIRANJE, to jest parking u trajanju od 24sata.

znaci ti sutra ne mora da PLATIS parking ...!!!!!!!

to znaci da oni PRISILNO naplacuju uslugu za SUTRASNJI DAN, i ako si ti sutra mozda neces koristiti parking usluge ... EJ !!!!!!!!!!!!

to uopste nije zezanje ... to je KRIVICNO delo RAZBOJNISTVA, narodski receno REKETIRANJE !!!


e sad 3,

cela ova prica je jedina ISTINA ... a to potvrdjuje i izvestaj REVIZORSKE KOMISIE ... koja je podnela KRIVICNU prijavu protiv gradske uprave i odgovornog lica , i to zato sto (izmedju ostalog):

PARE OD NAPLATE TAKSI (jer to samo moze da bude TASKA) , odlaze u budzet PARKIG SERVISA, a uplate od TAKSI bi morale da odlaze u budzet GRADA.

to samo dokazuje da grad BEOGRAD , stvarno naplacuje USLUGU, a ne TAKSU , i da su toga vrlo svesni, i da niej slucajno DNEVNA KARTA, a ne DNEVNA KAZNA (TAKSA)


e sad4,

dolazimo do ZONA BEZ OGRANICENJA , ima ih po beogradu kod YUBCentra na primer.

tu kad dobijes DNEVNU KARTU, prakticno si je dobio samo zato sto NISI PLATIO ili si ZAKASNI DA PLATIS . znaci "KAZNA" stize samo zato sto ti nisi platio

u tim zonama PARKIGN SERVIS moze samo da ti naplati PARKING USLUGU, za ceo dan , a to je 30*12sati ... 360 dinara, a ne 1870 dinara.

Cak ne bi smeo ni to, nego iskljucivo za taj sat, kad te je video, ali ajde , ne zna kad si dosao i nezna kad ces da ides, pa ti naplacuje ceo dan.


posto NEMA DOVOLJNO kontrolora , pa ce neko uvek da se izvuce , jer ga kontrolor nece videti, onda je izmisljenja KAZNA (nekad DOPLATNA, a danas DNEVNA KARTA)... a grad tu KAZNU gura kao NAPLATU USLUGE i to je jedini razog zasto je to KRSENJE ZAKONA!!!


RESENJE itekako postoji, grad mora ili da:

1. NAPLACUJE USLUGU PARKIRANJA, prema cenovniku, BEZ POVECANJA cene, jer ga na to obavezuju zakoni i ustav.

2. da DNEVNU KARTU , preimenuje u KAZNA-TAKSA , da pare od te TAKSE uplacuje u budzet GRADA i onda vise nema uslova da se neko zali, da NECE da PLATI KAZNU (TAKSU)



dok se jedno od ova 2 ne desi moj je predlog svima, da obavezno pokrenu parnicu i da ovaj tekst , kao i sve ostale moje tekstove iz ove teme, slobodno predaju svojim advokatima , a potom i na sudu.


ponavljam ovo vazi samo za gradove gde je u pitanju KARTA, a ne TAKSA.


btw,

ZELIM DA PLACAM USLUGU PARKIRANJA, i to kad koristim parking usluge, a ne pod prisilom da placam parking i SUTRA DAN !!!
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 15:13 - pre 146 meseci
Placanje SMS-om shvati kao avansno placanje - a kada ga nisi platio - kao placanje post-paid.
Cena u avansnom placanju je znatno jeftinija jer je njima lakse da planiraju - koga kad ima gde... i nemaju potrebe da placaju ljudstvo i tehniku za izdavanje racuna itd... Dok za one koje mrze da posalju SMS - za njih ima "kelner" koji dodje do auta, ustanovi da taj zeli da plati kasnije - i u skladu sa tim mu izda racun za pruzene usluge.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 15:22 - pre 146 meseci
Aha, ako zelim da platim kasnije, onda je usluga 20 puta skuplja?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !29.03.2012. u 15:55 - pre 146 meseci
nemanja,

to sto pricas je ispravno razmisljanje i ja sam za ta se i to obracunava ...

ako stanem na parking npr. 45 minuta, i neplatim ... kelner mi da kartu od 360 din, za 12 sati (ceo dan)

obzirom da sam mu oslobodio parking i da ce pored prodatih 12 sati uzeti jos 11 sati pojedinacno ...

... to znaci da je u toj ceni od 360 dinara, cak i preplaceno to sto mora da on nesto dodatno radi.


ja imam puno pravo da ovo pricam sto pricam ... jer sam ja pismeno podneo zahtev da mi parking servis naplacuje avansno za ceo mesec !!!

a oni su to odbili sa obrazlozenjem , sistem vec postoji zao nam je, za zonu bez ogranicenja nema ta mogucnost.


to mi dokazuje da svesno , planiraju budzet sa 1870 din naplatom !!!


pa da li oni treba da zive od prodaje usluge, ili od KAZNJAVANJA neplatisa ?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Necu da platim kaznu parking servisu - posledice !

Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 296546 | Odgovora: 948 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.