Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69278 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 07:48 - pre 179 meseci
zorpetus

Stari, bio sam par puta u rvatckoj u titoisticko vreme. Samo necu ići u 22 veku ponovo, jer isto imam Pežo auto, a vidim da u lijepoj njihovoj ne vole tu marku kola - te budale kojih ima svuda (osim u Grčkoj, CG, Turskoj, Bugarskoj, Tunisu i sl)

Tučepi, Rovinj, Medulin, Makarska, Hvar i sl. su kako tvrdiš, velegradovi u sezoni i van nje ?!?

Drago mi je da je ti se sviđa obala u rvatckoj. Uživaj u nj‚ za sve svoje pare. Šetaj tamo i jezik za zubima, ne provociraj te budale kojih svuda ima. A lepotu kao subjektivnu kategoriju je nemoguće diskutovati. Sav taj rvatcki drek i šmek.

Meni su druge obale mnogo, mnogo lepše i bukvalno i figurativno !
Doduše, nisu me napajali rakijom usled moje verske i nacionalne pripadnosti!
Likere i slatko na Krfu dele prolaznicima na ulici bezobrazno neselektivno, bez ikakve romanse!

I dobro je da si pomenuo Krf, baš dolazim odande. Išao sam autom.
Nisam video radare, presretače, osmatrače, nisam ni video nikakvu vojsku i policiju, zapravo, vozio sam kroz Srbiju, Makedoniju i Grčku auto putem prosečnom brzinom oko 100 km/čas. U prevodu - nisam ga spuštao ispod 120 km, a odmarao sam kad mi je dunulo. Put je neviđeno dobar!

Putarina u Makedoniji 50, 50 i 60 denara (oko 3 EUR). Putarina u Grčkoj oko 2 EUR (nisam zapamtio - samo sam istresao siću iz džepa). Putarina u Srbiji - sramota!
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 08:32 - pre 179 meseci
Citat:
Najelpsa i najrazudjenija obala na Mediteranu, a verovatno i u Evropi je bas u Hrvatskoj.


posle Grcke.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.217.*



+471 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 09:12 - pre 179 meseci
Citat:
Flo33: Pa, što se tiče cena.. Hotel 'Plavi' Poreč, oba kafica espreso je 7 kuna. To je nešto manje od 1 eura, koka-kola 16, to je oko 2.2 eura, napomenuću da je to i najskuplja kafa koju sam platio. Kafic u Puli, na Trgu je 5 kuna, znači manje od 0.8 eura, točeni Tuborg veliki 10kn ako se sećam. Konoba Kaštel Poreč večera za dvoje, salate, mešani roštilj, hainiken i ice tea, pomfrit i grilovano povrće 200 kn. To je nešto što se sećam. Prodavnice ne znam cene, ali verujem mojoj lepšoj polovini da su sem cigareta, gaziranih sokova i nekih sitnica uglavnom isto ili jeftinije. Uostalom, dosta je to bolje od prve konkurencije Grčke, Turske i CG. Napominjem da Poreč važi za najskuplji grad u HR.


Po tebi ispade da je najskuplji hrvatski grad u punoj sezoni jeftiniji od Beograda. E jbg!

Da li je neko išao na jedrenje? Planiram sa drugarima na jedrenje. Ne znamo ni sami gde. Ja sam za Gr. a oni za Hrv. Kažu jeftinije. Pronašao sam neki sajtić za iznajmljivanje jedrilica i fasciniran sam koliko je rentiranje razvijen bizMis. Pa sam konstatovao " gde ja živim".
http://www.najam-plovila.com/yachts_list.asp?YachtTypeID=2tiranje .
Je l´ima neko iskustava sa ovim?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 10:35 - pre 179 meseci
[/quote] tebi ispade da je najskuplji hrvatski grad u punoj sezoni jeftiniji od Beograda. E jbg!

[quote]žutokljunac

A šta da ti kažem...Ako piješ kafu u menzi Dunav osiguranja, i jedeš isključivo čokoladu i piješ koka-kolu nije..

Jel treba da dam odgovor koji tebe zadovoljava, ili koji je istinit?

Edit: Ne radi quote?
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
80.93.254.*



Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 16:00 - pre 179 meseci
Sto se bre cimate sa tom Hrvatskom,uopste mi nije jasno!?
Ides jednom na godisnji odmor,i reskiras da ti presedne.(da ti razlupaju auto,da te prebije grupa nacionalistickih hooligana,da te prodavacica gleda mrko zbog HLEBA,itd..itd)
Idu bre u Grcku i uzivaj ko covek za sve pare.
Ili recimo u Sokobanju,ili Banju Vrujci...
upoznaj svoju zemlju da bi je vise voleo...
 
Odgovor na temu

maniaNS
Aleksandar Pesic
Novi Sad

Član broj: 146301
Poruke: 49
91.148.94.*



Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 16:30 - pre 179 meseci
Pozdrav svima !

Dodjoh iz Rovinja pre dva dana, bio sam na odmoru 12 dana, i nisam imao apsolutno nikakvih problema.

Sto se tice putarina cene su takve kakve jesu, ali po meni vredi, jer su im putevi za 5 :)

Kada sam isao i kada sam se vracao nisam naleteo ni nakakve guzve bar u mojim pravcima.

Cene tamo su kao u Monte Carlu :) skupo je sve od prodavnica koje su vecinom Ko...m, do kafica i restorana.

Ljubazni su i u opste se nisu obazirali na "supu", "kafu sa mlekom" .. itd

Sve u svemu bilo nam je super, more extra, sto je naravno najbitnije.

Kugla sladoleda 5-6 kuna
Coca -Cola 0,5 20 kuna (kafic)
Voda 0,75 20 kuna (kafic)
Paradajz 9-15 kuna/kg
Breskve 9-40 kuna/kg
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.205.*



+471 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 18:31 - pre 179 meseci
I kome je sada verovati. Jedan kaže da je jeftinije od Beograda i govori kako je u strogom centru u najudarnijem mesecu kafa 0,8€, a drugi kako je flašica vode 5€.
Znači kafica bez vode. To je kombinacija.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 20:59 - pre 179 meseci
Citat:
ivanv100: se bre cimate sa tom Hrvatskom,uopste mi nije jasno!?
Ides jednom na godisnji odmor,i reskiras da ti presedne.(da ti razlupaju auto,da te prebije grupa nacionalistickih hooligana,da te prodavacica gleda mrko zbog HLEBA,itd..itd)
Idu bre u Grcku i uzivaj ko covek za sve pare.
Ili recimo u Sokobanju,ili Banju Vrujci...



Jednom sam bio u banji, smorio sam se za par dana i shvatio da je to za penzionere :), za mladju populaciju to nije osim za ne daj Boze. Dva puta sam bio u Istri i mogu da kazem da me niko nije popreko pogledao bilo gde (nisam se folirao, kad odem u pekaru trazim hleb i sl.), svi su bili ljubazni. Bio sam u Istri i tamo znam kako je, za druga delove Hrvatske ne znam.

Ali ako pocnem kao ti, mogu da kazem u Grckoj pucaju deci u glavu i prebijaju nase studenta. Ako nikoga ne provociras nece ni tebe dirati. Nacionaliste imas i kod nas.


"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.177.*



+3 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 21:20 - pre 179 meseci
Citat:
Beltrammi: posle Grcke.


De gustibus non disputandum, rekose jos stari latini.

 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.177.*



+3 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 21:44 - pre 179 meseci
Citat:
ivanv100: Sto se bre cimate sa tom Hrvatskom,uopste mi nije jasno!?
Ides jednom na godisnji odmor,i reskiras da ti presedne.(da ti razlupaju auto,da te prebije grupa nacionalistickih hooligana,da te prodavacica gleda mrko zbog HLEBA,itd..itd)
Idu bre u Grcku i uzivaj ko covek za sve pare.
Ili recimo u Sokobanju,ili Banju Vrujci...
upoznaj svoju zemlju da bi je vise voleo...


Zemlju Srbiju (ali i bivsu SFRJ) sam dobro upoznao dok sam jos bio student i sa planinarskm drustvom Pobeda iz Beograda isao svuda okolo. Nigde mi se nije desilo da mi domacin ne dozvoli da sa cesme u dvoristu (koja je bila odvrnuta i iz koje se napajalo pojilo za stoku, i prelivalo iz njega niz dvoriste...) natocim vode u cuturu - osim u Srbiji. Selo Slavkovica, podno Rajca (kod Ljiga).
Nigde nam se nije desilo da nam dolaze seljaci da nam naplate sto "spavamo na njihovoj livadi" osim u Srbiji (recimo okolina Uzica, pa onda i okolina Radan planine, gde se nalazi cudo prirode Djavolja varos...). I nigde nismo bili lepse docekani nego u siromasnim (vidi se po kucama, odeci na ljudima) krajevima sa pretezno muslimanskim stanovnistvom u BiH. Kako je sad tamo - mislim da nije vise nista isto, nazalost.

Itd. Mislim da sam dovoljno dobro upoznao Srbiju, i situacija se sigurno nije promenila na bolje...

Ovo bas i nema mnogo veze s temom... ali eto, kad si vec pomenuo Srbiju, koju treba vise voleti...

A i Grcku dobro poznajem (cak sam dva puta i zimovao i skijao tamo), tako da nista sto sam napisao nije napamet. I nebi tamo letovao 10-tak puta da je lose. Daleko od toga. Ali, meni se hrvatska obala i more vise svidjaju. Tako da je "experiment Srbin na letovanju u Hrvatskoj, posle svega sto nam se dogodilo" uspeo, barem sto se mene tice, i drago mi je zbog toga.


[Ovu poruku je menjao zorpetus dana 26.07.2009. u 11:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivanv100
Beograd

Član broj: 83745
Poruke: 120
80.93.254.*



Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 23:13 - pre 179 meseci
Dobro,delom ste u pravu...mozda ja razmisljam na drugi nacin zbog licne biografije.
Isao bih u Hrvatsku,zasto da ne,ali pod uslovom da ne idem sa malim detetom...
Nedaj Boze,desi se skandal,a ja ne umem da ocutim provokaciju (posebno ne kad pljuju po Srbima),a dete malo sa mnom...uhh..eto vec stvorih sebi sliku.

Ipak,bolje Grcka,a moze i Kipar,bio sam tamo i extra se proveo,al je mnoogo skupo!
 
Odgovor na temu

gacesai
Bgd

Član broj: 91060
Poruke: 38
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.klimauredjaji.com


Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?25.07.2009. u 23:47 - pre 179 meseci
Jutros sam stigao iz Hrvatske.
Isao do Karlovca, Crkvenica - Dramalj, Umaga - par dana, Plitvickih jezera, opet Karlovac i povratak nazad.
U svim mestima sam parkirao auto na otvorenim parkinzima/trotoarima, plazama i prosao bez ikakvih problema.
(beogradske tablice)

Sto se ogranicenja brzine tice, na autoputevima sam cuo da se tolerise 10/15kmh, tako sam i vozio.

Usput sam na naplatnoj rampi kod Zagreba cuo komentar "Koliko vas je danas doslo iz Beograda, jel radi tamo
neko ili ste svi dosli na odmor, prijatan boravak"
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?26.07.2009. u 17:24 - pre 179 meseci
ja nameravam da krenem za Rovinj, prosle godine sam bio na Hvaru i veoma sam zadovoljan, ljudi su mnogo prijatniji sa turistima nego crnogorci a more jadransko jeste lepse od grckog, jedino Crveno more (po meni) je lepse od Jadraskog.
Hteo sam da pitam koliko kosta autoput do rovinja i nazad, i da li moze da se placa u evrima?
Prosle godine sam isao preko Bosne ali putevi su im katastrofa.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?26.07.2009. u 19:42 - pre 179 meseci
razudjenost obale nije stvar ukusa vec fakt koji je kao i svaki lako proveriti. Tu se nasi croatofili moraju pomiriti da je Grcka obala daleko najrazudjenija dok HR to skoro da i nije osim ako se ne misli mozda na broj ostrva gde braca Grci opet ubedljivo vode.

Porediti jedno od tri grcka mora recimo Egej sa Jadranom je apsurdno, a to moze samo onaj koji je recimo bio na Hvaru sto je vrh pa ga poredi sa Paraliom koja je po meni dno u Grckoj.

[Ovu poruku je menjao Beltrammi dana 26.07.2009. u 20:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?26.07.2009. u 21:12 - pre 179 meseci
Citat:
Novi napad na srpskog turistu u Hrvatskoj
Autor: Blic online | 26.07.2009. - 21:37

Grupa huligana je tokom noći napala kuću Beograđanina Dragana Milutinovića (53) u Zatonu, u okolini Šibenika, gde su uz povike "Ubij Srbina" i "Srbe na vrbe" oštetili njegov automobil, piše hrvatski "Jutarnji list".

Nekoliko mlađih osoba je u nedelju oko jedan sat i 30 minuta iza ponoći uzvikivalo uvrede ispred Milutinovićeve kuće, posle čega su ošetili vozilo "micubiši spejs star" i odneli beogradske registarske tablice.
"Plašio sam se da izađem. Čuo sam uvrede zbog moje nacionalnosti, koje nisam uopšte zaslužio, a one mi više smetaju od štete na vozilu. Moja supruga je Hrvatica i rođena je u ovom mestu, a sa većinom meštana smo godinama u odličnim prijateljskim odnosima", rekao je Milutinović koga je probudila buka ispred kuće.
On je dodao da su njegovu maloletnu decu vređali vršnjaci na plaži nekoliko dana pre napada, ali da na takva "dečja posla" nije obraćao puno pažnje.
Događaj, drugi slične vrste u poslednje vreme, prijavljen je policiji.


http://www.blic.rs/hronika.php?id=103501
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?26.07.2009. u 21:18 - pre 179 meseci
Budala imas na sve strane pa ne mozes da budes siguran ni u centru BG-a sa BG tablicama... pa mi to ne predstavlja neki problem.

Da li mogu da dobijem odgovor, za pitanje o cenama autoputa?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?26.07.2009. u 21:23 - pre 179 meseci
imas na temi link do putara,tamo ima cena,i mozes platiti u eur [pise sve u temi :)]
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?26.07.2009. u 22:59 - pre 179 meseci
Na Hvaru dnevno iznajmljivanje usr. ležaljke - 300kn. To mu dođe oko 40€.
Meni se ovo foliranje gadi. Svi bi da budu fensi, face, kapitalisti, bizmismeni.
Ipak ću ja na neko jezero, daleko od ovih idiota. Lepo prostrem ćebe i kupim zidarsko pivo.
 
Odgovor na temu

euripyd

euripyd
Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.mal.sth.bostream.se.



+7 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?27.07.2009. u 01:11 - pre 179 meseci
Citat:
priest77: Budala imas na sve strane pa ne mozes da budes siguran ni u centru BG-a sa BG tablicama... pa mi to ne predstavlja neki problem.


Imas u Zadru natpis "srbe na vrbe", pa ako ti ne smeta samo izvoli.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

priest77
vrsac

Član broj: 17220
Poruke: 530
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?27.07.2009. u 07:54 - pre 179 meseci
Citat:
Horvat: imas na temi link do putara,tamo ima cena,i mozes platiti u eur [pise sve u temi :)]

Hvala, nasao sam i izracunao da je oko 50 evra u oba smera.

Sto se nacionalizma tice, ja smatram da je to debeli primitivizam, ali kao sto sam vec rekao, bio sam prosle godine tamo i nisam imao bas nikakvih problema, mongo su bili prijatniji od crnogoraca i ne treba ti viza kao za Grcku, ne znam zasto bi ove godine bilo drugacije, i mislim da za par godina ljudi se vise nece opterecivati tim glupostima na nasim ex-yu prostorima.

@euripyd
Ne opterecujem se time, sta svaki kreten skraba po zidovima...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 69278 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.