Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68378 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aries1404

Član broj: 208115
Poruke: 266
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?12.07.2009. u 01:19 - pre 179 meseci
Ziva istina.Tamo je zicom ogradjeno i nista ne moze izleteti.
Prema batini kada se ide preko mosta do prelaza granicnog,nasa strana je mrak totalni druga polovina mosta koja je njihova sve osvetljeno lepo i kulturno.
Volim Srbiju tu sam se rodio i zivim al da smo iza mnogo smo iza
CPU:Intel Quad CoreQ9400 2,6mhz
MB:Asus Maximus II Formula
RAM:Geil 2x2GB 1066mhz BlackDragaon
VGA:Nvidia 450GTS
PSU:CFT-750-14C 750W
CASE:Zalman GS1000
HDD:120GB SSD A-DATA......
 
Odgovor na temu

Dark_Runger
GunRunner

Član broj: 22461
Poruke: 178
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: thepiratebay.org


+3 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?12.07.2009. u 11:37 - pre 179 meseci
Kad je najmanja guzva na granici? Hocu sutra da se vratim iz Istre?
Barrier Break a lost soul a loaded weapon
These empty shells they rain hell the dark beckons
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?14.07.2009. u 20:46 - pre 179 meseci
prenosim vest iz uglednog hrvatskog portala index:

http://www.index.hr/vijesti/cl...va-takvi-ste-i-vi-/441599.aspx

Slovenac policajcu na Braču: Svi ste g****, kakva vam je država, takvi ste i vi!

SLOVENAC Gordan Visočnik, kojega su jučer popodne zaustavili u Sutivanu na Braču, sasuo je čitav niz uvreda policajcima.

"Govno jedno, šta me gnjaviš dok sam na godišnjem", rekao je Slovenac prometniku. Na policajčevo iznenađenje, Visočnik je nastavio: "Svi ste vi g****. Kakva vam je država, takvi ste i vi". Izgrednika je policija privela u policijsku postaju Supetar te na Prekršajni sud.

Visočnik je vozio Saab bez pojasa, a na prednjem sjedalu je sjedilo malo dijete. Tridesettrogodišnji Slovenac je pušten nakon obrade, a odluka Prekršajnog suda trebala bi biti poznata tijekom dana.

Na Visu Slovencima izbušili gume

Slovenci su, pak, izvukli deblji kraj na Visu. U uvali Stončica netko je prije dvije noći nožem proparao šest guma na tri slovenska automobila. Šteta se procjenjuje na tri tisuće kuna. Policija traži počinitelja.
 
Odgovor na temu

trfgyuiktgufvh

Član broj: 173767
Poruke: 18
212.200.177.*



+7 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?14.07.2009. u 23:04 - pre 179 meseci
@dava

Gde mogu naci tu kartu sto si ti postavio ali da se vidi cela Bosna i Hrvatska?
Hvala
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?15.07.2009. u 07:22 - pre 179 meseci
Na sajtu viamichelin.com pa ides na 'Maps'
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

misahidro

Član broj: 226970
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?15.07.2009. u 13:18 - pre 179 meseci
Bolje vi automobile ostavite kućama, ako vam već glave i dostojanstvo nisu bitni
http://www.jutarnji.hr/crna_kr...lanak/art-2009,7,15,,169581.jl
 
Odgovor na temu

germanchc
drvoseca
Beograd

Član broj: 178234
Poruke: 11
93.86.94.*

Sajt: www.golfoglasi.com


Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?15.07.2009. u 16:38 - pre 179 meseci
Meni iskreno nije jasno koju dozu mazohizma treba da poseduje neko da bi uopste isao u hrvatsku na "odmor"...
www.golfoglasi.com - moj Golf koga prodajem vec nekoliko godina .
 
Odgovor na temu

Sopocanac2

Član broj: 224297
Poruke: 1
79.101.134.*



Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?15.07.2009. u 16:41 - pre 179 meseci
ni meni to nije jasno

poenta odmora je opustanje, razbibriga, uzivanje, a ne znam kako sve to covek moze da uradi dok je napet i nonstop se osvrce da mu neko u "Tradicionalno gostoprimljivoj" Hrvatskoj ne razbije glavu ili automobil.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?15.07.2009. u 19:08 - pre 179 meseci
I to se upravo i desilo...

http://www.b92.net/putovanja/v...07&dd=15&nav_id=371497

Dubrovnik: demoliran auto Bgd odvjetnika

Trojica vandala oko 2 sata u noći sa utorka na srijedu su na parkiralištu hotela Plat demolirali Peugeot 407 SW beogradskih registarskih oznaka u vlasništvu poznatoga beogradskog odvjetnika Branislava Popovca.


Materijalna šteta se procjenjuje na oko 10 tisuća kuna, ali je stvarni učinak tog vandalizma teško materijalno izmjeriti. Naime, mnogi turistički stručnjaci ističu kako je “demoliranjem beogradskog Peugeota u cijelosti “bačeno u vjetar” 120 tisuća eura koje je Hrvatska turistička zajednica u svibnju i lipnju na području Srbije utrošila na marketinšku kampanju.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?18.07.2009. u 23:13 - pre 178 meseci
Zanimljivi saveti:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=141254


http://www.vrelegume.rs/forum/...cc59ca2f8fa62fb0cfa556aefeaeb4


http://www.autobat.rs/forum/vi...ec2778c55a216d3174e318410f408f


http://forum.b92.net/lofiversion/index.php?t29478-0.html


BTW Budala ima svuda.



"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
79.101.44.*



+132 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?19.07.2009. u 00:05 - pre 178 meseci
E nego, skoro je pa kraj jula meseca. Jeli isao neko od avanturista forumasa na more u HR? Neko da isprica utiske iz prve ruke?
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?19.07.2009. u 08:36 - pre 178 meseci
A za promenu da neko piše u temu ko je bio u Hr, a ne samo dežurni potpaljivači? Evo, ja sam bio, tj još sam u Hrvatskoj na moru, sa BG tablicama, apsolutno nikakav problem za ovih 10ak dana. Šta više, svaki dan odemo na neki izlet do Pule, Rovinja, Rijeke, Umaga, Medulina, sve sa BG tablicama i kupujemo HLEB, KAFU, i nikakav problem, čak šta više čim čuju naglasak nasmeše se, požele dobrodošlicu po ko-zna-koji-put i pričaju o sećanjima iz stare Juge. Sve je jeftinije nego u BG, od restorana, prodavnica, kafića.. Ko se razmišlja neka ostavi balkansko shvatanje da nas svi mrze i neka ide da se odmori kao čovek. Ja jesam. Razmišljam i da produžim koji dan.

Edit: Kome je to bitno, plaže su sve slobodne, nigde se ne plaća ulaz, niti te uslovljavaju bilo čim. Znači, bilo koja plaža, pa i hotelska koja ti se svidi nema problema nikakvih. Putevi su odlični, svi gradovi po centru imaju free wireless, Pula čini mi se da je cela pokrivena, kao i Rovinj. Ovde u Poreču nema, ali većina kafića ima. Kome je to bitno.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?19.07.2009. u 08:42 - pre 178 meseci
@ maliradojca
Ne znam za forumase, ali jedan advokat je skoro bio: http://www.rts.rs/page/stories...87en+beogradski+automobil.html
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?19.07.2009. u 08:56 - pre 178 meseci
Ma super. Sećam se kako su neki studenti dobili batine od grčkih mornara, pa ne treba ni u grčku ići. Turke neću pominjati, a tek Crnogorce, i Bugare. Ada je zakon!
Btw zaboravih, juče u Puli tražim parking i pitam nekog policajca u kućici iznad Arene, on kaže, ma ostavi ih ovde ( ulica zatvorena za saobraćaj ) ja sam do 7 tu, nemaš brige. Zahvalio sam se, i otišao na parking malo dalje gde su mi za ceo dan naplatili 3 sata, uz poziv da ostanem do festivala. Ne želim da promovišem ničiji turizam, iskreno, briga me za ime zemlje gde letujem, hoću samo da mi bude lepo.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?19.07.2009. u 15:34 - pre 178 meseci
jedan mali offtopic:

Sad pogledah u pasos i videh da mi vazi do sredine oktobra ove godine. Da li mogu da putujem u avgustu na odmor (posto ima manje od tri meseca do isteka, tako je pre valjda bilo) ili moram da vadim novi?





"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

blue max

Član broj: 38915
Poruke: 22
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?21.07.2009. u 21:36 - pre 178 meseci
ma, ja vec odavno svake godine putujem na odmor u istru, u Porec...Ilok-Vinkovci-Vukovar-Zupanja-autoput ka Zagrebu, pa na Luckom autoput za Rijeku, Ucka tunel, cuveni Y...
Nikad niko mi nije pravio problem... NS tablice. Policija korektna (zaustavila me par puta) na moru trazim hleb, na plazi puno ljubaznih ljudi i ne stidim se da kazem odakle sam...
Idem u augustu ponovo.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.177.*



+3 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?24.07.2009. u 18:30 - pre 178 meseci
Evo samo da se javim da sam ziv i zdrav, i da sam bio u Hrvatskoj (Istra, Porec) na odmoru, i da cu sledece godine verovatno ponovo ici tamo!

Zasto?

Jer je more lepse nego u CG, Turskoj, Grckoj. Jer nisam imao bilo kakvih problema sto sam srbin i sto trazim kafu, hleb... cak naprotiv. Ljudi se smeskaju kada (u roku od 2 sekunde ) provale odakle sam. U restoranu sam, na racun kuce dobio sljivovicu

Putevi: bespredmetno trositi reci - kada sam presao granicu Hrvatska - Srbija u povratku, i cekao na pasosku kontrolu s nase strane totalno sam se izdeprimirao... Em ni jedan display iznad pasoske kontrole nije radio, em je posle put zakrpa do zakrpe... Do Istre i nazad ukupno putarina bude nesto vise od 50-tak eura, ali sam rado placao jer sam UZIVAO da vozim onim putevima, pogotovo kroz Gorski kotar. Ko ima vremena nekada pogleda na Youtube tunele na putu Rijeka Zagreb i da vidi kako to izgleda.

Cene: neko rece da je jeftinije nego kod nas po restoranima i kaficima - ja nemam takav utisak - makar za Porec. Utisak je da je u principu 10-20-30% skuplje, zavisi kako gde i kako sta. Toliko im je u principu skuplji i supermarket (Konzum). U Porecu postoji i nemacki Lidl i hrvatski lanac hipermarketa Plodine gde smo se uglavnom snabdevali. Skuplje je uglavnom sve, osim nekih izuzetaka (recimo moja zena je nasla neke Barilla soseve za spagete koji su upola jeftiniji nego u Beogradu). Coca Cola je oko 70% skuplja nego u Srbiji (13-15 kuna flasa od 2L - a jedna kuna je oko 12-13 dinara). Slicno je i sa mlecnim proizvodima, hlebom, bananama. Sladoled pak nije nesto narocito skuplji nego u Srbiji, a ako se kupi neko porodicno pakovanje, ume da bude i cak jeftiniji. Sve u svemu - primetno je skuplje, zahteva malo uporedjivanja cena i razmisljanje oko kupovine mleka marke A ili marke B - ali sve u svemu nije nista drasticno (kao da ste otisli u Tokyo npr. )

Ambijent: I ovde ne treba trositi reci... zivopisno, vecina mesta ima "stari grad" iz srednjeg veka, sve je lepo sredjeno, lepo je uvece prosetati se, sesti i popiti kafu, pojesti sladoled... Za razliku od Grckih selendri koje nude nase agencije gde nemate apsolutno nista osim plaze i par skleptanih "supermarketa" i kafica pored plaze (koji ne postoje vise kad se zavrsi sezona). U Istri zelenila ima na pretek, mesano listopadno-cetinarska suma se spusta sve do plaze, trava podsisana, klupe na svakih 50 metara... nesto sto se ne secam da sam nasao ni u Grckoj, ni Turskoj ni Spaniji, pogotovo ne za te pare.
Onda - ko hoce i ima vizu - Trst je na sat vremena voznje, a Venecija na oko 2 sata voznje brodicem...

Dakle, ko kako hoce i zeli, ali sledece godine cu prvo krenuti od Istre u istrazivanju gde bih mogao na letovanje...

Mozda je jos rano za odlazak u Kvarner i Dalmaciju (jos lepse more od Istre) ali u Istri nebi trebalo da imate bilo kakvih problema, naprotiv. Mnogo sam se prijatnije osecao u Istri nego prosle godine u Crnoj Gori. Nikad vise u Crnu Goru kao turista.


 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?24.07.2009. u 21:20 - pre 178 meseci
Pa, što se tiče cena.. Hotel 'Plavi' Poreč, oba kafica espreso je 7 kuna. To je nešto manje od 1 eura, koka-kola 16, to je oko 2.2 eura, napomenuću da je to i najskuplja kafa koju sam platio. Kafic u Puli, na Trgu je 5 kuna, znači manje od 0.8 eura, točeni Tuborg veliki 10kn ako se sećam. Konoba Kaštel Poreč večera za dvoje, salate, mešani roštilj, hainiken i ice tea, pomfrit i grilovano povrće 200 kn. To je nešto što se sećam. Prodavnice ne znam cene, ali verujem mojoj lepšoj polovini da su sem cigareta, gaziranih sokova i nekih sitnica uglavnom isto ili jeftinije. Uostalom, dosta je to bolje od prve konkurencije Grčke, Turske i CG. Napominjem da Poreč važi za najskuplji grad u HR.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?24.07.2009. u 23:09 - pre 178 meseci
Citat:
zorpetus: Za razliku od Grckih selendri koje nude nase agencije gde nemate apsolutno nista osim plaze i par skleptanih "supermarketa" i kafica pored plaze (koji ne postoje vise kad se zavrsi sezona).


I kolika ti je plata od hrvata za ovu idiličnu reklamu ?

Nazvati Grčku koja je iznedrila civlizaciju - selendrom ..... !?
Mislim - dječarac, trebao bi općenito da se informiraš o historijskim gibanjima helenske ere
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
93.86.177.*



+3 Profil

icon Re: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?24.07.2009. u 23:51 - pre 178 meseci
Citat:
BokasaTzar: I kolika ti je plata od hrvata za ovu idiličnu reklamu ?

Nazvati Grčku koja je iznedrila civlizaciju - selendrom ..... !?
Mislim - dječarac, trebao bi općenito da se informiraš o historijskim gibanjima helenske ere :-)




Prijatelju, kontinentalna Grcka ne moze da prismrdi hrvatskom delu Jadranske obale po kvalitetu u bilo kom smislu.
Znas li ti na sta lici 99% tih "turistickih mesta" u Grckoj kada ode poslednji turista? Preko zime? Ima li tamo zive duse?
Klasicna selendra. Znas li na sta je licila tek Grcka pre nego sto je usla u EU? Ili nisi tamo ni isao tada jer se nisi bio ni rodio?

Letovao sam do sada makar 10-tak puta u Grckoj (osim toga Spanija, Sardinija, Tunis, Maroko, Turska, Francuska), a sto poslovno sto u proputovanju bio najmanje jos 50-tak puta, veruj mi da znam sta pricam. U Grckoj su lepa ostrva, ali ne sva, naravno. Deficit zelenila primetan uglavnom, ali dobro, ima onaj "mediteranski smek" (oseca se miris mora, drva masline na svakom cosku...) pa se to kompenzuje. Od kontinentalne Grcke meni se svidja eventualno Sitonija (tamo sam letovao vise puta), ostalo je daleko ispod tog nivoa.

Najelpsa i najrazudjenija obala na Mediteranu, a verovatno i u Evropi je bas u Hrvatskoj. Pa sada, svidjalo se to nekom ili ne, ali to je geografski fakat. Dovoljno je pogledati mapu, slike... ko hoce da bude objektivan.

Za tvoju informaciju, i grckih i rimskih spomenika kulture ima daleko vise u danasnjoj Turskoj, a opet, turskih spomenika kulture ima dosta van Turske. Ali niti ces ti letovati u Efesu, niti ces kampovati na Akropolju. A u najvecem broju slucajeva od anticke kulture u Grckom priobalju, tj. turistickim mestima ces naici na koji kamen tu i tamo, mozda i neki stub koji jos uvek odoleva zubu vremena. Nista gde bi uvece mogao da prosetas, za razliku od npr. starog grada Poreca (Parenzo), Dubrovnika ili npr. Budve. Npr. grad Krf na Krfu je lep, ali osim njega na tom ostrvu, kada odu i poslednji turisti na kraju sezone - nema nista drugo sto nije selendra. I, djecarac, danasnji grci nemaju nikakve veze sa onim "starim" grcima koji su iznedrili civilizaciju, toliko bi valjda trebao da znas. No, to opet nema nikakve veze s letovanjem bilo gde.

Ti pak (verovatno jer si mlad, pa zbog ratnih desavanja i situacije zbog toga) cini mi se nikada nisi isao u Hrvatsku na more, pa zato i ne znas o cemu pricam... Sto je steta. Za tebe.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Put kroz Hrvatsku: kune, cestarina... na sta obratiti paznju?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68378 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.