Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravda za... epoha se nastavlja

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pravda za... epoha se nastavlja
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 29384 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja07.07.2009. u 21:57 - pre 180 meseci
@nabuko branio bih se kako znam i umem,sto ne smanjuje cinjenicu da pistolj [i ostala vatrena oruzja] ima samo jednu svrhu = da ubije [kao sto je i gleb obrazlozio recimo]
i jebo ti taj [ni slucajno moj] zakon,kad mogu da upadaju babama u kuce opljackaju ih,premlate i prosetaju se napolje,jebo ti kad ne mozes da udaris lopova kad ti udje u kucu,nego moras da ga mazis i pazis,i jos si jebo jeza ako se saplete
sve to stoji
i sve je to jedno veliko g**** [a govana slicnih previse ovde ima]

p.s. a zasto advokad lausevicev nije ulozio zalbu na ponovo sudjenje? [ne verujem da nije bio obavesten]

p.p.s. i pored svega ovoga,ja i dalje ne "podrzavam" nosenje pistolja po kaficima i slicno
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
93.86.6.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja08.07.2009. u 14:01 - pre 180 meseci
O tome ja i pricam. Ako zakon nece da me stiti zasto se ja ne bih sam stitio? Jel treba da poginem zato sto je zakon lose napisan?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.201.*



+471 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 01:01 - pre 180 meseci
Vidim da ste se podelili u dva tabora. Prvo treba imati u vidu da je Laušević ubio dva čoveka, trećeg teško ranio ( pucavši mu u noge i testise ), a četvrtog je čaršija zezala što nije pomogao drugovima, pa je čovek izvršio samoubistvo.
Takođe je Laušević nosio pištolj ( koliko znam zakon dozvoljava civilnim licima samo posedovanje, ali ne i nošenje ).
 
0

danilo.s

Član broj: 13198
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 09:30 - pre 180 meseci
Jeste, zakon ne dozvoljava nošenje oružja, ali tada je zakon bio drugačiji i postojale su dozvole za nošenje kakvu je, izgleda, Laušević imao. Primetićeš da nije osuđen za nedozvoljeno posedovanje ili nošenje oružja, već za "prekoračenje nužne odbrane".
 
0

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 10:26 - pre 180 meseci
Laušević je imao dozvolu za nošenje oružja, što je bilo oštro komentarisano jer valjda nije služio vojsku ili je bio oslobođen služenja iz nekog razloga. E sad, u kakvoj su korelaciji (bili) vojska i nošenje oružja, i da li to tako mora, ne znam.

Ja imam utisak da on pored sveg 'filsmskog iskustva' nije znao i umeo da proceni kako treba da se ponaša u realnoj situaciji koja mu se nametnula.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 12:08 - pre 180 meseci
Citat:
Nabukodonosor
O tome ja i pricam. Ako zakon nece da me stiti zasto se ja ne bih sam stitio? Jel treba da poginem zato sto je zakon lose napisan?


Pa stiti se, niko ti ne brani.

Samo ako u tom silnom sticenju ubijes dva coveka a trecem razneses m00da za to ces bilo gde popiti kaznu, zatvorsku.

Sto se veze izmedju vojske i nosenja oruzja tice - postoji veza, osoba koja je oslobodjena vojske u Srbiji zbog psihickih razloga ili je trazila civilnu sluzbu zbog "prigovora savesti" ne moze da nosi oruzje.

Osim toga, dozvola za nosenje oruzja takodje ne oslobadja legalne odgovornosti za posledice upotrebe istog.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 12:56 - pre 180 meseci
Mnogi će ovde pisati, ali uopšte ne razumeju niti osećaju ambijent i aktere, koji se tog kritičnog trenutka sreću, sa puno predznanja o svakom prisutnom liku - pojedinačno, a donose sud...
To su milisecunde u pitanju u odluci - kako postupiti...a moraš, jer i ONAJ mora...zato je i došao.

Ta dešavanja u vreloj letnjoj noći, "Zippovanoj" energiji sa željom da se eksponira nadmoć, da se izazove konflikt i pobedi, je uzrok mnogim nesrećama, da li u vožnji automobila ili za kafanskim stolom uz "prigodnu" muziku, kada su sve emocije tri puta podvučene, smeštene su u opšti naziv - CG folklor. Sa sve oružjem, kao obavezna lična oprema.

Zato je i sudstvo u velikom rascepu između Zakona, uzimanja u obzir sve "folklorom" date činjenice, tradicije, opasnosti od krvne osvete, pravičnosti i pravde, objektivnosti...a ovde (u ovoj Temi), samo malo uzdržanosti od prejakog objektivizma.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 13:11 - pre 180 meseci
Citat:
Sto se veze izmedju vojske i nosenja oruzja tice - postoji veza, osoba koja je oslobodjena vojske u Srbiji zbog psihickih razloga ili je trazila civilnu sluzbu zbog "prigovora savesti" ne moze da nosi oruzje.
Osim toga, dozvola za nosenje oruzja takodje ne oslobadja legalne odgovornosti za posledice upotrebe istog.

Ne znam kakkve veze ima? Neko ko je oslobodjen vojske jer je corav nema pravo da se brani? Pravo na odbranu brkas sa sluzenjem vojnog roka? Licnu slobodu i drzavnu obavezu?

U svom legalizmu i covekoljublju ides opasno u drugu krajnjost.

I ponovo, dozvola za nosenje je nekada postojala, sada samo za drzanje. Kao i u tvojoj nemackoj. On je nosio oruzje po zakonu.

Znaci drzava dozvoljava i uredjuje ono sto je osnovno pravo svakog coveka
- Da se brani
- Da poseduje oruzje za odbranu, jer smo po prirodi nejednaki jel te.

Ja sam zbog posla morao da se upustim u ovu temu i statistika jasno kaze da je ucesce legalnog oruzja u krivicnim delima zanemarljiva. A broj onih koji su se odbranili takvim, legalnim oruzjem je jos manji. Pominjani Zarko spade cak u statisticku gresku.

Tako da ova tema ispade osuda onoga ko je spasavao golu kozu i plakanjem nad siledzijama.
Divota.

gleb
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 14:33 - pre 180 meseci
Citat:
Tako da ova tema ispade osuda onoga ko je spasavao golu kozu i plakanjem nad siledzijama.

Siledžije su pokojne, a onaj koji je spasavao golu kožu je dobio zatvorsku kaznu i tu bi trebalo da bude kraj. Međutim, presuda se menjala više puta, Vrhovni sud CG je intervenisao... Ono što meni smeta je utisak da bi sve bilo drugačije da se ne radi o javnoj ličnosti.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 14:40 - pre 180 meseci
Citat:
gleb
Ne znam kakkve veze ima? Neko ko je oslobodjen vojske jer je corav nema pravo da se brani? Pravo na odbranu brkas sa sluzenjem vojnog roka? Licnu slobodu i drzavnu obavezu?

U svom legalizmu i covekoljublju ides opasno u drugu krajnjost.


Ovaj, nauci da citas tudje poruke - ili nemoj da se grudvas sa samim sobom:

Citat:
Ivan Dimkovic
Sto se veze izmedju vojske i nosenja oruzja tice - postoji veza, osoba koja je oslobodjena vojske u Srbiji zbog psihickih razloga ili je trazila civilnu sluzbu zbog "prigovora savesti" ne moze da nosi oruzje.


Sto se "odbrane" tice - ja ne znam o cemu vi pricate - imate vi pravo da se "branite" do mile volje pistoljima i puskama, ali kada nekoga UBIJETE ili tesko povredite u vasoj "odbrani" za to ima da se odgovara.

Afekt ne spasava od zatvora, mogu ja u afektu da bacim nekog preko prozora na 10-tom spratu, ali sumnjam da ce to da mi obezbedi slobodu koliki god da je bio afekt.

Dobra fora... afekt, pa da je tako kako vi zamisljate zakon niko i ne bi isao u zatvor jer bi svi nasli neki razlog za svoje ponasanje... Nadjem 2 svedoka koji kazu "bio covek u afektu, zrtva ga je maltretirala" i nemam problem i ako posaljem dvojicu na groblje... Izvinite, a gde to ima? :-)

Citat:

I ponovo, dozvola za nosenje je nekada postojala, sada samo za drzanje. Kao i u tvojoj nemackoj. On je nosio oruzje po zakonu.


Ko to spori? Nosio ga je po zakonu i ubio dvojicu ljudi van zakona. Nije on dobio robiju zbog nosenja oruzja, vec zbog visestrukog UBISTVA i teskog ranjavanja.

V I S E S T R U K O G U B I S T V A

Kapiras razliku? I u tzv "mojoj Nemackoj" (svasta) kada nekoga ubijes sa svojim legalnim oruzjem, bez obzira na okolnosti, racunaj na zatvorsku kaznu - jedino sto varira je njena duzina u zavisnosti od okolnosti.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

danilo.s

Član broj: 13198
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 19:47 - pre 180 meseci
Citat:
Ko to spori? Nosio ga je po zakonu i ubio dvojicu ljudi van zakona. Nije on dobio robiju zbog nosenja oruzja, vec zbog visestrukog UBISTVA i teskog ranjavanja.


Diskusije radi, šta je trebalo da uradi da bi sve bilo po zakonu?

Ispade da imaš pravo na samoodbranu samo pod uslovom da

(a) ostaneš miran i priban iako si pod mega dozom adrenalina
(b) izvadiš pištolj, sačekaš da napadač/napadači prestanu da te tuku kako bi mogao lakše da nišaniš jer ti drhte ruke
(c) gadaš tako da ga/ih onesposobiš ali ne i naneseš smrtonosnu ranu

U suprotnom, imaš dobre šanse da ideš u bajbok. Alternativa je da nekako čuvaš glavu i ostale ranjive delove u nadi da ćeš proći bez većih oštećenja. Nije baš neki izbor.

Naravno da stvari nisu tako jednostavne, ali mi deluje da zakon previše favorizuje ljude koje u principu zabole za njega.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 20:19 - pre 180 meseci
U bivsoj SFRJ, a ti repovi se jos uvijek vuku, "ubistvo u nuznoj samoodbrani" skoro da u praksi nikad nije bilo presudjivano, iako je zakon navodno priznavao takvo nesto.

U principu izgledalo je to nekako ovako: Ako je neko potegao pistolj na tebe, zatim nanisanio, zatim opalio i pogodio te u neki dio tijela a da te nije ubio, a zatim ponovo nanisanio pri cemu je bilo sasvim ocigledno da ce jos koji put da puca na tebe, sa namjerom da te ubije, i ako jos ima neki dovoljan broj svjedoka za to, tek onda si mogao da pucas u samoodbrani i nadas se da neces biti osudjen za ubistvo u prekoracenju nuzne odbrane. Za svako pucanje prije navedenog trenutka ide se u zatvor zbog ubistva.

Znaci, pravosudje je trazilo od covjeka da se svjesno kocka sa svojim zivotom, da bi otklonio svaku sumnju po pitanju nuzne samoodbrane. Tj. trebas cekati da onaj sto te nisani opali i da se nadas da ti nece prosvirati celo vec prvim metkom.

To sto je neko uperio pistolj u tebe ili se zaletio krampom na tebe ne znaci da je "stvarno" namjeravao da te "povredi" sve dok zaista ne zapuca ili dok ti ne zabije kramp negdje u trup ili glavu (ako ti ga zabije npr. u butinu, to jos uvije nije razlog da se branis).

Zalosno, zalosno...


 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 21:08 - pre 180 meseci
Citat:

Naravno da stvari nisu tako jednostavne, ali mi deluje da zakon previše favorizuje ljude koje u principu zabole za njega.


Ne, zakon ne favorizuje UBIJANJE pod bilo kakvim okolnostima. Sa debelim razlogom.

Sto se samoodbrane sa pistoljem tice, zakon u Srbiji a i u mnogim drugim zemljama takodje ne ohrabruje ljude da nose oruzje (veliki porez, gomila papirologije i neophodni pregledi itd...) - a one koji hoce da ga nose drzava ohrabruje da imaju adekvatan trening kao i psiholoske predispozicije (obavezna prava vojska danas). I za to postoji razlog - da ne bi izigravao pistoljerosa i ubijao ljude bez potrebe.

Stavise, cak i da te ljudi napadnu - samo vadjenje pistolja i neko pucanje u vazduh moze da im i te kako objasni sta hoces i sta mozes da uradis. Postoji razlog zasto policija prvo puca u vazduh. Nasomucno rokanje ljudi - ubiti dvojicu, treceg tesko raniti, 13 hitaca itd... je znak teske panike i nemogucnosti kontrole situacijom - takve osobe bas i ne treba da se setaju sa pistoljem, jer moze svasta slucajno da se desi.

Mislim, ozbiljno - ako neko bas hoce da bude naoruzani baja, bilo bi dobro da zavrsi obuke i trening za ophodjenjem u opasnim situacijama.

Citat:

Zalosno, zalosno...


Da, bas "zalosno" - na sta bi licila zemlja da sme da se ubija iz "samoodbrane" bez zatvorske kazne? Sudovi bi bili puni sve samih "samoodbrana" - advokati bi se prosto utrkivali da dokazu da je ubica reagovao u afektu i da je jednostavno morao da ubije zrtvu.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.13.*



+5251 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 21:37 - pre 180 meseci
Blah, muka mi je kada vidim da raspravljate, ovako u rukavicama, stalno se pozivajuci na zakon

Lausevic je hostapler, koji je dosao u kafanu, okruzen sumnjivim tipovima i poneo je pistolj.

I vrapcima je jasno da se nesto htelo, od necega stitilo, neka prljavstina je bila u toku.

Nema tu nikakve samoodbrane, vec razresavanje prljavih poslova. I kazna je stigla, ne bih da ja procenjujem da li je velika ili mala, ipak imamo premalo informacija, znanja i iskustva za takav posao. Pa sta god da zafali, nije dobro.

Uzgred bi trebalo malcice kazniti i onoga sto je dao pozitivno misljenje o Lausevicevoj dozvoli, posto je procena situacije i licnosti ocigledno omanula. A to su dve greske.

Poz
 
0

hemarikon

Član broj: 226345
Poruke: 21
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja09.07.2009. u 23:24 - pre 180 meseci
Srbija skriva mnoge ubice čak i osumnjičene za ratne zločine. Još jedan pranosnažno osudjeni ubica pod suknjom Srbije neće ništa izmeniti. Ovde će biti medju "svojima" hvaleći se čojstvom i junaštvom dok će političari huškati zaglupljene gradjane jedne na druge tražeći pomilovanje za njima bliske.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja10.07.2009. u 13:27 - pre 180 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Postoji razlog zasto policija prvo puca u vazduh.


vidis,to je meni uvek cudno bilo
pucanje "zivom" [tj bojevom] municijom u vazduh...kao da taj metak ispari pa nece pasti na zemlju i verovatno [pogotovo u nekom gradu] skenjati u 10-oj ulici...
[druga stvar je sa corcima]

a ako ti pistolj sluzi za zastrasivanje,uzmes lepo one igracke,ili upaljace,k'o pravi izgledaju ,a ako hoces jos i da puca,imas pistolje sa kapislama ,iz daljine ne vidis je l' sa mecima ili kapislama ;)

tako da,bez obzira na zakone i ne zakone ,vatreno oruzje ima samo jednu svrhu - da ubije
slobodno nek me neko razuveri
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja10.07.2009. u 15:01 - pre 180 meseci
Citat:
Mislim, ozbiljno - ako neko bas hoce da bude naoruzani baja, bilo bi dobro da zavrsi obuke i trening za ophodjenjem u opasnim situacijama.

Bilo bi dobro da svi zivimo u zemlji cudesa u kojoj na svakom cosku rastu banane i tresnje i da niko ne mora da radi da bi imao da jede.
Medjutim, kriminalci, razbojnici, silovatelji, pljackasi i ubice svi redom nose vatreno oruzje i ne pada im na pamet da zavrsavaju obuke i treninge za ophodjenje u opasnim situacijama i da traze dozvole za oruzje.

Ako se pogledaju statistike, 99% nevinih obicnih ljudi lezi po grobljima, a 99% ubica i kriminalaca koji su ih ubili ili lelemudaju po zatvorima o trosku drugih obicnih ljudi ili su na slobodi.
Takodje, od svih tih neduznih stradalnika, ja ne znam ni za jednog da je ubijen u sred policijske stanice dok je bio okruzen policajcima, nego obicno negdje drugo i u takvim okolnostima gdje nema nikog drugog da ga zastiti osim sebe samog. Prema tome, "policija kao zastita" od ubica, bandita, silovatelja i sl. je iluzoran pojam - zato sto se policija brine za ubicu kad je vec nekog ubio, a to je sa tacke gledista zrtve pomalo kasno.

Ono sto ja hocu da kazem je da svi oni koji hoce nekog da ubiju ili da se bave razbojnistvom vec imaju oruzje, sa dozvolom ili ne, i nabavice ga i ovako i onako.
Ni zakon, a ni policija to ne mogu da sprece, isto kao sto ne mogu svakog da "cuvaju", ali zato mogu obicnom covjeku da zabrane da se sam brani.

U mom komsiluku je u poslednje vreme ustaljen obicaj da lopov u sred bijela dana useta u kucu bez obzira sto ukucani npr. rucaju u susjednoj sobi, dok on npr. rovari po ostalim sobama. I onda kad krene napolje on krene sasvim mirno kroz hodnih i na vrata, te ako slucajno usput sretne nekog od ukucana on ga odvali necim po glavi ako nadje za shodno, pa cak i malu djecu. (Bilo je 4-5 takvih slucajeva u poslednjih 2 mjeseca, a jednom 8-godisnjem djecaku cak slomio nos kad ga je zatekao na stepenicama).
A zasto on to tako moze? E pa zato sto zna da ulazi u kucu obicnih ljudi koji 99.99999% nemaju nikakvo naoruzanje, pa moze da se izivljava.
Ni jedan od tih bandita nikad nije pronadjen iako se svakih 10-tak dana ponovi ista prica.

Znaci to je doslo dotle da narod zivi ko u doba Turaka: useta Turcin na konju u dvoriste ili kucu, terorise, maltretira i pljacka bez ikakvog straha da nesto moze da mu se desi.

Citat:
Da, bas "zalosno" - na sta bi licila zemlja da sme da se ubija iz "samoodbrane" bez zatvorske kazne? Sudovi bi bili puni sve samih "samoodbrana" - advokati bi se prosto utrkivali da dokazu da je ubica reagovao u afektu i da je jednostavno morao da ubije zrtvu.

Pa mozda se broj ubistava ne bi smanjio, ali bi se mozda brojcani odnos ubica i zrtava malo pomjerio u korist obicnih ljudi naspram kriminalaca.
Ovako kako je sada, ginu samo nevini.
Nek mi neko navede jedan primjer iz poslednjih 20 godina da je u nekom razbojnistvu stradao razbojnik od strane obicnog covjeka u samoodbrani, a ja cu mu na svaki takav navesti 20 suprotnih primjera.
 
0

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja10.07.2009. u 16:29 - pre 180 meseci
Citat:
Odin D. http://www.elitemadzone.org/t369078-5#2328656
U bivsoj SFRJ, a ti repovi se jos uvijek vuku, "ubistvo u nuznoj samoodbrani" skoro da u praksi nikad nije bilo presudjivano, iako je zakon navodno priznavao takvo nesto.

Citat:
Odin D. http://www.elitemadzone.org/t369078-5#2329326
Ako se pogledaju statistike, 99% nevinih obicnih ljudi lezi po grobljima, a 99% ubica i kriminalaca koji su ih ubili ili lelemudaju po zatvorima o trosku drugih obicnih ljudi ili su na slobodi. ...

Nek mi neko navede jedan primjer iz poslednjih 20 godina da je u nekom razbojnistvu stradao razbojnik od strane obicnog covjeka u samoodbrani, a ja cu mu na svaki takav navesti 20 suprotnih primjera.


Hoćeš da kažeš da su sudije u SFRJ (i današnji repovi) ipak možda bili u pravu kod presuda?
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja10.07.2009. u 17:17 - pre 180 meseci
Citat:
Horvat: vidis,to je meni uvek cudno bilo
pucanje "zivom" [tj bojevom] municijom u vazduh...kao da taj metak ispari pa nece pasti na zemlju i verovatno [pogotovo u nekom gradu] skenjati u 10-oj ulici...
[druga stvar je sa corcima]

a ako ti pistolj sluzi za zastrasivanje,uzmes lepo one igracke,ili upaljace,k'o pravi izgledaju ,a ako hoces jos i da puca,imas pistolje sa kapislama ,iz daljine ne vidis je l' sa mecima ili kapislama

tako da,bez obzira na zakone i ne zakone ,vatreno oruzje ima samo jednu svrhu - da ubije
slobodno nek me neko razuveri


Kao prvo, ovo je poprilicno anahrono, i radi se na tome da se ukine ova glupost. Osim sto je opasno, potencijalno, nicemu ne sluzi, i pravi stetu.

Postoji municija koja efikasno onesposobljava a ne ubija, i nema probojnu moc lakog tenka. I to za policiju.

Problem je u parama, obuci i na kraju volji da se sprovede ova izmena.

Takva municija bi svakako bila bolja i za ove "obicne" ljude koji nose dozvole ili oruzje bez dozvole.

Ali, dok je situacija kakva je, da je ne analiziram, nema pametne diskusije.

Citat:
kalimero 011: Hoćeš da kažeš da su sudije u SFRJ (i današnji repovi) ipak možda bili u pravu kod presuda?


Tada je bilo vise sudova. Civini, vojni, partijski. I malo je bilo "zasticenih", svi su se plasili Velikog vodje, koji je mogao da presudi i naredi izvrsenj presude a da nikog ne pita...vunena vremena..

Poz
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pravda za... epoha se nastavlja10.07.2009. u 17:26 - pre 180 meseci
Citat:
Odin D.
Bilo bi dobro da svi zivimo u zemlji cudesa u kojoj na svakom cosku rastu banane i tresnje i da niko ne mora da radi da bi imao da jede.
Medjutim, kriminalci, razbojnici, silovatelji, pljackasi i ubice svi redom nose vatreno oruzje i ne pada im na pamet da zavrsavaju obuke i treninge za ophodjenje u opasnim situacijama i da traze dozvole za oruzje.


Sto i dalje ne daje pravo da potencijalne zrtve krenu da izigravaju sudije i dzelate.

Nema tu puno price - ubiti coveka, pod bilo kakvim okolnostima, snosi posledice - cak i iz nehata. Afekt ili fakat da si se branio od nasilja jeste olaksavajuca okolnost - ali ipak si ti ubio nekog, i to ne moze da se sapere tek tako lako.

U slucaju doticnog glumca - radi se o visestrukom ubijanju i teskom ranjavanju. Uspanicio se covek i ispalio 13 metaka u svoje napadace, sto ga i te kako cini opasnim po okolinu - hajde zatvori oci, zamisli trojicu shibadizja ispred tebe i kreni da brojis 1, 2, 3, 4..... 13... ***ote kakav li je to afekt koji traje 10-tak sekundi najmanje, i to uz teske posledice (ono, krv, padanje....) - znas ono "izbroj do deset" - ovaj je mogao da broji uz svaki metak koji je ispalio.

Pa brate, sta bi bilo da je imao AK47? Postoji razlog zasto se dozvola za oruzje ne izdaje svakom... u slucaju ovog lika je ocigledno bila greska.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pravda za... epoha se nastavlja
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 29384 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.