Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Centralno grejanje na gas

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Centralno grejanje na gas

[ Pregleda: 9905 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Centralno grejanje na gas03.08.2009. u 21:01 - pre 179 meseci
Interesuje me da li bi neko mogao strucno da mi pomogne u vezi centralnog grejanja na gas? Zivim u prizemnoj kuci od 130m2, sa 7 prostorija, pa me interesuje koji gasni kotao naravno kombinovani za grejanje i sanitarnu vodu mi predlazete na tu kvadraturu, kog proizvodjaca? Zeleo bi da ugradim panelne radijatore jer su mi aluminijumski skupi, pa sta mi predlazete i u vezi toga? I da li da postavim na svakom radijatoru termoregulacioni ventil? Sta trebam da gledam najvise kod izbora kotla? Kako oni rade kad nema struje ili gasa?Da li postoje neki dodaci kao akumulatori da pokrecu kotao kada nema struje? Kada sam bio da se raspitam u firmi za grejanje oni su mi na tu kvadraturu predlozili kotao Bereta exclusive 26 csi, Bereta Mynute 24 csi i Vaillant vuw 242-3 i termoventile na svim panelima....a sta mi vi predlazete? Ja sam se sam odlucio za ovaj Bereta Exclusive 26 csi, sta mislite o tome?



Molim odgovor sto pre...hitno mi je... Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas03.08.2009. u 22:07 - pre 179 meseci
u bre nebojsa to mora da si bio kod klausa. bereta exclusiv je dobar kotao neces pogresiti i
dobra im je tehnicka podrska sto ti je naj bitnija stavka.
radijator ko radijator si oni greju neki brze neki sporije tako da ni panelnim nefali nista ako
se adekvatno proracuna potrebna snaga.
sto se tice termo glava na svim radijatorima tu kombinaciju zaboravi jer ti kotao nece raditi kako treba
znaci termo glave mogu ali ne na sve radijatore.
sto se tice nestanka struje kotao moze raditi na pretvarac.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 09:08 - pre 179 meseci
Genije svaka cast kako sve znas, nisi dzabe genije... Da bio sam kod Klausa i mislim da cu njega i da uzmem da mi radi grejanje. Da li znas nesto o njemu, kakav je? A termo glave su termoventili ( ono da na svakom radijatoru imas da podesavas temperaturu ) zar ne? A sto ne valja, kako to da ce zbog toga lose raditi kotao, ne razumem se bas najbolje pa izvini ako su glupa pitanja...?! A sta je to pretvarac, da li to ide uz kotao, ili? Hteo sam jos da te pitam da li i cirkulaciona pumpa ide uz taj kotao Bereta exclusive csi 26?

PS Bas nemam pojma o ovome, tako da i ako se smejes, nema veze..... :)


Ako opet mozes sto pre da mi odgovoris na pitanje jer sad sam na odmoru i hocu sad da mi uvedu grejanje, a sta mislis koliko ce im trebati dana da urade grejanje u kuci od 130m2?


Unapred hvala..... Pozdrav za genija
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 16:59 - pre 179 meseci
Citat:
NeboSkyVS: Genije svaka cast kako sve znas, nisi dzabe genije... Da bio sam kod Klausa i mislim da cu njega i da uzmem da mi radi grejanje. Da li znas nesto o njemu, kakav je? A termo glave su termoventili ( ono da na svakom radijatoru imas da podesavas temperaturu ) zar ne? A sto ne valja, kako to da ce zbog toga lose raditi kotao, ne razumem se bas najbolje pa izvini ako su glupa pitanja...?! A sta je to pretvarac, da li to ide uz kotao, ili? Hteo sam jos da te pitam da li i cirkulaciona pumpa ide uz taj kotao Bereta exclusive csi 26?

PS Bas nemam pojma o ovome, tako da i ako se smejes, nema veze..... :)


Ako opet mozes sto pre da mi odgovoris na pitanje jer sad sam na odmoru i hocu sad da mi uvedu grejanje, a sta mislis koliko ce im trebati dana da urade grejanje u kuci od 130m2?


Unapred hvala..... Pozdrav za genija

pa u vrscu i nemas mnogo izbora ja da sam na tvom mestu zvao bih jos nekog majstora da dostavi ponudu i nemoj da se
iznenadis da prodjes jeftinije sto se tice termo glava u pravu si sluze za podesavanje temperature na svakom
radijatoru i nisam rekao da nesmeju nego da nesmeju biti na svim radijatorima a da bi ti to objasnio razumljivo
morao bih ti detaljno opisati rad gasnog kotla i princip rada termo glave a da budem iskren mrezi me da kucam toliko.
pretvarac sluzi da akumulatorski napon podigne sa 12na 220v tako da uredjaj moze da radi i on neide uz kotao
imas raznih proizvodjaca tako da nemogu svi da se koriste za pogon gasnog kotla. cirkulaciona pumpa je u sastavu kotla
nalazi se vec ugradjena u kotao.
e sad koliko vremena ce im trebati uglavnom zavisi od objekta i rasporeda ali znam momke koji to urade za jedan dan.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 17:35 - pre 179 meseci
Genije hvala na savetima... A bio sam kod vise njih i Klaus mi je sa svime najpovoljniji..... Bio sam sad kod njih i pricao sa gazdom tj sa Klausom, i sad su mi predlozili neki drugi kotao Beretta Mynute 20 csi ( a ne kao sto je neki njegov majstor rekao Bereta exclusive 26 ili Bereta Mynute 24 ), sta ti mislis o njemu, da li si imao iskustva i kako ce on raditi na povrsini prizemne kuce od 130m2?
 
Odgovor na temu

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 20:38 - pre 179 meseci
Genije da li mozda znas neku formulu za izracunavanje koji kotao, koliko kw je potrebno za odredjenu kvadraturu ogrevnog prostora? I kako se to uopste radi? Hvala unapred..... Pozdrav
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 20:51 - pre 179 meseci
ma formule nisu problem veci ti je problem da izracunas toplotne gubitke ako nisi nikad radio je sve zavisi od izolacije objekta,od kog materijala je uradjen,velicine staklenih povrsina pozicije kuce.itd.tako da ti je bolje da prepustis to
onom ko zna.
e sad ako te zanima jos neka ponuda mogu da ti ostavim broj tel. na pp. od proverene ekipe pa se konsultuj i sa njima.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 21:02 - pre 179 meseci
Ma problem mi je sto me je sad bacio u rebus, jer svi mi govore na 130m2 kuce da idu kotlovi jacine 24, 26 ili 28 kw, a on odjednom mi nudi od 20 kw?! Sta da radim? Kuca je zidana od cigle, pa ide stiropor 5cm, pa silikatna fasadna cigla.....
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 21:09 - pre 179 meseci
bereta exclusive 26 i zaboravi na problem jer znas i sam da kod vas znaju da odu temperature ekstremno nisko
vetar i da na spominjem a i kotao je odlican ima modulaciju gorionika tako da ako ti je termo izolacija dobra moze da se desi da ti radi sa 14-15kw i da ti zavrsava posao.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas04.08.2009. u 21:14 - pre 179 meseci
Hvala jos jednom.... Sutra bi trebao Klaus da mi dodje da vidi kucu i sve to, pa ti javim sta je rekao..... A bas me danas zacudio kad mi je rekao za tu 20 kw, jeste ona dosta jeftinija od svih drugih ali sta mi to vredi ako kasnije vise trosim gasa i naravno uz to ga i vise placam, zar ne?! Hvala na svemu... Pozdrav
 
Odgovor na temu

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas06.08.2009. u 21:00 - pre 179 meseci
Genije pomagaj.... Za spajanje kotla za centralno grejanje na gas sa elektricnom instalacijom kuce je kako, ukljucuje se u uticnicu ili se direkt povezuje na kabal kao i obican elektricni bojler?
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas06.08.2009. u 22:06 - pre 179 meseci
naj obicnija uticnica jer trose izmedju 100 i 200w zavisno od modela i proizvodjaca.
pozdrav..
genije..
 
Odgovor na temu

NeboSkyVS
Nebojsa Zavidic
postar, posta Vrsac
Vrsac, Srbija

Član broj: 229430
Poruke: 15
212.200.84.*



Profil

icon Re: Centralno grejanje na gas07.08.2009. u 10:48 - pre 179 meseci
Hvala genije jos jednom...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Centralno grejanje na gas

[ Pregleda: 9905 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.