Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija u EU...little tomorrow

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u EU...little tomorrow
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47214 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 07:18 - pre 177 meseci
Citat:
D.H.Lorens:

Šta je Oli Ren poručio Beogradu
Kandidatura za EU tek posle vraćanja imovine
Autor: P. Obradović, N. M. Jovanović | 24.07.2009. - 08:07

Evropski komesar za proširenje Oli Ren poručio je ......
......
Evropski zvaničnik, kako saznajemo, bio je veoma direktan, objašnjavajući da EU želi čiste vlasničke odnose i da zemlja koja starim vlasnicima nije vratila ličnu imovinu koja im je u nekom trenutku oduzeta, ne ispunjava uslove za članstvo u Uniji.
.....


nisam u toku .... sta kazu evropske demokrate, jel' ce i holandija, belgija, spanija, italija, francuska, britanija, portugal itd... da vrate imovinu koju su pljackali 200-300 godina po africi, indiji, istoku, amerikama .... po svim svojim tzv. kolonijama?

... ili se to ne racuna, posto je demokratija, sloboda, neprikosnoveno pravo na licnu imovinu itd... uvedeno tek nakon te pljacke?


Citat:
D.H.Lorens: ... Prema njenim rečima, Ministarstvo finansija priprema novu verziju nacrta zakona o restituciji, koji će biti „pravičniji” od predloga iz 2007. godine. Parivodićevim predlogom je, između ostalog, predviđeno da ukupan maksimalni iznos za obeštećenja bude četiri milijarde evra ...


ni ovo "pravicno" resenje mi nije jasno, burazere.

cije su sad to milijarde?
... mislim, ko ce sad to da plati?
ti, ja i ostali robovi?

bas je dobro kada se sistem utemelji na takvoj "pravdi", jel' da?
 
0

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.95.*



+7 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 08:01 - pre 177 meseci
Pa bila je neka priča,doduše dosta davno,da je Srbija preuzela sukcesorsku ulogu u odnosu na prethodne 'Jugoslavije' iz razloga što polaže pravo na neko silno blago koje su Karađorđevići opljačkali i odneli odavde prilikom bežanije.

Valjda misle da iz toga izmire obaveze koje će proizaći iz jednom,nekada,kada bude,donetog zakona o restituciji.

A dotle ne lipši magare do zelene trave!

Kolonije??

Pa to puj-pike više ne vaaaži...
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 08:24 - pre 177 meseci
Citat:
mrle 011:.... sta kazu evropske demokrate, jel' ce i holandija, belgija, spanija, italija, francuska, britanija, portugal itd... da vrate imovinu koju su pljackali 200-300 godina po africi, indiji, istoku, amerikama .... po svim svojim tzv. kolonijama?


Kako to uvek Srbiju zapadne da rešava neki krucijalni istorijsko/svetski problem?


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 09:04 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Kako to uvek Srbiju zapadne da rešava neki krucijalni istorijsko/svetski problem?

I mene je ovo uvek fasciniralo ..
Istoriju pisu i kroje velike zemlje, tako je bilo i tako ce ostati ,
a Srbija kao mala zemlja ima pravo na svoju istoriju i identitet ,
ali nema nikakvo pravo na ovoliki konzervativizam po njenom pitanju,
pogotovu ne u ovakvoj situaciji kad je drustvo i drzava metastaziralo u korupciji, nemaru i javasluku ..
E Srbadijo i bogu si teska ....


Viva lollapalooza
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 11:41 - pre 177 meseci
@Mrle
A sta fali obestecenju ljudi kojima je imovina oduzeta?
Lako je tebi koji bi se igrao komunizma i kome nista nije oduzeto, da racionalizujes to sa eksploatisanjem Afrike.

Hajde da ja tebi odvalim gajbu, jer u ime evropske Srbije nam treba dodatni resurs za prosperitet.


Inace, bar je vizama odzvonilo. Trebalo je samo jedna decenija.

Citat:
U Briselu očekuju da Srbija na vreme ispuni sve kriterijume za dobijanje bezviznog režima. Izvestilac Evropskog parlamenta, Tanja Fajon se nada da će građani Srbije od 1. januara 2010. moći slobodno da putuju Evropom.


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4722615,00.html

Samo jos da su normalne plate, pa da se moze videti nesto.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
79.101.251.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 15:40 - pre 177 meseci
Fali to sto su 90% njih bili obicni lopovi, a ovima koji nisu je sve uglavnom vec vraceno. To su ovi mali lokali i te stvari koje su uglavnom vracene, a i ako nisu zvanicno, dati su vlasnicima na koriscenje uz neke simbolicne cene zakupa i bice i zvanicno vraceni kad se donese zakon. Ovi pojedinci to u stvari placu da se "vrati" dzukelama koje su prisvojile prirodna bogatstva zemlje izmedju dva svetska rata, pisuci nesto po papirima i "placajuci" ih drzavi po 1000 dinara, isto kao sto su sad ovi "privatizovali" . Nema nista da se vraca nikome od takvih. Nek crknu, a ako ne crknu, treba im pomoci da crknu i tako resiti taj veliki problem.
Citat:
D.H.Lorens: Bla bla bla 2007. bla bla bla 2007 bla bla bla

Izvini, jesi cuo ti koja je sad godina? Evo jos malo pa ce vec 3 godine da budu od kad je bila 2007. Jel znas ti sta sve u normalnom svetu napreduje za 3 godine?
Citat:
mrle 011:cije su sad to milijarde?
... mislim, ko ce sad to da plati?
ti, ja i ostali robovi?

Mozda ce dijaspora. Toliko otprilike oni posalju godisnje da bi ovi maloumnici ovde mogli da lude, pa su se mozda ovi sto bi da donose te zakone dogovorili da ne kradu jednu godinu, i da onda te pare daju ovima sto hoce da im "vrate".
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 17:18 - pre 177 meseci
Citat:
Fali to sto su 90% njih bili obicni lopovi, a ovima koji nisu je sve uglavnom vec vraceno.


Ne dao ti bog da nesto steknes u Srbiji. Odma u mulj.

Naoruzaj se sa Mrletom, pa dokusurite i ovih par firmica i hamburgerija sto je raja pootvarala. Sve je to go lopov.

Edit:

Evo lista sta se ceka - malo vise od 10%

http://www.liga.org.yu/Industrijski.htm

Ili dodji do Novog Sada, kreni od hotela kod Miletica ispred koga svaki dan stoji pravi vlasnik, pa do kraja Dunavske. I videces nula vracenih objekata i lokala.

Osim jedne knjigoveznice u Dunavskoj pri kraju sa desne strane koju je "vratio" tj ponovo otkupio unuk pravog vlasnika, koji se vratio iz Beca, gde je ucio dedin zanat.

Tako da za sada jedino dijaspora i placa ekskurzije skojevaca.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 25.09.2009. u 18:37 GMT+1]
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.244.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 20:23 - pre 177 meseci
Ne odmah u mulj, nego odmah u gadno sitnosopstvenistvo, na koje ga drve ovi ovde odvratni gmizavci, najstetniji iskoti od svih iskota koji su ikad gmizali zemljom. Ko je bre u Srbiji ista ikad stekao posteno? Pa Nikola Pasic je bre kupio rudnike Trepca od drzave za 2500 dinara i preprodao ih nekim Englezima za 1,500,000 tadasnjih funti, a kraljevina Jugoslavija od 1918 - 1940 je bas u svrhu tih pljacki zemlje bila jedna od najmracnijih diktatura Evrope XX veka. Sve je to takav biznismen bio u to vreme, ovi sto je njima "oduzeto". More sto Staljin nije bio ovde umesto Tita kao sto je prvobitni plan bio, pa da sve to sredi na njegov poznati nacin, dao bi ja njima sad restituciju. Osim ovih sto drze porodicne radnje i slicno, ovo ostalo je sve bio, jeste i bice dok ovaj gad ovde ne pocrka i izumre sve sam olos i kriminalac, vezas, korupcionas, stoka i zivotinja. Ko ce da stekne bilo sta u zemlji sa burazerskom ekonomijom u kojoj se nista ne proizvodi samo se zivi na racun doznaka iz inostranstva i donacija? O cemu vi pricate?

Elem. To sa tim lokalima je problem opstine Novi Sad, ne EU. Jel' neko brani opstini Novi Sad da vrati te lokale vlasnicima, tj da im ih "izda" uz zakupninu od 1000 dinara mesecno dok se ne vidi sta i kako? Ne brani joj niko. Neke opstine su tako uradile. Sta ce im za to EU? Prema tome, neka ovi sto tvrde da su ti lokali njihovi to vide sa opstinom Novi Sad. Nema vise klanja vola zbog kila mesa. Kakvi nesrecni slepci. Sad ce bas neko zbog 100 lokala u nekoj ulici u Novom Sadu da pokloni nekoj budali rudnike i ko zna koliko hiljada kvadratnih kilometara zemlje, kao sto oni traze. Kakva more EU? Nije tamo mesto za takve divljake i lopove. A i njih tamo bas zabole briga sto je to zbog cega neki placu da im se vrati neko ukrao od ove zemlje muckajuci u skladu sa propisi. Oni samo hoce da se birokratski deo zavrsi, a da li ce ovde da ostane divljastvo ili nece njih bas briga.

Ako treba da se "vrate" opljackana prirodna bogatstva lopovima ja sam za sukob do istrebljenja jedne ili druge strane.

 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 20:55 - pre 177 meseci
Pa ko je rekao da im treba EU da bi vratili imovinu?
Prica i jeste da je to problem u okviru drzave.

Opstina ne moze da vrati nekom nesto nad cim neko ima vlasnistvo. Problem je kako je on dosao do toga ili predhodni vlasnici od koga je mozda kupljeno. I to se moze resiti jedino kroz donosenje novog zakona koji razgranicava vlasnistvo.

Siguran sam da bi Staljin to jos bolje resio, nego ovi nasi staljincici sto uradise. Nemam ni malo sumnje.
 
0

D.H.Lorens

Član broj: 134693
Poruke: 27
93.87.235.*



Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 20:58 - pre 177 meseci
E , nakon ovoga :

Svi u zbegove , pa u EUropo zdaj
kuj zadnji stig`o
Donkyhote biooo...
 
0

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow25.09.2009. u 23:33 - pre 177 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Fali to sto su 90% njih bili obicni lopovi, a ovima koji nisu je sve uglavnom vec vraceno. To su ovi mali lokali i te stvari koje su uglavnom vracene, a i ako nisu zvanicno, dati su vlasnicima na koriscenje uz neke simbolicne cene zakupa i bice i zvanicno vraceni kad se donese zakon.


Nije tacno! Niti je vraceno, niti dato vlasnicima na koriscenje.

Nego ta ista opstina izdaje te lokale nekim levim i uzima lovu od zakupa. A ti koji placaju zakup opstini reizdaju opet nekom trecem i uzimaju grdnu lovu za izdavanje, pa im placanje zakupa opstini ispadne sica, a razliku trpaju u dzep. Tako to ide... Veruj mi, ovo je primer sta se desava sa imovinom moje majke.

A na placu gde je bila kuca u kojoj je moja majka rodjena je podignuta neka ruzna zgrada u kojoj zivi jedan gradski funkcioner iz predhodne garniture, a i jedan fudbaler je otvorio restoran.

Mislim, kad bih pisala u detalje sta sve rade i kako muvaju samo da ne vrate, mnogo bi se oduzilo. I to upravo ta ista "deca komunizma", ciji su ocevi i dede otimali, a sad njihova deca to "legalizuju"!
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 07:02 - pre 177 meseci
Citat:
Mislim, kad bih pisala u detalje sta sve rade i kako muvaju samo da ne vrate, mnogo bi se oduzilo. I to upravo ta ista "deca komunizma", ciji su ocevi i dede otimali, a sad njihova deca to "legalizuju"!


ne boj se Emilija, pravda ce biti zadovoljena. Deca komunista nece da vrat unucima kapitalista, vec pljackaju i dalje kao sto su nekoc pljackali dede ovih kapitalista. A sutra ce doci neki praunuci kapitalista i pomesti unuke komunista i tako u krug. Kao u pesmi "Neko sasvim treci".
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 09:59 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666: @Mrle
A sta fali obestecenju ljudi kojima je imovina oduzeta?
.....


pa to se i ja pitam.
sta bi falilo da oli ren kaze npr. spancima - 'ajde lepo da vi vratite ono sto ste pljackali na npr. kubi za onih 300 godina, inace cu da vas isteram iz EU?
oduzimana je imovina i u grckoj, spaniji, francuskoj, italiji ..... pa im vracanje iste nije bila nikakva prepreka za ulazak u EU.
zasto?
znas li kolika je silna imovina oduzeta lojalistima u USA nakon onog rata za nezavisnost, pa nikad nije vracena?
sad ce neko da istera USA iz npr. nato pakta zbog toga?

no 'ajde, da ne ispravljamo svetske krive drine, evo drzacu se domaceg zadatka koji je postavio zoran rodic.


dakle ...

samo 3-4 godine pre zle i nasiroko poznate komunisticke "otimacine" imovine, u nedicevoj srbiji je desetinama hiljada ljudi, pored zivota, oduzeta i sva imovina.
u pitanju su hiljade kuca, stanova, lokala .... tradicionalno je li, poprilicno imucnih jevreja.

pogledaj ti sada npr. ovaj forum.
naci ces milion postova u kojima se liju suze nad "otimacinom" iz 45-e, a nema ni jednog jedinog posta u kome se spominje ta otimacina iz 41.-42.

sta mislis, zasto je to tako?
slucajno?

ovog homena, kojeg gore citiras, mnogo svrbi crveni teror i otimacina, a sistematsko istrebljivanje i otimacinu od samo par godina pre toga nikad ni ne spominje.
... a on je (mozda gresim, neka me neko ispravi) upravo pripadnik tog naroda koji je istrebljivan i kome je sve oteto, i pokretno i nepokretno.
cak u svecanoj sali skupstine, u kojoj njegova partija ima vlast, visi slika upravnika logora u kome su ti ljudi ubijani.

deluje malo sizofreno?
... a nije, vrlo je sve smisleno.


otimana je imovina i pre toga, u doba karadjordjevica.
aleksandar je nakon WW1 agrarnom reformom otimao zemlju od onih koji su je (ne)posteno stekli i delio seljacima bezemljasima.

ama nikakve razlike nema izmedju titine nacionalizacije i aleksandrove agrarne reforme.

zasto sve zive - od oli rena, pa do forumskih picopevaca, "koji se jos uvek briju gumicom" - mnogo svrbi samo titino delo, a o aleksandrovom nemaju ni pojma, niti su ikada i culi?

slucajno?


oduzimana je imovina i pre karadjordjevica.
jel' znas/te da npr. rahmetli alija izetbegovic potice iz imucne beogradske porodice?
njegovima je u doba obrenovica oduzeta sva imovina i isterani su iz zemlje.

i sad ti meni reci, po kojoj to logici bi tamo nekog na primer pola vracara trebalo vratiti ovima tvojima sa onog linka gore, kojima je to pola vracara "oteto" 45-e, a ne npr. alijinim unucima kojima je to isto oteto, sta ja znam, tamo 60-70 godina pre toga?

na osnovu cega je podvucena linija do kog vremenskog perioda unazad treba ispravljati nepravdu i vracati oteto?

.... mislim, meni je jasno, samo vas pitam da porazmislite zasto je podvucena linija bas od 45-e.

slucajno?


... i kako to sad treba da se vrati/obesteti?

ko ce da vrati/plati 400.000 hektara najplodnije vojvodjanske zemlje, i to sve duz dunava, koja je "oteta" nemcima nakon WW2?
razrezacemo to po glavi ovih jutros rodjenih beba u srbiji?

kako to vi mislite da jednu nepravdu ispravljate praveci drugu?
pa ne moze to tako.

... ili cemo da ispravljamo nepravdu pocinjenu samo prema pripadnicima odredjenih naroda, rasa, veroispovesti, boja koze ....

i?

... pa opet fasizam?

vi svi izgleda mislite da se srbijom slucajno valja ovaj fasizam?

sustinska razlika izmedju crvene "otimacine" i svih ostalih otimacina sprovedenih sirom planete tokom celokupne istorije je u tome sto je crvena otimacina, za razliku od svih ostalih crnih otimacina, bila opstevazeca za sve pripadnike jednog drustva bez obzira koje je ko vere, boje, nacionalnosti, rase, porekla ...

... dakle svakome ko je posedovao vise od npr. toliko i toliko hektara zemlje se taj visak oduzimao, bez obzira ko je i sta je taj neko bio po veroispovesti, nacionalnosti itd.

e to je sustinski razlog zasto je potrebno ispraviti samo tu istorijsku crvenu nepravdu i otimacinu, a sve ostale crne otimacine nisu bitne.


odoh malo da se prosetam adom sa detetom, lep je dan.

pozdrav.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 10:09 - pre 177 meseci
Citat:

sustinska razlika izmedju crvene "otimacine" i svih ostalih otimacina sprovedenih sirom planete tokom celokupne istorije je u tome sto je crvena otimacina, za razliku od svih ostalih crnih otimacina, bila opstevazeca za sve pripadnike jednog drustva bez obzira koje je ko vere, boje, nacionalnosti, rase, porekla ...


Pa i otimacina u Juznoj Americi je bila opstevazeca za sve pripadnike indijanaca :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 10:33 - pre 177 meseci
Ops,ode ovo u temu o restituciji.A za to bi trebalo ne da se otvara nova tema,nego novi forum.Pa da krenemo bar od najezde varvara na Rim,ko je kome sta opljackao i zadrzao za sebe.Nepresusno
Poenta je u tome da taj zakon MORA da se donese i da se sprovede na nacin kako se trazi od nas.Kao i svi ostali zakoni,propisi,konvencije tralala.U stvari,ne mora nista,ali onda nema prikljucenja.Pa ko duze izdrzi
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

nelampodon

Član broj: 233880
77.46.206.*



Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 10:46 - pre 177 meseci
Ma da, južnoamerički indijanci su zamesili da Srbija ne udje u EU.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 11:06 - pre 177 meseci
Sa brkom Gruzijcem otimačina bi bila čistija, sve bi se otelo, svi na kazan, pa posle 50 godina sve se vrati i gotovo. Zato je npr. Rumunima bilo lako da završe restituciju.

Meni je zanimljiva ova naša patologija otimačine u smislu, imaš 3 koze ili 2 krave onda si kulak ili imaš lepu ženu onda si politički nepodoban, plus oficirski magacini gde je nova elita jela i oblačila se, dok je narod gladovao. Pa onda kad je crvendać poželeo da bude gazda (jer je to u stvari uvek želeo), onda ajmo malo meki socijalizam između istoka i zapada, pa onda ipak da vilu prebaci na svoje ime, valja se zbog unuka, pa da zamaskira prljav trag otimačine, 60-tih razdvoje zemljište, objekte, poresku , imovinsku karticu, katastar koji ne postoji....tj. naprave haos i tako to.

I danas kad neko kupuje gajbu ili firmu, ne znaš šta kupuješ, zemljište, objekat,čije je to... šta.. , možete misliti nekog stranog investitora, koji bi da radi ovde ..
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 11:48 - pre 177 meseci
Citat:
možete misliti nekog stranog investitora, koji bi da radi ovde


Pa hoce,ali isto muljatori koji se utale sa nasima,pa dodju na par godina,iscede sta moze pa idu dalje.Ovi ozbiljniji nece da se blamiraju i gube reputaciju zbog sitnog ćara.
Usputna pricica...Gradi se auto put u Sloveniji,tip ima neku udzericu na mestu gde put treba da prodje i naravno ucenjuje drzavu.Drzava pristaje na enormnu cenu,daje mu u zamenu jednu,drugu...desetu kucu,zemlju,svasta kojesta i sve je u redu dok tip ne zatrazi da mu se u okviru dila LEGALIZUJE neka vikendica koju je sagradio za vreme Tileta,dok je to i ovde bilo relativno uobicajeno.E,kaze drzava,sve moze,to NE MOZE.I tacka.Propisi su propisi .I sad ce jos da mu je sruse,a nisu imali nameru,posto im nije ni smetala.Troskove rusenja ce naravno debelo da plati.
Logika je prosta:kad su svi krsili propise,krsio si i ti.OK.Necemo da te diramo,ali samo da znas da ce jednog dana to zemljiste mozda drzavi da zatreba,a onda ce da se postavi pitanje odakle tebi tu objekat?Zato na vreme smisli sta ces sa tim,izmestaj,seli,radi sta hoces(ovog puta u okviru zakona),nemoj da se pravis blesav,drzavu jos niko nije pobedio.To je poruka i ostalima sta treba da rade.I tako fino,malo pomalo...
Da li to moze u Srbiji?Uh
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.244.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 12:14 - pre 177 meseci
Je li be, a gde je u toj prici neprikosnovenost privatne svojine? Kako to, mozda ce tvoje jednom da zasmeta drzavi? Ili je neprikosnovena privatna svojina ili nije. hajde vikendica nelegalna to je u redu, neka je i srusi, ali zemljiste je njegovo i ne moze ono da zatreba drzavi pa da ga ona uzme bez debele nadoknade u novcu. Nemojte se drugovi igrati.
Citat:
morihei ueshiba: Poenta je u tome da taj zakon MORA da se donese i da se sprovede na nacin kako se trazi od nas.
Mi smo inadzije, pa ne volimo da radimo nista sto neko trazi od nas. Necemo da ga donesemo tako kao sto se trazi i tacka, a oni ako hoce molim lepo, neka samo obestete jadne ostecene postenjake. Imaju za toliko. Cim imaju da se izivljavaju i da spasavaju banke koje treba da propadnu, sta je to za njih 4 milijarde za ove postene kojima je oduzeta posteno zaradjena imovina. Nista. To ako zele da uvelicamo svojim prisustvom njihov skup. Neka udju be, kol'ko sam be ja tu dobar? Ako nece da im uvelicamo skup, onda nista.
Citat:
morihei ueshiba:U stvari,ne mora nista,ali onda nema prikljucenja.
Dobro, nema, i?

I ne treba da ga bude. Ovo ovde uopste nije na istom stepenu civlizacijskog razvoja kao vecina zemalja EU, a kad i ako bude na istom stepenu (mada mrka kapa) vise nece biti vazno da li je ili nije clan EU. I koga onda briga.

Evo sad kad ukinu vize (ako ih i ne ukinu sad jednom ce morati, ili ce bar morati da olaksaju postupak dobijanja, pa ce to da bude simbolicna taksa kao u vreme SFRJ) koja ce da bude razlika u odnosu na to kad bi bili clanovi? To sto nece moci da bude "slobodan protok ljudi i robe bla bla bla". Da smo i clanovi, ovde se nista ne prizvodi pa nema sta ni da se izvozi. Ovde niko nece da dodje iz EU da radi osim nekog olosa sto lovi u mutnom. Odavde ko hoce da ode on i tako ode. Ovakvim lopovima niko nece da daje pare iz zejednicke kase EU. Prema tome, nikakav gubitak nije ni da Srbija ne postane drug clan, niti je pa dobitak ako postane drug clan, ako ona ostane ovakva primitivna i divljacka. Dobitak je ako se ovde civilizuje, a to vec nema veze sa EU. To mora da dodje iznutra. Mada moze i spolja, ali uz tesku represiju, od cega isto nema nista.
Citat:
dejanet: Meni je zanimljiva ova naša patologija otimačine u smislu, imaš 3 koze ili 2 krave onda si kulak ili imaš lepu ženu onda si politički nepodoban, plus oficirski magacini gde je nova elita jela i oblačila se, dok je narod gladovao. Pa onda kad je crvendać poželeo da bude gazda (jer je to u stvari uvek želeo), onda ajmo malo meki socijalizam između istoka i zapada, pa onda ipak da vilu prebaci na svoje ime, valja se zbog unuka, pa da zamaskira prljav trag otimačine, 60-tih razdvoje zemljište, objekte, poresku , imovinsku karticu, katastar koji ne postoji....tj. naprave haos i tako to.

More "da smo ih posteno pravili ne bi ih tako lako palili jedni drugima". Nemojte da se zavaravate i da nasedate na te price o "otimacini". Sve su to gluposti, i sve je to bagra i banda u sustini. Sa tim da je "crvena banda" malo manje bila banda od ove druge bande, jer je bar nesto umela da napravi i stvori od nule, sto je korisno svima, pa da to ostavi iza sebe, za razliku od ove druge bande koja nije umela da napravi nista, osim da ranije krade i prisvaja prirodna bogatstva, i da onda to prodaje, a posle isto to, plus da pokrade i prisvoji ono sto je "crvena banda" napravila. Isto kao njihova ruska braca i idoli, a u stvari svi su oni anticivilizacijska bagra.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 26.09.2009. u 13:29 GMT+1]
 
0

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow26.09.2009. u 12:34 - pre 177 meseci
Mrle,
trebao si pre pisanja posta da prosetas sa decom po Adi.

Jer, imovinu otetu Jevrejima tokom rata potrazuju ljudi. Pre par godina sam gledao na tv tipa iz jevrejske opstine ili sl, kako govori o prikupljanju dokumentacije o vlasnistvu imovine JEvreja u NS. Probacu da nadjem na netu nesto vise o tome.

A zrtve Karadjordjine otimacine verovatno vise nemaju da dokazu bilo cime svoj jad, pa ih i nema tako u javnosti.


Sve u svemu, tom podmetacinom kao "otimalo se i pre, pa sto bi sad vracali" ne mozes nista umanjiti.
Jer su pravi vlasnici cesto jos zivi i imaju dokumenta ili to imaju njihovi naslednici.

Nepravda je ista, samo su nazalost zrtve komunizma glasnije.


A tu zvaku sa Inkama prospi nekom ispred skupstine kad se budu skupili da traze svoje, pa im objasni.


I nemoj misliti da si jedini citao istoriju dalje od Tita. Samo retko ko normalan ima potrebu da se toliko dokazuje kilometarskim postovima.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u EU...little tomorrow
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47214 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.