Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija u EU...little tomorrow

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u EU...little tomorrow
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 47213 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 12:54 - pre 177 meseci
:) Mislim da je to možda zbog toga da bi imao gde da se opusti (raspojasa) kad dođe na odmor u Srbiju.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 13:02 - pre 177 meseci
Pa da, sto kaze kolega Markom, da bude opet vreme zvano "100 maraka" - dodjes iz "dijaspore" sa 100 maraka, i pravi si bog - glavni u drustvu, bogat... :-)

A ne ovo ovako, u Srbiji cene iste ko u EU pa ne mozes da se qrcis pred familijom i drustvom...

Uzgred, cisto sumnjam da bi i Rusiji trebala Srbija ovakva kakva je - odavno su zli Evropljani isekli koridor, Bugari, Rumuni i Madjari u NATO i EU - tako da... slaba vajda od nekog saveza sa rujkama, sve i da tu postoji obostrana zelja u sta cisto sumnjam :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 13:11 - pre 177 meseci
Citat:
Beltrammi: A uostalom Rusiji ce se prikljuciti jos i mnoge druge zemlje. Zivi bili pa videli.

Hoce, hoce, jedva cekaju. Mozda neka provincija, Juzna Osetija. Ko jos vjeruje ruskoj pomoci i savezu sa njima? Sve bivse sovjetske republike samo su cekale nekoga poput Gorbacova pa da se razbjeze svaka na svoju stranu. Vjerujem da bi danas svi radije izvrsili masovno samoubistvo vec se ponovo vratili medi pod sapu.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 13:14 - pre 177 meseci
@ Ivan Bas tako. :)
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 14:07 - pre 177 meseci
problem Srbije nije taj sto je neko hoce ili nece vec sto ona nema bas puno da ponudi bilo kom trzistu. Mi smo mala zemlja i za nas je trziste bilo koje zemlje ogromno.

Moskva je grad u kome nema-sta-nema, slicno vazi i za recimo Sangaj i sa obe te zemlje mi imamo povlasten trgovinski odnos o kakvom recimo Madjarska moze samo da sanja. Ali avaj kad je koncept srpske politike ispunjen na temeljnom unistavanju privrede, samoubilackom odnosu prema bankarskom sistemu i prodavanju kapitalnih kompanija budzasto strancima. I uz sve to dolazi jos i ekonomska kriza i izostanak investicija. Rusi su nama otvorili vrata i rekli na, ali mi nemamo sta da im damo. Nasa ponuda je da dodju stranci i gledaju devojcice od 18g kako se trce po splavovima i onda posle evontualno da ih prebije neki skins. Mi smo Bangkok !

Citat:
Čovek živi u mrskoj mu EU a vrbuje ljude protiv nje :)


eto kako razmislja Srbin. Zar je partnersto sa Rusijom upereno protiv nekog ili za korist Srbije ? Ako je tako kako ti rezonujes, tj. pokusavas da razmisljas, onda je clanstvo u EU protiv Rusije ? Koje su to kategorije razmisljanja u globalnom svetu ?
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 14:28 - pre 177 meseci
Za mene je indikator stanja u jednoj zemlji azil Marku i Miri. A cuo sam i izjave da trebamo da budemo Ruska gubernija. Ja nemam nista protiv rusa kao rusa. To su uglavnom OK ljudi kao i svi ostali ljudi ali odredjeni potezi mi se ne svidjaju. Sta se desilo relativno skoro. Rusko trziste je veliko to je poznato. E sad na jednom otkupnom mestu u Srbiji su iz Rusije dolazili kamionima i otkupljivali sljive. To je super funkcionisalo dok se nije nasao neko ko je na dno gajbe poturio lose a na vrh stavio dobre. I sta se desilo, prestali su da dolaze. Sta hocu da kazem puna usta braca ovo braca ono. Ne treba mesati poslovni odnos sa tim.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 14:37 - pre 177 meseci
Citat:
Beltrammi
Moskva je grad u kome nema-sta-nema, slicno vazi i za recimo Sangaj i sa obe te zemlje mi imamo povlasten trgovinski odnos o kakvom recimo Madjarska moze samo da sanja.


Madjarska i Rumunija vrlo verovatno vise trguju sa Rusijom nego Srbija - a clanice su EU.

Takodje, najveci trgovinski partner Srbije je EU - bez obzira kakav to "povlasceni trgovinski odnos" imamo sa Rusijom.

Pametnome dosta da ukapira neke stvari. Mozda bi ipak bilo pametnije imati "povlasceni trgovinski odnos" pre svega sa zemljama sa kojima se granicimo i sa kojima imamo najvise posla.

To su sve lazne dileme za zamazivanje ociju - tipa "Rusija ili EU" - eno Bugara, u EU a sklopili 100x bolji gasni dil sa Rusima, nisu im dali 51% kontrole - a dobise daleko vise sa tim nego Srbija. Naravno, Bugari nista vise ili manje ne vole Ruse ili EU, vec imaju stratesku poziciju koja im omogucava to.

Srbija ima neke geostrateske povoljnosti - ali je svojom "pamecu" uspela da od svega toga napravi sprdnju. Puna usta o "koridoru 10", "vezi izmedju istoka i zapada" a putevi su na nivou neke centralno azijske zemlje koja nema naftu/gas... na recima sve naj naj, na delima... corak.

A epicentar te sprdnje i gluposti je tendencija Srba da se bave tudjim problemima pre svojih. Neko kaze da smo to fasovali za vreme hajducije protiv Turaka... sta znam, mozda je i tako - ali Turci su odavno otisli, mislim da bi inacenje i hajducija ipak trebalo da prestanu... nisu zdravi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 14:50 - pre 177 meseci
Citat:
Beltrammi:  Rusi su nama otvorili vrata i rekli na, ali mi nemamo sta da im damo.


Kakva su nam to vrata otvorili? Koješta. Mi smo za Rusiju mrav u polju pšenice.
 
0

D.H.Lorens

Član broj: 134693
Poruke: 27
79.101.244.*



Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 15:29 - pre 177 meseci
Jednom "neko negde rece" :

"...A ne ovo ovako, u Srbiji cene iste ko u EU pa ne mozes da se qrcis pred familijom i drustvom...'

Ne tako davno , opet "neko negde nesto rece" :

"...U Srbiji je malo stvari jeftinije nego u DE - za sada su eventualno neka hrana na pijaci (ne delikatesna) i neke nekretnine jeftiniji, kao i "dzidza bidze" koje mogu da se kupe kod Kineza - i lokalni telefonski razgovori (u istoj "zoni"). "Pravilno desne ruke" je da su stvari u Srbiji neophodne za elementarni zivot jeftinije - zbog socijalnog mira, a sve ostalo je skuplje zato sto je slaba konkurencija i malo trziste.

Sve ostalo je ili iste cene, ili skuplje. Posebno su skuplje stvari koje u Srbiji imaju percepciju luksuza (tipa brendirana odeca, automobili, Hi Fi tehnika) jer u Srbiji to trziste drzi jako malo firmi - mala konkurencija, a i imaju relativno slab promet jer vecina ljudi kupuje jeftiniju robu - pa su i marze jako velike.

E, sad - ako se uzme u obzir da je Nemacka skupa u odnosu na USA, ispada da su stvari u Srbiji mnogo skuplje nego u USA...

Razloga za to ima dosta - kao sto rekoh slaba konkurencija u Srbiji sa konotacijom politickih veza i vezica, kao i relativno slabo trziste gde ima ukupno mnogo manje love pa je i manje zanimljivo za mnogo igraca koji bi ucinili razliku.

Medjutim, treba imati u vidu da je, recimo za hranu, Nemacka vidno jeftinija od Holandije, Engleske i Francuske, bas zbog jacine internog trzista i konkurencije - tako da je porediti Srbiju sa Nemackom ipak previse - Srbiju treba porediti sa Madjarskom i Hrvatskom, jer su to zemlje koje je moguce sustici - a ne sa Nemackom, sa kojom ne mogu da se porede i mnoge EU zemlje kada su cene i konkurencija na trzistu u pitanju..." .

I to na ovoj temi :
http://www.elitemadzone.org/t2...-nego-Nemackoj-Verovali-ili-ne

Pa opet "pravila ...pravila ...da bi nas ..." :
"... Inace, pravilo u svetskom odnosima je da se ne veruje nikom i gleda prvo u svoje dupe - niko nije otkrio Ameriku time sto je ukapirao da ljudi gledaju svoje interese..."
sa : http://www.elitemadzone.org/t374860-5-Srbija-EU-little-tomorrow

Ovde se , vec po malo cuje i glas razuma :
"... Sto se EU tice - kao sto rekoh, u ovom momentu niko zvanicno nije pozvao Srbiju da se pridruzi, pa ne vidim razlog za ponasanje kao neka debela i neprivlacna udavaca, koja satro odbija silne udvarace a u stvari je niko ne konstatuje 0%...." .

Znaci li to " ... u se i u svopje kjluse..." ?

Nego , `ajmo svi mi lepo da zasucemo svoje rukave , " ...pa na svoje radne zadatke ...'" .
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 15:36 - pre 177 meseci
Zakljucak je vrlo prost - u ovom momentu Srbiju svakako niko "nece", i prilicno ima posla bez da se dodje do tih kosmickih odluka (EU ili ne-EU) :-)

Kao sto rekoh, debela matora i, brkata, udavaca - koja po ceo dan prica kako je odbila ovog i onog "udvaraca" ... jasta :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

D.H.Lorens

Član broj: 134693
Poruke: 27
79.101.244.*



Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 15:41 - pre 177 meseci
Da...Da...Da...
Al` "udavaca sa pred - istorijskim pedigreom" :

"...Kultur 22.09.2009
Drucken
Versenden
Bookmarken
7500 Jahre Kupferwerkzeuge in Serbien
Belgrad (dpa) Mehrere in Serbien gefundene Kupferwerkzeuge sind etwa 7500 Jahre alt. Sie gelten damit als die ältesten derartigen Funde auf der Welt.

Das hätten Analysen in den Labors des Archäologischen Instituts in London bestätigt, sagte der serbische Archäologe Dusan Sljivar der Belgrader Nachrichtenagentur Beta.

Die Aufsehen erregenden Funde von mehr als 40 Äxten, Meißeln und anderem Gerät waren Anfang Oktober vergangenen Jahres in der neolithischen Ausgrabungsstätte Plocnik bei der Stadt Prokuplje (200 Kilometer südlich von Belgrad) ausgegraben worden.

Die Londoner Analysen bestätigten die Erwartung der Archäologen, dass Metall bereits im 6. Jahrtausend v.Ch. und damit 500 bis 800 Jahre früher bearbeitet wurde als bisher angenommen. Plocnik war ein Zentrum der Metallverarbeitung auf der Balkanhalbinsel mit entwickelter Wirtschaft, Handel, Kunst und Religion, sagte der Wissenschaftler.

Die Fundstätte war zwar schon 1927 entdeckt aber erst in den vergangenen Jahren genauer untersucht worden. Zur Zeit werde dort ein archäologischer Park errichtet. Fünf Wohnhäuser aus dem Neolithikum sollen originalgetreu aus Holz und Schlamm nachgebaut werden..." .

Sa :

http://www.lr-online.de/kultur...ologie-Serbien;art1028,2684746

" ... Bese nekad i Kostana...".

Ha...ha...ha...
 
0

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
79.101.219.*



Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 17:02 - pre 177 meseci
Citat:
Beltrammi: problem Srbije nije taj sto je neko hoce ili nece vec sto ona nema bas puno da ponudi bilo kom trzistu. Mi smo mala zemlja i za nas je trziste bilo koje zemlje ogromno.

Moskva je grad u kome nema-sta-nema, slicno vazi i za recimo Sangaj i sa obe te zemlje mi imamo povlasten trgovinski odnos o kakvom recimo Madjarska moze samo da sanja. Ali avaj kad je koncept srpske politike ispunjen na temeljnom unistavanju privrede, samoubilackom odnosu prema bankarskom sistemu i prodavanju kapitalnih kompanija budzasto strancima. I uz sve to dolazi jos i ekonomska kriza i izostanak investicija. Rusi su nama otvorili vrata i rekli na, ali mi nemamo sta da im damo. Nasa ponuda je da dodju stranci i gledaju devojcice od 18g kako se trce po splavovima i onda posle evontualno da ih prebije neki skins. Mi smo Bangkok !



eto kako razmislja Srbin. Zar je partnersto sa Rusijom upereno protiv nekog ili za korist Srbije ? Ako je tako kako ti rezonujes, tj. pokusavas da razmisljas, onda je clanstvo u EU protiv Rusije ? Koje su to kategorije razmisljanja u globalnom svetu ?
"...Sporazum potpisan između Rusije i tadašnje SRJ koja je samo posle godinu dana ratifikovala ovaj sporazum u Skupštini predviđa etapno ukidanje carina za robu koja vodi poreklo iz jedne od ugovorenih strana i to u narednih pet godina...Iako je od tada prošlo sedam godina Srbija se ni danas ne može pohvaliti posebnim povlasticama kada je u pitanju bescarinska spoljnotrgovinska razmena.

Najviše zbog toga što se na osam od deset „udarnih” srpskih proizvoda koji bi mogli da pronađu kupce na ovom tržištu i danas plaća carina. Tako recimo Rusi proteklih godina nisu imali prilike da okuse živinsko meso, kobasičarske proizvode, šećer, čokoladu, pivo, vino, alkohol, cigarete, sapun i sredstva za pranje, vunene tkanine, pamučna prediva, kompresore za frižidere, frižidere, mašine za pranje veša, kase, televizore i radio-prijemnike, traktore, putnička vozila, nameštaj od drveta, vreće za spavanje, posteljinu… proizvode iz Srbiji koji ne mogu da pređu rusku granicu, a da im na to bude zaračunata carina.

Na pitanje šta bi Srbija mogla da izvozi na rusko tržište Andrej Hripunov, šef Trgovinske komore Rusije u Beogradu kaže da su to poljoprivredni proizvodi, sokovi, kisele vode i vina, kao i više slanine i mesnih prerađevina. Međutim, problem je što je većina ovih proizvoda izuzeta iz sporazuma o slobodnoj trgovini..."
Toliko o tome koliko nas Rusi vole i koliko su gladni srpskih proizvoda.
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 17:14 - pre 177 meseci
podsecam samo neznalice, needukovane i/ili zlonamerne, koji se pitaju sta su to ikad Rusi ucinili za nas da se sete da su Rusi slomili nemacki fasizam enormnim zrtvama i oslobodili direktno i Beograd. Bez Rusa Evropa danas ne bi bila slobodna, a slobodno cu reci da mi Srbi mozda ne bi ni postojali.

Dakle, pozor i prst na celo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 17:21 - pre 177 meseci
Beltrammi,

Ajde dosta bre te jeftine demagogije - tvoje price o "sporazumu koji su nam Rusi dali" su najobicnija besmislica jer je taj sporazum tako dobar da se ne odnosi ni na jedan bitan proizvod koji bi Srbija mogla da izveze. Sa tim sporazumom Srbija moze da obrise bulju - ko kada bi EU dosla i rekla, evo imate 0% carinu za vas lokalni kokos, i ti skocis i kazes kako su velikodusni.

Najveci trgovinski partner Srbije je EU (to je FAKAT, znaci podatak iz cistog izvoza - GODINAMA unazad), a onda naravno susedne zemlje (CEFTA) - i to je nesto na sta se treba odmah fokusirati, sto je tu - i gde postoji jasan put sta treba odraditi kako bi se to jos vise poboljsalo.

A price o izvozu u Rusiju i Kinu i slicne "mega projekte" ostavi za Mr. Konjica & ekipu pred izbore.

Uostalom, niko ni jednoj firmi u Srbiji ne brani da izvozi u Rusiju ako zeli - problem je sto Rus lupa fine carine (bez obzira na genijalni "sporazum") pa je ocigledno nas proizvod skuplji od istog takvog iz Belorusije i ostalih blizih partnera Rusima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ivanmil

Član broj: 118251
Poruke: 219
79.101.219.*



Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 18:01 - pre 177 meseci
Citat:
Beltrammi: podsecam samo neznalice, needukovane i/ili zlonamerne, koji se pitaju sta su to ikad Rusi ucinili za nas da se sete da su Rusi slomili nemacki fasizam enormnim zrtvama i oslobodili direktno i Beograd. Bez Rusa Evropa danas ne bi bila slobodna, a slobodno cu reci da mi Srbi mozda ne bi ni postojali.

Dakle, pozor i prst na celo.
Ne, kad bih bio zlonameran pomenuo bih i tamnu stranu ruskih vojnika koji su došli da oslobode jugoslovenske teritorije (znaš ono o tome kako su porodice krile svoje ćerke (uglavnom šiparice) po tavanima, podrumima, ormanima, šupama i bog te pita gde), ali neću. Super je sve to, oslobodili nas i tako to, i sve to ja znam da cenim i poštujem, a ko je neznalica, pa rekao bih da bi ti mogao malo da staviš prst na vajno srBsko čelo i zapitaš se šta to mi imamo od guzenja Rusiji trenutno. Osim "odbrane Kosova" za šta je NIS otišao u bescenje a šuška se da će se produžiti monopol Rusima na uvoz i preradu nafte do 2012. Demantovao sam tvoju priču o "uspešnoj" trgovinskoj saradnji sa Rusijom, mislim, ko još veruje u besmislice!? Osim Srba.
 
0

HarryTuttle

Član broj: 221581
*.americanprogress.org.



+1 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 18:16 - pre 177 meseci
Srbija bi na prvom mestu trebala da:

1) Gleda samu sebe - iskoreniti korupciju, kriminal, nepotizam, javasluk...
2) Reorganizovati sudstvo, policiju, zdravstvo, lokalnu upravu - kako bi se stvorili povoljni uslovi za preduzetnike i ljude koji zele (normalno) da rade
3) Obnova infrastrukture
4) Traziti vojnu pomoc i instalaciju baza/novih vojnih tehnologija na tlu Srbije - kako bi se onemogucile buduce akcije tipa: j*be nam se za medjunarodno pravo, bitni su "nasi" interesi... aka "milosrdni andjeo" i sl.
5) Traziti pomoc za ostvarivanje gornjih stavki, od onih koji zele da je daju, i sa takvima praviti vojno/strateska partnerstva. Pod uslovom da se 'racunica' za davanje takve pomoci jasno vidi i zna - a ne podvodi se pod ucenu i neke imaginarne floskule: "porodica naroda", "nema alternativu" i slicne nebuloze.

...
1001) Kad i ako zemlja profunkcionishe i ocisti se od sljama... videti da li se Srbiji isplati da udje u bilo koju zajednicu, ili da idalje ostane na tome da se odrzavaju stvorena strateska partnerstva (sa EU, Kinom, Rusijom ili bilo kojom drugom zemljom ili grupom zemalja koja ima INTERES i NOVAC da pomogne Srbiji i za uzvrat dobije nesto - npr. mesto za svoje fabrike, vojni outpost, bescarinsku zonu za svoje firme itd.)

Nas problem je prazna prica: Evropa ovo - Evropa ono... postoje i druge alternative, samo ne postoji inicijativa sa Srpske strane. Srbija je toliko mala da po populaciji predstavlja veci grad u Kini ili Rusiji... tako da bi se sigurno moglo organizovati nesto, sto bi imalo obostranu korist, i za jedne i druge.

Ovako dok mi kao seoska dzukela lizemo tabane iskljucivo EU... uz pesmicu "EU nema alterantivu" - a pritom ne radimo nista na realnom poboljsavanju stvari u zemlji - stvari se nece popraviti nikad.



[Ovu poruku je menjao HarryTuttle dana 27.09.2009. u 19:31 GMT+1]
 
0

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 18:34 - pre 177 meseci
Na jugu Austrije ima jedno mesto zove se Bad Radkersburg.

Tamo sam svratio jednom i vozeci se gradom u kraicak oka upadne mi jedan natpis na cirilici. Prvo sam mislio, ovo mora da je greska, a spomenik je zapravo posvecen Rusima: oslobodiocima evrope od fasizma.

Inace ta prica o Rusima koji siluju zene je naravno izmisljotina predratnog teroriste, a ratnog i poratnog zlocinca Broza. Cilj je naravno bio da se ogade Rusi nama Srbima. Najvecu trgovinsku razmenu SFRJ je imala sa SSSR, a danasnja Srbija najvise izvozi u BG, a najveci partner unutar EU je Italija. Rusi i Kinezi nisu krivi sto im nasa roba nije interesantna.
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 18:46 - pre 177 meseci
Aman .
Prikačeni fajlovi
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 18:48 - pre 177 meseci
Meni je interesantna ekipa koju je dovukao pokojni Djindjic,bilo bi fino napraviti o njima neku stajaznam analizu tipa „gde su sta rade”,u ono vreme su mi delovali ozbiljno.Najinteresnatniji mi je Boza Djelic.Znaci ono,genije,radi pet stvari u isto vreme,potpuno posvecen reformama,zivi kod tetke,jede leba i masti itd.kad ,evo ga posle nekoliko godina,potpuno se utopio u srpsku blatustinu,postao predmet podsmeha,sparta po splavovima,ludilo.A izgledao mi bas onako...
A ostali se manuli corava posla,neki namestili sebi biznise sa stranim firmama,neki se lepo tale sa domacim tajkunima.Videli ljudi da u Srbijici ne vredi da guras neku pricu izvan glavnog toka.Ili te ismeju ili te pojede mrak.

Citat:
Srbija bi na prvom mestu trebala da:


Da da,svi znamo sta treba da se uradi,samo nema ko to da izvede.Nema potencijala
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow27.09.2009. u 18:58 - pre 177 meseci
Dobro je da si to rekao. Potencijal to je dobra reč. Imaš na primer u školi nekog đaka koji je loš ali ne baš tako loš. I sad on ima dva izbora. Jedan je da pokuša da se popravi a drugi je da postane još gori. To jest jedan put mu je da počne da se druži sa boljima od sebe i da gleda šta oni rade da ih zamoli da mu pomognu i tako da postane nešto od njega. Drugi put je da počne da se druži sa lošijima od sebe (to je lakši put) i da postane još gori. Pod onima sa kojima se hipotetički druži ne mislim na narod kao narod (ljude) već na uređenost države primenu zakona itd. Jednostavno u jednom izboru ima više onih a u drugom više onih drugih. Ako se to ne uradi doći će do krajnjeg pregrupisavanja svi dobri će otići tamo gde je dobro a svi loši će ostati ovde. To je jednostavna matematika.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u EU...little tomorrow
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 47213 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.