Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6255 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?10.09.2009. u 18:40 - pre 178 meseci
Ima 'samo' jedan mali problem u svemu tome sto ti pricas. Sam si ga i spomenuo. Ok... imas SOCLIP. I sta sad, to je neka ultimate zastita? Ako kupim drugu SIM karticu, ili te uznemiravam sa govornice ti ces znati o kojoj osobi se radi? SOCLIP, kao sto ti je Ivan spomenuo radi samo u slucaju da provajder dobija CLID informaciju na svom trunk-u. Sta ako ga nema - drugi provajder ne salje? Ili recimo, a ovo je vrlo cest slucaj u Americi npr. provajder koristi voip trunk na kome svi originate pozivi imaju isti CLID?! Znaci, zovem te iz Minesote u NewYork, tebi izadje broj npr. 212 555 5050, ili te zovem iz Kalifornije a tebi opet izadje 212 555 5050... iako u oba slucaja saljem ispravnu informaciju o broju, i sta onda? (desava se i na mts-u kad zoves iz inostranstva, brojevi pocinju cini mi se sa 065 99)
Ili koristim kloniranu karticu, a poziv sam jos dodatno preusmerio...
Mogu da ti konstruisem takve primere do sutra...

Citat:

E to je problem sto ti mislis da ce ti ta firma zloupotrebiti broj. Da li si to zvao da prijavis da je na fakultetu podmetnuta bomba? Zar nije lakse tebi da odes do neke govornice i odatle pozoves ili eventualno kupis drugu SIM karticu koja kosta nekoliko stotina dinara pa ona da ti sluzi za takve stvari?


Ja ne mislim da ce takva firma zloupotrebiti moj broj, vec to znam kao cinjenicu. Ustalom moje pravo je da moj broj bude moja privatna stvar, nekom cu ga dati, nekom drugom necu!
Za ovo drugo sam ti vec odgovorio, nikakav mi problem nije da zovem preko voip-a iz Amsterdama i da dobijes CLID = 0. Ne moram da izlazim iz sobe uopste do nekakve govornice.

Citat:
Zar mislis usluge kao sto su SOCLIP, banned private calls, call back for private calls, banovanje po broju kao i iskljucivanje dolazne telefonske linije u odgovarajucem vremenskom periodu, putem koda... ne treba i Srbija da ima?


Ponavljas se... vec sam ti odgovorio. SOCLIP sasivim sigurno ne treba da imaju privatna lica. Zabranu privatnih poziva, da. Call back, diskutabilno, +sto ovo nece raditi pod vec spomenutim slucajevima (ni sam provajder ne zna gde da rutira poziv).

Zabrana poziva odredjenim brojevima je isto ok...

Citat:

Pusti nas da se borimo za svoja prava i da ne dozvolimo da razne institucije i pojedinci zloupotrebljavaju propuste u Telekomu tj. rupe u telekomunikacijama.


Ma ko ti sta brani... samo napred. Evo ja se prvi slazem za zabranu privatnih poziva.
SOCLIP vec neces dobiti... A to ne mislim samo ja.


[Ovu poruku je menjao optix dana 10.09.2009. u 19:54 GMT+1]
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?10.09.2009. u 19:01 - pre 178 meseci
Nego, jel imas konkretan primer gde provajder daje svakom zainteresovanom privatnom licu SOCLIP uslugu, zivo me zanima?


"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?11.09.2009. u 08:00 - pre 178 meseci
Zasto u startu razdvajas privatno od fizickog lica? Ako Telekom kod nas moze da da tu uslugu Internet provajderima, slubama poput sluzbe 988... sto ne bi mogao da da i fizickim licima? Ako mogu da stite ustanove sto ne bi pojedince?

[Ovu poruku je menjao Jagnjeca brigada dana 11.09.2009. u 12:45 GMT+1]
"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?11.09.2009. u 23:43 - pre 178 meseci
Zato sto je to u suprotnosti sa drugom uslugom koju nude, a koja ima pokrice i sluzi zastiti privatnosti gradjana. Ne mozes nuditi obe usluge.

Ako ne vidis razlog zbog koga policija, hitna pomoc, vatrogasci, 988, provajderi, drugi ne-geografski brojevi (gde je bitna lokacija pozivaoca) ima to omoguceno, ja nemam sta da dodam.


Mozes li da objasnis zbog cega ti ne bi bila dovoljna usluga zabrane privatnih poziva, nego bas moras da imas i soclip?

"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Usluge sa zapada - zasto mt:s zaostaje?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6255 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.