Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?

[ Pregleda: 3634 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cokss

Član broj: 217506
Poruke: 12
91.150.124.*



+5 Profil

icon Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?17.09.2009. u 19:40 - pre 176 meseci
13.07.2009.
Primer pijace-trga do kraja godine u Zemunu

Pogodnosti koncepta pijaca-trgova JKP "Gradske pijace" predstaviće na primeru Zemunske pijace na kojoj će se do kraja godine deo pijace očistiti i pripremiti da posle radnog vremena u večernjim satima oživi i postane novo mesto okupljanja. Budući da je deo pijace i ranije bio trg, preuređenje ne iziskuje velika ulaganja, a građani će moći da uživaju na tom mestu u večernjim satima. Na pijaci-trgu posle zatvaranja pijace uklanjaće se tezge, a prostor ustupati šetačima i raznim kulturnim sadržajima.







Interesuje me sta vi mislite.Ima li uopste potrebe i uslova za ovako nesto ili je to samo pranje love kroz ovakve projekte ?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.206.*



+7 Profil

icon Re: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?17.09.2009. u 20:01 - pre 176 meseci
Nije to nikakva naša 'špecija'...ili bar ne od sada...

viđao sam tako organizovane pijačne prostore po Nemačkoj i Švajcarskoj još odavno,a po pričanju mojih starih pre drugog svetskog rata i u mom mestu je to tako bilo organizovano.

E,sad, da li će tu biti uglavljena i neka "vešernica za šuške"...*ebiga,sve je moguće...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?17.09.2009. u 21:35 - pre 176 meseci
To je totalno logicna stvar, jer su pijace i trgovi nekad bilo jedno.
Kao sto Kosuth kaze, u Nemackoj je to jos uvek cesta pojava i uz pametnu organizaciju - izgleda skroz simpaticno.

A i samo poreklo reci "pijaca" vodi od italijanske reci za trg "piazza". http://sr.wiktionary.org/wiki/%D0%BF%D1%98%D0%B0%D1%86%D0%B0

Hrvati mislim jos i kazu "trznica".
 
Odgovor na temu

Cokss

Član broj: 217506
Poruke: 12
77.46.220.*



+5 Profil

icon Re: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?18.09.2009. u 14:39 - pre 176 meseci
Ono jeste.U Nemackoj simpaticno izgleda i standard i kultura i sve ostalo.Ali primeniti to u ovakvim "nikakvim" nasim uslovima mislim da je cista glupost.U Evropi i meni sve to izgleda nekako na mestu ali ovde ........... .Bolje bi bilo da se malo povede racuna o samoj cistoci tih pijaca jer su okoline pijaca leglo zaraze nego praviti neku "FENSI " trznicu a na njoj da bude svega i svacega.Citam danas u novinama odrzana je pozorisna predstava na Bajlonijevoj pijaci medju tezgama u sklopu akcije PIJACE-TRGOVI.
Jel to znaci da cemo uskoro ici u pozoriste da kupujemo luk i krompir pre podne a uvece na predstavu ?Prave gluposti da zamazu oci narodu a da oni preko nekih projekata podele lovu medju sobom .Tako ja to vidim.
Mada ko zna ? Videcemo sta ce od svega toga biti.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?18.09.2009. u 18:39 - pre 176 meseci
Pazi, teoretski ideja je logicna.

E sad, ako je ovo tacno da se prljava i nerasciscena pijaca pretvara u isti takav trg, onda je i dalje shit.

Ako imas neku fotku ili link - sibni da vidimo u praksi sta je i kako je.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.217.*



+7 Profil

icon Re: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?18.09.2009. u 19:15 - pre 176 meseci
Citat:
Cokss a da oni preko nekih projekata podele lovu medju sobom .Tako ja to vidim.

Ma oni šta god da rade ovu opciju eksploatišu maksimalno...

Što je morala Savska dva puta da bude kopana,pa linija 'sedmice',zar nije mogla iz cuga da bude odrađena...itd,itd,to su samo neke stvari koje sam dolazeći u Beograd zapazio,a koliko čujem ima toga ihahaj...

U Nemačkoj,recimo takav vid organizovanja pijaca podrazumeva "tezgu na točkovima",znači to bi otprilike ili tačno tako,izgledalo kao onaj kamiončić kod Doma sindikata na onom platou što prodaje svašta nešto,piće slatkiše itd.

Kad se pijac završi,lepo vlasnik spakuje svoju prikolicu ili pruređeni kombi,pokupi svoje đubre i pali sa trga!

Uz dobru organizaciju takav jedan trg se očas posla očisti i može da služi svojoj drugoj nameni,tako da to može sasvim solidno i simpatično da izgleda i funkcioniše.

Koliko sam primetio postoji tu nekakav pomak ka tome da se Beograd polako "dovede u red".

E sad "interni" dilovi i talovi,pa nije to samo naš specifikum,manje-više svuda je to tako,lova je čudo,a velika lova još veće.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?18.09.2009. u 19:49 - pre 176 meseci
Citat:
Kosuth
U Nemačkoj,recimo takav vid organizovanja pijaca podrazumeva "tezgu na točkovima",znači to bi otprilike ili tačno tako,izgledalo kao onaj kamiončić kod Doma sindikata na onom platou što prodaje svašta nešto,piće slatkiše itd.

Kad se pijac završi,lepo vlasnik spakuje svoju prikolicu ili pruređeni kombi,pokupi svoje đubre i pali sa trga!

Uz dobru organizaciju takav jedan trg se očas posla očisti i može da služi svojoj drugoj nameni,tako da to može sasvim solidno i simpatično da izgleda i funkcioniše.
.


Otprilike, tako.

Ovo je Marktplatz u Stutgartu kad nema pijace





Ovo kad je pijaca





Stalno se nesto desava





ili Bozicna pijaca






Tako da taj princip i nije los.
 
Odgovor na temu

Cokss

Član broj: 217506
Poruke: 12
77.46.220.*



+5 Profil

icon Re: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?18.09.2009. u 21:03 - pre 176 meseci
Da .Princip uopste nije los.Cak mi se dopada kako to sve izgleda.
Medjutim to je Nemacka gde i mnogo komplikovanije stvari "ferceraju " do savrsenstva.
Znajuci sta se kod nas (u Beogradu) desava i kako funkcionisu stvari oko ciscenja pijace i koriscenja istih tvrdim da ta ideja uopste nije dobra.
Grozni smo po pitanju cistoce.I musterije i prodavci bacaju otpad gde god stignu bez obzira sto su kontejneri uredno postavljeni.Gledacu da nadjem vremena da vam to i dokumentujem fotografijama .A da peru lovu u to sam sve vise ubedjen,tim pre sto toliko zure da to obave a nemaju ni plan ni nacrt kako ce to izgledati.Valjda se boje da ne dodje druga garnitura koja ce podeliti tu lovu medju sobom umesto njih samih.Kakva banda .Cccccc.......
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pijace- trgovi potreba ili pranje love ?

[ Pregleda: 3634 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.