Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17354 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste02.10.2009. u 08:39 - pre 177 meseci
Citat:
karadima: U Rusiji se zivi ekstra, sve sto treba je da imas mozga. Naravno da sirotinja ne zivi dobro , ali takav je sistem, nije to Svedska.

Tako je, u Rusiji svi zive dobro osim sirotinje. Good point.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste02.10.2009. u 08:48 - pre 177 meseci
Nisam bio u Rusiji, ali prijatelj koji je ziveo tamo mi je rekao da prosecni Rusi zive sasvim pristojno, tj. da dobra srednja klasa itekako postoji.
Sigurno su nekima ostale predrasude iz 90-tih godina kad se sssr raspala ,
kad su ziveli od pomoci i bili na ivici bede a tajkuni se enormno bogatili ..


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
79.101.228.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste02.10.2009. u 12:46 - pre 177 meseci
Nisam ni ja bio u Rusiji, ali znam da u Srbiji nema travnatih aerodroma na koje sleću antonovi sa drvenim klupama u kojima seljanke prevoze ćurke.

Još manje se raja vozi na krovu vagona, niti pere veš na dunavskom keju :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste02.10.2009. u 13:27 - pre 177 meseci
Čoveku je u prirodi da uvek pronalazi niže tačke/nivoe, kako bi imao potvrdu da se on nalazi na visini

I primera bi bilo u nedogled, ako je poređenje utvrđeno kao princip.
Ali, život se ne bazira na tom prostom principu, jer bi onda uvek živeli na modelu zamena teza/činjenica.
I bili srećni, kada znamo da ima puno nesrećnih.

Slažem se da ima momenata, kada se i tako može razmišljati, ali onda najčešće funkcioniše odbrambeni mehanizam.


Pozdrav

Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
93.86.14.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste05.10.2009. u 12:26 - pre 177 meseci
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=62390

Citat:
Program UN za razvoj objavio je godišnju listu zemalja čiji redosled ukazuje koje su zemlje najbolje za život, a koje najgore, pre svega, prema životnom standardu u tim zemljama, obrazovanju i dužini života njihovog stanovništva.

...

Srbija se ove godine našla na 67. mestu. Njeni najbliži susedi se nalaze uglavnom na istom delu liste - Bugarska je 61, Rumunija 63, Crna Gora 65, Albanija 70, Makedonija 72, a Bosna i Hercegovina 76. na listi.
Ima i onih koji su znatno bolje rangirane na ovoj listi UN. To je, pre svega, Grčka koja se nalazi na 25. mestu, zatim Slovenija kao 29. zemlja po uslovima za život, Češka koja je 36, Slovačka 42, Mađarska 43. i Hrvatska 45.
Da ni mnogim velikim silama nije lako da u svemu budu najbolje pokazuje činjenica da je Rusija 71. na ovoj listi, Kina 92. i Indija na 134. mestu, pogotovo ako se zna da je Kuba zauzela 51. mesto liste od 182 zemlje.



Evo, i ova tabela pokazuje da sam u pravu sa procenom po pitanju kine, rusije, ... indije, jelte ... :)

Nadam se da je sad jasnije šta sam hteo reći :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste05.10.2009. u 12:36 - pre 177 meseci
Yep da, u Rusiji zive fenomenalno... isao ja da pokupim (testiram/eventualno zaposlim) neke ruske programere pre par godina i pitaju me oni koliko se tamo gde treba da rade trosi plate na hranu?

Ja im kazem "negde oko 10%-15% plate"

Ljudi me gledaju i ne veruju, mislili da je blize 70-80% - kao idemo bre odma' :)

Da.. odlicno se zivi u Rusiji - kako bese, ako si sposoban i snalazljiv. Jedino ubija to to sto je statisticka distribucija populacije takva da vecina nisu "sposobni i snalazljivi" pa se tako jako lepo dolazi do prave cifre ko dobro zivi a ko ne koja jako lepo korespondira sa tim UN indeksom.

Otkricu vam tajnu - i u Burkini Faso se zivi odlicno ako si sposoban i snalazljiv, a vrlo verovatno i u Severnoj Koreji ... tako da, nema problema uopste nigde - samo trebate biti... sposobni i snalazljivi, a ovi ostali i ovako i onako treba da crknu, jel da :)

Jos jedna nezgodna stvar je kada oni koji nisu "sposobni i snalazljivi" dodju do neke puske, recimo... pa krenu da predupredjuju svoju nesposobnost i nesnalazljivost... ili kad krenu da vas reketiraju, posto ste vi "sposobni i snalazljivi" a vlast ne moze da vas stiti od reketa, jer nema dovoljno "sposobnih i snalazljivih"... Nezgodno.

Isto vazi i za USA - gde je imperativ biti sposoban i snalazljiv. Odlicno, nema problema - jedino kada se svi oni ostali (a njih ima ne tako malo) dodju do pusketine, a mogu... onda vam preporucuju da ne idete po "losim delovima grada", kako vas oni "nesposobni i nesnalazljivi" ne bi roknuli jer, oni vas ne vole jer ste uspeli u "americkom snu" :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste05.10.2009. u 14:07 - pre 177 meseci
Nekad nije lose ni imati malo srece, gdje god da zivis.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste05.10.2009. u 16:37 - pre 177 meseci
Zasto malo? Dobro je imati puno srece :)
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Mobtel
Član broj: 43396
Poruke: 963
77.46.206.*

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste06.10.2009. u 14:04 - pre 177 meseci
Bolje ziveti ceo zivot bogat nego 2 dana kao siroma...alan ford...
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
79.101.169.*



+21 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 09:03 - pre 177 meseci
Tata, a šta je to sunce?
---To je sine žuta lopta na nebu koja nam daje toplotu i život.

Tata, tata, a šta je to more?
---To je sine velika slana voda , negde tamo daleko.

Tata, a tata, a šta je to...
---E sine, batali, jel znaš ti koja je cenzura interneta u Kini.
************************************************

Otprilike tako bi išao spin.
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
95.180.39.*



+7 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 09:49 - pre 177 meseci
@Dimkovic
@Rodic

Vas dvojica stalno nesto filozofirate.

Zorane, to sa tim avionima sto slecu na livade i pranjem vesa na "dunavskom keju" ja u Rusiji nisam video. Ako te bas interesuje, Moskva ima 3 aerodroma koji su jedno 6 puta veci od naseg dragog "Nikole Tesle", avio prevoz im je drasticno jeftiniji od nasega dragog JAT-a, postoje i Low cost kompanije koje prevoze za male pare gde hoces. Kad sam rekao da u rusiji zive dobro oni koji nisu sirotinja i ko ima mozga vi ste to preokrenuli i protumacili kako je vama odgovaralo da napravite crnjak od toga. U rusiji mozes fino da zivis sa normalnim poslom. Moj otac je radio kao sef magacina u nekoj prodaji autodelova a zena mu radi kao krojacica i ziveli su sasvim normalno. Kad sam isao letos tamo nisam video da pate od gladi , cak sta vise frizider im je bio drasticno puniji od mog u Beogradu, klopa po restoranima je sasvim prihvatljiva, prevoz im nije skup, benzin kosta 45 dinara , dizel 35 a plin 25... a plate su im otprilike kao i kod nas u beogradu od 300 dolara pa na vise , zavisi od posla. U Moskvi ima ljudi koji rade i za 2k dolara i vise.

Sto se tice automobila , uglavnom se voze novi automobili, od starih samo lade i volge. Nisam video ni jednog golfa keca, dvojku, fiestu staru, korsu staru... to tamo nema. ili bar ima u veoma maloj kolicini tako da se skoro ni ne primecuju.

Dimke, to sto si ti nasao nekih par programera koji su se zapanjili sto ti u nemackoj placas 15% na hranu, jesu li se zapitali da li je mozda puno sto dajes 50% tvoje plate na stan? Ili zivis tamo za dzabe? I to je veoma izdvojen slucaj sto si ti naveo ... kad budes stupio u kontakt sa preko 100 rusa i ako od tih 100 rusa bar 65% njih kaze da im je tamo lose e onda cu da i verujem da to sto ti pricas ima logike i da je istinito. ovako samo iznosis neke misli koje nisu potkrepljene nikakvim cinjenicama vec pukim nagadjanjem na osnovu 3 coveka sa kojima si pricao.

Zorane, taj tvoj izvestaj UN-a mozes da metes u neku fasciklu i da im ga vratis. Naravno da su zemlje tipa Kina, Rusija i Indija po njima veoma lose za zivot ... mozda zato sto su velicine kao 3 evrope (svaka) i sto imaju neki odredjeni procenat (otprilike 30%) zemlje gde su uslovi za zivot veoma losi zbog mozda geografskog polozaa, klime, whatever. I onda se pojavi neki baja iz UN i prospe neke cifre u procentima i kao on je pametan , a ti pojedes to sto ti on servirao i mislis da je to istina samo zato sto je on iz UN-a. Daj , molim te izadji sa nekim malo jacim cinjenicama. Po vama se najbolje zivi u Svedskoj, Francuskoj , Nemackoj , Americi i sl. To je sve mozda. Moj drugar zivi u Kanadi, radi 3 posla , ali zato vozi Krajslera CL300 (valjda se tako zove, neka limunzina je u pitanju) , ima svoj stan, i recimo to je sve. U kreditu je do guse, duzan je kao Grcka i radice do kraja zivota da otplati te kredite sto ima. Ali to je takav sistem tamo i on je zadovoljan sa svojim zivotom. Verovatno je zadovoljan isto kao sto je i zadovoljan neki crnac u africi koji nije video nista sto radi na baterije a kamo li na struju sa svojim drvenim kompljem i zivotom lovca na antilope. To je sve stvar licnosti. Meni se svidja ovde gde zivim i ne bih odlazio nigde odavde.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 10:00 - pre 177 meseci
Citat:

Dimke, to sto si ti nasao nekih par programera koji su se zapanjili sto ti u nemackoj placas 15% na hranu, jesu li se zapitali da li je mozda puno sto dajes 50% tvoje plate na stan? Ili zivis tamo za dzabe? I to je veoma izdvojen slucaj sto si ti naveo ... kad budes stupio u kontakt sa preko 100 rusa i ako od tih 100 rusa bar 65% njih kaze da im je tamo lose e onda cu da i verujem da to sto ti pricas ima logike i da je istinito. ovako samo iznosis neke misli koje nisu potkrepljene nikakvim cinjenicama vec pukim nagadjanjem na osnovu 3 coveka sa kojima si pricao.


50% plate na stan? Pa to bi znacilo da zivim u nekom 300 kvm ludilu sa zlatnim slavnimama, poslednji put kada sam gledao moji troskovi za stan su oko ~20% plate... A sta, u Rusiji su stanovi dzabe? Nesto ne bih rekao Ili mislis da ako nasledis stan od babe da ga svi nasledjuju, i da svaka porodica ima 1 do 2-je dece :)

Eto ti cinjenica onaj UN papir - ljudi radili istrazivanje, dobro - mozemo i njih da proglasimo budalama - u Rusiji se dobro zivi, i tacka... jest da su im svi merljivi parametri losi, ali to je sve bshit ;-)

A kako si ti dosao do tvog zakljucka, da nisi ti mozda sondirao 50% ruske populacije pa mozes da dodjes nama da kazes da lupamo gluposti? :)

Mozes misliti, divljacki kapitalizam mancesterskog tipa, pravna drzava na nuli - bolje ti je da platis reket nego da ocekujes da ce drzava i zakon da ti stiti firmu od krimosa, sve je na prodaju, plate tek na nivou da te prehrane i eventualno nesto malo da pretekne, neizvesnost svaki dan zbog ogromnih skokova i padova ekonomije... i super zemlja za zivot...

Nesto se tu ne slaze... ali dobro, lepa je priroda u Sibiru, jedino hebe sto vecina populacije ne zivi tamo ;-)

Citat:

. Moj drugar zivi u Kanadi, radi 3 posla , ali zato vozi Krajslera CL300 (valjda se tako zove, neka limunzina je u pitanju) , ima svoj stan, i recimo to je sve. U kreditu je do guse,


A u Rusiji, nema kredita, niko nije u njima? I kamate su jos manje? :-) Vidis, moj kolega Rus mi objasnjava kako su skocile cene nekretnina da normalan covek mora da rmba ceo zivot i da otplacuje kredit sa 2 plate.

A da... u Rusiji je stan dzabe, dobijes ga od mame i tate. Po defaultu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
95.180.39.*



+7 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 10:10 - pre 177 meseci
Pa ja nisam sondirao 50% ruske populacije ali sam za razliku od ljudi koji pricaju o zivotu u Rusiji ipak bio tamo i video kako se zivi. A i moj cale je tamo ziveo 18 godina tako da ne pricam napamet.

Izvini za 50% plate na stan, to sam lupio posto ne znam kolika je tvoja plata... mozes li nam reci bar koliko placas stan ako nije tajna :)

I ne mislim da u Rusiji stanovi kostaju dzabe ali se tamo za razliku od ovde gradi i prodaju se stanovi vise nego kod nas u Srbiji, a jedan jednosoban stan u Kalugi kosta oko 35000 dolara za oko 40 kvadrata sto mozes reci i nije mnogo zar ne?

 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.242.*



+13 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 10:22 - pre 177 meseci
Citat:
karadima:I ne mislim da u Rusiji stanovi kostaju dzabe ali se tamo za razliku od ovde gradi i prodaju se stanovi vise nego kod nas u Srbiji, a jedan jednosoban stan u Kalugi kosta oko 35000 dolara za oko 40 kvadrata sto mozes reci i nije mnogo zar ne?
Pa ono nije da nije, i u Boru mozes da kupis dvosoban stan za 10k ojra, al sto rece moj kolega "jeste, al ajd ti zivi u Boru"...

A evo jos malo mrske kapitalisticke propagande: Moskva treci najskuplji grad na svetu
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 11:22 - pre 177 meseci
Citat:

Pa ja nisam sondirao 50% ruske populacije ali sam za razliku od ljudi koji pricaju o zivotu u Rusiji ipak bio tamo i video kako se zivi. A i moj cale je tamo ziveo 18 godina tako da ne pricam napamet.


Pa bio sam i ja u Rusiji i u Jermeniji... ne pricam na pamet, ono pricao sa ljudima.

Zale se na ogromne kamate u bankama i kako su obicni ljudi zaduzeni do guse. Nesto bas zvuci kao ta prica o zapadu, samo sto u Rusiji imas qurcinu od prava kao radnik, imas qrcinu prava pred drzavom, svaki nasilnik mafijas moze da ti reketira firmu itd...

Ispada da imas sve lose "sa zapada" - ogromne kamate, beskrupulozne poslodavce + sve najgore iz dzungle: zakon jaceg, apsolutnu korupciju u svim sverama drustva, rekete (ako si preduzetnik)... odlican mix, pokupili su sve sto valja ;-)

Citat:

Izvini za 50% plate na stan, to sam lupio posto ne znam kolika je tvoja plata... mozes li nam reci bar koliko placas stan ako nije tajna :)


:-)

Citat:

I ne mislim da u Rusiji stanovi kostaju dzabe ali se tamo za razliku od ovde gradi i prodaju se stanovi vise nego kod nas u Srbiji, a jedan jednosoban stan u Kalugi kosta oko 35000 dolara za oko 40 kvadrata sto mozes reci i nije mnogo zar ne?


Lepo ti covek rece za Bor - $40K nije mnogo ako imas platu ko u DE ili USA, ali nisam siguran da je prosecna plata u Kalugi + kamata u banci na kredit nesto sto bih nazvao laganicom za kupovinu stana... nesto mi se cini da prosecna familija mora da rmba vise decenija kako bi ga otplatila i da za to trosi ogromnu vecinu svojih likvidnih sredstava ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
93.86.14.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 11:46 - pre 177 meseci
Citat:
karadima:Zorane, to sa tim avionima sto slecu na livade i pranjem vesa na "dunavskom keju" ja u Rusiji nisam video.


Ovi se kupaju ... a 200m niže žene peru veš.



Sad je valjda lakše da zaključiš na koga sam mislio :)


A što se tiče aerodroma ... nabodi nekog ko je radio za Energoprojekt ili Napred, da ti ispriča ... dogodovštine širom rusije :)
Ako nabodem neki skener, okačiću fotku :)

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
79.101.169.*



+21 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 13:30 - pre 177 meseci
A može i ovako....

*****************************************************
Tata, a šta je to sunce?
---To je sine žuta lopta na nebu koja nam daje toplotu i život.

Tata, tata, a šta je to more?
---To je sine velika slana voda , negde tamo daleko.

Tata, a tata, a šta je to...
---E sine, batali, jel znaš ti da se Indijci peru u reci, a žene 200 metara naniže peru veš.

******************************************************

Mislim stvarno, šta ti upoređuješ...I pre 1000 godina su to radili, i nadam se i za 1000 godina.
Jednostavno su takvi, shvataš... I svesni su sebe i ko su i šta su.

A što se tiče:


Citat:

A što se tiče aerodroma ... nabodi nekog ko je radio za Energoprojekt ili Napred, da ti ispriča ... dogodovštine širom rusije :)
Ako nabodem neki skener, okačiću fotku :)



Prošetaj i provozaj kola malo po Srbiji , radi malo po Srbiji, ali radi, pa dođi pa nam ispričaj ti tvoje dogodovštine...

Pametni ljudi kažu: Pazi sa kim se upoređuješ.

Koju priču ti hoćeš da prodaš, nije mi baš najjasnije.



 
Odgovor na temu

sasa_vidic

Član broj: 178334
Poruke: 15
79.101.169.*



+21 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 14:04 - pre 177 meseci
I vidi.
Sam naslov koji si postavio govori o tome šta zaista misliš.

Pravi naslov bi bio ---Paaaa, i nije nam toliko loše koliko NAM SE ČINI---

a umesto toga tvoja podsvest kaže---Paaaa, i nije nam toliko loše KOLIKO JESTE----kako si i naslovio temu.

Sam sebe teraš u kontradikciju.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste07.10.2009. u 18:25 - pre 177 meseci
Citat:
sasa_vidic:Sam naslov koji si postavio govori o tome šta zaista misliš.


Zamisli koincidenciju slučajnosti ... kako mi se omaklo da napišem šta sam mislio .... da mi je znati :)


Citat:
Pravi naslov bi bio ---Paaaa, i nije nam toliko loše koliko NAM SE ČINI---

a umesto toga tvoja podsvest kaže---Paaaa, i nije nam toliko loše KOLIKO JESTE----kako si i naslovio temu.

Sam sebe teraš u kontradikciju.


A da ti malo pročitaš šta ja pišem a šta ti umišljaš šta ja pišem?


Izgleda da moram polako

Dakle, nama jeste loše i nije nam dobro, ali nam nije loše koliko jeste loše većini na ovoj planeti
U prevodu, nalazimo se na vrhu tj. u prvoj trećini onih kojima je u odnosu na ostatak od 2/3 dobro
Iii da prevedem na srpski, i nije nam toliko loše koliko jeste.

Jel sad jasnije? :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.187.*



+7 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste10.10.2009. u 01:09 - pre 177 meseci
@ X-Files
Citat:
Bio je jednom neki tekst u obliku kolumne koji je izlazio nedeljom na prvoj unutrašnjoj stranici Novosti (autor neki Vuković). U tekstu je svetska populacija aproksimovana na 100 ljudi, pa je onda statistički sagledano nekoliko aspekata, tipa: crni, beli, žuti; gladni, siti; pismeni, nepismeni; kao i drugi zanimljivi uglovi gledanja, koji u principu imaju nekakvu vezu s kvalitetom života u sadašnjem vremenu.

Sećam se da nas je sama činjenica da znamo da čitamo/pišemo i imamo mogućnost da ujutro kupimo i pročitamo novine - stavljala na sam vrh 'kvaliteta' življenja ;) ... pri čemu je bilo vrlo uočljivo da je 'kvalitet' vrlo skoncentrisan na 'odabrane' lokacije.

(Ako neko eventualno ima taj članak, zamolio bih da ga postavi screenshot).


http://www.miniature-earth.com/

Mislim da je ovaj projekat baš to što ti treba.
Ako ne i bolje (mala video prezentacija).

Čim izaberete željeni jezik video klip kreće.
Ja sam se posle gledanja malo češkao po mojoj dragoj glavi ....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17354 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.