Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17356 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.58.*



+7 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 12:27 - pre 177 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A sto bi neko radio a da ne prima platu? "Nada umire poslednja..." , ili?


Čuj što? Pa zbog radnog staža!
To je smrt za familiju ako ti ne ide radni staž!!

Kako i od čega će da živi ako nema penziju kad ostari --**_?
I tako tome slične teorije-vodilje...

Mada, takvih slučajeva je sve manje i manje...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 12:42 - pre 177 meseci
Pa vidi, ljudi teze ka nekoj izvesnosti i sigurnosti, to je normalno.
Jedan od razloga stanja svesti kod nas i jeste permanentno osecanje
nesigurnosti i neizvesnosti kod vecine tokom vise godina, sto zna
prilicno da zamori... pogotovo kod naroda koji je u traznziciji iz sistema
koji je bio u ovo sad, i to tranziciji koja se desava na najgori moguci nacin.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 16:12 - pre 177 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Ima i dosta ljudi koji ne rade i primaju plate... :)


e, ovo je ono što nas ubi, mada i kao što musicmaster reče ima i ljudi koji rade a ne primaju plate, kakva je to tek glupost...

verovatno će i nama jednog dana biti bolje, ali najpre moramo da promenimo što više tog zaostalog mentaliteta i to u svim granama života.

Neko je rekao da svi ili skoro svi imaju i nekog na selu pa dotiraju svoj budžet... Ok, a šta je sa onima koji nemaju? Evo ja prvi nemam...
Mislim, to kao, ''snaćićemo se mi'' i ''kakva SEKA, mi smo na to navikli'' te priče su mi užasne. Ljudi treba da promene sebe i da ne prihvataju više ono što im ne odgovara-da rade na crno, za bezobrazno male pare ili kao najgori primer, da rade mesecima, pa čak i godinama - bez plate!

Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
79.101.88.*



+69 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 16:50 - pre 177 meseci
Meni par rodjaka radi u Rusiji.
Cinjenica je da je Moskva glavni grad, i ta ona ima te metroe itd, a kazu da ljudi izvan Rusije ne zive nista posebno
Bili su na par mesta po drzavi, i kazu da se zivi relativno isto ili losije nego kod nas.
Ne govorim na osnovu licnog iskustva, ali bih rekao da tih par gradova drze bogatstvo, manji se nekako slepaju, a ostatak ljudi sto zivi van tih naseobina i na zivi preterano dobro.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 17:19 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666: Poredimo se Luksemburgom, to je izazovnije


Paaaa, kako da ti kažem ... iz postova na ovoj temi i možeš zaključiti da su skoro svi skloni poređenju sa Luksemburgom, Švedskom i sličnim zemljama, što zapravo i jeste osnovni i elementarni problem koji imamo kao zemlja.

Iz njega proističe ova zaduženost ... jer je bolje zadužiti se nego pojašnjavati raji zašto se 300km uzvodno živi pristojnije.

Što bi rekli stariji i iskusniji, ''zanosimo se ki ona stvar pri kosidbi''.

A komentar da su prosečne zarade zapravo 100 evra ... su smešne ... pa u zdravstvu, vojsci, policiji, sudstvu, obrazovanju, bankarstvu ... nemate platu ispod 30,000 dinara (osim kafe kuvarica i čistačica koje imaju 15,000)



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 17:39 - pre 177 meseci
prosečne zarade sigurno nisu 100 Eura, ali nisu ni 400, 350...
Šta je sa ljudima koji rade po buticima, trafikama, prodavnicama... oni svi imaju od 15-25000 maksimalno.

Rođaka mi radi u butiku godinama, ima platu sada 18000,

Drugarica (koja je završila Filološki fakultet) radi u jednom lancu butika u BG-u kao poslovođa i ima platu 22000 dinara!

Brat mi radi u Narodnoj biblioteci Srbije kao konzervator i ima platu 26000 dinara.

Pa, mislim ako gore navedeno nije prosek radne snage, onda ne znam šta jeste...

Prosek sigurno nisu menadžeri, IT struke i slično...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 17:51 - pre 177 meseci
Citat:
etjen: Prosek sigurno nisu menadžeri, IT struke i slično...

Ulaze u prosjek. Svi prijavljeni radnici ulaze u "formulu" izracunavanja prosjecne plate u drzavi. E sada, druga je stvar sto postoji gomila neprijavljenih ljudi koji rade sve i svasta za jako male pare. To je, generalno, problem cijelog drustva, pocevsi od drzave, preko radnika, pa sve do poslodavaca.

Slozio bih se sa Zoranom, Srbija ima koliko-toliko zadovoljavajuci standard, a posjeduje i veliki potencijal za daljnji razvoj. Proizvodnja i nije na tako losem nivou, a i regionalno Srbija je medju najvecim izvoznicima.
Mozda iz perspektive nekoga ko zivi u EU, il' samoj Srbiji, to izgleda nedovoljno, al' kao osoba koja zivi u Bosni, mogu vam samo reci da ne znate koliko ste srecni. :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 17:51 - pre 177 meseci
@ etjen

PROSEČNA ZARADA RS U 2009. GODINI

Statistika kao nauka ne uzima tvoju bližu okolinu za reper i statistička istraživanja, već za to postoji neki širi obim posmatranja.
S obzirom da većina privatnika prijavljuje minimalac a radnicima isplaćuje od 300 do 1000 ojra, na ruke .... onda možemo slobodno reći da ta suma prelazi i tih 40.000 dinara.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.250.*



+7 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 18:14 - pre 177 meseci
Koliko ljudi (otprl.) prima 1000, a koliko 300 ojra na ruke?
Ako ih je 10.. ili koliko god čovek da zamisli..

To je najveći problem koji se javlja kod statistika.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 18:15 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Paaaa, kako da ti kažem ... iz postova na ovoj temi i možeš zaključiti da su skoro svi skloni poređenju sa Luksemburgom, Švedskom i sličnim zemljama, što zapravo i jeste osnovni i elementarni problem koji imamo kao zemlja.

Iz njega proističe ova zaduženost ... jer je bolje zadužiti se nego pojašnjavati raji zašto se 300km uzvodno živi pristojnije.

Što bi rekli stariji i iskusniji, ''zanosimo se ki ona stvar pri kosidbi''.



Ne bih rekao da je zbog toga, nego bih rekao da je pre zbog toga sto drzava Srbija satire postojece industrijske kapacitete kroz burazersku tranziciju i ne potpomaze razvoj iste, jer jednostavno ne ume to da radi.
A posto se porez ubirati mora, a od koga nema - kumi se i obecava i Rusiji i MMFu da nece pokrasti puno, samo da bi dali neki kes.


A zasto bi se, inace, samo ugledali na zarade? Ugledajmo se na ceo sistem - odnos birokratije prema pojedincu, programsko delovanje drzave, jasni ciljevi u ekonomiji, postovanje zakona - to donosi standard.

Pre ce biti da je logika "Cuti moze biti i gore" dovela do te zaduzenosti, jer narod prasta olosu koji ih zaduzuje - jer "mogu oni i gore".


Ja sam za poredjenje sa Svedima i Luksemburgom.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 18:31 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666: Ja sam za poredjenje sa Svedima i Luksemburgom.


Jedno je ugledati se na takve zemlje, a drugo konstatovati koliko je zemalja realno iza tebe.

Generalno, ne moraju biti ni pare u pitanju.
Mozemo biti srecni sto pijemo vodu iz cesme, sto nemamo cunami, tajfun, orkan, monsun, .... zemljotrese ...što nam nije pukla brana i odnela ceo grad ...

Ajmo recimo da vidimo rezultate u sportu.
Košarka, tenis, odbojka, vetrpolo, ... plivanje ...
Malo smo se mi opustili, pa sve shvatamo zdravo za gotovo.

Evo moj komsija, vec godinu dana nece da gleda Djokovica jer je jednom puko neko finale protiv Nadala, i zove ga seronjom.
Jelena ga je duboko razocarala sto nije vise prva.


Sad se setih ... ima tome pooooodavno ... šetao se Vuk Drašković po Srbji u nekoj predizbornoj kampanji, obilazio sela ... i svi oduševljeni, ali neće da glasaju za njega.
Pita Vuk a zašto
a seljak mu reče: Pa glasaću za tebe kad pobediš na izborima.


Tako da, čudno mi poimanje stvari imamo
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 18:45 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic: Jedno je ugledati se na takve zemlje, a drugo konstatovati koliko je zemalja realno iza tebe.

Generalno, ne moraju biti ni pare u pitanju.
Mozemo biti srecni sto pijemo vodu iz cesme, sto nemamo cunami, tajfun, orkan, monsun, .... zemljotrese ...što nam nije pukla brana i odnela ceo grad ...


To stoji i to je dobra polazna tacka, ali nije dobra ako to bude logika fúnkcionisanja - jer upravo takva logika dovodi to toga sto si napisao da se ne ume ceniti ono sto se vec ima.
I kao posledicu imamo da ni jedan rezim ne ume da kaze - ajmo da napravimo neki program koji ce npr da modernizuje mehanizaciju poljoprivrednika, kad vec imamo puno plodne zemlje. Ili da sredimo priobalje Dunava, kad vec imamo Dunav. Ili ajde da napravimo jbn autoput kroz zemlju, kad mozemo biti vaznija juznoevropska ruta. I jos puno primera.

A zasto? Pa niko ih ne pritiska, ni pojedinci, ni novine. A i zasto bi, kad moze i gore.

I zato ce se popisati na Djokovica kad ne igra dobro, jer ne zna da gomila zemalja ni nema nekog Djokovica da ga bodri i kad ne igra dobro, jer to je luksuz imati.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 18:55 - pre 177 meseci
Citat:
Zoran Rodic: @ etjen

PROSEČNA ZARADA RS U 2009. GODINI

Statistika kao nauka ne uzima tvoju bližu okolinu za reper i statistička istraživanja, već za to postoji neki širi obim posmatranja.
S obzirom da većina privatnika prijavljuje minimalac a radnicima isplaćuje od 300 do 1000 ojra, na ruke .... onda možemo slobodno reći da ta suma prelazi i tih 40.000 dinara.


hmm, bespotreban komentar na moju bližu okolinu, ne poznajemo se.

Ja sam hteo da kažem da je mnogo više ljudi koji imaju manju platu od tog tzv proseka. Prosek vadi manji broj ljudi sa visokim primanjima a oni po meni ne predstavljaju prosek stanovništva, ako je sada jasnije šta sam hteo da kažem.

Citat:
Isak666

A zasto bi se, inace, samo ugledali na zarade? Ugledajmo se na ceo sistem - odnos birokratije prema pojedincu, programsko delovanje drzave, jasni ciljevi u ekonomiji, postovanje zakona - to donosi standard.




Ja sam za poredjenje sa Svedima i Luksemburgom.


sa ovim se potpuno slažem.
i dodao bih da nam je potrebno mnogo više tolerancije kao narodu... i to tolerancije u svakom smislu, od svakodnevnog saobraćaja pa do nekih skorašnje aktuelnih stvari.
Sa tolerancijom smo baš tanki...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.84.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 19:35 - pre 177 meseci
pade mi na pamet još nešto vezano za statistiku.
Skoro sam radio neki posao sa Slovencima gde, u razgovoru, čovek reče kako je i u Sloveniji sad loša situacija i navede on tako primer gde je u Gorenju prosečna plata 300Eura!
Mislim, statistika je čudo :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 19:45 - pre 177 meseci
Nemam puno vremena, a nisam siguran ni koliko je prikladno soliti sa ove daljine i ovog okruzenja.

Ipak, naslo se malo vremena, a ima nekoliko bitnih stvari koje mislim da treba da se kazu.

Svako merenje toga kako se zivi mora da podje 'iz unutra'.

Neki najprostiji algoritam je da se ocekivani rezultat formira tako sto se ukupno dostignuce i
kvalitet zivota podeli sa sumom pocetnih potencijala, (prirodni uslovi, nedostatak zemljotresa,
cunamija, tajfuna, orkana, monsuna, prasuma, otrovnih zmija, prisustvo kvalitetne obradive zemlje,
rudnog i vodnog bogatstva,....zakljucno sa sumom individualnih kvaliteta i talenata ljudi).

Rezultat je bojim se, izuzetno porazavajuci. Mislim da smo po kao nacija po kolicini prokockanog
i uludo razbacanog potencijala svih vrsta
u samom svetskom vrhu vec odavno.

Zemlje sa daleko slabijim pocetnim uslovima ziveci smislenije i strpljivo radeci na svom dobru postizu
proporcionalno daleko vise od nas.

(...primera koliko hoces...)

Porazavajuci je do mere, da se nekada pitam da li je sve sto se Srbijom desava zapravo nekakva
pokazna vezba kojoj je cilj da ilustruje do koje mere neke ljudske mane i promasaji mogu da uniste
mnogo toga dobrog.

Gledanje na ostatak sveta i kvazi-budisticko tesenje 'nije nam lose' je odprilike isto opravdano kao
kad kosarkas NBA kvaliteta ne uradi sa karijerom nista, ali se tesi da u njegovoj ulici niko i ne moze
da zakuca. Ili kad violinista sa potencijalom za Berlinsku filharmoniju koji je spao na Ibarsku magistralu
kaze sebi 'brate, sta mi fali, od svih kamiondzija koje svracaju u kafanu o muzici znam najvise'.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 20:03 - pre 177 meseci
Citat:
milanche: Rezultat je bojim se, izuzetno porazavajuci. Mislim da smo po kao nacija po kolicini prokockanog
i uludo razbacanog potencijala svih vrsta
u samom svetskom vrhu vec odavno.

Potpuno se slažem. To počinje od malih nogu gde te uče da se ne izdvajaš od proseka umesto da se neguje svačija individualnost i sposobnost. Osim toga, malo se pridaje važnosti lepim i okrečenim fasadama, zelenim površinama, parkovima, trotoarima. Višak zaposlenih u administraciji (preko 70%) pije kafu dok se teško bilo ko vata motike i metle.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 20:28 - pre 177 meseci
Dobro, pošto vidim da sam apsolutno nejasan šta želim reći, ajde da postavim ovu pitalicu.

Dakle, na planeti zemlji ima 190-200 što priznatih što nepriznatih zemalja ... lako ih je izguglati ... pa dajte Srbiji redni broj za koji mislite da zaslužuje na toj tabeli po svim aspektima.
Ekonomskim, prirodnim bogatstvima ... političkim prilikama ... šta hoćete.

Naprosto, ne mogu da verujem da će nekome pasti ispod 60-og mesta



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 20:34 - pre 177 meseci
Meni nije jasno sta je tvoja poruka.

Nije stvar koje je trenutno mesto Srbije na skali kvaliteta zivota (koliko god to bio opsiran termin), nego koje bi to mesto moglo biti - obzirom na njene kapacitete.

Stoga jedan deo ljudi je nezadovoljan, jer smatra da postoji realna mogucnost da imaju kvalitetniji zivot. I istog razloga ne vidi kao relevantno da se poredi sa Afrikom ili Bangladesom, jer ima bolju "startnu poziciju".

Pitanje je - sta zelis da nam porucis prikazivanjem podataka koji govore kako postoje drzave u kojima se zivi losije nego u Srbiji po svim ili vecini prihvacenim standardima?

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 20:37 - pre 177 meseci
S druge strane, ja mogu da navedem bez velikog razmisljanja bar jedno 60 stvari u Srbiji
za koje ne postoji objektivni razlog da ne budu mnogo bolje nego sto jesu.

...da parafraziram onaj vic 'A za Japan me bas briga'
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste11.10.2009. u 20:46 - pre 177 meseci
Citat:
Isak666: Meni nije jasno sta je tvoja poruka.


Nema poruke, u pitanju je čista konstatacija.

Ajde da ponovim ono što sam napisao na drugoj strani

Dakle, nama jeste loše i nije nam dobro, ali nam nije loše koliko jeste loše većini na ovoj planeti
U prevodu, nalazimo se na vrhu tj. u prvoj trećini onih kojima je u odnosu na ostatak od 2/3 dobro
Iii da prevedem na srpski, i nije nam toliko loše koliko jeste.


Ne kapiram zašto u mojim pisanijama tražite neku poruku ili neki drugi motiv.
Pritom još niko nije argumentovano pobio ovu činjenicu.

E sad, ako mislite da je bolje u Avganistanu, Gabonu ... ili ko zna gde ... onda OK ... jbg. možda ipak ja imam iščašeno poimanje vrednosti. :)

Citat:
milanche: S druge strane, ja mogu da navedem bez velikog razmisljanja bar jedno 60 stvari u Srbiji
za koje ne postoji objektivni razlog da ne budu mnogo bolje nego sto jesu. '


Ja mogu 78, ali nije reč o tome
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Paaaa, i nije nam toliko loše koliko jeste

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17356 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.