Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ljudi odjednom govore engleski!

elitemadzone.org :: MadZone :: Ljudi odjednom govore engleski!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25554 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!15.10.2009. u 23:17 - pre 176 meseci
ma nije bilo sta ti je covece

 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
77.46.201.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!15.10.2009. u 23:38 - pre 176 meseci
Pa nemam pojma možda nije ako ja živim na drugoj planeti. Mislim ljudi su ovde to slušali. Neznam u tvom kraju. Verovatno se to nešto razlikuje pošto vidim da si iz Vojvodine. Tamo se valjda nešto forsira Nemački. Ja sam iz Šumadije. Možda to ima neke veze.
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!15.10.2009. u 23:39 - pre 176 meseci
Citat:

By the way kako ti radi taj Windows 7 :))))


Pojma nemam, ovo sto koristim je Windows Server 2008 R2 a on radi, sasvim zadovoljavajuce :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 00:13 - pre 176 meseci
Citat:
Isak666:Pa nemam pojma, pricao sam sa dosta Grka u DE, neki su dosli, neki su rodjeni u DE ali pricaju u krugu porodice grcki iskljucivo, kao i one koji pricaju samo nemacki - i moram primetiti da ponekad se oseti akcenat. Ali da imaju problem sa samim izgovorom glasova, nisam primetio.
A i mislim da nemaju neke specificno razlicite glasove u govoru od nemackog ili engleskog (osim sto su u manjku za grleno R u nemackom).

Neka slova se izgovaraju drugacije, sto je normalno za sve jezike na planeti. Npr moja jedna profesorica je Grkinja i izgovara hardcore tvrdo R sto para usi. Ali daleko da je netalentovana za nemacki ili engleski.

Jedna Tajladjanka je imala problema sa R i govorila je stalno L.
Nasi takodje oru suglasnike jako cesto.
Rusi meksaju nemacki cesto.


Ali ko ima sluha moze da se prilagodi novom jeziku i prestane da ga govori kao svoj maternji i samo da menja reci uz isti izgovor

Tako da kontam da je u pitanju vise sluh koji pomaze da prepoznas razlike u novom jeziku koji ucis.

E sad za Grke stvarno nemam pojma, znam samo ove u DE, a nikad nisam isao u Grcku pa ne znam da li se razlikuju od emigracije


Zamoli bilo kog Grka da ti izgovori na engleskom npr. licna imena: Jim, Jill, Jack, ili bilo koju rec koja u sebi sadrzi CH, ili SH. A da ne govorim o nasim recima koje jos imaju: Š,Đ Č, Ć, Ž...

Pa se javi...

Samo nemoj da nadjes neke koji su zavrsili Cambridge. Mada ni tad nije garancija.
 
Odgovor na temu

miroslavL

Član broj: 175849
Poruke: 378
93.86.218.*



+5 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 00:16 - pre 176 meseci
Kod mene u školi je bio Nemački i Engleski dok u školi 'pored naše' (500m) je bio i Ruski, stim što ja nisam mogao da biram pa mi zapao Nemački :( (a hteo Engleski), dok mi u srednjoj bio samo Engleski, sve to izgleda zavisi od škole do škole i koji jezik forsiraju.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 00:16 - pre 176 meseci
Citat:
vilil1:U prvom razredu osnovne skole ucio se strani jezik? Pa u prvom se uci azbuka, uce se slova, kako se to uci engleski? Koja je to skola? Kada je to bilo, koje godine?


Opet da ponavljamo... :(

Ja navedoh primer moje majke, '37 godiste, u skolu posla valjda '43 (ako sam dobro izracunala). Pa je ucila jezik od prvog osnovne!!!

A da ne pricam o kasnijim generacijama. Mada sam stvarno cula da su postojale neke skole gde se jezik dobijao tek u V.
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
85.222.223.*

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 00:36 - pre 176 meseci
Ovi ljudi sto daju intervjue za velike medijske kuce su po mom misljenju ili dopisnici tih medija ili clanovi nevladinih udruzenja sa kojima sarađuju i koji im pomažu da bolje prikazu sliku odavde. Naravno sve se snima na ulici u tom uličnom ambijentu, ja sam takve intervjue viđao. E bas da slučajno zaustaviš nekog na ulici tek tako i da on tečno govori engleski, u to, ipak, ne mogu bas da poverujem, osim u izuzetnim slučajevima.
Mogao bi i neki primer?

U mom kraju , dok sam ja bio osnovac, nije postojao nastavnik engleskog jezika pa su svi učili ruski, i tako generacijama. To su mi i roditelji i okolina potvrdili.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
77.46.201.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 00:43 - pre 176 meseci
@EmilijaV

O čemu ti pričaš?!?!?! Kao što sam rekao možda je bio strani jezik u prvom razredu u školi ali jako davno. Kao što kažeš tvoja majka je 1937mo godište. O kojim ti kasnijim generacijama pričaš? Pa ja sam kasnija generacija i toga nije bilo. Tek od skora u zadnjih par godina imaš strani jezik u prvom razredu pre toga ga nije bilo mnooogo dugo ako ga je ikad i bilo. Ajde da vidimo ko se to seća da je imao strani jezik u prvom razredu osnovne. Ja ću prvi. 1983. godište nisam ga imao.
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 00:46 - pre 176 meseci
1979. godiste, imao sam engleski od cetvrtog razreda koliko se secam :)

(moglo da se bira - ruski ili engleski)
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 00:55 - pre 176 meseci
Citat:
Trantor: @EmilijaV

O čemu ti pričaš?!?!?! Kao što sam rekao možda je bio strani jezik u prvom razredu u školi ali jako davno. Kao što kažeš tvoja majka je 1937mo godište. O kojim ti kasnijim generacijama pričaš? Pa ja sam kasnija generacija i toga nije bilo. Tek od skora u zadnjih par godina imaš strani jezik u prvom razredu pre toga ga nije bilo mnooogo dugo ako ga je ikad i bilo. Ajde da vidimo ko se to seća da je imao strani jezik u prvom razredu osnovne. Ja ću prvi. 1983. godište nisam ga imao.


Pa dokle vise da se prepiremo?

Ja sam kasnija generacija od moje majke (sto je i logicno, je l ), pa sam ucila jezik od prvog razreda. A i svi oko mene koje poznajem i stariji i mladji od mene. U petom smo dobili drugi. Posla sam u osnovnu skolu 70-tih.
 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
77.46.201.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 01:00 - pre 176 meseci
Znači da sam ja išao u školu u nekoj drugoj zemlji a da to nisam ni znao. A koliko vidim i Srđan Pavlović jer je on imao od 4-og razreda. Drugog objašnjenja nema.


The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 01:03 - pre 176 meseci
@Trantor

Pa ja jedino da skeniramm djacku knjizicu iz osnovne skole, pa da je ovde stavim kao dokaz da bih ti dokazala. A vidim da nisam jedina kojoj ne verujes.

 
Odgovor na temu

Trantor

Član broj: 100930
Poruke: 275
77.46.201.*

ICQ: 199139277


Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 01:24 - pre 176 meseci
Ma ne radi se o tome da ti ne verujem nego me interesuje sad da li mi svi slušamo nastavu po jednom programu ili ne. To je sad pitanje. Jesi ti sigurno da to nije bila neka sekcija stranog jezika pa ono ko hoće može. Mi smo tih gluposti imali koliko hoćeš. Sećam se da je imala literalna, muzicka sekcija i sta ti ja znam. Ali to nisu bili predmeti koji se ocenjuju nego čisto na volju ko hoće može da se prijavi na sekciju. Ko hoće lepo ko neće opet lepo. Jer ja pouzdano znam da ja nisam ima engleski kao predmet u prvom razredu. Mogu i ja da skeniram knjižicu pa da tebi pokažem. Srđan Pavlović (1979) isto kaže da nije imao. Ima još gore ljudi koji tvrde da nisu imali. Moj brat (1980) takođe nije imao. Ajde da vidimo da li ima još neko da je imao strani jezik u prvom razredu. I kako je to moguće da mi slušamo isti plan i program a nemamo iste predmete. Mene sad to mnogo zanima.
The truth is out there and I want to believe.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 01:42 - pre 176 meseci
@Trantor

Ne, nisu to bile nikakve sekcije, znam na sta mislis, ali to nije bilo to, ucilo se za ocenu, regularni predmet.

Ja jesam starijia u odnosu na prosek forumasa, ali jos nisam toliko matora da sam izlapela!

U osnovnim skolama po BG su svi ucili jezike od prvog razreda. Pazi, moja osnovna skola jeste bila specificna (ogledna), u kojoj se forsirao jezik (oko 10 casova nedeljno, ako se dobro secam) i kao takva bila jedina u SFRJ, ali mogu da ti navedem XYZ skola okolo u kojima se ucio jezik od prvog razreda.

Ajd' da probam da se setim:

- OS "Svetozar Markovic" (Neimar) - ucili engleski od prvog, od petog se ne secam...
- OS "Sveti Sava" (Vracar) - ucili ruski od prvog, od petog engleski, ali brzo je to ukinuto i pocelo je ucenje FR od prvog.
- OS "Drinka Pavlovic" - nemacki od prvog, od petog engleski
- OS "Vuk Karadzic" - francuski, pa engleski (mislim da je tako bilo i ranije)
- OS "Starina Novak" - ruski, od petog engleski

Znam onda i za neke skole na NBG (ne secam se imena), ali svi su ucili po dva jezika, jedan od prvog, drugi od petog.
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
85.222.179.*



+62 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 01:49 - pre 176 meseci
Jaoj, ja se ovde prepirem sa @Trantorom, a ne primetih ovaj post:

Citat:
New Village DC: Ovi ljudi sto daju intervjue za velike medijske kuce su po mom misljenju ili dopisnici tih medija ili clanovi nevladinih udruzenja sa kojima sarađuju i koji im pomažu da bolje prikazu sliku odavde. Naravno sve se snima na ulici u tom uličnom ambijentu, ja sam takve intervjue viđao. E bas da slučajno zaustaviš nekog na ulici tek tako i da on tečno govori engleski, u to, ipak, ne mogu bas da poverujem, osim u izuzetnim slučajevima.
Mogao bi i neki primer?

U mom kraju , dok sam ja bio osnovac, nije postojao nastavnik engleskog jezika pa su svi učili ruski, i tako generacijama. To su mi i roditelji i okolina potvrdili.


Pa rekoh li ja negde ranije da su sve to domaci izdajnici, strani placenici, CIA, Mosad, Masoni i sl... Sve u svemu razni neprijatelji naroda srpskog!

(Tacno sam znala da ce neko morati da napise nesto ovako!)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 03:13 - pre 176 meseci
"Deraaaajiću, tejk a piiiis of čooook, end kam t d blekbooord..."

(kad se setim našeg nastavnika iz osnovne, koja to ladovina od čoveka bejaše...) :D
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 08:27 - pre 176 meseci
@EmilijaV

Kao sto rekoh, '67me prvi razred. Skola Braca Baruh, Dorcol. Predmeti-

1.Maternji jezik
2.P.Prirode i drustva
3.Matematika
4.Fizicko
5.Likovno
6.Muzicko.

U petom razredu sam dobio engleski. U koju si, i kada, ti skolu isla?
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 08:49 - pre 176 meseci
Vezano za prvi post.
Licno mislim da oni u tim emisijama malo izmisljaju. Emisije se moraju snimati (lova), a u nedostatku informacija za cas ih izmisle.
Gledao sam jednu emisiju na National Geographic u kojoj su pricali o slucaju kada su za vrijeme rata u Bosni oborili americki avion (cini mi se da je bio F-16).
Emisija je napravljena u holivudskom stilu, forsirajući stalnu napetost i životnu ugroženost pilota koji je iskočio katapultitranjem sjedišta iz aviona. Cuj sad nebuloze - tokom skoro šest dana pilot se skrivao u šumama oko Mrkonjić Grada i nakon sto je potrosio zalihe vode, dehidrirao je i poceo cak da halucinira. Ljudi skontajte da u Bosanskim sumama ces se prije utopiti u nekom potoku nego sto ces dehidrirati!!!

Smiješno je bilo da su srpski vojnici u emisiji prilikom gađanja aviona raketama na rukavu nosili današnji grb Bosne i Hercegovine. Doduše kasnije su na kapama imali oznaku srpske vojske

Sledeca scena, daje izjavu covjek kojem je zamagljena faca, "komadant srpskih oružanih snaga" i naravno prica engleski tecno sve sa americkim akcentom!!!

P.S. vjerovatno je njega zapalo englesko odjeljenje :)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 11:52 - pre 176 meseci
ovo vise stvarno nema smisla...
 
Odgovor na temu

Brunner

Član broj: 235775
Poruke: 4
195.178.35.*



Profil

icon Re: Ljudi odjednom govore engleski!16.10.2009. u 12:02 - pre 176 meseci
Ja sam 1982. godiste. Engleski sam ucila od 3.razreda a nemacki od 5.razreda
Engleski od 3. razreda nisu svi ucili samo pola razreda jer nije bilo obavezno vec ko zeli(mi smo dva puta nedeljno ostajali jos jedan cas a ostali isli kuci).Ali kad smo stigli u 5. razred svi su morali uciti engleski i onima koji nisu ucili pre bilo je jako tesko jer nismo poceli ispocetka uciti nego smo nastavili tamo gde smo stali u 4.razredu.Bas je bilo glupo.Razredna je poludela kad je cula da nisu svi ucili engleski od 3. razreda.
Engleski sam prilicno dobro naucila ali nisam sve u skoli.Puno mi pomoglo to sto volim gledati filmove i razne dokumentarce na engleskom koji su titlovani i tako kako sam slusala i citala vremenom sam i razumela bez citanja.Ali nemacki mi ne ide bas. Nesto razumem ali ne znam odgovoriti.
Pitala sam mamu ona je ucila nemacki od 5.razreda (inace 1953.godiste) i kaze da u to vreme u njenoj skoli niko nije ucio engleski.E ona je naucila nemacki jer dosta dobro govori.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ljudi odjednom govore engleski!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 25554 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.