Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Protiv stvaranja kamenca

elitemadzone.org :: MadZone :: Protiv stvaranja kamenca

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 26595 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

guja011
Bgd

Član broj: 15025
Poruke: 8056
77.46.216.*



+128 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca21.11.2009. u 23:36 - pre 175 meseci
aleks94, pošto si popljuvao schadowa , onda primi pecin komentar jer je isti. ne možeš ti nikome određivati kako će da reaguje na tvoje postove.
 
Odgovor na temu

aleks94
NS

Član broj: 97795
Poruke: 105
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca22.11.2009. u 11:51 - pre 175 meseci
Citat:
guja011: aleks94, pošto si popljuvao schadowa , onda primi pecin komentar jer je isti. ne možeš ti nikome određivati kako će da reaguje na tvoje postove.


a, ok, verovatno se ti i shadow poznajete pa sad tako pises. OK, magnet sprecava talozenje kamenca... Ne samo da sprecava taloznje kamenca, nego magnet od 200`000 gausa neostavlja suvi ostatak u slucaju totalnog isparavanja vode (mora biti bar 10x jaci od deklarisanih 20`000 gausa za ovaj primer)! Ne znam kako to funkcionise, ali ja cu to prihvatiti i svima pricati da sam to saznao ovde na ovom forumu...

Uvredljivo sam rekao samo u prvom postu sa onim "gluuuuuuupost" i zivo me interesuje sta je to bilo uvredljivo od mene? Cak sta vise sve sto mozes naci uvredljivo je su reci upucene meni, pa i od tebe - svrha postova u vidu romana je da se odgovori na sva pitanja u vezi, za vecinu, nepoznate teme. Valjda je diskusija svrha foruma.

Popljuvao! Pa to nema smisla, ja sam se bas obradovao diskusiji sa kolegom, a ovaj kojem hocemo da pomognemo me vredja, kolega se prepire i nepokazuje trunku stecenog intelekta pa da bude otvoren za (za njega) nove oblasti (ja to pokazujem i hvala forumasu koji mi je ostavio reference!), ti samo sto me nebanujes...

Ma odo ja odavde samo sam gubio vreme koje sam mogao da provedem sa devojkom.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca22.11.2009. u 13:42 - pre 175 meseci
gospodo, mislim da je ova tema zasluzeno presla u madzone , :)

prvo, ne,aleks, ne poznajemo se , drugo, ti i dalje tvrdis svoju teoriju iako je vecina utvrdila da magnetno polje ima uticaja na vodu kad je kamenac u pitanju, za to zna pola planete zemlje i to odavno, a ti i dalje pokusavas da nas ubedis da je u pitanju neka teorija zavere ? I kakve veze ima sad tvoja devojka sa svime ovim ? ok, hoces da kazes da si svo vreme koje si potrosio na diskusiju sa nama mogao da provedes sa njom .? pa sta te je sprecavalo ? jesi li bio vezan ili prinudjen da kucas ovde na forumu poruke i da se ubedjujes sa nama i da izmisljas toplu vodu ? ne, niko te na to nije primorao, prvo, a drugo, sad kad vidis da nisi u pravu, okreces ledja i bezis od istine, umesto da je prihvatis zdravo za gotovo.

i ja namerno nisam hteo da pametujem i da ti iznosim dokaze u teoriji kako to magnetno polje utice na vodu, jer su me pretekle moje drage kolege sa prakticnim dokazima.

pozz.
 
Odgovor na temu

idealo
Stojićević Nebojša
Sabac

Član broj: 129560
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 07:10 - pre 138 meseci
Zdravo
Zamolio bih Vas za savet. Imam nameru da postavim magnete na ulaznu vodovodnu cev u šaht koji je udaljen od kupatila 15 m. Da li će imati efekta? Koliko feritnih magneta da postavim? Navlačio bih na cev magnete. Da li da ih postavljam jedan do drugog ili razmaknute i koliko? Hvala.
idealo
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 09:24 - pre 138 meseci
Stavi jedno 10000000 komada. Po mogućstvu čeono a ostale bočno.

I da, obavezno pored šahta stavi knjigu nekih ruskih "naučnika" koji su poslednjih godina postigli zavidne uspehe isceliteljstvom produhovljenim magnetnim poljem. To će da pojača efekat. Uspeh garantovan. Tako mi sibirskog manifesta!
 
Odgovor na temu

idealo
Stojićević Nebojša
Sabac

Član broj: 129560
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 11:01 - pre 138 meseci
Auuu, ala si ti pametan čovek!! Gde bi nam bio kraj da imamo više tak'i.
idealo
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 12:04 - pre 138 meseci
Pokušaj na sajtu instituta "Mihajlo Pupin" da nađeš odgovore na svoja pitanja.

Bave se i time što tebe konkretno interesuje.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 12:05 - pre 138 meseci
Citat:
^idealo:

Gde bi nam bio kraj da imamo više tak'i.

U septičkoj jami (kuda vode namagnetisani rusofili) sigurno ne.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 12:12 - pre 138 meseci
^Vasastajić

To što proizvodi Mihalo Pupin su uredjaji kroz koje voda prolazi. Princip rada tih uredjaja je nešto sasvim drugo od dejstva "dobrih magnetnih valova na dipol vode". Dakle, mora se preseći vodovodna cev, i voda uzimati sa izlaza separatora.

Dakle, voda se ne prečišćava tako da "Navlačio bih na cev magnete.", kao što bi hteo @idealo, već propuštanjem vode kroz filter/separator.

Poz.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 14:28 - pre 138 meseci
Citat:
idealo:Zdravo. Zamolio bih Vas za savet. Imam nameru da postavim magnete na ulaznu vodovodnu cev u šaht koji je udaljen od kupatila 15 m.
Super ti je ideja.
Citat:
idealo:Da li će imati efekta?
Neće. Kakav efekat očekuješ ? Magnet ne može da dezintegriše kamenac i ostale minerale koji već postoje u vodi.
Citat:
idealo:Koliko feritnih magneta da postavim?
Koliko god može da stane.
Citat:
idealo:Navlačio bih na cev magnete. Da li da ih postavljam jedan do drugog ili razmaknute i koliko? Hvala.
Manje će mesta da zauzme ako stavljaš jedan do drugog.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 14:53 - pre 138 meseci
Citat:
bigkandor: ^Vasastajić

Nije me to nešto posebno interesovalo, jer ja permanentne magnete koristim i to izuzetno efikasno, ali si me ti sada naterao da malo detaljnije obratim pažnju na tekst sa sajta:
Citat:
R-MAG uređaji magnetnom obradom na bazi permanentnih magneta sprečavaju stvaranje kamenca u vodi i drugim tečnostima. Dejstvo magneta je isključivo fizičko (dolazi do promene kristalne strukture minerala) tako da hemijski sastav tretirane tečnosti ostaje nepromenjen, a čak i veoma tvrda voda postaje meka. Uređaj razgrađuje i već formirani sloj kamenca, a rastvorene mineralne soli se talože kao muljeviti talog koji se lako ispira i izduvava

Dakle, to je upravo ono što je postavljača teme i interesovalo, ostaje samo da izmoli od instituta podatak o snazi tih magneta za određeni protok.
Ja ovde ne vidim da se radi o bilo kakvom separatoru, osim ako se nisi zakačio za sam početak teksta sa sajta, a on veze nema sa vodom .
Lično koristim neodijumske magnete, ali na drugačiji način, kako za vodu, tako i u medicinske svrhe.
Kao lokalni analgetici deluju fantastično, a pretpostavljam da je, pored ostalog, tome razlog taj što se ljudski organizam sastoji od 70-tak% vode.
 
Odgovor na temu

idealo
Stojićević Nebojša
Sabac

Član broj: 129560
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 16:36 - pre 138 meseci
Shadow88 je probao i čoveku verujem.

Vasi se zahvaljujem na pomoći.

Neodijunske magnete ne mogu za sada da nabavim jeftino (sem ako neko zna neku šemu) a feritne mogu za dž. iz zvučnika. Navućiću po nekoliko komada sa rupom na glavnu dovodnu plastič. cev za vodu u šahtu. Jedino što je malo dalje ali videćemo. Ne košta me ništa, sem nešto vremena. Ne može da škodi a možda će da koristi.

idealo
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 16:48 - pre 138 meseci
^Vasastajić


Ljudski organizam "sastoji" i od 70-tak% placebo efekta.

Već sam napisao da sam se "zakačio" za
Citat:
@idealo:

Navlačio bih na cev magnete.


Što se tiče linka koji si postavio, a sa koga citiraš deo teksta, primetio bih da "svaki ciga svoga konja 'vali", Još kad se na to doda pomenuti placebo efekat eto "vode bistrice koja leči sve boleštine".

Pošto već poseduješ neodijumske magnete možeš me demantovati tako što ćeš ubaciti kredu (kalcijum-karbonat) u čašu vode i pored čaše postavi taj magnet. Da li se kreda mrvi pod naletom magnetizma? Šta se dogadja? Tvrdim ništa posebno.

To što oni iznose na svom sajtu priču o "sprečavaju stvaranje kamenca" je EPP urlikanje. Kad se na to doda neodredjena fraza "dolazi do promene kristalne strukture minerala" koju može da tumači ko kako hoće dobije se ono što sam nazv'o kvazi nauka.

No, čak i da dolazi do famozne "promene kristalne strukture minerala" šta se dogadja kad ti minerali napuste taj njihov separator/filter? Da li su ti minerali "omamljeni" i neće da se talože kad dodju u bojler?

Tvrdim: ako nema filtera (sode-bikarbone, kiseline, EDTA i sl. trikova) u tom njihovom uredjaju kalcijum-hidrogenkarbonat će se istaložiti u bojleru u obliku kamenca, ma koliko ga pre toga "opijali" magnetizmom.

Za kvantitativne parametre neću da postavljam pitanje... za sada.


Pozz.

PS. Ja ne trvdim da njihov uredjaj ne prečišćava vodu. Ono što sporim to je princip rada.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 16:59 - pre 138 meseci
Ja idem sledećom logikom:

1. U vodi ima minerala (manje ili više, zavisi od vode), a najviše kalcijum-karbonata, tj. kamenca
2. Kad voda ispari, svi minerali moraju da ostanu u sudu u kojem se greje voda, ne mogu da nestanu.
3. Voda intenzivno isparava u neposrednoj blizini grejača (u bojleru, veš mašini i slično), na dnu lonca, u električnom bokalu i slično. (kad "vri" i / ili "ključa")

Da mi ovde pričamo o nekom filteru, koji bi nekako zadržao kamenac u sebi, to bih svakako prihvatio. Ali taj magnet ne zadržava kamenac. Kamenca i dalje ima u vodi.

Ako ovo čudo sa magnetom funkcioniše, neka mi neko objasni: gde kamenac nestaje kad voda ispari ? (Kakva god da mu je "kristalna struktura")
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 18:02 - pre 138 meseci

Pa objasnili su Java, ne nestaje nigde, tu je u vidu muljevitog taloga, a ne u vidu slepljenih konglomerata, do čega ne može doći upravo zbog promenjene kristalne strukture.
Čistio si bojler od kamenca sigurno ne jednom, pa šta bi ti bilo lakše da eliminišeš, samo čist mulj ili one stalagmite i stalaktite sa grejača?
Ne nestaje "kreč" iz vode nigde, ali sa tako promenjenom kristalnom strukturom i organizam ga može koristiti za svoje potrebe za kalcijumom, jer sa tom, ajde da slikovito kažem "zaobljenom" kristalnom strukturom lako postaje deo ćelijskog metabolizma, dok se onaj netretirani "kreč" svojim "šiljcima kači i to najčešće za meka tkiva i tu onda pravi rusvaj, jer mu i nije tu mesto.
Ovo je samo vrlo štura priča o tom kalcijumu, jer mu za priču u ljudskom metabolizmu fali nezamenljivi parnjak magnezijum koji sam direkto učestvuje u preko tri stotine metaboličkih procesa, i još mnogo što šta, ali što definitivno nema veze sa bilo kakvim placebom, no to je već uveliko priča van ove teme.

bigkandor,
kad te jednom zaboli nesnosno zub, dođi do mene, ali obavezno u fazonu "nevernog Tome", da bi bio eliminisan faktor placeba, daću ti magnet i garanciju da ćeš preživeti bez bola taman do intervencije zubara.
Može (ne daj Bože) i akutna, bolna povreda kolena, hronični reumatski bol, šta god, čak su akutna stanja pokazala najbolju reakciju na dejstvo polja magneta, bukvalno ćiribu-ćiriba.
Ne volim ni ja tog Lenjina, ali jedno mu dajem za pravo:
Praksa je najbolji kriterijum istine!
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 18:21 - pre 138 meseci
Pa ja i govorim o praksi. Nisam tu neki "napaljeni teoretičar" pa da ignorišem stvarnost zarad nekih "teorema". Uostalom, predložio sam ti da pokušaš da razbiješ kredu dejstvom magneta.

Pazi još nešto, kad već pominješ "lekovita dejstva" magneta. Ako se magnetom može razbiti kamenac u bojleru, zašto ne razbijaju kamenac u bubregu, žuči i šta već? Promena kristalne strukture bi bilo idealno i bezbolno rešenje za one koji imaju kamen.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 19:00 - pre 138 meseci
Mislim da "malo" banalizuješ stvari i zato ne bih dalje o tome.
Mis'im...krede,...bubrežni kamenac,...slušaš li sebe bar malo kad "pričaš"?
A ustvari voleo bih da mi se javiš kada ti iz česme u čašu uleti parče krede...tako, baš parčence,...a što i ne bi, pa to je po tebi isto što i molekul kalcijum karbonata u vodenom rastvoru...pa da, jeste isto...
Ok, sad nastavi sam.
 
Odgovor na temu

bigkandor
Antispin Technologies

Član broj: 300656
Poruke: 252
*.yourproxyhost.com.



+228 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca27.12.2012. u 21:36 - pre 137 meseci
Citat:
5% ljudi misli glavom, 25% misli da misli, a kod nas bi onih ostalih 70% pre ubili ove što misle...nego da počnu da misle.



Citat:
^Vasastajić

slušaš li sebe bar malo kad "pričaš"?

Ne znam šta padaš u vatru. Samo sam glasno razmišljao.

Kamen u bubergu i žuči ne može da se sakrije. Ako je taj magnetizam zaista tako efikasan tada bi mogao da se koristi za topljenje kamena u bubregu/žuči. Prostim uporedjivanjem snimaka (pre i posle tretmana) bi moglo da se ustanovi da li se kamen "rastopio" u vrtlogu "promenjene kristalne strukture" ili nije. U stvari ne mora ni snimak. Svaki nesrećnik koji ima kamen zna na čemu je. I tu nema trte-mrte kad počne da jauče nakon EPP urlikanja na plaćenim TV "istinitnim (al smrdi) izlečenim na ličnom primeru koje iz prve ruke potvrdjuju (još jače smrdi) blagotvornost magneta".

Nešto drugo je propuštanje vode kroz filter. Dobijete čistu vodu na izlazu iz filtera ali filter prodajete sa neupotrebljivim magnetom po 10x većoj ceni. I tako triput ste zadovoljni, prvi put jer ste prodali filter po neverovatnoj ceni i koji može da se naruči odmah, drugi put jer ste se otarasili magneta s kojim ionako ne znate šta ćete i treći put jer imate mušteriju za zamenu dotrajalog filtera koji takodje može da se naruči odmah.

Nezgodno je samo što čoveka ne može da se propusti kroz filter. Mislim, bar ne može u komadu.
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca05.02.2013. u 10:17 - pre 136 meseci
Mene zanima sledece,kod mene se desava da ima kamenca koji se vidi kada se voda sipa u casu.Na dnu case ima nesto kao zuti sitan pesak kao neke ljuspice sitne,kada stavim mrezicu nakupi se poprilicno,da li bi magnet u tom slucaju pomogao da se to nekako odstrani.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Protiv stvaranja kamenca

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 26595 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.