Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Protiv stvaranja kamenca

elitemadzone.org :: MadZone :: Protiv stvaranja kamenca

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 26360 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Protiv stvaranja kamenca17.11.2009. u 22:51 - pre 174 meseci
Da li neko ima iskustva sa pravljenjem ove stvarčice? Običan oscilator koji daje impulse žici namotanoj oko cevi za vodu. Jeli je to efikasno i koliko? Poz
 
Odgovor na temu

mali genije
servis gasnih kotlova

Član broj: 104246
Poruke: 1639
195.252.70.*



+86 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca17.11.2009. u 23:13 - pre 174 meseci
ja sam pravio i imam ga negde u furdi i nisam primetio neko dejstvo al sam na kraju ubacio filtere u saht i zaboravio
na problem sem sto menjam uloske.
pozdrav..
genije
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca17.11.2009. u 23:22 - pre 174 meseci
pozzdrav, pre 4 godine sam nakacio na ulaznu vodovodnu cev desetak permanentnih feritnih magneta koje sam pocupao iz starih ne ispravnih zvucnika, i to sam ih kacio bez reda i pravila, pa, mogu vam prijaviti da i tek kako ima uticaja na kamenac, ranije mi se u bojleru talozilo toliko kamenca da mi se za pola godine upropastilo dva grejaca a do pola je kazan bio pun shuta, a sad za 4 godine jedva da se nazire kamenac u kazanu a grejac netaknut, tako da , ne znam kakav uticaj ima oscilujuce mag polje na kamenac ali znam da permanentno mag polje osetno i ocigledno ima uticaj i to pozitivan po bojler i moj novcanik :)
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca17.11.2009. u 23:35 - pre 174 meseci
Citat:
shadow88: ...... kakav uticaj ima oscilujuce mag polje na kamenac ......


Komplikovano za ugradnju.

Citat:
shadow88: ...... da permanentno mag polje osetno i ocigledno ima uticaj i to pozitivan po bojler i moj novcanik :)


Mnogo jednostavnije i prosto za ugradnju i eto pozitivnog iskustva iz prve ruke
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2061



+141 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca17.11.2009. u 23:39 - pre 174 meseci
A mozda je i do grejaca.
Ima onih koji se menjaju na pola godine a i onih drugih koji duze traju.
Ko zna
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca18.11.2009. u 00:27 - pre 174 meseci
Sto jes najbolji je sporet na drva ...
Ja sam meto isto magnete ali na ulasku , cevi na bojler i manje kamenca eo vec 3 godine grejac ok , voda u Panchesteru je ochaj , mogu potvrditi i drzaci za grejace isto crkavaju od kamenca ...
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca18.11.2009. u 00:46 - pre 174 meseci
nije do grejaca sigurno jer stavljam uvek iste - imam ih na lageru, a vidi se i po kolicini kamenca u kazanu bojlera...
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca18.11.2009. u 06:41 - pre 174 meseci
Je ne znam baš dobro hemiju ali koliko sam upoznat kamenac se taloži usled promene temperature. Ovo sa magnetima iz zvučnika nije loša ideja samo, valjda, elektroničari više vole da im elektronika nešto odrađuje. Poz
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca19.11.2009. u 14:06 - pre 174 meseci
Citat:
vranjin: Je ne znam baš dobro hemiju ali koliko sam upoznat kamenac se taloži usled promene temperature. Ovo sa magnetima iz zvučnika nije loša ideja samo, valjda, elektroničari više vole da im elektronika nešto odrađuje. Poz


Kamenac se talozi u zavisnosti od temperature. Na istom bojleru u koji ulazi voda iste tvrdoce, koji radi sa istim grejacem,..., i svim ostalim istim uslovima rada,
pri povecanju temperature preko 60oC, talozenje kamenca raste logaritamskom progresijom.
Prvo pravilo protiv gomila kamenca oko grejaca je regulisanje radnog termostata na temperaturu do 60oC.

A to sa magnetima iz zvucnika, he he, to nema veze ni sa hemijom a bogami ni sa elektronikom, objasnjenje daje fizika i to na molekularnom nivou.

Permanentni magnet orijentise molekule vode u jednu stranu(nebitno koju) i na taj nacin sprecava izdvajanje kamenca iz vode.
Drugo pravilo, turi stalni magnet na cevku gde voda ulazi u kucu i nakrivi kapu.

Slicna naprava se stavljala i na crevo za benzin na ulazu u karburator, i nakon merenja parametara voznje doslo se do zakljucka da motor mirnije radi na leru, ima vecu snagu, manje CO2 u izduvnim gasovima, bolje sagorevanje,manja potrosnja goriva po predjenom kilometru,....
Za one koji ovo ne znaju, to se zvalo PETROMIZER, a oni koji znaju, rado ce ga se setiti.
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.duga-net.com.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca19.11.2009. u 16:40 - pre 174 meseci
Ala ste ovde nalupali , umalo nisam pao u nesvest.

Onaj stavio magnet od zvučnika , i eliminisao kamenac , sad mirnije spava ???????

Gospode Bože , šta sve nećete lupiti . Orjentacija molekula vode :-)))) - e svašta .Pa nije to magnetni dipol pa da se orjentiše .

I vi , elektroničari i svi ostali , držite stranu ovoj gluposti . Niko da se ogradi ?


Kamenac , narodski rečeno , predstavlja talog na površinama u koje dotiče nova voda a koje se greju .
Da bi se kamenac (kalcijum karbonat) taložio , neophodno je da voda ima mogućnost razmene jona , tj. da ima mogućnost rastvaranja kalcijuma (što nije uvek slučaj) .

E sad , kad imate vodu bogatu (tvrdu) solima kalcijuma i magnezijuma , grejanjem dolazi do taloženja ovih materija . Ako se pristupi omekšavanju vode , a to predstavlja , ne eliminacija jona , kao taložnih elemenata , već razmena jona . Mesta menjaju kalcijum sa natrijumom . Dakle , najobičnija tableta sode bikarbone će izvršiti razmenu jona , pa će umesto jona kalcijumove soli , u vodi koja se greje biti joni natrijumove soli .

A natrijumov jon nije rastvorljiv uopšte, za razliku od kalcijumovog koji se taloži . Praktično , on će da bude u vodi ali ne može da se izdvoji (taloži).


Pitanje za shadow88 : kad si eliminisao kalcijum na taj način , gde se on sad taloži? I leba ti , nemoj zezati narod i ložiti ih sa glupostima .

 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca19.11.2009. u 18:36 - pre 174 meseci
Citat:
paga: Ala ste ovde nalupali , umalo nisam pao u nesvest.

Onaj stavio magnet od zvučnika , i eliminisao kamenac , sad mirnije spava ???????

Gospode Bože , šta sve nećete lupiti . Orjentacija molekula vode :-)))) - e svašta .Pa nije to magnetni dipol pa da se orjentiše .

I vi , elektroničari i svi ostali , držite stranu ovoj gluposti . Niko da se ogradi ?


Pitanje za shadow88 : kad si eliminisao kalcijum na taj način , gde se on sad taloži? I leba ti , nemoj zezati narod i ložiti ih sa glupostima .



Povedi malo racuna o terminologiji, a onako usput, mogao bi malo da nesto procitas

http://www.impexcz.com/en/products.htm
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca19.11.2009. u 20:09 - pre 174 meseci
Magneti sa zvučnika ili elektronika. Ja bih pre elektroniku. Druga stvar, ove stvari ne uklanjaju kamenac nego sprečavaju njegovo založenje. Ne bih ulazio u teoriju, tako sam pročitao. Smatram da bi ovo bila vrlo korisna stvar i za ostale, jer ovaj problem ne zaobilazi nikoga. Poz
 
Odgovor na temu

Lala 021

Član broj: 100852
Poruke: 515
*.rs
Via: [es] mailing liste



+12 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 07:32 - pre 174 meseci
Stvaranje kamenca je vezano za tvrdocu vode. Tvrdoca se meri i Nemackim
stepenima (moze i drugima ali sa ovima imam iskustva). Kod mene je cca 16 D,
izvorska je 8, kisnica jos manje a destilovana, oko 0. Za velike kolicine
omeksane vode, upotrebljavaju se jono-izmenjivaci, za manje sluze
destilatori. Mislim da bi fabrike umesto jonoizmenjivaca u masinama za
pranje sudova, stavile nekoliko magneta ili neku prostu elektroniku. Hocu da
kazem, sve je subjektivno ako ne moze da se izmeri tj tvrdoca vode pre i
posle neke skalamerije.
pozdrav Lala
;;
;;
 
Odgovor na temu

aleks94
NS

Član broj: 97795
Poruke: 105
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 14:27 - pre 174 meseci
ja imam vss VII/1 i uza struka mi je tehnologija vode i otpadih voda i nikada do sada nisam cuo da magneti iz zvucnika mogu da eliminisu kamenac tj. sprece njegovo talozenje. Prihvatam da nisam dobro informisan i ako je to ipak moguce recite mi gde se ugradjuju ti magneti da kazem ovim ostalim inzenjerima u firmi novi nacin za uklanjanje kamenca iz kotlovske vode. Verovatno cu dobiti neku povisicu pa cu je rado podeliti sa vama ;-)

Kao sto su to vec neki rekli, kamenac su nerastvorne soli kalcijuma i magnezijuma koje se TALOZE NA TEMPERATURAMA VISIM OD 60-65 STEPENI CELZIJUSA i to na grejanim povrsinama (najvise). Kada se te soli nataloze, promenu se faktori razmene temperature (kamenac se ponasa kao toplotni izolator) pa to dalje dovodi do jaceg zagrevanja grejnih povrsina sto na kraju rezultuje pregorevanjem. Pored fizickih ostecenja i termickih smetnji, kamenac stvara i hemijska i mehanicka ostecenja koja u industriji stvaraju VEOMA VELIKE probleme i gubitke. Secam se da smo jedan uredjaj u sred sezone morali da peremo (4 - 5 sati stajanja) kiselinom BAR JEDNOM nedeljno zbog natalozenog kamenca. I ovo stajanje se veoma mnogo osetilo jer nam je u toku 24h znalo da stigne i po 400t voca! Da je to sa magnetima istina, veruj mi, da bi se neko vec setio da ih upotrebi ovde gde sam ja radio ;-) (nije bitno gde, onaj ko me poznaje zna gde je to)

Umesto da se mucis oko pravljenja uredjaja jednostavno smanji temperaturu na koju zagrevas vodu u bojleru i resio si problem.
- Svinje se schure sa vodom temperature 50-60 stepeni, a za one bas matore svinje koristi se voda temperature, cini mi se, 65 stepeni! Ovo ti navodim kao primer za intenzitet te temperature.
- 37 stepeni osecas kao mlako tj. tu temperaturu neosetis - to ti je ono kad stavis ruku u vodu ali neosecas da si je umocio u vodu... Kao da voda nepostoji... E to ti je 35-37 stepeni
- tusiras se sa max. 38-39 stepeni (to ti je topla voda)

E, na grubo racunajuci ovako ti stoje stvari: ako imas bojler od recimo 80 litara u kojem si zagrejao vodu na 60-65 stepeni to ce ti nakon dodavanja hladne vode (obaranje temperature na oko 37 stepeni) omoguciti da imas oko 120 litara vode temperature oko 37 stepeni, a to ti je dovoljno da se okupa 2 coveka. Racunao sam napamet pa sam mozda malo pogresio, ali to je otprilike to

Mislim da je 60 stepeni sasvim dovoljno...

Mozda ti se sada nakuplja manje kamenca jer:
- je voda meksa
- zamenili su kriticne delove vodovodne mreze negde u gradu
- slabije zagrevas vodu u bojleru...
Moze biti koliko hoces razloga da sada imas manje kamenca. Ja bi na tvom mestu skinuo magnete i odneo ih u radionicu da imam sa cim skupiti eksere kad mi se prevrne konzerva sa njima ;-) i smanjio bi intenzitet grejanja vode na 60 stepeni.

Za ovo sa oscilatorom nemam misljenje. Moze biti i da funkcionise, ali bi me jako iznenadilo ako bi troskovi pravljenja takvog uredjaja bili pristojni...

U vezi "orijentisanje molekula vode": gluuuuuuuuupooooost, orijentisu se trenutno i to veooooooooma slabo, a daljim kretanjem kroz cevi, ventile, suzenja.... pri bilo cemu sto stvara turbulentno kretanje to se sve isporemecuje. Moze neko reci "glupsone jedan pa vidi na www.nesto_tamo.com i informisi se malo bolje" ali prica se i da se zileti ostre unutar piramide (sa odnosom stranica kao sto je kod keopsove) pa nevidim nikoga da pravi piramidice ;-)

Opet ti kazem: skini te magnete sto imas na cevima, smanji grejanje vode i mozda da se raspitas za ovo sa oscilatorima

Imas kod kineza da kupis, za nase potrebe, dovoljno precizne unimere koji mere i temperaturu. Kostaju oko 900-1000 dinara u zavisnosti koliko je brat kinez alav, a ako imas nesto protiv ulaska u kineske radnje onda ces za isti takav izdvojiti oko 1700 dinara. Kad sam to video pao sam na dup*... Eto to ti je to, pa sretno sa kamencicima.

P.S. Ca(HCO3)2 je rastvoran, CaCO3 je kamenac tj. nerastvoran. Na temperaturama visim od 60 stepeni se desava sledece:
Ca(HCO3)2 ----> CaCO3 + H2O + CO2
I kako, majke ti, ovu reakciju moze da spreci jedan magnet od zvucnika...
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 15:12 - pre 174 meseci
gospodo kolege, ja nisam svoje iskustvo podelio sa vama da bih se hvalo niti da bih nekog vredjao ili omalovazavao kao i znanje doticnih osoba, niti da bih zabludjivao narod glupostima,niti mi je provokacija kolega bila namera, sto kod nekih ovde nije slucaj, vec da bih nekome pomogao, sto i jeste cilj foruma.

prvo, odavno je dokazano da magnetno polje utice na vodu sto se tice talozenja kamenca, stavio sam permanentne magnete na ilaznu cev vodovodne instalacije, i uocio drastican rezultat, i to podelio sa vama. niti manje zagrevam vodu jer je stelovanje termostata nemoguce osim ako se ukloni poklopac bojlera (mislim na poklopac koji stiti elektricnu instalaciju) tako da to nije menjano, a sto se tice promene kriticnih delova vodovodne instalacije u gratskoj mrezi, e to bih nazvao gluposcu,

"Mozda ti se sada nakuplja manje kamenca jer:
- je voda meksa
- zamenili su kriticne delove vodovodne mreze negde u gradu
- slabije zagrevas vodu u bojleru..." BY: aleks94

da pojasnim, pobijate sami sebe u istoj poruci ovom izjavom:

U vezi "orijentisanje molekula vode": gluuuuuuuuupooooost, orijentisu se trenutno i to veooooooooma slabo, a daljim kretanjem kroz cevi, ventile, suzenja.... pri bilo cemu sto stvara turbulentno kretanje to se sve isporemecuje.

a sve je to glupost jer:

magnetno polje na vodu utice tako sto polarise NEGATIVNE JONE a ne molekule vode iz dibidus redosleda i polozaja i dovodi ih u red laicki receno, sto za posledicu ima sprecavanje talozenja kamenca, nisam nigde regao da se kamenac eliminise vec da se neutralise, a to da se taj polozaj i redosled ponovo poremeti zbog muckanja vode , to je kao kad bih rekao da ce namagnetisan predmet da se poremeti ako ga budem promuckao :)

ma dajte ljudi, bavim se atomskom fizikom vec 7 godina, znam sta pricam,ako kojim slucajem ne bih bio u pravu, mogli bi zapaliti komotno oko 30 knjiga iz atomske fizike koje sam procitao a njihove autore nazvati budalama,stim sto se sve sto sam iz tih knjiga naucio prakticno dokazalo vise puta.

uzmite u obzir jonizator vazduha, princip je isti, sve su ostalo nijanse, s'tim sto je jonizatoru cilj da izazove talozenje cestica.

aleks94, ne mesaj hemiju i atomsku fiziku, vidim da dobro poznajes hemiju, ali atomsku fiziku nemas pojma, zato shhh! :)
nije bitno da li je magnet od zvucnika, bitno je da imas izvor magnetnog polja, bio to permanentni magnet ili elektro magnet,oscilator je tu samo u cilju ustede baterije koju crpi taj elektro magnet,jer ne mora da bude promenljivo magnetno polje da bi postigao rezultat.

"Da je to sa magnetima istina, veruj mi, da bi se neko vec setio da ih upotrebi ovde gde sam ja radio" - neko bi se setio ? haha, pa sto se nisu ljudi odmah setili da se struja generise u provodniku na koji deluje promenljivo magnetno polje ? nego je to otkrio bas odredjen covek ? zato sto to niko pre njega nije pokusao niti isprobao, zakljucak, neka neko to pokusa pa nek onda komentarise.

paga, nisam eliminisao kamenac vec sprecio njegovo talozenje, ne znam gde se talozi niti da li se igde talozi, ali znam da to sigurno nije u mom bojleru i znam da je to zbog uticaja magneta, i kao sto ti je radarac66 rekao , pripazi na recnik, ja ne provociram nikoga, narocito ne tebe, a ti se ovde jedini pravis pametniji od istorije i nauke.

pozz svima.

 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
93.87.132.*

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 15:49 - pre 174 meseci
Ma nije mi namera nikog da omalovažavam , ali i to orjentisanje jona , i to malo što ih ima u vodi , prestaje čim izađe iz polja magneta .
A to je nekoliko cm nakon magneta .
Dakle, u kucu ulazi , potpuno isto ono što je bilo i pre magneta .

Izvinjavam se na rečniku .

Nadam se nekome pametnijem da objasni ovaj postupak . Ako je ovo tačno (sa magnetom), dajem glavu da onaj ko objasni princip , ima DOKTORSKU disertaciju.
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 18:09 - pre 174 meseci
Postojala su dva proizvoda na trzistu(mozda jos uvek postoje) koja su se zvala magnofuel i petromizer.

Elem, oba su radila istu funkciju, orijentisala molekule benzina, i montirala se oko creva za benzin na ulazu u karburator.

Lako za proveru za one koji ne veruju :

Odete u bilo koji tehnicki pregled koji ima instrument za merenje CO i CO2u izduvnim gasovima.
Izmerite vrednost CO i CO2.
Postavite magnete na crevo benzina na ulazu u karburator.
Ponovite isto merenje bez bilo kakvih drugih izmena u roku od desetak minuta.

Smanjena koncentracija CO2 i gotovo nista CO govore o tome da je sagorevanje takoreci potpuno, a samim tim bolji stepen iskoristenja goriva i motora generalno(sto za posledicu ima ustedu u gorivu i bolji rad motora, duzi vek izduvnih ventila, cistiju okolinu,...

E, takav isti efekat ima magnet i na vodu:

Ne vrsi se izdvajanje kamenca iz vode(ne smanjuje se ukupna tvrdoca vode), vec se na odredjen nacin sprecava njegovo talozenje na grejacu.

Magnet, takodje ima veliki uticaj i na zdravlje ljudi. Na tu temu je odavno medicina postigla zapazene rezultate

Veliki broj ljudi veruje u Boga, pa to ne daje za pravo ateistima da im govori kako lupaju gluposti jer ne mogu da dokazu njegovo postojanje.

Postoji gomila aksioma na ovome svetu koje velika vecina od nas ne moze da dokaze ali ih opet uzimamo kao takve.

Zbog svega ovoga bih zamolio za konstruktivnost dijaloga.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 22:08 - pre 174 meseci
Ima svega i svacega , dal cu ja da verujem necemu ili nekome to uopste nije bitno .
A tema je takva "Protiv stvaranja kamenca" i sad ima tu svega po malo , al ja tvrdim da je sporet na drva i to onaj pravljeni od tucha najbolji , di celo drvo ide bez da ga cepas na polak .
A magnet , dokazano odavno , nisu to gluposti za koje tvrde ovi pametni "strucnjaci ili namenski inzinjeri za posebne namene " Meni soli pamet kako nema kamenca u vodi , ili pricu u Panchesteru kako ova magla smrdi od mog sporeta na drva i ugalj , pa moram da kupujem i bacam silne pare na flasiranu vodu koju pijem vec 10 godina ! Vi se gospodo zaj ebavate sa obicnim ljudima i dajete savete na koje ni vi lako ne padate ali ste napravili diplomu da se kuresate kako imate znanje koje uopste ne doprinosi , stetu pravite na sire razmere , pokusavate da uvalite vasu filozofiju na jedan nestrucno-neprirodni nascin u koje ne veruje ni dete od 4 godine ! Na tako nesto je narod navikao i nema potrebe da se raspravljate oko neprirodnih stvari .
Drzacu magnet koliko ja mislim da treba , ali znajte bez tog magneta imao sam svakih 8 meseci problem na bojleru , na stancli koja drzi grejac i niko iz BG nije takve probleme imao .
Nisu u pravu ljudi koji govore i pisu da je temperatura bitna , to za obicnog coveka ne treba , dovoljan je pogled na chesmu koja nema cevi za toplu vodu , naravno da sam prozvan ovakvim pisanjem koji pisu da to nema veze , stavite magnet ali ne neki malecki , nego neki od 200/1000W od nekog zvucnika i gle cuda ! Nema zvuka ni galame ali ni kamenca .
Za gospodu od "znanja" bitno je kako se postavlja magnet , dalji opis vam nije bitan jer niste obicni ljudi .
"Budimo Srbi ako nismo ljudi , sto neko rece "
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 22:35 - pre 174 meseci
Citat:
peca26000:
"Budimo Srbi ako nismo ljudi , sto neko rece "

Budimo ljudi, iako smo Srbi :)

BTW dobar je magnet iz hard diska, tj ona 2 komada. Mali a jaki. Otrov živi...
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: Protiv stvaranja kamenca20.11.2009. u 22:45 - pre 174 meseci
-Pedjolino,,sta ti je veceras ???
nemas potrebe da "izvrces" reci patriarha Pavla,,,,,nije ovo mesto,momenat a ni potreba za tim,,

Svako od nas ima svoje misljenje i praxu,,
ljudi samo iznose ono sto im se dogadja i kako to resavaju,,

-Niko ovde nije prozvan i NE treba da se oseca tako,, ( pa ni Ti )

,,,,,,,,,,,jednostavno samo pricamo o kamencu,,,,jel,,,,,,,,,i to ne treba da bude tesko,naporno ili nesto lose,,,

Pozdrav ekipi,,robert
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Protiv stvaranja kamenca

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 26360 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.