Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lokal, koliki su troskovi

elitemadzone.org :: MadZone :: Lokal, koliki su troskovi

[ Pregleda: 2112 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.194.*



+32 Profil

icon Lokal, koliki su troskovi28.12.2009. u 02:53 - pre 174 meseci
Poz forume.

Planiram da iznajmim jedan mali lokal, desetak kvadrata i interesuje me koliki su troskovi lokala. Razgovarao sam sa gazdama i oni kazu da na tako malom prostoru obavezni troskovi svakog meseca su 1000 din, a tu, ako se dobro secam, spada- voda, spremacica koja cisti celu zgradu, cuvar(za ovo nisam siguran) i mislim da su mi rekli da se grejanje placa po kvadraturi, a da li to spada u tih obaveznih 1000 din opet nisam siguran.
I receno mi je pored toga, sto se obavezno placa, placam struje koliko potrosim.

E sad prijatelj me plasi kako su troskovi lokala strasno skupi, da se struja placa nekoliko puta vise nego u stambenom objektu, da isto vazi i za telefon, a i za internet koji sam planirao da uzmem (hteo sam ADSL). Takodje mi kaze da cu za kontejner placati samo hiljadu dinara, da ce me struja izaci 9000 din o.O Da li neko zna da li je ovo istina? Da li su u lokalu stvarno troskovi 2, 3 puta skuplji nego u stambenom objektu?

[Ovu poruku je menjao barakuda111 dana 28.12.2009. u 04:19 GMT+1]
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Lokal, koliki su troskovi28.12.2009. u 09:28 - pre 174 meseci
Citat:
Planiram da iznajmim jedan mali lokal, desetak kvadrata i interesuje me koliki su troskovi lokala. Razgovarao sam sa gazdama i oni kazu da na tako malom prostoru obavezni troskovi svakog meseca su 1000 din, a tu, ako se dobro secam, spada- voda, spremacica koja cisti celu zgradu, cuvar(za ovo nisam siguran) i mislim da su mi rekli da se grejanje placa po kvadraturi, a da li to spada u tih obaveznih 1000 din opet nisam siguran.

Ne sećaš se ? Misliš ? Nisi siguran ? A ti si taj koji je razgovarao sa gazdama :) Pa kako misliš da onda neko sa foruma bude siguran šta spada u tih 1.000 dinara. Dakle, lepo ponovo stupi u kontakt sa tim gazdama, a pre toga uzmi papir i olovku i piši. Onda kada budeš znao šta spada u tih 1.000, možeš da računaš ostale troškove.
Citat:
E sad prijatelj me plasi kako su troskovi lokala strasno skupi, da se struja placa nekoliko puta vise nego u stambenom objektu, da isto vazi i za telefon, a i za internet koji sam planirao da uzmem (hteo sam ADSL). Takodje mi kaze da cu za kontejner placati samo hiljadu dinara, da ce me struja izaci 9000 din o.O Da li neko zna da li je ovo istina? Da li su u lokalu stvarno troskovi 2, 3 puta skuplji nego u stambenom objektu?

Da, postoje različite tarife za privatne i poslovne objekte. To praktikuju Telekom i EPS, a za vodu stvarno ne znam. E sad, kako je to rešeno u konkretnom objektu, to ti niko ovde ne može reći, tj. moraćeš i to da vidiš sa vlasnikom lokala. Znam neke ljude kojima su lokali u sklopu stambenog objekta, pa su jednostavno sproveli struju i telefon iz kuće i samo montirali kontrolni sat. Koliko je ovo po zakonu, ne znam, ali je činjenica da ljudi to rade. Znači ja ti predlažem da se prvo upoznaš sa tarifama.

Ovde imaš prikaze za privatne i poslovne korisnike telefonskih linija
http://www.telekom.nadlanu.com...I/Usluge.aspx?ac=solo&br=2
http://www.telekom.nadlanu.com...I/Usluge.aspx?ac=solo&br=2

A ovde imaš kategorije korisnika u EPS-u i načine tarifiranja
http://www.eps.rs/zaposetioce/tarifnisistemi/TS%2030112006.pdf

A onda kontaktiraš vlasnika lokala i pitaš ga da li je telefon u lokalu uveo kao privatni ili poslovni korisnik, kao i u koju potrošačku grupu spada kada je struja u pitanju. Kada dobiješ te informacije, moći ćeš da sračunaš koliko će otprilike da te izađu telefon i struja, naravno pod uslovom da imaš bare neku predstavu koliko ćeš trošiti jednog i drugog.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.194.*



+32 Profil

icon Re: Lokal, koliki su troskovi28.12.2009. u 16:09 - pre 174 meseci
hvala na odgovoru
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lokal, koliki su troskovi

[ Pregleda: 2112 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.