Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72643 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 10:31 - pre 174 meseci
Reklamiraju ga kao najzdravije, najcistije, najsavremenije... da ne nabrajam dalje. Idealno za decu. Puno vitamina, ovoga - onoga.

Onda vi resite svom detetu da podgrejete gorepomenuto mleko i dobijete ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=nIbopmukO7c

Neko ce reci, desava se. Ali se ne desava - triput! Sad se desilo meni, pre neki dan mojoj tasti, takodje i komsijama (ne bih ni znao da se i meni nije desilo juce). Mleko tek otvoreno, rok trajanja do 05.01.2010. Normalno stoji u frizideru, i nema teorije da se pokvari u skladistenju na ovoj temperaturi. Podgrejao sam ga 29 sekundi na 640W. To je smesno, meko se samo malo utopli, cisto da se napravi cokolino.

Ja sam mleko kupio u Idei, tasta u lokalnoj prodavnici u Staroj Pazovi, a komsije u Maksiju. Datum proizvodnje nije nisti, niti su iste serije (ili isporuke) tako da nema reci o gresci nekoj u transportu, skladistenju.

Nikad problema nisam imao sa, recimo, Dukat (Somboled) ili Subotickim mlekom. Doduse ni sa Imlekovim, mada sam primetio da u zadnje vreme je promenjen ukus.

Stoga sam i resio da kupim Imlek Bello mleko, prve 2-3 flase su bile OK, ali uz konstataciju supruge da se razlikuje od ostalih, ali kao da je malo "punije" (ja slabo pijem mleko ali ipak mogu da provalim razlike).

Zamislite da, ne sluteci, detetu date ovo mleko onako u casu, da popije... ili ga vi popijete... ja nisam osetio nesto specijalno iz flase (miris neki), mozda da sam krenuo da pijem, provalio bi, ali dete od oko 3 godine sumnjam da bi odmah provalilo da je mleko pokvareno.... ili da ste krenuli bilo sta da pravite s tim mlekom.

Mozda zvocam, ali kao potrosac mislim stvarno da je ovako nesto nedopustivo da se desi uopste. Cak ni jednom, a kamoli tri puta!

Obratite paznju ukoliko kupujete ovo mleko. Ja bih vam preporucio da ga izbegavate.

Dopunicu jos slikama kako izgleda "najzdravije" mleko u Srbiji i najsavremeniji proces proizvodnje i transporta:










 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
93.86.3.*



+25 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 11:03 - pre 174 meseci
Instant jogurt.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kako izgleda zdravo mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 11:17 - pre 174 meseci
Treba da promene reklamu iz "nije potrebno kuvanje" u "nipošto ne kuvati i ne podgrevati".
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.194.*



+32 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 14:00 - pre 174 meseci
Citat:
maksvel: Treba da promene reklamu iz "nije potrebno kuvanje" u "nipošto ne kuvati i ne podgrevati".


^ rofl "Grejete na sopstvenu odgovornost" ili reklamna kampanja tipa "Hladno mleko je najzdravije"
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
77.46.172.*



+181 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 14:12 - pre 174 meseci
Meni nije jasno kako je ovo podgrevanje u mikrotalasnoj uticalo na mleko
da se prebaci u onakvo stanje ?

Jesi li probao ono što si "spremio" ? Možda je ukus u redu, ali se samo promenilo agregatno stanje.
Kaži detetu i tašti da je to mileram, šta oni znaju.

Možda su tim specijalnim procesom filtriranja odstranili supstancu koja održava mleko u tečnom stanju
pri podizanju okolne temperature, pa sada kada se podiže temperatura okoline, mleko ne može da
ostane u tečnom stanju jer nema supstancu koja ga održava u tečnom stanju pri podizanju okolne
temperature, jer je specijalnim procesom filtriranja odstranjena supstanca koja ... ali je i dalje najzdravije.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 14:30 - pre 174 meseci
Jedino dobro u celoj stvari oko pokvarenog mleka je što ono u stvari nije štetno, samo je lošeg (kiselog) ukusa. Ovo nikako ne opravdava prodavanje pokvarenog mleka ali bar nema opasnosti po zdravlje.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 14:40 - pre 174 meseci
i to mleko moze da se iskoristi za pravljenje pite :)
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.217.*



+7 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 14:50 - pre 174 meseci
da... ali neko je već zabranio live recept za smesu koja ide u pitu. :/

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 15:21 - pre 174 meseci
Evo epiloga: Zvali su me iz Imleka (ostavio sam im e-mail isti kao i ovaj post, malo samo izmenjen da zvuci uljudnije) i ispitace o cemu se radi jer je kod njih striktna kontrola i ovako nesto ne bi smelo da se desi, oni rade i transport i sve.

Elem, zvali su me cak i da posetim proizvodnju:))) Da se uverim kako to ide i slicno.

Izvinjavali su se sto puta i ova iz PR-a i ovi iz kontrole proizvodnje.

Ja sam prihvatio njihovo izvinjenje i resio da privremeno "ugasim" snimak na youtube dok se ne razresi o cemu se radi, odnosno kako je ovo moguce.

Kako mi se danas KONACNO otpusio nos (i ja i supruga nazebli) pomirisao sam mleko i UZAS koliko smrdi!!!!

A sto se tice podgrevanja u mikrotalasnoj, isto se desilo i kad sam hteo da ga zagrejem u serpi, nije problem ni to snimiti, ali nema razloga - i sama ta zena koja je sef kontrole je rekla da je mleko 100% pokvareno i da ne sme da se konzumira.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 15:56 - pre 174 meseci
cozmo, well done!
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 16:11 - pre 174 meseci
Da, em ce da ubere koju paru od imleka em ce da ga plati air france da cuti :D

Salim se ja naravno, samo javni sta je bilo od svega toga, tj zbog cega se to izdesavalo sve...
make love - !war
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 16:32 - pre 174 meseci
@cozmo_im
Svaka cast , dao si mali ali znacajan doprinos borbi za zastitu potrosaca.


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 17:21 - pre 174 meseci
Citat:
bttp: Jedino dobro u celoj stvari oko pokvarenog mleka je što ono u stvari nije štetno, samo je lošeg (kiselog) ukusa. Ovo nikako ne opravdava prodavanje pokvarenog mleka ali bar nema opasnosti po zdravlje.


ovo sto si napisao se vazi za normalno mleko.
dakle za mleko koje nije skuvano/pasterizovano/termicki obradjeno.
ono ne moze da se pokvari, vec se samo pretvara u kiselo mleko sve vise i vise ... i na kraju u sir.
... cak i posle toga, kada pocne da se skuplja ono zeleno (penicilin) po njemu - i tada moze to da se skine nozem, a ono sto ostane da se pojede.

bakterije mlecne kiseline koje zive u mleku ne dozvoljavaju nikakvim drugim bakterijama da se tu nastane.

kada se to normalno mleko pasterizuje (skuva), onda se u njemu pobiju sve bakterije mlecne kiseline i ono, pored toga sto mu je hranljivost skoro totalno obezvredjena - cak stavise, mnogi sastojci se pretvaraju u vrlo nezdravu hranu, to mleko postaje vrlo brzo utociste za raznorazne strane bakterije iz okoline .... osim, naravno, dok je hermeticki zapakovano u tetrapaku.

zbog toga imate situaciju da ovo mleko iz prodavnice (termicki obradjeno) ima rok trajanja i po pet meseci dok je u tetrapaku - a kada se otvori, moze da opstane u frizideru tek par dana, a van frizidera jos mnogo krace.
..... i tada se vrlo brzo pretvara u tezak otrov.

prema tome ..... ovo sto si napisao, ne da nije tacno, vec moze da bude vrlo opasno - ako se radi o pasterizovanom mleku.

ovo cozmovo mleko je najverovatnije negde, nakon pasterizacije, bilo u dodiru sa okolinom.
primetio sam i da ti cepovi cesto nisu dobro zavrnuti.

-----------------

o trzisnoj ekonomiji i njenom cilju da joj prehrambeni proizvodi imaju sto duzi rok trajanja dok se ne otvore, i zasto je to tako, i koliko nju zabole sta mi jedemo, itd .... necu da pisem ovom prilikom.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
62.240.22.*



+7 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 17:21 - pre 174 meseci
He,he,danas se baš svakakav bućkuriš može nazvati mlekom,samo nalepiš etiketu i još napišeš na njoj belo mleko?!

Ja kupujem mleko od baba-Marjanke i znam sto posto da je od krave,a od čega je ovo belo mleko,sam bog sveti zna!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 17:33 - pre 174 meseci
Citat:
mrle 011
o trzisnoj ekonomiji i njenom cilju da joj prehrambeni proizvodi imaju sto duzi rok trajanja dok se ne otvore, i zasto je to tako, i koliko nju zabole sta mi jedemo, itd .... necu da pisem ovom prilikom.


Ja sam cuo za jednostavan lek protiv te trzisne ekonomije u mleku... sipas malo leblebija u pasterizovano mleko, i odma' mu se vrati prirodna moc, hranljivost - a mozes i mesec dana da ga drzis na sobnoj temperaturi bez da se pokvari.

Ali moras da pazis, to ne smeju biti leblebije iz prodavnice... vec iskljucivo licno pokupljeno seme ili home-grown.... ne znam zasto je tako, ali teza kaze da zao duh "trzisne ekonomije" kvari leblebije ako su upakovane u industrijskoj ambalazi...

U nedostatku "organskih" leblebija mogu da posluze jaja od prepelica... doduse, i za njih vazi isto pravilo - moraju biti iskljucivo prepelice iz tvog podruma, nikako drugacije.

A da... prilikom aplikacije leblebija ili prepelicijih jaja, obavezno na glavi nositi kapu od ALU folije... ako to ne radis, zraci trzisne ekonomije ti mogu napraviti interferenciju sa slobodnim umom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
109.192.97.*



+586 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 18:01 - pre 174 meseci
Citat:
deerbeer: @cozmo_im
Svaka cast , dao si mali ali znacajan doprinos borbi za zastitu potrosaca.


+1
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
79.101.240.*



+18 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 19:04 - pre 174 meseci
Lepo je sto su poceli da se plase YouTube-a i da reaguju na prituzbe musterija. Ali ovo nije ni cudna, ni nova, ni neuobicajena pojava, nekada bih takvo mleko vratio u prodavnicu i uvek bez diskusije dobio drugo. A, secam se kad sam bio klinac situacija da komsinica useta u prodavnicu sve sa serpom iz koje se pusi zgrusano mleko, pa teatralno pokaze kako je pokvareno :).

Nego sto se tice mleka, ne pijem ga, misljenja sam da su nasa kupovna mleka zh kvaliteta. Ali sam zbog dizajna ambalaze bio zainteresovan da vidim da li je to "Bello" samo marketinski trik, uporedio sam njegovu deklaraciju sa najjeftinijim mlekom istog proizvodjaca u frizideru, na etiketi nema razlike u sastavu :).
 
Odgovor na temu

zus
marketing

Član broj: 41900
Poruke: 354
212.200.241.*

Sajt: www.sr.wikipedia.org


+20 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 19:37 - pre 174 meseci
Inače, Imlekovo mleko je stvarno lošeg kvaliteta, tj. malo malo pa se pokvari. Pisao sam gospodi, pre par meseci, iz Imleka da ukažem na problem ali odgovor još uvek nisam dobio. Jedino što mi je preostalo je da bojkotujem njihove proizvode. Znam da njima to ništa ne znači ali ja se lepše osećam. :D
Juce je proslost.....
Sadasnjica je tajna.....
Sutrasnjica je poklon
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
93.86.154.*



+181 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 20:10 - pre 174 meseci
Citat:
101010: ... Ali sam zbog dizajna ambalaze bio zainteresovan da vidim da li je to "Bello" samo marketinski trik, uporedio sam njegovu deklaraciju sa najjeftinijim mlekom istog proizvodjaca u frizideru, na etiketi nema razlike u sastavu :).

Citat:
Kosuth: He,he,danas se baš svakakav bućkuriš može nazvati mlekom,samo nalepiš etiketu i još napišeš na njoj belo mleko?!

Ja kupujem mleko od baba-Marjanke i znam sto posto da je od krave,a od čega je ovo belo mleko,sam bog sveti zna!


Obavezno pogledati ! Serija možda jeste sapunica, ali ovaj deo je za lektiru:
http://www.youtube.com/watch?v=E0L8f1IY1Vk


Citat:
Ivan Dimkovic: ...mogu da posluze jaja od prepelica... doduse, i za njih vazi isto pravilo - moraju biti iskljucivo prepelice iz tvog podruma, nikako drugacije.


A ne ! Prepelice moraju da budu free-range, ove iz kaveza u podrumu su izložene okrutnosti, a okrutnost utiče na jaja.
Isto se pitanje o humanom postupanju može postaviti i za gore pomenute kravu i baba Marjanku.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello30.12.2009. u 20:17 - pre 174 meseci
Ja uglavnom koristim Dukat (Somboled) ili Suboticko mleko, ali nekad se desi da ujutru nemaju isporuku i kupujem Imlekovo. Tako resih da probam i ovo iako sam znao da je verovatno slicno ostalima.

Prve 2 flase koje sam kupio stvarno su bile OK i zena je rekla da ima ok i pun ukus (ja ne pijem toliko mleko) i reko, ajd, mozda je OK... i onda ovo...

Ali bili su tako uspaniceni kad su me zvali... pola sata na telefonu maltene.

Ali ipak sam morao da ukazem na problem - nisu krivi oni u radnji (IDEA), jer je isporuka bila to jutro, oni su samo slozili u frizider. Pa cak i da je stajalo malo napolju - bilo je hladno. Nije cep bio otvoren, bio je OK zatvoren.

Ko zna koliko je neispravnih flasa bilo to jutro.

Ipak, ima nekog pomaka - brecnuli su se i maltene sat i po nakon sto sam ostavio mal - zvali su me. Mislio sam da me nece zvati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72643 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.