Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72137 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello15.01.2010. u 19:55 - pre 172 meseci
Ajde Mrle daj tom detetu proteina, sto pravis busmanina od njega...mlekce, travice i bobice

Poz
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
79.101.144.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello16.01.2010. u 01:21 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Ovaj, postoji razlika izmedju zdravorazumske analize / kritike sistema, i totalne paranoje.

Apsolutno.

Vama ništa ne znači popiti 0.5l tog mleka kroz kafe i sl, nema značajnog uticaja na organizam, odrastao si covek.
Ali za dete kome je neophodna pojacana ishrana, obogaćena visokokvalitetnim vitaminima i mineralima, davati mu ovo mleko je cist BULLSH*T.

I sve tako kreće, sa parolom "Lakše je ovako..."
Pogledaj samo američku naciju, koja po svim studijama je najgojaznija nacija na svetu.
Sigurno si bio u USA, i video ljude na ulici na sta to lici.

Naravno, lakše je kad imaš mleko odmah u flašici u prvom marketu, umesto da se voziš 10tak km po sveže.
Lakše je i podgrejati već pripremljenu hranu u mikrotalasnoj, nego birati namirnice, prati, seckati, kuvati, servirati.
Shvataš li o čemu pričam?

Lakše nije uvek bolje, čaš štaviše, češto to ispadne pogrešan put.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 07:47 - pre 172 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: šta, kao kalcijum, gvožđe i fosfor se eliminišu na 130C? :)


to sam vec pokusao da ti objasnim na prethodnoj strani, na primeru holesterola i lecitina.

'ajde da kazemo da se kalcijum, gvozdje, fosfor i ostale mineralne soli ne eliminisu na 130C, sto je opet samo po sebi samo donekle tacno,
..... ALI .... se zato enzimi eliminisu do temelja, totalno se unistavaju.

.... a ti svi enzimi su u prirodnoj hrani organski vezani sa tim mineralnim solima .... i onda se, kao posledica unistavanja enzima termickom obradom, ni ti minerali, ogromnim svojim delom, ne iskoriscavaju pravilno u organizmu.
jednostavno je taj prirodni odnos svih elemenata u hrani neophodan nasem organizmu pri razmeni materija .... vec na samom pocetku - pri procesu varenja, a i svuda kasnije.

dakle .... nisu bitni samo elementi u hrani, vec i njihov medjusobni odnos .... a taj odnos je u svoj prirodnoj hrani SAVRSEN.

---------------

...... a onda opet ...... tebi, ne samo da nedostaju ti minerali u organizmu - iako ih unosis i previse ..... vec pravis sebi i duplu stetu - ti uneti minerali postaju NEorganske materije/visak/otpad/bespotrebni talog/otrovi ..... isto ko i oni minerali iz apoteke, u pilulama.

dok si mlad, tj. dok su ti pankreas, jetra, bubrezi itd.... jos u punoj snazi, tvoj organizam nekako i uspeva da se izbori sa tim otrovima.
medjutim, kasnije neminovno dolazi do problema - to se zovu bolesti.

zato ti i imas, generalno posmatrano, tako te cudno otecene i naduvene ljude.
nije to samo od rastegljenih creva i sala - sto je posledica unosenja preteranih kolicina hrane.

..... a opet .... covek i unosi u sebe previse hrane zato sto, i u toj preteranoj kolicini, njegov organizam ne dobija sve ono sto mu je neophodno.
..... i onda je on stalno gladan, iako moze da jede kolicinski i deset puta vise hrane od potrebnog.

"neuhranjenim" se, u principu, moze nazvati i covek od 200 kila, koji svaki dan pojede dve pune serpe hrane .... ali pogresne.


Citat:
vladd: Ajde Mrle daj tom detetu proteina, sto pravis busmanina od njega...mlekce, travice i bobice:D

Poz


jedna od dve najgore tzv. "nasledne" bolesti kapitalisticke danasnjice, koju deca nasledjuju od roditelja, je bolest navikavanja dece na pogresnu ishranu.

.... druga nasledna kapitalisticka bolest je bolest odrastanja dece u imaginarnom svetu ..... svetu reklama, diznilenda, holivuda, bajki .... a sto kasnije, kada odrastu i susretnu se sa stvarnim zivotom, proizvodi konflikte u njihovoj glavi.
.... ali to ovde nije tema.

poz



-------------------------------------

EDIT:

Citat:
Nenad Vranjanac: a i karijesi nemaju veze sa količinom kalcijuma, sori ;)


aaaaa vranjanac, sad sam video u tvom profilu - ti si stomatolog!

sad shvatam zasto kalcijum nema veze, tj. zasto je za zdrave zube najvaznije da se redovno posecuje zubar.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 13:24 - pre 172 meseci
Citat:
mrle 011:sad shvatam zasto kalcijum nema veze, tj. zasto je za zdrave zube najvaznije da se redovno posecuje zubar.

jok bre, najvažnije je da se peru dovoljno često i ispravno. i za veliku većinu ljudi bi to bilo sasvim dovoljno. mada vidim da si i meni već našao mesto u tvom paranoičnom sistemu teorije zavere.
a kalcijum nema veze, zato što su u to vreme krunice zuba već formirane, za razliku od kostiju- al to nije nesto sto moze da se nadje na sajtu i.ž.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 13:33 - pre 172 meseci
Da, za to treba da se uci ta zaverenicka medecina, a to Mrle ne priznaje. Odakle bre ti medecinari znaju kada se formiraju zubi, zar oni ne misle da je sve to zavera farmakokartela....

Glupost je neunistiva :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
79.101.144.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 16:04 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Glupost je neunistiva :)

A ne samo glupost, već i arogancija i tvrdoglavost.

Citat:
Nenad Vranjanac: jok bre, najvažnije je da se peru dovoljno često i ispravno. i za veliku većinu ljudi bi to bilo sasvim dovoljno.


Ovo jedino može biti tačno ako želiš da budeš pacijent sa svim zubima popravljenim. Napominjem, popravljenim, ne zdravim.
Potpuno pogrešno.

Hranu koju unosimo u sebe je najvažnija stvar, a ovo ću objasniti na jednostavnim primerima:
-Recimo, volite da pijete koka-kolu. Njen sastav je(skinuto sa originalne ambalaže):
1. Voda
2. Šećer
3. Ugljen dioksid
4. Fosforna kiselinu
5. Kofein
6. Karamel boja E150d(Sulphite ammonia caramel)
7. Arome

- Šećer koji se koristi nije fruktoza(tzv. voćni šećer) već je sukroza(poznatija kao kristal šećer). Jedinjenje koji se povezuje sa mnogim bolestima, izmedju ostalog zubnim karijesom, dijabetesom pa čak i rakom.
U savremenom društvu je postalo gotovo nemoguće izbeći unos sukroze, jedna od opasnosti modernog društva.

- Fosforna kiselina(H3PO4) spada u red jakih kiselina. Svaki zubar je upoznat sa erozijom zubne gleđi koja nastaje tretiranjem sa nekom kiselinom, a fosforna je jedna od najačih koja može da prođe kroz naš digestivni sistem a da nes ne ubije ili makar izazove trovanje.
Inače, što se tiče zubne gleđi, fosforna kiselina je uništava čak i pri minimalnom kontaktu, što su se složili svetski stomatolozi. Članak je objavljen u časopisu "General Dentistry" mesec mart 2007. god.


Ne znam koliko ti je poznat rad čoveka po imenu Dr Weston A. Price ali da vas ostale upoznam: Doktor Price je bio zubar i nutricionista koji je bukvalno proputovao ceo svet, istražujući druge narode u potrazi za rešenjem protiv oboljenja zuba. Zakljucak prilikom svake posete nekim od "primitivnih" plemena(Ekimima sa Aljaske, američkim indijancima koju su još uvek živeli po starim pravilima, plemenu Masi iz Afrike, Aboridžinima iz Australije...) je bio da, generalno gledano, plemena su bila u dalekoj boljoj psiho-fizičkoj kondiciji od osoba potekli iz modernog društva.
Jednostavno - oni su znali bolje.
Sve je to bilo krajem XIX i početkom XX veka. Sve je to veoma zaboravljena mudrost.


Citat:
Nenad Vranjanac:a kalcijum nema veze, zato što su u to vreme krunice zuba već formirane, za razliku od kostiju- al to nije nesto sto moze da se nadje na sajtu i.ž. ;)


Nisi valjda ozbiljan?

Anatomski delovi zuba su kruna, vrat i koren, a struktura zuba je sastavljena od gleđi, dentina, cementa, pulpe i zubne šupljine



Gleđ se sastoji se od šestougaonih gleđnih prizmi promera 3-6μm, tj. velikih i veoma zbijenih kristala kalcijumhidroksiapatita za koji su vezani joni karbonata, Mg, Na, K itd.
Ili kako bih se jednostavnije izrazio: kalcijum ima itekako veze sa zdravljem zuba.

Citat:
Ivan Dimkovic: Da, za to treba da se uci ta zaverenicka medecina, a to Mrle ne priznaje. Odakle bre ti medecinari znaju kada se formiraju zubi, zar oni ne misle da je sve to zavera farmakokartela....


Hmm...
Prvo skoči, pa reci hop?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 16:42 - pre 172 meseci
Nemam sta da skacem, lekar nisam - imam ih u porodici doduse.. ali posto nisam lekar, nisam bas sklon da ih nazivam idiotima i medicinu kao nauku "zaverom".

Ko od svega sto ne razume pravi zaveru - mislim da ima jedno stanje koje se naziva paranojom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
79.101.144.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 17:21 - pre 172 meseci
Nisam ni ja lekar, i ne nazivam ih idiotima.
Niti ih je Mrle nazvao idiotima.
Niti bilo ko u ovoj priči.

Čovek je samo pokušao da objasni već poznatu stvar, tj. da je 80% ustaljene mudrosti u narodu pogrešno.
Pokazao je to na primeru ishrane i potkrepio naučnim činjenicama(prim. pasterizacije i njenog delovanja na enzime u hrani), a mi nismo navikli da nam neko kaže da grešimo od samoga početka pa napadnemo. Napad je najbolja odbarana?
Ili možda zapad je najbolja odbrana.

Ono moje "prvo skoči pa reci hop" je bila napomena upućena tebi, da si napao čoveka pre nego što si proverio istinitost njegove tvrdnje. A ja volim kada mi neko pusti kritiku, to me čini boljim jer vidim gde grešim. Ne vidim što bi ti želeo da koračaš drugačije.

Npr. da sada kažem kako je danas soja, koja se propagira kao zdrava hrana, veoma opasna po ljudski organizam, a još opasnija za muški pol, jel bi mi povereovao?
Jel bi mi zatražio da se objasnim, potkrepim svoju tvrdnju?
Ili bi me odmah razapeo parolom "Još jedan od onih koji veruju u zavere"
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 17:42 - pre 172 meseci
Citat:
k.u.m.
Npr. da sada kažem kako je danas soja, koja se propagira kao zdrava hrana, veoma opasna po ljudski organizam, a još opasnija za muški pol, jel bi mi povereovao?
Jel bi mi zatražio da se objasnim, potkrepim svoju tvrdnju?
Ili bi me odmah razapeo parolom "Još jedan od onih koji veruju u zavere"


Ajd ako moze malo pojasnjenja za ovo. Bar na pp ako nije problem posto ovo prvi put cujem, a jedem soju svakodnevno u svim oblicima(mleko, jogurt, maslac... )

Hvala
 
Odgovor na temu

k.u.m.
RS

Član broj: 246295
Poruke: 9
79.101.144.*

Jabber: k.u.m.@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 19:26 - pre 172 meseci
Sa zadovoljstvom.

Prvo da razjasnimo nešto: soja je mahunka i kao takva ne može biti jestiva. Da bi se dobila hrana od te mahunke potreban je komplikovan proces drobljenja, ceđenja i hemijskog tretiranja.
Poznata je više od nekoliko hiljada godina u azijskoj kulturu, kao suplement ishrani i začin, nikad kao sama hrana.
Ono što je manje pozanto je da se tada soja koristila isključivo fermentisana, i to tokom par godina stajanja - ovim se obezbeđivalo da otrovne materija "iscure" tokom vremena.

Inače, ne znam koliko si upoznat sa činjenicom, ali soja je tokom 90tih godina reklamirana kao dodatak ishrani ženama u srednjim godinama, jer povećava nivo ženskih hormona u telu(konkretno estrogena)
Čak je i izmereno da je količina estrogena u 100g sojinih belančevina odgovara količini estrogena sadržanoj u jednoj kontraceptivnoj pilululi.
To sigurno ne želiš u sebi.

Poznate činjenice o soji:

-Sadrži visok nivo fitinske(HR prevod od phytic acid) kiselina, koja nije neutralisana tokom prerade soje za komercijanu upotrebu(fermetacijom se tokom vremenskog perioda duže od jedne godine neutrališe ova kiselina, ali zamisli kakav bi bio obrt novca kompanije koja svoj proizvod mora da suši par godina...). Ova kiselina blokira apsorbciju minerala u telu.
Znači, ti unosiš minerale u telo, oni se vezuju sa kiselinu i izlučuju dalje napolje. Uviđaš li opasnost?

-Zbog gore navedenog dolazi do rekordnog deficita kalcijuma i vitamina D u telu, što je opasno samo po sebi.

-Phytoestrogens(tzv "dobra stvar" u soji) izaziva poremećaj endokrinih funkcija u telu, iliti, laički rečeno - poremećaj odnos hormona u telu.
Pitaš se koliko to gadno može da bude?
Hormoni su glasnici između ćelija, što znači da bilo koja grupa ćeija u organizmu, da bi pravilno funkcionisala mora imati tačno određenu ispravnu vezu međusobno - nivoe hormona.
Konkretno, kada se poremeti nivo hormona u telu, dolazi do nastanka raka, a kako je estrogen polni hormon - raka materice ili grudi kod žena, i raka prostate kod muškaraca. Verujem da si upućen šta se dešava kad dobiješ rak prostate. Ne može gore od toga ništa da ti se desi...

- Sadržai visoke nivoe ALUMINUJUMA.

Sa svim ovim sam samo zagrebao površinu opasnosti od soje, jer već postoje obimne studije koje govere o toj opasnosti i sve više doktora drži javne debate protiv korišćenja soje u ishrani.

Ako ti sve ovo nije dovoljan razlog da odmah prekineš sa ishranom sojom, probaj da poguglaš šta doktori govore o njoj.
A čak i ako ti onda ne bude dovoljno, pusti mi pp, odvojiću vremena i napisati detaljan članak i okačiti na [es].

Šta kažeš na Men's Health-ov članak o tome?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 20:29 - pre 172 meseci
Citat:
k.u.m.
Inače, ne znam koliko si upoznat sa činjenicom, ali soja je tokom 90tih godina reklamirana kao dodatak ishrani ženama u srednjim godinama, jer povećava nivo ženskih hormona u telu(konkretno estrogena)
Čak je i izmereno da je količina estrogena u 100g sojinih belančevina odgovara količini estrogena sadržanoj u jednoj kontraceptivnoj pilululi.
To sigurno ne želiš u sebi.


Vidim ja porasle mi sise, a ja mislio to je od sklekova. Damn it...

Sad ozbiljno, k.u.m. hvala ti sto si se potrudio da mi izneses ove informacije. Pozabavicu se kasnije detaljnije sa svim linkovima, a sad pokusaj da mi objasnis sledece u vezi sa ovim:

Citat:
Ako ti sve ovo nije dovoljan razlog da odmah prekineš sa ishranom sojom, probaj da poguglaš šta doktori govore o njoj.


Kako covek koji nije doktor nego je recimo obican programercic kao sto sam ja, moze da zna kom doktoru da veruje, a kome ne? Ja na primer iznad svega tezim da budem zdrav i da odrzavam psihofizicku formu na najvisem mogucem nivou. I tako prosle zime naslazem par kilograma vise i dodjem do 85 kila (78 je moj optimum) i praveci taktiku kako da smrsam na prolece naletim na ovo: http://www.turbo-kuvar.com/krvnegrupe.aspx. Procitam celu knjigu I tako meni taj doktor lepo kaze da izbacim SVE kravlje mlecne proizvode, da krenem da krkam sve vrste mesa osim svinjskog, da batalim SVE zitarice znaci hleb ne jedem vec 8 meseci, a da ubacim sojino mleko, jogurt, maslac itd. I tako danasnjim danom prodje skoro 9 meseci kako neokusih toliko pominjano kravlje mleko, jogurt, pavlaku, kajmak, kackavalj, hleb, kifle, burek..., a svako jutro casu sojinog mleka, svaki drugi treci dan sendvic sa razenim hlebom i sojinim maslacem, puding od soje takodje... I gle cuda, ja posle dva meseca na 78 kilograma kojih nisam imao nikad. Danas takodje toliko, u medjuvremenu hvala Bogu nisam ni kijavicu dobio, a kamoli neka ozbiljnija boljka. Jednom recju nisam se nikada bolje osecao.

E sad, pojavljujes se ti sa ovim informacijama i linkovima i sve opet deluje tako logicno i tacno. I sta sad ja da radim? Ko je u pravu i sta covek vise da jede?

 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 20:41 - pre 172 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: jok bre, najvažnije je da se peru dovoljno često i ispravno. i za veliku većinu ljudi bi to bilo sasvim dovoljno.
mrle: Ovo jedino može biti tačno ako želiš da budeš pacijent sa svim zubima popravljenim. Napominjem, popravljenim, ne zdravim.
Potpuno pogrešno.


ja ne znam šta u jeziku mrlelogije znači zdravo, a šta popravljeno - ali da pokušam da ti prevedem: redovno i pravilno oranje zuba je glavni način da imaš zdrave, nepopravljane zube bez karijesa, intaktne, kako god.

što se tiče koka-kole, poznato je da može da šteti, ne samo zubima nego i još mnogo čemu. ne razumem zašto je pominješ?
inače i sok od višnje je prirodan, pa kad bi znao koliko problema napravi klincima koji ga stalno piju iz flašice...

ali kad si već pomenuo, a tiče se kalcijuma i zloslutnog otrova h3po4- pošto vidim da si vešt sa wiki i googleom a podvukao si KALCIJUM, ajde vidi šta je po sastavu hidroksiapatit
i da - hvala ti za one lepe slike, zaista iscrpna lekcija o zubima. nešto zaista novo. da sam znao za wiki mogo sam da bacim sve moje knjige. još su bile crno bele kopije, jer nije bilo novca za originale... jedino mi nije jasno kakve veze ima anatomija i histologija i hemija zuba sa ovim o čemu pričamo? ili to pišeš čisto da ti post bude voluminozniji?

a inače govorili smo o uticaju Ca iz mleka, pa govoreći da nema veze sa karijesom mislio sam da ne moram da naglašavam da ne mislim na svaki kalcijum na planeti,
već na taj tvoj iz prirodnog mleka što treba deca da ga piju. e ON nema veze sa karijesima zuba. izvini što odmah nisam specificirao.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 20:56 - pre 172 meseci
Kalcijum je bitan gradivni elemenat zuba, i vrlo je bitan mineral za coveka uopste,
pogotovo u razvojnom dobu, i naravno kao i kod svih kostiju, igra bitnu ulogu u formiranju kostanih struktura.

Nisam bas zubar, ali sam po srednjeskolskom obrazovanju zubni tehnicar, pa bar toliko znam o zubima :)

A sto se kariesa tice - adekvatno odrzavanje higijene usta i zuba ce BITNO smanjiti sanse za nastanak i razvoj kariesa,
ali treba istaci da i genetika tu igra bitnu ulogu, tako da je higijena bitan, ali ne i jedini faktor podloznosti zuba kariesu.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello17.01.2010. u 21:24 - pre 172 meseci
ne treba izgubiti nit ovde. niko nije ni rekao da je jedini. razgovarali smo o tome šta je najbitniji faktor za zdravlje zuba, pa sam pokušao da objasnim kako ne mislim da je za zdravlje zuba najbitniji stomatolog, nego adekvatna higijena. na genetiku se ne može uticati, a tu je i ishrana naravno.

a razvoj kostiju i zuba je kao ruski i srpski jezik, puno liče ali ima i bitnih razlika. jedna od njih je način mineralizacije. zubi se mineralizuju drugačijim mehanizmima i dinamikom od kostiju i ranije su kompletirani i daleko su manje osetljivi na manjak Ca u ishrani. drugim rečima ako zbog manjka Ca i dobiješ loše zube, to će ti biti najmanji problem u životu.
Citat:
k.u.m.:
Konkretno, kada se poremeti nivo hormona u telu, dolazi do nastanka raka, a kako je estrogen polni hormon - raka materice ili grudi kod žena, i raka prostate kod muškaraca. Verujem da si upućen šta se dešava kad dobiješ rak prostate. Ne može gore od toga ništa da ti se desi...

šta ti ovo znači, da ljudi koji imaju hormonski poremećaj dobijaju rak?
ovakvom izjavom možeš sam da sebe diskredituješ.

[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 17.01.2010. u 22:50 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello18.01.2010. u 15:45 - pre 172 meseci
Jedan ozbiljan predlog (molba) za ljude koji u ovoj temi pišu o tome šta su neizrečene činjenice o ishrani koju masovno koristimo,
a koja nije zdrava već predstavlja neku vrstu ekonomski i tehnološki "opravdanog" rešenja za prehranu ljudske mase.

Ako imate volje i vremena, a po ovih nekoliko poruka koje ste ispisali rekao bih da je tako, molim vas da napišete:

1.odakle vam ta saznanja i da li ste na neki način stručni, ili imate neki praktičan-iskustven uvid u činjenice,
ili su vaša uverenja rezultat ličnog interesovanja bez stručne podloge.

2.možete li da napišete, sa pretpostavkom da živite i jedete u Srbiji, kako izgleda vaš jelovnik (ne mislim na recepte nego na namirnice)
i gde se, to jest kako snabdevate.


Ja ovako ponekad svodim zaključke kada je reč o čistoći hrane koju jedemo:

1.voda , neki kažu da česmovača ne valja, drugi kažu da je flaširana voda "prodaja kondenzovane magle"
srednja istina je da česmovača negde stvarno očigledno nije čista i iskustva govore da se ljudi bolje osećaju kada prestanu da je piju,
dok na drugim mestima voda je po ps-u (bez boje, mirisa i ukusa, i sanitarno ispravna);
a za flaširanu vodu kažu da je bezbedna taktika za potrošača da često menja "marku" koju pije.

2. meso , dobijeno od životinja koje nikada ne vide dnevno svetlo ni prirodnu hranu, odgajene u "konc-logor" uslovima,
tretirane prekomernim količinama lekova da bi preživele gorepomenute uslove dok se utove za klanje.

2.1. mleko i jaja - isto kao pod 2 , a o mleku je ova tema i počela.

2.2. riba , isto - utovljeno u ribnjacima, pa se transportuje , zaledi, odledi, možda više puta...

3. voće i povrće , slično kao za životinje - tretirano prekomernim dozama hemikalija jer je prioritet na količini a ne kvalitetu.

4.žitarice - isto kao prethodno

5.proizvodi od svih navedenih osnovnih elemenata - tehnološki procesi kojima se pripremaju u prehrambenoj industriji su podređeni ekonomiji
a ne kvalitetu, dakle ista stvar, već rečeno.

Setio sam se sad i ona poznata "četiri bela otrova" čovekove ishrane: šećer, brašno, mast... zaboravio sam.


vrlo depresivno.

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello18.01.2010. u 16:18 - pre 172 meseci
Uvek se setim, kad sam bio mali "Baba, aj mi namazes parce leba, masti, luka, aleve-paprike.."
Onaj domaci lebac gde jedno parce ko tacna, vekna sigurno ima vise od 2 kile, pa kad namaze
kasiku masti preko njega dok je jos vruc, pa crnog luka malo aleve paprike i soli...




 
Odgovor na temu

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello18.01.2010. u 17:12 - pre 172 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Uvek se setim, kad sam bio mali "Baba, aj mi namazes parce leba, masti, luka, aleve-paprike.."
Onaj domaci lebac gde jedno parce ko tacna, vekna sigurno ima vise od 2 kile, pa kad namaze
kasiku masti preko njega dok je jos vruc, pa crnog luka malo aleve paprike i soli...


Misliš belog luka. Nemoj da širiš jeres :-)
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello18.01.2010. u 17:27 - pre 172 meseci
Ma jok bre, crni lukac - seckan na kockice :)

http://www.facebook.com/pages/...eve-paprike/52229322601?v=info

Samo sto je ovaj zaboravio lukac, a bez luka nije to - to.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello18.01.2010. u 18:35 - pre 172 meseci
Citat:
Bata:
Setio sam se sad i ona poznata "četiri bela otrova" čovekove ishrane: šećer, brašno, mast... zaboravio sam.

so
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.adsl.beocity.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello18.01.2010. u 19:39 - pre 172 meseci
Citat:
Bata:
2.možete li da napišete, sa pretpostavkom da živite i jedete u Srbiji, kako izgleda vaš jelovnik (ne mislim na recepte nego na namirnice)
i gde se, to jest kako snabdevate.

Imas na kalenicu par tezgi sa organskom hranom (voce, povrce, zitarice...), zatim Biospajz, ima jos par slicnih, uostalom probaj, kreni, naci ces svasta :)

Sto se tice namirnica - zitarice (hlebovi razni, sve vrste semenki, klice, slicne gluposti), riba, povrce, pecurke, mahunarke (pasulj, socivo, bob, grasak, boranija), kostunjave zezancije, voce, sir, jogurt, alge, etc, etc. Soja samo fermentisana (miso, tamari, shoyu...), i tako... svasta nesto.

Naravno, opusteno zabodem dupli ciz i pomfrit kad sam mrtav umoran s'posla i prazan mi je frizider, ili belo na zaru rolovano slaninicom, ali ono... to nekako mnogo redje ispadne :)

Citat:
Bata:
vrlo depresivno.

Pa nije, samo je malo vise cimanja... cak i meso nije frka, odes negde po selima, nadjes seljaka koji vodi marvu na ispasu (zamisli to ;ppp))), kupis od njega tele, puknes sta znam 500-600 evra, tranzira ti, oteras na veterinarsku da ga zigosu, doteras u zamrzivac...

[Ovu poruku je menjao boccio dana 18.01.2010. u 21:01 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72137 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.