Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72142 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello26.01.2010. u 19:53 - pre 172 meseci
Citat:
dakle i strucnjaci su otkrili da termicka obrada unistava hranu, ali da je (kako se ono popularno kaze) "korist veca od stete".


Upravo to. Mnogo je veća šteta ako umreš od botulizma jer konzerva nije dobro obrađena, nego što će ta konzerva izgubiti 5-10% hranljive vrednosti.

Za životinje sam ti odgovorio pre nekoliko strana, ali izgleda da je to nekim čudom promaklo tvom pronicljivom oku.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello27.01.2010. u 08:29 - pre 172 meseci
Citat:
milanbergh: Za životinje sam ti odgovorio pre nekoliko strana, ali izgleda da je to nekim čudom promaklo tvom pronicljivom oku.


nije mi nista promaklo, odgovorio si cak dva puta.
... ali si u prvom odgovoru napisao nesto bezveze, a u drugom otprilike "ne verujem da je to tako ...".

... pa ti se odgovori ne priznaju, ustvari ... to i nisu odgovori.

ako ne verujes, onda odi u neki zoo vrt, pa se sam uveri na licu mesta.
pitaj one zaposlene kakvom hranom hrane zivotinje .... ili, ako se malo duze zadrzis tamo, verovatno ces docekati trenutak kada ih hrane, pa mozes i svojim ocima da vidis.

(u nekim zoo vrtovima je bilo experimenata i pokusaja da se zivotinje preorjentisu na termicki tretiranu hranu, ali je rezultat uvek bio isti - zivotinje bi postajale bolesne.)

--------------

kada odes u zoo vrt, da se uveris u ovo o cemu ti pricam, tamo mozes obratiti paznju jos na nekoliko stvari....

ispred zoo vrta i unutra, u krugu samog vrta, se svuda za nas dvonozce prodaje hrana .... zdrava, termicki obradjena - secerne pene, lilihipi, cips, grisine, kokice, cokoladice, hot dog-ovi itd...

vrlo je pozeljno da tu zdravu hranu kupis za sebe i npr. dete koji si izveo u zoo vrt, ali je tom hranom zabranjeno hraniti tamo zivotinje.
... to ti pise na svakom koraku, svuda imas upozorenja.

u nekim zoo vrtovima je dozvoljeno posetiocima da hrane zivotinje, ali se ta hrana za zivotinje kupuje posebno i obavezno je sirova.


Citat:
milanbergh: Upravo to. Mnogo je veća šteta ako umreš od botulizma jer konzerva nije dobro obrađena ....


nemam pojma sta ti je taj botulizam .... verovatno nesto sto ima veze sa nasim prirodnim neprijateljima, koji nas vrebaju iza svakog coska - bakterijama .... ali ono sto 100% znam je ...

- da ce svi, koji su se rodili, i da umru kad-tad ... bez obzira na apsolutno sve ostalo, pa i to dal' jedu ovakve ili onakve konzerve, ili ih ne jedu uopste.

- da ce se oni koji jedu redovno konzerve kad-tad u zivotu razboleti.


Citat:
milanbergh: .... nego što će ta konzerva izgubiti 5-10% hranljive vrednosti.


ovo sam ti objasnio vec dva puta na ovoj temi i verovatno nije promaklo tvom pronicljivom oku, vec ti to neces da shvatis, zato sto se o tim stvarima ne uci na tvom fakultetu.

dakle .... kao sto rekoh .... sva prirodna hrana se sastoji iz mnogo elemenata, koji su svi, ne samo vrlo vazni za nas organizam, vec su jos vaznije njihove medjusobne veze i odnosi, bez kojih ne dolazi do pravilne razmene materija u nasem telu.

prema tome ... ovo sto si napisao, a sto si naucio na tvom fakultetu, je jedna trzisno-ekonomska podvala.
.... ne moze se nikako reci da je neka hrana obezvredjena samo 5 ili 10%, pa je onda to kao zanemarljivo.

na primer .... ti kada termicki obradis neku hranu, ti si u njoj unistio svih 100% enzima, sto ce neminovno ostaviti posledice ako se hranis takvom hranom neki odredjeni period.
.... pa je stoga podvala i prevara tvrditi da su ti enzimi zanemarljivi zato sto cine mozda 0,1% te hrane.

to ne moze tako da se racuna.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.adsl.beocity.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello27.01.2010. u 09:58 - pre 172 meseci
Citat:
milanbergh: Nažalost, ja živim u urbanoj sredini pa ne mogu da skoknem do štale da namuzem mleko nego moram da se oslanjam na zle korporacije koje žele da nas unište pasterizacijom mleka.

Pazi, mislim da je scope price mnogo siri - mleko je samo primer. "Zle" korporacije nazalost proizvode 98% artikala koje mozes naci u velikim lancima u kojima se svi snabdevamo, a njima je stalo samo do sledecih stvari:
- da proizvod bude stabilan u transportu
- da proizvod bude sto duze u prodaji (rok trajanja)
- da proizvod bude organolepticki primamljiv kupcu

Posledica svega ovoga su namirnice koje su tretirane velikom kolicinom sredstava, citaj toksina za nas organizam kako bi izgledale lepe, sveze, punih boja, a pritom trajale po mesec i vise dana. Da li mislis da Danone ili Salford zaista imaju R&D departments koji vode racuna o dalekoseznim uticajima njihovih proizvoda na ljudski organizam? :)

Ili da preformulisem. Osvrni se oko sebe bilo gde, u Maxiju, Rodi, Merkatoru... i reci mi koliko namirnica vidis koje u sebi ne sadrze secer. Catch my drift? :)

Ja se smorim ko lav kad vidim one salate, sendvice, stagod pakovane u prozirne kutije koje su savrsene za brz snack, i onda okrenem kutiju i krene E416, E512, E123, E345, pojacivac, stabilizator, eliminator, suspenzor ;p (lupam), rok trajanja 20 dana. Pa cekaj bre, kako salati moze rok trajanja da bude 20 dana!??!

Sa druge strane, cinjenica je i da potrosaci doprinose takvoj klimi, jer ih ne interesuje da kupuju sveze namirnice svakodnevno, ili bar 2-3 puta nedeljno i pripremaju hranu kuci. U nabavku se ide jednom nedeljno (ili redje), napuni se frizider, a po mogustvu se kupuje nesto sto se otvori, podgreje, ili skuva/isprzi za 10 minuta. De ces bolji slagvort "zlim" korporacijama...

Mislim ljudi, ako vas boli qurac sta unosite u sebe, onda je iluzorno dalje pricati...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.91.*



+3 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello27.01.2010. u 18:16 - pre 172 meseci
Citat:
mrle 011:na primer .... ti kada termicki obradis neku hranu, ti si u njoj unistio svih 100% enzima, sto ce neminovno ostaviti posledice ako se hranis takvom hranom neki odredjeni period.
.... pa je stoga podvala i prevara tvrditi da su ti enzimi zanemarljivi zato sto cine mozda 0,1% te hrane.


na stranu to sto je primer los, i sto nije tacno, nego ne razumem sta hoces da kazes- da kuvanje pecenje i przenje kao vide termicke obrade ne unistava enzime u hrani?
ili da treba jesti presnu hranu?

Citat:
nemam pojma sta ti je taj botulizam .... verovatno nesto sto ima veze sa nasim prirodnim neprijateljima, koji nas vrebaju iza svakog coska - bakterijama .... ali ono sto 100% znam je ...

- da ce svi, koji su se rodili, i da umru kad-tad ... bez obzira na apsolutno sve ostalo, pa i to dal' jedu ovakve ili onakve konzerve, ili ih ne jedu uopste.

- da ce se oni koji jedu redovno konzerve kad-tad u zivotu razboleti.

evo mozemo da dodamo npr i:
-da ce sigurno kad tad ozedneti u toku dana.
pa sta?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello27.01.2010. u 18:56 - pre 172 meseci
Citat:
nije mi nista promaklo, odgovorio si cak dva puta.
... ali si u prvom odgovoru napisao nesto bezveze, a u drugom otprilike "ne verujem da je to tako ...".

... pa ti se odgovori ne priznaju, ustvari ... to i nisu odgovori.


Moj citat:
Citat:
Ljudi već milenijumima koriste vatru i termički obrađuju namirnice te se i gastrointestinalni trakt prilagodio tom načinu ishrane i dosta se razlikuje od životinjskog. Inače, nisam baš ubeđen da se životinje hrane isključivo presnom hranom jer pod pretpostavkom da bi im to škodilo, ne verujem da su ljudi toliko odgovorni prema njima.


Tvoj argument u stilu napisao si nešto "bezveze" (što uzgred ne mogu da pobijem) neću da komentarišem.

Citat:
nemam pojma sta ti je taj botulizam .... verovatno nesto sto ima veze sa nasim prirodnim neprijateljima, koji nas vrebaju iza svakog coska - bakterijama .... ali ono sto 100% znam je ...

- da ce svi, koji su se rodili, i da umru kad-tad ... bez obzira na apsolutno sve ostalo, pa i to dal' jedu ovakve ili onakve konzerve, ili ih ne jedu uopste.

- da ce se oni koji jedu redovno konzerve kad-tad u zivotu razboleti.


Botulizam je bolest koja je izazvana botulinskim toksinom koji proizvodi bakterija Clostridium botulinum i spada u najotrovnije supstance na svetu - ako nije i baš najotrovnija - 90 nanograma je dovoljno da ubije čoveka od 90 kg. Inače spada u grupu neurotoksina. Možda si čuo za botox - to ti je to.

Tvoje teze koje si naveo je već neko sveo na apsurd.

Citat:
ovo sam ti objasnio vec dva puta na ovoj temi i verovatno nije promaklo tvom pronicljivom oku, vec ti to neces da shvatis, zato sto se o tim stvarima ne uci na tvom fakultetu.


Pretpostavljam da je ta tema bolje obrađena na "životnom" fakultetu nego na tehnološkom.

Citat:
na primer .... ti kada termicki obradis neku hranu, ti si u njoj unistio svih 100% enzima,


Uništio si samo one enzime koji su termolabilni. Da ne pričam o tome da mnogi enzimi nemaju nikakvu funkciju u našem organizmu nego služe biljci za dozrevanje plodova, zatim kao mehanizam zaštite itd. Dalje, ti isti enzimi koje ti uneseš presnom hranom gotovo sigurno će biti uništeni želudačnom kiselinom pre nego što dospeju u tanko crevo gde se vrši apsorpcija hranljivih materija.

Citat:
Pazi, mislim da je scope price mnogo siri - mleko je samo primer. "Zle" korporacije nazalost proizvode 98% artikala koje mozes naci u velikim lancima u kojima se svi snabdevamo, a njima je stalo samo do sledecih stvari:
- da proizvod bude stabilan u transportu
- da proizvod bude sto duze u prodaji (rok trajanja)
- da proizvod bude organolepticki primamljiv kupcu


Zaboravio si osnovnu stvar

-proizvod mora biti zdravstveno bezbedan.

Naravno da postoje zloupotrebe kao i u svakom segmentu društva, ali zato postoje i kontrole kvaliteta i naučna istraživanja koja potvrđuju ili opovrgavaju štetne efekte pojedinih komponenti hrane.

Inače, aditivi ili popularno "E"-ovi nisu obavezno štetni po zdravlje (zapravo, za svaki postoji tačno određena doza do koje je bezbedno unositi ove supstance, a oni se dodaju u hranu u toj meri da, s obzirom na uobičajenu konzumaciju proizvoda, ne mogu izazvati nepoželjne posledice; međutim, osnovni princip toksikologije je da je svaka supstanca otrovna, ako se primeni u dovoljno velikoj dozi, pa čak i voda), a svoj E broj imaju mnoge prirodne supstance kao što je limunska kiselina ili vitamin C (E300).

I ne želim da ispadne da branim prehrambene kompanije (jer ipak ću se baviti poslom koji će me u najvećem broju slučajeva stavljati na suprotnu stranu), već želim da istaknem da nije sve tako crno i da nema potrebe da širimo paranoju i da postanemo bušmani koji će isključivo brati plodove sa drveta i lično musti krave.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.adsl.beocity.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello27.01.2010. u 22:39 - pre 172 meseci
Citat:
milanbergh: Zaboravio si osnovnu stvar

-proizvod mora biti zdravstveno bezbedan.

Heh. Naravno, bitno je samo da ne postoji mikrobioloska kontaminacija. A toksicnost, mutagenost, kancerogenost, potomstvo... who cares. Naravno, reci cemo da je odredjena doza "prihvatljiva" na osnovu raznih ispitivanja i sve je cool. Nemoj me pogresno shvatiti, ali vi tehnolozi imate gadnu profesionalnu deformaciju - ne gledate dalje od nosa :)

Vec ti jednom rekoh - postala je faken umetnost naci neki proizvod u hipermarketu koji ne sadrzi secer. Ali to je sasvim ok, posto secer nije otrovan, right? :) Isto vazi i za nitrite. Oni nisu toksicni, jer se koriste kao homogena mesavina kuhinjske soli, pa prosto zbog toga nije moguce uneti dovoljno veliku kolicinu koja bi ubila vola. I samim tim su "prihvatljivi".
Citat:
milanbergh: Inače, aditivi ili popularno "E"-ovi nisu obavezno štetni po zdravlje (zapravo, za svaki postoji tačno određena doza do koje je bezbedno unositi ove supstance, a oni se dodaju u hranu u toj meri da, s obzirom na uobičajenu konzumaciju proizvoda, ne mogu izazvati nepoželjne posledice;

Nema apsolutno neskodljivih aditiva. Tacka :) I dal namerno ili slucajno, napravio si sitan previd - do odredjene doze nije bezbedno unositi te supstance, vec prihvatljivo :) Problem je sto dobar broj aditiva - emultagora, antioksidansa, stabilizatora, konzervansa i cega vec nije uopste naivan. E, sad, jebes ga, tu postoji "get out of jail" free card koji se kod vas zove "Prihvatljiv dnevni unos" :) Ili jos gore, pola dokazano ubitacnih aditiva nije na crnoj listi, kao npr. pojacivac arome E-621. U USA nije zabranjen, ali recimo fensi WholeFoods ne prodaje namirnice koje ga sadrze :) Kod nas se, naravno, vodi pod "prihvatljiv", i garantujem ti da cu naci bar 400 artikala u svakom Maxiju koji ga imaju :) Ili jos bolje E-211, masovno koriscen za soft-drinks. Samo dva artikla vezana za isti:
http://www.independent.co.uk/l...y-harm-your-health-450593.html
http://www.independent.co.uk/l...er-drinks-additive-450594.html
Citat:

A new health scare erupted over soft drinks last night amid evidence they may cause serious cell damage. Research from a British university suggests a common preservative found in drinks such as Fanta and Pepsi Max has the ability to switch off vital parts of DNA.

I koji je tu "prihvatljiv dnevni unos"? Jedan tequila-shot od 0.03 :))))

Opet... nije problem u proizvodjacima, to je borba protiv vetrenjaca. Meni je sumanuto da malo ko uopste zna sta pije... a o hrani da ne pricam.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello27.01.2010. u 23:21 - pre 172 meseci
Ne, nije važna samo mikrobiološka kontaminacija, nego su itekako važni i drugi aspekti zdravstvene ispravnosti. Mutageni, kancerogeni, teratogeni i drugi "-geni" ;) ne smeju ni pod koju cenu biti u sastavu hrane. Da ne ulazim sad u dijagrame doza-odgovor za kancerogene i druge "-gene" materije, kod njih postoji odsečak na grafiku jer za njih ne postoji bezbedna doza i svaka doza je štetna jer akumulira negativan efekat. Međutim, tehnolozima i uopšte agencijama koje se bave kontrolom ispravnosti hrane su ruke delimično vezane jer je potrebno definitivno naučno potvrditi da je neka supstanca zdravstveno nebezbedna. Kada se to desi takva supstanca se stavlja van prometa i postaje zabranjena.

Što se tiče nitrita, prema FDA-u nema dovoljno dokaza o karcinogenosti, stoga su prihvatljivi kao aditivi. Naravno, pravilnikom je tačno definisana dozvoljena količina.

Citat:
Nema apsolutno neskodljivih aditiva. Tacka :)


Nema apsolutno neškodljivih supstanci. Tačka :). To je osnovni princip toksikologije, kao što rekoh. Važna je doza.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello28.01.2010. u 09:09 - pre 172 meseci
Citat:
milanbergh: potrebno je definitivno naučno potvrditi da je neka supstanca zdravstveno nebezbedna.


tipican, svakodnevno i ovde na forumu vidjen, trzisno-ekonomski pristup nauci.

ti ces meni da trpas svasta u hranu i radis sa njom svakakve gluposti .... a ja treba tebi da dokazujem da je to sto ti radis stetno ..... i jos ces da me hapsis, zbog kleveta i lazi, sto se bunim, kao sto si mi vec pretio pre nekoliko stranica ovde.

neverovatno.

pa sve te supstance o kojima ti pises, po prirodi stvari, NISU ljudska hrana .... uopste nisu organskog porekla.

jel' mozes ti meni da dokazes da imam bilo kakve, i najminimalnije, koristi od i jedne jedine te supstance, od milion raznih, koje mi ti stavljas u hranu?

.... pa naravno da ne mozes, jer ako i jedna od milion tih sintetickih supstanci kakvim srecnim slucajem i nije stetna po moje zdravlje (a i to je po prirodi stvari nemoguce), onda 1.00.000 % nije korisna.

mislim .... ZASTO mi bre ti to uopste stavljas u hranu?

prema tome, najbolje je da moje zdravlje uopste i ne uzimas u usta, jer se ti ni ne skolujes zbog mog zdravlja, vec zbog profita hemijske, prehrambene i ostalih trzisno-ekonomskih industrija.

daleko ti bre lepa kuca .... i tebi, i tvom fakultetu, i FDA, i vasoj trzisno-ekonomskoj nauci.
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello28.01.2010. u 16:58 - pre 172 meseci
Prvo, nikom nisam pretio.

Drugo, itekako imaš koristi od raznih tih supstanci kao što sam već rekao.

Treće, niko te ne tera da kupuješ te zle proizvode ako baš ne želiš, vidim da si snabdeven "prirodnom" hranom tako da uživaj u svom malom bezbednom svetu.

I četvrto, najbolje bi ti bilo da se okaneš moralisanja, vređanja i prosipanja poluistina na internet forumima.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello28.01.2010. u 17:21 - pre 172 meseci

Ko sto rece covek nije sve crno-belo. Mrle ima istine u tome sto govoris ali preterujes. Vrlo je verovatno da postoji dosta stetnih supstanci koje dugorocno stete zdravlju ali je isto tako sigurno da ti razni dodatci cine savremen zivot laksim i bezbednijim.
Jednostavno ljudi vole da umiru postepeno od razno raznih supstanci primljenih preko hrane ili recimo disanjem nego da umru surovom i naglom smrcu od neke bolestine. Sam nacin zivljenja moze bitno da utice na trajanje zivota.. Bitna je mera kao i u svim stvarima. Izmedju sakupljanja bobica, lesnika i hranjenja u mcdonaldu postoji ogroman prostor za kompromis

 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello02.02.2010. u 00:34 - pre 172 meseci
Inače, evo jednog teksta koji opovrgava Mrletovu tezu "da se životinjama daje samo presna i neobrađena hrana".

http://www.tehnologijahrane.co...skroba-u-hrani-za-zivotinje-12

Postoji čitava grana tehnologije koja se bavi proizvodnjom hrane za životinje, gde se proučavaju i primenjuju procesi koji povećavaju nutritivnu vrednost i uopšte tehnološka svojstva ove vrste hrane.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.telekom.yu.



+181 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello04.02.2010. u 08:51 - pre 172 meseci
ovih dana u jednom štampanom nedeljniku napisali tekst o mogućoj štetnosti
filea somovine koja se uvozi iz Vijetnama, a zove se pangasius (vrsta soma)

piše da su u nekim EU zemljama već pregrmeli tu vest (Italija koliko se sećam)



verovatno im opala prodaja pa onda na brzaka spustili cenu i sjurili to smeće, to jest nepoželjnu robu,
u istočnu evropu da se sirotinja naždere dok im neko ne dojavi.

mogu da se pohvalim da sam se baš najeo te somovine u poslednjih godinu dana od kada sam je "otkrio"
u prodavnicama, i pitao se kako to da do sada nisam više jeo somovine - baš sam som,
kad ono stvarno - som , i više nego što sam mislio.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.ptt.rs.



+395 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello04.02.2010. u 09:12 - pre 172 meseci
To je verovatno onda som iz Mekonga :) koji je toliko zagadjen
da me ne bi cudilo da ih samo mrtve skupljaju po reci i tovare na transport .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello04.02.2010. u 10:18 - pre 172 meseci
Citat:
milanbergh: Inače, evo jednog teksta koji opovrgava Mrletovu tezu "da se životinjama daje samo presna i neobrađena hrana".


strucnjak, kada stavis ovako recenicu pod navodnike, onda se podrazumeva da je to citat.
... a ja sam lepo gore napisao "zivotinje u zoo vrtovima", a ne samo "zivotinje".

... i sve sam ti lepo objasnio ...

zivotinje u zoo vrtovima moraju da budu zdrave, jer kad su bolesne niko ne dolazi da ih gleda .... tada one predstavljaju samo bespotreban trosak.

da bi se uverio u to, ne trebaju ti nikakvi "tekstovi koji opovrgavaju moje teze", "naucni dokazi", "reference" itd...... dovoljno je da odes u zoo vrt, stanes pored kaveza sa npr. papagajima, sacekas da dodje onaj cika sto ih hrani i sam se uveris da su te semenke kojima on hrani papagaje sirove.
.... ako ne znas da razlikujes sirovu od termicki tretirane semenke, pitaj tog ciku.

nakon toga se prosetaj do ulaza u zoo vrt, tamo se uglavnom prodaje hrana za posetioce, nas ljude, pa ces videti da se i tamo prodaju te iste semenke.
razlika je "samo" u tome sto su te semenke ispecene, tj. mrtve.

tim pecenim semenkama, predvidjenim za nas ljude, je zabranjeno hraniti papagaje.
to si mogao da procitas tamo na kavezu sa papagajima dok si cekao da naidje onaj cika.

----------------------------

ovaj tvoj tekst, koji "opovrgava moje teze" se ne odnosi na zivotinje u zoo vrtovima, vec na takozvane "domace zivotinje".

te tzv. domace zivotinje u sustini i nisu zivotinje .... one su samo sirovina za proizvodnju nase hrane.
.... sto bi rek'o homer simpson - jos neobradjene pljeskavice i kobasice.

zdravlje tih "zivotinja" uopste nije bitno.
one uglavnom, ove koje se "proizvode" zbog mesa, ni ne stignu da docekaju da se razbole, zato sto ih mi ljudi vec pre toga zakoljemo i pojedemo.

... mada je i njih obaveza hraniti velikim procentom sirove hrane, zato sto bi u suprotnom poumirale pre nego sto dospeju za klanje.

dakle, kao sto rekoh .... zdravlje tih tzv. "domacih zivotinja" je nebitna stavka u procesu "proizvodnje" nase hrane.
ono sto je bitno je da finalni proizvod - pljeskavica i kobasica na tvojoj trpezi, budu "zdravi" po merilima tvoje nauke koju ti ucis na svom fakultetu.

... a to "zdravo" znaci samo da ne umres od te pljeskavice i kobasice.

tvoja nauka se u sustini i svodi na ispitivanje granice do koje je moguce natrpavati coveka raznoraznim otrovima, a da on ostane ziv sto duze.
to sto ce on da bude bolestan, to tvoju nauku ne zanima .... ustvari to je cak pozeljno, zato sto to otvara "trziste" jednoj drugoj nauci.

----------------------------

generalno posmatrano .... za samu trzisnu ekonomiju je najbolja kombinacija bolestan i dugovecan covek.
ako je covek zdrav ili ako umre mlad, onda je tu mrsav profit.

kada se malo obrati paznja, bas se takav trend moze i uociti - covecanstvo postaje sve dugovecnije, a istovremeno pocinje sa oboljevanjem u sve ranijoj i ranijoj zivotnoj dobi.

npr..... od onih nekih "tzv" bolesti koje su do pre nekog vremena bile "rezervisane" za populaciju od recimo +50 godina, danas sve vise i vise oboljevaju srednjoskolci itd.....

----------------------------

je li strucnjak, jel' ti kapiras nesto od ovoga sto ti pricam ovde?
....... ili ja samo gubim vreme?

.... i ubuduce kada nesto citiras, onda idi "Ctrl+C" pa "Ctrl+v", a ne ovako .... nije lepo.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.87.112.*



+7 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello04.02.2010. u 11:42 - pre 172 meseci
Citat:
Bata:

mogu da se pohvalim da sam se baš najeo te somovine u poslednjih godinu dana od kada sam je "otkrio"
u prodavnicama, i pitao se kako to da do sada nisam više jeo somovine - baš sam som,
kad ono stvarno - som , i više nego što sam mislio.

Ko priznaje,pola mu se dodaje...

...moje polovine soma u meni!!!

Nego što sam i dete kljukao tim đubretom.

Nema tu,vidim ja,dolazi polako vreme,u se i u svoje kljuse!
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello04.02.2010. u 12:18 - pre 172 meseci
kakav offtopic :) sa sve prepucavanjem
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello04.02.2010. u 16:32 - pre 172 meseci
mrle jos nisi objasnio, posto medvedi u zoo vrtu jedu termicki neobradjene pilice u komadu, jel to tako i mi treba da jedemo?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello10.02.2010. u 22:39 - pre 172 meseci
To je problem sa paranojom, koliko se god trudio da objasniš čoveku da ga niko ne proganja on će uvek imati taj osećaj. Tako da što se tiče Mrleta sve št pišem je uzalud, ali svejedno.

Dakle, i da uzmemo za tačnu tvrdnju da se životinje u zoo vrtu hrane samo i isključivo termički netretiranom hranom (u šta duboko duboko sumnjam, i ne priznajem argument tipa "pitaj čiku, on će ti kaže bre"), to se donekle i može objasniti digestivnim traktom tih istih divljih životinja koji se u velikoj meri razlikuje od ljudskog. Kao što određene životinjske vrste imaju sposobnost da svare i jedu poluraspadnuto meso, to baš i ne bih preporučio ljudima jer su digestivni sistemi potpuno različiti, tako da je besmisleno praviti ovakve paralele. Ako mi ne veruješ, pojedi presan krompir pa nam javi kako ti je bilo posle.
Što se tiče zabrane hranjenja životinja, verujem da je reč o tome da životinje imaju slabije razvijenu svest o tome koliki je optimalan unos hrane tako da će jesti gotovo uvek (čak i kada su site) jer budući da su divlje, imaju urođeni instinkt da jedu šta kad god im se ukaže prilika. Pošto su u zoo vrtu hranjene dovoljno, svako hranjenje sa strane bi bilo loše po njihovo zdravlje zbog količine, a ne zbog termičkog tretmana.

Što se tiče zdravlja životinja, ono je itekako važan faktor u lancu proizvodnje i jedan od ključnih karika u upravljanju i kontroli kvaliteta hrane, što ti kao laik ne znaš. Naravno, to ti se oprašta.


Čovečanstvo postaje dugovečnije i bolesnije, ali ne zbog zavere zlih kompanija, već ponajviše jer se eliminisao prirodni zakon jačeg, mnogo je manja stopa smrtnosti dece, ljudi ima sve više i više zahvaljujući napretku medicinske tehnologije, a prirodne eliminacije koje je bilo npr. pre otkrića penicilina i drugih lekova više nema u toj meri. Kad dodamo tome i zagađenje, zatim stres, nedovoljnu fizičku aktivnost itd možda možemo da vidimo malo kristalniju sliku, a ne da sve probleme ovog sveta svalimo na prehrambenu industriju.

I da, verujem da je (neopravdana) snishodljivost u tvojim postovima samo kompenzacija za nedostatak argumenata i znanja.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
79.101.189.*



+181 Profil

icon Kako izgleda mesto iz kojeg stiže "zdravo" mleko u Srbiji, za zdravu pamet i čistu savest11.02.2010. u 11:41 - pre 171 meseci
Kako izgleda mesto iz kojeg stiže "zdravo" mleko u Srbiji, za zdravu pamet i čistu savest:

Youtube snimak, nije za decu


Stvarno treba biti sociopata za medalju, da se živa bića dovedu u ono stanje.

U jednoj od poruka koju sam napisao na ovoj temi pomenuo sam da se hrana dobija od životinja koje se tove u
konc logor uslovima, baš sam pogodio u metu sa tim poređenjem.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.145.*



+7 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello11.02.2010. u 13:25 - pre 171 meseci
Citat:

Youtube snimak, nije za decu

A što da nije?

Nek se uče na vreme,da je pametnije sam uzgajati,pa makar i jednu kozu,nego zavisiti od takve jedne vuciibatine!

Sad će biti interesantno čuti kako se prerađivači mleka listom posipaju pepelom:ne,ne,nikako,mi od njega nismo otkupljivali mleko!!

Ma,privatizacija...

...može,ali ne ovde,jer...

Nije med za magareća usta!

Pogotovu za onog koji je decenijama bio na kolhoznim jaslama.

Još ako je neki Šarić,barić eksponent...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72142 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.