Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72131 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 08:22 - pre 172 meseci
@Mrle 011

To sto si rekao da se mleko daje bebama je delimicno tacno. Bebe piju majcino mleko, ne kravlje, ovcije , kozije. bar u periodu do 6 meseci, kad i jesu najranjivije. Ja nisam video da tele sisa vucicu ili kontra. Mleko jeste mleko po sastavu , ali se razlikuje majcino od kravljeg (bar kad poredis male bebe i telad). Jerbo se to mleko 'proizvodi' u majcinom telu i predvidjeno je za upotrebu od strane njenog mladunceta.

Sve ostalo sto si rekao podrzavam (bar veci deo koji sam procitao jer me ubi sa postovima od pola kilometra :D )

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 08:39 - pre 172 meseci
Mislim da veliki deo forumaša koji ovde postuju zaboravljaju da je za organizam najštetniji kiseonik. On je jedini i direktni uzročnik starenja i umiranja ćelija.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 09:09 - pre 172 meseci
Citat:
Java Beograd: Mislim da veliki deo forumaša koji ovde postuju zaboravljaju da je za organizam najštetniji kiseonik. On je jedini i direktni uzročnik starenja i umiranja ćelija.

Netacno .

http://www.internationalhealth...k=view&id=15&Itemid=30
Citat:

Smatra se najjačim prirodnim antioksidansom. Antioksidansi su oni molekuli koji lako otpuštaju tj. predaju elektron slobodnom radikalu, kome u poslednjoj orbitali nedostaje elektron. U stanjima stresa se oslobađa ogromna količina slobodnih radikala, koji nesmetano prolaze ćelijsku membranu i dolaze do jedra, gde čine veliku štetu ćeliji inicirajući njenu nekontrolisanu deobu, tj. nastanak malignih tumora. Proces nekontrolisanih deoba ćelija nastaje zbog pada koncentracije kiseonika u ćelijskom jedru.

Dr. Otto Warburg je ustanovio da ćelije raka ne mogu da metabolišu kiseonik, tj. razvijaju se samo u anaerobnim uslovima(bez prisustva kiseonika). Ovaj nemački nobelovac je ovim otkrićem potvrdio mišljenja da slobodni radikali vezujući kiseonik u jedrima ćelija direktno omogućavaju razvoj karcinoma.

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 09:27 - pre 172 meseci
Au ala si ostar, odmah "seces".

Nemoj tako ostro da tvrdis "netacno", posto je tacna doticna tvrdnja, kiseonik u mitohondrijama proizvodi slobodne radikale..to nam je mehanizam, celijska energana. A produkti nam smetaju..smece..

A sa linka mogu da zakljucim, da je poznavanje materije "u teorijama", i da su dobili nobelovu nagradu za "beli lukac"

Poz
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 09:51 - pre 172 meseci
Rekao sam da je netacna konstatacija da je kiseonik najstetniji
Ako ti je ovo neka sprdnja , procitaj jos po internetu o upotrebi germanijuma i kako deluje u prevenciji kancera ..
A sto se tice "prakse" japanci ga odavno koriste i imaju najmanju stopu obolelih od kancera .


.



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 10:23 - pre 172 meseci
Citat:
deerbeer: ... procitaj jos po internetu o upotrebi germanijuma i kako deluje u prevenciji kancera ..

Jao, jeste li slušali onu ludaču onomad skoro na nekoj televiziji. Šta je sve nalupetala oko tog germanijuma ! Ja sam slučajno "do'vatio" par minuta, dok sam na daljinskom uzastopce pritiskao CH+ i CH-. U početku mi nije bilo jasno da li je to sprdnja, ironija ili parodija. A onda sam skapirao da je žena sasvim ozbiljna ! Bruka ! Šatro lekarka. Dr ! Zamisli takva te leči ? Ili, nedajbože, radi kao pedijatar pa kao odvedeš bolesno dete kod nje !? Priznajem, slušao sam par minuta pa batalio.

Najsmešnije mi je bilo kad je negirala bilo kakvu povezanost hrane koja se unosi sa masnoćama u krvi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 11:38 - pre 172 meseci
Citat:
deerbeer: Rekao sam da je netacna konstatacija da je kiseonik najstetniji


Indirekto, vise je kontoverzna komponenta, najstetniji, ali i najkorisniji element, odnosno bez kiseonika se ne moze.

Sto se tice interneta, i "reklamnog" linka, primetio sam jednu recenicu:

Citat:
Najbogatiji prirodni izvori germanijuma su pečurke , beli luk, žen-šen, aloja vera.


Na sta mogu da konstatujem, da narodna medicina, od Srbije do Kine(preko Francuske), sasvim uspesno upraznjava konzumiranje korisnih stvari

Dodas ovim komponentama slaninu od Mangulice, domace vino, i razani hleb,..pa i Imlek bello(da ne budemo totalni off), i milina... i bez carobne kutijice jos carobnijih tableta...

Poz
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 12:36 - pre 172 meseci
Citat:
karadima: @Mrle 011

To sto si rekao da se mleko daje bebama je delimicno tacno. Bebe piju majcino mleko, ne kravlje, ovcije , kozije. bar u periodu do 6 meseci, kad i jesu najranjivije. Ja nisam video da tele sisa vucicu ili kontra. Mleko jeste mleko po sastavu , ali se razlikuje majcino od kravljeg (bar kad poredis male bebe i telad). Jerbo se to mleko 'proizvodi' u majcinom telu i predvidjeno je za upotrebu od strane njenog mladunceta.

Sve ostalo sto si rekao podrzavam (bar veci deo koji sam procitao jer me ubi sa postovima od pola kilometra :D )


ma to je tek posebna tema - dal' je coveku neophodno, tj. dal' mu je uopste potrebno, mleko u ishrani.

ima podrucja, zemalja, naroda ... gde se mleko uopste ne koristi u ishrani, a opet ima i onih gde je mleko glavna hrana.
(pod "mleko" mislim, naravno, na sve sto se od njega pravi)

pojma nemam ... ali kako god bilo, covek je jedini sisar na planeti koji se hrani mlekom i nakon sto odraste.
.... i to mlekom drugih sisara.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 12:57 - pre 172 meseci
Sasvim tako. Ali, ne zaboravimo, čovek je takođe jedini sisar na planeti koji se hrani hlebom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello21.01.2010. u 17:16 - pre 172 meseci
naucno je dokazano - a nisu ni morali da se muce i to dokazuju, jer je sasvim normalno i bez dokazivanja - da, kad uzmes tri zrna psenice, i to sa istog klasa, i onda ih razdvojis onako kako ih mi razdvajamo: na klicu, mekinje i belo brasno .... i onda to ispomesas medjusobno, to tako postaje - zbog tamo nekih resetki i sta ja znam cege sve ne - tek zamena za nasu hranu, a nije vise prava hrana.

... a mi, kada to razdvojimo, ono sto vredi dajemo svinjama, a za nas ostavljamo belo brasno - cist skrob.
to posle pecemo, da ubijemo i slucajno zaostalo neko zrnce necega zdravog tu.
..... u medjuvremenu, pre pecenja, smo tu nakrkali farbe, sintetickih aditiva, soli, belog secera, poboljsivaca ukusa i ostalih zdravih stvari.

pored takvog, pravimo i jos zdravije vrste hleba, tzv. "obogacene" - u njih pridodajemo i sinteticke vitamine i neke mineralne materije.

to sve, naravno, nema nikakve veze sa trzisnom ekonomijom i time sto to belo brasno moze da stoji sto godina i da se ne pokvari.
.....jel' tako dimke?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello22.01.2010. u 08:04 - pre 172 meseci
Ma odavno ja govorim da je hleb - čist otrov! Da nešto valja sigurno bi i drugi sisari u toku evolucije naučili da prave hleb.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello22.01.2010. u 08:18 - pre 172 meseci
Pa evolucija je dug proces sa stanovista percepcije vremena nas ljudi,
ko ti garantuje da za 50 hiljada godina mrmoti nece nauciti da prave hleb? :)

I to sa sve aditivima, ovaj sto se mrvi i raspada i kora mu je kao zvaka posle 3 sata.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.teletrader.com.



+10242 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello22.01.2010. u 08:27 - pre 172 meseci
Ma da, ali štetan je. Kao i mleko. Zašto bi mrmot učio da pravi hleb ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello22.01.2010. u 08:54 - pre 172 meseci
Zato sto ce posle 50000 godina shvatiti da mu je lepsi ukus hleba vec presnog zrna
psenice, sta znam, ne mogu da razmisljam bas 50k godina unapred :)

Zasto je covek u jednom trenutku odlucio da pravi hleb?
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello22.01.2010. u 11:38 - pre 172 meseci
Evolucija mrmota je vec uzela maha.. vidis da su poceli da umotavaju cokolade u foliju :)

ko zna sta je sledece... verovatno ce i hleba da naprave hahah
 
Odgovor na temu

milanbergh

Član broj: 167394
Poruke: 31
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello24.01.2010. u 22:44 - pre 172 meseci
@Mrle011

Izvinjavam se, nisam stvarno znao da postoje u tolikoj meri opsesivno-kompulzivni likovi poput tebe koji će ići u prirodu da beru orahe i lešnike. Nažalost, ja živim u urbanoj sredini pa ne mogu da skoknem do štale da namuzem mleko nego moram da se oslanjam na zle korporacije koje žele da nas unište pasterizacijom mleka.

Inače, meso (zdravih) plodova je sterilno, tako da ako zaista oljuštiš orah ili lešnik jedino čega treba da se plašiš jeste prljavština sa tvojih ruku, ali nemoj slučajno da koristiš sapun - nisu ni naši preci pa smo eto preživeli. Takođe preporučujem i da ne koristiš četkicu za zube niti pastu.

Što se tiče totalnih ludaka, totalni ludaci daju termički neobrađeno (životinjsko) mleko deci i uče ih teorijama zavere od malih nogu, usađujući im paranoju od svega novog i tehnološki naprednog. Kad bi se desilo da ti ne daj bože dete zakači neku salmonelu i završi u bolnici nadam se da bi malo razmislio šta mu daješ i kako ga učiš. Ustvari, nemoj ga u tom slučaju ni nositi u bolnicu, nego pravac kod baba-Mileve iza susednog brda.

A što se tiče zagonetke, na nju sam odgovorio. Inače, reč "gastrointestinalni" sam naučio "napamet" (ne znam kako drugačije mogu da se nauče reči, al ajd), jer je koristim u svakodnevnom životu pošto igrom slučaja studiram kontrolu kvaliteta hrane.

I još nešto, pasterizacija u vrlo maloj meri utiče na nutritivnu vrednost mleka upravo zbog relativno niske temperature obrade, dok u isto vreme ubija dovoljan broj patogenih ćelija da mleko bude bezbedno po ishranu. Najznačajniji patogeni organizmi koji se eliminišu pasterizacijom su vrste rodova Salmonella, Campylobacter, Lysteria, Yersinia i Escherichia coli 0157:H7... izazivači teških bolesti trovanja, dijareje, dizenterije, kuge, tifusa i drugih bolesti.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello24.01.2010. u 23:39 - pre 172 meseci
ja sam ti prijatelju toliko opsesivno kompulzivan, sta znam mozda je to i zbog neke zle bakterije, da ... niti razumem taj smisao za humor vas normalnih - da besomucno i do iznemoglosti ponavljate "mrmot-cokolada", "ivona zivkovic" i "teorija zavere" ..... niti razumem ko je termicki obradio orahe i lesnike koje sam danas jeo, bez obzira dal' sam ih ubrao licno ja, ili su ispali veverici a ja ih pokupio, ili ih je ubrao ovaj sto mi ih je i prodao na pijaci, ili neko cetvrti.

Citat:
milanbergh: .... studiram kontrolu kvaliteta hrane.

I još nešto, pasterizacija u vrlo maloj meri utiče na nutritivnu vrednost .....


... ali evo, dobra vest je da ponesto i razumem.
dakle i strucnjaci su otkrili da termicka obrada unistava hranu, ali da je (kako se ono popularno kaze) "korist veca od stete".
... jos mi je samo malo nejasno dal' tu "korist" konzumiraju prehrambena industrija i strucnjaci koji su od nje placeni, tj. citava trzisna ekonomija .... ili tu "korist" konzumiramo mi koji tu hranu jedemo, tj. potrosaci?
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello25.01.2010. u 00:14 - pre 172 meseci
... i da ... odgonetka ...

... iako su posledice hranjenja denaturisanom hranom iste i za coveka i za zivotinje u zoo vrtovima, zivotinje se ne hrane tom hranom zato sto bolesna zivotinja u zoo vrtu ne donosi profit - ona se ne setka i ne sepuri tamo, vec se, kad je bolesna, zavuce u neki cosak i lezi .... a to onda nije interesantno posetiocima, ne kupuju ulaznice.

na drugoj strani, bolesni ljudi donose ogroman profit.
industrija lecenja ljudi je, pored vojne industrije, danas najprofitabilnija grana trzisne ekonomije.

dakle ... sustina odgovora je uvek ista, na sva pitanja i zagonetke....

profit.
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Nenad Vranjanac
Član broj: 36176
Poruke: 2840
91.148.84.*



+3 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello25.01.2010. u 23:32 - pre 172 meseci
mrle, ja evo sad tek shvatam onaj tvoj post kako moderna medecina tera ljude da jedu kad su bolesni- ona na taj nacin oduzuje prehrambenoj industriji, koja im stvara vojsku zombija za eksperimente.

ti tolko dobro poznajes te mehanizme funkcionisanja modernog sveta, ono-
hrani-salji u rat-leci itd.


jedino sto ja mogu da zakljucim da si ti jedan od masona, a ovde si da bi se sprdao sa nama.
nego reci mi kako nije smisljen neki mehanizam da se utice i na onih trezvenih 5% sto kradu lesnike od veverica?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello26.01.2010. u 10:18 - pre 172 meseci
Samo se zezajte i verujte u ljubav, prijateljstvo i postenje...dok vas ne prevare, syebu i pokopaju...

Treba da smo srecni i zahvalni, ovoj kolicini blaga, i bizuterije, koja je na raspolaganju, u razmeni informacija.

U sustini, uz solidnu kolicinu utrosenog vremena, mozemo, ipak, sami da donosimo neke odluke, i nismo obavezni na slepa verovanja, i pojedincima i grupama.


Cinjebica je, da je doticni "profit" solidno zagadio odnose, na planeti, i uz ljudsku sklonost prema zloupotrebama, moze pojedinca da kosta glave.

U celom tom sklopu, sistemu, ipak se moze naci dovoljno humanizma i korisnih "dragulja" informacija, koji coveku mogu da obezbede kvalitetniji nacin zivota. I prijatniji.

I NISU OBAVEZNE, ni paranoje, ni fobije, ni prevare ni istine..svako moze da sklapa svoj mozaik dogadjaja..


A to je opako visok nivo slobode.

I znanje cinjenica, ili delova istine, nije samo privilegija sertifikovanih, ili brzoobucenih, vec se detaljima moze baviti svako solidno pismen.


Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako izgleda "zdravo" mleko u Srbiji - Imlek Bello

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72131 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.