Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 968339 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.bankerinter.net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 14:42 - pre 271 meseci
Tip, kako sam razumeo, radi za neku skolu kompjutera.
Nije mlad, ima oko 27-30 godina.

E sad, da li ste vi braco culi da je izjavio kako je locirao te 'bube' u programima i ispravio ih!
Ovde sam vid'o da nije cist, sta, da nije uzeo onaj progy, ne mog se setim ime, sto ga koriste crackeri za nadgledanje rada nekog programa, pratio danima kako radi recimo Word, nasao bug i onda otisao u neki hexa editor, prekucao par koda u recimo word.exe fajlu i ispravio bug ?!?!???????
Haha, mda, pre cu da poverujem da se sunce vrti oko zemlje nego da je ispravio bug-ove (mnozina!) u ona 5 programa...

Sto se tice microsofta i bugova, u pravu je za namerne bugove i rupe.
I samo je tu u pravu!
Sto se tice onoga sto je rek'o da su hakeri deca sa kreditnim karticama i sto je rek'o da su japanci najjaci, odgovaram samo jednim smajlijem -
Prs'o je!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 15:05 - pre 271 meseci
Mislim da nije potrebno komentarisari strucnost nekoga koji kaze da "svaki racunar ima pet programa : Windows, Word, Excel, Outlook express i Internet Explorer i ja uceci ljude da rade sa tim omogucavam im da oni ovladaju svim tajnama racunara". Onaj covek koji to zna je, naravno, samo racunarski pismen, a njegovu sposobnost da i tome nauci ljude uopste nije nicim dokazao. Mislim da je velika vecina njegovih izjava samo plod bujne maste i odredjenih kompleksa, jer kako drugacije tumaciti ove recenice:

- ja sam davao casove po 20 DEM onda kada su svi po 7 i pri tome nisam mogao da dignem glavu od posla
- ja osposobljavam ljude da slepo kucaju sa svih 10 prstiju za tri sata
- ja naucim ljude da rade na racunaru za sedam dana mnogo vise nego sto oni mogu da na bilo koji drugi nacin nauce visemesecnim radom
- ja sam napustio ETF zato sto tamo profesori i asistenti nista nisu mogli da mi objasne ( ovo i mogu da poverujem, ali je greska u njemu, a ne u njima) i uopste na ETF se izucava samo zastareli hardver
- moji patenti su toliko vredni da ih nikome ne dam, jer koliko god da Gejts plati, malo je ( ne bih da prejudiciram, ali zbog ovakvih izjava se moze dobiti vrlo ozbiljna psihijatrijska dijagnoza. To jako lici na sumanute ideje tipa: ja sam bog, ja sam besmrtan, ja sam Napoleon, ja sam najbolji, ja sam ovo, ja sam ono....)
- imao sam velikih problema sa zdravljem i posle prvog casa Silva metoda sve je kao rukom odneseno, a on mi je osim toga omogucio da koristim ceo potencijal mozga, a ne kao svi ostali ljudi samo 3%

Povrh svega taj decko uopste ne odaje utisak da zaista vlada bilo cim o cemu je pricao. On je potpuno nekompetentan, sto formalno (jer nije zavrsio nikakvu visoku skolu), sto prakticno, jer nije dao nikakav dokaz za bilo sta sto je rekao. Oslanjanje na Silva metod (koji uzgred budi receno nije sekta) je u najmanju ruku smesno, jer je to skup bezveznih "tehnika", u koje mogu da poveruju samo neobrazovani i ljudi slabog karaktera, a bazirane su na obicnoj autosugestiji.

Sve u svemu, imali smo prilike da vidimo sat vremena potpuno neargumentovanih gluposti. U celoj prici i Bulic je ispao budala, jer je potpuno nejasno sta je uopste hteo da postigne dovodjenjem tog tipa u emisiju. Ako mu je neko rekao da je on racunarski znalac, taj ga je zestoko prevario, a ako je hteo da se ovaj sam izblamira, zasto ga onda nije vise pitao o toj temi da se vidi jos vise sta sve on prica, nego su vise pricali o njegovom detinjstvu i silva metodama.
 
Odgovor na temu

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
62.41.48.*

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 15:28 - pre 271 meseci
Mislim da je email emisije [email protected] , to verovatno cita Vanja.
Mozda uspemo da iscupamo email onog tipa, a ako nista makar da kazemo Vanji da procita ovaj thread
 
Odgovor na temu

Dragoslav Krunić

Član broj: 225
Poruke: 1083
*.verat.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 15:52 - pre 271 meseci
Možda bi Vanja mogao da bude sam sebi gost? Veliki je on biser kada se uzme u obzir koga sve dovlači u tu emisiju i pompezno ga najavljuje danima. Šta dobijemo na kraju?

Dobijemo lika koji radi sve sto su ljudi gore naveli, znači kenjatora. On je izgleda nešto želeo da postane u životu pa izgleda, nije uspeo i onda mu se ukazala prilika da se na neki način pokaže i kad je počeo da priča (tj. k****) svima se zavrtelo u glavi ("Riba je imala ovoliiiike oči"). Trebali bi da nabavimo Vanjin mail i da ga, ono, izbombardujemo mailovima na naj naj naj spam način. Kome škodi 200 mailova dnevno... I eto, sinoć sam protraćio 1 - 1.5 sat svog života, + 5 minuta kucajući ovu poruku, eeeeeee......
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 15:55 - pre 271 meseci
u tu istu emisiju je dolazio onaj lik koji se bio kandidovao za presednika, i koji juri demone po svom kreetu, i koji spavacu sopu pokriva grancicama i liscem da bi cuo kad mu se demoni priblize, pa onda on skoci iz kreveta i rve se sa njim...

i to je taj isti lik koji je kod minimaxa nosio onu aparaturu uz pomoc koje prica sa vanzemaljcima...

toliko o kompetentnosti emisije, i o kompetentnosti Vanje Bulica kao voditelja...
 
Odgovor na temu

ledeni
Agencija za potrazivanje i naplatu

Član broj: 562
Poruke: 116
*.beotel.net

Jabber: ledeni@jabber.com


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 16:02 - pre 271 meseci
Citat:
Gojko Vujovic je napisao:
...Oslanjanje na Silva metod (koji uzgred budi receno nije sekta) ...


Da li bi mogao da mi pojasnis i objasnis, ili kako vec hoces, ovu tvoju recenicu?!
Smatram te za ozbiljnog coveka, zato trazim od tebe argumentovan odgovor na ovu tvoju, nazovi, tvrdnju!
Da nisi mozda i ti bio tamo, pa imas podrobnije informacije o Silva metodi?

Pozdrav
"...Kad to cuse pope Milo polece mu sablji ruka,
a dva oka ko strijele sijevnuse u hajduka
vojvode se uplasise od izgleda vuka gorskog..."
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
195.252.106.*

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 17:12 - pre 271 meseci
Pa evo ja sam se malo raspitao u vezi Silve i ne znam sta da mislim o tome, neki kazu da jeste sekta, neki da nije, neki da je korisno, neki da je lecenje kompleksa i zivotnih problema, totalno sam u rebusu. Ali sve u svemu, ne interesuje me vise.
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

BORG
Aleksandar (Sasa) U.
*NIX System/Network Administrator
BL-RS

Član broj: 200
Poruke: 916
*.dialup.rskoming.net

ICQ: 46124351
Sajt: bitches.kicks-ass.net


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 18:15 - pre 271 meseci
nisam gledao emisiju,ali po vasim pricama taj je cak i gori od mog profesora informatike....word glavni program...o jebem ti... :))
With a PC, I always felt limited
by the software available.
On Unix, I am limited only by my knowledge.

--Peter J. Schoenster
 
Odgovor na temu

mpuzovic
Milos Puzovic
London

Član broj: 456
Poruke: 6
*.school.etoncollege.org.uk

ICQ: 172324077
Sajt: www.doc.ic.ac.uk/~mp1102


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 18:45 - pre 271 meseci
Citat:
ledeni je napisao:
Ceo clanak se moze naci na www.spc.org.yu, e sad se ne secam tacno gde, ali postoji jedan deo koji se odnosi na sekte i tu je...


Srpska pravoslavna crkva je isto tvrdila da igracke koje dolaze uz McDonalds Happy Meal predstavljaju djavolove igracke. Vecina stvari koja ima rogove ili bilo koje drugo satansko obelezje (kao sto je telefonska igra sa Trolom u naslovnoj ulozi na BK) asociralo je SPC na prizivanje djavola. Ipak, ja mislim (na zalost ne mogu da tvrdim) da zivot na Zemlji nije borba vlasti izmedju Djavola i Boga u vidu raznih metoda ucenja i verovanja, jer onda mi ne bi imali nikakav znacaj na zemlji, samo bi bili pijuni jedne ili druge armije bez naseg znanja. Takodje, efekat te metode sigurno moze da se objasni na filosofski i psiholoski nacin, bez uplitanja vere.

Ja bih voleo kada bi ovaj thread prestao, jer ipak nije lepo pljuvati po nekome, pa makar on pricao totalnu neistinu i nebuloze. Niko od nas ovde ne zna cinjenice o tome, vec svi pretpostavljamo da on laze. Mozda je on u pravu, a mi ne znamo ili ne zelimo da znamo. Nama on nista nije naudio, pa sada treba da iznosimo prljavi ves. Jedino ko treba da misli o ovome je BK televizija, a gledaoci neka imaju svoje licno misljenje oko toga da li je on govorio istinu ili laz.
 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.verat.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 18:47 - pre 271 meseci
Uh-oh, necete poverovati ali izgleda da je tip poceo da deli letke. Pre neki dan sam nasao nesto slicno u mom sanducetu ali nisam imao pojma da je do toga. Sto se tice njegovih izjava, necu trositi reci da ih poblize komentarisem, mislim da su Gojko et al. odradili savrseno posao. Samo da dodam da lik ne bi trebalo da se boji, sace njega Billi Boy da se seti odmah kada dodje MS u Srbiju i da mu da ogromno placen posao.

ETF moze coveka svasta da nauci, ali ne i programiranju, ali to je potpuno druga stvar.

Svidjaju mi se te budale. Ne znam samo zasto bi se neko trudio da ih dovodi u emisije bilo kakve vrste. Jednom je tako Vanja doveo u cak dve emisije za redom onog tipa koji je tvrdio kako je najkompetentniji da govori o sektama u Srbiji, pa je rekao da su Quake, Diablo i, pazi sad, Duke Nukem 3D satanisticke igre. 'Ajde Diablo i razumem, po naslovu, 'ajde i Quake da razumem po "pentagram of protection" (iako su neki monstrumi u Quake-u, ukljucujuci i Shubb-Niggurath, kreacije izvesnog H. P. Lovecrafta i nemaju nikakve veze sa satanizmom) ali Duke Nukem...A znate li zbog cega?? Zato sto ima nacrtane anarhije po zidovima!! Hillarious...

Silva metod nije sekta, isto kao sto ni ubedjivanje sa sefom nije sekta, ili kao sto ni jedenje prvo supe pa tek onda mesa nije sekta. Vise je vezba duha i strpljenja, da ne kazem uma. Licno ne verujem da se to tako radi, ali mislim da se svasta moze postici kada je covek dovoljno fokusiran na svoj rad.

I za kraj samo da kazem da bih i ja jako voleo da se to postavi negde online u nekom MPG formatu da mozemo da gledamo i da se smejemo.
 
Odgovor na temu

anon676

Član broj: 676
Poruke: 759
*.verat.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 18:59 - pre 271 meseci
gledao sam emisiju sinoc. tip zna dosta, ali nikako oko racunara. izvrstan je govornik i lak je na recima a sto se tice njegovog hakeraja ono na www.besplatne-stvari.com ;))hehe
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 19:32 - pre 271 meseci
Auuuuuuuuu, sinoc bilo samo shest postova ...ala se nakupilo.

Hteo sam josh sinoc da napishem neshto ali mi bilo kasno, tako da sada mozda i ponovim neshto shto su neki vec rekli.
Po meni, lik u najmanju ruku ima blage psihichke probleme.
Kao shto vecina ovde zna deshavalo se da programeri namerno prave greshke po programima ili program bez znanja korisnika skuplja podatke i shalje na pitaj-boga-koji server, ali ovaj lik je stvarno preterao shto se tiche tih teorija zavere. On i Mel Gibson pod ruku da se uhvate - gde bi im bio kraj [dodushe Mel Gibson je bio u pravu, za ovoga nisam bash siguran]. Kao sto su neki ovde vec primetili covek svrshava po japancima. OK super su oni, imaju oni svakakvih tehnichkih ludorija, ali i ovde chovek stvarno preteruje.
Ima jako chudan smisao za humor. Npr postavi mu Vanja pitanje, on mrtav ozbiljan lupi neku glupost koja nema veze sa zivotom .... i onda kaze "shalim se naravno" pa onda ide normalan odgovor. I tako nekoliko puta. Mozda ovo inache ne bi toliko chudno izgledalo da ovaj lik, kada to radi, ne izgleda kao da je pre emisije pushten sa psihijatrije.
Ko god je gledao emisiju ili bar chitao postove video je da je chovek nalupao gomilu gluposti.
Okosnica svih gluposti su tih 5 programa kojih ima kako on kaze "na svakom kompjuteru, gde god da sednete u svetu za komp imate tih 5 programa". Svi znaju koliko je debilna ta rechenica kada se zna na koliko kompova ljudi drze samo unixe i sl. ... a i evo polazim od sebe. Imam Windows, IE i outlook ... ali nemam word i excel. Shta bi on jadan radio kod mene - rekao bi "a pa ti imash bubu u kompu, nemoguce da nemash word".
Josh jedna stvar koju niko ovde nije spomenuo a meni zvuchi mnogo kretenski je ta da je rekao da ne mora da se zna engleski jer su svi meniji radjeni isto i zna se npr treca opcija radi to i to, tako da moze sve da pishe i na turskom, ljudi ce znati da rade. Pa mozda to vazi za njegovih "5 svetskih programa", ali evo npr u Notepadu u delu File idu opcije New, Open, Save ... znachi da sachuvash neshto je treca opcija, dok u Operi 5 tu je treca opcija Close, tako da bi se neko lepo zajebao.

Mozda neko ko se ne razume u kompove moze i da poveruje da je ovaj odlep neki struchnjak, ali ko god malo ime veze sa svim ovim ... teshko da ce da mu veruje. Toliko je gluposti nalupao, da mu za neke stvari koje su mozda i tachne ljudi nece poverovati. Evo npr ta tastatura. Pitaj boga da li ta stvar uopshte postoji i kakva je prava pricha vezana za nju. Osecam da je napravio da umesto q w e r t y ... ide a b c d e f, tako da svako ko zna abecedu zna raspored slova .


Citat:
ventura je napisao:
i to je taj isti lik koji je kod minimaxa nosio onu aparaturu uz pomoc koje prica sa vanzemaljcima...

toliko o kompetentnosti emisije, i o kompetentnosti Vanje Bulica kao voditelja...


to sa prizivanjem vanzemaljaca u Biserima je jedna od, ako ne i najbolja emisija bisera. Ne mislim normalno po kvalitetu nego po zabavnosti. Prvi put kada sam gledao tu emisiju, meni su suze tekle na ochi od smeha... to nikada necu zaboraviti. Mozda je emisija izgubila na ozbiljnosti, ali imam utisak kao da Vanja gleda kako da nadje shto veceg debila za emisiju, da mu se narod smeje.

Citat:
mpuzovic je napisao:

Ja bih voleo kada bi ovaj thread prestao, jer ipak nije lepo pljuvati po nekome, pa makar on pricao totalnu neistinu i nebuloze. Niko od nas ovde ne zna cinjenice o tome, vec svi pretpostavljamo da on laze. Mozda je on u pravu, a mi ne znamo ili ne zelimo da znamo.


Mozda ne znam chinjenice o svemu o chemu je prichao, ali ti kao i svi ovde odlichno znash da je lupio par takvih gluposti pochevshi sa 5 osnovnih programa, da mozemo da kazemo da pricha lazi ili bar govori pogreshne stvari.
Ne mislim da sada trebamo da saznamo njegovu zivotnu prichu i celom svetu otkrijemo kako je debil... ali nishta mu nece biti od malo komentara po netu ... mozda chak neka neuka dusha bash ovde, od nas sazna da nema bash svako word na svom kompu
 
Odgovor na temu

BobMarley
Vedran B
Bologna

BobMarley
Član broj: 148
Poruke: 1161
*.net.hinet.hr

ICQ: 61882680


+1 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 20:17 - pre 271 meseci
Ovako ja mislim da je tip jedan od onih labilnijih osoba koje PUKNU na faksu proucavajuci recimo razne djelove teorije relativnosti, stiskanja i izoblicavanja svemira ili entropiju (nije u teoriji ). verovatno je i on tako na ETF-u puko razmisljajuci o tim kompovima i verovatno zato nije zavrsio tu skolu, nilo bi ljepo kada bi netko od vas (sa etf-a) raspitao se o njemu mozda neko od profa ili netko zna ko je.

Also ako je netko od vas prebivao u ludnici moze da pita svoju tada dodelenu medcinisku sestru da li zna nesto o njemu.
Simptomi: bunilo, groznica, problemi u izgovaranju, los smisao za humor, bad fucking hair-cut
BobMarley (me) ...the legend
 
Odgovor na temu

CorpseEater
Core of I/O

Član broj: 959
Poruke: 268
*.flashnet.co.yu.

Sajt: 127.0.0.1


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 20:24 - pre 271 meseci
Pa ljudi - zashto toliko napadate tog tipa - ja nekazem da je on neki znalac ali chini mi se da je daleko pametniji od ovoga shto vi prichate evo i zashto :

Kazete - ovo je glupost shto je rekao o pet programa (Word i ostalo) - pa ja verujem i skoro sam sto posto siguran da tip zna 'neshto' o rachunarima ali naravno da nece da pricha u takvoj emisiji o nekim stvarima koje mozemo da razumemo mi sa ovog foruma i josh jedan (relativno) uzak krug ljudi !
Znachi - tip je pokushavao da objasni shirokim narodnim masama njegovu neku prichu (ma kakva da je ona) - i naravno pokushavao je da nezbuni mnogo Bulica jer on (Bulic) nema skoro nikakvog znanja o rachunarima (shto se bash primetilo) pa se chak i kod ovako jednostavnih stvari dosta zbunjivao i pitao gluposti - a i zamislite sad da je taj tip (Zarko Radosavljevic) krenuo o nekim prichama o umrezavanju, linuxu, UNIX-ima o exploitima ili shta vec ..
Samo hocu da kazem da nije to za takvu emisiju - iako bi bilo zanimljivo - naravno !


Drugo - ovo za tastaturu - pa mozda su ga i podcenili - zashto je to chudno - tip pregovara (kako kaze) sa Samsungom - pa eto videcemo shta ce da bude i videcemo taj proizvod pa cemo onda da prichamo o njemu !
Znachi nekazem da je tip 100% u pravu ali niko od nas nezna da li je ta tastatura dobra ili nije - kazem sachekajmo pa da vidimo a ne da ga odmah pokopavamo !

Dobro - naravno - kenjao je za to da je Bil Gates neki pion koji samo tu eto tako stoji

Ali za ono shto je rekao da klinci nishta neznaju - pa to stoji - da li neko hoce da mi kaze da sad neki klinac danas sedne za komp i sutra provali u Pentagon - dajte ljudi pa to samo u filmovima ima !
Nije da klinci bash nishta neznaju ali ovakve neke stvari (principi rada rachunara , protokoli, programiranje i ostalo) se ne uchi za jedan dan , godinu ili godinu i po - vec dosta duze !

Naravno - da se razumemo - tip je malo lupao gluposti kad je rekao ono da MS softver nemogu prosechno-inteligentni ljudi koristiti - ali opet kazem - mi nismo sigurni shta je on mislio time - da je voditelj bio malo kompjuterski pismeniji mozda bi ga pitao da pojasni shta je time mislio pa bi ovaj sigurno i objasnio - ali Bulicu je bilo vaznije kad je on (i kakve) ribe muvao nego ovo - pretpostavljam da zato imate losh utisak - jer se malo prichalo o stvarima koje nas zanimaju a mnogo o nekim glupostima !

Ali od svih vashih postova - najvishe me je iznervirao onaj citat SPC-a o sektama !
Silva Metod NIJE SEKTA - ja sam polozio prvi deo osnovnog kursa i mogu iz iskustva da tvrdim da NIJE SEKTA !
Oni samo koriste neke metode autosugestije za poboljshanje psihichkog stanja !
Sekta je - dragi moji - religijska organizacija koja na neki nachin izvrce uchenje zvanichnih crkvi - a Silva Metod nije RELIGIJSKA ORGANIZACIJA - pa ne moze biti sekta !!!
Da se razumemo - ja nemislim da je to uchenje SUPER i da mi svi tamo treba da idemo - i meni su na kursu neke stvari bile nejasne i nelogichne zato ni nisam placao dalje kurseve - ali se potpuno slazem sa tipom u onim delovima gde je govorio o brzom chitanju i o mapama uma !

To su strashne stvari neverujem da ovaj nash tip chita 200 str./sat jer bi to znachilo da chita 3333 rechi u minuti - a svetski rekord je 3850 rechi/min. ali da je dobra stvar (brzo chitanje) - jeste!

Da ne bi sad neko rekao - pa jeste mogu i ja da prelistavam knjigu toliko brzo i da kazem da sam prochitao - evo citiracu jedan pasus iz knjige Tonija Buzana "Brzo CHitanje" :

Testovi brzog chitanja se primarno baziraju na chitanju romana. CHitalac treba da prochita ceo roman shto je brze moguce, a potom da odrzi govor pred ljudima koji su roman vec detaljo prochitali. Govor treba da ukljuchuje komentare o sledecim glavnim podruchjima : likovi, ambijenti, zaplet, filozofija, simbolizam, nivo jezika, literarni stil, metafore, teme, istorijski kontekst.


Eto toliko o brzom chitanju - ali samo bih hteo da se vratim na onaj post o simbolizmu i o tome kako tumachiti simbole - da ja sad kazem neshto poput ovoga :

Mene znak elitesecurity.org foruma podseca na satanu - zashto pa zato shto u sebi sadrzi 's' - znak zmije - shto je naravno samo po sebi dovoljan dokaz (?!) - a i to 'e' (iz es) kad se napishe tako (malo) jaaako podseca na djavolovo chelo - a naravno zagrade (koje podsecaju na rogove) su konkretan i neoboriv dokaz da je Gojko Vujovic - SATANA 'himself' i da nas sve odavde uvlachi u njegove prljave rabote !!


Da li bi ja zvuchao normalno ??

Znachi sve u svemu - tip sigurno poseduje neko znanje ALI i ima neke komplekse koje lechi tako shto preuvelichava stvari (20 DM chasovi - kad su kod drugih bili 7, Bil Gates - samo pion, 5 programa , chitanje 200 str/minutu i ovo ostalo ) !


Bolje šest sati u školi nego uopšte ne spavati.
--
Ko uči znaće, Ko krade imaće !

 
Odgovor na temu

c00l_daem0n
Beograd

Član broj: 309
Poruke: 294
*.verat.net

Jabber: andrew@elitesecurity.org
ICQ: 53650656


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 21:34 - pre 271 meseci
ne znam da li je neko prethodno vec dao site ali evo :

www.finesa.edu.yu - naravno tice se silva metode

to sam dobio letak jos na sajmu knjiga gde reklamira to, hehe

Svakog utorka i srede u 17h promotivno predavanje Etnografski muzej
, Uzun Mirkova 2
Ulaz za Dz

Pa ko voli nek ....

Would you translate me on the other page in face = Da li biste me preveli na drugu stranu ulice
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.73.EUnet.yu

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 22:10 - pre 271 meseci
Citat:

Mene znak elitesecurity.org foruma podseca na satanu - zashto pa zato shto u sebi sadrzi 's' - znak zmije - shto je naravno samo po sebi dovoljan dokaz (?!) - a i to 'e' (iz es) kad se napishe tako (malo) jaaako podseca na djavolovo chelo - a naravno zagrade (koje podsecaju na rogove) su konkretan i neoboriv dokaz da je Gojko Vujovic - SATANA 'himself' i da nas sve odavde uvlachi u njegove prljave rabote !!


Da li bi ja zvuchao normalno ??


takodje svi koji koristite *BSD ste sledbenici satane
tvorci istog su direktne ispostave satane u kompjuterskom svetu

....toliko o simbolima
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 22:38 - pre 271 meseci
Citat:
ledeni je napisao:
Citat:
Gojko Vujovic je napisao:
...Oslanjanje na Silva metod (koji uzgred budi receno nije sekta) ...


Da li bi mogao da mi pojasnis i objasnis, ili kako vec hoces, ovu tvoju recenicu?!
Smatram te za ozbiljnog coveka, zato trazim od tebe argumentovan odgovor na ovu tvoju, nazovi, tvrdnju!
Da nisi mozda i ti bio tamo, pa imas podrobnije informacije o Silva metodi?


Od nekolicine ljudi sam čuo slične stvari o Silva metodu, a preneću vam komentar jednog od drugova koji je dipl. ing. elektrotehnike, koga sam zamolio da mi napiše nešto o Silva metodu o kome je poprilično informisan:

Nebojša reče:
"Silva metod razvoja uma i kontrole stresa" (kako ime ozbiljno zvuci!) sam upisao 1998. nakon price o tome sa nekoliko apsolvenata ETF koji su ga pohadjali. Njihov utisak bi se mogao svesti pod: odslusaj taj kurs, mozda ce ti pomoci oko ucenja, koncentracije itd, a meni bas i nije pomogao. Kada sam dosao ljudi koje sam tamo zatekao se mogu podeliti na dve grupe. Prva su tzv. pokondirene tikve, dakle novopeceni bogatasi, a narociti njihove supruge koji bi da budu "u trendu" pa su zato dosle a ustvari su prakticno nepismene, a druga grupa su ljudi sa stvarnim i ozbiljnim zivotnim problemima (npr. izbeglice ) kojima je neko rekao da ce se sa njima lakse nositi nakon sto odslusaju taj kurs. Ja sam tada bio apsolvent ETF i kao takav bio najobrazovaniji u tom okruzenju. Vazno je da kazem da je predavac bio neki tip koji je bivsi ucitelj (!?), a kome je prevashodni cilj da animira i ostavi utisak kod zenskih koje su se tu prijavile, dakle osoba koja sama po sebi ne uliva poverenje bez obzira sta je to o cemu prica. Ovi znaci u zagradi govore o mom cudjenju njime jer sam, u odnosu na ono sto se tu prica ocekivao psihijatra, psihologa ili nekog slicnog strucnjaka za ljudski um. Na kursu koji traje cetiri dana po 8 sati dnevno izucavaju se raznorazne "tehnike" kojima se covek uci da sebi odredjene pojave i situcije u zivotu tumaci onako kako on hoce a ne kakve su u stvari. Pomenucu npr. tehniku "tri prsta" koji primenis kada recimo cekas autobus: Samo skupis tri prsta i autobus ce doci ( kakva glupost!). Takodje ljude ubedjuju da ako jako zelis da dobijes stan ti ces ga i dobiti, nije vazno kako, ali ces ga dobiti a ako ga ne dobijes onda ga nisi dovoljno jako zeleo (ovo je jos gluplje a moze da bude i opasno jer coveku stvaras laznu nadu da ce mu tako nesto sa neba pasti sto je van zdravog razuma). Dalje, govore ti da ces moci da se probudis kada god to pozelis bez obzira kada si zaspao, da ces moci da zaspis kad god pozelis u roku od par minuta, da ces umeti da cim pogledas nekog coveka procenis njegovo zdravstveno stanje itd. (drugim recima da ces postati prorok!). Zelim da napomenem da nije bilo nikakvih stvari koje bi ukazivale ni na kakav nacin da tu ima nekakvog sektasenja, ali ljudi su mozda mogli da dobiju takav utisak iz cinjenice da te "tehnike" nastoje da covek zanemari realnost i da veruje u nesto sto niti je logocno niti je izgledno u tom trenutku. Takodje taj utisak se moze dobiti i zbog nacina na koji se savladjuju lekcije. To izgleda ovako: Predavac prica kako cete vi sad moci ovo ili ono, sposobni ste za ne znam sta itd, a nakon njegove price on pusti neko krcanje sa kasetofona a polaznici treba da zatvore oci i stave ruke na kolena i tada navodno se vrsi usvajanje toga o cemu je ovaj prethodno pricao. Taj momenat ljudi mozda mogu da povezu sa sektasenjem, ali to nije slucaj, a svakako nema veze sa zdravim mozgom. Jasno je da sve to ima jednu zajednicku crtu, a to je autosugestija, dakle dobro poznat pojam koji, cini se, u svetu racionalnih i obrazovanih ljudi ima malo pristalica. Zelim da kazem da sam, licno, veoma protiv tog metoda zato sto inicira ljude da ignorisu stvarnost i da se udaljavaju od realnog razmisljanja. Takodje, nedovoljno psiholoski obrazovan i odlucan covek koji uz to ima i nedovoljno samopouzdanja moze da stekne pogresan utisak da u tome ima neceg korisnog ali da on to nije dobro razumeo pa da recima "idi ti mozda ces ti to razumeti" savetuje prijateljima (tako sam ja i otisao) da pohadjaju taj kurs umesto da im jasno kaze da su to notorne gluposti i nacin razmisljanja koji se protivi zdravom racionalnom umu.

Samo cu jedan primer sa kursa navesti: Jedna od lekcija je bila da te ubedjuju da ce ti taj kurs omogucuti da postanes vidovit i da ces cak dobiti isceliteljske sposobnosti! Predavac je svima podelio papire i rekao da na njima opisu neku osobu iz svoje blize okoline koja je od necega bolesna. To su svi napisali i on je pokupio te papire. Onda je prozvao mene (bio sam siguran da ce me prozvasti tada jer je vec do tada primetio da sam donekle i medicinski obrazovan), izveo me pred tablu i rekao da ce on sada nasumice izabrati jedan od papira, samim tim i jednog bolesnika. Kazao je da cu ja pogoditi sve ili skoro sve od cega je on bolestan i time ce svima pokazati moju vidovitost, koju sam, po njemu naravno, stekao tu na kursu, ja vec tada jer sam nesto napredniji a po zavrsetku kursa to ce svi moci. E sada sledi njegov manevar: On ne bira nasumice nego uzima papir na kome je opisana jedna starija zena sa klasicnim tegobama starijih osoba. Meni saopstava samo njeno ime (koje mi naravno nista ne znaci) i da ima 70 godina ocekujuci da cu ja na osnovu opsteg obrazovanja nabrojati najcesce tegobe starijih osoba i time u stvari "pogoditi"od cega je zena bolesna. Ja sam odmah provalio tu igru i poceo da razmisljam da li da ga zestoko izblamiram tako sto cu nabrojati stvari koje nemaju veze sa staroscu ili da ispunim njegova ocekivanja i nabrojim najcesce zdravstvene probleme sa kojima se suocavaju starije osobe. Ipak se odlucim za ovo drugo i, ''zamislite" od 10-tak simptoma samo jedan pogresim! On je to predstavio kao moju vidovitost i primer coveka koji je uspesno savladao lekciju, a ustvari je samo zloupotrebio moje znanje i time obmanuo ostale. Onda je predlozio ljudima da mi jedan po jedan pridju i pitaju me "sta sam ocecao dok sam pricao o tome, kako sam to video'' i slicne budalastine. Sto je najgore ljudi su u to poverovali i stvarno se fascinirali mojom "vidovitoscu", dok sam ja razmisljao kako neko moze da tako zloupotrebljava ljudsku neobrazovanost i neiskustvo.
Toliko o Silva metodu, to je dovoljno da se stekne pravilan utisak o tome i da prestanu razna nagadjanja.

-- kraj mail-a

Ovde je sažeto opisano celo iskustvo, a koliko vas još nešto interesuje o istom metodu i imate nekih nejasnoća, pitajte i rado ćemo odgovoriti ili vas mogu spojiti sa čovekom pa možete i sa njim popričati o tome. Molim takođe ostale da ne počinju dalju raspravu o Silva metodu pre nego što pročitaju gornji tekst.


 
Odgovor na temu

dwarf
Beograd, Srbija

Član broj: 1328
Poruke: 336
*.verat.net



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 22:47 - pre 271 meseci
OK, "jedacu leseva", recimo da si i u pravu. Recimo i da nije hteo da pokazuje svoje znanje pred Vanjom ili generalnom publikom. Ili makar sve svoje znanje...Koji ce moj onda tamo??? Sta je pokusavao da uradi?? Da zajebe Vanju Bulica za koga si i sam rekao da nema blage veze?? Ili da mako reklamira sebe i svoju skolicu??

Kako god bilo, moje licno misljenje je da covek ne zna mnogo o racunarima i da je, kao i ostali koji gostuju u toj emisiji, jedan napacen covek koji trazi mako paznje. Ono sto je lose po njega jeste sto je odabrao jako los nacin i jos gore mesto i temu da to radi. Bil Gejts i ostali bogatuni na ovom svetu mora da su jako nesrecni, svaka budala se lepi odmah za njih. :)))

Gojko, lep tekst. Znam i ja neke ljude koji su isli tamo i rekli su mi slicne stvari.

P.S.: Eve mu ga za kraj jedan demoncic kao ikonica poruke... :)
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!19.11.2001. u 23:14 - pre 271 meseci
Citat:
Gojko Vujovic je napisao:

...
Ja sam odmah provalio tu igru i poceo da razmisljam da li da ga zestoko izblamiram tako sto cu nabrojati stvari koje nemaju veze sa staroscu ili da ispunim njegova ocekivanja i nabrojim najcesce zdravstvene probleme sa kojima se suocavaju starije osobe. Ipak se odlucim za ovo drugo i....



Samo poruchi Nebojshi da me je duboko razocharao svojim izborom
 
Odgovor na temu

Mishkin
Cacak

Član broj: 797
Poruke: 87
*.my-trion.net.

ICQ: 43134240


Profil

icon Re: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!20.11.2001. u 00:01 - pre 271 meseci
Citat:
mpuzovic je napisao:
Srpska pravoslavna crkva je isto tvrdila da igracke koje dolaze uz McDonalds Happy Meal predstavljaju djavolove igracke. Vecina stvari koja ima rogove ili bilo koje drugo satansko obelezje (kao sto je telefonska igra sa Trolom u naslovnoj ulozi na BK) asociralo je SPC na prizivanje djavola. Ipak, ja mislim (na zalost ne mogu da tvrdim) da zivot na Zemlji nije borba vlasti izmedju Djavola i Boga u vidu raznih metoda ucenja i verovanja, jer onda mi ne bi imali nikakav znacaj na zemlji, samo bi bili pijuni jedne ili druge armije bez naseg znanja. Takodje, efekat te metode sigurno moze da se objasni na filosofski i psiholoski nacin, bez uplitanja vere.


Ovo u veci sa "Mekom" i sa djavolcicima i Hugom su u pravu. Tako je slicno i sa Nindza kornjacama. Evo jedna prica iz nekog BGD vrtica. Vaspitacica je sprecila katastrofu jer je sprecila 2-3 dece da udju u sahtu nakon sto su je otvorili jer su hteli da posete gore navedene kornjace... Ima jos dosta takvih primera sa robokapom i ostalim "junacima", ali ne bih sad da zamaram. Inace onaj A.Senic je mnogo jak lik, gledao sam ga par puta na TV, provaljuje za 12.
No matter how hard you try,
You can't stop us now!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Crni biseri BK — istina o Žarku Radosavljeviću — NL Pro Group!
(HARDTOP topic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 968339 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.