Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DB i Rok muzika u SFRJ

elitemadzone.org :: MadZone :: DB i Rok muzika u SFRJ

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14220 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:01 - pre 172 meseci
Citat:

Hah..od srca si me nasmijao. I ti mene ! Kako zamišljaš obeveštajne službe zapadnjačkog tipa, a kako "boljševičkog". Da li zaista misliš da su ovi zapadni u nečemu bolji ? (Mada je i smisao prideva "dobar" kad se govori o državnoj bezbednosti jako diskutabilan)
Ti, kao gajiš simpatije prema obaveštajnim službama CIA & MI6 tipa ?


Sve obavestajne sluzbe su ista g0vna - iskompleksirani pacijenti za koje postoji termin "control freaks". Svima su principi isti, svima su ideje iste i svi imaju iste ciljeve - kontrolu "situacije".

Ono sto se razlikuje od zemlje do zemlje je upliv tih imbecila u svakodnevni zivot ljudi i njihova ovlascenja na domacem tlu - negde su te sluzbe kuriozitet koji je apsolutno nevidljiv i transparentan za 99.9999% ljudi, a negde je na 6 ljudi dolazio jedan obavestajac i te sluzbe su bile potpuno iznad zakona tj. apsolutno nedodirljive i u stanju da ubijaju ljude ako treba bez ikakve kontrole civilnih institucija. Kako gde.

Svako ko se divi tim ustanovama i zeli da drustvo bude kontrolisano od njih "nije sam" u glavi. Ako neko to voli, moze uvek da se zatvori u kavez ako zeli i da unajmi nekog da ga posmatra i da ga kontrolise - niko mu ne brani. Ima cak i klubova za takve ljude - dominatrix, sado-mazo i sl... ako to vole, ne moraju druge da uvlace u to.

A jos je bolje kada neko pravda greske sa tim da su se "sluzbe raspale" u SFRJ te je to toboz razlog svih zala - pa raspale su se bas zato sto je tim usijanim glavama dato previse vlasti, pa su se lokalni "bezbednjaci" umislili da su uhvatili boga za onu stvar i pozeleli da svako bude kalif umesto kalifa... hoce to tako, kada ljudima covek da neogranicenu vlast, pogotovu ako ta vlast nije kontrolisana od strane javnosti, kakav je sluzaj bio kada je UDB-a u pitanju. Sve sto se desilo, oni su sami zamesili i sami su krivi za to - i to je jedini scenario koji se mogao desiti od te zlocinacke institucije koja je funckionisala kao drzava u drzavi, pa je u jednom momentu umislila i da je veca od te drzave.

Ako neko to naziva dobrim... mislim da mu nije dobro.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:03 - pre 172 meseci
Citat:
deerbeer: A na koga mislis kada kazes onog pod lipom ?


ma na onoga sto je sahranjen pod lipom, tamo u pozarevcu.


Citat:
Kovacevic Vladimir: ...poznato je da su postojali komesari


komesari postoje i danas ... i postojace uvek.

razlika je samo u tome sto su tadasnji bili crveni, a danasnji su crni komesari.
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:11 - pre 172 meseci
dimke ... ti kad napises ovakav post, pa nekoga "optuzis" da se divi Sluzbi samo zato sto konstatuje cinjenice - da je ta sluzba bila najbolja na svetu, da je tada bilo manje narkomana u citavom gradu nego sto ih danas pohodi moju zgradu itd... onda ti ustvari nesvesno coveku udeljujes kompliment.

;)
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:18 - pre 172 meseci
Citat:
mrle 011: komesari postoje i danas ... i postojace uvek.

razlika je samo u tome sto su tadasnji bili crveni, a danasnji su crni komesari.


Tačno.

Samo se ne zovu komesari, nego se oni eksponiraju u raznim "Institucijalizovanim oblicima" počev od lične pratnje do neke Sequrity, ili partijske Policije, do uličnog "obezbeđenja" što sve ima moć usmerenja i kontrole nad našim bednim životima i ponašanjima.
Neki nose uniforme, neki ne, ali metod i delovanje je isto...a oni komesari iz vremena SFRJ su pionirsko društvo u poređenju sa današnjim "obezbediteljima" društvenog poretka.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:42 - pre 172 meseci
Citat:

Hah..od srca si me nasmijao. I ti mene ! Kako zamišljaš obeveštajne službe zapadnjačkog tipa, a kako "boljševičkog". Da li zaista misliš da su ovi zapadni u nečemu bolji ? (Mada je i smisao prideva "dobar" kad se govori o državnoj bezbednosti jako diskutabilan)
Ti, kao gajiš simpatije prema obaveštajnim službama CIA & MI6 tipa ?


Tzv. "intelligence community" je svuda prljava stvar. Ali ono sto licno mislim da razlikuje zapadne obavjestajne sluzbe of nekadasnjih boljevickih je da nisu upravljali konclogorima tipa goli otok za svoje gradjane kao njihovi protivnici. A to sto se zapadjaci nekoga spijuniraju, pa to im je posao, nije bez razloga spijunaza druga najstarija profesija na svijetu :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:51 - pre 172 meseci
kad je nema ivona zivkovic i teorija zavere, onda nam dobro dodje i goli otok.
mislim ... nama koji smo uspeli da prezivimo nestasice secera i kafe.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:56 - pre 172 meseci
Rokenrol je bio najmanja opasnost za tadasnju Jugoslaviju i cak je tokom sedamdesetih pa nadalje prepoznat kao nesto pozeljno u popularnoj kulturi tog doba (bez obzira na cestu kritiku "raspojasane mladezi"). Jugoslovenska pop-rok scena je stvarno bila jugoslovenska...bendovi iz raznih republika su medjusobno saradjivali, svi su imali nastupe "od Triglava do Djevdjelije", a sve do kraja osamdesetih se nisu bavili nacionalnim i "bozijim" temama i u tome su se potpuno razlikovali od narodnjacke scene koja je sama po sebi imala nacionalni predznak i zbog toga bila mnogo potisnutija u medijima, kao opasnost za ocuvanje zajednice. Cak je i slagerska scena sedamdesetih imala svoje negativne momente po tom pitanju (npr. sukob Djordja Marjanovica i Vica Vukova). Rokeri (ako ih tako mozemo nazvati) su se bar tada drzali van svega toga. Eventualno bi se bacili na prozivke "sistema", malo provocirali sa socijalnim temama itd.

Elem, ja ne vidim nikakvo cudo u tome sto je "sluzba" nadzirala celu situaciju, sto je postojala cenzura itd itd...to se desavalo u svim segmentima javnog zivota Jugoslavije u to vreme...otkrivanje tople vode, nista vise...ali gospodin "bezbednjak" je toliko nasminkao pricu i majstorski se sapleo na nekoliko mesta....mislim, valjda je red da, ako vec hoces nesto da slazes, moras da pazis kako ces da slazes...poslednji pasus tog teksta (gde pominje "pazljivo osmisljenu" pesmu Lipe cvatu) pokazuje da covek lupa gluposti i da ima previse slobodnog vremena za mastarenje....kao i onaj deo gde se zivotinje i ljudi podjednako mogu napaliti na sugestivnu je8acku muziku koju pise niko drugi do "mag jugosloveskog popa" Kiki Lesendric....ma, idi...
Ah, da...i onaj deo o "povratnickom albumu" Colica...kao, angazovali gomilu kompozitora i sve je pocelo da se raspada kao u slucaju preambicioznog "Smile", pa je Bregovic "spasio stvar" (u, jeeee)...cime je on to spasio stvar?? Narodnjackim albumom koji je izasao u vreme kada je bilo jasno da se Jugoslavija nece odrzati (kraj 1990.)? Sta da spasava - Colica, Jugoslaviju? Sta je uopste hteo da kaze tom izjavom?



 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 12:59 - pre 172 meseci
Treba imati u vidu da je taj tekst novinarski obradjen i nasminkan, btw acaradio, kako ti to sve znas kad si rodjen 73', procitao si negde? :)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 13:08 - pre 172 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: btw acaradio, kako ti to sve znas kad si rodjen 73', procitao si negde? :)

Da li to znaci da ako npr. nisam rodjen u 17. veku ne mogu da se bavim proucavanjem lika i dela neke istorijske licnosti ili dogadjaja iz tog doba? :):)
Ako te bas zanima, dugo sam se bavio istorijom popularne muzike, jer mi je to nekad bio deo posla ;)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 13:11 - pre 172 meseci
Citat:
mrle 011
dimke ... ti kad napises ovakav post, pa nekoga "optuzis" da se divi Sluzbi samo zato sto konstatuje cinjenice - da je ta sluzba bila najbolja na svetu, da je tada bilo manje narkomana u citavom gradu nego sto ih danas pohodi moju zgradu itd... onda ti ustvari nesvesno coveku udeljujes kompliment.

;)


Ma da, bas zbog tvoje "SLUZBE" nije bilo narkomana, a ne zato sto ih nije bilo ni u drugim nerazvijenim zemljama jer se jos nije stvorila ciljna grupa. Kada se ciljna grupa stvorila, gle cuda - tvoja "Sluzba" je pocela da se bavi i trgovinom drogama bas kao i sve ostale slicne "sluzbe", jer im se svideo miris love.

A kako je sluzba radila svoj posao - pa to se videlo vrlo brzo kada je umro The Kingpin koji je celu tu zemlju drzao na okupu. Nesto im nije bas islo za rukom da drze zemlju u "redu i miru", moglo bi se reci - ali su zato bili jako dobri u proganjanju pisaca, muzicara i slicnim produktivnim aktivnostima, dok su im se pred nosom stvarali pokreti koji su zemlju uveli u gradjanski rat.

Treba se ponositi time. To nam je nasa borba dala - kozne mantile i pendreke.

Ako ti se dize na pendrek, to mozes da kanalises na razne nacine. Samo nemoj da pretpostavljas da smo svi isti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 13:11 - pre 172 meseci
Naravno da ne ali postoje neke stvari koje nisu dostupne za proucavanje vecini ljudi, tako da ne veruj svemu sto citas i cujes. ;)
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 13:16 - pre 172 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: ne veruj svemu sto citas i cujes. ;)

Ne brini...nikad se nisam koristio samo jednim izvorom informacija :)
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 13:16 - pre 172 meseci
[/quote]
Citat:
Ivan Dimkovic
Ako ti se dize na pendrek, to mozes da kanalises na razne nacine. Samo nemoj da pretpostavljas da smo svi isti.



ROFL :D :D
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.teletrader.com.



+10254 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 13:34 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: i te sluzbe su bile potpuno iznad zakona tj. apsolutno nedodirljive i u stanju da ubijaju ljude ako treba bez ikakve kontrole civilnih institucija. Kako gde.


Ovde opisuješ CIA-MI(a) ili su samo KGB bad guys ? Operativac CIA je "dodirljiv", i ležaće u zatvoru za bilo šta ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 13:43 - pre 172 meseci
Bilo bi lepo kad bi se vratio na RTS operativac koji je bio zaduzen za RTB nekadasnju. Mozda opet vidimo nekog Timoti Bajforda.
Ovi sadasnji ne umeju ni Opstanak da repriziraju.

Mada, kad razmislim - vidim da su vec poceli da se vracaju stari operativci na televiziju:
Citat:
Na konstitutivnoj sednici novog Programskog odbora Radio-televizije Srbije, za predsednika odbora izabran je Dragoljub Mićunović.


http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=404977


:)
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 14:26 - pre 172 meseci
^^^

to ti pricam ... kada je lepo drug komesar u koznom mantilu vodio racuna o podobnosti programa, onda sam kao dete na TV-u gledao opstanak, nevena, timoti bajforda, branka kockicu, rasu popova, one emisije sa zoranom zivkovicem ...

ovaj pakao danas valjda ne treba ni opisivati.
pustim detetu ponekad crtani, a ono, keve mi rodjene, crtani o bankama .... ej! ... crtani za decu od 2-3 godine i oni pustaju crtani o bankama ... kako su banke dobre, kako pomazu ljudima jer cuvaju njihove pare ... itd...
ko ne veruje moze i sam da se uveri - ima svaki dan tih crtanih, televizija se zove minimax ... ili tako nesto.
neverovatno.

letos odvedem dete u pozoriste, predstava za decu od 2-3 godine ... a ono bukvalno citavu predstavu tata patak pijan sa flasom u ruci.
na decu, male pacice, uopste ne obraca paznju.

... idi bre bezi .... ako odes u pozoriste na predstavu za odrasle, nikad ne znas dal' ce neki "avangardni umetnik" da izvadi kitu i popisa ti se na glavu.

... more jedva cekam da se vrate ovi u koznim mantilima.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.236.*



+7 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 14:31 - pre 172 meseci
Citat:
acaradio:  cak je tokom sedamdesetih pa nadalje prepoznat kao nesto pozeljno

Iz inicijalnog posta:
Citat:

Operacija Miljacka
Velisavljevićev angažman u službi počeo je 1968. godine. Studentske demonstracije su ozbiljno uzdrmale Tita.Iako je uspeo da ih umiri, Tito je primećivao da se stalno pojavljuju nova žarišta.

Interesantno podudaranje...
Citat:
acaradio
Zar ti ne znas? Pa poslao me DB da idem po forumima i demantujem ovaj tekst...al' nemoj sad svima da razglasis, ostacu bez honorara

Citat:
acaradio:
Ako te bas zanima, dugo sam se bavio istorijom popularne muzike, jer mi je to nekad bio deo posla ;)

Citat:
acaradio: Ne brini...nikad se nisam koristio samo jednim izvorom informacija :)

Citat:
acaradio:Ultra MadZone prosto vapi za ovom temom.

Citat:
pitikovski
Na primer ako iz neke sluzbe iscure informacije, sledece sto urade je da te iste informacije karikiraju i obesmisle.
Tako da je i u ovoj prici ista situacija, srz je istinita ali razvodnjena i obesmisljena tako da malo ko poveruje u te price, sto je i cilj ovog teksta.

Možeš da se vadiš kol'ko 'oćeš...

...al' ovde neće da te operu ni Sava ni Dunav...
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 15:04 - pre 172 meseci
@Kosuth

Naravno, covece..."sluzba" je svugde gde se okrenes, ne znas ti koje su mene interesne grupe ovde poslale da podmecem klipove u tockove...i to na forumu koji se zove Elitesecurity...mislis da je to slucajno? Znam ja gde treba da "dejstvujem"

[panika] Ugrozio si moje tajne planove, sada cu dobiti packe od "sluzbe" [/panika]

Citat:
Kosuth: ...al' ovde neće da te operu ni Sava ni Dunav...

Gde si ti video da Sava il' Dunav mogu bilo sta da operu?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 15:15 - pre 172 meseci
Citat:
Java Beograd
Ovde opisuješ CIA-MI(a) ili su samo KGB bad guys ? Operativac CIA je "dodirljiv", i ležaće u zatvoru za bilo šta ?


Svi "operativci" su bad guys, i imaju isti mentalitet - od CIA do KGB, sve su to iste njuske. Jedino sto CIA nema sta da trazi na teritoriji sopstvene zemlje kada je "obavestajni rad" (citaj spijuniranje i eventualni prljavi poslovi), ali to su sitnice.

Sve u svemu - sto ih je manje, i sto manja prava imaju - to bolje.

Citat:
mrle 011
... more jedva cekam da se vrate ovi u koznim mantilima.


Tesko ce se vratiti vise ikad u normalno drustvo. Ali, hej, ima nade za tebe - mozes otici u prvi S&M klub i zamoliti ciku u pandurskoj uniformi da te opali pendrekom. Verovatno ce pristati i da okaci petokraku SFRJ na svoju kapu, ako treba :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 15:29 - pre 172 meseci
Citat:
mrle 011: ^^^

... more jedva cekam da se vrate ovi u koznim mantilima.




Sta ima da cekas? Preselis se fino u Sjevernu Koreju, imaces sve sto ti nedostaje..:)


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: DB i Rok muzika u SFRJ

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14220 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.