Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DB i Rok muzika u SFRJ

elitemadzone.org :: MadZone :: DB i Rok muzika u SFRJ

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14092 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 16:25 - pre 172 meseci
Uh....

ovu temu sam video odavno na mnogim drugim forumima. Nisam hteo da je cut-and-paste-ujem
ovde, iz mase razloga.

Na neki svoj nacin sam jedan od direktnih ucesnika muzicke epohe o kojoj je rec, jer
se gro stvari o kojima govori desavalo u vreme kad sam pratio muzicku scenu, svirao
po bendovima u gradu, pokusavao sa gomilom ostale muzicarske raje da ukradem komad
spot-light-a za sebe (manje-vise bezuspesno, znaju me uglavnom muzicari), uspeo da
se nadjem na svirackom spisku jednog dobrog albuma izdatog sa 20+ godina zakasnjenja.

Jednog lepog martovskog dana prosle godine, dok sam cekao da klijenti nesto odrade, pa
da mogu da pocnem da radim, docepam se Yu Rock enciklopedije u PDF formatu i krenem da
listam, citam, i uz lavinu emocija pospesenih paralelnim gvirkanjem na YouTube, naidju secanja
na vremena koje sam malo i zaboravio ukapiram da licno poznajem jedno 70% likova, ostalih
20% sam sretao po gradu, i po raznim muzicarskim mestima. Mozda 10% njih nikada nisam
uspeo da sretnem i popricam.

Dakle - sve to sto mozete da citate po Wikipedijama i starim JukeBox-ovima, gotovo svemu
sam bio ocevidac negde iz drugog esalona, nastajanju grupa, koncertima, probama, nastancima
i gasenjima tonskih studija, raznim zurkama, zbivanjima u SKC-u, Dadov-u itd.

Ni onda, ni danas mi mnogo stvari nisu bile jasne.

Moram sa izvesnim zaljenjem (koje dodje vise od racionalne analize de facto izgubljenog
vremena na napor koji nije rezultovao ostvarenim ciljem, mada u dusevnom pogledu - to
su neki kolori mog zivota, neki sadrzaj bez kojeg bih bio mrtav i beo) da konstatujem da
bez obzira koliko ova DB prica izgleda prenasminkano i senzacionalisticki naduvana, nemam
bolje objasnjenje zasto i kako su se neke stvari desavale kako su se desavale
.

Tj. kako su u fokus javnosti ulazili pojedini bolidi (ili skupine bolida), koreografski, gotovo na
juris ili drz-ne-daj, i koliko im je iz petnih zila duvano u guzice sa raznih strana ne bi li se napravilo
ime, reputacija, urbana legenda, a kako su se ociti talenti ignorisali, gurali u zapecak.

Tesi me samo jedna stvar - sto na listi fenomenalnih muzicara koje nikad niste culi, koji su
gurani pod tepih smicalicama u produkcijskim kucama i medijima ima mnogo njih pre mene.

Dakle - jedna velika koreografija selektivnog bastovanstva (daleko veca od one kad neko proda
njivu pa placa redom da snimi plocu) na Yu estradi je postojala, tu price nema. Ne nalazim nikoga
ko bi bio organizaciono sposoban da je organizuje i sprovodi osim DB-a ili neke slicne organizacije.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 16:28 - pre 172 meseci
Meni ovo lici na organizovanu ujdurmu, da bi se napravilo malo (recimo osnovanog) cirkusa.

A razlog..mislim da je ovo:
http://www.glassrbije.org/info...;catid=46:muzika&Itemid=53

Najlakse i najcrnje je preko udbe..

Poz
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 17:23 - pre 172 meseci
Citat:
milanche
Na neki svoj nacin sam jedan od direktnih ucesnika muzicke epohe o kojoj je rec....

-----------------------
Dakle - jedna velika koreografija selektivnog bastovanstva (daleko veca od one kad neko proda
njivu pa placa redom da snimi plocu) na Yu estradi je postojala, tu price nema. Ne nalazim nikoga
ko bi bio organizaciono sposoban da je organizuje i sprovodi osim DB-a ili neke slicne organizacije.


Da se prebacim u malo ranije vreme, jer sam ranije i krenuo od Tebe ...ili malo dalje, jer sam znao i druge Muzičke-Autonomne-Pokrajine...Zagreb, Rijeka, Sarajevo, N. Sad...posle CG.
Mi smo jednu pojavu (koja se osećala, ali ne i videla) zvali Klan...i svaki Klan je imao svog Šefa, oko kojeg su se muvali muzičari i muzikanti, da bi se posle, iz takvih Klanova, organizovala Udruženja...bla, bla, bla...
Nije to bila samo organizaciona sposobnost tih Šefova...bilo je tu i nečeg drugoga.

Opšte mesto je da nije kvalitet muzičarski bio garant nastupa, snimanja, koncerata, gostovanja (seti se Rusije)...nego članstvo u Klanu. Još ako je neko bio individualac, taj je morao da gastarbeiter-uje po belom svetu, da bi dobio aplauz...i platu.

Ostalo je to i dan danas zagonetka šta je bilo efikasnije i efektivnije: biti dobar muzičar, ili dobar sa nekim i ko to pravi od nekoga - nešto, ako to nije talenat Bogom dat i rad na razvijanju tog talenta?!

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 03.02.2010. u 18:45 GMT+1]
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 17:46 - pre 172 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir
Opšte mesto je da nije kvalitet muzičarski bio garant nastupa, snimanja, koncerata, gostovanja (seti se Rusije)...nego članstvo u Klanu. Još ako je neko bio individualac, taj je morao da gastarbeiter-uje po belom svetu, da bi dobio aplauz...i platu.
Pozdrav


To je relativno mali problem, spada u katgoriju 'pojeo vuk magarca' ili 'dvojica bez duse, treci bez glave'.

Daleko je interesantnije
a) sta se tacno 'pustalo' da prodje
b) koliko su na svoj nacin slicni i sinhronizovani proizvodi geografski razlicitih centara, tacnije, kako su sinhrono
snizavani nivoi muzicke finoce na svim stranama po odredjenom algoritmu.
c) sto je ocito postojala sinhronizacija izmedju naizgled nepovezanih lokalnih klanova u siru mrezu
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
109.93.168.*



+7 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 18:32 - pre 172 meseci
Citat:
Kovacevic Vladimir:Mi smo jednu pojavu (koja se osećala, ali ne i videla) zvali Klan...i svaki Klan je imao svog Šefa, oko kojeg su se muvali muzičari i muzikanti, da bi se posle, iz takvih Klanova, organizovala Udruženja...bla, bla, bla...
Nije to bila samo organizaciona sposobnost tih Šefova...bilo je tu i nečeg drugoga. 

Citat:
milanche: Moram sa izvesnim zaljenjem (koje dodje vise od racionalne analize de facto izgubljenog
vremena na napor koji nije rezultovao ostvarenim ciljem, mada u dusevnom pogledu - to
su neki kolori mog zivota, neki sadrzaj bez kojeg bih bio mrtav i beo) da konstatujem da
bez obzira koliko ova DB prica izgleda prenasminkano i senzacionalisticki naduvana, nemam
bolje objasnjenje zasto i kako su se neke stvari desavale kako su se desavale.

Tj. kako su u fokus javnosti ulazili pojedini bolidi (ili skupine bolida), koreografski, gotovo na
juris ili drz-ne-daj, i koliko im je iz petnih zila duvano u guzice sa raznih strana ne bi li se napravilo
ime, reputacija, urbana legenda, a kako su se ociti talenti ignorisali, gurali u zapecak.


Hmm...

Nekako sam u ovim diskusijama prepoznao poruku na koju sam naišao čitajući jedno delo:
Citat:
(Radnja se odvija u Poljskoj u vrijeme kada su zavladali komunisti):

"Molio bih čitaoca da zamisli jednu veoma veliku dvoranu u gotskoj univerzitetskoj zgradi. Mnogi od nas su se skupljali tamo u ranijem periodu naših studija kako bi slušali predavanja izvanredno dobrih filozofa. Godinu dana prije završetka studija počeli su nas tjerati da idemo tamo na časove indoktrinacije koji su tada tek bili uvedeni. Pojavio se neko koga niko nije poznavao, stao je za govornicu i saopštio da će nam on od sada biti profesor. Njegovor govor je bio tečan ali u njemu nije bilo ničega naučnog. On nije bio u stanju da razlikuje naučne koncepte od onih običnih svakodnevnih dok je kojekakve maštarije smatrao mudrostima u koje se nije smjelo sumnjati. Svake sedmice po devedeset minuta zapljuskivao nas je jednom naivnom paralogistikom koja je bila bazirana na pretpostavkama i jednim patolološkim pogledom na ljudsku realnost. On je na nas gledao s prezirom i loše kontrolisanom mržnjom. S obzirom da je svako zbijanje šale s njim moglo da povuče užasne posljedice, mi smo morali pažljivo da ga slušamo i zaozbiljno da uzimamo sve što on kaže.

Na osnovu vina kojeg je pio, saznali smo odakle dolazi. Došao je iz jednog predgrađa Krakova gdje je neko vrijeme pohađao srednju školu, mada nikome nije bilo poznato da li ju je ikada i završio. U svakom slučaju, ovo je bilo prvi put kad je on prešao prag jednog univerziteta, a tom prilikom odmah kao - profesor! […] izvod iz:
A. Lobaczewski: Politička ponerologija

 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1236
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 18:40 - pre 172 meseci
@milanche

Složili bi se vrlo brzo i lako oko mnogih događanja u analizi "tipičnih podudaranja"...
ali, otići ćemo u OFF.
Naći ćemo se u nekoj drugoj Temi

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-149-62.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 18:54 - pre 172 meseci
hahahaaha,fino sam se nasmejao :)

bas da mi je cuti taj kobojagi sudnji album :P
 
Odgovor na temu

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 20:19 - pre 172 meseci
Taj DB da zna nesto o zivotu, prepoznao bi komercijalni potencijal takvog albuma.

Zena: Ne mogu veceras, umorna sam.
Muz: <pusta album sudnjeg dana>


IRC is just multiplayer notepad.
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.162.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 20:57 - pre 172 meseci
Ma jok nisu, nego sta su.
Najopasnija sorta ti umetnici. Kazu da umecu dobro.
Mislim opasne ideje u glave. Pa jos i neke emocije.
Sve to treba...

Bas tako.
Nece nam bitanga da peva – dajte sansu miru – i sl gluposti, ’oma ima da dobije.
I dobio je. I on, i I. Taljkov u sssr, i S. Vicious. Svi koji su ’preterali’.

Nema opasnije sorte za njih. Neko ko uvodi nove ideje pesmom ili ne daj boze filozofira ce ne pod lupu, nego pod najvecu ’lupu’.

Uvek bilo. Kao i na nasem filozofskom faxu, kao i u davna vremena – mnogo ti pametujes mali, ajd popij malo ovog otrova...

To im jeste bio najvazniji posao. Da drze takve na uzdi. Sve ostalo je sporedno.

Evo Mrle aplaudira takvima. I prizeljkuje..
Moze jedno pitanje druze Mrle?

Sto je u onom klubu knjizevnika bilo uvek najvise koznih mantila?

gleb
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 21:25 - pre 172 meseci
gleb, komplikujes stvari bez potrebe, a sve je jasno ko dan ... dok su drugovi kozni mantili vodili racuna o ovoj drzavi, bilo je nesto i od drzave, i od knjizevnosti, i od muzike, i od filma, i od ekipnih sportova ...
... a kako je sad, vidis i sam.

... nego ... kad milanche spomenu druzenje sa muzicarima .... i ja bih se druzio sa ovom ljubicanstvenom sto svira violinu ...



... pa reko, dal' neko od vas drugova umetnika moze da me upozna sa njom?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-149-62.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 21:29 - pre 172 meseci
^^a drugovi politicki [crni mantili] su posle "pada" povukli se i nisu se mesali u politiku niti upravljanje drzavom ?
how yes no -_-
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 21:38 - pre 172 meseci
Citat:
mrle 011
dok su drugovi kozni mantili vodili racuna o ovoj drzav


Vodili su oni racuna o svojim guzicama, a ne o drzavi. Najgori holos koji se kasnih 80-tih isprofilisao kao protagonisti pripreme sukoba su imali bogate CV-je i iskustvo u radu u UDB-i.

Prava skola za mlade talente bila ta UDB-a. U tu "sluzbu" su obicno isli oni najgori, koji su nekako na jedevite jade progurani kroz pravni fakultet - zato sto su imali nekih drugih "kvaliteta".

Bas zbog takve genijalne kadrovske politike se i nakotio taj holos - to + enormna vlast koju im je totalitaristicka drzava dala, i eto recepta za haos i bezumlje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.mbb.telenor.rs.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ03.02.2010. u 23:35 - pre 172 meseci
Citat:
mrle 011
... nego ... ---- .... i ja bih se druzio sa ovom ljubicanstvenom sto svira violinu ...

Jeste, ima lepe čizme, :) a i dobro joj stoje.

Što ne pustiše čika Živana da malo organizuje npr. književnike, čovek zna znanje, jbg dobra muzika bila tada. Nego književnici dopali kod nekog nesposobnog, pa ovaj jedino uspeo da Dobricu reparira?


 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ04.02.2010. u 16:01 - pre 172 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vodili su oni racuna o svojim guzicama, a ne o drzavi. Najgori holos koji se kasnih 80-tih isprofilisao kao protagonisti pripreme sukoba su imali bogate CV-je i iskustvo u radu u UDB-i.

Prava skola za mlade talente bila ta UDB-a. U tu "sluzbu" su obicno isli oni najgori, koji su nekako na jedevite jade progurani kroz pravni fakultet - zato sto su imali nekih drugih "kvaliteta".

Bas zbog takve genijalne kadrovske politike se i nakotio taj holos - to + enormna vlast koju im je totalitaristicka drzava dala, i eto recepta za haos i bezumlje.



To je zapocelo sa Stanetom Dolancom i likvidacijama srpskih emigranata. Najgore je sto je pokojni premijer Djindjic mislio da mu taj olos moze koristiti u upravljanju drzavom jer kao oni su svetski strucnjaci borbe protiv kriminala, terorizma blabla. Taj "pragmatizam" ili bolje receno glupost je platio glavom. Taj olos je trebalo sve na ulicu 5.oktobra potjerati onda ispocetka formirati obavjestajnu sluzbu, slicno kao sto su Cesi uradili 1989. Pa neka pisu memoare kao cuveni obavestajac SSUP-an Spasic za 300 dinara, naci ce se dovoljno publike da ima orgazam na njihove akcije na kojima bi im i Mossad pozavideo tipa provale u stanove i ubistva srpskih emigranata koji su nesto kobajagi piskarali protiv SFRJ.



[Ovu poruku je menjao DusanSukovic dana 04.02.2010. u 17:17 GMT+1]
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: DB i Rok muzika u SFRJ14.08.2010. u 12:25 - pre 165 meseci
Kad bi se na MTV-u pustala klasicna muzika gde bi nam bio kraj....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: DB i Rok muzika u SFRJ

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 14092 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.