Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7701974 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.ev.rs.



+98 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2012. u 22:40 - pre 139 meseci
Još jedno manje lepo ali efikasno i jeftino rešenje. Radi 3 zime, ovo je četvrta. Motor je od brisača stojadina, elektronika svake 3 minute poredi zadatu temperaturu sa trenutnom i ako je manja pomera ventil u jednu a ako je veća u drugu stranu za 10*. Ostalo se vidi...


Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet08.11.2012. u 23:10 - pre 139 meseci
Šta reći sem - bravo majstore!!!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2012. u 08:17 - pre 139 meseci
Kad smo već kod ovih pametnih spravica imam i ja jedan prilog i molbu za pomoć.
Nabavio sam regulator grijanja TEKMAR tip 2034 po cijeni koju ne smijem ni pomenuti.
Naklapajući po njemačkom jeziku otprilike sam shvatio da sa njime mogu upravljati gorionikom, pumpom i trokrakim ventilom što je meni više nego dovoljno ali... Ako neko zna gdje bih mogao nabaviti ove temperaturne NTC 2K senzore, mnogo bi mi pomogao
http://www.tekmar.de/doc/Archiv/D145%20alt.pdf
Na ovom mom ljubimcu isprobavam svoj gorionik i prvi utisci ostavljaju bez daha
http://www.forum.hr/showthread...c7d54&t=706295&page=12
Gorionikom podižem temperaturu u kotlu brže nego kad ložim drva a temperatura u dimnjači ne izlazi na 100 stepeni. Sad čekam malo duže dnevno loženje pa da vidim šta kaže dimnjak. Ostaje štelovanje finesa kroz rad. Sretno i toplo svima želim
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2012. u 09:12 - pre 139 meseci
Citat:
lavbanjalucki:


Zoka,ovo ćeš mi "nacrtati" kad za to dođe vreme.Ja sam svoju cisternu dovezao,napunio vodom,neka malo odstoji zbog eventualno zaostalih plinova,da ne razmišljamo kad je budemo sekli i varili.Sad se još dvoumim dali taPTV rešim na način "bojler u bojleru" ili izmenjivačem.Voleo bi ako Tihi2 ovo pročita da mi kaže svoje mišljenje?
Eh,sad, kad bi ja znao kako se to radi ja bi postavio sliku!!!
[/quote]
Lave, koliki je prečnik ove prirubnice( ili poklopca) na cisterni? (koliki otvor imaš ako se to može skinuti?) Ako ideš na zatvoreni sistem (što je mnogo bolje) onda ti je problem samo izmjenjivač za solarno a sve ostalo ne zahtjeva nikakvo sječenje. Bojler je bolje posebno i zimi grijanje iz sistema a ljeti pumpa preko diferencijalnog termostata i nema krize
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2012. u 20:31 - pre 139 meseci
Lave gdje ima u RS pelet 120€.???? I KAD JE BILO.


D.M

Mogu pogledati te tvoje senzore koliko kostaju ako hoces.Kod tekmara.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.11.2012. u 23:01 - pre 139 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Zoka,ovo ćeš mi "nacrtati" kad za to dođe vreme...
[/url]

Skretanje je sa teme, šta više - nije tema, al' ipak: moje ime je Zoran. Ovo "Zoka" prija dušici, šta više - suzica je iz oka kanula, jer "j*bo zemlju koja Bosne nema": u Šumadiji i Zapadnoj Srbiji vikaju me "Zoko", malo južnije i istočnije "Zoki", ovde u bliskoj okolini "Kiza", "Zoc", "Zo"... Aman, zaman, moje ime je Zoran: potiče od "jasan", "odrešit", "nabusit", sa književnom osnovom u "al' zorna konja, al' zorna junaka", pa lepo molim da pod "ovu siću" (sedma decenija mi je na rukodometu) ipak imam svoje ime (Zoran), a ne deminitiv (sve do sad nabrojano, a i ono što nije), koliko god da je iskreno/izvorno i prisno/prijateljski.

P.S. Neki tamo filter ne dozvoljava da bude napisano šta sledi zemlji koje Bosne nema: zbog toga je ona zvezdica. Kakva nesloboda! Seća li se iko Lenija Brusa?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 06:04 - pre 139 meseci

D.M

Mogu pogledati te tvoje senzore koliko kostaju ako hoces.Kod tekmara.
[/quote]
zeljezara, bio bih ti vrlo zahvalan a i njima ako bi imali pa još po nekoj cijeni koja nije preslana
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 08:00 - pre 139 meseci
D.M Mozes pogledati na www.ebay.de pa ukucas tekmar universal sensor samo je jedan 23 € i poste 10€.Samo imformativno da znas da imas 5 senzora i moguce je da su neki i skuplji.Tekmar firma proizvodi a liferanti prodaju.Mogu im poslati zahtjev sta hocu pa da odgovore na upit.Ja licno mislim da bi bilo bolje da ti ugradis spremnik toplote i ogranicis temperaturu sa dozatorom .Polazni vod stavis trokraki i sobni termostat sa tim mozes i pumpu gasiti i paliti svedno imas dvije .Na onu druge cevni termostat vbc i to je tekmar.Tvoj tekmar mozda i ne radi pokiso ili slicno ko zna sta mu fali .Stavis senzore koi kostaju pa nesto neradi .

Ja imam samo od drugog proizvodjaca niz godina.Samo spoljni senzor sam platio 30 eura kod nas.Buderus ima svugdje.Ti odluci pa javi.

Prikačeni fajlovi
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
89.111.237.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 08:21 - pre 139 meseci
Hvala na informaciji. Imam ja trokraki na polazu ka radijatorima, termo glave na 5 radijatora i 2 termo regulatora koji to sve odrađuju ali sam mislio da ovu regulaciju kompletiram pa možda i kupca da potražim kome je potrebna. Cisterna je tu i čeka neko slobodno vrijeme pa da od nje uradim dobar akumulator i ja sam onda svoj sistem završio onako kako sam ga i zamislio.
P.S Jeli matrica slučajno proletjela ili je to znak da ima neke proizvodnje?

[Ovu poruku je menjao dusanmijat dana 10.11.2012. u 10:29 GMT+1]
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 11:56 - pre 139 meseci
Ma nije slucajno malo sam se raspitivao za te pelet prese.Ona matrica nekih 250 € 260mm kineska mislim .Gledao sam one prese same kineske igracke.
Mislim da sa malom presom em sto nema kvaliteta em se neisplati proizvodnja.Potrosi vise struje nego sto proizvede pelleta.Imam drveta koliko hoces ali proizvodnja skupa.Isto tako neka ceska linija malo bolja 150kg sat ali 12 000€.Da se moze briket automatski loziti ono je lakse proizvoditi.Kod tebe u blizini covjek proizvodi briket i prodaje 100 €.tona.Samo imaju one okrugle matrice cini mi se da su fukcionalnije.Treba jaci motor ali bolje rade.

Bio sam kod nas kod vise proizvodjaca u okolini nema kvaliteta pelleta.Nema recepture raspada se komi se ima crnog kore drveta.To u Njemackoj nebi proslo prepuno trziste svi nude.Kad ga pogledas vidis da je samo drvo.Poljaci Cesi Ukrainci svi nude samo se kvalitet prepozna.Proizvodnja me obeshrabrila neisplati se.A da mogu samo za sebe sa nekim kvalitetom i to puno rada rezultat neizvestan.

Nego ako imas neku ideju za neku samogradnju peletirke.Ono kao do sad mislim da je igra bez granica.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 15:09 - pre 139 meseci
[quote]zmajdin:
Citat:
lavbanjalucki:
Zoka,ovo ćeš mi "nacrtati" kad za to dođe vreme...
[/url]

Skretanje je sa teme, šta više - nije tema, al' ipak: moje ime je Zoran. Ovo "Zoka" prija dušici, šta više - suzica je iz oka kanula, jer "j*bo zemlju koja Bosne nema": ...

Imaš ti sreće što nisi rođen ovde,u ovoj "ni Davidovoj ni Carskoj ni Spa-ijskoj"...moglo bi se desiti da se zoveš i Sabahudin(znaš ono...sabah-zora,turcizmi).U svakom slučaju hvala na upozorenju.

Željezara:
To je bilo pre 10-ak dana,dakle 120 Evradi plus PDV.Ti si 15-i koji pita,svima sam poslao kontakt telefon na PP,ako hoćeš i tebi ću poslati.

Dule,(Dušanmijat)
"Fi" prirubnice je 200 mm.ako imaš neku ideju oko izmenjivača za solarno,BEZ SEČENJA,bio bi presretan em do neba zahvalan.U pravu si,nikakvo sečenje nije potrebno ako ne ugrađujemo izmenjivač za solarno.Ima ona dosta tih otvora,sve bi mogli da rešimo bez sečenja ali mi je problem solarno,pošto ga već imama,kao što znaš.


 
0

nesa.nesa
radim

Član broj: 210735
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 20:50 - pre 139 meseci
pozdrav
poceo sam sa izradom matrice za peletirku,muci me raspored rupa za busenje,bice ocrtano na matrici setougao pa po njemu da busim e sad pitanje za upucene
putanja rolera treba da pokriva rupe na matrici,ali posto je raspored rupa sestougao dali treba putanja rolera da gazi bas svuda po rupama (negde ce onda morati da ima rupa viska ili pola rupe) ili da nema nikakvog viska rupa (onda ce putanja rolkera da naidje na deo na matrici gde fali pola rupe ili cela rupa)
 
0

RAMZAI
Zagreb

Član broj: 301205
Poruke: 62
*.xnet.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 22:23 - pre 139 meseci
a da uguglaš pellet disk die , ili flat die?????
 
0

jarebica
Beograd

Član broj: 294225
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.11.2012. u 22:34 - pre 139 meseci
Svaka cast momci na "hand made" kontrolorima, to je prava stvar. Moracu sa tim da se malo pozabavim za sledecu zimu.
 
0

zsavic7
Savic Zoran
Beograd

Član broj: 278250
Poruke: 1
91.228.16.*

Sajt: polovnidelovi.jigsy.com


Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.11.2012. u 08:38 - pre 139 meseci
Citat:
nesa.nesa:
pozdrav
poceo sam sa izradom matrice za peletirku,muci me raspored rupa za busenje,bice ocrtano na matrici setougao pa po njemu da busim e sad pitanje za upucene
putanja rolera treba da pokriva rupe na matrici,ali posto je raspored rupa sestougao dali treba putanja rolera da gazi bas svuda po rupama (negde ce onda morati da ima rupa viska ili pola rupe) ili da nema nikakvog viska rupa (onda ce putanja rolkera da naidje na deo na matrici gde fali pola rupe ili cela rupa)


Mislim da sestougao nije dobro resenje jer ostaje dosta neiskoriscene povrsine, a to stvara veliko opterecenje u radu.
Dobro bi bilo da se u corelu ili nekom slicnom programu uradi najbolji raspored pa se to odstampa na papir 1:1, zatim se papir zalepi na matricu i kirnerom se obelezi centar svake rupe.
Busio sam rupe sa 5.8 mm pa sam ih prosirio sa razvrtacem od 6 mm.
Pri rasporedjivanju rupa treba uzeti u obzir da se na rupama u gornjem delu mora napraviti konus burgijom od 8.5 mm sa uglom od 70 stepeni.
Ako mogu jos nesto da pomognem mozete me kontaktirati privatom porukom ili mejlom.
 
0

Doktor17
Dejan Mladenovic
Zajecar

Član broj: 205166
Poruke: 36
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.11.2012. u 16:46 - pre 139 meseci
Pozdrav prijatelji. javljam se u vezi problema koji imam sa fotoćelijom na gorioniku na pelet centrometal. Imam utisak da fotoćelija ne registruje plamen. Sve normalno radi kad se uključi i nakon 3-4 minuta kad se pojavi plamen i kas sistem počne normalno da radi, javi se problem da se ugasi LED dioda koja označava prisustvo plamena: Nakon toga se desi da se ponovo upali ili regulacija izbaci grešku E6 koja bas ukazije da ima problema sa fotoćelijom. Nakon toga sam ja skinuo poklopac sa gorionika, izvadio fotoćeliju i usmerio je ka sijalici, nakon toga sve radi kako treba. Da li je moguće da fotoćelija "oslabi" ? Ja mislim da može da radi ili ne radi. da li je neko imao sličan problem? Pozdrav
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.11.2012. u 18:34 - pre 139 meseci
Slican problem sam imao .Samo malo ocistio onu celiju da bolje vidi plamen .Resetiro dosad radi.
 
0

Doktor17
Dejan Mladenovic
Zajecar

Član broj: 205166
Poruke: 36
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.11.2012. u 21:30 - pre 139 meseci
Probao sam i uradio sve to ali opet se javlja ista situacija. Čini mi se kao da fotoćelija ne radi korektno. U svakom slučaju hvala.
 
0

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
91.191.12.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.11.2012. u 17:02 - pre 139 meseci
Citat:
zsavic7:
Citat:
nesa.nesa:
pozdrav
poceo sam sa izradom matrice za peletirku,muci me raspored rupa za busenje,bice ocrtano na matrici setougao pa po njemu da busim e sad pitanje za upucene
putanja rolera treba da pokriva rupe na matrici,ali posto je raspored rupa sestougao dali treba putanja rolera da gazi bas svuda po rupama (negde ce onda morati da ima rupa viska ili pola rupe) ili da nema nikakvog viska rupa (onda ce putanja rolkera da naidje na deo na matrici gde fali pola rupe ili cela rupa)


Mislim da sestougao nije dobro resenje jer ostaje dosta neiskoriscene povrsine, a to stvara veliko opterecenje u radu.
Dobro bi bilo da se u corelu ili nekom slicnom programu uradi najbolji raspored pa se to odstampa na papir 1:1, zatim se papir zalepi na matricu i kirnerom se obelezi centar svake rupe.
Busio sam rupe sa 5.8 mm pa sam ih prosirio sa razvrtacem od 6 mm.
Pri rasporedjivanju rupa treba uzeti u obzir da se na rupama u gornjem delu mora napraviti konus burgijom od 8.5 mm sa uglom od 70 stepeni.
Ako mogu jos nesto da pomognem mozete me kontaktirati privatom porukom ili mejlom.


"Mislim da sestougao nije dobro resenje jer ostaje dosta neiskoriscene povrsine"
Šta je pisac htio da kaže?
Evo argument u krupnom planu a ako ima bolje riješenje mogli bi i mi ovdje da ga vidimo

A ova matrica je ovdje ugrađena i radi ono što treba da radi
http://youtu.be/6g3c9IpCY2w
Pozdrav
 
0

zoranjero
Zoran Jerosimović
Zasavica 1

zoranjero
Član broj: 28844
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.11.2012. u 19:34 - pre 139 meseci
Samo sestougaona matrica
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7701974 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.