Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655302 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

urbanz
urban zoli
privatnik proizvodja plastike za široku
potrošnju
Hrtkovci-Ruma

Član broj: 271864
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.03.2011. u 22:37 - pre 159 meseci
vidi, druže ja se ne ljutim nemam razloga za to svakom hoću da pomognem ( a mogu dosta) naravo ko hoće da posluša a ko neće nek se muči sam dok ne nadodje, za razvrtanje konusnih rupa postoje konusni razvrtači ( rajbohreri) jednostavno samo uzmeš konusni razvrtač 6 mm sa konusom 1/4 ili 1/8 te oznake se koriste i prilikom kupovine sa glodalom se to ne može uraditi tako znači ja hoću da ti pomognem a ti radi kako hoćeš
 
0

m and m
nezaposlen
Smederevo

Član broj: 278151
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.03.2011. u 01:06 - pre 159 meseci
Magnetista,

Sve ovo sto si napisao izgleda super,sve karakteristike su dobre,a i ovo vezano za potrosnju,ali,iskreno,malo mi je cudno ovo sto se tice cene,Je l' cena koju si naveo(oko 2700 evra) sa svim troskovima uvoza,posto si naveo da planiras da uvezes te kamine iz Italije?Ako ti nije problem,posalji mi neku sliku tih kamina na [email protected]...

Hvala unapred.........
 
0

Gale73
Mašinski inženjer

Član broj: 281204
Poruke: 4
212.200.38.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.03.2011. u 21:40 - pre 158 meseci
Pozdrav, ja sam novi na forumu, i drago mije da vidim da se ljudi sve više interesuju za grejanje na pelete. Vidim da stalno pitate za proizvodjače peleta, pa da Vam malo pomognem. Imate i proizvođača peleta od uglja u Aleksincu.Može se kupiti u džakovima po 15 kilograma.
 
0

bobansa
Automatika, elektronika
Sabac

Član broj: 159318
Poruke: 69
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.03.2011. u 07:29 - pre 158 meseci
Gale73 moze li malo vise informacija za pelet od uglja, telefon kvalitet ako si upoznat sa tim i cena(naravno).
Kotao Termomont TKU3 25KW, gorionik kucna radinost
Grejem 130m2
Izolacija stiropor 15cm zidovi, sem jednog zajednickog, tavanica 10-20cm vuna, pod 5cm
PVC stolarija dvostruko staklo
Vreme rada: dnevni rezim 8-22h, nocni 22-8h
Temperatura prostora: dnevni rezim 23.5*C, nocni 23*C
Grejanje bez prekida 24h
Vreme rada gorionika, zavisi od spoljne temperature, od 6-15h na dan

 
0

Gale73
Mašinski inženjer

Član broj: 281204
Poruke: 4
212.200.38.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.03.2011. u 18:30 - pre 158 meseci
Naravno, firma je ECO BRIQUETTE, peleti su mešavina mrkog uglja i kamenog uglja, energetska vrednost peleta je preko 9000 kCal, što se tiče cene informacije možeš dobiti telefonom, samo roba se mora naručiti 3 dana unapred jer sva proizvedena roba ide za izvoz. Telefon možeš dobiti e-mejlom, pošalji mi tvoj e-mejl na [email protected],a ja ću ti oslati broj direktora proizvodnje gde ćeš dobiti sve potrebne informacije, jer sam nov ne mogu slati privatne poruke. a malo je nezahnalno ostavljati broj na forumu, valjda me razumeš.

[Ovu poruku je menjao Gale73 dana 09.03.2011. u 19:41 GMT+1]
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.03.2011. u 19:34 - pre 158 meseci
To je preko dva puta više od 1kg peleta od drveta. Da li si ga korisstio? Koliko ima prašine? Pepela? Šljake?
Koja je granulacija?
Kakva su pakovanja?

Pitanje je da li svi kotlovi predviđeni za sagorevanje peleta mogu da rade sa tim gorivom.
 
0

Gale73
Mašinski inženjer

Član broj: 281204
Poruke: 4
212.200.38.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.03.2011. u 19:57 - pre 158 meseci
Prečnik peleta je 6 mm, dužina peleta je od 10 do 35 mm, prašine u džakovima gotovo da nema uopšte, pepeo je manji od 1%, ja ga lično nisam koristio ali moj drug jeste i vrlo je zadovoljan. Pakovanja su u džakovima od po 15kg,a dali mogu da koriste svi kotlovi to ne znam, ali koristili su neki ljudi koji su se grejali na drveni pelet. Ipak mislim da je potrebno regulisati ubacivanje peleta u gorionik, jer je ugljeni pelet kaloričniji od drvenog.
 
0

DALIBOR023
dalibor radosavljevic
penzioner
zrenjanin

Član broj: 281324
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.03.2011. u 20:46 - pre 158 meseci
cini mi se da je neko trazio mlin za slamu,ako ga i dalje interesuje neka se javi [email protected],pozdrav!!!
 
0

Bobi77
Boban Milanovic
nezaposlen
Bajina Basta Srbija

Član broj: 281577
Poruke: 1
178.222.205.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.03.2011. u 20:19 - pre 158 meseci
Pozdrav

Izvinjavam se sto upadam u sred price imam veliki problem.
Trebam bukov pelet hitno pomozite.
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.cpe.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.03.2011. u 20:42 - pre 158 meseci
Posto vidim da je tema malo na pauzi, samo da kazem da sam instalirao Ferroli gorionik i da radi sasvim ok.(naravno sa drvenim peletom). Doduse probao sam ga samo jedan dan, posto nisam uspeo da nabavim drvenog peleta. Naravno i meni bi godilo da kupim ako ima neko. Inace uzimao sam za probu onaj iz Merkura ali ne samo sto je cena oko 550 din za dzak od 15kg, neko je i katastrofalan. Pola dzaka je prasina a ima dosta raspadnutog peleta.
Inace posto su mi vrata za cvrsto gorivo desna, a ova za gorionik leva, prebacivanje sa grejanja peletom na grejanje ugaljem ili drvima (i obrnuto) svodi se na to da jedna vrata sirom otvorim a druga sa druge strane zatvorim. Super je ispalo.
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.03.2011. u 12:32 - pre 158 meseci
Savke, da li bi mogao da pošalješ fotografiju kotla koji koristiš?
Pošto nisam siguran da sam ispratio ovo da jedna vrata ostaju otvorena.

Kada sam video Merkur, pomislih na Merkur na NBGD, pa reko da te pošaljem u Termomont u Bežanijskoj ulici (Forest Enterprise pelet 22din/kg tj. 330 džak, ja sam ga potrošio nešto preko 3 tone ove sezone i bio je bolji od Bio Energy Pointa koji sada koristim)....ali sada vidim da si iz Temerina.
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.03.2011. u 14:00 - pre 158 meseci
Da mislio sam na Merkur u Novom Sadu. U pitanju je neki slovenacki pelet.

Okacicu slike da vidis, ali sustina je da imam sarke i sa leve i sa desne strane otvora za lozenje na kotlu. Imam dvoje vrata od kojih su jedna sa sarkama na levoj a druga sa sarkama na desnoj strani tako da i jedna i druga mogu stalno da stoje okacena. (naravno samo jedna mogu biti u isto vreme zatvorena).

Da li tamo u Bezanijskoj 41, moze uvek da se kupi pelet?

[Ovu poruku je menjao savke_79 dana 15.03.2011. u 15:11 GMT+1]
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.03.2011. u 14:05 - pre 158 meseci
Shvatio sam :)
Dvoje šarki sve objašnjavaju. Dobro, kad već otvoriš vrata, nije neki problem da ih skineš, da ne smetaju i stvaraju pritisak na šarke tako otvorena. Posebno ona sa gorionikom.

Video sam pelet u Merkuru i slažem se da već u samim kesama deluje prvljavo. Predpostavljam da je to posledica većeg broja pretovaranja i preslganja vreća, jer sa svakim pomeranjem se deo peleta kruni. Verujem da bi mnogo manje đubreta bilo u jumbo vreći od 1050kg, nego u 70 džakova po 15kg, jer vreću napune, stave u magacin i transportuju. Kada stigne na odredište, istovari se i prespe u veliki rezervoar. Dok male džakove samo od kamiona (u mom magacinu) do mog kotla premeštam 3-4 puta.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet17.03.2011. u 17:44 - pre 158 meseci
procitao sam celu temu i veoma sam zainteresovan za nabavku sistema na pelete.Po onome sto se ovde pisalo i ono sto sam cuo od nekih koji prodaju opremu vidim da ima dosta problema sa upotrebom agro peleta,tako da se dvoumim dali da ga opste uzmem kao opciju za nabavku.obzirom na cenu samog gorionika , mogucih problema i da razlika u ceni peleta i nije tolika planiram kupovinu drvnih peleta u letnjem periodu.trenutno grejem 200m2 ali ce se to povecati na 380m2 tako da mi je potreban kotao od 40kw,razmislam o kupovini kotla radijator kraljevo tkan 60,ali neko je napisao da ima veliku potrosnju peleta pa se malo dvoumim.druga varijanta je kotao u samogradnji koji se odlicno pokazao kod mog kuma na koji bi dodao gorionik ali jos ne znam za koji da se odlucim?svaka pomoc ili savet je dobrodosla....
obzirom da je skoro kraj sezone grejanja kakva su vasa iskustva sa gorionicima uopsteno i kolika vam je bila potrosnja
Ecopell 35
 
0

sukabb
Vladimir jovanovic
muzicar
B.basta,srbija

Član broj: 229898
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.03.2011. u 23:33 - pre 158 meseci
Pozdrav svima!
Nov sam na ovom forumu,pazljivo sam procitao sve postove .Definitivno sam resio da predjem na ovu vrstu grejanja,medjutim totalna mi je zbrka u glavi.Imam centralno grejanje ,kotao na cvrsto gorivo Radijator Kraljevo od 40 kw.Trenutno grejem oko 200kvadrata,kuca je izolovana stiroporom od 5cm i imam pvc stolariju.
Zanima me par stvari pa vas molim za pomoc:
1 da li da ugradjujem gorionik na ovaj kotao i koji
2 da li je bolja varijanta kupiti kotao na pelete a ovaj ostaviti u slucaju potrebe da se lozi na cvrsto gorivo
Jeftinija varijanta je ugradnja gorionika,to mi je jasno,ali ne mogu da se odlucim koji ugraditi.Dvoumim se izmedju M@B Nis,Centrometal iTermec.Bio Bih vam puno zahvalan na pomoci.
Iznecu i neke podatke do kojih sam dosao od ljudi koji koriste pelet.Jedan drugar ima komplet Centrometal,na pelet i cvrsto gorivo,greje 380 kvadrata sa 1300kg peleta mesecno.
Da li ima neko iskustva sa Eko LIne kotlovima ,proizvode se u Gracanici.Ovde u Bajinoj Basti ima njihov predstavnik.
Molim vas za savete i pomoc,bojim se da negde ne pogresim,a resio sam da da predjem na pelete.Mislim na drvene ,posto ima par fabrika ovde koje to proizvode.
 
0

sukabb
Vladimir jovanovic
muzicar
B.basta,srbija

Član broj: 229898
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.03.2011. u 23:35 - pre 158 meseci
Pozdrav svima!
Nov sam na ovom forumu,pazljivo sam procitao sve postove .Definitivno sam resio da predjem na ovu vrstu grejanja,medjutim totalna mi je zbrka u glavi.Imam centralno grejanje ,kotao na cvrsto gorivo Radijator Kraljevo od 40 kw.Trenutno grejem oko 200kvadrata,kuca je izolovana stiroporom od 5cm i imam pvc stolariju.
Zanima me par stvari pa vas molim za pomoc:
1 da li da ugradjujem gorionik na ovaj kotao i koji
2 da li je bolja varijanta kupiti kotao na pelete a ovaj ostaviti u slucaju potrebe da se lozi na cvrsto gorivo
Jeftinija varijanta je ugradnja gorionika,to mi je jasno,ali ne mogu da se odlucim koji ugraditi.Dvoumim se izmedju M@B Nis,Centrometal iTermec.Bio Bih vam puno zahvalan na pomoci.
Iznecu i neke podatke do kojih sam dosao od ljudi koji koriste pelet.Jedan drugar ima komplet Centrometal,na pelet i cvrsto gorivo,greje 380 kvadrata sa 1300kg peleta mesecno.
Da li ima neko iskustva sa Eko LIne kotlovima ,proizvode se u Gracanici.Ovde u Bajinoj Basti ima njihov predstavnik.
Molim vas za savete i pomoc,bojim se da negde ne pogresim,a resio sam da da predjem na pelete.Mislim na drvene ,posto ima par fabrika ovde koje to proizvode.
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.03.2011. u 09:03 - pre 158 meseci
S obzirom da si iz BB, imaš dostupan drveni pelet u neposrednoj blizini i trošak tranporta neće značajno uticati na cenu, kao nama sa severa.
Moja preporuka je da se držiš proverenog peleta iz velikih postrojenja, jer manji proizvođači imaju pelet neujednačenog kvaliteta.

Ako si već pročitao celu temu, verovatno si video da je korisnik AGGIO bio prilično aktivan početkom zime. Naći ćeš poruku u kojoj sam ga pitao koji pelet od 3 navedena kupiti, bez obzira na cenu i on je rekao da su vrlo slični.
Kupio sam od njega Midex pelet i napravio sebi probleme za celu zimu. Pelet je imao dosta prašine i primesa, nešto veći procenat vlage, pa se stvarala veća količina šljake nego inače, pa mi se smanjio protok vazduha na gornjem ventilatoru i sonda za merenje temeprature vazduha je davala loše podatke. Dok nisam shvatio šta je problem, bio sam krajnje razočaran u kotao koji koristim. Izgleda da je kod većine sistema slična stvar. Svaki od njih radi korektno, ako se OK podese :)

Grejem 280kvm sa 75kw (nisam grejao ceo prostor za koji je kotao predviđen), objekat dobro drži temperaturu, ali je stolarija vrlo loša, pa kada krene košava, imamo velike gubitke.
Kotao je do sada radio 1365h i potrošio je 9620kg peleta.
Da sam ranije rešio problem sa prljavim ventilatorom i sondom, potrošnja bi verovatno bila nešto manja.
Da sam imao kotao od 35-40kw, potrošnja bi sigurno bila manja, jer je ovaj kotao predimenzioniran za prostor koji zagreva.


Da li da stavljaš gorionik ili novi kotao, ne znam šta da ti kažem. Ja imam jedan Thermoflux Pelling i jedan CM na Stadler kotlu. Ovim prvim sam zadovoljan, a ovaj drugi ove zime nije ni korišćen, jer sam pokušao da ga "hranim" pomenutim Midex peletom, pa se u crevu jako brzo nagomilavala prašina i prekidao se dotok peleta u gorionik. Taj objekat je ove zime zagrevan na gas.
Sigurno bi bila veća efikasnost ako bi uzeo kompletan sistem od istog proizvođača, ali je pitanje za koliko godina bi amortizovao kupovinu novog kotla kroz uštedu na energentu.
 
0

sukabb
Vladimir jovanovic
muzicar
B.basta,srbija

Član broj: 229898
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.03.2011. u 09:47 - pre 158 meseci
Hvala na odgovoru,Mordred.Po pricama ljudi koji koriste pelet ovde u gradu,najbolji je pelet koji proizvodi firma Zelena Drina.To je bukov pelet ,cena mu je bila u toku zime 150 e +pdv.Niko se nije zalio na njega .
Video sam da je dosta ljudi pisalo o losem kvalitetu peleta,da se stvara sljaka,da ima peska itd.Zato mi je nastala zbrka u glavi sta da radim,a sigurno cu da uradim nesto po pitanju kupovine ili gorionika ili kompletnog kotla.
Posto je grejna sezona zavrsena,nadam se da ce se javiti jos ljudi sa konkretnim podacima i preporukama,jer u danasnje vreme to nije mala investicija a ako bude pogresna ,onda je to katastrofa.
Zahvaljujem se svima unapred na savetima .
 
0

ficha007

Član broj: 282469
Poruke: 4
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.03.2011. u 14:47 - pre 158 meseci
Pratim ovu kao i mnoge druge teme vezane za centralno grejanje i peci na biomasu tipa pelet ili baliranu sojinu slamu.
Nedavno mi je ovako nesto zapalo za oko

http://www.groupprotem.com/srp/proizvodi.php?gid=20

Radi se o peci Ferroli koja je gusana i ima gorionik na pelet i rezervoar. Model GF NK. Cena je, oko 220.000 do 230.000 dinara. Svidja mi se sto se u konkretnom slucaju radi o kombinaciji gusane peci i pelet gorionika sto je po meni mozda dobra kombinacija.
Kakve su inace Ferroli peci i da li ih neko sa foruma ima i u kojoj varijanti?
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.03.2011. u 14:59 - pre 158 meseci
Nabavio sam skoro Ferolli ali samo gorionik SUN P7 i deluje mi OK, ali SAMO za drveni pelet. Na zalost nisam bas kompetentan da pricam nesto o njemu, jer nisam stigao ove godine da se grejem na pelet iz prostog razloga sto sam ga kasno nabavio. Nije vise bilo ni zime, a nisam uspeo da nabavim drveni pelet sem nekog loseg a preskupog, cisto da ga probam.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655302 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.