Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7688819 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mifapfc
Milos Savic
agent,cia
Beograd

Član broj: 204978
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 14:31 - pre 125 meseci
Pozdrav svima ja sam Milos, Zamolio bi iskusnije da mi pomognu oko podesavanja gorionika ( izcitao sam skoro celu temu i nesta ne pomaze) ... Imam nov kotao Steco Nova 30, kao i Ferroli Sun p7 gorionik.
Grejem kucu na 2 etaze ukupne kvadrature oko 160 m2. Primetio sam citajuci forum da je moja potrosnja od oko 4 dzaka po danu prevelika. Podesio sam termostat ovako od 00 do 09h 19c, 09h do 13h 22c, 13h do 16 i 30 21c, od 16 i 30 do 23h 22c. Gorionik mi je bio podesen na snagu 4, ja sam vratio na 3 ali sam tada uporedivsi sa parametrima koji se nalaze u uputstvu primetio da je za snagu 3 razlikuje snaga ventilatora ( bila je podesena na 80 a pise da treba biti 120 ), uglavnom i kada sam prebacio na snagu 3 i podesio sve parametre kako pise u uputstvu isto mi je potrosnja bila oko 4 dzaka dnevno jedino sam primetio da je potrebno duze vremena da se dostigne temperatura. Zamolio bih ako neko greje slicnu kvadraturu sa ovim gorionikom da mi kaze koje parametre da namestim da bi mi potrosnja bila prihvatljivija a da se grejem lepo. Da napomenem samo da su mi trenutna podesavanja sledeca: t07 16 sec. (Period aktiviranja puza); t12 110 (Snaga ventilatora na nazi 3); t13 41 ( vreme aktivirana puza kod snage 3 - 4.1 sec)
Mifa
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 15:46 - pre 125 meseci
jel posedujes mesni ventil?
Ecopell 35
 
0

mifapfc
Milos Savic
agent,cia
Beograd

Član broj: 204978
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 15:53 - pre 125 meseci
Stvarno ne znam ali mislim da nemam sudeci po slici tog ventila...
Mifa
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 16:32 - pre 125 meseci
to je prva stvar koja ti je potrebna da bi znacajnije mogao da smanjis potrosnju,bez njega nemozes da odrzavas potrebnu temperaturu u kotlu a da se ne skuvas u kuci, e posle toga pozeljno je da se gorionik steluje sa analizatorom dima
Ecopell 35
 
0

mifapfc
Milos Savic
agent,cia
Beograd

Član broj: 204978
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 17:59 - pre 125 meseci
Citat:
pankec: to je prva stvar koja ti je potrebna da bi znacajnije mogao da smanjis potrosnju,bez njega nemozes da odrzavas potrebnu temperaturu u kotlu a da se ne skuvas u kuci, e posle toga pozeljno je da se gorionik steluje sa analizatorom dima







Dobro ok , ali jel bi mogao da mi kazes neke optimalne parametre da podesim kotao posto sam probao puno razlicitih parametara nikako da bude ok. Ne znam da li je normanlo da plamen nije konstantan nego da se bas lepo razgori tek svako 3-4 ubacivanje, a onda kao da se zagusi i iz gorionika samo lete varnice i tako ponovo posle 3-4 ubacivanja se razgori. kao da ga pelet koji padne u resetku zagusi...A takodje primecujem da izvbacuje uzarene pelete u kotao.A temperatura gorionika mi je 55c najvise. Dok je u kotlu malo vise od 60c a na izlazu 50c. Hvala unapred

Mifa
 
0

lenco
Administrator mreže
Kučevo

Član broj: 22209
Poruke: 7
178.79.22.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 18:12 - pre 125 meseci
@ft2236ft2236

Rebra od Zrenjaninskog kotla predviđenog za naftni gorionik su potpuno različita u svakom pogledu, tako da se ne mogu kombinovati sa rebrima kotla za na ugalj. Možda bi se taj kotao (za na ugalj) mogao prepraviti da bude efikasniji, ali ja nisam uspeo (to ne znači da ne može).
 
0

ft2236ft2236
penzioner
nova varos, srbija

Član broj: 311678
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.apartmanzlatar.org


+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 18:45 - pre 125 meseci
@Lenco
Zahvaljujem na informacijama i trudu
Vijadrus u22 30Kw, Ekopel
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 19:30 - pre 125 meseci
mifapfc
Evo predloga:
t07 - 20
sve vrednosti za aktiviranje puža za svaku snagu po naosob kako piše u uputstvu za upotrebu
Svaku po naosob vrednost ventilatora podesite prema boji i obliku plamena - da bude žut do svetlo narandžast, da bude "mekan", da izbacuje samo pomalo iskrice, a to što (plamen) menja veličinu - to je tako.
t18 - 1 (ovo je važno)
Temperaturu vode u kotlu postavite na što veću vrednost, ali tako da na radijatoru ipak možete da držite ruku nekoliko sekundi. Koliko je to "nekoliko" odredite sami.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 19:46 - pre 125 meseci
Citat:
mifapfc:
Citat:
pankec: to je prva stvar koja ti je potrebna da bi znacajnije mogao da smanjis potrosnju,bez njega nemozes da odrzavas potrebnu temperaturu u kotlu a da se ne skuvas u kuci, e posle toga pozeljno je da se gorionik steluje sa analizatorom dima







Dobro ok , ali jel bi mogao da mi kazes neke optimalne parametre da podesim kotao posto sam probao puno razlicitih parametara nikako da bude ok. Ne znam da li je normanlo da plamen nije konstantan nego da se bas lepo razgori tek svako 3-4 ubacivanje, a onda kao da se zagusi i iz gorionika samo lete varnice i tako ponovo posle 3-4 ubacivanja se razgori. kao da ga pelet koji padne u resetku zagusi...A takodje primecujem da izvbacuje uzarene pelete u kotao.A temperatura gorionika mi je 55c najvise. Dok je u kotlu malo vise od 60c a na izlazu 50c. Hvala unapred

za parametre ne znam..koristim drugi gorionik...to vec neko ko koristi isti.. razlika ima pelet kotao dimnjak...sve to utice na sagorevanje..mada to i majstor koji je montirao gorionik trebao bi da se pozabavi sa time...a za optimalne rezultate samo sa analizatorom...sve drugo je nagadjanje tako da taj trosak se vrlo brzo isplati
Ecopell 35
 
0

mifapfc
Milos Savic
agent,cia
Beograd

Član broj: 204978
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.12.2013. u 21:58 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdinmifapfc
Evo predloga:
t07 - 20
sve vrednosti za aktiviranje puža za svaku snagu po naosob kako piše u uputstvu za upotrebu
Svaku po naosob vrednost ventilatora podesite prema boji i obliku plamena - da bude žut do svetlo narandžast, da bude "mekan", da izbacuje samo pomalo iskrice, a to što (plamen) menja veličinu - to je tako.
t18 - 1 (ovo je važno)
Temperaturu vode u kotlu postavite na što veću vrednost, ali tako da na radijatoru ipak možete da držite ruku nekoliko sekundi. Koliko je to "nekoliko" odredite sami.



Ok, hvala. Sada sam namestio, podesio sam aktiviranje puza kako pise u uputstvu t07 sam pomerio na 20 i t18 na 1. Kod snage 1 i 2 radi super rekao bih,plamen je mekan, dugacak i ima malo iskrica, kada se prebaci na snagu 3 nemogu da podesim plamen da bude kao 1 i 2 , Izbauje dosta iskica iako sam ventiator smanjio na 80 takodje primetim da je plamen nekada mekan a nekada ga nema uopste (obicno dok ubacuje pelet) i priguse se svetlo unutar kotla kao da ce da se ugasi pa se ponovo raspali i sve tako u krug. Dok ubacuje pelet plamena gotovo da nema samo iskre lete, a u toku rada izbacuje i pomalo uzarenih peleta. Dal bi mogao da uradim jos nesto. Hvala. I da li bi mozda trebao da podesim snagu na 4. posto kada mi je ranije bilo podeseno na 3 dok jos nisam pomerao parametre (znaci kako je majstor namestio) Kada se spustila temperatura za ceo dan nije mogla da se nabije temperatura od preko 50 u gorioniku i 45 na izlazu. ( Sto mi nije bilo dovoljno jer na terstatu nisam mogao da dobijem temperaturu ni 21 za ceo dan.)
Mifa
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2013. u 07:45 - pre 125 meseci
Na isti način podesite i snage 4 i 5, a ventilator samnjujte sve dok ne dobijete mekan plamen: tad ni ono povremeno smanjivanje (prigušenje) plamena neće biti koliko je sad.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

mifapfc
Milos Savic
agent,cia
Beograd

Član broj: 204978
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2013. u 08:37 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdin: Na isti način podesite i snage 4 i 5, a ventilator samnjujte sve dok ne dobijete mekan plamen: tad ni ono povremeno smanjivanje (prigušenje) plamena neće biti koliko je sad.


Hvala. Namestio sam svih 5 , Kako sada da namestim snagu gorionika? Temperaturu sam namestio na 70c, i trenutno mi je snaga na 5, da li je to OK, ili da smanjim ( Zbog ustede )
Mifa
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2013. u 08:41 - pre 125 meseci
To već ne bih znao da kažem:zavisi od toga šta i na koliko grejete. Budući da je t18 postavljeno na "1" - modularni rad, gorionik bi morao sam da prilagođava snagu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

mifapfc
Milos Savic
agent,cia
Beograd

Član broj: 204978
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.12.2013. u 08:52 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdin: To već ne bih znao da kažem:zavisi od toga šta i na koliko grejete. Budući da je t18 postavljeno na "1" - modularni rad, gorionik bi morao sam da prilagođava snagu.

Ok , Hvala puno i ovako je cini mi se dosta bolje. a za snagu videcu sam. Sada je na 5, pa ako vidim da lako dobijem temperturu probacu na 4. Pozz
Mifa
 
0

taloviub

Član broj: 308516
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2013. u 14:13 - pre 125 meseci
Prostim srpskim jezikom (ne mora ćirilica) šta je ustvari parametar t07 na Ferroli gorioniku?
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2013. u 14:28 - pre 125 meseci
Vremenski period od aktivacije do aktivacije puža, dakle zbir perioda rada i mirovanja puža, odnosno dužina ciklusa.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2013. u 14:41 - pre 125 meseci
Kada smo vec kod parametara, zna li neko sta je i cemu sluzi parametar t06 na Ferroli gorioniku?
 
0

gortod
preduzetnik
Uzice

Član broj: 302917
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2013. u 18:26 - pre 125 meseci
Citat:
pankec:
Citat:
mifapfc:
Citat:
pankec: to je prva stvar koja ti je potrebna da bi znacajnije mogao da smanjis potrosnju,bez njega nemozes da odrzavas potrebnu temperaturu u kotlu a da se ne skuvas u kuci, e posle toga pozeljno je da se gorionik steluje sa analizatorom dima







Dobro ok , ali jel bi mogao da mi kazes neke optimalne parametre da podesim kotao posto sam probao puno razlicitih parametara nikako da bude ok. Ne znam da li je normanlo da plamen nije konstantan nego da se bas lepo razgori tek svako 3-4 ubacivanje, a onda kao da se zagusi i iz gorionika samo lete varnice i tako ponovo posle 3-4 ubacivanja se razgori. kao da ga pelet koji padne u resetku zagusi...A takodje primecujem da izvbacuje uzarene pelete u kotao.A temperatura gorionika mi je 55c najvise. Dok je u kotlu malo vise od 60c a na izlazu 50c. Hvala unapred

za parametre ne znam..koristim drugi gorionik...to vec neko ko koristi isti.. razlika ima pelet kotao dimnjak...sve to utice na sagorevanje..mada to i majstor koji je montirao gorionik trebao bi da se pozabavi sa time...a za optimalne rezultate samo sa analizatorom...sve drugo je nagadjanje tako da taj trosak se vrlo brzo isplati

Pankec, imas pp.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.cpe.vektor.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.12.2013. u 19:39 - pre 125 meseci
ovih dana sam merio temperaturu dima i na snazi od 30kw je oko 180-190c danas je bila skoro 200c,znaci zrelo za ciscenje,
posle ciscenja sam napravio dodatni turbulator sa 3 krilca i ubacio u prvu komoru iznad samotnih plocica...rezultat je vise nego dobar,temperatura je pala na 145-150c,kotao radi vec sat vremena na toj snazi i ugrejao se dok je temperatura dima ostala na 150...dakle drugari lozaci..pravite turbulatore :)
Ecopell 35
 
0

mymoon68
Leskovac

Član broj: 280582
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.12.2013. u 12:53 - pre 125 meseci
Ja sam stavio turbulatore po recepturi koja je ovde preporučena (cik-cak) ali nema nikakvog poboljšanja. Dimnjača mi je i dalje vrela, jedva da mogu da je dodirnem. Imam utisak da sva toplota odlazi u nebo. Kada pritvorim klapnu više od 1/2 kotao počne da dimi. Pepela koliko hoćeš plus veliki stvrdnuti ostatak u pepeljari, ali nema nesagorenog peleta. Potrošnja rekordna: 50-55 kg/24h za 90 kvm.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7688819 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.