Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7697196 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2011. u 13:19 - pre 152 meseci
Da greska.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2011. u 13:52 - pre 152 meseci
MiskoNo1,
A postoji i sistem: dve po dve marke, pa 202 marke! Al' kod Fate.

Inace, ono su bila vremena kada su ljudi sa suprotnog kraja Beograda dolazili da vide kako to grejanje u praksi izgleda. Ali, cinjenica je da je bilo vrlo malo iskustva i da je to bio pocetak teskih godina.
No, sta je bilo-bilo, sad moram da ili nadjem resenje, ili mladu penzionerku da lozi i zabavlja mi muza dok ja visim po ceo dan na forumima.
A sto se tice dve po dve i tri pa jedna, dal' da se smejem, placem, ili da lozim zetone....
Cujem da ce za vikend da pocne hladno, pa da se spremamo.
Nego, MiskoNo1...da nisi ti moj muz koji se smuca po forumima a ja to ne znam? Imenjaci ste :)))


preduzimljiva baba
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet06.10.2011. u 19:56 - pre 152 meseci
Hvala Radmili i Vasicu,na saradnji ...
Sto se tice italijanskih proizvodjaca ventilatora,pa to je ok.Trenutno koristim emmevi ventilatore i to je u redu za velike serije.Ali zapoceh pricu o tome da ljudi koji nemaju para,hoce da naprave gorionik i sad tu sto sta treba.I sad treba ti jedan ventilator,a ti u auto pa u Italiju,a oni kazu koliko stotina komada vama treba itd ...Znaci,trebaju ovde,ili eventulno u Hrvatskoj,Madjarskoj,Rumuniji i to u prodavnici i odes i kupis koji komad i niko te popreko ne gleda.
Mislim da sam to vec rekao,ja ne prestajem da prodajem gorionike,niti zelim da ikome kvarim posao.Jednostavno,treba pomoci onima koji ne mogu da izdvoje hiljadu i malo vise.Ponudi im jeftinije resenje,ili pokazati kako da samogradnjom dodju do resenja.No nema ni samogradnje bez vitalnih delova
Vasicu,ne mogu da "ubodem"site Beotehnoklime,ali ajd sad pitaj ih za male centrifugalne ventilatore od 30,50,80 W(ili tu negde)precnika od 100 do 150 milimetara,jednostrano usisisne ...
Dosta ljudi koji pokusavaju da sklope gorionik,su mi upravo trazili tako nesto,a ja sad ne mogu da im pomognem,jer firma kojoj sam ja namestio da prave gorionike i koja ima te delove,nece da ih prodaje,jer time cuva "svoj"brend.
Ne znam,mozda oni i imaju pravo,ali ne verujem da bi imali stetu o toga sto ljudi sebi zele da naprave.Ako i ne naprave,nece ni kupiti
Kako smo poceli,mozda za sledecu sezonu i sklepamo za ,recimo Radmilu, neki "elitesecurity"gorionik na pelete
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.10.2011. u 07:05 - pre 152 meseci
Dakle, Shure, pravi si vitez :). Svidja mi se tvoj pristup i loguka.
A da li bi moglao da ide neki ventilator za rernu? (hmmm, mozda je glupo pitanje). Pa, ventilator bi morao da se prodaje kao rezervni deo, zar ne?
preduzimljiva baba
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.10.2011. u 12:25 - pre 152 meseci
Mislim da su ti ventilatori daleko manjeg kapaciteta. ali na dobrom si putu....mozda od aspiratora....?
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.10.2011. u 18:33 - pre 152 meseci
To su tangecijalni ventilatori,
a ovi su ipak vise usmereni i otvor kroz koji se izduvava je oko 40x40mm,kao recimo ovi

http://www.ventilatoare.ro/ebmpapst-standard-centrifugale~.htm

...ja se obradovao,Rumunija,nije daleko,ali oni to zapravo nemaju na lageru,nego ucili od italijana pa kazu "koliko stotina komada vam treba?"
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.10.2011. u 19:16 - pre 152 meseci
Meni se cini da je to sasvim normalan ventilator, samo ima to limeno kuciste sa usmerivacem. Prakticno kao fen za kosu, samo ruzniji i nema svoj grejac. Inace, i u fenu za kosu ima grejac od cekas-zice (kao onaj za paljenje peleta), bimetal kao termostat i ventilator.
Ima li neki frizer ovde na forumu?
preduzimljiva baba
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.10.2011. u 19:37 - pre 152 meseci
ja za paljenje peleta koristim patron grejace,a sto se ventilatora tice,ako se dobro organizujemo i poskidamo susace za ruke po toaletima ....eto resenja
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.10.2011. u 20:57 - pre 152 meseci
Vazi, ja cu da zabavljam narod, a ti neprimetno poskidaj. Pa ideja ti je fantasticna!
preduzimljiva baba
 
0

Masha 2502
Zlatibor

Član broj: 291674
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2011. u 09:49 - pre 152 meseci


Molim sve one koji imaju gorionik SUN P7, da mi mi pomognete oko stelovanja gorionika, posto na Zlatiboru ( odakle smo inace), nismo uspeli da pronadjemo servisera koji zna da radi na ferolli gorionicima. Dolazio je serviser iz Centrometala , ali nije podesen kako bi terbalo pa Vas molim ako imate bilo kakva uputstva da mi prosledite.

Unapred hvala
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2011. u 20:47 - pre 152 meseci
Koji se javlja problem kod ferrolija? Prilikom ispitivanja u ABC fabrici, imali smo problem sa njim sto prosto pužasti transporter povuče pelet ali nije ispadao u sam gorionik i plamen nam se gasio tokom rada. Pelet je bio malo sitniji. Prilikom rada u početku radi dobro a onda pelet u zoni spoja fleksi creva i gorionika prosto se zaštopa i puni se fleksi crevo ako niste tu do samog puža. Tada smo otvarali vrata i pročistimo prolaz do mesta sagorevanja. Takodje morate da skinete fleksi crevo da bi ga ispraznili. menjali smo i parametre, sve smo pokušavali ali prosto to mu je bila boljka. Ako i ti imas isti problem, ili menjaj Pelet ili zovi radnju gde si kupila da ti obezbede servis. Mada ako je isti slučaj ni oni ga neće rešiti. Jer nama nisu rešili.
Izvinjavam se svima koji prodaju ovag gorionik, ali treba ljudima objasniti šta ih sve može čekati tokom rada gorionika. I na šta moraju da obrate pažnju ako su već dali 1000 i nesto eura.

ebmpapst. Da li neko zna kakvi su njihovi centrifugalni ventilatori. Vidim da je Nemačka firma i da se proizvode u Nemačkoj. Pitam zato što EcoM gorionici koriste taj centrifugalni ventilator.
Hvala
 
0

Masha 2502
Zlatibor

Član broj: 291674
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2011. u 22:05 - pre 152 meseci
Ne znam kako da nastelujem elektroniku, sto se tice paljenja i gasenja i rada samog kotla. Uputstvo koje imamo je dosta sturo i nejasno. A kazem serviseri Centrometala nista nisu znali oko toga, a ferolli nema predstavnistvo u Srbiji i ne znam kojim serviserima da se obratim.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2011. u 22:16 - pre 152 meseci
Ferroli je uzeo da radi BOSH, tj nudi njihove gorionike sa svojim kotlovima. Tako da pozovite njihove servisere, ako ni oni ne budu znali, a trebalo bi da znaju, javite se ponovo pa ce mo naci ko zna ili bar pokušati da Vam pomogne.
 
0

Mordred
Zemun

Član broj: 1027
Poruke: 179
188.120.102.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet09.10.2011. u 22:54 - pre 152 meseci
Nagomilavanje peleta u crevu se dešava ako crevo ne stoji kako treba ili ako pelet ima previše prašine/piljevine. Uglavnom je dovoljno da se skrati to crevo, kako bi se napravio bolji pad peleta.

Pogledaj strane 11 i 12 u installation manual na:
http://www.ferroli.it/riscalda...utrKwUjIzMLA0NjUwVbKuBQBV4wZH#

Čini mi se da ima sasvim dovoljno informacija za podešavanje gorionika.
 
0

Masha 2502
Zlatibor

Član broj: 291674
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2011. u 11:36 - pre 152 meseci
Hvala puno na pomoci, Bosch-ovi seviseri treba da dodju ovih dana, da sve nasteluju, pa javljam rezultate.
 
0

savke_79
Nebojsa Savic
Programer
Temerin

Član broj: 276527
Poruke: 101
*.cpe.sattrakt.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2011. u 12:50 - pre 152 meseci
Nisam hteo nesto puno da komentarisem oko Ferolija, iako sam ga i ja kupio, ali nazalost na samom kraju prosle sezone. Tada nisam uspeo ni da nabavim pelet, pa sam otisao u TC Merkur i kupio par dzakova nekog loseg drvenog peleta da ga isprobam. Bez preterivanja 30% je bila piljevina. Radio mi je jedan dan i trebalo mi je par puta da skracjem crevo da bi namestio dobar ugao da se piljevina i pelet ne taloze u njemu. Sto se tice elektronike ima gomilu podesavanja i stvarno moze da se nasteluje sve ali treba vremena da se isproba. Probao sam pelet od slame iz ciste radoznalosti ali naravno nema sanse u ovom gorioniku. Kako mi se cini radice odlicno ako uspem da nabavim dobar pelet.

@Masha 2502 slazem se sa tobom da je uputstvo dosta nejasno, ali na kraju sve moze da se rastumaci. Raspitivao sam se u Group Proterm, posto su oni imali u ponudi taj gorionik i isao sam tamo da popricam sa njima. Navodno rekli su mi da oni imaju servisere koji ga namestaju tako da mozda mozes i kod njih da se raspitas, ali predpostavljam da ce ljudi iz BOSCH-a da odrade posao. Potrudi se da ti sto vise objasne, a ne samo da nasteluju jer smatram da nece moci samo jednom da ga nameste i da nikad vise nista ne mora da se menja. Nadam se da ces nas obavestiti o rezultatima.

Inace moj gorionik sam kupio u Madjarskoj i izasao me je nesto preko 600e ako se ne varam (Bila je neka akcija pa jos povracaj AFE...). Smatrao sam da se isplati rizikovati toliko para, s obzirom da me je izlazio duplo jeftijine od ostalih u ponudi. Deluje da je odnos cena kvalitet ipak bio na njegovoj strani.
 
0

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2011. u 12:56 - pre 152 meseci
Ne znam jel će ova fotka šta da vam pomogne???
Prikačeni fajlovi
 
0

Masha 2502
Zlatibor

Član broj: 291674
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2011. u 13:05 - pre 152 meseci
savke 79 @ obavezno cu Vas obavestiti o rezultatima. Mi smo nabavili pelet od Zelene drine, nije isti kao pelet koji salju za izvoz, ali zadovoljava kvalitet ( ako izuzmemo prasinu koje ima podosta u dzakovima). Videcemo kako ce se gorionik pokazati, sto se tice te prasine jer sam procitala da to moze da mu bude problem.
 
0

nibleri
mostar

Član broj: 47962
Poruke: 598
92.36.180.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet10.10.2011. u 23:41 - pre 152 meseci





pozdrav

imam jedno pitanje za poznavaoce kombinovanih kotlova starih desetak godina:

kotao je FAMOK kostajnica

zelimo da montiramo CM pelet set pa me zanima da li je efikasno gorionik prikačiti na gornja vrata, znači iznad ložišta nekih dvadesetak cm?

da li sta vrijedi ova regulacija na samoj peci?
 
0

ssr110
Radnik
Lazarevac

Član broj: 215373
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.10.2011. u 19:57 - pre 152 meseci
Da se i ja malo ukljucim,tj.da pitam!Da li neko moze orijentaciono da mi kaze koliko mi treba za jednu prosecnu grejnu sezonu od 6 meseci peleta za kucu od 100 kvadrata grejnog prostora sa pvc stolarijom i stiropor izolacijom od 5cm!?Da u kuci ne bude +28,a i da ne bude +19,nego neka normalna temperatura!Unapred zahvalan!
P.S.Ove godine se grejem na ugalj,ali sledece obavezno menjam!
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7697196 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.