Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7727692 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 14:19 - pre 114 meseci
Pojedini kotlovi prikazuju taj parametar , bar se meni cini na mom thermofluxu , imas opciju stanje kotla i onda ispise , tep.vode , stanje kotla , brzina ven. , tep.izduva, tajmer ciscenja i jos nesto ....
thermoflux 35KW
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 14:39 - pre 114 meseci
Ljudi jedno pitanje! Kotao na paljenju 60 sekindi ubacuje pelet, a kako je na puzu namesteno da ubacuje 270g/minutu to znaci da na paljenju mi ubaci 270g! Jel zna neko koliko je peleta dovoljno pri paljenju?
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 14:46 - pre 114 meseci
@Rade03, probao sam sa parametrima sto je Zmjadin ostavio, nisam zadovoljan plamenom, ali to je covek ostavio na slepo po nekom iskustvu, predpostavljam, tako da mu necemo zameriti :),
Vidi ovako, ja imam 140m2, 5cm stiropoir, krov 15cm vune, pvc stolarija svuda. Izolacija veoma bitna kao sto si i sam rekao. Ja sam sa fabrickim podesavanjima bio zadovoljan, ali me nervira taj plamen, imam i slike i klip, ali samo da provalim kako se postavlja. Znaci plamen super i posle par minuta kada udje u snagu 3 on se smanji, Ja sam od parametra jedino dirao t12 i t13, t12 je 106 ( a bio i u jednom trenutku 110), a t13 je 52. Sada se to malo popravilo. Menjao sam ih pre nego sto je pocela ova hladnoca. Posto temperaturu u kuci regulise bezincni termostat, dok je bilo toplo napolju kada upali gorionik trebalo mu je oko 60 do 70 min da postigne zadatu temperatur, a sada sa ovim parametrima i ovom hladnocom izmedju 50 i 55 min.
Ali opet napominjem, po mom misljenju, da bi gorionik na pelet radio kako treba, bez akumulatora toplote, cetvorokrakog mesnog, i elektronike, mozemo samo da se molio da zima nije jaka.
Ja sam trenutno u fazi razmisljanja celog tog projekta, ali naravno u radinosti uradi sam, zbog finansija. Kada je budem iz svog mozga pretocio na papir, a neko strucniji bude blagoslovio, podelucu je sa vama ovde.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:08 - pre 114 meseci
@s26mar : to je zaista dosta peleta , kako stoji piksla u odnosu na grejač , trebalo bi da grejač duva u pelet , e sad ako je grejač visoko postavljen onda mora tako , jel to slimpel u pitanju ? može slika pepeljare i grejača , onako u fulu jel na prethodnim se vidi samo pepeljara sa strane ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:12 - pre 114 meseci
Jeste Slimpel, slikacu posle kad ga iskljucim al probacu ja to da smanjim malo
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:14 - pre 114 meseci
Citat:
tomarko1411: @Rade03, probao sam sa parametrima sto je Zmjadin ostavio, nisam zadovoljan plamenom, ali to je covek ostavio na slepo po nekom iskustvu, predpostavljam, tako da mu necemo zameriti :),
Vidi ovako, ja imam 140m2, 5cm stiropoir, krov 15cm vune, pvc stolarija svuda. Izolacija veoma bitna kao sto si i sam rekao. Ja sam sa fabrickim podesavanjima bio zadovoljan, ali me nervira taj plamen, imam i slike i klip, ali samo da provalim kako se postavlja. Znaci plamen super i posle par minuta kada udje u snagu 3 on se smanji, Ja sam od parametra jedino dirao t12 i t13, t12 je 106 ( a bio i u jednom trenutku 110), a t13 je 52. Sada se to malo popravilo. Menjao sam ih pre nego sto je pocela ova hladnoca. Posto temperaturu u kuci regulise bezincni termostat, dok je bilo toplo napolju kada upali gorionik trebalo mu je oko 60 do 70 min da postigne zadatu temperatur, a sada sa ovim parametrima i ovom hladnocom izmedju 50 i 55 min.
Ali opet napominjem, po mom misljenju, da bi gorionik na pelet radio kako treba, bez akumulatora toplote, cetvorokrakog mesnog, i elektronike, mozemo samo da se molio da zima nije jaka.
Ja sam trenutno u fazi razmisljanja celog tog projekta, ali naravno u radinosti uradi sam, zbog finansija. Kada je budem iz svog mozga pretocio na papir, a neko strucniji bude blagoslovio, podelucu je sa vama ovde.


Problem koji se javlja kod nas oko plamena je taj sto puz ne ubaca pelet ravnomerno,jednom ubaci dosta,drugi i treci put malo manje,a cetvrti put ne ubaci skoro nista.Bar je tako kod mene.Pokusacu da malo vise ukosim puz tj da stavim negde na 40 stepeni,pa onda cu videti kako se ponasa.A i pelet koji ja imam ni jedan taj pelet nije preko 2cm.puno je sitan,vecinu peleta je po 0,5-1cm.Da je on standardan i od 2-3cm bilo bi to lepo.
Moj kotao je viadrus,pa pored toga i malo veci potrosac,sve ima svoje.
Inace opet je pocela tema oko dimnih gasova.Meni je pocelo da smeta to sto su mi dimni gasovi premali.u modulaciju ne prelaze 60C,na maksimalnoj brzini gorionika jedva dosezu na 110C.Klapna sulundara ili cunjka otvorena do kraja.Temperatura u kotlu i prema radijatorima 60C.
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:18 - pre 114 meseci
Citat:
s26mar:
Ljudi jedno pitanje! Kotao na paljenju 60 sekindi ubacuje pelet, a kako je na puzu namesteno da ubacuje 270g/minutu to znaci da na paljenju mi ubaci 270g! Jel zna neko koliko je peleta dovoljno pri paljenju?


Nemoj da se zalis,juce je Zoki Long Way dolazio kod mene ,nesto smo gledali i gorionik za nepunih 15 minuta ubacio 1,5kg peleta,koliko se ja secam.
Pusti tu azdaju neka radi svoj posao,zna ona koliko je dosta i koliko treba :)
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:33 - pre 114 meseci
Pa s njim bas komentarisao u vezi tog jer se pri paljenju cuje brundanje I on kaze da zato sto ima puno peleta i velika snaga se oslobadja! Pa mislim da smanjim to zbog te pojave!
 
0

rade03
Srbija,Kruševac

rade03
Član broj: 239955
Poruke: 136



+10 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:45 - pre 114 meseci
Citat:
s26mar: Pa s njim bas komentarisao u vezi tog jer se pri paljenju cuje brundanje I on kaze da zato sto ima puno peleta i velika snaga se oslobadja! Pa mislim da smanjim to zbog te pojave!


Pokusaj kostace te samo 240g Peleta.Moguce je da pravi veliku kolicinu toplote sa malom snagom vazduha.Ali ovako laicki bih ti rekao nemoj da preterujes u smanjivanju,radi postepeno pa kad se najmanje cuje to je to.
Nisam bas kompetentan da dajem neke savete ,ali vredi pokusati.
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:47 - pre 114 meseci
Rade mozda ti pelet los kad nece da podigne temperaturu dimnih gasova! Vidi kupi negde dzak, dva kvalitetnijeg nekog peleta pa da vidis kako ce da se ponasa! Mozda ti sva ta potrosnja zbog peleta
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:49 - pre 114 meseci
po meni i da prepolovi biće puno , 270 g peleta je oko 3 dl , puno ...kad ubaci za potpalu koji je dalje proces ? koliko čeka do sledećeg ubacivanja ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:49 - pre 114 meseci
Ma nisam ni ja kompetentan da bas pricam o ovome, ali citajjuci ovaj forum vec mozemo da pocnemo da razmisljamo na vecem nivou:)
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 15:52 - pre 114 meseci
Podesen na 25 sekundi da ubacuje! Kad je na 5kw ubacuje oko 2 sekunde sto mu dodje negde 9 grama na svakih 25 sekunde!
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 16:15 - pre 114 meseci
Mislio sam na potpalu, raspaljivanje , stabilizaciju plamena ... to ima uopšte ?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 17:52 - pre 114 meseci
Citat:
ZoranObradovic:
Citat:
reci klaza:
Da li je namazan Tedelit,sta se desava sa temperaturom vrata kotla?

Evo i ja da se javim sa malim zakašnjenjem!
Premazao sam "Tedeli" u dve ruke na vrata "Viadrus"!
Pre mazanja je temperatura vrata bila oko 55*C na temperaturi vode u kotlu od 60*C!
Posle mazanja ja mislim da je ispod 40*C ali na temperaturi vode u kotlu od 80*C!
A parametri od juče su bili:
-zadata temperatura kotla 80*C (histerezis 3*C)
-pumpa se uključuje na 62*C a isključuje na 60*C (prva brzina-od mogućih 3)
-temperatura u kući je 22*C
-temperatura vode ka radijatorima 36*C
-klapna dimnih gasova na 1/2
-temperatura dimnih gasova oko 120*C
-regulator "Seltron ACC20" je skoro ceo dan na 1/4
Vreme rada gorionika u periodu od 6-22h:
-na 18 kW-70
-na 15 kW-13
-na 12 Kw-23,24,16
-na 9kW-60,60,48,40,39,38,41,20,21,58,27,28,26,31
-održavanje vatre (4,7 kW)-9,11,11,10,10,13,13,13,16,20,16,14,19,14,15,30
Gorionik je ukupno radio na sledećim snagama:
-9 kW=537
-12 kW=63
-15 kW=13
-18 kW=70
-održavanje vatre=247
Ukupno proizvedeno energije=128,19 kW
Prosečna snaga rada gorionika=8,27 kW
Ukupno vreme rada=15,5 h
Prosečna potrošnja=1,69 kg/h
UKUPNO POTROŠENO=26,16 kg
Pre mazanja,ovu potrošnju sam imao za skoro 2 sata manjeg rada gorionika!
Posle mazanja "Tedelit-a" gorionik je na 9 kW radio kraće nego pre mazanja!
Pre mazanja je radio 60 minuta pa pošto nije dostizao zadatu temperaturu prebacivao je na 12 kW
iako je zadata temperatura kotla bila 65*C!
A sada bez problema dostigne 80 *C i prelazi u "održavanje vatre".
Možda nije kako sam ja očekivao ali ipak "radi posao"!
Ne bi bilo loše da mi vlasnici "Ecopell" gorionika na PP pošalju svoje parametre potrošnje (čisto dauporedimo)
iako sam ja PREZADOVOLJAN!!!
Nadam se da sam nekom pomogao i izvinjavam se što sam bio malo opširniji!



Zorane,da ne bude zabune,tedelit je premazan sa spoljne strane vrata.Da li pokazuje neka znake odvajanja(kao da se potkorusio) zbog toplote ili ne?Ja bih premazao vrata kotla i gde je gorionik a i sa gornje strane gde je inace loziste kotla.Da li koriztis i koju automatiku za seltron?Ja sam razmisljao da kupim Seltron ACC10 ili esbeCRA110.Nisu jeftini ali imaju opciju samo podesavanja konstantnog polaznog voda.Voleo bih da cujem misljenja i drugih ljudi da li je dovoljno samo ovaj pogon namontirati ili ne.

Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 18:20 - pre 114 meseci
Citat:
tomarko1411:

Ali opet napominjem, po mom misljenju, da bi gorionik na pelet radio kako treba, bez akumulatora toplote, cetvorokrakog mesnog, i elektronike, mozemo samo da se molio da zima nije jaka.


U pravu si , ali do te faze dok se dodje trebamo probati napraviti najbolje koliko se moze , pa evo i mojih parametara


Mnogo ljudi pa i ja smo do sada bili neupuceni u problematiku grijanja , i sve smo prepustali majstorima . Tako sam i ja prepustio sve majstoru , u pitanju je nova kuca , 2ipo etaze , cirka 90+90+50m2 , ubacen kotao thermoflux 35KW , sad vidim da je prejak kotao jer nikada ga nestavljam na max, ali sa obzirom da modulira snagu od 10KW do 35KW , a skuplji je od 25KW svega 100e , onda kontam da i nisam puno se presao .

izolacije nema , znaci samo obicni blok i to zidano na 20cm (debljina zida) , krov rigips + 15cm staklene vune , pec ubacena u tih 50m2 (podrum) , znaci izolacija ne moze biti gora tj nema je , prozori bi trebali biti dobri PVC KBE GU okovi (kupljeni u maxcommerc celinac ) mada nisam ni sa njima zadovoljan kad zena upali napu zavjese lelulaju , slabo dihtuju , dolazili su kao da dosteluju , ali opet se isto desava , iskreno manje , nemogu da prezalim sto nisam kupio VEKA , ista cijena .

pelet kupljen u novom gradu, pellet tacka ba , posto mi je prva sezona grijanja , nisam siguran u njegov kvalitet , ali ono sto mi smeta je poprilicno prasine u vrecama , i velika kolicina pepela , iducu sezenu cu kupiti drugi ,

sad malo o sistemu grijanja kotao thermoflux 35KW , na njegov rad do sada stvarno nisam imao zamjerke , trenutno grijem oko 150m2 , znaci kotao pumpa radijatori , u dnevnom ubacen sobni termostat , i na svim radijatorima thermo glave

podesavanje kotla :

do ovih minusa je radio na sistemu sobni termostat pali gasi kotao , dnevni boravak 23 stepena , temp kotla 65 , snaga na 3/5 , potrosnja oko dve vrece dnevno

kad je zahladilo kotao sam podesio da sobni termostat ne gasi kotao vec kad dostigne temp. u dnevnom 22*, kotao prelazi u fazu moduliranja , znaci kotao radi 24h dnevno
zadana temp. nije ni bitna jer je nikada i ne dostigne , nastimano je da otvori pumpu na 62* , doziranje je sa 0.9sec spusteno na 0.6 , i dozira svakih 8sec , kotlu treba oko 15min da dostigne 62* onda pusta vodu u sistem , poslije toga temp u kotlu pada na 56* i treba mu opet 15min da dostigne 62 i tako u krug , temp dim je oko 90*

snaga je stavljena na 3/5 , pri osrednjim minusima pec nije ni izlazila iz moduliranja , temperatura u dnevnom 22*, znaci 24h je na p1 , potrosnja 2ipo vrece dan
pri ekstremnim minusima , par puta je izlazila iz moduliranja , kad je temp. u dnevnom pala ispod 22*, ali ne vise od 3 puta , tad je potrsnja bila od 3 i po

u planu mi je ove godine 8cm fasada skroz okolo , 2cm siropora na rigips sa unutrasnje strane i jos 20cm staklene vune na tavan , pravljenje kotlovnice , sto manje od ove 50m2 i dodatna unutrasnja izolacija te prostorije , ubacivanje cetvorokrakog i najvjerovatnije ovu elektroniku https://kotly.com.pl/produkt-s...tech-st-431n-eu-3616.html?l=en , sad ne znam hocu li kakvu akumulaciju i da li treba neprovatni ventil






thermoflux 35KW
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 19:20 - pre 114 meseci
@walper
ma izolacija je cudo, npr mislim da je u Nemackoj obavezno 10 a da drzava dotira da bude 20cm, to mi neko pricao kada sam bio tamo, ali sada ne bitno, bitno sto vise to bolje. Elektronika i mesni obavezno, a akumulator je dobro dosao. Jer moja zamisao je da na to dodam solarni panel, i grejac od 2 ili 4kw. Jer racunica je jednostavna, ja barem imam jeftinu struju nocu, i upalim bar dva tri sata nocu pred istek jeftine struje, moja gruba racunica za sada je da cu potrositi oko 350 din struje mesecno, ali zato ustedeti minimum 5 do 7 dzaka peleta, sto mu dodje oko 1800, razlika 1450, pa puta 5 meseci. Onda na to dodas solarni panel, i bla bla bla. Sve to gruba racunica u mojoj glavi Sve po malo i eto ustede. Nisam siguran dal sam ovde ili negde drugde procitao, ali kombinacija vise vrsta grejanja je najjeftinija, ko god napidao tacno je. Kada stavis na papir tako je.
Ali opet, papir trpi sve, zato citam ovde i ucim, pa cu da vidim sta cu i kako cu. Sve na kraju zavisi od finansija. Ali ovog leta mora nesto da bude ili mesn,i elektronika, akumulator toplote, ili samo mesni i elektronika.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

el magnifico
ramo ramic
setac
korzo
bihac,BiH

Član broj: 326926
Poruke: 58
31.176.226.*



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 19:32 - pre 114 meseci
gdje si brate po kotlu?
ok,u mene je od 25 kw
nije mi jasno,neke stvari sto pises
kazes nikad ne dostize zadanu t od 65 jer se pumpa pali na 62 padne na 56 pa se ugasi
pa opet pali ,gasi...
pa kako onda dode faza moduliranja,jer da bi presla u modulaciju treba dostici zadanu temperaturu?
osobno,mislim da to sto radis ne valja
podigao t paljenja pumpe(sa fabricki 50 na 62),smanjio snagu sa najmanje na jos manje,niska t zadana,cesto paljenje i gasenje pumpi...
ali svako se igra na svoj nacin
a ta spravica iz poljske,nije losa
kako se to u bosni kupuje?
long way ima takvu
 
0

tomarko1411
Frigomehanicar
Beograd, Srbija

Član broj: 324514
Poruke: 87
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 19:35 - pre 114 meseci
Jos da dodam, planiram da na bojler stavim izmenjivac toplote, moja sestra ima i u zimskom periodu kada loze ustede preko 100kw, sto mu parama dodje oko 600 dinara ako ne i vise, tako da to se potire sa onim grejacima u akumulatru toplote, i eto ustede.
Kotao ABC 26kw, gorionik ferroli sun p7, 4k mesni sa pogonom LK armature, regulacija TrmRglt by Zmajdin, kuca 140m2, bojler 80l, izolacija 5cm, PVC prozori, pumpa u radijatorskom i kotlovskom krugu.
 
0

walper
Banja Luka

Član broj: 23626
Poruke: 301



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2015. u 20:04 - pre 114 meseci
Citat:
el magnifico:
gdje si brate po kotlu?
ok,u mene je od 25 kw
nije mi jasno,neke stvari sto pises
kazes nikad ne dostize zadanu t od 65 jer se pumpa pali na 62 padne na 56 pa se ugasi
pa opet pali ,gasi...
pa kako onda dode faza moduliranja,jer da bi presla u modulaciju treba dostici zadanu temperaturu?
osobno,mislim da to sto radis ne valja
podigao t paljenja pumpe(sa fabricki 50 na 62),smanjio snagu sa najmanje na jos manje,niska t zadana,cesto paljenje i gasenje pumpi...
ali svako se igra na svoj nacin
a ta spravica iz poljske,nije losa
kako se to u bosni kupuje?
long way ima takvu



sve ove postavke su jer nemam mis ventil pa sam eksperimentisao kako da dobijem najbolje

pa gledaj , ona meni sad radi non stop u moduliranju tj u najnizoj snazi, jer je u dnevnom gdje je termostat uvjek 22* , a tim nacinom kasnijim otvaranjem pumpe fakticki dogrijava prostorije , faza moduliranja je kad sa najvece snage predje u najmanju , kod mene je stalno u najmanjoj , osim onih par dana kad je bio ekstremni minus , temp. u dnevnom je pala sa 22 , i onda je kotao poceo da dize snagu , ali posto je sve vec po prilicno toplo jako je brzo dostigao 22 i opet otisao u najmanju snagu

kotao je namjesten da modulira kad mu termostat u dnevnom kaze da to radi , sa obzirom da je na ovaj nacin rada skoro uvjek u dnevnom zadana temp. on skoro stalno je u modulaciji , tj najmanjoj snazi koja je i sama redukovana

mislim da kotlu ovakav nacin rada ne smeta , non stop je topao , uvjek preko 55 , e sad jedino cesto paljenje pumpe , otprilike svakih 15 min na 3 minuta , ne znam da li to smeta pumpi

od longway sam i vidio tu elektroniku , e sad za kupnju cu angazovati prijatelja koji zivi u poljskoj , na ljeto dolazi ako nebude nacina da posalje , mada je to jos u fazi razmisljanja sta bi bilo bolje

pitanje za long way , da li ova elektronika ima mogucnos pracenja unutrasnje temp prostorije (sry ako si vec negdje pisao)
thermoflux 35KW
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7727692 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.