Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699555 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragunov
System administrator
Beograd

Član broj: 276098
Poruke: 26



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 21:26 - pre 106 meseci
Planiram prelazak na pelet, pa sam u nedoumici. Agro pelet je najjeftiniji, ali nema mnogo gorionika u ponudi. Pokušao sam da nađem nešto o BURNiT WBS AC-UB kotlu, ali na internetu nema mnogo informacija.

Zna li neko nešto o njemu ili možda može da oceni na osnovu ovog? Ovi BURNiT su neki Bugari, navodno rade po nemačkoj licenci. Trenutno grejem oko 140 kvadrata u dve etaže, plus 10-ak rebara na unutrašnjem stepeništu, ali je u planu i grejanje pokrovlja od 70 kvadrata za godinu-dve. Od izolacije - 5 centimetara stiropora, pvc stolarija. Dupla balkonska vrata, 3 komada po etaži. U ponudi su kotlovi od 25 i 40kW. Cenim da bi mi 40 bilo previše. Da nije 25 premalo?

Da li bi TKU3-W ili TOBY 2014 bili bolja varijanta? Još uvek razmisljam da li da zadržim starog Zrenjaninca za rezervu, za slučaj da cene peleta odu u nebo i kupim neku peć koja guta samo pelet ili da ga prodam i kupim neku kombinovanu kao što je TKU3.

Takođe, nigde ne mogu da nađem da li je neko imao neka iskustva sa PeletMetalac kotlovima. Vidim da i te peći mogu da koriste agro i drveni pelet. Kako su se pokazale u praksi?
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 21:56 - pre 106 meseci
agro pelet jeste jeftiniji al se zato i više troši ,a o čišćenju kotla i da ne pričamo...toby 20 bi Vam bio sasvim dovoljan
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 22:08 - pre 106 meseci
Agro pelet jeste jeftijiji, ali je (skoro pa) neupotrebljiv za gorionike/kotlove o kojima je ovde reč. Takođe, energetska vrednost agro peleta je 14,7 MJ/kg, dok je isto to za drveni pelet (oko) 18 MJ/kg. To je, otprilike kao sirova Kolibara i Banovići.

Na Zrenjaninskom kotlu lepo čuči gorionik, a ima i gorionika koji koji imaju opciju "na drva". Termofluks kotlovi imaju to isto.

25 kW puna kapa, čak i prepuna.

Gde ste videli da Metalac kotlovi mogu da koriste agro pelet. Na reklami?
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 22:46 - pre 106 meseci
Lično imam jedan Metalčev kotao od 25 kw kotao nije loš al gorionik nije za pohvalu nema atomatsku potpalu.Što se tiče agro peleta kolega Jan je koristio sojin pelet prošle zime u Tibetu i bili su dobri rezultati.Pelet iz Bođana Energy green ili tako nešto.Pšenični ili ječameni-pšenični Miva Eko pelet iz Inđije je kaloričan ali puno šljake(silicijum).Što ne preporučujem radi kotla jer te biljke se tretiraju raznim pesticidima koji u prilikom izgaranja štete kotlu.Snaga vam ovisi koliko kotao ima toplotnu efikasnost.Al 15 kw podesit rad Tibeta je savim dovoljno.Jer to je trenutno jedini kotao na tržištu koji je po meni konstrukcijski izrađen za pelet,tempertura dimnih plinova mu je niža od temperture polaza vode jer svu toplotu predeje vodi.Jan svakom garantuje povrat novca ukoliko nebude zadovoljan potrošnjom!A i ako bi pelet poskupio al tada bi i drva verovatnoposkupila jer uzadnjih 2 god kod mene u Slavoniji su drva oko 44 eur i čak 48 eur a pelet je pojeftinijo sa 250 eur na 195 eur fiksna cena 12 meseci Spačvin pelet i veoma kaloričan.
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 23:10 - pre 106 meseci
Ja sam prošle zime koristio kotao Tibet i imao sam postavljen kalorimetar i tako da znam zasigurno da vam je dovoljno 15-16 kw jer meni na 100 m2 kalorimetar pokazao da trošim 8 kw energije i to na neizolovanom objektu.Kuća zidana ciglom i zidovi oko 30 cm al imam Rehau stolariju profil Euro 86 troslojno staklo,exstra stolarija.I čak kad bi ste se prebacili i na drva ako pelet poskupi što sumnjam da će biti,izmanjivač od kotla Tibet može se postaviti iza Zrenjanica i skidat temperturu dimnih plinova što može da prepolovi potrošnju drva za oko pola.Kolega Jan je to imao kod sebe i sa 20 m3 drva i prikolicu šapurika smanjio potrošnju na 12 m3 drva i ni jedne šapurike i kotao mu nije više kondezovao.I otud je i krenula ideja da se razvije gorionik na pelet i implementira na ekonomajzer(izmjenjivač toplote).Lično vam nebi preporučio agro pelet.Osim ako nemate svoju sirovinu pa dobijete pelet kroz kompenzaciju.
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 23:12 - pre 106 meseci
Uf, uf.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 23:23 - pre 106 meseci
Baš uf,uf!čovek garntuje povrat novca i jedini on od svih proizvođača garantuje potrošnju!Uf,uf!Momak trenutno pravi takav ekonomajzer za kotao na agro pelet 2.4 megavata!Ko zna zna a ko nezna neće nikad ni znat!
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 23:39 - pre 106 meseci
Poslednju rečenicu potpisujem.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 23:39 - pre 106 meseci
Možete mi pisat u PP pa vam mogu dat broj od tog momka iz Kisača koji proizvodi kotlove Tibet
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 23:40 - pre 106 meseci
Mogu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.07.2015. u 23:41 - pre 106 meseci
Nebi svama puno komentariso niti vi znate mene i Jana i niti mi vas i nemojte se ložit,nema potrebe dela govore za sebe!Opušteno
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 10:27 - pre 106 meseci
Citat:
kt40: Nebi svama puno komentariso niti vi znate mene i Jana i niti mi vas i nemojte se ložit,nema potrebe dela govore za sebe!Opušteno

Zbog cega necete da komentarisete sa zmajdinom, forumi i sluze za to, on je ovde opisivao brdo stvari i njegova dele govore neuporedivo vise nego Vasa, ovo sto vi radite je los PR i neuspeli marketing.
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 10:53 - pre 106 meseci
niti vi znate moja dela a niti ja njegova njegova dela ublaže problem s potrošnjom peleta al nereše stvar onako kako bi trebalo.Ja ovde nisam izjavio ništa što nije provereno i tačno.A vama lično mogu da ponudim ili bilo kome koje zainteresovan za kupnju kotla.Bez novaca uređaj sa garancijom plaćanja na kraju grejne sezone pa izvolite.Krivo ste me procenili al to je vaše pravo.Al gospodin zmajdin nemože da kaže uf,uf na moju izjavu za ekonomjzer.Kad bude potvrdio da moja izjava je laž ja ću se izvinit svima ovde a do tada molim malo poštovanja prema drugima kao što i drugi poštuju njegov rad.Ja za njegove komtentare nisam nikad rekao uf,uf i niti ću.Mi radimo pošteno i imamo puno zadovoljnih kupaca koji su prepoznali kvalitetu i ti nam ljudi daju preporuke za daljnju prodaju.Tako da ako nekom smeta što sam ovde nije to je njegov problem.Meni niko ne smeta i neka svi rade i imaju posla biće svima boljei lepše!
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 11:45 - pre 106 meseci
Postovanje se zasluzuje vremenom, Vi ste za sada daleko iza zmajdina, zeljezare, boree, dusanmijata sto se tice rada na forumu,
sto se tice vaseg kotla, okacili ste 3 slike kotla spolja i to je sve sto smo videli, niste okacili nijednu sliku sa merenjima i testiranjima,
pa je zatim bilo pisano dal je mereno u celzijusima ili farenhajtima, zatim je mereno sa testom pa se posle cekalo da termometar stigne, itd.

Zaista me interesuje kako ocekuje da Vam se veruje bilo sta?
Zato sam rekao, nadam se da je kotao odlican ali Vi svojim pisanjem, ne dajete mu nikakvu podrsku, vec cinite kontra efekat
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 12:17 - pre 106 meseci
Svaka čast njima na učinjenim delima,to poštujem.Al vama više pristaje ime advokat 77.U celzijusima je mereno ja drugu mernu jedinicu nisam spominjso pogledajte unazad moje komentare.A termometar je stigao 735 Testo kao analizator Testo 310.Za najkasnje mesec i po dana radimo atest i sertifikaciju pa će bit overena moja priča pečatom.Atest se radi u Brnu u Češkoj.
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

dragunov
System administrator
Beograd

Član broj: 276098
Poruke: 26



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 12:30 - pre 106 meseci
Citat:
boree:
agro pelet jeste jeftiniji al se zato i više troši ,a o čišćenju kotla i da ne pričamo...toby 20 bi Vam bio sasvim dovoljan


Poenta prelaska na pelet nije naravno samo (ili uopšte) ekonomska, već i udobnost. Što manje čišćenja, to bolje. Generalno, ideja je bila da imam što više opcija, za svaki slučaj. Ako neki gorionik može da koristi i agro pelet, to je svakako prednost, ali nije presudno.

Citat:
zmajdin:
Agro pelet jeste jeftijiji, ali je (skoro pa) neupotrebljiv za gorionike/kotlove o kojima je ovde reč. Takođe, energetska vrednost agro peleta je 14,7 MJ/kg, dok je isto to za drveni pelet (oko) 18 MJ/kg. To je, otprilike kao sirova Kolibara i Banovići.

Na Zrenjaninskom kotlu lepo čuči gorionik, a ima i gorionika koji koji imaju opciju "na drva". Termofluks kotlovi imaju to isto.

25 kW puna kapa, čak i prepuna.

Gde ste videli da Metalac kotlovi mogu da koriste agro pelet. Na reklami?


Jasno mi je da je kalorijski manje vredan (mislio sam da je to oko 10%, ali ako je to odnos 14.7:18, to je onda oko 20%), ali ako je cena manja za više od tog procenta, onda bi trebalo da je isplativiji.
Problem sa mojim Zrenjanincem je što nisam siguran da bi bio jednako efikasan kao neki od novijih kotlova. Osim toga, cenim da bih prvo morao da zovem servis ga ga kompletno srede (čišćenje je na njemu prilično nezgodno, a progutao je mnogo vlažnog uglja). Nisam ni siguran koja snaga je u pitanju i da li je možda predimenzionisan za moj prostor. Sa novim znam na čemu sam ako sad dobro izaberem.

Nisam razumeo kako je gorionik "na drva". Mislili ste kotao sa opcijom "na drva" pored peleta?

Piše u katalogu da koriste agro pelete: http://www.kotlovi.peletmetalac.com/katalog.htm
Nisam nigde video da ljudi komentarišu njegov rad, zato sam i pitao.

Jeste li imali iskustva sa ovim Burnit gorionikom? Taj mi je ulivao najviše poverenja ovako na oko, ne znam zašto reklamiraju da koristi i agro pelet ako nije napravljen za to.



Citat:
kt40:
Lično imam jedan Metalčev kotao od 25 kw kotao nije loš al gorionik nije za pohvalu nema atomatsku potpalu.Što se tiče agro peleta kolega Jan je koristio sojin pelet prošle zime u Tibetu i bili su dobri rezultati.Pelet iz Bođana Energy green ili tako nešto.Pšenični ili ječameni-pšenični Miva Eko pelet iz Inđije je kaloričan ali puno šljake(silicijum).Što ne preporučujem radi kotla jer te biljke se tretiraju raznim pesticidima koji u prilikom izgaranja štete kotlu.Snaga vam ovisi koliko kotao ima toplotnu efikasnost.Al 15 kw podesit rad Tibeta je savim dovoljno.Jer to je trenutno jedini kotao na tržištu koji je po meni konstrukcijski izrađen za pelet,tempertura dimnih plinova mu je niža od temperture polaza vode jer svu toplotu predeje vodi.Jan svakom garantuje povrat novca ukoliko nebude zadovoljan potrošnjom!A i ako bi pelet poskupio al tada bi i drva verovatnoposkupila jer uzadnjih 2 god kod mene u Slavoniji su drva oko 44 eur i čak 48 eur a pelet je pojeftinijo sa 250 eur na 195 eur fiksna cena 12 meseci Spačvin pelet i veoma kaloričan.



Znači radi dobro sa drvenim peletom (minus ta automatska potpala), ali ga niste koristili sa agro peletom?
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 12:38 - pre 106 meseci
Nevidim šta loše radim za kotao?Gospodin Zmajdin je došo do neke granice u svom radu na polju termodinamike i sad smo prešli taj prag i odma smo kao neki neprovereni.Što se tiče tog dela priče mnogi nam nisu verovali pa čak ni hteli doć da vide kotao jer su smatrali da je to nemoguće!Jer su oni nekada tako učili iz knjiga al tako je kako je.Al su mnogi inžinjeri i profe isto tako rekli ljudi svaka čast.Mogu bih pisat svašta al nevredi.Meni nije ni bitno dal vi verujete nego mi je bitno da svaki kotao koji smo prodali da imamo od tih ljudi reči hvale kao što su nas i zvali na kraju sezone i zahvaljivli se.I imamo njihove preporuke kod budućih kupaca.A da nije visoka temperatura prilikom sagorevanja i niska temperatura dimnih plinova nebi bilo zadovoljstva ni s naše a ni s njihove strane i to je onda kraj.Al hvala Bogu nije tako.Nema potrebe za pravdanjem ni objašnjavanjem kad imate iza sebe za godinu rada oko 35 zadivoljnih kupaca,ako to nešto znači?Ja se izvinjavam što govorim istinu pa nek shvati kako ko hoće!Želim svima uspeha u radu,istraživanju i proizvodnji!A gospodin Zmajdin nebi trebalo da kaže čoveku za Pelet Metalac kotao da sagoreva agro pelet na reklami jer nije tačno.Sagoreva i te kako i taj kotao je daleko je bolji od CM i još nekih jer ima puno bolji izmenjivač toplote i takođe niske dimne plinove!Ja od Metalca nema koristi baš nikakve i imo sam taj kotao dok nisam s Janom počeo sarađivat i sad mi je u garaži tako da nije uredu širit neistinu!
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

kt40
PREDRAG KRŠIĆ
prodavač
konzum
BOROVO,HRVATSKA

Član broj: 329399
Poruke: 150
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 12:49 - pre 106 meseci
Ajmo ovako:Neka gospodin Dragunov dođe da vidi u radu Tibet,Zmajdinov prototip,Boretov Tobi i neko nudi ovde i Stilmetal ne znam ko pa nek uzme čoveka koji ima analizator i termometar i nek izvrše analize pa nek onda gospodin Dragunov donese odluku za kupovinu i pa ćemo vidit dal ja pričam neistinu i nek isprinta analize od svakog kotla.Možda nezvuči marketiški ali je pošteno!
Kotao Tibet 8-30 KW
Grejni prostor 120 m2
70 m2 bez izolacije
50 m2 zidovi 5 cm stiropor,pod 3 cm stiropr,strop 10 cm staklena vuna
Stolarija PVC Rehau 6 komora,staklo troslojno+low premaz
Grejanje radi 24 h 06.00-22.00 temp 24 C 22.00-06.00 21.5 C
 
0

dragunov
System administrator
Beograd

Član broj: 276098
Poruke: 26



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 13:14 - pre 106 meseci
Citat:
kt40:
Nevidim šta loše radim za kotao?Gospodin Zmajdin je došo do neke granice u svom radu na polju termodinamike i sad smo prešli taj prag i odma smo kao neki neprovereni.Što se tiče tog dela priče mnogi nam nisu verovali pa čak ni hteli doć da vide kotao jer su smatrali da je to nemoguće!Jer su oni nekada tako učili iz knjiga al tako je kako je.Al su mnogi inžinjeri i profe isto tako rekli ljudi svaka čast.Mogu bih pisat svašta al nevredi.Meni nije ni bitno dal vi verujete nego mi je bitno da svaki kotao koji smo prodali da imamo od tih ljudi reči hvale kao što su nas i zvali na kraju sezone i zahvaljivli se.I imamo njihove preporuke kod budućih kupaca.A da nije visoka temperatura prilikom sagorevanja i niska temperatura dimnih plinova nebi bilo zadovoljstva ni s naše a ni s njihove strane i to je onda kraj.Al hvala Bogu nije tako.Nema potrebe za pravdanjem ni objašnjavanjem kad imate iza sebe za godinu rada oko 35 zadivoljnih kupaca,ako to nešto znači?Ja se izvinjavam što govorim istinu pa nek shvati kako ko hoće!Želim svima uspeha u radu,istraživanju i proizvodnji!A gospodin Zmajdin nebi trebalo da kaže čoveku za Pelet Metalac kotao da sagoreva agro pelet na reklami jer nije tačno.Sagoreva i te kako i taj kotao je daleko je bolji od CM i još nekih jer ima puno bolji izmenjivač toplote i takođe niske dimne plinove!Ja od Metalca nema koristi baš nikakve i imo sam taj kotao dok nisam s Janom počeo sarađivat i sad mi je u garaži tako da nije uredu širit neistinu!


Pisana reč je takva da je nekad lako pogrešno nešto protumačiti. Ja sam samo pitao da li ste imali iskustvo sa agro peletom na tom Metalcu, jer ako bih uzeo tu peć, to bi bilo zato što je u stanju da koristi kao gorivo i pelet na drvo i agro pelet, iako prvenstveno planiram da koristim drveni pelet. Kad već sad kupujem, da lako mogu da pređem na alternativno gorivo ukoliko bi bila potreba. Dakle, nisam dovodio u pitanje vaše reči. Ne znam ni vas ni gospodina Zmajdina i želim da čujem sva mišljenja pre nego što donesem odluku.

Citat:
kt40:Ajmo ovako:Neka gospodin Dragunov dođe da vidi u radu Tibet,Zmajdinov prototip,Boretov Tobi i neko nudi ovde i Stilmetal ne znam ko pa nek uzme čoveka koji ima analizator i termometar i nek izvrše analize pa nek onda gospodin Dragunov donese odluku za kupovinu i pa ćemo vidit dal ja pričam neistinu i nek isprinta analize od svakog kotla.Možda nezvuči marketiški ali je pošteno!


Pre nego što sam odlučio da pređem na pelet, nisam znao apsolutno ništa o grejanju. Ne znam ni sada mnogo više, mada sam iščitao veći deo ove teme, kao i još jedne na drugom forumu na kome je Zmajdin takođe član. Nisam mnogo merodavan da procenjujem čak ni sa instrumentima koji sistem je efikasniji i bolji. Zato bih i voleo da čujem savete od vas ljudi koji o tome znate mnogo više. Možda je Tibet stvarno toliko dobar i bio bi dobar izbor, ali bih prednost dao proizvođaču čiji proizvod postoji bar nekoliko godina i mogu da čujem utiske više ljudi koji su ga koristili. Pored same efikasnosti u radu, jedan od parametara je svakako i servisna mreža. Ukoliko dođe do problema, da li postoji servis u Beogradu ili negde u blizini. Evo čitam sad da je Radijator Zrenjanin propao. Sajt im više ne radi. Dakle, ništa od servisa za moju staru peć...
 
0

sudija77
Zemun

Član broj: 78719
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.07.2015. u 13:25 - pre 106 meseci
@ kt40
nick na ovom forumu sam izabrao 2005. godine dok sam bio fudbalski sudija,
pre 2 godine sam poceo da razmisljam o grejanju u kuci i zameni starog kotla i tada sam aktivno poceo da citam ovu temu i procitao je vise puta od pocetka do kraja kao i vecinu ostalih foruma sa ovom tematikom na ex-yu prostoru.
Vasa pozicija i moja na forumu se razlikuju, ja citam iskustva krajnjih korisnika, posebno onih koji imaju isti kotao kao i ja i to mene najvise interesuje, tako smo u krajnjem slucaju i resili problem sa potpalom koji je bio na kompakt 20 kotlu, a Vi ste na forum dosli kao direktan promoter Janovog kotla.

Kada kazete da bi mogli puno da pisete, ali ne vredi, slazem se, zato bih najvise voleo kada bi se neko od korisnika usluga vaseg kotla, pojavio ovde na forumu i napisao svoja iskustva, ali opet da ne bude kao na temi Cena kvalitet i nabavka peleta u srbiji, gde se ocigledno pojavljuju novo registrovani clanovi samo sa jednim ciljem a to je promocija odredjenih proizvodjaca peleta.

U svakom slucaju puno srece na atestiranju u Brnu i nadam se da cete okaciti rezultate i shvatite da ja nemam nista protiv Vaseg kotla, ja Vam nisam nikakva konkurencija niti bilo sta, vec obican korisnik grejanja na pelet, kao sto je i vecina ljudi ovde.




 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7699555 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.