Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7693546 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 08:00 - pre 150 meseci
Cak da ti je i dostupno, za ovaj kotao treba velika kotlarnica. Jer je veoma dugacak. Mislim da je kod ovog kotla problem ciscenje zadnjeg dela kotla. Horizontalne cevi ce praviti problem da se pridje zadnjem zidu. Drugo mnogo je bolje da voda ide oko cevi a dimovodni gasovi kroz cevi. veca povrsina razmene toplote kao bolja iskoristivost.
 
0

jarebica
Beograd

Član broj: 294225
Poruke: 69
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 08:33 - pre 150 meseci
Termoglave

Naravno da sve zavisi ko sta hoce.
Pecinjo, Centrometal je hrvtaski!!! A ja utripovao da je slovenacki!

Tihi2, svaka cast na trudu oko te regulacije, cenim kad ljudi naprave nesto svoje, em' ustede koji dinara em' im obavlja posao.

Ja sa brzinom grejanja kuce mogu da se slikam zato to nisam ni uzimao u razmatranje. Imam oko 450L u sistemu + grejanje 120L sanitarne vode. Tako da se meni ne isplati da gasim grejanje (trenutno na briket).

Nego Vasicu, koji su po tvom misljenju gorionici broj 2 i broj 3, posto vidim da ti Econ ubedljivo vodi!??? Mora da jos neki valja!
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 08:44 - pre 150 meseci
:), moguce eragon, samo komplikovan za montazu, shuretov, centrometal. Nisam ni ja siguran. Nemam veliko iskustvo sa ostalim. Na termomontove kotlove sam malo skeptik, ne znam st asu uradili u poslednje vreme, ali ko god od mojih prijatelja koji imaju radnje za grejanje su uglavnom izbacili njihove kotlove. Imali su dosta intervencija. E sada ne znaci da se nisu popravili kao i Kraljevo. To ne mogu da ispratim. Ali definitivno su imali problema poprilicno. Ne smem vise nista da kazem, jer su me neki proizvodjaci kotlova razocarali. Prodaju kotlove po istim cenama kao da ih rade od 5mm lima a prave ih od 4 i 3 mm. A to je njihova usteda min. 100 eur po kotlu. Tako da ne smem da kazem nista ni za gorionike. predpostavljam da je recimo ovo realan red po kvalitetu. To predpostavljam. Shuretov mi j emalo komplikovan zbog dodatnog motora koji gura pelet. Ideja okej ali shure najrealnije zna da li je to prednost ili mana. I koliki je vek tih motorcica. ja sam za jednostavnija resenja a dugotrajnije.
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 16:12 - pre 150 meseci
Citat:
vasic74: :), moguce eragon, samo komplikovan za montazu, shuretov, centrometal. Nisam ni ja siguran. Nemam veliko iskustvo sa ostalim. Na termomontove kotlove sam malo skeptik, ne znam st asu uradili u poslednje vreme, ali ko god od mojih prijatelja koji imaju radnje za grejanje su uglavnom izbacili njihove kotlove. Imali su dosta intervencija. E sada ne znaci da se nisu popravili kao i Kraljevo. To ne mogu da ispratim. Ali definitivno su imali problema poprilicno. Ne smem vise nista da kazem, jer su me neki proizvodjaci kotlova razocarali. Prodaju kotlove po istim cenama kao da ih rade od 5mm lima a prave ih od 4 i 3 mm. A to je njihova usteda min. 100 eur po kotlu. Tako da ne smem da kazem nista ni za gorionike. predpostavljam da je recimo ovo realan red po kvalitetu. To predpostavljam. Shuretov mi j emalo komplikovan zbog dodatnog motora koji gura pelet. Ideja okej ali shure najrealnije zna da li je to prednost ili mana. I koliki je vek tih motorcica. ja sam za jednostavnija resenja a dugotrajnije.


Ne znam koji je gorionik najbolji,niti cu o tome da polemisem.A stvarno ne znam ni ko o tome moze da prica,jer ko je taj,koji u isto vreme,pod istim uslovima,koristi vise razlicitih gorionika.
Sto se tice gorionika kojeg ti prodajes,ja sam bio ubedjen da on ima u sebi puzni transporter i naravno motor,ali sada vidim da nema.Pa u cemu je onda prednost u odnosu na Centrometal,Ferroli ...
Ja mislim da nije dobro da pelet upada direktno u plamenu cev i od korisnika i servisera pomenutih gorionika,sam cuo da im je to mana.
Mi smo u ranim fazama usavrsavanja gorionika,isprobavali razne nacine dopreme peleta u plamenu cev i opredelili se za ovaj nacin.
Sta smo time dobili? pa recimo pelet se doprema kotinuirano a ne zasipanjem postojece vatre.Drugo,taj novi pelet gura pepeo i eventualnu sljaku i trece,nema povratnog plamena, a naravno ni zaglavljivanja kakva se desavaju ko Centrometala i Ferrolija(sa rezervom,da ja to nisam video,nego cuo)
Ne znam kolika je trajnost tih motora,ali znam da se motor za pokretanje tog puza moze naci za 500 do 1000 din(malo improvizacije),da tranzistor na koga je taj motor vezan kosta 56 dinara,da kompletna plamena cev,koja se inace radi od 4 mm prohroma i u kucnim uslovima,za cetiri godine,jos se nikome nije iskrivila,kosta citavih 2500 din.(cak mi jedan Ferrolijev serviser rekao,da njihova plamena cev kosta 1500 dinara)
Prodat je dovoljan broj i Elmec i Termec gorionika,pa raspitajte se.
I opet cu ponoviti.
Najvaznije je da imate servisera u blizini,ili bar da ga mozete naci kad vam stvarno treba.I u ovom poslu kao i svakom drugom,svi su slatkorecivi dok vam ne prodaju,a posle ...

jos nesto Vasicu,ja sam ti davno u privatnoj poruci napisao sve o Elmec i Termec gorionicima.A ti sad pricas o prvoj ruci.
Proveri u Termomontu ko im je gotov gorionik(elmec)doneo,a ja nemam samo kontakt sa proizvodjacem,nego sam ja jedan od proizvodjaca.
E sad da li sam ja prva ili druga ili treca ruka ....???
Sva iskustva sa tim gorionicima sam preneo Termomontu i naravno da oni o njima znaju,bar isto kao i ja,a s obzirom na broj prodatih komada,mozda sada i vise od mene.
I svi moji kupci osim moje garancije imaju i garanciju Termomonta,jedne ipak ozbiljne i velike kuce

[Ovu poruku je menjao shure dana 07.12.2011. u 17:32 GMT+1]
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 18:15 - pre 150 meseci
U odnosu na centrometal i feroli ako bas hoces da znas koja je razlika pitaj ABC. Pa ce ti oni reci u cemu je razlika. Jer su oni istovremeno na istom kotlu ispitivali tri gorionika, feroli prvi koji su uzeli kao svoj da ga prodaju uz svoje kotlove, Pogledaj njihov sajt pa ces da vidis ciji su iskopirali. Da li ima na tom gorioniku i jedna stavka kao na ferolijevom ili centrometalovom. Mislim da to sve govori. Drugo imas i bele rade dopis gde covek koji ima centrometalov gorionik i sam kaze da je bolji Ecom. ali dobro. Necu da uporedjujem. E sada me interesuje da li je moguce ako cev kosta 1500 din ili 2500 dinara, motorcic sve ukupno 1500 dinara. Sta onda tu kosta 800 ili 900 eur koliko je mozda nabavna. A mozda i manje. Sto se tice ubacivanja peleta kod mene nije se desilo da zaglavi pelet. Nisam imao problema sa tim ni na jednom gorioniku, a pre mene dve godine sa starom elektronikom isto nisu imali problem. E jos jedna stvar, ako je toliko jednostavno da se samo zameni cev na feroliju, ne vidim razlog izbaciti taj gorionik iz upotrebe nego za male pare samo promeniti cev. To je dosta jeftinije nego uzeti moj ili tvoj gorionik. Nisu slovenci siromasni niti imaju toliko para da bacaju pa je bolje kupiti neki drugi gorionik skuplji za 300 do 500 eur nego dati 20 eur i zameniti cev, to jest komoru sagorevanja. Sto se tiče povraćaja toplote nema veze sa gorionikom nego sa pritiskom u kotlu. Ako je pritisak veći u kotlu nego što treba a prigušili ste kotao i ne uspe da se izbaci toplota napolje on nema drugi način nego da vrati nazad. A to nemože ni tvoj gorionik da mimoiđe, a ni jedan gorionik na svetu. Jer se to dešava jer kod starijih kotlova želimo da ga što više iskoristimo i ponekad napravimo malo veći pritisak u njemu. Pa naravno ako je veci od pritiska samog ventilatora koji ubacuje vazduh za sagorevanje će se vrati toplota kroz cev do ulaza peleta. Ali tu zato i postoji zaštita.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 18:29 - pre 150 meseci
Izvini ali ja privatnu poruku od tebe nisam dobio ni jednu. Volio bi da jesam. Jer sam ti par puta pisao privatno ali nista. Možda grešim ali bi volio da vidim tu privatnu gde si mi objašnjavao o tvojim gorionicima. Ali iskreno bi volio da sam dobio tu poruku. I baš ću da se nađem sa jednim serviserom i da posetim ljude koji imaju tvoj gorionik. da vidim njihova iskustva. A gorionik sam tvoj viđao u Termomontovim prodavnicama. Čak sam i na sajmu ih viđao, pa i ove od 100kw pa čak dva postavljena na kotao od 300 KW. Čak sam jednom prodavcu pokazivao moj i stavio pored vašeg. Reakcije su bile čudne. Nije mogao da veruje da su razlike tolio očigledne po gabaritu i dimenziji. On je bio siguran da sam mu doneo od 50 KW. Imam priliku da posetim par ljudi i samog servisera Termomontovih gorionika, tj tvojih. Pa ću malo da vidim princip rada i iskustva. Pa se čujemo.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 19:02 - pre 150 meseci
Evo vam deo pisma koji sam dobila vezano za ferroli. Na slovenackom je, ali moze da se razume:
Ferolli...
Prvo popskusite ga kupit v katerikoli malo boljši trgovini z instalacijskim materialom v italiji.
Ugotovili boste da tam tega gorilca sploh ne prodajajo več.Čudno!?.
Mi bližje meje smo ta gorilec spoznali že pred leti in jih danes veselo menjamo,ker gorilec več kot dve leti ne zdrži.Zgorevalna komora je izdelana iz 3mm RF po mojem kitajskega ,ker ga je skoraj nemogoče varit in enostavno ne zdrži več kot dve leti ali pa še manj.Potem komora popoka in je nemogoče nastavit pravilno izgorevanje pelet v gorilcu.
Isto težavo je imel condor pa še kakšen drugi zračno hlajen gorilec.Zato vsi ki ste ga kupili pred iztekom garancijskega roka preverite kurišče gorilca in če najdete razpoke zahtevajte naj vam denar vrnejo.Problem je v visokih temperaturah kurišča(molekularna erozija)in preslabem materialu.Pri nas je ta moment verjetno edina izbira zračno hlajenih gorilcev z zadostno močjo Majeričev Ecom.tam dobite tudi zgorevalno komoro kot rezervni del.Da ne bo spet ,kdo užaljen govorim o cenovnem razredu gorilca okrog 1500 eur.
preduzimljiva baba
 
0

iksde
Beograd

Član broj: 287944
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 21:51 - pre 150 meseci
Procitah temu i sad manje znam nego pre citanja... Imam par prostih pitanja pa ako je neko slobodan i zaludan...

Koji su najpoznati svetski proizvodjaci gorionika?

Kolika je prosecna potrosnja gorionika snage 35kW? Mesecna, dnevna ili kako vec i da pitao sam prosecna a ne tacna. Znam da postoji dosta faktora koji uticu na potrosnju. Recimo da je slicno pitanje koliko trosi 2.0 komon rejl motor, pa recimo 8l. Neki manje, neki vise, grad, zima... ali odokativno 8l.

Da li pelet moze da se skladisti u pomocnim prostorijama koje nisu izolovane sa losom stolarijom gde spoljni uticaji narozito vlaga dolaze do izrazaja. U pitanju je limena garaza.


xD
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 21:54 - pre 150 meseci
@vasic

Najcesce se ne razumemo.
Ko je uopste rekao da iko treba da izbaci Ferroli gorionik,ako ga vec ima.Nemam nikakva iskustva sa njim,a prodavali su ga i u Termomontu sve dok im ja nisam doneo Elmec.
Sada je Elmec kod njih Termec i to je to.
Spomenuo sam i reagovao na tvoje reci kako im brzo crkava plamena cev(koji ti strucno zoves komora za sagorevanje-ja sam laik pa se ne sluzim strucnim terminima) i zato sam pitao kakav je to problem,ako je ta cev(komora) 1500 dinara.Ljudi donose te gorionike iz madjarske i kostaju ih oko 650 eura,pa imaju racuna i da jednom godisnje menjaju plamenu cev...
Spominjes firmu ABC,pa eto da znas da su i mene kontaktirali u vezi Elmec gorionika,ali da im nisam mogao izaci u susret,jer sam vec bio dogovorio posao sa Termomontom.
Sto se tice cene motora i sl.govorio sam o mogucnostima snalazenja posle garantnog roka,i koriscenju jeftinijih i pristupacnijih delova.
Sto se tice same cene gorionika,pa i ja bih tebe mogao da pitam kako ste vi postigli cenu po kojoj prodajete....ali ne pitam te jer znam a i ne interesuje me.
Drago mi je da se interesujes za Elmec(Termec)gorionike i sto ces se raspitivati o njima,pa onda mozes to sve strucno da obradis i das svoj sud.
Ja se tvojim gorionicima(a ni bilo kojim drugim) necu baviti.
Ono sto mene zanima je rad na gorionicima na agro pelet i proizvodnji jeftinih gorionika.
Elmec i Termec gorionicima ja vise nisam potreban.Prodaju se oni i bez mene.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao shure dana 07.12.2011. u 23:15 GMT+1]
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:04 - pre 150 meseci
Citat:
iksde: Procitah temu i sad manje znam nego pre citanja... Imam par prostih pitanja pa ako je neko slobodan i zaludan...

Koji su najpoznati svetski proizvodjaci gorionika?

Kolika je prosecna potrosnja gorionika snage 35kW? Mesecna, dnevna ili kako vec i da pitao sam prosecna a ne tacna. Znam da postoji dosta faktora koji uticu na potrosnju. Recimo da je slicno pitanje koliko trosi 2.0 komon rejl motor, pa recimo 8l. Neki manje, neki vise, grad, zima... ali odokativno 8l.

Da li pelet moze da se skladisti u pomocnim prostorijama koje nisu izolovane sa losom stolarijom gde spoljni uticaji narozito vlaga dolaze do izrazaja. U pitanju je limena garaza.


pa naravno da ti nije nista jasno,kad se ovo sve pretvorilo u epp forum,samo besplatan.
Ne znam koji su najpoznatiji proizvodjaci gorionika,ali ima ih dosta i sve ih je vise,a takodje nema razloga ni da te interesuju,jer su nama po ceni ne dostupni
Na ovo drugo pitanje si vec na ovom forumu mogao pronaci odgovor,a moj odgovor ti se bas nece svideti.Ne trosi gorionik nista.On sagoreva gorivo i isporucuje onoliko energije koliko mu ti trazis.
Skladistenje peleta ne bi trebalo da bude u nekim podrumskim memljivim prostorijama a ne bi trebalo ni da kisne
 
0

shure
Miodrag Cvejin

shure
Član broj: 46098
Poruke: 59
*.static.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:12 - pre 150 meseci
Vasicu,
poslao sam ti dve poruke 05.10 i jednu poruku 06.10
Nisi mi odgovorio,a eto sad izgleda da ih nisi dobio.No dobro,sad znas i ovako o cemu se radi i sta ja radim.
U vezi gusenja gorionika,u pravu si.Postoji granica do koje se sme zatvarati klapna a da ne dodje do kontra efekta.Jedan klijent mi se zalio da ne moze da postigne potrebnu temperaturu vode u sistemu.Bilo je dovoljno da samo malo otvori klapnu i da sve bude u redu
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:13 - pre 150 meseci
Shure sto se tice ABC bolj esto nisi jer su oni jedni veliki plagijatori. kopirali su nas gorionik a da nisu dobili licencu niti pitali da ga kopiraju. Ne bojim se da su tvoj gorionik već imali. Kao što su imali i Feroli i Centrometalov itd. Sve su oni to ispitali. ne hvalim se tim što su nam ukrali gorionik i iskopirali. Na žalost nisam pre otvorio firmu. Jer bi to završilo na drugi način. To ostaje proizvodjaču da on reši ako hoće to pitanje. hteo sam samo da ti ukažem da ima firma koja je ispitala sve gorionike na tržištu na svom kotlu i na osnovu toga uzela po njima najkvalitetniji. To nije moja reč, nego njihova. Ali šta je tu je. Nije teško iskopirati gorionik, to može svako. Isečeš ga po pola i uzmeš sve dimenzije. treba napraviti ostalo, da radi na sve tipove kotlova. E to je umetnost. a to malo ljudi zna. Takodje reč serviseri, kod nas ne znači puno. Jer svako ko postavi gorionik misli da je serviser. A nemaju pojma da prilagode sistem gorioniku.
 
0

iksde
Beograd

Član broj: 287944
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:18 - pre 150 meseci
Nije problem u epp-u nego u samim forumima koji uvek negde skrenu. Cak se iz pojedinih epp postova nesto moze i nauciti a mozda i naslutiti.

Potrosnja mi je negde promakla. Potrazicu... Interesuje me razlika u ceni izmedju grejanja na struju i pelet.
xD
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:22 - pre 150 meseci
Citat:
shure: @vasic


Ono sto mene zanima je rad na gorionicima na agro pelet i proizvodnji jeftinih gorionika.
Elmec i Termec gorionicima ja vise nisam potreban.Prodaju se oni i bez mene.
Pozdrav


Pa, sudeci po cenama delova koje ste izneli ti i vasic, nije tesko napraviti jeftin gorionik. Ako televizor moze da kosta 200-300 eura, ako automobil moze da kosta 7-8000 Eura, stvarno mi nije jasno koja to svemirska tehnologija u gorioniku kosta 10.000 eura? ili 1000 Eura....sve jedno. Sta bi trebalo da zakljucimo? da je elektronika u gorioniku komplikovanija nego u televizoru? Ili da su skuplji materijali?
Sve je to naduvano, kao sto je i televizor ili frizider bio nedostizan kada se pojavio.

A jeftin gorionik....nista lakse: samo ga ofarbate drugom bojom i stavite drugu nalepnicu!
preduzimljiva baba
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:25 - pre 150 meseci
Uzmi da ćeš za 300m2 potrošiti od 8 do 9 t. recimo peleta. Ja imam oko 340m2 i potrosim u ovom periodu odo 40 do 50kg. sada sam uzeo drakulićev i moram reci da je veoma dobar. Nema puno pepela. skoro ništ ami n eostaje na rešetki i trošim oko 45 kila za 18 sati. Računam da ću potrosšiti oko 8 tona. ali videćemo na kraju sezone. To pomnoži sa 16 din. pa ćeš dobiti računicu. A sada uymi recimo da tih 18 t daje negde u proseku 4,6 kw po kg. to pomnoži i dobićeš koliko mi treba struje. za 6 meseci za grejanje.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:35 - pre 150 meseci
Rado nije baš tak okao što ti kažeš. Recimo cena automatike, tj. displeja je oko 180 eur bez PDV-a. da plaćaš posebno varioce da zavare komoru za sagorevanje koja nije baš jednostavna. Materijal, pa onda da kupiš ne kinesku ili jeftin ventilator nego renomirani, zatim sve što ide od toga, da platiš ljude da to sklope, tj naprave pa da ti kao firma imaš neku zaradu. Sve kada sklopiš nije baš jeftino. To ne može da se poredi sa televizorom. Ako pogledaš koji god televizor izađe sa malom promenom kao nekim napredkom cena je enorman. Ali to se pravi na milione, a gorionike praviš u malim količinama.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:39 - pre 150 meseci
Citat:
iksde: Nije problem u epp-u nego u samim forumima koji uvek negde skrenu. Cak se iz pojedinih epp postova nesto moze i nauciti a mozda i naslutiti.

Potrosnja mi je negde promakla. Potrazicu... Interesuje me razlika u ceni izmedju grejanja na struju i pelet.


Nista neces zakljuciti pametno Kod peleta ti sve mnogo utice na potrosnju. Razlike idu i do 100% za istu kvadraturu.
Imas i forum hrvatski za pelete i tamo mozes da procitas. Neki do te mere nisu mogli da doteraju potrosnju, da im je bilo skuplje nego struja. Vecina njih ima centrometalove gorionike.
Kod mene u komsiluku, na primer, sa shuretovim gorionikom jedna porodica trosi sada oko 20kg dnevno za kucu od 90 m2. Oni su prezadovoljni, jer su se grejali do sada na naftu, pa im je ovo spas.
Drugi komsija trosi sa ferrolijem 40kg dnevno za 150 m2 (to ispada oko 216 Eura mesecno). Kad se grejao na struju trosio je 300 Eura mesecno. Ali jos nije zagudelo, pa ne moze da zna kakva ce mu potrosnja peleta biti .
Meni se cini da bi mozda bilo najjeftinije kombinovati jeftinu struju i pelet. To bi trebalo proracunati pa videti.
U svakom slucaju, prvo treba razmisljati o dobroj izolaciji, pa tek onda o grejanju na ove elegantne nacine.
preduzimljiva baba
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:42 - pre 150 meseci
Da ima još jedna velika stvar, niko ne računa da svi imate garanciju od 2 godine na gorionik, znači šta god se desi ti si dužan da zameniš deo da prilagodiš gorionik. a to i te kako košta. A gde su troškovi što plaćaš državi. Mislim da nemože s egledati gorionik samo kao delovi su jeftini a sve drugo zanemraiti. Ja sam tako mislio dok nisam otvorio firmu. Sada mi je sve jasno. Stim sto sam ja smanjio cenu u odnosu na proslu godinu a proizvodjač povećao u odnosu na prošlu godinu.
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 22:56 - pre 150 meseci
Citat:
vasic74: Rado nije baš tak okao što ti kažeš. Recimo cena automatike, tj. displeja je oko 180 eur bez PDV-a. da plaćaš posebno varioce da zavare komoru za sagorevanje koja nije baš jednostavna. Materijal, pa onda da kupiš ne kinesku ili jeftin ventilator nego renomirani, zatim sve što ide od toga, da platiš ljude da to sklope, tj naprave pa da ti kao firma imaš neku zaradu. Sve kada sklopiš nije baš jeftino. To ne može da se poredi sa televizorom. Ako pogledaš koji god televizor izađe sa malom promenom kao nekim napredkom cena je enorman. Ali to se pravi na milione, a gorionike praviš u malim količinama.


Najvise tu vasicu kosta to sto je to nova stvar. Pa da vidis samo koliko automatike i kakva mi je komandna tabla na pezou 307! Jos uvek ne znam sta je sta....lampica kao u avionu covece! Pa on bi po tom principu trebalo da kosta 100.000 evra!

To ti je bre ista stvar kao sa luj viton (namerno sam napisala po Vuku) tasnama: Kad kupis original, ona kosta najmanje 1.500 evrica. A obicno parce plastike sa dva kozna kajsa, rajsferslusom i imenom! Trt! Placa se tu elitizam!
I sad taj varilac treba da zavari tri cevke i da zaradi koliko neuro hirurg za mesec dana?
Ali i treba tako, kad nas mrzi da lozimo! Mene bar mrzi i moram da kupim gorionik. A da sam pametna i da sacekam jos godinu dana, bice to daleko jeftinije.

Ja nista nisam rekla protiv tebe i shureta. Vi samo prodajete gorionike i od toga hranite svoje porodice. Vi ne izmisljate te cene i nemate velike zarade. Mislila sam na proizvodjace koji, kao sto je uobicajeno, u pocetku gledaju da zarade sto vise, da bi im se istrazivanje i "prazan hod" koji su imali dok su se bavili osmisljavanjem (citaj: dok su kopirali neciji gorionik i razmisljali u koju boju da ga ofarbaju) gorionika moraju da naplate.

[Ovu poruku je menjao bela.rada dana 08.12.2011. u 00:12 GMT+1]
preduzimljiva baba
 
0

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet07.12.2011. u 23:07 - pre 150 meseci
Citat:
vasic74: Da ima još jedna velika stvar, niko ne računa da svi imate garanciju od 2 godine na gorionik, znači šta god se desi ti si dužan da zameniš deo da prilagodiš gorionik. a to i te kako košta. A gde su troškovi što plaćaš državi. Mislim da nemože s egledati gorionik samo kao delovi su jeftini a sve drugo zanemraiti. Ja sam tako mislio dok nisam otvorio firmu. Sada mi je sve jasno. Stim sto sam ja smanjio cenu u odnosu na proslu godinu a proizvodjač povećao u odnosu na prošlu godinu.


Ma znam ja to vasicu, imam i ja firmu. Ja prodam godisnje robe za pola miliona eura, a ovi moji italijani nezadovoljni! I svake godine mi smanjuju proviziju, po principu" sto je veca prodaja, cena proizvoda je manja", ali na moj racun.
Inace, sto se proizvodjaca generalno tice, kalkulacija je sledeca: proizvodjacka cena x3, a ide i do x10. Ja radim sa proizvodjacima i znam to pouzdano. A taj koeficijent zavisi od odnosa ponuda:potraznja i koliko iluzije mozes da ukalkulises.
Da ne spominjem biber koji je za vreme Marca Pola kostao koliko i zlato.

Sad sam se bas i ja rasplinula i opasno sam pocela da se pros*ravam.
preduzimljiva baba
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7693546 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.