Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7701651 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 09:15 - pre 101 meseci
Kolikokosta ta Poljska regulacija? Moja regulacija radi isto to, i stiti kotao, ali kosta 300 eura. ESBE CRC 141 je u pitanju. Zmajdinov TrnRglt kosta 150 i moze naknadno da se ugradi senzor spoljne t, pa da pravi krivu grejanja. Tako da je to najbolje resenje, samo da nagovorim Zmajdina da to uradi i imace najbolji proizvod.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 09:20 - pre 101 meseci
Bajpas da se izbegne bufer ja još ni u jednoj kotlarnici nisam video,a ni čuo da je neko napravio. Korekcija temperature polaznpg voda se vrši automatikom, bilo ona na kotlu ili buferu, tako da bufer tu ne pomaže,samo je prisutan kao akumulacija viška,a gde ima viška znači da nije dobro dimenzionisano grejanje. Oni to ugrađuju zbog subvencija,a toga kod nas nema i to je čist trošak.
Korekcija prema spoljnoj temperaturi ako ima termo glave je isto višak...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 09:24 - pre 101 meseci
U NJemackoj 80 evra tamo ja nemam poste i carine.Nego kolika je tebi potrosnja.Koliko kvadrata sati i temper u kuci.Pitanje za Mladena a za Boreta komentar za regulaciju .

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 24.12.2015. u 10:53 GMT+1]
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 09:31 - pre 101 meseci
Napiši molim te kome si postavio pitanje da ne bi brljali
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 09:37 - pre 101 meseci
Hmm, Boree mislim da nisi u pravu. Bajpas na STV-u bi po meni bila logicna stvar. Takva kreacija ti dozvoljava da u slucaju bilo kakvog problema mozes iskljuciti STV iz kruga grejanja a da grejanje i dalje imas.
Sto se tice subvencija, zar stvarno mislis da je neko tamo odlucio da deli subvencije sa idejom da podigne prodaju spremnika tiple vode? Mislim da je takvo uticanje na trziste radi stvaranja dobiti nekome kaznjivo u evropi. Pre ce biti da gorionici/kotlovi na pelet koliko god bili precizno dimenzionisani najveci deo vremena rade daleko ispod svog maksimuma, a samim tim dolazimo do zakljucka da ima viska. Svaki ulazak u modulaciju ili odrzavanje je dokaz da visak postoji. Naravno spreman sam da prihvatim da gresim, ovo je samo moje razmisljanje.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 09:49 - pre 101 meseci
Termo glave su neekonomicne i ne prakticne .Razlog 50 radijatora pomnozis sa 50 termo glava izadje skuplje nego jedna regulacija od 100 evra i plus oni sto ostave odvrnutu termo glavu i otvore prozor tako je nekako lakse.Nije isto potrebna polazna temperatura ujutro kad je -1 i u podne kad je + 15 kao juce .Tako da regulacija koja nema spoljni senzor i nije regulacija jer ako moram uvece ujutro i na podne pomjerati temperaturu onda to nije poso .Ako sama to neradi onda se moze i bez nje na mesnom pomjeris malo isto kao sto moas i na toj regulaciji pomjeriti.Ijos nest na toj istoj regulaciji ima zastita za podhladjivanje i pregrijavanje kotla .Mozes 24 razlicite temperature da zadas i ima zastitu za ventil da se ne optereti.Nije ko kineski termostat otvara zatvara.Postje razne obcije na reakciju temperature dali hoces 15 ili 70 sekundi rakciju na tem.
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 09:49 - pre 101 meseci
Moguće da nisam u pravu, al ja bajpas nigde nisam video a bio sam u par kotlarnica, pa evo nek napiše ovde ko ima. Nisam mislio baš onako za subvencije, nego da "može im se"...
Modulacija je mama za grejanje, svi noviji vidovi grejanja (proizvodi) imaju modulaciju tj prilagođavanje potrebama.
No svako ima svoje mišljenje, ne bih da ulazim u dalju diskusiju, ovo je čisto moje trenutno mišljenje i moooožda ća se jednog dana promeniti.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.opera-mini.net.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 10:04 - pre 101 meseci
Ocigledno stepen iskoriscenosti u modulaciji nije bas isti kao i na maksimumu, pa je neko izracunao da ako vec pricamo o ekologiji i ustedi energije subvencije moze dobiti samo sistem grejanja sa spremnikom. Posebna prica je da zagrevanjem vode u radijatorskom krugu se znatno otezava odrzavanje zadate temperature polaza, toliko da u nekom trenutku postane nemoguce pa gorionici bez modulacije moraju u gasenje. Opet da naglasim, nemam STV ali cu ga pazariti cim se steknu uslovi, tako da su ovo samo moja razmisljanja na zadatu temu
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 10:18 - pre 101 meseci
Na ovo bi zmajdin mogao prokomentarisati kao proizvođač gorionika i "šteler" savršenog sagorevanja sa aparatom, kad kako radi bolje.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 12:37 - pre 101 meseci
[quote]zeljezara:
Lave ja tebi preporucujem onu poljsku regulaciju.Radi tako sto sama odredjuje koliko je potrebno tople vode za koju spoljnu temperaturu.Naprimjer ako je napolju o stepeni ona salje 50 u radijatore ili 37 u podno ili koliko hoces A ko je plus onda 47 ili plus 10 onda 45 i jos sama smanji ili poveca ako si zadao 50 od plus 10 do nule nije isto ako je plus 7 i plus 3 c Eto bi ti preprucio ali moras imati mesni sa motorom.

Nezadovoljan sam sto grijem na 24 a ne ko drugi na 20-21.

Zeljezara!!! Nemoj ti meni da preporucujes,ja sam to zavrsio.Preporuci ti sebi jer ti imas problem,ja nemam,kod mene je oko 22,5 -23 dnevna a nocna 19 a meni i mojima se to svidja i to nam zadovoljava nasa ocekivanja o komforu grijanja tako da...(sto se tice mesnog sa motorom-imam pola od toga.tj.imam mesni ali nemam motorni pogon.Imam nesto drugo sto meni zavrsava posao).
Staznaja:Potpisujem sve sto si napisao.
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:03 - pre 101 meseci
Evo vratih se u kucu, pa citam ove postove. Za Boreta, Zeljezaru u Staznaja smatram da su jako inteligentni ljudi i pazljivo citam njihove trenutne postove vezane za akumulator toplote ili STV, pa kada ucis od tako pametnih i iskusnih ljudi, onda jednostavno i tvoj mozak pocinje malo brze i bolje da misli. Evo i mog detaljnog misljenja o tome,pa bih voleo da prokomentarisete ovo:
Najkvalitetnije i najkonfornije grejanje u kuci je kada su radijatori mlaki i t u njima konstantna. Tada nam je toplo i na nizoj t od uobicajene nego kad t u radijatorima varira usled regulacije termostatom. Druga stvar je da cemo produziti vek tim istim radijatorima koji rade na konstantnoj t, a i nece se javljati vazduh u sistemu koji hoce da bude prisutan usled kolebanja t u radijatorima. Treca stvar je da su cevi u instalaciji gubitak, a ne grejno telo, tako da sto manja t vode u instalaciji, manji su gubici. Dakle neophodno je pravilno dimenzionisati radijatore, ili ih predimenzionisati, ali ravnomerno po svim sobama, tako da nas greju sa sto manjom t, a da t u svim sobama bude ista. Ako nije ista u svim sobama, onda su nam neophodne termoglave koje visak iz jedne sobe prosledjuju u sledecu i tako jos preciznije regulisu sistem. T u radijatorima se odredjuje na osnovu automatike koja ima spoljni senzor i kriva grejanja se pravi tako sto se za svaku spoljnu t odredi minimalna t u sistemu kojom obezbedjujemo konstantnu zeljenu t u svakoj sobi. Tamo gde ima vise rebara i t bude malko veca, stavimo termoglave, a orijentir za t u radijatorima je zadovoljavanje t u najhladnijoj prostoriji.
E sada, kotao je dimenzionisan spram maksimalnih toplotnih gubitaka objekta na -20*C i on je u vecini slucajeva predimenzionisan cim nema -20*C, to jest ne radi svojim punim kapacitetom i nema maksimalno iskoriscenje prilikom apsorbovanja toplote koju proizvodi gorionik koji radi na manjoj snazi od samog kotla. Tako da se tu javljaju prvi gubici. Drugi gubici se javljaju na iskoriscenju energije koja se dobija sagorevanjem peleta jer nije isto sagorevanje na malim i velikim snagama. Na malim snagama ima vise pepela i zgure i automatski to utice na povecanje gubitaka, kao i cinjenica da pojava zgure na resetki utice na prolaz primarnog vazduha i sprecava dalje sagorevanje.
E u tom slucaju je STV dobra stvar iz vise razloga. Prvi razlog je sto ce da obezbedi da kotao radi punim kapacitetom, a gorionik na najvecim snagama. Tu dobijamo i na iskoriscenju kotla, a i na iskoriscenju prilikom sagorevanja peleta. Povecavamo autonomiju ciscenja resetke i kotla, a i smanjujemo broj paljenja gorionika. Kada ta topla voda iz kotla dodje u STV i ugreje se na 80*C, gorionik se gasi. Kada padne na t koja je za par stepeni veca od maksimalne zadate koja ide u radijatore(oko 50*C), ponovo se pali i dogreva i tako bi to trebalo funkcionise. Gubici na akumulatoru su manji nego na kotlu, jer kotao se hladi kroz dimnjak, tako da je i to bitna stvar.
E sada, moje misljenje je da polaz od akumulatora prema sistemu treba da bude konstantan sa sto nizom t i da pumpa vrti vodu stalno i sa sto manjom snagom da se nikada ne gasi. Tada obezbedjujemo da t u svim radijatorima bude ista i da nikada nije topliji onaj prvi od onog poslednjeg. Tako vam radi sistem daljinskog grejanja u Novom Sadu, stim sto nove zgrade i velike stare imaju automatiku kojom se daljinski komanduje iz kancelarije u Novosadskoj Toplani spram spoljne t koja regulise t vode u radijatorima tako da u najhladnijim stanovima obezbedi izmedju 19 i 21 stepen. To je po zakonu i kod nas i u EU t koja je zagarantovana, a tice se i teme o kojoj smo ranije pricali. Malo sam se udaljio, ali ajde da kazem i ovo: Kada je Angela Merkel bila gost u nekoj emisiji i gradjani joj postavljali pitanja u vezi grejanja, pitali su je:"A sta ako je nama hladno na 19-21*C?", ona im je ladno odgovorila: "Zao mi je, obucite dzemper!"
Nadam se da nisam zaboravio nesto u vezi akumulatora, ja cu sebi sigurno ugraditi cim zima prodje,a a i svakako cu ostaviti bajpas kao sto Bore kaze, za ne daj Boze, kao veci izbor mogucnosti. E da, akumulator je jedna velika hidraulicna skretnica koja balansira pritisak u kotlovskom i u radijatorskom krugu, tako da svi oni koji imaju pumpe i u kotlovskom i u radijatorskom krugu, pa i nekoliko krugova grejanja, sigurno imaju stabilniji sistem!

[Ovu poruku je menjao mladen.jovic dana 24.12.2015. u 14:16 GMT+1]
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:16 - pre 101 meseci
Termo glave nemaju oscilacije kao što si napisao, one jednostavno rade kao trmrglt,otvorene su a kako se t približi potrebnoj one se pritvore i gotovo, održavaju. Bez termo glava sa istom t u radijatorima u celom sistemu moraš imati ozbiljan proračun gde koliko treba da bude koliki radijator, i nemaš mogućnost finijeg štelovanja t po potrebi, sa ventilima i navijcima je to malo teže.
Naravno da ljudi greju i bez termo glava, al ako se može priuštiti,a nije bog zna koliko skupo, ja uvek preporučujem.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:20 - pre 101 meseci
Ne nisam napisao da termoglave imaju oscilaciju, one rade stabilno, nego termostatska regulacija, misleci na sobni termostat. Da li se slazes sa ovim sto sam napisao i gde mi zameras kod ovih konstatacija?
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:29 - pre 101 meseci
Nikom ništa ne zameram, svako ima svoje mišljenje i svoj pogled na rad sistema i radi kako hoće. Jednom drugu sam preporučio da ugradi mešni jer je kupio commo compact na 80m2, ma ne treba kaže uštedeću malo, za tri dana je uzeo mešni jer su mu se tapete počele ljuštiti meni je ovako extra, sad još kad poradim na izolaciji planiram da kupim tj zamenim kotao 20 za 12 kw.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:30 - pre 101 meseci
Kad bi imao neki pametan termostat da belezi, prorcunava, reprogramira se i upravlja automatikom mesnog ventila. Znaci da ne radi kao prekidac vec dasteluje temperaturu vode ka radijatorima. Mislim mozda to i postoji
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:34 - pre 101 meseci
Pa postoji, ja to imam, a ima i skupljih varijanti koje jos uz sve to imaju i sobni termostat na osnovu cijih informacija se dodatno modulira t vode u sistemu, ali to je bas perverzija.
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
*.adsl-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:42 - pre 101 meseci
Citat:
boree:
Nikom ništa ne zameram, svako ima svoje mišljenje i svoj pogled na rad sistema i radi kako hoće. Jednom drugu sam preporučio da ugradi mešni jer je kupio commo compact na 80m2, ma ne treba kaže uštedeću malo, za tri dana je uzeo mešni jer su mu se tapete počele ljuštiti ;) meni je ovako extra, sad još kad poradim na izolaciji planiram da kupim tj zamenim kotao 20 za 12 kw.



Ma taman posla da mislim da zameras, vec bih voleo da cujem tvoje misljenje na ovo sto sam napisao. Da mi kazes kako ti smatras da treba ili ne treba i sta ti se dopada, a sta ne... Samim takvim dijalogom, jedino mogu doci do boljih informacija i drugih misljenja. Ja svacije misljenje i kritiku uvazavam isto kao i svaki savet, dakle dobronamerno u zelji da se pomogne, tako da se ni na koga nikada ne naljutim ako na moju neku konstataciju odgovore drugacije. Stim da volim i da cujem argumente, posto me to natera da razmisljam. Ovo meni nije posao, vec hobi. Kao sto vecina vas voli da za razonodu igra fudbal, a bavi se nekim drugim stvarima, tako se ja bavim fudbalom i fizickom kulturom, a ovo mi je razonoda i regeneracija mozdanih celija koje pokusavam dodatno da aktiviram kroz razne problematike, jer, kao sto znate, mi fudbaleri nismo bas poznati po tome da volimo da koristimo glavu u druge svrhe, sem da skacemo na centarsut!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:42 - pre 101 meseci
[quote]lavbanjalucki:
[quote]zeljezara:
Lave ja tebi preporucujem onu poljsku regulaciju.Radi tako sto sama odredjuje koliko je potrebno tople vode za koju spoljnu temperaturu.Naprimjer ako je napolju o stepeni ona salje 50 u radijatore ili 37 u podno ili koliko hoces A ko je plus onda 47 ili plus 10 onda 45 i jos sama smanji ili poveca ako si zadao 50 od plus 10 do nule nije isto ako je plus 7 i plus 3 c Eto bi ti preprucio ali moras imati mesni sa motorom.

Nezadovoljan sam sto grijem na 24 a ne ko drugi na 20-21.

Zeljezara!!! Nemoj ti meni da preporucujes,ja sam to zavrsio.Preporuci ti sebi jer ti imas problem,ja nemam,kod mene je oko 22,5 -23 dnevna a nocna 19 a meni i mojima se to svidja i to nam zadovoljava nasa ocekivanja o komforu grijanja tako da...(sto se tice mesnog sa motorom-imam pola od toga.tj.imam mesni ali nemam motorni pogon.Imam nesto drugo sto meni zavrsava posao).
Staznaja:Potpisujem sve sto si napisao.
[/
Ja nemam problem u mojoj kuci je 25 stepeni.Problem je je potrosnja peleta i da imam drugi gorionik malo bi manje trosio ali nebi se grijao na 21c.
Drugo prica sa akumulatorom od 3200 za 100 kvadrata sa rucnim mesnim i conradovim termostatom moze samo u prici Ivica i Marica ili ono Mirko i Slavko.Ili da se kuca od 400 kvadrata griije sa kotlom od 50kw to je ono Mirko cucni ide metak.Kad doradim odrzavanje plamena iskljucujem akumulacioni.Da ponovim imam i regulaciju polaza cetverokraki trokraki i akumulacioni ali grejem na 24-25c.Potrosnja varira od 50do 170 kg na dan 16 sati.
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:49 - pre 101 meseci
Pa i ja mislim na sobni termostat, moj kotao imao podesavanje temparature polazne vode u zavisnosti od spoljne temperature. Ali to mi je glupost, kad bi imao neki sam da uprvlja automatikom i temperaturom polazne vode da bi u kuci bila konstantna temperatura. Ne zali te se na cenu grejanja na pelet jer niste pravu. Ljudi u Nisu gradskim toplanama daju po 10000 dinara mesecno za grejanje 60kvm stana. Ja sam se grejao na struju pre ovoga i placao mesecne racune i po 60000 dinara,da se pri tom nisam ni ljudski ogrejao . U Srbiji svi navikli da se greju direktno na Djerdap pa im sad skupo kad presli na pelet. Drugo ljudi koji ranije nisu imali centralno grejanje vec grejali samo dnevne i po potrebi sobe normalno da im tad bilo jeftinije.
 
0

s26mar
Marko Stankovic
student
Žitorađa

Član broj: 276508
Poruke: 150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.12.2015. u 13:56 - pre 101 meseci
@zeljezara
Od 50-170kg/dan? Verovatno pogresio, mislio od 50-70?! Al i to je puno,moze se to smanjiti, jedino da ti na gorioniku najmanja snaga 14kw.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7701651 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.