Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655295 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 18:35 - pre 99 meseci
Citat:
1.salee:
Drugari da li neko moze da mi kaze koja je razlika u nacinu spajanja akumulatora toplote u slepo crevo ili direktno.Koje su prednosti/mane .


Osobno, dajem prednost spoju spremnika kao slijepo crijevo u odnosu na protočni, jer je u tom slučaju grijanje kuće uvijek prioritet (u odnosu na spremnik), pa će i grijanje prije započeti kada je cijeli sistem hladan. Osim toga, takav je spoj modularan, pa se spremnik zatvaranjem jednog ventila može potpuno odvojiti od sustava grijanja ako se ne želi koristiti.

Prednost protočnog spremnika (direktno) je što istodobno služi kao hidraulička skretnica koja razdvaja kotlovski i radijatorski krug, pa kotlovska pumpa svojim paljenjem i gašenjem ne može utjecati na protoke u radijatorskom krugu, a samim time je i regulacija u radijatorskom krugu ujednačenija. Osim ovoga, drugih prednosti kod protočnog spremnika ne vidim.

Citat:
1.salee:Jos jedno pitanje ako imam dva tanka koji nacin spajanja samih tankova je preporucljiv da kazem redno ili paralelno.


Definitivno, serijski!
 
0

1.salee
I love jazz
Zemun,Srbija

Član broj: 325621
Poruke: 100
91.194.216.*



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 18:49 - pre 99 meseci
Hvala na odgovorima : Zmajdinu , Mladenu , zibel32 i ostali......
U planu je akumulacija i automatika nadam se vec sledece grejne sezone sva misljenja su dobrodosla.
Zemun
Grejna povrsina 240 kvm(4 zone po 60 kvm)
120 kvm podno 120 radijatorsko grejanje
5 pumpi 4 za zone 1 za kotlovski krug
2 mesna termostatska za podove
1 termostatski za zastitu na povratu
1 trokraki sa pogonom i automatikom
Kotao: Toby 30
AT CAS 501
HeatOn
2 bojlera po 300l sa po dva izmenjivaca za ptv
Izolacija: 5 cm sti. u zidu 25 cm tervola u krovu
vecina stakala troslojna.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 19:19 - pre 99 meseci
Citat:
s26mar: ... Koliko to zadovoljstvo kosta da znam da preporucim jednom rodjaku...

Recimo tonu i po peleta.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 19:29 - pre 99 meseci
Kako slijepo crijevo i mala snaga gorionika .To je za one koi nezele da izbroje pare za spremnik toplote.Naravno da svako ima svoju boju sniijega.Tako i ja svoju.Za mene je bolje da imam dovoljnu kolicinu toplote pa elektronika sama odlucuje koliko treba i kada.Ja nisam zadovoljan sa ovim sto nude a nije tako.Lijepo stoi koliko je loza na pumpi to je 0.58 centi pelet je 0.15 Da je za 1 litar 2 kg peleta nije.A onda sto ja to da utovaram istovaram cistim.Ja se ne grijem na 21 i tako stedim.

Vidim da bratija sa gorionicima sa odrzavanjem plamena modulacijom biranjem snage nesto pate za akumulatorom toplote.A jedno moje zapazanje je pokazalo da se to nesmije da puni i prazni nego da se odrzava .Jedino tad ima smisla.Neznam stoce meni ta mala snaga odrzavanje plamena modulacija a pogotovu improvizovani spremnik kao slijepo crijevo.
 
0

tripioo

Član broj: 319237
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 19:54 - pre 99 meseci
Citat:
zeljezara:
Milenko sta god ko pise pisem i ja onako kako je meni u mom dzepu.Eno pise 116(podielis sa dva to je km.) i jo s je manje ako direktno porucis.Sad ako je ovo pelet forum nekaje.Ali ja sam trazio pomoc i sam se trudio pa nista.Navodim tvrdnje i nista ne lazem a koliko sam para upumpao u kotlovnicu to ja sam znam.Druga je prica sto neko forsira svoje bez ucinka.

Kod mene nije laboratorija ja hocu da se grijem i sto manje da platim.Neforsiram lozu samo na istom kotlu sa naftasom sam trosio 4.5 tone a sa pelet gorionikom kad pomnozim sa dva nije ni blizu.Kakvi su to kw kod peleta.Kod nafte trebam 300 kw a kod peleta ne moze 300.Zasto.???????????
Zbog toga sam bijesan.
Prica o parametrima o odrzavanju plamena sam bira snagu o najboljem gorioniku je nista.Sve sam probo rezultati nula isti ko i kod svih ostalih.Moze a da je izolacija 15 cm.Ja imam sve moguce sto treba ali trosi.Dovodio sam ovlascenog servisera sa aparatom nista od toga.Sta da jos uradim.Neznam sto da hfalim nesto sto nije dobro.Ja jednostavno tvrdim da nije to tako nego malo drugacije.Ili ako neko ima resenje da vidimo dali daje rezultate.





[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 25.01.2016. u 17:49 GMT+1]


Svaka cast @zeljezara , da je srece da ima vise takvih ljudi na ovoj temi kao sto si ti , bilo bi i vise koristi za sve ljude koji razmisljaju o koriscenju peleta kao energenta.Povremeno pratim ovu temu i sve cesce se zapitam zasto ljudi imaju potrebe da ulepsavaju i idealizuju stvari.Ovde ocigledno da su 80 % ljudi koji rade na marketingu i prodaji peci i peleta.
Jedno vreme je bilo aktuelno stelovanje gorionoka i ostale " fore " , a sada mogu da primetim da obmana postaje sve suptilnija u pravcu digitalizacije .Napravise ovi trgovci posebnu nauku o peletu na Balkanu.
Steta sto su ovu temu uzurpirali takvi ljudi sa zeljom da obmanjuju sve buduce korisnike takvog nacina grejanja.Tema gubi smisao jer vecina napisanog je u pravcu manipulacije a najcesca prevara je u potrosnji peleta.

 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 20:19 - pre 99 meseci
@zeljezara
@tripioo

Niko nikom ništa ne nameće niti može, forum je da se čita i razmjenjuju iskustva, ili što bi rekao stari narod " svakog slušaj - svoje sviđaj ".

Što se tiče nafte , na svom istorijskom cjenovnom minimumu i dalje je duplo skuplja od peleta po kWh energije a šta će tek biti kad naftni rat prestane - ne smijem ni da pomislim.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 20:26 - pre 99 meseci
Cena nafte padne za 50%, nasi lopovi skinu 3-4 dinara. Kada se bude vratila cena na 100%, ovi lopovi ce da zakucaju na 200 dinara /L ...
Sta ako istu sudbinu dozivi pelet? Ipak je sada jedan od najpopularnijeg nacina grejanja.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
31.223.138.*

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 20:37 - pre 99 meseci
Osnovne sirovine za pelet su drvo i struja a nijedno nema razloga da drastično poskupi. Živim u peletarskom kraju i koliko sam upratio cijene su zadnjih godina išle samo ka dole. Recimo , mene će grijanje na pelet koštati samo 100 evra više nego drva i ugalj prošle godine.
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 20:52 - pre 99 meseci
@Maks : Ovaj Forum služi da se ljudi informišu i steknu više znanja na osnovu iskustva drugih koji su neke stvari uradili i isprobali.Ako je Malden mb izneo svoju instalaciju grejanja onda se njegova iskustva sa načinom priključenja spremnika treba proučiti.Ko misli da je nešto pogrešno valjda sme da kaže sa argumentom , ali nema potrebe za bezkonačnu raspravu.Na kraju on je to tako uradio i zadovoljan je ko misli da treba drukčije neka uradi i isto posle kaže iskustva ako želi da objavi.

@utrena : cena peleta je sada a i uvek će biti formirana na osnovu tražnje i potražnje.Pitam se samo koliko još bukve ima kod nas jer sa drugim drvetom je teško grejati se na pelet.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

1.salee
I love jazz
Zemun,Srbija

Član broj: 325621
Poruke: 100
91.194.216.*



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 21:17 - pre 99 meseci
Cena nafte ce vec za mesec dva biti na starom nivu i sigurno ce rsti u narednim godinama , isto se odnosi i na plin.Cena struje u narednim godinama ce teziti ka evropskim cenama.Sta mi da radimo da se vratimo na rudnik u kuci.Pelet meni nema alternativu sem ako neka muka ne natera ( citaj visa sila : rat , glad , hiper inflacija ili slicno ).Logika govori da obnovljivi energenti imaju buducnost . Imamo srece da je digitalno doba uslo i u nase kotlarnice pa mozemo da kontrolisemo tokove energije malte ne u sitna crevca.Meni akumulator toplote kao i digitalizovani kotao treba ne da bi se hvalio vec da bi se racionalno grejao sa najmanje truda i vremena . Ne vidim nikakvu zaveru i zamajavanje od strane bilo koga cak sta vise vidim da se svi trude da daju sto bolje savete i misljenja i hvala vam svima na tome , posebno onima od kojih ucimo .Jos samo da se izborimo sa kvalitetom peleta (mozda drzava uvede kontrolu kvaliteta u cilju zastite nas potrosaca a tu je i ekoloski aspekt ) i bog da nas vidi.
Zemun
Grejna povrsina 240 kvm(4 zone po 60 kvm)
120 kvm podno 120 radijatorsko grejanje
5 pumpi 4 za zone 1 za kotlovski krug
2 mesna termostatska za podove
1 termostatski za zastitu na povratu
1 trokraki sa pogonom i automatikom
Kotao: Toby 30
AT CAS 501
HeatOn
2 bojlera po 300l sa po dva izmenjivaca za ptv
Izolacija: 5 cm sti. u zidu 25 cm tervola u krovu
vecina stakala troslojna.
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 21:31 - pre 99 meseci
Neznam za druge kotlove koji nisu na pelet al za ovaj moj znam da pored toga sto me dobro greje , menja mene tj coveka da izigrava lozaca . Prakticno sam i zaboravio na tu obavezu da "lozim" ! Kad stignem proverim tank i to je to ! Pali se kad hocu , gasi se kad hocu , zagreva KOLKO hocu !!! Sa drugim energentom , ponarocito drvima , ugljem i naftom sumnjam da se sve to moze . A bar kod nas Sume ima za pelet dovoljno .
 
0

tripioo

Član broj: 319237
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 22:07 - pre 99 meseci
Citat:
1.salee:
Jos samo da se izborimo sa kvalitetom peleta (mozda drzava uvede kontrolu kvaliteta u cilju zastite nas potrosaca a tu je i ekoloski aspekt ) i bog da nas vidi.


Balkanski pelet i ekologija , humor -- samo pokazuje kolika je nasa svest o ekologiji !!!! Drzava tolerise ne kontrolisanu secu suma , to je svima jasno , samo dokle ???
Sustina je bar prikazati pravu potrosnju peleta kako bi ljudi mogli da steknu neku predstavu o ceni grejanja gde bi koristili pelet kao energent.Cena peleta i gasa je identicna u ukupnoj sumi za grejnu sezonu.


 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2016. u 22:37 - pre 99 meseci
Odakle ti to da proizvođači peleta nekontrolisano seku šume?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

1.salee
I love jazz
Zemun,Srbija

Član broj: 325621
Poruke: 100
91.194.216.*



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2016. u 05:36 - pre 99 meseci
Mislim da je jako prosto da narod dobije uvid u pravu potrosnju peleta . Dovoljno je da odu u komsiluk i raspitaju se (pelet je omasovio i uvek se nadje neki komsija koji ga trosi ).Ne vidim razlog da ljudi lazu za potrosnju , sarolika je taman toliko koliko ko smatra da je dovolno izolovao objekat sto je od sustinske vaznosti za bilo koji vid grejanja.Ja sam se grejao 10 godina na naftu pa dvadeset na ugalj pa evo sad na pelet i naravno da je na naftu bilo najbolje ali sada je to utopija.
Pelet je dostojan zamenik tog energenta jer je grejanje upravljivo po svim aspektima.Temperatura u kuci je velika stavka potrosnje vidim da narod gura do 25 celzijusa.Po meni je sve preko 22 bacanje energije to jest love kroz prozor.U mom slucaju
( grejem 220 kvm , od toga 110 podno 110 radijatorsko jednocevno , solidno izolovanog objekta 5cm zid 20cm krov stolarija uglavno troslojna stakla ) potrosnja ide od 2 kese kada je temp u plusu 3 kese kada je oko 0 i cetiri kada je u minusu -10.Nisam zadovoljan i prvo sto cu uraditi je jos 5 cenata izolacije na zidove a potom akumulacija i automatika.Inace kada sam trosio naftu koliko se secam bilo negde oko 4 tone u proseku a uglja oko 5 a nekad i 6 t.Prosle godine 4 palete peleta a ove planiram oko 4 do 5 paleta. Do sada potroseno nesto preko 2,5.Kotao toby 30 u koga cu poceti da se "kunem" i pored nedostataka,sto bi rekao Bore radi ko doxa.

[Ovu poruku je menjao 1.salee dana 26.01.2016. u 06:47 GMT+1]
Zemun
Grejna povrsina 240 kvm(4 zone po 60 kvm)
120 kvm podno 120 radijatorsko grejanje
5 pumpi 4 za zone 1 za kotlovski krug
2 mesna termostatska za podove
1 termostatski za zastitu na povratu
1 trokraki sa pogonom i automatikom
Kotao: Toby 30
AT CAS 501
HeatOn
2 bojlera po 300l sa po dva izmenjivaca za ptv
Izolacija: 5 cm sti. u zidu 25 cm tervola u krovu
vecina stakala troslojna.
 
+1

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2016. u 07:18 - pre 99 meseci
Maks Inzenjer elektronike.

Ja mozda nisam dovoljno jasan ,ali jos jednom da pojasnim.

Nekad sam trosio 24 litra loze za 16 sati i lijepo odkacim ona dva crijeva na gorioniku i na kanisteru obiljezim folmasterom litre.Ujutro srkne oko 3.5 litra loze i preko cijelog dana odrzava sa 1.5 litar.Tako progura 16 sati.Posto ste vi inzenjer vjerovatno znate da se litar nafte racuna 10 kw a kg peleta 5 kw.Sad vas pitam sta su nasi strucnjaci uradili da za jedan litar nafte dobijemo energiju kao za dva kg peleta.

Proizvodjaci kotlova i gorionika osim sto su nakacili cijene nista nisu uradili na ovome.Koriste se forom kao kod toplotne pumpe 1 kw struje 4 kw toplote pa kad udjes u tu pricu onda shfatis sta ti fali.Cop racunali na +7 pa onda pravi iglo ko eskim daj nove prozore izolaciju okreci kucu da je grije sunce i td.

Poskupice nafta.
Pitam se ko radi na tome da se ostvari ideja 1 litar loze 2kg peleta za sada to nije tako.Zelena energija se subvencionira samo iz koih izvora.Gdje je to uracunato jasno je ko dan



[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 26.01.2016. u 08:33 GMT+1]
 
0

brenlandski
bren landski
pumpar
nezaposlen
BiH

Član broj: 327134
Poruke: 63
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2016. u 07:23 - pre 99 meseci
Zmajdine, mozes li nam malo vise reci o novoj elektronici za CM. Kako funkcionise, dali postoji mogucnost modulacije na njoj, jeli se pokazala manja potrosnja kod ova dva testirana kotla, dali se izbacuje iz upotrebe CM elektronika ili radi uporedo sa novom itd...Pozdrav i veliko hvala na usavrsavanju i trudu u ime nas koji koristimo CM kotlove!!!
Termoflux pelling eco 25.
Prizemlje i sprat ukupno 160 kvm, dvije pumpe kojima rukovode dva sobna termostata na 23C, 8 cm
stiropor, obicna drvena stolarija.
Trokraki mix ventil.
Vreme rada od 07-21h.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
*.eblcom.ch.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2016. u 07:41 - pre 99 meseci
Citat:
1.salee:
Mislim da je jako prosto da narod dobije uvid u pravu potrosnju peleta . Dovoljno je da odu u komsiluk i raspitaju se (pelet je omasovio i uvek se nadje neki komsija koji ga trosi ).Ne vidim razlog da ljudi lazu za potrosnju , sarolika je taman toliko koliko ko smatra da je dovolno izolovao objekat sto je od sustinske vaznosti za bilo koji vid grejanja.Ja sam se grejao 10 godina na naftu pa dvadeset na ugalj pa evo sad na pelet i naravno da je na naftu bilo najbolje ali sada je to utopija.
Pelet je dostojan zamenik tog energenta jer je grejanje upravljivo po svim aspektima.Temperatura u kuci je velika stavka potrosnje vidim da narod gura do 25 celzijusa.Po meni je sve preko 22 bacanje energije to jest love kroz prozor.U mom slucaju
( grejem 220 kvm , od toga 110 podno 110 radijatorsko jednocevno , solidno izolovanog objekta 5cm zid 20cm krov stolarija uglavno troslojna stakla ) potrosnja ide od 2 kese kada je temp u plusu 3 kese kada je oko 0 i cetiri kada je u minusu -10.Nisam zadovoljan i prvo sto cu uraditi je jos 5 cenata izolacije na zidove a potom akumulacija i automatika.Inace kada sam trosio naftu koliko se secam bilo negde oko 4 tone u proseku a uglja oko 5 a nekad i 6 t.Prosle godine 4 palete peleta a ove planiram oko 4 do 5 paleta. Do sada potroseno nesto preko 2,5.Kotao toby 30 u koga cu poceti da se "kunem" i pored nedostataka,sto bi rekao Bore radi ko doxa.

[Ovu poruku je menjao 1.salee dana 26.01.2016. u 06:47 GMT+1]
Pobrko si ti loncice nista ti ovo nestima pises napamet.4 tone nafte kao 4 -5 paleta peleta.Svaka cast ima takvih jos koliko hoces.
 
0

1.salee
I love jazz
Zemun,Srbija

Član broj: 325621
Poruke: 100
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2016. u 08:52 - pre 99 meseci
Izvini nism hteo da budem mnogo opsiran.Tada kada sam koristio naftu pre 25 godina u mojoj kuci su bile dve kotlarnice.
Dva kotla (tam stadler 25 kw svaki.)Dva gorionika i dve cisterne od po 4000 l ukopane u dvoristu (moj pokojni otac hteo da sve bude odvojeno pa i grejanje,zezo se kakva li ce da bude snaja , da ne zameri pa svako svoje).Cisterne i dalje ukopane cekaju ko zna sta?Toga vise nema u medjuvremenu promenila se stolarija,ugradila izolacija i kuca dobila jedan kotao koji pravi jedne gubitke za razliku od ranije koji su bili duplirani.Sve to je rezultiralo danasnju potrosnju.Ciljna temperatur u dnevnim boravcima je 21 u spavacim delovima 20 za to se brinu trmostati.Spavace delove grejem tri puta dnevno po nekoliko sati jer se tu uglavnom spava.Sve to regulisu termostati , tajming i tempretura.Dnevni boravci su sa podnim niskotemperaturnim inertnim sistemom i to ne gasim 24 h. Tu uglavnomima borave stariji preko dana a mladji preko noci.Sa ovakvim rezimom imam tu potrosnju i nemam razloga da nikog farbam cak kazem da planiram da je redukujem ako ne ono bar da je pravilnije rasporedim.Ovo je jedan ozbiljno stedljiv odnos ka grejanju jer cilj je najraconalnija potrosnja. Danasnja omladina ne zaradjuje mnogo , znate da se tesko zivi , a treba da naslede nase kreacije grejanja.Ja sam resio da deci ostavim dobar stedljiv sistem koji ce moci da lagodno servisiraju . Mozda ce se jednog dana grejti ma mini nuklearne kotlove pa ce biti jos lakse.Solarni bojleri su odavno u funkciji kod mene doduse na nocnu struju ali plan je da predju na sunce . Tako da je usteda imperativ, bude vise za dusu i telo.
Zemun
Grejna povrsina 240 kvm(4 zone po 60 kvm)
120 kvm podno 120 radijatorsko grejanje
5 pumpi 4 za zone 1 za kotlovski krug
2 mesna termostatska za podove
1 termostatski za zastitu na povratu
1 trokraki sa pogonom i automatikom
Kotao: Toby 30
AT CAS 501
HeatOn
2 bojlera po 300l sa po dva izmenjivaca za ptv
Izolacija: 5 cm sti. u zidu 25 cm tervola u krovu
vecina stakala troslojna.
 
0

1.salee
I love jazz
Zemun,Srbija

Član broj: 325621
Poruke: 100
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2016. u 09:41 - pre 99 meseci
E zaboravio sam da kazem da ja kuca juzno orjentisana i da na dnevnim sobama imam panorama troslojna vrata 2 x 3 m pa tako dva puta, tako da kad ogreje sunce u sobi odma 22+ pa se kotao pali tek uvece.I jos kada je spoljna temp preko 5 , 10 klime cepaju celu noc po jeftinoj tarifi tako da se kotao opet kasnije pali cesto tek uvece.Parola jeftinije vazi uvek jer jeftina nocna tarifa je najeftiniji vid grjanja,tada grejem bojlere 2 x 300 l potrosne tople vode.Naravno ima dva brojila tako da ce biti i el. grejaca u akumulatoru toplote,buducem.Mozda i inverterske klime jdnog dana da zamene ove obicne pa da se dogrevam i kad je hladnije . Sve to u cilju smanjenja potrosnje peleta koji ruku na srce nimalo nije jeftin.

Usput imam na prodaju dva gorionika za naftu sa diznama do 50 kw. a i cisterne samo ih je muka otkopati i izvaditi.Pa kome treba nek izvoli.

[Ovu poruku je menjao 1.salee dana 26.01.2016. u 10:55 GMT+1]
Zemun
Grejna povrsina 240 kvm(4 zone po 60 kvm)
120 kvm podno 120 radijatorsko grejanje
5 pumpi 4 za zone 1 za kotlovski krug
2 mesna termostatska za podove
1 termostatski za zastitu na povratu
1 trokraki sa pogonom i automatikom
Kotao: Toby 30
AT CAS 501
HeatOn
2 bojlera po 300l sa po dva izmenjivaca za ptv
Izolacija: 5 cm sti. u zidu 25 cm tervola u krovu
vecina stakala troslojna.
 
0

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: Grejanje na pelet26.01.2016. u 10:12 - pre 99 meseci
Citat:
boree:
Odakle ti to da proizvođači peleta nekontrolisano seku šume?

Šumska gazdinstva ili državna preduzeća , seku šume i sade 3 puta više stabala nego što su posekli ( tako se bar hvale ).Ali sade se uglavnom topole a to je drvo koje brzo raste ali nije kao bukva.A velika masa seče nekontrolisano šume u privatnom vlasništvu i to niko ne sadi ponovo.Sve u svemu radi se nešto ali trebalo bi mnogo više.

Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7655295 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.