Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702213 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanmijat

Član broj: 282068
Poruke: 1128
91.191.12.*



+125 Profil

icon Re: Grejanje na pelet15.01.2012. u 20:26 - pre 149 meseci
pravljenje kombinacija sa vremenjacima nije nikakav problem jer na njima se i zasniva upravljanje transporterom, dozatorom, impulsno obduvavanje i vremensko isključenje. Ja imam sledeće navike i redosled: Naveče (u zavisnosti od vanjskih uslova) po potrebi samo smanjim temp. na cijevnom termostatu za 10-ak stepeni a vremenski se isključuje opet (u zavisnosti od vanjskih uslova) između 12 i 3 ujutro tako da je ujutro sasvim dovoljna temperatura i u kući i u radionici za novi dan a gorionik hladan i spreman za potrebne radnje (čišćenje ili samo produvavanje i potpala). Uradio sam vodenu rešetku u nadi da će biti smanjeno slivanje i lijepljenje silikata na tijelo i otvore rešetke a svaki put kad se izbjegne otvaranje i struganje treba računati kao uspjeh. Dobru i toplu noć vam želim
 
0

darxter

Član broj: 123483
Poruke: 9
81.93.86.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.01.2012. u 09:23 - pre 149 meseci
Da li neko ima iskustva sa Alfa Plam
peći na pelet (samostojeća) koja se ne spaja
na radijatore.

Želio bih da kupim takvu peć pa bi mi svaki
savet dobrodošao!

Hvala
 
0

boki09
nezaposlen
kicevo makedonija

Član broj: 297463
Poruke: 4
77.29.11.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.01.2012. u 15:43 - pre 149 meseci
Pratim ovaj forum pa moloi bi neko ako moze da mi kaze gde mogu naci gorionik za ugedjivanje na vrata od kotla ,unapred hvala.
borokilibarda
 
0

kastroman
menadzer,Takovo osiguranje

Član broj: 297351
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.01.2012. u 18:39 - pre 149 meseci
Pozdrav,evo i ja sam ispratio ovu temu pa mogu da kazem neka svoja iskustva.Na pocetku grejne sezone sam kupio MB Smederevo pec na pelet i sa njom grejem celu kucu koja je montaznog tipa i ima oko 80 m2.Za sada nama problema sto se tice efikasnosti ali ima sto se tice tehnickog dela odnosno podesavanja peci.Naime,desava mi se da se pepeljara na visem rezimu rada pocinje preterano puniti i pelet pocinje da pada okolo sto predstavlja problem.
Nekoliko puta sam probao da regulisem i sa dovodom vazduha a kasnije i sa softverskim podesavanjem to gomilanje peleta i u dobroj meri sam uspeo ali se i dalje ponekad pojavi pomenuti problem.Ponavljam da pec greje odlicno celi prostor ai i raspored je pogodan za tako nesto.
Interesuje me da li je neko naisao na ovaj problem i da li je isti resio i kako?
Pozdrav svima i hvala!
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..9-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet18.01.2012. u 23:26 - pre 149 meseci
Citat:
kastroman: Pozdrav,evo i ja sam ispratio ovu temu pa mogu da kazem neka svoja iskustva.Na pocetku grejne sezone sam kupio MB Smederevo pec na pelet i sa njom grejem celu kucu koja je montaznog tipa i ima oko 80 m2.Za sada nama problema sto se tice efikasnosti ali ima sto se tice tehnickog dela odnosno podesavanja peci.Naime,desava mi se da se pepeljara na visem rezimu rada pocinje preterano puniti i pelet pocinje da pada okolo sto predstavlja problem.
Nekoliko puta sam probao da regulisem i sa dovodom vazduha a kasnije i sa softverskim podesavanjem to gomilanje peleta i u dobroj meri sam uspeo ali se i dalje ponekad pojavi pomenuti problem.Ponavljam da pec greje odlicno celi prostor ai i raspored je pogodan za tako nesto.
Interesuje me da li je neko naisao na ovaj problem i da li je isti resio i kako?
Pozdrav svima i hvala!

Puni se pepeljara ili solja u kojoj gori pelet?Imas li sifru za uci u softverska podesavanja?
Inace tosu italijanske royal peci,a nasi samo stampaju svoje ime na njih.
 
0

darxter

Član broj: 123483
Poruke: 9
81.93.86.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2012. u 10:19 - pre 149 meseci
@kastroman

Koliko KW ima tvoja peć?
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..9-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2012. u 14:32 - pre 149 meseci
Citat:
darxter: @kastroman

Koliko KW ima tvoja peć?

Njegova pec ima 8,5kw.
 
0

boki09
nezaposlen
kicevo makedonija

Član broj: 297463
Poruke: 4
46.217.94.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet19.01.2012. u 15:25 - pre 149 meseci
postovani gospodine vidi podesi rezim rada na displej,vidim da si podesio displej probaj promeni pelete probaj druge .pelete koje sad trosis dali prave zguru [ko kamencici cvrsti] ,probaj drugu sortu pelete.
borokilibarda
 
0

106ka
Hristovski Kire
MK Bitola

Član broj: 50139
Poruke: 12
62.162.227.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.01.2012. u 22:56 - pre 149 meseci
Citat:
boki09: Pratim ovaj forum pa moloi bi neko ako moze da mi kaze gde mogu naci gorionik za ugedjivanje na vrata od kotla ,unapred hvala.


Gorilnici na pellet ima vo bitola.ako si zainteresiran ke te upatam kade mozes da kupis dobar gorilnik

Pozdrav
 
0

boki09
nezaposlen
kicevo makedonija

Član broj: 297463
Poruke: 4
77.29.99.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.01.2012. u 16:14 - pre 149 meseci
kazi brat kaj imat mozizis cenata ako znajs kolku cinit da zna ,blagodara na informacijata

borokilibarda
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
*.kbcnet.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.01.2012. u 18:02 - pre 149 meseci
Imas ih vise koji mogu na vrta. pogledaj predhodne stranice pa ces videti.
 
0

106ka
Hristovski Kire
MK Bitola

Član broj: 50139
Poruke: 12
62.162.227.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet22.01.2012. u 22:30 - pre 149 meseci
[quote]boki09: Pratim ovaj forum pa moloi bi neko ako moze da mi kaze gde mogu naci gorionik za ugedjivanje na vrata od kotla ,unapred hvala.

pobarajme na 047228106 od 15 do 17 casot ke te upatam kade da pobaras

pozdrav
 
0

marija2
vujic marija
pozarevac

Član broj: 297884
Poruke: 2
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.01.2012. u 15:42 - pre 149 meseci
Dobar dan svima.
Ja molim nekoga ko se razume ili ima iskustva da mi da svoje misljenje koje cu shvatiti kao savet i unapred se zahvaljujem.
Zivim u kuci, na I spratu (povrsina je 100m2, izolacija solidna, stolarija takodje) i grejem se vise od decenije kaminom Alfa plam koji odlicno greje prostoriju u kojoj je dok su mi dve odvojene sobe zimi optimalne samo za pingvine tako da ih pola godine ni ne koristimo cerka i ja. Kako sam imala tesku operaciju i nisam vise sposobna da svakodnevno vucem ugalj i drva na sprat (cerka uspe drva da odnese ali ne i kofe sa kostolackim ugljem) i do besvesti izbacujem pepeo, moram da promenim nacin grejanja a da mi bude iole finansijski prihvatljiv.
Cula sam za pelet i sto detaljnije se informisala, zvala firme koje kod nas distribuiraju njihove gorionike sa kojima se moze razvuci etazno\centralno grejanje. Italijanski gorionici su skupi, preko firme Magnum 3250e itd. Alfa Plam ce tek na leto pustiti prototip tih peci na koje se mogu razvuci radijatori, za sada imaju samo gorionik bez mogucnosti etaznog grejanja.
Milan Blagojevic Smederevo ima gorionik na pelet sa koga bih mogla da razvucem i dva radijatora u te druge dve sobe. Imaju cak i opciju 20% popusta na cenu ukoliko ide "staro za novo". Regularna cena tog gorionika je u maloprodaji 153 400din a kada bih im odnela svoj stari kamin Alfa plam, novi njihov gorionik na pelet bi kostao 122 720din i to je cena sa kojom bih mogla da se finansijski snadjem jer imam jos neke radijatore i peci koje bih prodala.

Ja molim za konkretno misljenje:
1. da li taj MB Smederevo moze da greje solidno na pelet 100m2 (ne zelim da nosim kratke rukaveuci po ku sred zime ali da se bas ni ne smrzavamo)
2. koji priozvodjac peleta u Srbiji ima provereno dobar kvalitet?

Tehnicke karakteristike tog gorionika MB Smederevo su:
Dimenzije peći (mm) 1168x596x713
Snaga (kW) 18 kw
Snaga predata vodi (kW) 14
Snaga predata okolini(kW) 4
Snaga električnog dela (kW) 0,5
Zapremina kotla (l) 46
Stepen iskorišćenja (%) 90
Odvod dima zadnji
PRECNIK ODVODA DIMA (mm) Ø80
Gorivo DRVENI PELET
Nedeljno programiranje rada do 7 dana unapred
Automatsko puštanje u rad Daljinsko upravljanje
BOJE siva
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..9-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet23.01.2012. u 19:04 - pre 149 meseci
Nepoznajem njihovu pec ali po karakteristikama koje ste napisali bez problema moze davam greje stan(cak da budete i u kratkim rukavima).Ja zivim u Italiji,vec 10 god se grejem na pellet nedavno sam zamenio pec sada imam pec od 19 kw koja bez problema greje 130kvadrata lose izolovane kuce u alpima.Kod nas(u Srbiji) pelet je raznolik ja imam dobra iskustva gledajuci odnos cene i kvaliteta sa peletom iz Titela.
 
0

peletar
beograd

Član broj: 297928
Poruke: 3
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.01.2012. u 10:37 - pre 149 meseci
Pozdrav svima na forumu.
Vidim da ovde ima puno ljudi koji se bas razumeju u ovu problematiku, pa reko' da pitam i ja nesto.

Ja se dvoumim izmedju dva gorionika domace proizvodnje:

1. M&B http://www.youtube.com/watch?v...ature=mfu_in_order&list=UL (oko 1300 eura komplet sa montazom)
2.TERMIS MKM http://www.youtube.com/watch?v=aFdL5IbfP90&feature=related (oko 1100 Eura komplet sa montazom)

Obzirom da postoje neke razlike u nacinu rada ova dva gorionika, mene zanima da li je dobra opcija ugraditi gorionik koji ima automatsko vazdusno ciscenje (dodatni kompresor), ali nema mogucnost podesavanja snage ventilatora, niti opciju odrzavanja plamena, nego se svaki put kad postigne zadatu temperaturu gorionik gasi i ponovo se pali kad temperatura padne ispod neke zadate temperature. Da li to moze da bude dobro zbog eventualne ustede u potrosnji peleta, ili mislite da ustede ne bi bilo?
Da li bi zbog toga cesce crkavao grejac?

Ili je bolje svako juto cistiti resetku rucno, a da ima odrzavanje vatre i mogucnost promene brzine ventilatora?

Da li je neko uopste menjao brzinu ventilatora i sta je bilo posledica toga? Da li je bitno prilagoditi brzinu duvanja kvalitetu peleta?


Ne znam da li sam bio jasan, mnogo je pitanja i nedoumica u mojoj glavi trenutno.

U svakom slucaju hvala, svako misljenje mi je dobro doslo.




 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
109.198.5.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.01.2012. u 12:45 - pre 149 meseci
a sto ne uzmes gorionik sa obe opciju u jednom. Ima i to. Ili si samo video ova dva gorionika. a druge nisi ni video.
 
0

marija2
vujic marija
pozarevac

Član broj: 297884
Poruke: 2
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.01.2012. u 16:12 - pre 149 meseci
"Tignes", hvala Vam VELIKO na odgovoru i srdacno Vas pozdravljam,
Marija
 
0

tignes
Šef proizvodnje
Energreen proizvodnja peleta i briketa

Član broj: 49806
Poruke: 98
..9-r.retail.telecomitalia.it.

Sajt: www.energreen.rs


+4 Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.01.2012. u 21:15 - pre 149 meseci
Citat:
vasic74: a sto ne uzmes gorionik sa obe opciju u jednom. Ima i to. Ili si samo video ova dva gorionika. a druge nisi ni video.

Potpuno se slazem i da dodam ti gorionici koje si postao mi neulevaju bas poverenje narocito termisov.

Citat:
marija2: "Tignes", hvala Vam VELIKO na odgovoru i srdacno Vas pozdravljam,
Marija


Gospodjo prvo trazite da vidite pec u radu jer ja nemogu da pricam o kvalitetu njihovih proizvoda posto pec nisam video a i na sajtu je nemaju.Ako je istina to stosu vama poslali onda bez problema moze davam zagreje stan.
 
0

peletar
beograd

Član broj: 297928
Poruke: 3
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet24.01.2012. u 21:57 - pre 149 meseci
Imam ja vremena na pretek, pa ne zurim, samo se raspitujem. A voleo bih da kupim domacu pamet, a da se ne predjem.
Pricao sam ja sa nekim ljudima koji imaju ove gorionike i oni su zadovoljni sto se greju na dugme, ali niko nije video neki drugi gorionik, pa mu je njegov najbolji.
 
0

vasic74
sasa vasic

Član broj: 153354
Poruke: 425
109.198.5.*



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet25.01.2012. u 14:28 - pre 149 meseci
Bela rado posalji mi tvoj broj. Nisam ga zapisao.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7702213 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.