Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656777 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 10:35 - pre 90 meseci
Od kada sam ugradio gorionik "Ecopell",a ovo je 5-ta sezona (mislim da sam bio među prvim kupcima),
razgovarao sam ili se dopisivao sa ljudima koji su kud i kamo stručniji od mene,i svi,ali bukvalno SVI,su rekli da je gorionik ODLIČAN.
Čak mislim da je i najprodavaniji.A što se tiče servisne podrške,ubeđen sam da je je najbolja od svih ponuđenih na našem tržištu.
I nisu mi jasni pojedinci,koji nikada nisu lično upoznali Taneba a imaju smelosti da donose zaključak da je on "ovakav ili onakav"
pa čak i da ga vređaju.
Kome se rad gorionika (bilo kog) ne sviđa,neka ga proda i kupi koji misli da je dobar.
Ali jedno je sigurno.
Ako hoćeš da imaš dobar sistem grejanja,moraš i da uložiš nešto dodatno a ne da misliš,kupio sam gorionik i on će da troši "ništa kg".
A ako nećeš da ulažeš ništa,onda brate,lopatu u ruke-uglja bar ima koliko hoćeš.
Ja,i sada kada bih trebao da kupim,kupio bih "Ecopell".

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

neo.

Član broj: 288288
Poruke: 54



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 12:10 - pre 90 meseci
Citat:
nnikki:

To sto pada temp. jos malo dok je u predgorevanju,s jedne strane je normalno a ume da se desi ako ti se energija iz radijatora negde trosi tj.ako imas neki gubitak ili ti sistem nije dovoljno zagrejan(kod prvog i drugog odlaska u odrzavanje).Histereza ne treba da bude velika da ti ne bi bile oscilacije velike.Ecopell radi tako sto kreće sa snagom u odnosu na temperaturu kotla trenutnu pa nekad krene sa 12,nekad sa 15 ,nekad sa 18KW,zavisi.Ako postigne zadatu temperaturu za kratko vreme,sledeći ciklus zapocinje manjom snagom(vreme do povecanja je fabricki valjda 50min a do smanjenja 40 min).Ako za 50 min ne postigne zadatu temp.prelazi u vecu snagu i mislim da onda u sledećem ciklusu kreće u startu sa tom većom snagom jer je izračunao da mu manja snaga nije dovoljna.Vreme do povećanja i smanjenja mozes da menjas.E sada,kod grejanja na ugalj,tebi je temp konstantna dok ima ogreva a onda isto opada kad nestane ogreva u kotlu.Ovde ćeš bez automatike,mesnog itd morati da imas male oscilacije ali ako podesiš temp.histerezu i neke parametre,oscilacije će biti minimalne.

Mislim da je si pogodio suštinu u prvoj rečenici u delu koji se odnosi na prvi i drugi odlazak u održavanje.Sva podešavanja uključujući vreme do smanjenja i povećanja su mi jasna od prvih dana korišćenja, i manje više podešena u skladu sa potrebama sistema koji imam.Jedino gde sam omanuo u tumačenju uputsva u startu je vreme do smanjenja.Mislio sam prvih dana korišćenja da to funkciše obrnuto proporcionalno povećanju, a ne da gorionik ide prvo u održavanje pa tek po dostizanju temperature histereze ide na smanjenu snagu.U prvom i drugom krugu bi bilo sjajno da automatika prebaci na smanjenu snagu.To je moje opet samo laičko zapažanje korisnika.Dao si mi ideju da i ja smanjim maksimalno vreme histereze kotla i time smanjim oscilaciju.Ultrena, nnikki, shadow452 Hvala na dobronamernim i konstruktivnim savetima.
Inače da se osvrnem i na prethodni post.Iščitao sam sve što sam napisao u prethodnim postovima i nigde nisam uspeo da pronađem bilo koji deo gde sam nekog ,daleko bilo, omalovažavao.Konstruktoru gorionika sam nekoliko stranica ranije postavio nekoliko pitanja i čovek mi je najkulturnije odgvorio na ista.Mogu čoveku da čestitam na preduzetničkom duhu da konstruiše,unapredi i prilagodi potrebama korisnika jedan proizvod.Potrošnju nigde nisam ni pomenuo,a ista je čak i niža od očekivanih granica.Sistem grejanja u kući se unapređuje 45 godina još od Tihelman-a.O svemu ovome mogu samo da diskutujem sa stanovišta Pere ložača i šta je loše i uvredljivo u iznošenju ličnog utiska u vezi nekog proizvoda?

 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 12:17 - pre 90 meseci
@neo.
A gde se ti u mom postu nalaziš prozvanim???
I baš zbog činjenice da ti je Taneb kulturno objasio i odgovorio na pitanja,govori o njemu kakav je čovek!!!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

neo.

Član broj: 288288
Poruke: 54



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 12:46 - pre 90 meseci
Na prethodnoj strani sam jedino ja pomenuo ugalj i sl.Ako grešim,što rek'o naš narod, praštaj
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 13:07 - pre 90 meseci
@neo.
nisam ni obratio pažnju na to,nego sam samo naveo primer.
I nemam šta da ti praštam,valjda smo svi ovde da pomognemo jedno drugom.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 17:20 - pre 90 meseci
Ova regulacija gorionika cini mi se najbolje odradi posao na gorioniku.80 € plus postarina.

Prikačeni fajlovi
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 18:12 - pre 90 meseci
Daj malo bolji opis.
Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 18:22 - pre 90 meseci
http://termis-gorionici.weebly.com/delovi-za-gorionike.html

http://www.ricambiperstufeapel...ay-CP110-pe-8006770207283.html
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.11.2016. u 23:14 - pre 90 meseci
@ZoranObradovic
Da li bi sema mogla da funkcionise podjednako dobro kada na njoj nebi bilo ovog HeatOn WCHR-01 sa sobnim termostatom vec umesto toga samo termoglave na radijatorima , a ujedno i bez Seltron ASS20 vec tu da stoji trokraki termostatski od npr 55'C
Komentari i sugestije su dobrodosli
Prikačeni fajlovi
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 00:40 - pre 90 meseci

Felipe –

Regulacija polaznog voda je prvi uslov za ustedu i komociju.Bilo koja regulacija koja ogranicava,i odrzava,temperaturu prema radijatorima je mnogo bolje nego rucno.Termoglave jos dodatno peglaju oscilacije temperature.HeatOn je jedna od boljih regulacija.
Dole na povratu u kotao je malo diskutabilno sta je bolje,dobro ili “lose”.Taj topli povrat u kotao ne samo da stiti kotao vec i skracuje vreme starta grejanja.Treba imati “nesto”.
Neznam tacno sta radi ACC20, osim odrzavanja konstantne temperature,koja ne mora biti bas precizna kao kod polaznog voda.
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 07:54 - pre 90 meseci
@Goranto
U planu mi je ugradnja AT sledece god. A ja vec imam taj 3K ventil na povratu i nadam se da moze da zavrsi posao kao i ACC20 , a sve ostalo sto je potrebno nije problem da se nabavi, ako je stvarno potrebno

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 05.11.2016. u 09:48 GMT+1]
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 08:01 - pre 90 meseci
@Goranto
U planu mi je ugradnja AT od 500L sledece god. A ja vec imam taj 3K ventil na povratu i nadam se da moze da zavrsi posao kao i ACC20 , a sve ostalo sto je potrebno nije problem da se nabavi, ako je stvarno potrebno
Medjutim imam "problem" oko odabira AK zbog vrata na kotlarnici , luft je 71cm . Na Etaz sajtu sam gledao bosov i cm ali im je spoljni precnik 75cm , e sad ne znam moze li i smem li zbog garancije da se skine sa njih izolacija kako bi usli u prostoriju :D

[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 05.11.2016. u 09:49 GMT+1]
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 08:27 - pre 90 meseci
Izolaciju svakako dobijate posebno, ne verujem da je već montirana na at zbog eventualnih oštećenja prilikom transporta.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 08:47 - pre 90 meseci
Ako je to tako bore , onda mi to dosta olaksava stvari
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 08:59 - pre 90 meseci
Izvinjavam se ovom hronično nezadovoljnom čoveku što ranije nisam stigao da odgovorim.
Za početak evo da vidite da zna on da bude i kulturan i ljubazan i ponekad zna i da persira čoveku koga ne poznaje.

Evo slike i na kom je nivou znanje čoveka koji krutikuje sve redom. Zna čovek da postoji tu neki grejač, ventilator,
foto ćelija itd.

Malo sam pogledao unazad njegove postove i nisam uspeo da nadjem bilo koji post da je nekome dao savet već
kritika, kritika i samo kritika. Legendo, mislim da si ti ozbiljno isfrustriran i ozbiljno nezadovoljan svojim životom.
Čitajući tvoje postove vidim da niko (inžinjeri, projektanti, majstori za grejanje) pojma nema.
Počinjem da shvatam da ti ustvari nemaš problem sa mnom.
Čovek kome niko ne valja ima problem sa samim sobom.
Ako će da ti bude lakše, elektroniku nisam nikome prodao kao što nisam ni tebi.
Elektroniku koju pominješ, verovatno radi isti ili sličan posao kao moja, i mogu ti reći da mene elektronika košta više
nego što bih platio neku univerzalnu, ali ja to svesno plaćam jer sam takav da volim da prihvatim izazov da napravim
nešto svoje.
U mom profilu stoji web adresa od mog sajta na kom možeš pronaći sve moje podatke, imenom, prezimenom, imenom i
podacima firme, slikama i tekstom piše ko sam ja, a ko si ustvari ti. Jel mogu negde da pogledam neki tvoj projekat, ime
bilo šta više osim nisk-a zeljezara.

U nekom ranijem postu sam napisao da je prednost moje elektronike što mogu da je prevrnem na postavu ako treba.
Evo sada ti nudim da budeš ozbiljan mangup i staneš iza svojih reči i prihvatiš opkladu po 500 eura da ću ja za tri
meseca da uradim modulaciju i da je integrišem na moj gorionik. Predlažem da pare deponujemo kod Zmajdina jer je
on istaknuti član ovog foruma i najbolji da da ocenu jel to uradjeno kako treba i dal' ta modulacija radi posao (naravno ako
on prihvati). Pristajem da ako ja dobijem sponzorišem druženje u nekoj kafani u Beogradu. Evo ti prilike da preduzmeš
važan korak i da prestaneš da budeš lik koji sedi sa strane i gundja ceo život.
Ponekad iz te tvoje frustracije ispadne i neka dobra stvar, u ovom slučaju si nesvesno meni i korisnicima EcoPell gorionika
učinio da se napravi ta modulacija.

Mislim da smo dosta propastili ovu temu sa smaranjem i prepucavanjem i ajd' sad da predjemo sa reči na dela i da izvadimo
po 500 eura.

PS. Izvinjavam se svima zbog postova ovakve tematike, ali šta da radim kad čovek konstantno ima problem.

“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
+1

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 10:03 - pre 90 meseci
@FelipE Pirot
To kako si ti zamislio je po meni polovično-radilo bi ali ne kako treba.
AT se i dobija bez montirane izolacije koju ti naknadno stavljaš.
Imaš i varijantu da AT praviš u privatnoj režiji i da se odradi po merama
koje tebi odgovoaraju (tako su meni uradili i mislim da je jeftinije nego u bilo kojoj radnji).
Trokraki termostatski ventil u kotlovskom krugu može ali pošto sam ja već imao Seltron ACC 20,
onda sam ga i montirao a on je baš za to i namenjen.Odlična stvar kod njega je što ujedno kontroliše i rad kotlovske pumpe.
Što se tiče regulacije polaznog voda,mislim da je HeatOn više nego odlična regulacija koja korisniku pruža takve mogućnosti
za podešavanje da ne znam koja to ima.Velika je prednost što može da se kupi u Srbiji po pristupačnoj ceni u odnosu kakve mogućnosti pruža
a ima i 2 godine garanciju.

- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 10:35 - pre 90 meseci
@ZoranO.
Rad pumpe u kotlovskom krugu mislim da ce kod mene takodje biti problem jer elektronika kotla je pali na trenutno 50'C a gasi se na -3 stepena od zadate (-47'). Znaci da bi i kod mene ta regulacija dobro dosla kad bi kotlovsku pumpu prebacio na nju , ali ostaje pitanje/trosak sta sa trokrakim koga vec imam
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 10:50 - pre 90 meseci
@FelipE Pirot
Staviš trokraki na prodaju i javiće se neko.
Ja mogu da ti kažem kako kod mene radi ACC 20 (a i k.i.z.a. ga je skoro montirao).
Pumpa se uključuje kada temperatura u kotlu bude 50 *C.
Zadata temperatura za povrat na mešnom je 65 *C.
Povrat u kotao je uvek 65 i više.
Kada se isključi gorionik,mešni je i dalje skroz otvoren sve dok se temperatura kotla i povrata ne približe na 1 *C.
Kada se temperature približe,pumpa se isključuje,mešni se zatvara i potpuno se odvajaju kotlovski i radijatorski krug.
Moj ti je predlog,da ne bi "zamarali" ostale članove Foruma,ako imaš neko pitanje,
a ja sa mojim skromnim znanjem mogu da ti pomognem,postaviš mi pitanje na PP pa ćemo sve razjasniti.
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

labla
Blagoje Lazic
Ub

Član broj: 108151
Poruke: 115
109.122.82.*



Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 12:03 - pre 90 meseci
prodajem bugarsku elektroniku za gorionike na pelet 120 euro http://www.naturela-bg.com/bg/...ri-za-peletni-gorelki-i-kotli/
 
0

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Grejanje na pelet05.11.2016. u 13:35 - pre 90 meseci
boree,
jel tebi stvarno P9 samo 9 sekundi.Jel uspe za tako kratko vreme pelet da prekrije grejač?
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656777 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.