Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656601 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.02.2017. u 21:27 - pre 86 meseci
Citat:
malden mb:
Na pametnu pumpu mislite u krugu grijanja ,ako je u krugu grijanja njena funkcija bi bila smanjenje protoka/cirkulacije kako se termostatski zatvaraju ali to me bi utjecalo na rad modulacije kod ferolija,zanima me kod koje elektronike bi utjecala


znaci promjenjena brzine vode koja cirkulise ne utice na rad plamenika


kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet20.02.2017. u 21:50 - pre 86 meseci
Ne bi utjecala na rad plamenika koji radi u modulaciji vođenoj vremenskim intervalom za rad u pojedinim snagama jer on može doseči temperaturu u vremenskom intervalu i u nepotrebnoj snazi iz koje se nije prebacio jer mu zadani vremenski inteval nije dozvolio,na rad modulacije vođenim radom prema temperaturi grijanog objekta bi utjecala jer na večoj temperaturi termostatski na radijatorima se pri/zatvaraju i smanjuje se protok vode i brže diže zadana t kotla a snaga bi se regulirala prema trenutnoj temperaturi a ne zadanom vremenu
 
0

Grada22
Pancevo

Grada22
Član broj: 240740
Poruke: 465



+147 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 00:05 - pre 86 meseci
Koji je najbolji trokraki termostatski ventil koji se moze naci kod nas?
Da li je to mozda Esbe vtc512?
Koja je minimalna temperatura povratnog voda
da bi se sprecila kondenzacija?
Ik ben Rufus, ik ben in Nederland geboren.
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 04:32 - pre 86 meseci
Citat:
zvonchica27:
Citat:
zeljezara:
Ko kaze da se mora kupovat kotao.Zar nije lakse promijeniti regulaciju gorionika.Oko 100 evrica i radi sve ko iz bajke.


Aha, a od zadovoljnih korisnika sa regulacijom gorionika videli smo samo dušanamijata i to je čovek rekao do koje snage gorionika regulacija radi zadovoljavajuće.

A sta mislis da za svaki gorionik moze svaka regulacija.Kupis od bugara i zavrseno.Pa neci biti da moze.A onda se registrujes na forumu pa koja je to regulacija i rijesen problem.Radil ti heltron od srkija.Ili idalje moduliras sama.Polaz regulises zatvaranjem ventila Super...
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.184.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 05:06 - pre 86 meseci
Citat:
zvonchica27:
Citat:
zeljezara:
Ko kaze da se mora kupovat kotao.Zar nije lakse promijeniti regulaciju gorionika.Oko 100 evrica i radi sve ko iz bajke.


Aha, a od zadovoljnih korisnika sa regulacijom gorionika videli smo samo dušanamijata i to je čovek rekao do koje snage gorionika regulacija radi zadovoljavajuće.

A regulacije sto je Zmajdin ugradjivao na cm gorionike to neradi kod nikoga,.KAKO COJEK IZVARA NAROD.

Molio bi nezadovoljne korisnike da se jave kome je mijenjana regulacija na cm.

[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 21.02.2017. u 09:08 GMT+1]
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 09:26 - pre 86 meseci
@zvoncica
Daleko su od savrsenstva , ali vrse poso za razliku od nekih jacih brendova poput cm-a , a za manje pare takodje
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 09:59 - pre 86 meseci
FelipePirot CM je kao brend kvalitetan sa svojim proizvodima koje neki ne mogu ni kopirati,CM ima mogučnost za korisnika koliko para toliko muzike i zbag toga nije razvikan bez razloga i pokrića,kupiš i platiš mečku a160 i žališ se kako nema konfor kao e300, imaš izbor i to veliki od CM za grijanje na pelet pa biraj što možeš platiti,ok i što nije jasno u definiciji oko CM ponude grijanja na pelet?!
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 12:13 - pre 86 meseci
Ko sto si ti za domce , tako sam i ja .
Samo sto , bez da uporedjujemo kavalitet , ovo moje sljaka ekstra , a od cm korisnika ima samo 1 ili dvojica sto ne kukaju od njih .
A sve to samo za manje para .
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 13:00 - pre 86 meseci
Citat:
zeljezara: A regulacije sto je Zmajdin ugradjivao na cm gorionike to neradi kod nikoga,.KAKO COJEK IZVARA NAROD.

Molio bi nezadovoljne korisnike da se jave kome je mijenjana regulacija na cm.

Ovo je zaista nepristojno, pored toga što je i netačno. Zgrožen sam.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 13:25 - pre 86 meseci
Koliko para toliko muzike i to nema veze tvoje-moje-njegovo,cm cppl je jako dobar plamenik koji ima velike mogučnosti samo ga treba opremiti sa onim što ima u setu i znati koristiti mjegove mogučnosti ,ako pratiš forum onda znaš što ja i kako koristim a ne da nešto preferiram o čemu nemam pojma ili iz nekih drugih razloga,vidio sam kotlovnice koje su opremljene cm pelet setom (ne pelet kotlom mada sam bio i u kotlovnicama opremljene pelet kotlovima i znam kako rade npr. cm peltec-evi) i ljudi se griju na zadovoljavajuči način sa autonomijom od 7 i više dana bez ikakvih briga oko pepeljare tj vrste peleta , u stvari vode brigu samo da u spremniku ima peleta ili orahove ljuske,realnost za one koji posao prepuštaju majstorima od zanata i to su voljni platiti a ne eksperimentpriučenim majstorima sa kriterijima po simpatiji-imenu ili nekim drugim kriterijima koji nemaju veze sa rentabilnošću grijanja na pelet
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 13:31 - pre 86 meseci
ma g.majdin željezara je sarkastičan do kraja, s obzirom da se poštuje vaše prisustvo na forumu i onim što ste i što nudite članovima,ja sam njegov tekst protumačio kao repliku na nečije odbijanje i nepovjerenje u drugo i drugoga a ne kao nečije omalovažavanje ,čitajući njegove diskusije uočio sam da često piše u sarkastičnom stilu kao da je cijeli sarkastik ;-)

pokušajte pročitati njegov tekst u potvrdnom obliku i to je to ,daleko od sarkazma i sa pravom istinom što je "pjesnik" htio reči
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 13:33 - pre 86 meseci
Citat:
zvonchica27:
Citat:
zeljezara:
Ko kaze da se mora kupovat kotao.Zar nije lakse promijeniti regulaciju gorionika.Oko 100 evrica i radi sve ko iz bajke.


Aha, a od zadovoljnih korisnika sa regulacijom gorionika videli smo samo dušanamijata i to je čovek rekao do koje snage gorionika regulacija radi zadovoljavajuće.


Zgrozi se ti na ovu damu a ne na mene ona tvrdi da to ne moze.Ja sam imao davno raspravu o modulaciji sad je postalo aktuelno i svi raspravljaju o tome i cak tvrde da je idealno resenje.

Za mene svaki kotao cak i onaj integrisani ima slicne ili iste komponente.Apsolutno nebi strahovao da se elektronika zamijeni.Sarkastik.


[Ovu poruku je menjao zeljezara dana 21.02.2017. u 15:40 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Doktor17
Dejan Mladenovic
Zajecar

Član broj: 205166
Poruke: 36
*.fkz.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 14:47 - pre 86 meseci
Postovani članovi foruma.
Kao sto vidite ovu temu sam pokrenuo još davne 2010. godine kada sam krenuo u nabavku kotla i gorionika na pelet.
Uslov je bio da kotao može dvojako da radi, i na pelet i na čvrsto gorivo.
Presekao sam i kupio Centrometal. Za sve ove godine ušao sam mu u dušu. Koststim i korisnički i servisni meni.
Kao gorivo koristim pelet i kostice (visnju). Stvarno ne razumem ovoliku teoriju koja se ovde razvila.
Verujte mi ljudi, to radi kao sat. Grejem cca. 220 m2, u kombinaciji sa sobnim termostatom, savrsenstvo. Pali se ujutru u 5h i radi do 22.30h. U zavisnosti od zadate temperature u kuci, gasi se vise puta u toku dana i to je to. Pelet premium iz Boljevca i nemas nikakav problem.
Pozdrav svima
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 15:07 - pre 86 meseci
Citat:
malden mb:
ma g.majdin željezara je sarkastičan do kraja, s obzirom da se poštuje vaše prisustvo na forumu i onim što ste i što nudite članovima,ja sam njegov tekst protumačio kao repliku na nečije odbijanje i nepovjerenje u drugo i drugoga a ne kao nečije omalovažavanje ,čitajući njegove diskusije uočio sam da često piše u sarkastičnom stilu kao da je cijeli sarkastik ;-)

pokušajte pročitati njegov tekst u potvrdnom obliku i to je to ,daleko od sarkazma i sa pravom istinom što je "pjesnik" htio reči


Bez obzira sto sam dobio jos jedno ime (sarkastik)eto ja i dalje podrzavam ideju da za pelet ipak moze kotao ili gorionik sa nekom mikra nova regulacijom novijeg datuma.Da nemora za svaku kvadraturu 1000 l spremnik toplote Ko ima stariji kotao ili gorionik moze to i sa manje samo da se premosti to sto mu fali.Treba da se zastiti povrat.Moze to sa termickim trokrakim a ostalo termicke glave odrade.Bez sobnog bez regulacije polaza .Sve to netreba ako termicke glave rade i ako kotao modulira.Ko hoce at onda malo drugacija prica ali slicna.Ja sam u ovu pricu usao iz nuzde i nikad nisam vrsio usluge forumasima i nikad nista prodao na forumu.Dugo sam ovdje pa sam se nasluso raznih bezpotrebnih ideja.Radi ustede pokusava se svasta cesto bude kontraproduktivno.

Nisam od autoriteta pa mogu ovako da napisem bez obzira sto neki misle drugacije
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 15:25 - pre 86 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
zeljezara: A regulacije sto je Zmajdin ugradjivao na cm gorionike to neradi kod nikoga,.KAKO COJEK IZVARA NAROD.

Molio bi nezadovoljne korisnike da se jave kome je mijenjana regulacija na cm.

Ovo je zaista nepristojno, pored toga što je i netačno. Zgrožen sam.


Da uvijek sam bio nepristojan i zgrozavao samo u konacnici budem u pravu.
 
0

malden mb
struja/fotografija

Član broj: 34679
Poruke: 709



+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 16:47 - pre 86 meseci
željezara nisam mislio ništa loše,pobogu pa zašto,krivo mi ako ste to tako shvatili,nije bilo zle namjere,ja sam vaš komentar shvatio kao vrhunski sarkazam (i više njih ovdje na forumu) jer sam isti pročitao i u potvrdnom obliku kako sam savjetovao i g.zmajdinu a on onda zvuči ovako:

zeljezara: "A regulacije sto je Zmajdin ugradjivao na cm gorionike to radi kod nekoga,. COJEK NE VARA NAROD.
Molio bi zadovoljne korisnike da se jave kome je mijenjana regulacija na cm."
hvala na razumijevanju
 
0

zeljezara
nema

Član broj: 279988
Poruke: 853
213.55.211.*



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 16:59 - pre 86 meseci
Ne ljutim se daleko od toga.Samo demokratska rasprava ili reprika kako hoces.Mozemo i dalje da diskutujemo.Da trazimo neko najbolje resenje.Nisam ja ni zmajdina okrivio.Samo dosta mi da mi se gospodja podsmijava u brkove.Eto ako se jave svi oni kjima je ugradjena regulacija i nevalja onda je gospodja upravu .Nemoze se nista promijeniti nego samo ici u NJemacku po kotao i tacka.
 
0

Taradrina
precizni mehaničar
Tara

Član broj: 335325
Poruke: 637
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+115 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 17:45 - pre 86 meseci
Danas sam razgovarao sa članom u 11,30h o grejanju. U razgovoru je spomenuo i Zmajdinovu elektroniku/gorionik i nahvalio samo tako. Pored hvale za proizvod ,takođe je sve pohvale izneo o njemu kao čoveku(isto sam zaključio iz postova jer nesebično daje konkretne predloge i rešenja ).
Toliko o tome.
Ekopell Guča 2 kom.za dva objekta
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 17:58 - pre 86 meseci
Citat:

Zgrozi se ti na ovu damu a ne na mene ona tvrdi da to ne moze.Ja sam imao davno raspravu o modulaciji sad je postalo aktuelno i svi raspravljaju o tome i cak tvrde da je idealno resenje.


Sam se valjaj po blatu, mene iz te priče izostavi. Imaš i kompanjona, brata blizanca, za koga vidim da ti je i pravni zastupnik. Detaljno sam objasnila zbog čega ne idem na varijantu modulacije i završila sam sa žvakanjem na tu temu. Isto važi i za CM EKO CK P + CPPL pelet set, komplet isporučen sa svim delovima, radi u svemu prema objašnjenjima koja su izneta u postovima u protekle tri godine. Pa ko voli, nek izvoli.

Što se tiče Heat On-a, to nije regulacija koja omogućava modulaciju, već automatika za mešni pogon i upravljanje pumpom po sondi spoljašnje temprature ili fiksne, po izboru. Proizvođač je stavio na youtube video klip u kome je demonstriran način rada uređaja, takođe je i User Manual dostupan u pdf-u za DL i tu je sve do tančina objašnjeno vezano za mogućnosti i rad automatike. Tehnička podrška savršena, maksimalne pohvale i za proizvođača i za distributera. Radi kao satić. Prezadovoljna i ja, kao i veliki broj članova ovog foruma. Mogu mirne duše da preporučim svakome.



 
0

toppelet
serviser
toppeletservis

Član broj: 328075
Poruke: 476
31.223.144.*



+27 Profil

icon Re: Grejanje na pelet21.02.2017. u 18:16 - pre 86 meseci
Citat:
malden mb:
Ne bi utjecala na rad plamenika koji radi u modulaciji vođenoj vremenskim intervalom za rad u pojedinim snagama jer on može doseči temperaturu u vremenskom intervalu i u nepotrebnoj snazi iz koje se nije prebacio jer mu zadani vremenski inteval nije dozvolio,na rad modulacije vođenim radom prema temperaturi grijanog objekta bi utjecala jer na večoj temperaturi termostatski na radijatorima se pri/zatvaraju i smanjuje se protok vode i brže diže zadana t kotla a snaga bi se regulirala prema trenutnoj temperaturi a ne zadanom vremenu


jer mu zadani interval nije dozvolio ,zadani interval treba da dozvoli..
kad dodes bogu na istinu nek ti u dusi vlada mir
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7656601 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.